*°nd Het leukste moederdag-kado ana! ag 12 mti K4/HPÉN Voorpret in fietsvakanties g^"=ust pp pad Veiligheid HOOFDzaak GEEF MOEDER EEN CADEAUBON Maritima morgana verkrijgbaar vanaf 10,- e* VAN EEN MOOI BOEKET TOT KAMERPLANT OF EEN LEUK KADO VOOR IN DE TUIN.... DE SCHIPPER Huidverzorging Joke Docente lemakogie genieten met je ogen dicht FINEST WALKING SHOES Voor dames en heren Speciaal afhaalmenu mei 2 Vietnamese Loempia's 2 stokjes Saté 2 Pangsit Goreng Babi Pangang Koe Low Yuk Foe Yong Hai Tjap Tjoi met kipfilet Vietnamees Stoofvlees Vietnamese Kroepoek Met Nasi, Bami of Rijst Prijs per 2 personen 17,- Woensdag 8 mei 2002 FAAM/VLISSINGER 17 Isaac Beckmanstraat 12, 4336 DD Middelburg Telefoon: 0116-629050 Mail: jalauret@zeelandnet.nl *i jf tuincentrum 01 IS 470400 Vlissingcn Berlagestraat 1. Vlissingen, telefoon: 0118 - 47 04 00 shirt slaapkamers Amemuiden, van Cittersweg 2a Goes, Woonboulevard, Marconistraat 32 Algemeen informatienummer 0118-60 34 34 Morgana Slaapkamers op Internet: www.morgana.com SCHOENMODES VLISSINGEN OUDE MARKT 20 TEL. 412764 \j\ewamees, Chinees a crW restaurant en af/jaa/ Dagelijks geopend 10.30-22.30 uur Ook op zon- en feestdagen Schoolstraat 1 - Vrouwenpolder-0118-593 507 Elke vrijdag, zaterdag, zondag en op Hemelvaartsdag, Moederdag, le en 2C Pinksterdag: Speciaal Vietnamees lopend buffet Prijs p.p. 12,99 Kinderen t/m 12 jaar 6,25 Aanvang vanaf: 18.00 uur - Reserveren aanbevolen: Tel. 0118-593 507 14 IMnrlnrlanHcn i/nnrioor nrnc. —u.. fj»...,- •- *'j*. .--'rtV.'<•-)> ,v Het Nederlandse voorjaar gros siert in grijze zondagen. Geen nood: dat zijn uitstekende gele genheden om u vast op de vakantie voor te bereiden. Wie kiest voor een fietsvakantie, kan tegenwoordig alle kanten uit. Ver en exotisch? Lekker dichtbij huis? Met of zonder kinderen? Het aanbod was nog nooit zo groot als nu. De fiets speelt een steeds grotere rol in onze vakanties. Logisch, want fiet sen is voor praktisch iedereen geschikt. Het is een vorm van bewegen die door jong en oud probleemloos kan worden beoefend. En wat is er mooier dan genieten van het landschap en de bui tenlucht terwijl je lekker in beweging bent? Reisorganisaties spelen in op deze toenemende behoefte met een kleurrijk aanbod. Op het internet is een selectie van al dit moois te vinden. Veel geraadpleegde websites zijn bijvoor beeld de gelijknamige sites van de SNP en Cycletours. Culinair Al fietsend in de buitenlucht doet u een gezonde eetlust op. Voor fietsers met een Bourgondische inslag zijn er fietsvakan ties met speciale aandacht voor lekker eten. Overdag verkent u het landschap van de gekozen regio, 's avonds verkent u de keu ken. Ook voor cultuurliefhebbers zijn er De nieuwe zonnebril Raiden is een ware blik\>anger! Voor fietsvakanties geldt: een goede uitrusting is het halve werk. Han dige accessoires ep modieuze, high-tech fietskleding vergroten het fietscomfort. En de veiligheid! Fitness bike met recht stuur voor sportief én comfortabel fietsplezier speciale bestemmingen en routes geselec teerd. Die voeren langs de mooiste stadjes en bezienswaardigheden. Avontuurlijk Voor wie het avontuur lokt en wie eventu eel met wat minder comfort uit de voeten kan, zijn er prachtige verre bestemmingen. Zuid-Amerika, Afrika