Van conservatorium naar eigen dansschool Khalid Boudou en Champagne Charlie in de Maand van de Vrijheid Concours Hippique op strand Oscarsfeerïje bij filmpremière if 0.23 van 800,- voor €615,- BIBUOft^gÊ 1 0.33 van 1000,- voor 785,- INNENlN WOENSDAG 22 MEI 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 21 briljant alliance ringen ;w. ex. WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN (ode lb uwelier \AN DERTMADEN Alle leerlingen van de Middelburgse Dans school Suzanne de Jong leverden afgelopen zaterdag een bijdrage aan de voorstelling 'Mys terie op zolder'. Een dansvoorstelling waarin jazz, klassiek en moderne dans elkaar aanvullen. De voorstellingen die om het jaar door Suzanne de Jong verzorgd worden vormen voor zowel de docente als de leerlingen spannende hoogte punten, maar ook streefdoelen. er is beetje als In het kader van De Maand van de Vrijheid, die nog tot en met zaterdag duurt, geeft Khalid Boudou donderdagavond 23 mei een literaire lezing in De Drvkkery in Middelburg (Markt 51). Khalid Boudou (1974) is geboren in Tamsama- ne, Marokko, en woont sinds jaar en dag in Hel. Het schnitzelparadijs Allemaal Anders Vorige week vond in het Tunnelcentrum in Terneuzen de première plaats van 'In 5 mi nuten aan de overkant', de nieuwe promotie film voor de Westerscheldetunnel. In de film wordt gesuggereerd dat de tunnel al open is. VAN SPRINGKASTEEL TOT CITYSURVIVAL VAN KINDERFEEST TOT PERSONEELSFEEST ✓TIGPk Geniet meer van uw tuin met een Stiga frontmaaier Bezoek onze showroom www.bergmachines.nl Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Mei menu vlissmg KLEINE MARKT 1 VLISSINGEN Tel. 0118-412605 Binnen no time was de voor stelling in het Arsenaal van af gelopen zaterdag uitverkocht. „Al jaren geven we om het jaar een voorstelling en die worden steeds beter bezocht", vertelt Suzanne de Jong. Voor de leerlingen is het natuurlijk geweldig om voor een volle zaal te dansen. Daar doe je het uiteindelijk toch wel een beet je voor: het applaus. Samen bereiken dat het publiek ge niet van de voorstelling en als dank een mooi applaus in ont vangst mogen nemen. „Je werkt heel lang naar een voor stelling toe en samen ergens aan werken verstevigt natuur lijk de onderlinge band", ver telt dansdocente Suzanne de Jong. „Aan deze voorstel ling in het Ar senaal deden in totaal 7 groepen mee in de leeftijd van 5 tot 40 jaar. De nieuwste groep is pas sinds februari bezig. Dit zijn al lemaal dames met verschillen de dansachtergronden die heel enthousiast bezig zijn met moderne dans. Zo'n nieuwe groep ken je na tuurlijk nog helemaal niet en dan is het best heel moeilijk om ze direct al naar een voor stelling toe te laten werken. Maar ze wilden stuk voor stuk allemaal graag, dus dan ga je ervoor om ook zo'n groep een mooie rol te geven in de voor stelling." En zoals de titel van het stuk al doet vermoeden biedt 'mysterie op zolder' volop mogelijkheden om uit te wer ken. „Ja als je zoveel mensen mee laat doen, dan moet je natuurlijk kiezen voor een ver haal waarin heel veel ge beurt", vertelt Suzanne. „Ik heb het verhaal zelf bedacht, eigenlijk naar aanleiding een maffe droom van een kennis. Die vertelde mij dat hij heel ei genaardig gedroomd had over een zolder vol spullen. En zo als dat vaak gaat met ideeën ineens wist ik die zolder wordt het thema van de voorstelling 2002. Het verhaal ontpopt zich op de zolder van oma waar al lerlei geheimzinnige spullen staan. Nou laat dan je fantasie maar gaan", lacht de docente. „Achter al die jarenlang verza melde spulletjes zit steeds een spannend, grappig of ontroe rend verhaal. Zoals dat eigen lijk ook met onze eigen zolder spullen het ge val is. Het leu ke aan deze voorstelling dat elke groep een mysterie kan vertolken dat past bij hun