Oranjevereniging viert jubileum met D-Day Kunst, koren en cultuur vullen Middelburg Een Digitale Snelweg bouw je niet in je eentje. Rbk stelt kampioenschap B-poule veilig Speel plezier? Sport Sponsor Vogel Verhuizingen Mondial Movers sponsort Zeelandia Di ZeelandNet bedankt alle bedrijven die hebben meegewerkt aan de Zeeuwse Digitale Snelweg! De Oranjevereniging van Oostkapelle bestaat dit jaar 25 jaar. Om dit jubileum groots te vieren heeft de vereniging gekozen om een be- langrijke gebeurtenis Walcheren Van dag tot dag DONDERDAG VRIJDAG~ ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG- WOENSDAG uit de geschiedenis centraal te zetten: de Tweede Wereldoorlog. Tijdens het jubileum feest op 8 juni wordt D-Day, de invasie van de geallieerden op 6 juni 1944 op de kust van Normandië, aan de kust van Oostka pelle opnieuw beleefd. Iedere eerste zondag van de maand is er de "Kunst en Cultuurroute Middelburg". Deze keer kan de kunst en cultuurliefhebber hele maal zijn hart ophalen. Zaterdag 1 en zondag 2 juni is Middelburg voor de vierde keer vól ko ren. Liefst 37 koren nemen deel aan dit groot ste Zeeuwse korenfestival ooit. Samen zijn zij goed voor 80 optredens op verschillende loca ties en de entree is vrij. Volop koren IBZ ROC Vobis Pecom Saman Conrep Imtech Unitron Egemin Supcom Content Digidoca CBN Soft Primrose Electra 21 Maxx Power PC K&C Computers Boogaard Electro B&P Automatisering Van der Hoek Automatisering Van Engelen en Kokelaar Computers ...u vindt het op de Woonboulevard! MARCONISTRAAT, GOES Woensdag 29 mei 2002 FAAM/VLISSINGER 13 Tiiiit inwiurrmrTi- Duinwandeling - Ter gelegenheid 2002 is er een open repetitie in de van haar 25-jarig bestaan houdt de Concert- en gehoorzaal aan de Sin- Stichting Duinbehoud zaterdag 1 gelstraat te Middelburg. Belang- juni twee gegidste natuurwande- stellenden zijn welkom vanaf lingen door de duinen van Walche- 19.30 uur. ledereen kan die avond fi—i Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line dance, 19.30 u., flamenco dan sen, 20 u. Stadhuis Vlissin gen, gemeenteraadsvergade ring, 19.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Druk- kery Middelburg, computerde monstratie, 11 u. Markt Westkapelle, ringrijden 8 u. Camping De Witte Raaf Arne- muiden, steppen voor de Doe een Wens Stichting, 11 u. Middelandse Zeetuin Grijps- kerke, open dag, 10 u. Sa- ronkerk Oostkapelle, rommel markt, 9 u. St. Majoraat Hogendorpweg Vlissingen, bingo, 13.30 u. De Drukkery Middelburg, pre sentatie nieuw plan voor het Maisbaaigebied, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Buurt huis De Schuur Oost-Souburg, vrouweninloop, 13 u., klaver jassen, 19.30 u., cursus Kaar ten maken, 19.45 u. Tennis banen De Golfbreker Zoute- lande, tennis instuif, 19 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteitencen trum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Poppen ma ken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermor gen, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, jeugd- dammen, 18.30 u., dammen voor volwassenen, 19.30 u., stijldansen, 21 u. 't Winkeltje van Jannetje Zoutelande, hob by demonstratie, 13.