breed UIT GRATIS W00NMAGAZINE 32£Q - Zeeland inspiratiebron voor Nazomer Festival faam /vlissinger 'Hij bracht de politiek dicht bij ons allemaal' Zaken Streeknieuws VERVROEGDE AFSLUITING HQkB'Tv E KOM NU HET AFHALEN IN DE WINKEL (Bal Maws Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Wherever you go, go Texaco Reserveren: 0118-418019 WOENSDAG 15 MEI 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 20 Popspeciaalzaak Nieuwe Burg 29 4331 AG Middelburg tel. 0118 - 674270 www.waterput.nl De wereld draait door door Inge Adriaansen Terwijl in Driehuis tienduizenden mensen een bezoek brachten aan het graf van Pim For tuyn vond afgelopen zaterdag in Middelburg een herdenking van de overleden politicus plaats in de vorm van een stille tocht. Zo'n drie honderdvijftig mensen, waaronder het Middel burgse college en vertegenwoordigers van For tuynlijk Zeeland, liepen mee in de tocht. Het karakteristieke Zeeuwse landschap vormt de inspiratiebron voor de spraakma kende theaterproducties van het Zeeland Nazo mer Festival. Voor het festival van dit jaar staan er eigen- en co-producties op stapel in de in aanbouw zijnde Westerscheldetunnel bij Ter- neuzen, in een monumentale schuur van de grootste boerderij van Nederland, in authentie ke dorpscafés in heel de provincie en in de weidse polder bij het dorpje Zonnemaire op het eiland Schouwen-Duiveiand. Westerscheldetunnel KWALITEITEN 3ETAAL3AAR Zwervend Bezoek onze showroom www.bergmachines.nl Voorverkoop Dansschool Bras levert kampioenen. pag. advertentie Kijk verderop in dit huis-aan-huis- biad voor unieke korting op alle brandstoffen. Leveringsprogramma: trimmers bosmaaiers kettingzagers heggenscharen hakselaars verticuteermachines accu maaiers elektro maaiers motor maaiers zitmaaiers tractoren (rezen Start bouw lift bij station Doe mee aan Monumentendag! Meer groen voor Nieuwland-Zuid Het kartteam van Radio Cool-FM rijdt naar een strakke overwinning in de B-poule. Zaterdag 18 mei worden de schapen op kinderboerderij de Klepperhoeve geschoren. In het Zijdemuseum worden maandag 20 mei verhalen verteld uit de tijd dat Nederlanders de wereldzeeën bevoeren om de wijde wereld te ontdekken en koloniseren Tientallen dieren zijn op zoek naar een nieuw tehuis. pag Bij Cine City deze week: StarWars Episode II, John Q en Domestic Disturbance Koffie nJct 7&€UWS6 Segeersstraat 13-15 Middelburg öo/us 0118 - 640269 en roomboter beien www.stefanos.nl onder de hoogste toren van Vlissingen Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (01 18) 484 316 (01 18) 484 276 (01 13) 274 000 zie pagina 2 BEW. EX. s^/DpiLBÜg^ fa /vlissinger (advertentie) m Mory-18 17.99) Rosemary's sons - All in hand 17.99) Tom Waits - Alice (per stuk 19.99, samen - Bloodmoney 37,99 incl. T-shirt) The Corrs - Best of 9.99) The Pogues - Very best of 9.99) Ook in- en verkoop van 2e hands LP's en CD's Met verbijstering en veront waardiging reageerde Neder land massaal op de moord aanslag op de topman van de lijst Pim Fortuyn. Een aantal van driehonderdvijftig lieden lijkt schril af te steken bij de massale bijeenkomsten die el ders in het land ter nagedach tenis aan Fortuyn gehouden werden. Toch is de voorzitter van Fortuynlijk Zeeland (de Zeeuwse afdeling van de Lijst Pim Fortuyn) niet ontevreden over het aantal deelnemers aan de tocht. „Het was een mooie bijeenkomst en de op komst valt zeker niet tegen", luidt de reactie van Lein Sturm. Burgemeester Schouwenaar sprak na de tocht vanaf het bordes van het stadhuis de aanwezigen op de Markt toe. Ook hij stak zijn verontwaardi ging en verdriet over de moord op Pim Fortuyn niet onder stoelen of banken. „Pim Fortuyn bracht de politiek dichtbij ons allemaal. Met de laffe moord op deze man is ook de democratie een beetje dood", aldus Schouwenaar. Lein Sturm ging in zijn slot woord eveneens in op de moord op Fortuyn. „Hij werd in zijn hoofd geschoten, zodat hij niet meer kan denken, een schot in zijn hart zorgde er voor dat hij niet meer kon voelen en de kogel in zijn keel maakte dat hij nooit meer zou spreken." Dat Pim Fortuyn zelf nooit meer zal spreken is voor Hans de Jong uit Middelburg geen reden om niet op hem te stemmen. „Ik ga dit jaar voor het eerst stemmen. En For tuyn heeft mij enthousiast ge maakt om over politiek na te denken. Fortuyn zou zeker waargemaakt hebben wat hij beloofde en ik vertrouw erop dat de overige partijleden zijn ideeën ook zullen uitdragen. Ik stem dus op Pim." Dat de wereld ondanks de moord op Pim Fortuyn ge woon doordraait blijkt in het Middelburgse stadhuis waar afgelopen zaterdag het condo leanceregister voor Fortuyn nog getekend kon worden. Terwijl aangeslagen mensen het register tekenen doet een fotograaf zijn uiterste best om een bruidspaar met familie zo mooi en vrolijk mogelijk op de foto te krijgen. Aan de bloe- menkraam op het Marktplein worden de moederdagboeket ten met veel elan aan de man gebracht. Marian Vogelzang is een van de mensen die als laatste eerbewijs het condole anceregister tekent en zich even helemaal niet bekom mert om de boodschappen of moederdagcadeaus. Het kersverse bruidspaar lijkt haar helemaal te ontgaan. „Ik ben er helemaal kapot van", zegt zij zichtbaar geëmotio- advertentie) In verband met Pinksteren dient kopij voor de editie van woensdag 22 mei vervroegd aangeleverd te worden. