i L 1 L 1 in Huidverzorging Joke hanteert het Skin Jet concept Ook altijd gedacht dat in Nederland asperges alleen in Limburg en Brabant gedijen? Dan is het bestaan van aspergekwekerij Het Asper gepunt bij Middelburg waarschijnlijk ook voor u een aangename verrassing. Op 25 mei kunt u ogen én maag goed de kost geven op de eerste Walcherse Aspergedag. Walcherse Aspergedag Enkele leden van de dansschool van Gerard en Tonny Bras zijn in de prijzen gevallen tij dens wedstrijden voor de Nederlandse kam pioenschappen dansen in Ossendrecht. Dick en Andrea van Liere wonnen het goud in de juni oren masterclass voor ballroom en latin en Jan en Mary van Sabben haalden een finaleplaats in de senioren masterclass. Leraar Gerard is apetrots op dit resultaat. Het brengt hem weer een stap dichter bij zijn droom om een dans school te beginnen op een eigen lokatie. 23 29 34 95 Salsa-Fox Second Chance speelt voor Liliane Fonds. Citrusfruit tegen vet haar Lustrumviering Kleverskerkedag In maart van dit jaar heeft Joke Lauret haar praktijk voor huidverzorging geopend op het adres Isaac Beeckmanstraat 12 te Middelburg in de wijk Veldzicht. Joke is echter niet nieuw in het vak. Ze heeft 27 jaar ervaring als schoon heidsspecialiste, zoals dat vak officiéél heet. Ze is dan ook aangesloten bij de ANBOS, de bran- cheorgansatie voor schoonheidsverzorging. Als eerste in Zeeland beschikt ze over een nieuwe behandelingsmethode voor de huid, het Skin Jet concept. Zelfvertrouwen Mannen Woensdag 15 mei 2002 FAAM/VLISSINGER Wit goud van Zeeuwse bodem door Paula Koster Kwekers Nicole en Rien Diele- man, beiden geboren en geto gen Zeeuwen, woonden en werkten tot 1990 in het West- land. Ze kweekten er ijsberg sla, bloemkool en knolvenkel en deden er de nodige erva ring op. Ook na de verhuizing naar Walcheren plantte het echtpaar weer bloemkool en knolvenkel op de akkers, maar sinds 1999 zijn daar aspergeplanten bijge komen. Het bedrijf bleek na melijk precies te liggen in het voormalige stroomgebied van een oude zandkreek. De aarde van het stuk grond, dat vroe ger in de volksmond 'het ar menland' werd genoemd om dat er zo weinig op wilde groeien, is vergeleken met de zandgronden in Limburg en Brabant nog altijd vrij stevig en Het 'armenland' in het voormalige stroomgebied van een oude zandkreek bleek na onderzoek zeer geschikt voor aspergeteelt. kleiachtig. Maar grondig bo demonderzoek wees uit dat hij zeer geschikt zou zijn voor as pergeteelt, die juist wat armere grond nodig heeft. Zo gezegd, zo gedaan, in het eerste seizoen werden, ter be scherming van de jonge plan ten, nog geen asperges gesto ken, het tweede seizoen mond jesmaat maar in 2001 was de eerste volwaardige oogst een feit. Sindsdien zijn de asperges niet aan te slepen en is er, zegt Nicole Dieleman, 'altijd te kort of te weinig'. In het seizoen, dat loopt van rond eind april tot 24 juni we ten de ware liefhebbers de kwekerij goed te vinden en gaan er dagelijks tientallen ki lo's over de toonbank om te worden klaargemaakt in de keukens van particulieren en gerenommeerde horecabedrij ven. Over de aspergebedden liggen donkergrijze lappen zeil, die het zonlicht weren waardoor de asperges roomwit blijven. Bij warm weer wordt de witte onderkant van het zeil boven gedraaid. De asperges groeien zodoen de gelijkmatiger en kunnen re gelmatiger worden geoogst, om een vaste dagelijkse op brengt te garanderen. Na het steken volgt het sorteren en vervolgens koelen in koud water. Zo worden de asperges goed schoon en kunnen ze niet meer verkleuren. Veel voorbij gangers tonen hun interesse in