of Azië: er zijn mooie routes uitgezet die in een groep of individu eel gereden kunnen worden. Je eigen fiets gaal mee in het vliegtuig. De reisorganisa tie voorziet de fietser van alle benodigde informatie over routes, onderkomens, reis- omstandigheden en benodigde uitrusting. Het 'wiel uitvinden' is er dus niet bij! Ver der reist u zo zelfstandig als u zelf wilt. Soms worden de accommodaties van tevoren gere geld, soms bepaalt de fietser ter plekke waar hij of zij overnacht. Bijzondere bestemmin gen zijn te vinden op de websites van Vlieg&Fiets (www.vliegenfiets.nl) en Eigen- Wijze Reizen (www.eigenwijzereizen.nl). Pittige prestaties Mont Ventoux, Alpe d'Huez, Tourmalet, Marmotte. Geliefde en gevreesde collen van bekende wielerparcoursen zijn ook in het vakantieseizoen te bedwingen. Wie van pittige prestaties houdt, heeft een ruime keuze aan sportieve groepsreizen. Meestal is er bij deze reizen geen sprake van huuxfietsen. Wielrenners hebben immers hun eigen fiets met zorg uitge kozen en voorzien van de beste onderde len, dus de eigen fiets gaat mee in een speciale aanhangwagen. Een goede voorbereiding Voor wie overweegt om dit jaar een fiets vakantie naar het buitenland te plannen, waarbij dagelijks flink wat kilometers moe ten worden weggetrapt, is een fysieke voor bereiding zeker aan te bevelen. Conditie opbouwen kan op de sportschool met spin ning op de speciale fitness bikes. U kunt er ook voor kiezen om zelf met de fiets er op uit te trekken. Wilt u fitness, ontspanning, gezelligheid en sport combineren, dan kiest u voor de nieuwe fietsstijl 'fitness action'. Op een sportieve recreatieve fiets met recht stuur en speciale rem- en schakelgrepen van de nieuwe generatie Shimano-onderdelen- groepen Tiagra en Sora fietst u alle span ning weg. Tegelijkertijd bouwt u conditie op voor uw fietsvakantie. .Frisse buitenlucht is weliswaar gezond, maar niet altijd vrij van ongemakken. Vuil of stof in het oog kan het zicht op de weg belemmeren en bovendien een pijnlijke ervaring zijn. Berucht zijn ook de zwermen kleine vliegjes, die vooral tegen de avond het leven van de fietser zuur kunnen maken. De voorovergebogen fietshouding maakt dat een 'gewone' bril de ogen onvoldoende afschermt. Insecten vliegen er gewoon overheen. Bovendien kijkt een gewone bril niet lekker, want de bovenrand van het montuur zit precies in het blikveld. Een speciale fietsbril is daarom onont beerlijk. Dankzij de speciale vormgeving zijn de ogen optimaal beschermd, zelfs tegen harde wind. En dat betekent: min der tranen en knipperen. Glazen en mon turen zijn in alle kleuren verkrijgbaar. Van een high-tech uitstraling in trendy metal lic-blauw (Raiden) tot weerbestendige, praktisch onbreekbare modellen (Shikai): Shimano Eye Protection heeft een heden daagse collectie waarmee je gezien mag worden. De materialen zijn met oog voor veiligheid uitgekozen, zodat uw blik - ongeacht de weersomstandigheden - altijd scherp is. Zachte grip Handschoenen dragen in de zomer? Het klinkt misschien vreemd, maar op de fiets is het heerlijk. Wie eenmaal gewend is aan de fietshandschoen, wil niet meer zonder. Veel handschoenen zijn uitgerust met gelkussen- tjes, waardoor de handen extra zacht en com fortabel op het stuur