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is donderdag 16 mei 11.00 uur, advertenties donderdag 16 mei 17.00 uur. Joke Lauret heeft een praktijk voor huidverzorging geopend in Middelburg. De stille tocht trekt door Middelburg. neerd. „Ik had zo ontzettend veel bewondering en respect voor die man en nu is hij ge woon vermoord. Het houdt me al de hele week bezig." Op wie zij nu moet gaan stem men weet ze nog niet. „Ik heb geen idee wat de overige kan didaten van de lijst Fortuyn in hun mars hebben en twijfel nog steeds of ik daar mijn stem wel op uit wil brengen. Hoewel de andere politieke partijen mij helemaal niet aan spreken. Die hebben tot nu toe alleen maar laten zien dat zij niet in staat zijn Nederland te besturen. Zelf zou ik het niet erg gevonden hebben als de verkiezingen nog even wer den uitgesteld, zodat ik nog foto: Inge Adriaansen even na had kunnen denken." Vogelzang zegt een enorme fan van Pim Fortuyn te zijn, maar Fortuynlijk Zeeland zegt haar niets. „Ik heb geen idee wie die mensen zijn en waar ze voor staan." Het festival borduurt dit jaar verder op de formule die vorig jaar zo succesvol gebleken is. Speciaal voor het festival wor den theaterproducties ontwor pen, die door de hele provin cie uitgevoerd worden. Hier naast is er weer het Festival- hart, waar gedurende het fes tival avond aan avond activi teiten zijn. Dat hart is dit jaar opnieuw op het plein van de Middelburgse Abdij, een ruim te die hiervoor geschapen lijkt te zijn. Het festival wil dit jaar een link leggen tussen Vlaan deren en Zeeland, twee land streken die zowel historisch als heden ten dage sterk met elkaar verbonden zijn De producties worden speci aal voor het festival ontwor pen. Vorig jaar waren er het succesvolle 'Ship of Troy', dat avond aan avond volle 'zalen' Zwarte Vogels speelt in bijzondere, authentieke cafés door heel de provincie Zeeland. (advertentie) (advertentie) VAN DEN BERG MACHINES V/H GROENLEER A. Plesmanweg 5, De Poel 1, Goes, tel. 0113-212820 Zaterdag 25 mei is er de Walcherse Aspergedag. Zaterdag staat surfrock-trio The Shavers in de Piek trok in het gestrande schip op Neeltje Jans. De productie 'Kabaal' speelde in de kaze matten van Vlissingen. Dit jaar zijn er weer voorstellingen voor specifiek Zeeuwse loca ties gemaakt. Alex van Mal- lem, de artistiek leider van het festival zegt hierover: „Deze speciale context moet meer zijn, dan dat er een stuk in plaats van in een schouwburg in een kazemat gespeeld wordt. De specifieke ruimte moet wel een meerwaarde aan het stuk geven." Een van die speciale plaatsen, die ook maar één keer ge bruikt kan worden, zijn de bui zen van de Westerscheldetun nel. Vorig jaar waren ze er nog niet, volgend jaar is het auto weg, dit jaar is het theater. Een andere speciale plaats is de boerderij Hongersdijk, bij Goes. In een monumentale schuur van de grootste boer derij van Nederland wordt 'Zwarte Vogels' opgevoerd. Zwarte Vogels is een subtiele schets van het boerenleven en het boerenbedrijf; over vroeger en nu, het veld en het café, var kens en varkenspest. Niet alleen Zwarte Vogels gaat over café's, ook De Biechtspie gel, monoloog aan de toog, heeft alles met café's te maken. De Biechtspiegel speelt in au thentieke cafés door heel Zee land. Plaatsen waar de tijd be vroren lijkt, waar het verleden verder leeft in verhalen over vroeger, die telkens weer door de stamgasten verteld worden. Ruud van Meijel, de directeur van het Zeeland Nazomer Fes- en kijk op onze website tival: „Onze festivallocaties zijn dit jaar 'weerbestendiger' dan vorig jaar. De keuze van de lo caties is hieraan echter niet on dergeschikt gemaakt. Vorig jaar bij het Ship of Troy was het weer niet altijd even best, maar het publiek heeft erg veel bijzonders cadeau gekregen wat een gevolg was van die openluchtlocatie. De volle maan boven het podium, een zwerm meeuwen die tegen de wind in boven het podium in het licht blijft zweven, dat vindt je toch nooit in een afgesloten ruimte." Het afgelopen jaar was onge veer twee derde van de festi valbezoekers afkomstig uit Zeeland. De Zeeuwen zijn dit jaar in het voordeel boven be zoekers van buiten de provin cie. 1 augustus wordt het vol ledige programma van het festival openbaar gemaakt, maar de programmabrochure van de Zeeuwse Theater Stichting verschijnt al in de loop van deze maand. Vanaf dat moment kunnen Zeeuwen in de vorm van een theate rabonnement kaarten voor de ZNF-producties bestellen, en daarmee zeker zijn van plaat sen in de vaak uitverkochte voorstellingen. Het festival loopt van 27 augustus tot en met 8 september. Vanaf 1 maart houdt de gelijknamige stichting kantoor aan de Lan ge Geere in het centrum van Middelburg. Meer informatie over het festival is hier ver krijgbaar, alsmede via 0118- 659659 en via www.nazomer- festival.nl

de Faam | 2002 | | pagina 1