iiiliiiiÉiïÉlliiiiliièKiièilïliiiiliiï, ik. GEMEENTE MIDDELBURG Start bouw lift bij Station Aanvragen Koninklijke Onderscheidingen Doe mee met de Open Monumentendag Oude schepen in Middelburg Meer groen voor Nieuwland-Zuid Nog snel even stemmen Cliëntenraad zoekt versterking Vooroverleg bouwplannen weer mogelijk Kantoren gesloten Huisvuil Werk aan Segeerssingel Collecte Verjaardag Maxima uw Week 20 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje Woensdag 15 mei 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl iiiliiigliWPPPiW De gemeentelijke kantoren zijn op maandag 20 en dins dag 21 mei gesloten. Wij staan op woensdag 22 mei weer voor u klaar. Op Pinkstermaandag (20 mei) wordt geen afval opgehaald. Uw af val moet daarom op woensdagmor gen 22 mei voor zeven uur worden aangeboden. Ook het afval dat u normaal op woensdag buiten zet, moet voor zeven uur gereed staan. De Segeerssingel blijft nog lot vrij dag 17 mei afgesloten voor verkeer. De weg wordt aangepast om de aansluiting op de nieuwe fiets- en voetgangerstunnel te verbeteren. De tunnel gaat aan het einde van deze maand open voor fietsers. Voetgangers kunnen er dan ook al door, maar omdat er dan nog wel wordt gewerkt aan de trap naar het busstation, kunnen zij nog niet van die trap gebruik maken. Voetgan gers kunnen dus wel naar de Sta- tionsbrug toe. Ook is het vanaf 21 mei de bedoeling dat voetgangers van de tijdelijke trap gebruik ma ken die Railinlrabeheer heeft neer gezet, ter hoogte van de perrontun nel (bij de oude hellingbaan). Dat is omdat bij de oude tunnel een lift wordt gebouwd. De afbouw van de nieuwe tunnel is in volle gang. De muren worden betegeld en geschilderd in lichte kleuren, namelijk lichtgrijze en lichtgele tinten. De tunnel zal in de avonden en nachten goed verlicht zal zijn. Het Nationaal Fonds Kinderhulp gaat van 13 tot en met 18 mei in het Middelburgse collecteren. Kinder hulp zet zich in voor kinderen die te maken hebben met een verstoor de thuissituatie en daardoor in aan raking komen met jeugdhulpverle ning. Vandaag de dag overkomt dal 1 op de 20 kinderen in Nederland. Prinses Maxima viert op vrijdag 17 mei haar verjaardag. Daarom bent u vrij om bij het opgaan van de zon de vlag met wimpel uit te hangen. De vlag moet weer naar binnen wanneer de zon ondergaat. m "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 20 mei tot en met zondag 26 mei 2002. Maandag Varkensvlees, tuinbonen en krielaardappeltjes Dinsdag Gehaktballen in saus met zilveruitjes, rode bietjes en aardappelen Woensdag Gemarineerd rundvlees in jus, rozijntjes, rode kool en aardappelen Donderdag Gehaktballetjes van gevogelte, savooienkool en aardappelpuree Vrijdag Visfilet in fijne botersaus, wortelen en gestampte aardappelen Zaterdag Indische rijsttafel met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Op deze plek komt de nieuwe lift. Foto: afdeling Communicatie In de week van 21 mei aanstaande start de Combinatie Stationsgebied Middelburg in opdracht van Rail- infrabeheer met de bouw van de lift aan de noordzijde van het sta tion. Dat betekent dat de huidige trap wordt afgebroken. Er wordt dan ook een tijdelijke trap in de tunnel geplaatst. Fietsers kunnen vanaf deze week geen gebruik meer maken van de perrontunnel. Het beste kunnen zij omfietsen via de Segeerssingel of de Kanaalweg om gebruik te maken van de spoorwegovergang bij de Schroe- weg. Voetgangers maken gebruik van de tijdelijke trap. De omleiding voor fietsers duurt .tol eind mei, want dan gaat de nieuwe fiets- en voetgangers tunnel open. Die tunnel gaat onder het spoor en de Kanaalweg door en verbindt hei fietspad langs de kade muur met de Edelstenenbuurt. Voor meer informatie over de bouw van de lift kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met Marjan van Al phen van