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naailes, 9.30 en 19.30 u., acti viteit voor Antilliaanse vrou wen, 9 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandel morgen voor 50-plussers, 9 u. Ad Murre is al jarenlang actief in de oranjevereniging en ver telt waarom er juist voor dit the ma gekozen is. „Wij hebben als oranjevereniging het doel om activiteiten te organiseren voor burger en vaderland. We vin den het belangrijk dat er regel matig wordt stilgestaan bij kost baarheid van vrijheid. Vandaar dat wij hebben gekozen voor de herdenking van D-Day." Hoe serieus het gekozen item ook is, het wordt wel een her denking met veel spektakel en uiteraard krijgt het geheel een feestelijk tintje. De oranjever eniging Oostkapelle is per slot van rekening jarig. Het spekta kel krijgt de naam Zinderend Zee Land en zinderen zal het zeker. Op twee kilometer strand aan de noordkust van Walche ren, tussen Berkenbosch en de Vrijbuiter zullen vliegtuigen, he likopters, reddingsboten en ou de en nieuwe legervoertuigen laten zien hoe een reddingsac tie in zijn werk gaat. „Het wordt een heel groot dorpsfeest, maar de bezoekers zullen zeker niet alleen uit het dorp komen", weet Murre. „We hebben in Ooskapelle al eerder vlieg- shows gehad en dat was een enorm succes. De eerste was heel kleinschalig, in 1990 had den we één vliegtuigje dat pamfletten neerliet en een af vaardiging van Keep them Rol ling met oude legervoertuigen. In 1995 hadden we een grotere watershow en in 2000 was het een groot spektakel op bevrij dingsdag. We hebben hele goede banden met vliegers, Keep them Rolling, de red dingsbrigade, kustwacht, mari ne en noem maar op. Het wordt steeds eenvoudiger om de instanties en particulieren te benaderen. Dat neemt niet weg dat we er als organisatie nog dag en nacht mee bezig zijn hoor", lacht Murre die zichtbaar geniet van al het re gelwerk. „Ik ben inderdaad een beetje gek", lacht de Oostkap- pelaar. Vliegtuigen en dan met name dat oude oorlogsspul vind ik helemaal geweldig. En zo'n spektakel neerzetten dat vele duizenden bezoekers een hele dag lang plezier verschaft dat geeft dan enorm veel vol doening." Het programma van de air- en seashow begint om 9 uur. Op de Oude Domburgse- weg zijn vanaf die tijd de voer tuigen van de Kon. Landmacht en Marchausse en Keep them Rolling te bezichtigen. Om 9.30 trekt de bevrijdingsintocht van Schotse oudstrijders door het dorp. Voor veel spektakel zor gen de parachutisten die om 11 uur uit de Lynx helicopter zullen springen. De seashow met onder andere een span nende reddingsactie begint om 12.30 uur en de airshow onder leiding van het Dutch Aviation Promotion Team begint om 14 uur. 's Avonds is er in de feest tent op het parkeerterrein De Vier Hoogten aan de Duinweg nog een swingende afsluiter met medewerking van de mu zikale formatie 'Exposure'. De Oranjevereniging Oostka pelle verwacht dat het evene ment zeker meer dan 50.000 bezoekers zal trekken. Belang stellenden worden dan ook met nadruk geadviseerd de auto zo veel mogelijk thuis te laten en met het openbaar vervoer of op de fiets te komen. Kaartverkoop bij alle VVV-kan- toren op Walcheren en Noord- Beveland, De Drukkerij te Mid delburg en De Koperen Tuin te Goes. Entreeprijs Air- and Sea show 5 euro, voorverkoop 4 euro, kinderen 2,50 euro. Spektaculaire acties op zee en in de lucht, foto: Centrum voor Audiovisuele Dienstverlening Koninklijke Marine Het Vocaal Ensemble St. Laurens: een 14-koppig a capellakoor. Jan Kiewiet voorzitter en Ger- di Zwaan bestuurslid van de K&C route zijn er trots op. Steeds slagen zij erin met een groep vrijwilligers een item te bedenken dat naast het uitge stippelde pad een extra di mensie toevoegt. Dat kan een boekenmarkt zijn of een poë ziemanifestatie, fotografie ex tra belicht of aandacht voor de dans. De 'thematrekkers' zoals de vrijwilligers genoemd wor den dienen een idee in