i i Vlissingen heeft onbemand benzinestation Middelburgs patatje helemaal Zeeuws i 1 i J i Week van de hypotheek 1 1 II Foto finish doorslaggevend voor uitslag 16e race Monturencollectie van Het Huis. Tango, de nieuwe brandstofformule in Neder land, opende maandag 22 april haar nieuw ste onbemande tankstation aan de Bedrijfweg 2 in Vlissingen. Het prijsverschil met reguliere benzinestations is opvallend. De korting bij Tango bedraagt gemiddeld zo'n 6,8 eurocent 0,15 cent) per liter. Prijzenoorlog Geen zegels Het landelijk netwerk van hypotheekadvi seurs HypotheekCompany houdt van 13 tot en met 19 mei wederom de 'Week van de Hypotheek'. Dit jaar heeft Hypotheek Company gekozen voor een gevoelsthema namelijk: 'thuis'. 1 26 27 29 35 46 49 52 59 61 62 Snackbar 'Bij de Punt' bakt in zijn vestigingen in de Ne derstraat en in de Lan geviele sinds kort fri tes van aardappelen van eigen bodem. De 16e race van de A-poule kende weinig verrassingen. Hoondert won. Panne koekhuisje Dishoek werd onbedreigd 2e. De derde plaats ging na beraad van de wed strijdleiding naar Van Gilst Kevers/Hogeweg Racing die zij aan zij met Willem van Stave ren Automobielen over de finish gingen. 12 mei MOEDERDAG ZIE PAGINA W N 15 y 89.- Het Huis Hardy DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAGl MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Olieverfschilderij van foto Verras moeder met koffie Skill introduceert vijf nieuwe Smartsets Woensdag 8 mei 2002 FAAM/VLISSINGER 9 Marc Schroder, Managing Di rector van Tango, geeft als commentaar: „Wij zijn erg en thousiast over de opening van het Tango-tankstation in Vlis singen. De afgelopen jaren zijn wij met succes in staat ge bleken om een nieuwe formu le van onbemande tanksta tions in ons land te introduce ren. Het is duidelijk dat er in heel Nederland grote belang stelling bestaat om volgens de Tango-formule te tanken." Over de prijzenoorlog die op sommige plaatsen in Neder land door de komst van Tan- go-tankstations is uitgebro ken, zegt Schroder: „Onze for mule en het gevoerde prijsbe leid van Tango slaat duidelijk aan bij de automobilist. Tijde lijke acties van lokale pomp houders om Tango uit de markt te drukken zijn faliekant mislukt, omdat er vanaf het begin een continue vraag is geweest naar blijvend hoge kortingen. En juist bij Tango is de automobilist daarvan ver zekerd." Tango is de nieuwe brandstofformule van Neder land en is recentelijk gestart met de opzet van een netwerk van onbemande tankstations door heel Nederland. Op 31 maart 2000 werd het eerste Tango-tankstation in Nijmegen geopend. Vanwege het feit dat Tango-tankstations onbemand zijn, kan tegen een gereduceerd tarief benzine en diesel verkocht worden, welke ingekocht wordt bij brandstof depots en raffinaderijen van de grote benzinemaatschap pijen. Bij Tango kan men tanken met bank- en/of giropas, multi- tankcard en travelcard en ont vangt men géén zegels, bo nuskaarten of andere spaar systemen. De korting zit direct verwerkt in de brandstofprijs die voor iedere automobilist geldt. Tango streeft ernaar op niet al te lange termijn een landelijk dekkend netwerk operationeel te hebben. Bij Tango kom je geen pompbediende tegen. „Huis en thuis vormt een eenheid", stelt Hypotheek Company. „Maar ook bui tenshuis speelt dit gevoel, zoals bij een vereniging of je tweede huis." Naast een advertentiecampagne zal ook middels de locale ver enigingen de 'Week van de Hypotheek' onder de aan dacht gebracht worden: voor elke hypotheek die le den van een vereniging af sluiten - tussen 13 mei en 7 juni - stort de Hypotheek Company 125 euro in de clubkas. Tijdens de week van de hypotheek bieden de bij HypotheekCompany aan gesloten vestigingen diver se voordelen. Zo zijn er