dansstijl." Hoewel de voorstelling zelf natuurlijk de echte kick geeft zijn de voor bereidingen voor Suzanne de Jong zeker net zo leuk. De spanning: krijgen we alle kos tuums wel op tijd klaar? Als er maar niemand uitvalt en zal de voorstelling zelf wel goed verlopen. Het houdt je maan den bezig. Want met de dans instuderen ben je er natuurlijk niet. Je moet rollen verdelen, kostuums bedenken en ma ken, een accommodatie voor de voorstelling regelen, dc^-., verlichting noem maar op. Ge lukkig krijg ik heel veel hulp van een collega dansdocente uit Oostburg. Zij is mijn grote steun en toeverlaat en we le nen vaak decorstukken of kos- tuums van elkaar. De kostuums variëren van elfachtige jurkjes, tot een stoere indiaan. „Tja de indiaan, dat is Justin, mijn eni ge mannelijke danser", lacht Suzanne. Met zijn amper 8 jaar weet hij precies wat hij wil: ge woon dansen. Van overdreven aandacht van de meiden is vol gens Justin Slabbekoorn geen sprake. En dat is volgens hem maar goed ook. Zo vanzelfsprekend als de klei ne Justin het vindt om te dan sen bij de dansschool waar ook zijn zus en moeder dan sen, zo makkelijk kunnen din gen ook heel anders lopen dan je verwacht had. Dat blijkt wel uit het verhaal van Suzan ne. „Mijn eigen danscarrière is helaas niet zo verlopen als ik had gehoopt. Op 4-jarige leeftijd begon ik te dansen en de grote droom werd waar heid ik mocht op mijn 12e naar het conservatorium in Den-Haag. Mijn hele jeugd be stond uit dansen. Keihard wer ken om uiteindelijk een schit terende danscarrière te mo gen hebben. Helaas kwam er dooreen hardnekkige blessure abrupt een einde aan het top niveau. Ik heb toen best lang in de put gezeten. Wat moet je als je hele wereld om dansen draait en je kan dat niet meer, althans niet op het niveau dat ik gewend was? In 1990 heb ik toen gedaan waar heel veel geblesseerde dansers toch al tijd wel een beetje bang voor zijn: ik werd docente. Hoewel ik het professionele dansen nog steeds miste kreeg al wel heel snel veel plezier in het lesgeven. En toen de toenmali ge eigenaar van de dans- scho.ol ermee stopte heb ik be sloten mijn leven opnieuw aan het dansen te wijden, maar dan als docente. Nu heb ik al zo'n 12 jaar mijn eigen dans school en kan me geen mooier beroep voorstellen. Door de jaren heen heb ik zoveel terug gekregen uit mijn lessen, de voldoening is echt fantastisch. Bij mijn dansschool staat ple zier voorop. Echte talenten breken door en verlaten de school en gaan op een hoger niveau verder. Daar moet je nuchter in blijven, maar dat neemt niet weg dat er bij mij niet hard gewerkt wordt. Dat zeker wel, maar de sfeer in de groepen, het dansen beleven als een vorm van ontspanning dat staat voorop", zegt de dan seres vol enthousiasme. Naast jazz, klassiek en moder ne dans geeft Suzanne de Jong ook lessen in Bodytrai ning. Champagne Charlie speelt 25 mei in de Drvkkery. Boudou is hoofdredacteur van het Marokkaanse jongerentijd schrift ATARIK.NL, won in 1998 de El Hizjra Literatuur Prijs met het verhaal Stem- mendans, en trad reeds op tij dens Crossing Border 2000. Vorige maand had hij een pro minente rol in het Festival Cul tureel Gekleurd en gaf hij eveneens lezingen in Middel burg en Goes. Op 2 mei ont ving hij het Gouden Ezelsoor voor het best verkochte literai re debuut. Van zijn roman Het Schnitzelparadijs gingen in de eerste zes maanden na ver schijning tienduizend exem plaren over de toonbank. Hij had overal opnieuw kun nen beginnen. Toch kiest de jonge balorige Nordip, verla ten door zijn lief Tsjoepita, vrijwillig het ruime sop in de keuken van het Van der Valk achtige schnitzelparadijs De Blauwe Gier, een hotelrestau rant in het plaatsje Opdeinen. Na twee jaar massief te heb ben geslapen wordt hij vrijwil lig pannenboy in de hete keu