Nieuwe wijkbemiddelaars voor wijkonder- steuningspunten Zuid en Dauwendaele KOET KORT KORT KORT KORT KORT Van babykamer tot tienerkamer Inloopochtenden Trefpunt weer van start Concept-jeugdnota Veere ter inzage HUREN in Midden Zeelar Bepaal dan uw Mf. - De werkzaamheden aan de fiets- en voetgan gerstunnel in het Stationsgebied te Middelburg vorderen gestaag. Vorige week werd het asfalt aangebracht, momenteel wordt er gewerkt aan de verdere afbouw en de aansluiting van de tun nel op de Segeerssingel. De bewoners van de Middelburgse wijken Zuid en Dauwendaele kunnen sinds 15 april weer terecht bij de Wijkondersteuningspunten (WOP's). Voor de be mensing van de twee WOP's zijn vrijwilligers aange trokken. Wat is er heerlijker dan van het werk thuis te komen en te relaxen op eigen balkon of terras. Met Bougainvillea, lavendel en rozemarijn om u heen waant u zich al gauw midden in de Pro vence en met Solarium, Datura en Petunia in terracotta potten zit u als het ware zo in het zonnige Toscane. Of misschien prefereert u de Alpen met een waterval van geraniums langs de balkonrand van uw eigen 'chalet'. En één ding is zeker: hier is overdaad mooi. Potten en voeding Kleur en sfeer Gaat het om de aankleding van de baby- of kin derkamer dan worden vaak kosten noch moeite gespaard. Niet alleen in gedachte, maar ook in de praktijk zijn (aanstaande) ouders vaak weken bezig om de babykamer in te richten. Er wordt behangen en geverfd, de naaimachine komt te voorschijn om gordijnen, dekbedhoesjes en slaapzakjes te maken en uiteraard worden er meubeltjes uitgezocht. "ia met: Woensdag 8 mei 2002 Jaargang 6 nummer 11 (Advertentie) Fietstunnel Stationsgebied aangesloten op Segeerssingel •v v-;: - - De hobbel in de Segeerssingel zal worden verlaagd, waarvoor de weg ter hoogte van de tun nel deels moet worden her straat. Ook de parkeervakken, voetpaden en een gedeelte van de Segeerstraat wordt voorzien van nieuwe bestra ting. De werkzaamheden die vorige week woensdag gestart zijn zullen zo'n 15 werkdagen in beslag nemen. Volgens plan ning moeten de werkzaamhe- De fiets- en voetgangerstunnel wordt aangesloten op de Se geerssingel. den voor 25 mei afgerond zijn. In de eerste drie weken wordt de Segeerssingel herstraat, de voetpaden en parkeerplaatsen worden in de laatste week her steld. Voor het verkeer heeft dit tot gevolg dat de Segeerssingel tot 18 mei is afgesloten voor doorgaand verkeer. Fietsers kunnen afstappen en over het voetpad lopen. Het parkeerterrein aan het Parel plein is te bereiken via de Bui tenruststraat en de Segeerssin gel. Bewoners van de Segeers- weg kunnen met de auto via de Briljant de Segeerssingel bereiken. De nieuwe wijkbe- middelaar in Middel burg-Zuid heet Karin van der Stap. Iedere maandag- en donder dagmorgen van 9 tot 11.30 kunnen bewo ners bij haar terecht met vragen en op merkingen die te ma ken hebben met de woonomgeving. De WOP in Zuid is ge vestigd aan de Rent meesterlaan 4, tel. 0118-640111. In Dauwendaele zijn twee nieuwe wijkbe middelaars aange steld. Benno Wild en Jacques Groen be mannen het kantoor in het Ontmoetings centrum aan de Vrij landstraat. Het WOP is hier geopend op dinsdag- en woens dagmorgen van 10 tot 12 uur, tel: 0118- 613950. De inloopochtenden van wijkgebouw 't Trefpunt in Nieuw- Middelburg zijn weer gestart. Iedere dinsdagmorgen staat het gebouw open voor een ieder die een kopje koffie wil drinken, wijkbewoners wil ontmoeten, of de krant wil lezen. Tevens is er de mogelijkheid om gebruik te maken van de aanwezige computers of te knutselen. Op verzoek worden er ook themabijeenkomsten georgani seerd, waarbij te denken valt aan een kennismaking met de wijkagent of een uiteenzetting over het werk van het Regio naal Indicatie Orgaan. Meer info over de activiteiten in 't Trefpunt aan de Nas- saulaan is te verkrijgen via Carla van de Schraaf van de Stichting Kultureel Werk Middelburg, tel. 0118-629004 of via Margot Piscaer van Stichting Welzijn Ouderen Middel burg, tel. 0118-627537. De concept jeugdnota 2002-2006 van de gemeente Veere ligt tot en met 15 mei ter inzage. In deze nota wordt het ge meentelijk jeugdbeleid voor de komende jaren aangege ven. Eerst wordt het landelijke jeugdbeleid toegelicht en daarna de Veerse situatie. In de verschillende hoofdstukken worden de gegevens vanuit de jeugdenquête, het jeugddebat en vanuit de inter views met sleutelfiguren toegelicht. Het gaat over de vol gende onderwerpen: jeugdparticipatie, gezin, wonen en leefomgeving, welzijn, speelruimte,onderwijs, cultuur, sport, jeugdgezondheidszorg