Railinfrabehecr, telefoon nummer 040 - 232 9688. Bij de afdeling Communicatie van Middelburg (Stadhuisstraat 2) kunt u ook impressies zien van de te bou wen lift. Het zal u ongetwijfeld niet ont gaan zijn dat drie dagen voor Ko ninginnedag wederom de Konink lijke Onderscheidingen, de zoge naamde lintjes, zijn uitgereikt. Niet alleen op deze dag, maar meerdere malen per jaar worden personen verrast met een Ko ninklijke Onderscheiding. Mensen die onderscheiden worden hebhen zich op een bijzondere wij ze verdienstelijk gemaakt tegenover het Koninklijk Huis of de samenle ving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich gerui me tijd zodanig voor de samenle ving heeft ingespannen, dat deze in spanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan, maar ook voor het bepalen van de hoogte van de onderscheiding, wordt ook in aanmerking genomen of de maat schappelijke waardering voor de bijzondere verdienste al op een an dere wijze tol uitdrukking is geko- Voordracht Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke Onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester. Het aanvraag- traject neemt echter enige maanden in beslag. Dit komt doordat de voordrachten eerst door de gemeen te in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en tenslot te door het Kapittel voor de civiele orden in Den Haag. Voordraehten voor een Koninklijke Onderschei ding met de bedoeling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegen heid van Koninginnedag 2003 die nen vóór 1 september 2002 bij de burgemeester ingediend te zijn. Voor overige voordrachten geldt een termijn van vier maanden. Informatie Wanneer u een aanvraag van een Ko ninklijke Onderscheidingen over weegt in te dienen, is het aan te beve len voor meer informatie eerst con tact op te nemen met de kabinetschef van de burgemeester, de heer Koen Aartsen. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer 0118-675 438. U kunt nog tot vanavond (woens dag) 21.00 uur naar het stembu reau. Laat uw stem niet verloren gaan. U stemt immers voor de sa menstelling van de Tweede Ka mer en deze bepaalt de komende vier jaar hoe de zaken in het land worden geregeld. Geen oproepingskaart ontvangen? Heeft u geen oproepingskaart ontvan gen of kunt u uw kaart niet vinden? Dan kunt toch nog naar uw stembu reau waar u op vertoon van een gel dig identiteitsbewijs uw stem kunt uitbrengen. Als u niet weet voor welk stembureau u bent opgeroepen kunt u bellen met afdeling Burgerzaken, te lefoonnummer 675441 of675500. In het Stadhuis De stembureaus sluiten om 21.00 uur, maar vanaf 20.00 uur bent u al van harte welkom om de 'verkie zingsavond' in de Burgerzaal van het Stadhuis bij te wonen. Heet van de naald kunt u de uitslagen volgen. Er staan schermen opgesteld waar op de uitslag van Middelburg wordt gepresenteerd en waarop u de live- uitzending van de NOS kunt zien. De uitslagen van de Middelburgse stembureaus kunt u op de verkie zingsavond ook op onze website www.middclburg.nl zien. De Gemeente Middelburg is op zoek naar mensen die zitting willen nemen in de cliëntenraad. De cliëntenraad speelt een belangrijke rol bij het ma ken van beleid (en de uitvoering daarvan) door de Sociale Dienst Het gemeentebestuur vindt het be langrijk dat burgers betrokken worden bij beleid en uitvoering van deze rege lingen. Cliëntenparticipatie is voor ge meenten inmiddels zelfs wettelijk ver plicht geworden. De Cliëntenraad be spreekt regelmatig met de Sociale Dienst beiëids- en uitvoeringszaken. Op deze manier is hel voor de ge meente mogelijk om op signalen uit de praktijk te reageren en beleid of uitvoering te verbeteren. Tot voor kon konden alleen inwoners met een pe riodieke bijstandsuitkering deel uit maken van de cliëntenraad. Nu mo gen ook ouderen en arbeidsonge schikten die alleen beroep doen op