in deze periode gratis taxatie mogelijkheden, speciale rentetarieven, een jaarabon nement op een lifestyle ma gazine en voor de kinderen zijn er leuke kleurplaten waarmee een prijs te win nen is. Voor een overzicht van de aangesloten hypo theekadviseurs zie www.hy- potheekcompany.nl 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 14 17 18 20 21 22 23 24 25 28 30 3, 32 33 34 36 37 38 39 40 41 42 44 45 47 48 50 51 53 54 55 56 UI co 60 63 64 JP86 Samen met 'De Groentehal' uit de Spanjaardstraat was Sacha Labrujere van 'Bij de Punt' al een tijdje op zoek naar aardappelen die voldoen aan de hoge eisen voor frites- aardappelen van een ambach telijke fritesbakker. Uiteindelijk vond ze de voor deze frites geschikte aardappelen niet zo ver van beide friteszaken van daan. Kaasboerderij Schellach uit Middelburg bleek aan de kwaliteitseisen van 'Bij de Punt' te kunnen voldoen. Be halve veehouderij en kaasma kerij is Schellach ook akker bouwbedrijf en levert van daaruit ook aardappelen. Na diverse bakproeven, die door alle participanten posi tief werden beoordeeld, zijn onlangs de eerste porties ge sorteerde aardappelen van Schellach geschrapt, gesne- Horizontaal: 1 Mengeling. 6 hoendersoort. 12 plaats in Duitsland. 13 punt. 14 de onbekende. 16 materie. 18 oogopslag. 19 legerrang. 20 elek trisch geladen deeltje. 22 laster. 23 projectieplaatje. 24 vlees rooster. 26 driekroon. 28 cassettebandje. 29 bovenste halswer vel. 32 Indonesisch gerecht. 33 gevoelig. 34 god van de oorlog. 35 inleg. 37 struisvogel. 38 voertuig. 41 zangstuk. 43 opwegen tegen. 46 loven. 48 juffrouw (Ind.). 50 Zuid-Amerikaanse berg keten. 51 gelofte. 52 boek waarin uitgaven en inkomsten bijge houden worden. 55 loot. 56 rooms-katholiek. 57 schaamte. 58 niets. 60 lidwoord. 61 alleenspel. 62 onbesmet. 64 gewoon. 65 amusement. Verticaal: 1 Massa. 2 Frans lidwoord. 3 grote bijl. 4 stekelige plant. 5 wil debeest. 7 Europese hoofdstad. 8 staafje. 9 middenrifskramp. 10 voorzetsel. 11 beroep. 15 meisjesnaam. 17 roofdier. 18 koude valwind. 19 brievensnoer. 21 op het kantje. 23 steekvlieg. 25 va zal. 27 vaccineren. 29 watergeest. 30 afvoeren. 31 boosaardig persoon. 36 gezond maken. 37 slot. 39 regelmaat. 40 kielspit. 42 kraaiachtige vogel. 44 rivier in Frankrijk. 45 stad in Engeland. 47 watervogel. 49 welpenleidster. 50 bouwland. 53 buffelsoort. 54 Ierland. 57 plaksel. 59 deel van een hengel. 61 de oudere. 63 achter. De volgende getallen vormen de uitkomst van deze week: 9-22- 1-47-65-29-50-56-26. Stuur uw oplossing voor donderdag 16 mei naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 22 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 24 april luidt: 'Feestdag'. De twee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar Kim Adriaanse uit Zoutelande. Na de start waren het Hoon dert en Pannekoekhuis die sa men weg reden bij de van de derde plaats gestarte Techno- marine Engineering. Van Sta veren die achter Technomari- ne was gestart pakte al in ron de twee de derde plaats. Na dat Van Staveren Technomari- ne voorbij was, reden zij hen op grote achterstand, maar Van Staveren moest toezien hoe Hoondert en Pannekoek huis weer bij hen wegreden. In het achterveld kon Colom- bus/Verkerk het tempo niet volgen en zij besloten tot een kartwissel. Hierdoor kon Van Gilst/Hogeweg in de aanval bij Technomarine die met goed verdedigend rijden Van Gilst/Hogeweg wist af te hou den. Pannekoekhuisje Dishoek greep in ronde 23 na een ge slaagde inhaalactie de leiding ten koste van Hoondert. Na de eerste wissels reed Hoondert toch weer aan kop, dankzij een slecht getimede pitsstop van Pannekoekhuis. Hoondert wist met goede rondetijden de voorsprong te vergroten. Technomarine verloor in ron de 52 haar vierde plaats