Cool-FM naar strakke overwinning in B-poule Voordelig tanken bij Texaco Wij zoeken een nieuw tehuis If 1 Schapen scheren op de kinderboerderij Tweede Zeeuwse Nacht van de Erotiek Eerste VOC-concert in het Zijdemuseum LétE Monturencollectie van Het Huis. Woensdag 15 mei 2002 ff De 16e race van de B-poule werd van kop tot staart gedomineerd door het kartteam van Radio Cool-FM. Cool-FM had het geluk dat ze van de eerste plaats mochten starten. Achter hen stond titel favoriet RBK verhuur. Vibru/Ba- vo starten als derde en hierachter stond Midlife Racing. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG Texaco geeft ruim 15 miljoen euro aan gratis brandstof weg! Tanken is al jaren een flinke kostenpost voor heel wat automobilisten en daar is Texaco zich van bewust. In het Zijdemuseum, aan de Dorpsstraat 3 te Meliskerke, worden maandag 20 mei ver halen verteld uit de tijd dat Nederlanders de wereldzeeën be voeren om de wijde wereld te ontdekken en koloniseren. De verhalen worden mu zikaal omlijst door bij passende muziek uit deze tijd. Voor onderstaande dieren zoekt de Stichting Hulp en herplaatsing huisdieren een nieuwe baas. Belangstellenden kunnen contact opne men met een van de medewerkers van de stichting, tel. 0294-481753, 0511-421801, 058- 2669016, 0511-542373 en 0575-518621 of een e- mail sturen aan info@dierhulp.nb.nu. Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van onze winkel op 18 mei 2002 hebben we op die dag de volgende aantrekkelijke aanbiedingen: Australian Treasures is een initiatief van LétE Honden 89,- Het Huis Hardy gezien worden. Katten Door de MKZ-crisis moesten vorig voorjaar allerlei activiteiten rondom dieren afgelast worden. Zo ook het schapenscheerfeest op kin derboerderij De Klepperhoeve. Dit jaar gaat het allemaal gelukkig gewoon dóór. FAAM/VLISSINGER 13 ifgiso ÉiÜk Vibru/Bavo drong erg aan. Doordat ook Midlife racing en F1 palace goed konden volgen ontstond er een leuk gevecht om de tweede plaats. In de 16e ronde verslikte F1 palace zich in een inhaal poging met als gevolg dat zij terug vielen naar de achtste plaats. Rbk kreeg vanaf dat moment wat lucht en kon zo met rede lijke rondetijden een kleine voorsprong opbouwen ten op zichte van Midlife racing en Vi bru/Bavo die al strijdend tot aan de eerste wissels bij el kaar reden. F1 palace kwam De kop uit het klassement stond deze race dus bij elkaar. Cool-FM deed het na de start uitstekend en zij reden dan ook weg bij de nummer twee RBK. RBK had het zwaar want Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line dance, 19.30 u., flamenco dan sen, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. VTV Clubgebouw Vlissingen, bin go, 20 u. Pleintje Koets Zou- telande, springkussen voor de kinderen, 14 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapelle, ambachtenmarkt, 10 u., kin derevenement '(W)onderwa- terwereld', 14 u. Vereni gingsgebouw Amicitia Aagte- kerke, simultaanwestrijd dam men tegen de Russische grootmeester Baljakin, 12 u. Centrum Koudekerke, ringrij- den, 8 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, vogelexcursie 'Vroeg uit de veren', 6 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Dijk Langstraat Zoutelande, vlie gerdemonstratie, 11 u. Ka naalstraat Oost-Souburg, run- bike-run, 16 u. Nederlands Hervormde Kerk Aagtekerke, fietspuzzeltocht, 13 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu termorgen, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, jeugddammen, 18.30 u., dam men voor volwassenen, 19.30 u., stijldansen, 21 u. Kerk plein Nieuw en St. Joosland, ringrijden, 8 u. Oranjeplein Oost-Souburg, afdelingswed strijd ringrijden, 8 u. Joh. De Pourckstraat Oostkapelle, ringrijden, 8 u. Centrum Koudekerke, ringrijden, 8 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naailes, 9.30 en 19.30 u., acti viteit voor Antilliaanse vrou wen, 