Vergaderingen Statencommissies faam vlissinger voor uw publiciteit Verzven moeder... Laat het licht niet doven. CDA y «öx BABYNETTE De Moerbei Gratis'68 luiers Volkerak/Zoommeer Met een botte bijl kun y je geen puinruimen Officiële Mededelingen Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse Statencommissies onder andere de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissievergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreekrecht voor het publiek. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 19/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Milieutijdingen In beroep h Milieu Ontgronding kleiwin ning havengebied Vlissingen-Oost Verkeer en Vervoer Stimuleringsveror dening verkeers veiligheid Zeeland Moederdagtip DORPSSTRAAT 52 OOSTKAPELLE TEL.: 0118 581247 Uw wijnspecialist SAMEN DOEN WE IETS. www.cda.nl SPECIALE VOORJAARSAANBIEDINGEN Campingbedje Jogger Rhodos volop babykleertjes Bedrijventerrein "Korenweide" «mD"* Standerdmolen 14 - Oud-Gastel - telefoon 0165-512856 Woensdag 8 mei 2002 Rijkswaterstaat Zeeland is de strijd aangegaan tegen de blauw- algen in het Volkerak/Zoom meer. Sinds 1987 is het getijden- gebied veranderd in een zoet meer met stilstaand water. Het meer ontstond door de aanleg van de Oesterdam, achterin de Oosterschelde. In 1992 bepaalde de Zeeuwse rijksdienst dat de achteruitgang van de waterkwaliteit gekeerd moest worden. Als streefbeeld werd gesteld dat het water in 2010 helder en schoon moest zijn, waardoor zich een rijkdom aan zoetwaterplanten zou kunnen ontwikkelen. Uiteindelijk zou het zoetwatermeer in 2035 een op zichzelf functionerend ecosys teem moeten hebben, waarnaar de beheerder, rijkswaterstaat, geen omkijken meer zou hebben. De werkelijkheid laat zich anders aanzien De Noord-Brabantse rivieren Mark, Dintel, Steenbergse Vliet en Zoom en het Hollandsch Diep voeren voedingsstoffen aan op het Volkerak/Zoommeer, waar door de ontwikkeling van blauwal- gen wordt gestimuleerd. Ook de beperkte doorstroming van het meer draagt aan de vorming van de blauwalgen bij. Inmiddels moet vrijwel jaarlijks een zwem- verbod voor het Zoommeer wor den ingesteld. Integrale visie Rijkswaterstaat heeft voor het meer een beleidsanalyse opge steld, waarover begin juni met belanghebbenden in een work shop van gedachten wordt gewis seld. De bijeenkomst moet leiden tot de ontwikkeling van concrete beheersmodellen die tot doel hebben de waterkwaliteit te ver beteren. De opzet is dat het streefbeeld van 2035 toch op enig moment wordt bereikt. Daarom wordt te zijner tijd over de aan te dragen alternatieven opnieuw een workshop belegd. De uitkomsten van de workshops dragen bij aan de vorming van een integrale visie op de Deltawa teren, waarmee de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland doende zijn. Donderdag 13 juni wordt in De Zaete in Yerseke een debat ge houden over de integrale visie. De eerste aanzet tot de visie wordt geboden in 'De Delta aan het woord' - een extra nieuws brief in de serie Delta InZicht. De nieuwsbrief kan worden aange vraagd bij het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, postbus 6001,4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Woensdag 15 mei 2002 is er een zitting van de Hoorcommis- sie bestemmingsplannen. De zit ting, die om 9.15 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruim te, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De gemeen te Reimerswaal wordt uitgeno digd om te reageren op de inge diende bedenkingen tegen het bestemmingsplan Buitengebied van twintig bedrijven/inwoners van Reimerswaal. De gemeente mag ook nog reageren op het advies van de Subcommissie voor de gemeentelijke plannen. Dit adviesorgaan heeft GS gead viseerd aan het plan gedeeltelijk goedkeuring te onthouden. Na het horen van belanghebben den zullen Gedeputeerde Staten een beslissing nemen. Milieutijdingen nummer 