hel Gemeentelijk Sociaal Fonds of de bij zondere bijstand lid worden van de cliëntenraad. De Cliëntenraad zoekt versterking. Hel werk heeft het ka rakter van vrijwilligerswerk, maar hel is niet helemaal vrijblijvend. Als u hiervoor belangstelling hebt, kunt u dit schriftelijk (per brief of per e- mail: clicntraad@zcclandnet.nl) ken baar maken bij de voorzitter van de huidige Cliëntenraad, mevr. Y. den Hollander, postbus 593, 4330 AN Middelburg. U kunt haar hiervoor ook op maandag-, woensdag- en donderdagochtend tussen negen en kwart voor twaalf bellen (614 299) voor het maken van een afspraak. U krijgt dan meer informatie over het werk van de Cliëntenraad en wat er zoal van u gevraagd wordt. U kunt over het werk van de raad ook meer lezen op hun website. Het 'adres' van deze site is: www.middclburg.nl/clicntraad hoeft te komen. Hel vooroverleg is een service van de gemeente. In hel kader van dit overleg wordt beke ken of er legen een bouwplan geen ruimtelijke bezwaren bestaan en of een bouwplan voldoet aan de rede lijke eisen van welstand. Middelburg voert het 'voorover leg bouwplannen' per direct weer in. Ook als de gewijzigde bouwre gelgeving per 1 januari 2003 wordt ingevoerd blijft het voor overleg bestaan. Middelburg publiceerde 10 april jongstleden dat de gemeente met ingang van I april 2002 'het voor overleg bouwplannen' had afge schaft. Als voornaamste redenen hiervan werden de inwerkingtre ding van de nieuwe bouwregelge ving (onder andere nieuwe Woning wet en Bouwbesluit) per 1 juli 2002 en de rechtszekerheid genoemd. In middels is gebleken dat de inwer kingtreding van de gewijzigde re gelgeving is uitgesteld tot 1 januari 2003. Voortschrijdende inzichten hebben opgeleverd dat de rechtsze kerheid niet perse in hel geding Rondleiding door Middelburg tijdens Open Monumentdag 2001. Op de ach tergrond de Oostkerk die ook dit jaar te bezoeken is. Foto: Frank Viergever Op zaterdag 14 september wordt voor de zestiende keer de Open Monumentendag gehouden. Ook u kunt dit jaar meewerken de Open Monumentendag tot een succes te maken.... Het Middelburgse comité is op zoek naar huiseigenaren of instel lingen die deze dag hun deuren voor monumentcnlicfhcbbers open willen stellen. Een mogelijkheid is natuurlijk ook om een gedeelte van het pand open te stellen en bepaalde deuren dicht te houden. Ook kunt u door een ruimte af te zetten, door middel van een lint of een hek, bezoekers de gelegenheid geven de ruimte te be kijken zonder dat men naar binnen gaat. Open Monumentendag De monumentendag is een instru ment om meer mensen intensiever in contact te brengen met hun histo risch gebouwde omgeving, en zo de belangstelling voor monumenten zorg te vergroten. Op Open Monu mentendag zijn landelijk duizenden monumenten gratis open voor hel publiek. Middelburg heeft zich bij het landelijke thema 'Koopmans geest' aangesloten. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u contact opnemen met Chris Marijs van de gemeentelijke afdeling Communicatie, tel.: (0118) 67 55 32 of e-mail: chrmar@mid- delburg.nl Vaste deelnemers hebben vorige week hun aanmeldingsformulier ontvangen. De Loskade was vorige week de plek voor liefhebbers van (oude) schepen. Zo'n vijftig exemplaren waren namelijk in het kader van '400 jaar VOC' naar Middelburg gevaren. Erg bijzonder was dat een replica van het VOC-schip 'De Duyfken'hierbij aanwezig was. Nieuw- en Sint Joosland Zuid wordt uitgebreid. Behalve dat er meer huizen bijkomen, komt er ook meer groen. Om een natuurlijke over gang te krijgen tussen de huizen en het akkerlandschap wordt er een zogeheten 'groenzone' aangelegd. Voor deze groenzone heeft de Ge meente Middelburg een ontwerp gemaakt dat gedurende de inspraak- periode, tot en met 3 juni 2002, ter inzage ligt. De groenzone heeft een totaal op pervlakte