9 u. Campveerse Toren Veere, varen naar de Haring vreter, 14 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de tuinman mee. 13 u. tijdens hun opmars in ronde 21 Antoco 1 tegen. Na zes ron de strijd ging F1 palace voor bij Antoco 1 om zo de 7e plaats over te nemen. De wed strijdleiding constateerde een overtreding met als gevolg een zwarte vlag voor F1 pa lace, die zo een goede uitslag konden vergeten. Na de eerste wissels reed Cool-Fm nog steeds onbedreigd aan kop. Rbk bezette de tweede plaats en Midlife racing was met hun wissel voorbij Vibru/Bavo ge gaan Vibru/Bavo zakte gaan deweg de wedstrijd steeds verder weg. Na de eerste wis sels hadden zij een fel duel met Team Arnestein om de vierde plaats, wat in het voor deel van Arnestein werd be slecht. Na de tweede wissels was de top zes vrijwel onge wijzigd. Antoco 1 had tijdens het wisselen de vijfde plaats overgenomen van Vibru/Ba vo die zo weer een plekje wa ren verloren. Antocol en team Arnestein streden na de tweede wissels met elkaar om de vierde plaats. Antocol ging in ronde 107 na een lang maar mooi duel voorbij Arnestein. Cool-Fm reed ook in het laat ste deel van de wedstrijd aan kop en zij zouden die ook niet meer afstaan. Met goede ron detijden stelde zij hun over winning veilig. De strijd om de andere twee podium plaatsen was nog volledig open. Rbk verhuur, Midlife racing en Team Arnestein maakt allen aanspraak op de tweede plaats. Midlife racing en Ar nestein reden met erg snelle tijden richting Rbk. Midlife had de pech dat zij tijdens het in halen van achterligger Vibru/Bavo spinde. Hierdoor kwam Arnestein hen voorbij om zo de derde plaats te be machtigen. De opmars van Ar nestein werd gestuit doordat de wedstrijd onder geel werd afgevlagd door een botsing. Rbk Verhuur kon zo hun twee de plaats behouden. Pm racing reed wederom een vrij onopvallende wedstrijd maar wist knap de vijfde plaats te bemachtigen. De zesde plaats ging naar An toco 1. Cool-Fm steeg door hun overwinning naar de der de plaats in het klassement ten koste van Vibru/Bavo. In het Middelburgse Schuttershofcomplex wordt zondag 19 „Anders dan vorig jaar zal er mei na het succes van vorig jaar voor de tweede keer de dit jaar nog meer aandacht uit- Zeeuwse Nacht van de erotiek georganiseerd. Van 20.00 tot gaan naar de shows en de in- 04.00 uur staan Cafe Rooie Oortjes, Cafe 't Schuttershof, Disco- teractieve deelname van de theek The Nighttrain en Filmhuis Schuttershof bol van sensu- bezoekers in de shows" ver- ele en pikante acts. te^ initiatiefnemer Hedwig Samson. „Zo wordt er in café Rooie Oortjes een echte paal danswedstrijd gehouden en de bezoekers worden deze nacht op een wel hele speciale manier bendiend." In cafe 't Schuttershof kan men we derom kijken naar diversen vormen van body-art waaron der, bodypainting, bodysculp- ture en body to body shows. In de discotheek worden de hele avond en nacht lang ero tische shows gegeven door mannelijke en vrouwelijke en tertainers. Verder is er in de discotheek een luxe champag- nebar waar de bediening niet alledaags is en zijn er ook di verse stands te bewonderen. De tattoo en piercing stand van Fine Line Tattoo Studio zal ook dit jaar aanwezig zijn. In het Filmtheater worden ver schillende live acts opgevoerd met o.a. een live SM-show. Toegang 18 jaar, entree 9 euro. Nacht van de Erotiek in Middelburg. foto: Hans Hoek vertelt de verhalen, Gerdien en Theo van der Loo begelei den haar op harp en viola da gamba. Ze brengen verhalen, waarvan je geniet, droomt en leert. Tweede Pinksterdag vanaf 14.00 uur is de "Vertelgroep van Edin" in het Zijdemuse um. te zien en te beluiste ren. Zij brengen verhalen die de VOC-zeevaarders op hun reizen naar verre lan den ook gehoord kunnen hebben. Het zijn prachtige verhalen waarin de culturele rijkdom en wijsheid van het Verre Oosten naar voren ko men. In het Zijdemuseum