74 is uit. Onder de kop Kettingen met bloedkoraal wordt uitleg gegeven over het project Valorisering Staats-Spaanse linies. Dit project heeft tot doel het erkennnen, her kenbaar houden, versterken en benutten van cultuurhistorische identiteit van de Staats-Spaanse linies in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder onder andere in dit num mer natuurontwikkeling Slot Moermond, slotdebat Delta InZicht en wateroverlast in de Kop van Schouwen. Milieutijdingen is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie. Hier is ook een gratis abonnement te bestellen. Welzijn De commissie Welzijn vergadert op maandag 13 mei om 9.30 uur. Op de agenda staan de jaar rekening 2001 van de provincie en de voorjaarsnota begroting 2003, mededelingen Zeeuws Museum, IPO-ontwikkelingen, her structurering jeugdzorg, nota Uitvoering Beleid Ontwikkelings samenwerking en subsidiever zoek mini-ondernemingen. De Samenwerkingsschool voor Prak tijkonderwijs, Het Bolwerk te Mid delburg heeft een subsidiever zoek ingediend voor het opzetten van mini-ondernemingen. De school biedt onderwijs aan kans arme en risicovolle leerlingen met een lichte verstandelijke handicap in de leeftijd tussen de 12 en 18 jaar. Voorbereiding op een drem pelloze overgang van school naar arbeidssituatie wordt van groot belang geacht. Het opzetten van mini-ondernemingen wordt gezien als een methode om dat doel te bereiken. De school wil een servi cepunt voor de wijk inrichten. De activiteiten bestaan uit fietsrepa- ratie, tuinonderhoud, een restau rant, een klusbedrijf en auto clean. De school vraagt subsidie voor de aanschaf van benodigde apparatuur. Gedeputeerde Staten stellen voor om een eenmalige startsubsidie van 40.911,- toe te kennen. Verkeer en Vervoer De commissie Verkeer en Ver voer vergadert op maandag 13 mei om 13.30 uur. Op de agen da staan PSD-zaken, voortgangs rapportage Westerscheldetunnel, mededelingen Fiets-voetveer, brief van de heer Broekmans inzake fiets-voetveer Perkpolder- Kruiningen, voorjaarsnota begro ting 2003, begrotingswijzigingen, de eerste bestuursrapportage, het accountantsrapport inzake de jaarrekening 2001 voor wat be treft de PSD en een brief van GS over de aanbesteding van het openbaar vervoer in Midden-Zee land. Economie De commissie Economie verga dert op woensdag 15 mei om 15.30 uur. De commissie be spreekt de jaarrekening van de provincie, de le bestuursrappor tage 2002, de 10e wijziging begroting 2002, voorstel inzake de algemene vergadering van aandeelhouders van NV Delta Nutsbedrijven en de voorjaarsno ta begroting 2003. In de voor jaarsnota wordt ingegaan op de budgettaire ruimte en de uit gangspunten voor de begroting van volgend jaar. De budgettaire ruimte is aanmerkelijk verruimd door een hogere dividenduitke ring van NV Delta Nutsbedrijven. De ruimte voor 2003 komt uit op bijna negentien miljoen euro. Ruimte, Milieu en Water De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 17 mei, aanvang 9.00 uur. Evenals in alle andere commissies wor den hier de jaarrekening 2002, de voorjaarsnota 2003, de le bestuursrapportage en de 10e wijziging begroting 2002 behan deld. Tevens is er een presenta tie van de stand van zaken rond om de Integrale Visie Deltawate ren. Andere agendapunten zijn de verantwoording prestatieafspraak DLG 2001, nota Kijk op de Kust van Stichting Duinbehoud, in- spectieonderzoek toezicht op door particulieren gefinancierde bodemsaneringen, voortgang actieprogramma Energiebespa ring en Duurzame Energie en het rapport Permanente bewoning recreatiewoningen. Algemeen Bestuur De commissie Algemeen Bestuur vergadert ook op 17 mei. Deze vergadering begint om 13.45 uur. Ook hier komen de jaarreke ning 2002, de voorjaarsnota 2003, de le bestuursrapportage en de 10e wijziging begroting 2002 aan de orde. Daarnaast bespreekt de commissie het jaar verslag van de Commissaris van de Koningin, het