de activiteiten van Rien en Nicole Dieleman en om be langstellenden de gelegenheid te geven eens nader kennis te maken met de aspergeteelt wordt op 25 mei de eerste Walcherse Aspergedag geor ganiseerd. Niet alleen mogen de bezoekers eens zelf een as perge steken tijdens een drie tal rondleidingen (die om 10.30, 11.30 en 13.30 starten), ook kan er geproefd worden van door heuse chefs klaarge maakte hapjes met de asperge als hoofdingrediënt. Koks van restaurant La Bonne Auberge te Koudekerke, het Vlissingse cafe-restaurant Solskin en Braai-Tapperij-Res taurant De Mug in Middelburg bereiden exquise hapjes vol gens eigen recept, maar te vens kunt u uw eigen recept met asperges doorgeven aan Rien en Nicole Dieleman voor hun nog samen te stellen re ceptenboek. Aspergekwekerij Het Asperge punt, Abeelseweg 13, Middel burg, tel. 0118-640128 of 06- 54658738. Dansschool Bras levert kampioenen „Toen ik zelf op dansles zat vroeg iemand mij op een feestje om eens wat dans passen voor te doen", vertelt Bras. „Ik vond dat erg leuk en zo is het idee ontstaan om dansleraar te worden. Samen met mijn vrouw Ton ny ben ik begonnen in Aver- bode in België. Daar kwam meer bij kijken dan ik in eer ste instantie dacht, moet ik zeggen. Eerst de basisoplei ding waar we dingen leerden 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 '5 17 18 19 20 21 22 24 25 27 28 30 3, 32 33 36 37 33 39 41 42 44 45 46 47 48 49 30 51 53 54 55 56 58 59 60 62 63 64 65 Horizontaal: 1 Bubblegum. 6 latwerk voor een wingerd. 12 amateurfoto. 13 loven. 14 in memoriam. 16 mijt. 18 aardigheid. 19 muzieknoot. 20 eikenschors. 22 radioactief scheikundig element. 23 bijb. fi guur. 24 knak. 26 handeling. 28 hooimaand. 29 het opbieden. 32 vruchtbaar oord. 33 punt van een lijst. 34 watervogel. 35 prop vol. 37 drank. 38 bijb. naam. 41 zangstuk. 43 bouwland. 46 bril slang. 48 soort leer. 50 voortbestaan. 51 kledingstuk. 52 Noord amerikaans rendier. 55 aanwijzend vnw. 56 zirconium. 57 voor de helft. 58 bijgevolg. 60 Engelse ontkenning. 61 klasse. 62 bak- mengsel. 64 gezelschapsspel. 65 hulpmiddel bij het tellen. Verticaal: 1 Etensrestje. 2 United Kingdom. 3 blank. 4 gaap. 5 gele verf stof. 7 Zuidamerikaans land. 8 geur. 9 deel van het oor. 10 voor zetsel. 11 Europeaan.15 spijskaart. 17 legerplaats. 18 ronde van Italië. 19 tocht. 21 kalium. 23 gemeente. 25 voetbalterm. 27 on afgebroken. 29 Griekse letter. 30 legerplaats. 31 rekenkundig ge tal. 36 waterwering (bij overstromingen). 37 bouwmateriaal. 39 karakter. 40 spook. 42 merkwaardig. 44 mand. 45 rivier in Duits land. 47 aardigheid. 49 berenklauw. 50 rol van een schrijfmachi ne. 53 wier. 54 discipline. 57 draaistijl. 59 grondsoort. 61 dwars- mast. 63 bevel. De volgende getallen vormen de uitkomst van deze week: 7-10-46-64-23-16-13-61-16-60. Stuur uw oplossing vöör donderdag 23 mei naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 29 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 1 mei luidt: 'Meivakantie'. De twee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar J. de Lignie uit Grijpskerke. over sport in het algemeen, anatomie, fysiologie en EH BO en daarna 4 jaar lang el ke zaterdag danslessen. Toen verschillende stages bij dansscholen waarna we uit eindelijk het staatsdiploma van de Belgische dansbond hebben behaald. Momenteel houden we onze vakbe kwaamheid op peil met het regelmatig volgen van workshops. Ook zijn we lid van de Nederlandse Dans bond ANDOS." Naast de bovengenoemde successen noemt Gerard ook nog een 1e en een 2e prijs die onlangs zijn behaald bij teamwedstrijden in