staan na tuurlijk de VOC-vertellingen met zijde centraal: de legende over hoe zijde in de wereld kwam en verhalen over de schoonheid en magische kracht van zijde. Daarnaast zijn er ook andere vertellingen uit landen in 'De Oost' waar de VOC-schepen aanlegden. Cisca Boermans Texaco geeft brandstof weg. Totaal zijn er 550 tankstations van Texaco verspreid over heel Nederland en zij vormen dus een groot deel van alle tankstations in Nederland. De pomphouders van Texaco hebben nu gezamenlijk beslo ten om de autorijder eenmalig eens flink tegemoet te ko men. Alle bezoekers die in het bezit zijn van een speciaal uit gegeven coupon (te vinden in (advertentie) CD Miles Browning Didge Bij aankoop van een kinder t-shirt Bij aankoop van een mok Bij aankoop van kleding 10,- p/st light-up pen gratis placemate gratis Aboriginal-art kaart gratis Op die 18e mei treedt tevens op de band 'Miles Browning Didge' Locatievóór onze winkel aan de WALSTRAAT17 te Vlissingen Tijd van 14.00 - 16.00 uur Openingstijden: ma t/m do: 10.00- 18.00 uur vrijdag 10.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur deze krant!), krijgen 2,50 euro korting op een tankbeurt van 30 liter brandstof. De deelne mende Texaco servicestations nodigen u daarom van harte uit om snel langs te komen om ook te profiteren van dit voordeel. Bovendien zijn een aantal van de Texaco stations uitgerust met diverse services zoals een stomerij service, Ba- kerstreet verse broodjes en niet te vergeten de shops waar altijd diverse aanbiedin gen zijn te vinden. Kortom, knip de coupon uit en Go Texaco. Nita, een kruising Stabij/Scha- pendoes-teef van 21/2 jaar. Ze heeft een halflange grijs/zwar te vacht en is middelgroot. Zacht karakter, erg aanhanke lijk, sociaal naar kinderen, honden en katten, gek op speeltjes, luistert goed en kan prima een poosje alleen zijn. Nando, kruising Duitse/Me- chelse Herder-reu (10 mnd). Een energieke hond, die het slachtoffer is geworden van een relatiebreuk. Erg lief, ook voor kinderen en hij leert snel en graag. Hij trekt graag een sprintje achter katten en een den aan, maar luistert verder goed. Jerry (9) gecastreerde Jack Russell-reu. Een afdwingertje van de eer ste orde, want hij heeft er al tijd succes mee gehad. Hij wil graag alles regelen en is over al met de bek vooraan. Een echte Jack? Hij vindt bezoek prachtig en laat dat ook mer ken door de aandacht voor zichzelf op te eisen. Soms ver scheurt hij daarbij zelfs de krant. Voor een wandeling van 10 km draait hij zijn poten niet om. Ramba, een gesteriliseer de kruising herder/Bouvier- teef. Ondanks dat ze al 9 jaar bij haar huidige vrouwtje woont, ook na een relatie breuk, en een probleemloze hond is, heeft het vrouwtje niets met haar. Ze wil graag een plek waar ze lekker ge knuffeld wordt en waar er weer iets met haar wordt ge daan. Ze heeft ontdekt dat haar hoofd door het kattenluik past en dat dat een uitsteken de plek is om voorbijgangers aan te blaffen. (advertentie) Integratie Productie Scholing Kwaliteit is het enige dat gezien mag worden bij Het Huis. Maar het oog wil ook wat. Daarom heeft Het Huis al jarenlang een eigen collectie modieuze monturen. Ook dit jaar zijn de modellen weer met de grootst mogelijke zorg geselecteerd. En dat voor een vaste, vriendelijke prijs van 89.- per montuur. Zien we u snel? O P T t C I i: N S VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 Rommelmarkt - De Ouderraad van Openbare Basisschool De Vossenburch in de Middelburgse wijk Dauwendaele houdt op zater dag 25 mei 2002 van 10.