ken, daar waar de jonge keu kenmedewerkers de flarden van hun levens, vol onzeker heid en frustraties, aan hem - de Sopkop - toevertrouwen. Wanneer de liefde die hem achtervolgt door de keuken sluipt, tracht hij die te sturen naar de meest begeerde ser veerster, de rijkeluisdochter Agnes, en naar zijn alter ego: zijn neef Krimo, de zanger die zijn stem zoekt. De rest van de keuken twijfelt aan het aan deel van Nordip in het zoge naamde keukenspel. Wie is deze malende sopdwaas? Wat komt hij doen? Is de sopheld van alle serveersters een ver klikker? Wanneer de FIOD ten slotte een inval doet en de keuken overbluft, leggen de grote schnitzelmeesters hun vorken neer en dreigt De Blau we Gier vast te lopen. Wie heeft deze kokende misère op zijn geweten? Op de slotdag van de Maand van de Vrijheid, zaterdag 25 mei, is er in de Drvkkery extra aandacht voor boeken en mu ziek die te maken hebben met vrijheid en verdraagzaamheid. Op 25 mei zal de Zeeuwse band 'Champagne Charlie' liedjes van de cd spelen die zij speciaal voor het onderwijs project 'Allemaal Anders' heeft gemaakt. Op deze dag zal ook het eigen drukkerijtje van De Drvkkery volop in bedrijf zijn. Bezoekers kunnen hun naam op een spe ciale boekenlegger laten zet ten. Verschillende gebruikers doen hun verhaal. De vracht wagenchauffeur, student, verpleegster, maar ook een (Advertentie) groepje jongeren dat gaat stappen en een Vlaams ge zinnetje dat een bezoek brengt aan het Arsenaal in Vlissingen, allen zijn enthou siast over de tijdwinst. Bas Koelmans regisseerde de cli pachtige promotiefilm. Tunnel-directeur Buis reikte na afloop 'Neeltje Suzanna' awards uit aan de spelers. 'In 5 minuten aan de overkant' is als vast onderdeel van de expositie te zien in het infor matiecentrum. Bas Koelmans heeft de bouw van de Wester scheldetunnel vanaf het aller eerste begin gefilmd. De regisseur wil het beeldma teriaal comprimeren tot een televisiefilm, die hij hoopt te slijten aan een buitenlands tv- station. Spectaculaire beelden op de boulevard van Vlissingen. Ruitersportvereniging De Scheldestad houdt zondag 2 juni op het strand van Boulevard Evertsen een Concours Hippique. Op het strand wordt bij eb een parcours gebouwddat allerlei facetten van Vlissingen toontvooral maritieme voorwerpen. Gestreden wordt in allerlei klassen van beginnen tot extra zwaar. Het hippisch spektakel begint om 11.30 uur. (advertentie) A en kijk op onze website Leveringsprogramma: trimmers bosmaalers kettingzagen heggenscharen hakselaars verticuteermachines accu maaiers eleklro maaiers motor maaiers zitmaaiers tractoren frezen VAN DEN BERG MACHINES V/H GROENLEER A. Plesmanweg 5, De Poel 1, Goes, tel. 0113-212820 (advertentie) Werkzaamheden en parkeren in de binnenstad Nationale Straatspeeldag op 29 mei De sirene heeft iets te vertellen De 'zoldernimfen' oefenen voor de grote voorstelling. foto: Inge Adriaansen Heerlijke aspergesoep - Gegrilde zalm/ham met versé)asperges, Hollandaise saus en gepast garnituur ff 1 :gl IJs met verse aard beien én slagroom €23,- www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur onder de hoogste toren van Vlissingen Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118) 484 316 (01 18) 484 276 (0113) 274 000 zie pagina 2 Gospelgroep Foundation gaat naar Roemenie, maar geeft ook een aantal benefietconcerten in Zeeland. Bewoners van het Gors hebben besloten in de Goese Polder te blijven. De Stichting Humanitas zoekt gastgezinnen in Zeeland. Caravanstalling Zeil en Wiel bestaat 25 jaar. Bij Cine City deze week" John Q en Star Wars. Thames Travel opent twee vestigingen in Groot Britannië. William Verstraeten presenteer het Hof van Eden in Veere. De nieuwe Middelburgse Magistraatwijk neemt steeds meer vorm aan.

de Faam | 2002 | | pagina 1