jaarverslag van de provinciale archiefinspectie in Zeeland en wordt mededeling gedaan over de voortgang herin deling Zeeuwsch-Vlaanderen en voortgangsrapportage Dualise- ring. Informatie De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecen trum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website: www.zeeland.nl. Op 21 mei 2002 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: Om 14.00 uur wordt het bezwaarschrift van Stichting Het Gezelschap van de Zee te Kats behandeld tegen een besluit van GS van 6 maart 2002 inzake pro vinciale subsidies 1999 en 2000 in de personele en productiekos ten voor theaterproducties. Om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Theater Kwark te Middelburg behandeld tegen een bestuit van GS van 19 februari 2002 inzake subsidie 2002 ten behoeve van het project Overhit. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunning inge volge de Ontgrondingenwet ver leend aan Zeeland Seaports te Vlissingen voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van het winnen van klei uit een terrein in het havengebied Vlissingen-Oost, gelegen ten oos ten van de Koedijk. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 13 mei tot en met 24 juni 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Van 13 mei tot en met 24 juni 2002 kunnen belanghebbenden tegen het verlenen van de ver gunning beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunninghouder voor zover betreft de aan de vergun ning verbonden voorschriften. De vergunning wordt op 25 juni 2002 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De stimuleringsverordening ver keersveiligheid Zeeland, vast gesteld in Provinciale Staten van 26 april 2002, kan worden onderworpen aan een raadge vend correctief referendum. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben daartoe besloten op 7 mei 2002. De verordening en het GS-besluit worden dinsdag 14 mei 2002 gepubliceerd in het provinciaal blad. In de verordening worden regels gesteld voor subsidiëring van diverse activiteiten die de ver keersveiligheid bevorderen. Ingaande 14 mei 2002 kan ge durende zes dagen tegen het GS- besluit tot het referendabel zijn van het Statenbesluit schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Ingaande 14 mei kan iedere kies gerechtigde in Zeeland binnen drie weken persoonlijk een ver zoek tot het houden van een provinciaal referendum indienen bij de woongemeente. Rondel Extreme Bliie Brut Ven 5^50 Voor e 8,50 Mousserende Spaanse Cava. Wit, fris, delicaat en fruitig. EuroSlijter Met onze huiswijnen zit u altijd goed! Ze hadden een baan, een huis, kinderen, toekomstplannen. Ze moesten vluchten voor natuurrampen of geweld. Plotseling hebben ze g 6 miljoen vluchtelingen in Afrika. Mensen in Nood helpt Met voedsel, kleding, onderwijs. Uw bijdrage is onmisbaar. Giro 667 Den Haag www.menseninnood.nl Support our fight for human rights De problemen van Paars... Ze zijn er. Maar wie lost ze op? De hoofdschuldigen zelf? De hardste schreeuwer? De grootste dromer? Of degene die er écht over heeft nagedacht... Kies op 15 mei voor een geloofwaardige aanpak. VOOR DE ANDERE AANPAK Jan Peter Balkenende Hemelvaart 9 mei Open van en 2e Pinksterdag 11.00-16.00 uur met bijhorende tas. Makkelijk opvouwbaar. Incl. matrasje. Van 76,-voor 63,- incl. draagwieg. In kleuren grijs/zwart of blauw/grijs Van 300,- voor €271,95 Als boven, maar dan omgebouwd tot buggy. Voetenzak los verkrijgbaar j Knip deze bon uit en lever die In bij BABY- NETTE, u ontvangt ILi "/Ti ri., GRATIS 168 luiers bij S3 ZZ, aankoop van een DM babykamer Naam: Adres: PC+Plaats: Uitleverdatum: ledikant 249,-commode €279,- kast 399,- Als 3-delige set: 859,- Wandrekje los verkrijgbaar: 69,- OPENINGSTIJDEN: mo. 13.00- 17.30 uur dl.-woe.-do. 10.00 - 17.30 uur 10.00-20.00 oor 10.00 -16.00 uur Cigen parkeerterrein Ir iiilfii ■v

de Faam | 2002 | | pagina 7