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse kinderrommel markt op het grote schoolplein. Het belooft weer erg gezellig te worden. De leerlingen bieden allerlei spulletjes te koop aan, er is een springkussen, de kinderen kunnen zich laten schminken, er zijn weer heerlijke hapjes, zoals suikerspinnen en allerlei lekkere brood jes, een grote loterij met leuke prijzen, en als klap op de vuurpijl een optreden van de band Champagne Charlie. De opbrengst van de kinderrommelmarkt is bestemd voor het Eindfeest voor alle kin deren van De Vossenburch op 1 juli, dat dit jaar heel bijzonder gaat worden (het thema is nog geheim). Succulenta - Zaterdag 18 mei zijn er weer een aantal van de mooiste verzamelingen van Succulenta Zeeland te bezichtigen waarbij tevens een drietal rotstuinen. De tuinen zijn van 10 tot 17 uur te bezichtigen. Deelnemers zijn; Jaap Graveland-middelgrote rotstuin,wilde tuin en bostuin,Stadhouderslaan 4,Goes. Bertus Spee-40 m2 rotstuin +18 m2 succulentenkas, Diepeneestraat 4, Borssele. Piet en Ineke van de Vrede-30 m2 rotstuin 18 m2 suc culentenkas, Braamstraat 34,Oost-Souburg, Verder zijn op de vol gende adressen cactusverzamelingen te bezichtigen: J. Mesu, Nachtegaalstraat 12, Middelburg; J.de Jonge, Scheldestraat 97,Goes; H. Weezepoel, Scheldestraat 97, Goes. Weefkring - Weefkring Walcheren exposeert in 't Spui. Tot 3 juni is er een uiterst veelzijdige en eigentijdse presentatie van weefpro- ducten die sterk afwijken van wat men traditioneel van een weef kring verwacht. Zo zijn er sierraden van zilverdraad, zijden sjaals, da mastwerk en een vriendschapsdeken. Meer informatie over de weefkring en over deelname hieraan is verkrijgbaar via 0118- 625202. Tuininrichting - Stichting Veldwerk Nederland, MicMec Walcheren en Bosch en Slabbers landschapsarchitecten houden donderdag 16 mei een cursusbijeenkomst met als thema 'De eigen tuin als onder deel van de verbindingszones Zeeland.' In Zeeland worden een aan tal groenstroken aangelegd die de diverse natuurgebieden met el kaar gaan verbinden. Ook de eigen tuin kan in deze verbindingszo nes een belangrijke rol spelen. Tijdens de cursus worden onderwer pen behandeld als 'waar liggen de verbindingszones?', 'hoe kunnen we onze tuin er op aan laten sluiten?' en 'waarop moeten we letten bij de aanleg van onze tuin?' De cursus duurt van 10 tot 16 uur en wordt gehouden in het Mie Mee aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissin gen. Deelname kost 10 euro, inclusief lunch en cursusboek en op gave kan via 0118-417039. Improvisatie - Jan Kuiper (gitaar) en Mousse Pathe M'Baye (Per cussie) houden in het weekend van 18 en 19 mei hun jaarlijkse workshop muziekimprovisatie. De cursus is bedoeld voor begin nende en gevorderde muzikanten, die via praktijkvoorbeelden als raga, melodie en original ritme dichter bij de bron van alle muziek willen komen. De workshop is in de Kapel van Sint Maarten te Hoogelande en kost, inclusief lunch, 41 euro. Meer informatie is verkrijgbaar bij J.Corsten op 0118-502090 en bij D. Le Due op 0118-562029. Sparkie, Dodo en Bink, drie gecastreerde 2-jarige katers. Sparkie is rood en de andere twee zijn wit/cypers. Alledrie komen ze uit het laboratori um, waar ze altijd in een groep geleefd hebben. Ze mo gen apart geplaatst worden, maar waarschijnlijk stellen ze het gezelschap van een ande re kat erg op prijs. Ze hebben inmiddels kennis gemaakt met honden en verblijven in een gastgezin. Vijf kittens van 3 weken oud. Het zijn drie grijs/cyperse poezen en 2 zwarte katers met een wit bef je. De baasjes van hun moe der zijn op vakantie gegaan terwijl hun moeder wat extra zorg en aandacht wel kon ge bruiken. Ze is waarschijnlijk overstuur geraakt en weggelo pen of verongelukt. Haar kin deren groeien nu op in een gastgezin. Shirley, een gesteri liseerde schildpadpoes van 8 jaar. Ze is iets te dik en heeft een normaal formaat. Shirley is snel onder de indruk van katten met geldingsdrang, waardoor ze op dit moment voornamelijk op een zolder leeft. Bij mensen zit ze wel graag op schoot, nadat ze de gelegenheid heeft gehad om ze te leren kennen. Ze zoekt een plek in een rustig gezin. Likky, een wat oudere dame, 18 jaar maar