van 12.700 nr. Er komt een langgerekte boomlijn met 'los se' beplantingsvlakkcn en gras. Naast groenvoorziening is het ge bied geschikt voor recreatief ge bruik als spelen. Ook komt er een nieuwe directe voetverbinding tus sen de Quarleshavenstraat en de Molendijk en wordt de voctvcrbin- ding tussen de Quarleshavenstraat en de Boomdijk verbetert. Verbindingspad Molendijk/Quarleshavenstraat Achter de huizen aan de Zeeburg straat is een strook grond eigendom van de Gemeente Middelburg. In het verleden werd deze strook ge bruikt om het achterliggende bouw- kavel te bereiken. De bedoeling is om nu een voetverbinding te ma ken. Deze wordt uitgevoerd in as falt met aan beide zijden een be grenzing van gaashekwerk van 1 meter hoog. Aan de huiszijde wordt haagbcplanting aangebracht. Groenvoorzieningen De groenzone wordt ingericht met bomen, beplantingsvlakkcn en gras. Door de toepassing van 'losse' heestersvakken krijgt het een blij vende visuele binding met het bui tengebied. De boomlijn, bestaande uit populieren, refereert aan de be staande dijkstruclurcn van het aan grenzende buitengebied. Er is voor populieren gekozen omdat deze boomsoort past in het landelijke ka rakter. Voor het onderhouden van de waterloop wordt een strook van 6 meter vrij gehouden. Speelvoorzieningen In het bestemmingsplan zijn in de groenzone speelvoorzieningen voorzien. Ook is uit een recent speelruimteonderzoek gebleken dat er in de kern Nieuw en Sint Joos land behoefte beslaat aan een extra speelvoorziening voor jonge- en oudere kinderen. In hel spcelruim- teplan is voorgesteld om een multi functioneel spelplateau aan te leggen in de groenzone nabij hel sportter rein. Het spelplateau, uitgevoerd in asfalt, biedt het gehele jaar een spor tieve uitdaging voor jongeren vanaf 12 tot 18 jaar voor diverse balspelen. Een dergelijke voorziening is on langs ook aan de Spinhuisweg in Middelburg aangelegd. Daarnaast komt er een trapveldje met twee een voudige portaaldoelljes. Voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar komen er enkele speel toestellen. Het gaat hier om een ta ludglijbaan, een veerloestel en een duikel-klimtoestel. De groeninrich- ting wordt sociaal overzichtelijk vanwege 'doorkijkjes' die worden aangebracht. Pad naar de Boomdijk Het zogenaamde "Dreefje van Da- vidse" is een verbindingspad tussen het dorp en de Boomdijk. Vanaf de Boomdijk kun je naar Arnemuiden, het Oude Dorp en naar het haven gebied van Vlissingen. Sinds de ruilverkaveling is hel pad gedeelte lijk eigendom en in onderhoud van de gemeente Middelburg. Hel ande re deel is van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Recent is het gedeelte tussen het Middelburgse gebied en de Boomdijk uitgevoerd in asfalt. Er is voorgesteld om het pad. geschikt te maken voor (brom) fiets verkeer waarbij onge wenst gebruik met auto's wordt te gengegaan door een uitneémbare paal. De huidige klinkerverharding wordt herbestraat. Naast het pad ligt een schouwsloot die in eigen dom en beheer is van het Water schap Zeeuwse Eilanden. Planprocedure en uitvoeringsplanning Een concept van het groenplan ligt gedurende de inspraakperiode, tot en met 3 juni 2002, ter inzage bij de afdeling Communicatie/Stadhuis straat 2, het wijkondersteunings- puïit Dauwendaele/ Vrijlandstraat 65 en de afdeling Groenbeheer/ Vlissingsestraat 21 in Middelburg. Eventuele reacties worden op plan niveau getoetst. Alle reacties wor den verwerkt in een reactieverslag wat alle insprekers ontvangen. Vervolgens wordt het plan, al dan niet aangepast, definitief vastge steld door het college van B&W, waarna het wordt uitgevoerd. Naar verwachting beginnen de inrich- lingswerkzaamheden eind 2002. Het pad tussen de Molendijk en de Quarleshavenstraat wordt een voetverbinding Foto: Afdeling Groenbeheer

de Faam | 2002 | | pagina 3