Meche- len. „Maar", vervolgt hij, „we zijn er zeker niet om al leen wedstrijddansers op te leiden. We geven de meeste lessen aan mensen die voor hun plezier willen dansen. Ook aan speciale groepen, zoals senioren, in samenwerking met de dienst Welzijnszorg voor Ouderen en aan scho lieren. Op ons programma staan voornamelijk Ball room en Latin, in het nieuwe seizoen, introduceren we een nieuwe dans de "Salsa fox". Het seizoen loopt van september tot mei. Elke za terdagavond is er een oefen avond waar vrij gedanst kan worden. Om kennis te maken is er bij aanvang van het seizoen al tijd een gratis kennisma kingsles. Dansschool Bras geeft les op verschillende lo- katies zoals in gebouw "De Zwaan" in Oost-Souburg, Ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg en in Vlissingen in het MTV-ge- bouw. De grote wens van Gerard en Tonny is om een eigen zaal te hebben die ze kunnen inrichten naar hun eigen idee. Dat zou ook veel werk bespa ren want nu moet de geluid installatie, waarvan de enor me boxen in de hal van hun huis staan, iedere keer weer opgebouwd en afgebroken worden. De muziek is na tuurlijk enorm belangrijk. „We hebben veel muziek uit de Top-40"en we zoeken re gelmatig bij muziekwinkels. Ook is er in Rotterdam een zaak, die gespecialiseerd is De danskampioenen van Dansschool Bras. in dansmuziek Die houdt mij op de hoogte van de nieuw ste ontwikkelingen." Belang stellenden, die zich in het nieuwe seizoen op de dans vloer willen wagen kunnen Het Combo Second Chance, met Eddy van den Akker op key board en Corrie Marteijn-Joosse op dwarsfluit, verzorgt 25 mei een muzikale avond in de Ontmoetingskerk aan de Oosterschel- destraat te Middelburg. Deze avond zal in het teken staan van "een tweede kans". Tevens zal de nieuwe cd "The second one" worden gepresenteerd tijdens deze avond. Aan het optreden werken het kinderkoor "de Notenkrakers" uit Middelburg en één van de zangeressen mee, die ook op de nieuwe cd te belui steren zijn. De toegang is gratis. Wel zal er een collecte rond gang zijn, waarvan de opbrengst voor het grootste gedeelte be stemd zal zijn voor Stichting Liliane Fonds. Stichting Liliane Fonds kenmerkt zich door rechtstreekse, persoonsgerichte en kleinschalige hulp aan kinderen en jongeren met een handicap in ontwikkelingslanden. Door medische en sociale revalidatie krijgen deze kinderen een nieuwe kans op een betere toekomst. De muzikale avond begint om 19.00 uur en zal met een pauze tussendoor tot ongeveer 21.30 uur duren. Head Shoulders introduceert 'Citrus Fresh' een nieuwe sham poo speciaal ontwikkeld voor vet haar, die de Head Shoulders antiroos technologie combineert met natuurlijke extracten van grapefruit, citroengras en groene thee. De milde conditioneren de bestanddelen zorgen ervoor dat het haar glanst en gemakke lijk te stylen is. Bovendien zorgen deze bestanddelen ervoor dat vet, zwaar haar licht aanvoelt na het wassen. Citrus Fresh is zo samengesteld dat het makkelijk uitspoelt. Alleen de fruitige geur en het ingredient Zinc Pyrithione dat roos bestrijdt, blijven achter in het haar. Het is geen Middelburg en ook geen Arnemuiden: het is Kleverskerke. Eenmaal per jaar laat dit dorp met veel tamtam van zich horen tijdens de Kleverskerksedag. Zaterdag 1 juni viert de Kleverskerksedag haar eerste lustrum. Een gebeurtenis niet alleen voor de kerkelijke gemeente van Kleverskerke, maar voor heel het dorp Kleverskerke. De dorpsstraat wordt afgeslo ten en vol gezet met kraampjes waar van alles te koop en te zien is. De opbrengst van deze dag is voor de Nederlands Her vormde Kerk te Kleverskerke