en hulpverlening, openbare orde en veiligheid, sociale zaken en arbeidstoeleiding. Voor alle onderwerpen staan er actiepunten genoemd. Deze pun ten zijn van belang voor de komende 4 jaren. Gedurende de aangegeven termijn kan iedereen op de con cept-jeugdnota inspreken door schriftelijk een zienswijze in te dienen bij burgemeester en wethouders van Veere, Post bus 1000, 4357 ZV Domburg. De inspraakreacties worden betrokken bij de definitieve vaststelling van de jeugdnota door de gemeenteraad. De bedoeling is dat dit gebeurt in de raadsvergadering in juli 2002. Een zinderend zomerbalkon in Zeeland Kuipplanten zijn van origine afkomstig uit subtropische oorden. Half mei wanneer de kans op nachtvorst nagenoeg nul is, kunnen alle kuip- en ter- rasplanten weer naar buiten. Het is dan ook de juiste tijd om nieuwe zomerbloeiers uit te gaan zoeken. En dan is het wachten op zinderend zomer weer...! De meeste eenjarige zomerbloeiers zijn zonaanbid- ders, maar met een paar uur tjes zon op het balkon of zelfs met schaduw zijn bijvoorbeeld vlijtig liesje (Impatiens) en fuchsia best tevreden. Ook de Kuipplant van het jaar, de Abutilon, neemt genoegen met een plaats in de halfscha duw. Deze uitbundige bloeier, verkrijgbaar in wit, oranje, rood, roze en geel, is een ab solute aanrader! Het is verstandig om voor uw zomerplanten ruime potten te nemen. Gebruik potten en bakken met onderin een drai nagegat en leg hierover wat potscherven of kleikorrels. Neem goede potgrond en voeg bij het beplanten meteen langzaam werkende mestkor- rels of -tabletten toe. Meestal zit in de potgrond genoeg voe dingstof voor zes weken en als deze opgebruikt is, komen de langzaam werkende meststof fen in actie. Zo vullen ze el kaar mooi aan. Balkon- en tuinplanten zijn dorstige klanten. Geef ze da gelijks water en laat de pot- kluit nooit uitdrogen. Verstan dig is om plastic potten te ge bruiken, want een terracotta- wand is poreus waardoor het water heel snel verdampt. Pre fereert u toch terracotta potten, gebruik dan een plastic bin- nenpot. Vergeet niet de pot op een schaal te zetten, waar overtollig water in kan weglo pen. Mei is de maand bij uitstek om zomerbloeiers aan te schaffen. Bron: Bloemenbureau Holland meegroei meubelen bestaan uit losse, modulaire elemen ten die op verschillende ma nieren in elkaar gezet kunnen worden: het ledikantje wordt een echt bed, de commode een bureautje. Moet de inrichting en indeling van de kinderkamer zo prak tisch mogelijk zijn, zodra het gaat om de aankleding ervan draait alles om kleur en sfeer. De trend is dat kinder en tie nerkamers steeds qua basis steeds stoerder en soberder worden. Het meubilair wordt veel uit gevoerd in lichte kleuren als wit of crème. Kleuren vinden we op de wanden, vloer, dek bedovertrekken, klamboes, ac cessoires en kleinmeubelen. Poefjes, grote vloerkussen, maar vooral zitzakken zijn in dit opzicht de nieuwste rage. Voor tienerkamers zie meer volwassen thema's als retro, minimal en barok. Hier zijn het de kleuren en toegepaste ma terialen (veel aluminium) maar vooral de accessoires die het thema maken of bre ken: fotolijstjes, sierkussens, manden, lampen, spiegels, plaids en dekens. Spulletjes die bij elkaar ook heel wat kosten maar uitein delijk makkelijker en goedko per te vervangen zijn dan de basismeubelen die waar schijnlijk nog jarenlang mee kunnen. Bij de inrichting en aanschaf en van spullen is het belang rijk om te bedenken dat de Accessoires en kleurgebruik bepalen de sfeer in de tiener kamer. kinderkamer (zeker op termijn) de meest intensief gebruikte ruimte van het huis wordt. Hoe ouder kinderen worden, hoe meer behoefte ze krijgen aan een (slaap)kamer waar ze ook met hun vriendjes kunnen spelen, boekjes kunnen lezen, knutselen, computeren en nog later hun huiswerk kunnen maken. Zo wordt er in de kin derkamer dag en nacht ge leefd en dat stelt speciale ei sen aan de inrichting ervan. De keuze aan kindermeubilair is enorm. In eerste instantie gaat de meeste aandacht naar het bedje. En hoewel vaak on weerstaanbaar, kan een wieg slechts een paar maanden mee; een (spijlen)ledikantje daarentegen drie tot vier jaar. Daarna komt er een echt bed, in het begin meestal voorzien van een zijhekje om te voorko men dat 'draaikonten' eruit vallen. Wie niet én een babykamer én een kleuterkamer en weer la ter een tienerkamer wil kopen, kan kiezen voor een door- groeikamer. Zogenaamde http://zeel3nd.woonkeuze.nl «■v=o.jbs*3 ri»! um gn» (hsu m 1

de Faam | 2002 | | pagina 23