rusten. Bij een val zijn de handen bovendien goed beschermd. Heel belangrijk, want iedereen is geneigd zijn val op te vangen met de handen en dat kan lot lelijke, nare schaafwonden leiden. Voor elk type stuur zijn unisex modellen in meerdere kleuren verkrijgbaar. Zo levert Shimano Vooral bij een lange afdaling wil de snelheid nog wel eens flink oplo pen. Een fietshelm is dan bepaald geen overbodige luxe. Welbeschouwd is het onder alle omstandigheden beter om een fietshelm te dragen. werken. Voor meer informatie over deze actie: (0341) 27 23 00. De Pro-collecties zijn verkrijgbaar bij de betere fietshandel. Kwaliteitshelmen houden rekening met veiligheid én comfort. Ze zorgen voor ventilatie, zijn aërodynamisch vormge geven en dragen prettig. De helmen van Pro zijn voor zowel volwassenen als kin deren beschikbaar. Helmen zijn in alle maten en kleuren verkrijgbaar. Een model dat kwalitatief goed is én goed oogt. is bijvoorbeeld de Typhoon van liet merk Pro. 3VO Vorig jaar is Citra/Shimano in samenwer king met 3VO (Verenigde Verkeers Vei ligheids Organisatie) een actie gestart om het dragen van een helm bij kinderen te stimuleren. Vanwege het succes van deze actie, waar zowel Verkeersouders als plaat selijke 3VO-afdelingen aan meewerken, wordt dit jaar hieraan vervolg gegeven. Via voorlichting op scholen kunnen de kin deren de nieuwe Pro-helmen Rebel en Glider bestellen met een aantrekkelijke introductiekorting. Op deze manier hangt de kids gegarandeerd niks boven het hoofd tijdens het fietsen, skaten, steppen en boar- den. Succes is alleen mogelijk wanneer zowel scholen, ouders als kinderen mee- handschoenen met gelpad. speciaal Vooreen recht stuur of voor een ronde racebeugel. Die geven een zachte en toch stevige grip. Alle handschoenen zijn van moderne mate rialen die luchtig en fris aanvoelen, doordat ze transpiratievocht doorlaten. Comfortabele kleding Dat laatste geldt ook voor hedendaagse fietskleding. Met kleding die soepel is, goed op het lichaam aansluit en die van ade mende en lichte materialen is gemaakt, is het heerlijk fietsen. Kwaliteitskleding is duurzaam en de investering alleszins waard. De kleding wordt niet klam, belemmert de beweging niet en voelt soepel en zacht aan. Na een buitje of een wasbeurt is de kleding bovendien razendsnel weer droog en dat is wel zo handig als je op pad bent. Goede fietskleding is gemaakt van ademende materialen, die toch winddichl zijn. Zelfs moderne regenkleding is niet benauwd! Alle kwaliteitsmerken maken gebruik van innovatieve materialen, die speci aal zijn ontwikkeld voor sportieve pres taties. Kiest u voor kleding die niet alleen goed zit, maar ook goed staat? De collecties van Shimano bevatten een ruime hoeveelheid modieuze kwali teitskleding. De Performance-lijn voor de 'heavy users' bevat ondermeer fiets- broekjes, shirts met korte mouw en luch tige singlets. De Adventure-collectie is speciaal bedoeld voor multifunctioneel gebruik. Zowel op de fiets als op het terras of tijdens een wandeling ziet u er met deze items op en top uit. Voor meer informatie over deze kleding en voor verkoopadressen raadpleegt u www.shimano-europe.com/cycling. Met deze lichtgewicht helm heeft u zeker geen hoofdbrekens!

de Faam | 2002 | | pagina 17