en wordt gebruikt voor aanschaf van kussens en het opnieuw voegen van het kerkgebouw. Op deze dag zijn er tal van activiteiten in en rond de kerk van Kle verskerke. Er is van alles te zien: show oud Walcherse kleder drachten door "Walchers Costuum", oude landbouwgereed schappen, imker met bijen. Het is ook mogelijk om een bood schappenmand te winnen, maar er moet dan wel geraden wor den wat al deze boodschappen gekost hebben. Ook het gewicht van een kalf en de naam van een klederdrachtpop kan geraden worden. Verder is er een rommelmarkt met boeken, kleding, cadeauartikelen, planten en ook is er wat te eten en drinken: terras met koffie/thee, gebak, ijs, saté, oliebollen. Ook aan de kinderen is gedacht, zij kunnen spelletjes doen, een rondritje maken met een ponykar en er is ook speelgoed te koop. Voor de goklustigen is er een rad van avontuur met mooie prijzen be schikbaar gesteld door het bedrijfsleven van Arnemuiden e.o. De Kleverskerksedag begint om 10 uur en eindigt om 16 uur. foto: Tannie de Jonge informatie inwinnen op de website van de school www.dansschoolbras.nl. Joke Lauret:„Een verkeerde houding kan veel klachten veroor zaken. foto: Tannie de Jonge „Als ik eenmaal begin te pra ten over mijn werk, blijf ik pra ten", zegt Joke. "ik vind het nog steeds heel boeiend. Het geeft altijd weer een gevoel van voldoening als je mensen kunt helpen er beter uit te zien. Er zijn ook steeds nieuwe ontwikkelingen, die je aan dacht vragen. Bijvoorbeeld dat Skin Jet concept. Hierbij worden kristallen onder hoge druk op de huid gespoten en afgezogen. Dat heeft een diep reinigend effect op de huid. Daarbij hoort ook een ultra sound behandeling. Dit sys teem is vooral effectief bij ac ne (jeugdpuistjes), littekens, pigmentvlekken en rimpels. Ik benadruk wel bij klanten, dat rimpels wel kunnen verminde ren maar niet verdwijnen. Rimpels horen bij het leven zeg ik altijd maar. Er zijn zeker ook problemen waaraan ik niets kan doen. Hangende oogleden bijvoorbeeld. Dan adviseer ik een arts te raadple gen". Joke beschikt over verschil lende vaardigheden. Ze be handelt ook met massage technieken zoals Siatsu en oorreflexmassage, daarnaast heeft ze een Indiaanse ont spanningsmassage geleerd. Ook past ze cosmetische acu punctuur toe. Dan is er Ismak- ogie, een houdings- en bewe gingsleer waarbij door kleine oefeningen een hele kettingre actie in de spieren op gang wordt gebracht, die van in vloed is op het uiterlijk, maar ook op het inwendige sys teem. De houding en het fi guur verbeteren, de ademha ling wordt regelmatig, rug klachten verminderen, stijve nekspieren worden soepeler. „Veel mensen hebben een lichaamshouding die lichame lijke klachten veroorzaakt", legt Joke uit, "als je dat kunt verbeteren voelen ze zich dik wijls al veel beter". De Laurets zijn echte Zeeu wen. Ze hebben lange tijd bui ten de provincie gewoond. Toen de heer Loret met pen sioen ging, is besloten terug te gaan naar hun wortels. Maar Joke kon haar werk nog niet missen en is weer een praktijk begonnen. Zij het dan, dat ze zich heeft voorgeno men maar twee dagen per week, woensdag en donder dag, te werken. "Ik stel me ei genlijk voor, om me minder op routinebehandelingen te richten en meer op behande lingen waarbij ik mijn ervaring goed kan gebruiken. Bij men sen met wat "moeilijker" pro blemen dus. En ik behandel ook mannen hoor". Het eerste gesprek over een behandeling is gratis. Het telefoonnummer voor inlichtingen en/of een af spraak is 0118-629050. Wie meer wil weten over Skin Jet kan raadplegen: www.ama- tex.nl.

de Faam | 2002 | | pagina 19