aan het sterk rijdende Van Gilst/Hogeweg die hen knap inhaalde. Van Staveren reed net voor de tweede wissels nog kortstondig op de tweede toegewezen. Pannekoekhuis reed met indrukwekkende tij den richting de finish maar werd tweede achter het snel le Hoondert. Technomarine werd vijfde en Colombus ver kerk werd zesdes, dit mede dankzij een zwarte vlag door en pitsfout. Stand na 16 races: 1 Hoondert met 252 punten, 2 Van Stave ren met 216, 3 Pannekoekhuis 212, 4 Technomarine 168, 5 Van Gilst/Hogeweg 134 en 6 Colombus/Verkerk met 104 punten. (advertentie) Kwaliteit is het enige dat gezien mag worden bij Het Huis. Maar het oog wil ook wat. Daarom heeft Het Huis al jarenlang een eigen collectie modieuze monturen. Ook dit jaar zijn de modellen weer met de grootst mogelijke zorg geselecteerd. En dat voor een vaste, vriendelijke prijs van 89.- per montuur. Zien we u snel? Z i en mag ge zien w o r d e n O V T i C I E SS VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 TEL. (0118) 41 20 10 De Drukkery Middelburg, wandeling langs monumentale bo men in Middelburg, 19 u. Kamphuis Het Veerse Gat Veere, ex cursie met een natuurgids door het Veerse Bos, 19.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding "Met de boswater op pad', 7 u. Markt Middelburg, Hemelvaartsmarkt, 10 u. Loskade Middelburg, VOC-evenementen met muziek, theater, kinderspen, sloepenrace. Sloehavencircuit Vlissingen- Oost, Open Zeeuws Kampioenschap Nationale Motorcross, alle klassen, 13 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Handwer ken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Ingang Kreekpad West- kapelle, excursie 'Kuieren langs de kreek', 19.30 u. VOC-schip De Duyfken Middelburg, VOC-evenementen met muziek, theater en oude ambachten. Centrum Vlissingen, Ruyterjaarmarkt, 9 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmid- dag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Langstraat Zou telande, spelenkar met onder andere darten, sjoelen, vier op een rij, 14 u. Pleintje Koets Zoutelande, springkussen, 14 u. VOC-schip De Duyfken Middelburg, VOC-evenementen met mu ziek, theater en oude ambachten. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor men sen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Crea-doe, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plussers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Buurt huis De Schuur Oost-Souburg, vrouweninloop, 13 u., klaverjas sen, 19.30 u., cursus Kaarten maken, 19.45 u. Markt Middel burg, boeken- en vezamelmarkt, 11 u. Clubhuis Zeelandsport Vlissingen, start van de avondvierdaagse, 18.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffiecontactochtend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55- plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Poppen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peuter morgen, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, jeugddam- men, 18.30 u., dammen voor volwassenen, 19.30 u., stijldansen, 21 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plus sers, 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, weke lijkse soos voor 55-plussers, 19 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computer les, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorderden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naailes, 9.30 en 19.30 u., activiteit voor Antilliaanse vrouwen, 9 u. Camp- veerse Toren Veere, varen naar De Haringvreter, 14 u. Club huis Willen is Kunnen Vlissingen, recreatieve wandeltocht, 5 en 10 kilometer, 13.30 u. Master Painters Portrets biedt sinds kort de mogelijkheid om via internet een olieverfschilderij te bestellen. Dit Nederlandse bedrijf specialiseert zich in het schilderen