en bij goedkeuring gaan zij aan de slag om dit culturele bijvoeg sel gestalte te geven. Drie jaar geleden was er aandacht voor de zangkoren. Dat was een groot succes. Het werd de hier op volgende jaren herhaald. In 2001 brachten 14 zangensem bles hun oeuvre ten gehore dit jaar hebben zich zoveel deelnemers aangemeld dat er een heel weekend voor uitge trokken is. Dertig deelnemers openen zoals gebruikelijk hun deuren voor de kunstminnaar. Ceramisten, beeldhouwers, schilders en diverse galerieën vertellen de geïnteresseerden over het getoonde werk. „Wij zien dat mensen door de laag drempeligheid makkelijker met de kunstenaars in contact treden', zegt Gerdi Zwaan. 'Zij krijgen antwoord op hun vra gen en kunnen over het werk met de makers van gedachten wisselen. Gerdi Zwaan is sculpturaal ceramiste. In haar atelier kan de bezoeker alles te weten komen over de ge maakte sculpturen en vragen naar de gedachten hierbij. De deelnemers zijn te herkennen aan de blauwe gevelvlaggen. Aan de hand van een platte grond loopt de bezoeker, soms ook in gezinsverband, de route. Niets hoeft hem te ontgaan. Een gesprek met Han van de Broeke over het tentoongestelde werk van Wim Hofman of andere Zeeuwse kunstenaars in zijn atelier De Vier Gemeten of uit leg van Marie -Louise Kom- mers over haar geboetseerde portretten, alles kan en mag. Deze keer worden belangstel lenden ook nog getrakteerd op tachtig optredens waarvan de organisatie weet dat de liefhebber er met de beste wil van de wereld niet meer dan zestien zal kunnen bijwonen. Aan de hand van een pro grammaboekje kan een ieder zich terdege voorbereiden en een persoonlijke route uitstip pelen. Zaterdag is de moeite waard maar zondag is het program ma zo mogelijk nog indruk wekkender laat Hans de Knij per secretaris "Middelburg vólkoren" weten. Ook hij wijst nog eens op de combinatie van de Kunst en Cultuurroute. De gemeente Middelburg gaf via deze Stichting financiële ondersteuning en de provincie liet zich ook niet onbetuigd. Slechts een kleine greep is mogelijk uit het uitgebreide programma. Zaterdag 1 juni is er ondermeer het Kinder- en Jeugdkorenfestival in de Con cert- en Gehoorzaal aanvang 13.30. In de Doopsgezinde kerk treedt om 15.30 het Mid delburgs kamerkoor op. De gezamenlijke afsluiting van deze dag is in de Concert en Gehoorzaal om 17.15. Zondag 2 juni is om 14.30 ondermeer A58 te beluisteren dit in de Concertzaal. A58 is een Zeeuws/West-Brabants koor voor lichte muziek. De groep bestaat uit ongeveer 80 leden die wekelijks over de A58 naar Rilland rijden. In 2000 opende dit koor het internationale Filmfestival in Vlissingen met een sprankelende serie uit verfilmde musicals. Zijn de lo caties vol dan kan de bezoeker altijd op het Abdijplein te recht. Hier worden eveneens optredens verzorgd. Wil men naar de synagoge hier zijn ook diverse uitvoeringen ge programmeerd, dan dienen de mannen het hoofd te bedek ken (keppeltjes aanwezig). Tij dig aanwezig zijn want de ruimte is beperkt. Van koren naar tarwe de link is snel ge legd. Dat vond de Stichting Zeeuwse Vlegel ook en zij zijn daarom prominent aanwezig. Met een kraampje waarin hun producten worden aangebo den, maar ook met een Zeeuwse Vlegel prijs. Het koor dat het best een vle gelachtig lied op natuurlijke wijze weet te vertolken, maakt kans op die prijs: Een door de Middelburgse kunstenares Anne Breel ontworpen trofee. Enkele koren hebben al ge meld zich kansrijk te achten voor dit kleinood. Een pro grammaboekje met alle deel nemende koren, plaatsen