liefst, die van aandacht houdt. Lekker op schoot zitten en geknuffeld worden. In verband met haar hoge leeftijd heeft zij een nier- dieet. Ze is sociaal naar katten en kinderen. Likky is cypers/wit en gesteriliseerd. De oude eigenaar draagt bij in eventuele medische kosten. Gastgezinnen - Eind augustus komen zo'n 25 jongeren van 15 tot 18 jaar uit landen als Italië, Indonesië en Argentinië in Brabant en Zeeland. Ze gaan hier gedurende 10 maanden naar school, leren Ne derlands, krijgen vrienden en vriendinnen en willen zich zo snel mo gelijk een echt kind van het gastgezin voelen. Er zijn voor de huis vesting nog enkele gastvrije gezinnen nodig, met of zonder eigen kinderen, in welke leeftijd dan ook. Meer informatie hierover geeft Janine Weterings en zij is bereikbaar via 076-5413410. Bomenwandeling - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt vrijdag 17 mei een bomenwandeling door Middelburg. De wandeling loopt via achterommetjes en bolwerk, ledereen, leek en deskundi ge, steekt van deze wandeling, onder leiding van Marianne Ja cobs, wel wat op. De wandeling begint om 9.45 uur en duurt on geveer 2 uur. Voorinschrijving is noodzakelijk en kan bij het ZVU- bureau te Middelburg, aan de Spanjaardstraat 51 en telefonisch via 0118-634800. Kinderboerderij - Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg houdt weer een middagje 'Werken op de boerderij'. Woensdag 22 mei kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar weer meehelpen met hokken schoonmaken en dieren voeren. De middag duurt van 13.30 tot 15.30 uur en deelname kost 0,50 euro per kind. Als kinderen ie dere maand een ander dier verzorgen, komen ze aan het einde van het seizoen in aanmerking voor een 'poep-diploma'. Spuien - Voor vrouwen die behoefte hebben om hun hart eens goed te luchten, heeft Artemis iedere donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 een praatochtend. Samen met andere vrouwen worden er, tijdens een kop koffie, persoonlijke ervaringen en gevoelens uit gewisseld. Het is belangrijk om te weten dat je als vrouw niet alleen staat met je problemen. De eigen bijdrage aan de ochtenden is 3,40 euro en Artemis is te vinden aan de koudekerkseweg 133 te Mid delburg. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118-686970. Spreken - Spreken vanuit je persoonlijke en authentieke kracht. Een Speaking Circle is geschikt voor iedereen die, ook als je al een goe de spreker bent, wil leren om op een natuurlijke manier vanuit per soonlijke kracht te spreken. Het wordt even gemakkelijk om met een groep of een vreemde te communiceren als met een goede vriend. In tegenstelling tot reeds bestaande programma's waar ge sprekstechniek en inhoud voorop staan, is Speaking Circles geba seerd op de relatie tussen spreker en toehoorders. Je leert spreken en handelen vanuit jezelf en om te gaan met angst en onzekerheid in plaats van moeite te doen om deze te verbergen. In Middelburg is op 22 mei van 19.00-22.00 uur een Speaking Clinic. Deelname kost 35 euro. Meer informatie is verkrijgbaar bij H.Kok via 0111- 6720721 Het feest is zater dag 18 mei en duurt de hele dag. Uiteraard is het belangrijkste onderdeel van de dag het scheren van de schapen. Daarmee wordt om 9.30 uur be gonnen en om 16.30 uur lopen alle schapen weer in hun zo merjasje. Behalve de scha pen worden er deze dag nog meer dieren on der handen geno men. Zo is er bijvoor beeld een de monstratie hoef- verzorging van paarden. Voor de kinderen zijn er allerlei attracties, zoals schminken, paardrijden en koeien melken. Ook zijn er kramen van ideële stichtingen en is het paarden- rusthuis aanwezig. De entreeprijs voor volwasse- Het schapenscheren gaat dit jaar gewoon door. nen bedraagt 1,20 euro en voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar 0,60 euro. De aller kleinsten mogen gratis naar binnen.

de Faam | 2002 | | pagina 13