van olieverfschilderij en van een foto. In samenwerking met portretschilders in Azië worden originele olieverfschilderijen gemaakt. Master Painters selecteert voor de opdracht de meest geschikte schilder(es). De schilderijen kunnen in verschillende formaten worden geleverd. Een portret van 35 x 45 cm kost 169,De betaling is, zoals gebruikelijk bij internet, vooraf. Overige info en voorbeelden zijn te zien op www.schilderijvanfoto.nl Moeders worden komende zondag extra in het zonnetje gezet. Moederdag: de dag om alle moeders en oma's te eren. Massaal gaat Nederland op de koffie bij moeder of grootmoeder. Melitta brengt ter gelegenheid van moederdag een unieke koffiezetter op de markt, de Linea Unica. Dit koffiezetapparaat zorgt op een stijlvolle en praktische manier voor heerlijke koffie. De Linea Unica, in duurzaam roestvrij staal, heeft een moderne uitstra ling en zet snel 8 tot 12 kopjes koffie. De uitneembare filter houder met antidrupsysteem, die in de vaatwasser gereinigd kan worden, maakt het koffie zetten extra makkelijk. Met koffie valt natuurlijk einde loos te variëren, wat te denken van koffie met een partje verse citroen, heerlijk fris. Ook bij zonder is koffie met een scheutje gembersiroop. Of sterke zwarte koffie met vers- geklopte slagroom, bestrooid met kaneelpoeder. Zo wordt het koffierondje op moederdag extra bijzonder. SS5SSJ 1L: Zowel in de Langeviele als in de Nederstraat is een volledig Middelburgs patatje verkrijgbaar. den en tot ambachtelijke frites gebakken bij snackbar 'Bij de Punt'. Het unieke van dit Mid delburgs Patatje is, naast de uitstekende kwaliteit, de re gionale gebondenheid van het totaalproduct: binnen één ki lometer vanaf het land tot het patatje in de hand. Op deze manier wordt een traceerbaar Middelburgs patatje aangebo den. utirn m plaats maar door een slechte wissel verloren zij hun plek weer aan Pannekoekhuis. Van af dat moment kon Van Stave ren Pannekoekhuis niet meer bereiken. Na de tweede wis sels reed iedereen onbedreigd op hun posities rond. Het vuurwerk begon in het laatste deel van de wedstrijd. I N G Van Gilst/Hogeweg reed met erg snelle tijden richting de nummer drie Van Staveren. Met de finish in zicht wist Van Gilst/Hogeweg naast Van Sta veren te komen. Zij aan zij gingen ze over de finish. De wedstrijdleiding besloot na de race dat Van Gilst/Hoge weg de derde plaats kreeg Skill heeft vijf nieuwe Smartsets op de markt gebracht. Iedere Smartset bestaat uit de combinatie van een Skill-machine en een verzameling handige accessoires verpakt in een stevige, compacte kunststof koffer. Deze slimme set vergemakkelijkt en versnelt elke klus in huis, doordat men alle benodigdheden in één keer bij de hand heeft. In totaal zijn er 5 Smartsets lever baar. Elke set is afgestemd op een bepaald type klus. Zo is er één accu schroefboor Smartset voor optimale bewegingsvrij heid bij boren en schroeven en twee klopboorsets: één voor standaard boor- en schroefklussen en één meer geavanceerde set geschikt voor bijna iedere boor of schroefklus. Daarnaast is er een Smartset met een decoupeerzaag, geschikt voor een bre de variëteit aan zaagklussen. En als laatste de decoupeer- zaag Smartset specifiek voor -;è het leggen van laminaat en lÉpP. 1 parket. Skill, gevestigd in Breda, biedt een complete '"'ËMLz.' lijn van handig gereedschap met een uitgekiend design, f j maximaal gebruiksgemak M Mi v-Y en cle beste prijs-kwaliteits- verhouding. De producten IJl dragen zorg voor het snel en nauwkeurig afwerken van allerlei klussen in en rond y het huis. Ze garandeert voor - v al het elektrisch gereed- schap de hoogste mate van kwaliteit en gebruiksvrien delijkheid. Skill heeft vesti gingen over heel Europa.

de Faam | 2002 | | pagina 9