van optreden en aanvangstijden is te verkrijgen bij de VVV's, De Drvkkery en de deelnemende galeries. De toegang is overal gratis. ren. Vanaf het pad over de duinen heeft u een fraai uitzicht op de monding van de Schelde en over Walcheren. De excursies beginnen om 10 en 14 uur (lengte 5 km). Opgeven kan via 071 5160490 of stichting@duinbehoud.nl. Tijdens de excursie maakt u kennis met een smalle duinstrook. Mogelijk hoort u de nachtegaal zingen en misschien ziet u een roodborstta- puit. Tijdens dit jubileumjaar organi seert Stichting Duinbehoud ver schillende activiteiten, zoals een fotowedstrijd voor jongeren. Voor meer informatie kijk op HYPER LINK "http://www.duinbehoud.nl/" ww w.duinbehoud.nl Volkorendag - In De Drvkkery, aan de Markt in Middelburg, zijn komend weekend de nodige mu- ziekoptredens. In het kader van 'Middelburg Vol koren' treedt za terdag 1 juni vanaf 14.30 uur het vocaal ensemble Quodlibet op. Quodlibet is een vrouwenkoor dat in 1986 opgericht werd en uit 15 leden bestaat. Het koor legt zich toe op een repertoire dat voor vrouwenkoren geschreven is, zo wel klassiek als hedendaags. Op het Nederlands Korenfestival be haalde Quodlibet al twee maal een eerste plaats. Een dag later, zon dag 2 juni, zingt I Dodici, onder lei ding van Christian Blaha. I Dodici presenteert een oeuvre, bestaan de uit muziek van de periode 1100- 1550. Normaal verlenen I Dodici hun medewerking aan kerkdien sten op Walcheren en Beveland, zondag staan ze in DE Drvkkery vanaf 16.30 uur. Mannenkoor - Zingen in een koor is inspanning die ontspanning geeft. Op dinsdagavond 4 juni luisteren en wellicht meezingen bij het instuderen van enkele nieuwe stukken Repetitie - De jonge, christelijke, oratoriumvereniging "Te Deum Laudamus" houdt een open repe titie-avond in de Hervormde Kerk te Wemeldinge op 5 juni 2002 van 20.00 uur tot 22.00 uur. Het koor repeteert sinds september 2001 met zeer enthousiaste leden, le dereen die nieuwsgierig is naar wat en hoe Te Deum Laudamus precies instudeert kan komen kij ken, luisteren en meezingen. De toegang is gratis. Tuindagen - In het kader van 'Tui nen aan de Kust', zijn er in Oostka pelle vier tuinen geopend. De ope ningstijden zijn op elkaar afge stemd, zo is het mogelijk om deze tuinen op één dag te bezoeken. Het zijn tuinen die onderling nogal verschillen, één ding hebben zij ge meen, ze liggen vlak aan zee. Het klimaat is er milder, daarom zijn de ze tuinen begin juni al zo mooi. De tuinen zijn te vinden aan de Duin weg 32, de Noordweg 51de Wijk- huijsweg 5 en de Noordweg 60A, allen te Oostkapelle. De Open Tuin dagen zijn vrijdag 14 juni van 15 tot 21 uur en zaterdag 1 juni en 15 juni van 10 tot 17 uur. De toegangsprijs per tuin is 2 euro per persoon. Badminton - Zaterdag 1 juni wordt de laatste van de vijf wed strijdronden van het Zeeuwse Grand-Prix jeugdtoernooi 2001 - 2002 gespeeld. Deze wedstrijden worden gehouden in sporthal De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan te Middelburg. Het toernooi begint om 9 uur en eindigt om circa 17 uur. Daarna zijn de prijsuitreikingen. Meer informatie op telefoonnum mer 635679. (advertentie) Rechts op de foto directeur Hans Haverkort van Wim Vogel Ver huizingen te Middelburg. Hij is de enthousiaste sponsor die Zeelandia-Middelburg Dl van een nieuw tenue voorzag. Verder op de foto, links naast de spelers, de elftalleiders Piet Beijer en Jack Caljouw. Midden achter de spelers trainer Tonie van de Buuse. Mede door hun inspanning kon in zeer korte tijd een gigantisch project tot een goed einde worden gebracht. Want vrijwel iedere Zeeuw kan nu beschikken over een breedband-verbinding met de rest van de wereld. (advertentie) Midlife racing deed goede za ken met hun overwinning en vergrote zo hun voorsprong op de nummer 3 Cool-FM. F1 Palace die vanaf de eerste plaats starten kon een kleine voorsprong opbouwen door de strijd achter hen. Rbk ver huur en Cool-fm gingen ge tweeën al snel door het veld om zich zo al snel vooraan te melden. In de 19e ronde wist Cool-FM na een fraaie inhaal actie Rbk verhuur in te halen. Nadat Cool-FM hen voorbij was konden zij richting leider F1 Palace rijden. In de 26e ronde ging Cool-FM na weder om een mooi inhaalactie aan de leiding dit ten koste van F1 Palace. Private racing was voor de eerste wissels ook goed op dreef. Al duellerend reden zij richting Rbk verhuur. Rbk was net een beetje sneller waardoor Private racing bleef steken. Cool-FM behield na de eerste wissels de leiding met F1 Palace nog knap op de 2e plaats. De derde plaats werd bezet door Rbk verhuur. Na de wissels was het in ronde 54 Midlife racing die de 4e plaats veroverde ten koste van Priva te Racing. Midlife was goed op dreef want al snel werd ook Rbk door hen ingehaald. F1 Palace was de volgende die er aan moest geloven, weder om met een mooie inhaal ac tie ging Midlife voorbij om zo de tweede plaats te pakken. F1 Palace verloor tijdens die in haalactie maar liefst drie plaat sen omdat Rbk en Private Ra cing meeglipte met Midlife. Na de tweede wissels was al snel duidelijk dat Radio Cool-FM hun eerste plaats niet zouden vast houden. Midlife Racing kwam met rasse schrede dich terbij. In de 98e ronde na een kort duel ging Midlife naar de leiding, en zij wisten snel een voorsprong op te bouwen. Tij dens de tweede wissels verloor Cool-FM hun tweede plaats aan Rbk die hen al dicht was gena derd. In de slotfase was het spannend wie tweedes zou worden. Cool-FM liep toch weer wat in op Rbk verhuur die zo hun kleine voorsprong zag verdwijnen. Er was in de slotfa se ook nog een spannend duel om de vijfde plaats tussen F1 Palace en Antoco 1 met bijna dezelfde rondetijden kwamen beide teams toch dicht bij el kaar. Vibru/Bavo reed met mooie tijden weer richting An toco en F1 Palace. In ronde 153 zat het middenveld erg dicht bij elkaar. Vibru/Bavo deed een geslaagde inhaalpo- ging op Private Racing, waar van Antoco 1 probeerde te profiteren. Dit mislukte waar door Antoco 1 spinde en Rbk verhuur hierdoor mede in de banden verdween. Rbk ver huur verloor zo hun tweede plaats aan Cool-FM die niet ver achter Rbk reed. Private Racing verloor door al de actie net nog hun positie aan F1 Palace die deze niet meer afstond. Midlife reed met een mooie voorsprong naar de winst en Cool-FM werd verdiend 2e. Rbk ver huur werd toch knap 3e en stelde zo hun kampioenschap veilig. Vibru/Bavo reed naar een verdienstelijke 4e plaats F1 Palace werd 5e. De 6e plaats was voor Private Ra cing. Antocol werd 7e, Pm Racing werd 8e en 9e werd Team Arnestein die met een zwarte vlag in ronde 28 al snel kansloos waren. Arnestein reed wel de snelste ronde met 41.96 als tijd. Of ben je toe aan een teenerbed, stoer behang of een buro om te studeren... Vikro Elecuo, Brugman Keukens ft Badkamers. Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers. Interieur Totaal. Le Bazar Wonen. GAMMA. Trendhopper, Kwantum. TMC. Runner, Runners Tiencrwereld. Verf ft Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy. M0NTÉL. Decorette en Beter Bed

de Faam | 2002 | | pagina 13