MAATREGELEN BEVRIJDINGSDAG INFORMATIEAVOND DUYVENDRECHTSTRAAT EN OMGEVING WINKELS GEOPEND OP BEVRIJDINGSDAG OPHALEN VAN OUD PAPIER IN DE KOMENDE WEEK ZATERDAG 4 MEI HERDENKINGSBIJEENKOMST OP NOORDERBEGRAAFPLAATS m Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Vlissingen telefoon (Oil 8) 487335 mmmm i WAAR EN WANNEER ZIJN WIJ BEREIKBAAR: Gemeente VHssiriaen Stadhuisplein 2, 4382 LG Vjsssingen telefoon: 0118-487000, fox: 01 f8-410218 Beplantingen: EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER POPPE-DE LOOFF mm. Woensdag 1 mei 2002 FAAM/VLISSINGER 5 Op 5 mei vindt in Vlissin gen het jaarlijkse Bevrij dingsfestival Zeeland plaats. De editie wordt ex tra bijzonder omdat Zee land dit jaar ook fungeert als startplaats voor de na tionale viering van de Be vrijding. Dat oetekent dat alle ogen dit jaar op Vliss ingen gericht zijn, dat de opzet van het Bevrijdings festival grootser dan ooit is en dat er heel wat bijzon dere activiteiten plaatsvin den om het gastheerschap van Zeeland luister bij te zetten. 5 mei Voor de gehele binnenstad gelden op 5 mei vanaf 08.00 uur tot 6 mei 01.00 uur onderstaande beperkende maatregelen: Verkeerscirculatie/parkeren motoriseerd verkeer t.b.v. het tival Gemotoriseerd verkeer t.b.v. het festival afkomstig van de A58 en de westkant van de stad (Van Woeldere'nlaan/Ger- brandystraat/Nieuwe Vlissing- seweg) wordt via de Sloeweg duidelijk zichtbaar verwezen naar het vm. Olau-terrein (2.000 ppl.J. Tussen dit parkeerterrein, het station en het festivalgebied rij den vanaf 08.00 tot 00.30 uur gratis bussen. De bussen heb ben een vaste rijroute middels een door Connexxion opge steld vervoersplan. Aansluitend zal het gemotori seerd verkeer voor het festival vanaf de watertoren Badhuis straat worden doorverwezen via de Paul Krugerstraat naar de parkeerterreinen bij het NS station en het Olau-terrein. Zo nodig kan parkeergelegenheid worden gevonden op de par keerterreinen van de Hoge school Zeeland e.o. en kan men bij de daar aanwezige bushalte gebruik maken van het vrije openbaar vervoer naar het festival. De straten ten zuiden van de Paul Krugerstraat en in het bij zonder de Badhuisstraat, Scheldestraat, Van Dishoeck- straat dienen vrij te blijven van gemotoriseerd festival ver keer. De doorstroming mag daar niet belemmerd worden. uana en overi- bereik- Festivalgebied: Op 5 mei gelden vanaf 08.00 uur tot 6 mei 01.00 uur onder staande beperkende maatrege len: Het gebied ten zuiden van de Coosje Buskenstraat, Aagje Dekenstraat, incl. de Boule vards vanaf de Nolle tot en met De Ruyter en de Grave- straat wordt afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer. Het aangegeven festivalterrein en de daar naar toe leidende wegen zoals aangegeven op de bijlage worden als autovrij gebied aangemerkt. Uitsluitend in de Nieuwstraat mag in de parkeervakken ge parkeerd worden, be boulevards (afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer) en de route over de KSG-terrei- nen dienen als calamiteiten ontsluiting. Bewoners/vergunninghouders kunnen -eventueel op aanwij- op de Grote Markt en de Steen- en Beer. De Hellingbaan wordt aangewe zen voetgangersgebied en fysiek afgesloten voor fietsers en brom- (Cine City en ae attracties bli|ven baar) Igua olii zina- op de openbare weg parkeren. Nadere informatie is hieromtrent te krijgen bij de parkeerpolitie (tel:441400) Men dient de aanwijzingen van de ANWB-beweawijzering en de politie op te volgen! Fietsparkeren Er worden veel fietsers verwacht. Het huidige parkeerterrein Zee manserve wordt ingericht als be waakt fietsparkeerterrein. Daarnaast zijn er mogelijkheden De gemeente gaat de riole ring in de omgeving van de Duyvendrechtstraat ver nieuwen. Dat is een goed moment om de toekomsti ge inrichting van deze woonbuurt te bezien. De gemeente houdt hierover een informatie- en in spraakavond op maandag 6 mei 2002 in het stadhuis (aanvang 19.30 uur). De gemeente heeft een voorlopig ontwerp gemaakt en wil daar over graag van gedachten wisse len met de bewoners van de Nij verheidstraat, de Eedestraat, de Steenhuisstraat, de Duyvend rechtstraat, de Sottegemsfraat en de Schuitvaartgracht (gedeelte- groot formaat kunnen bekijken. lijk). Zij zijn uitgenodigd voor een informatie- en inspraak avond over een ontwerp voor de buurt op maandag 6 mei 2002 (aanvang 19.30 uur) in de bur gerzaal van het stadhuis. De zaal is geopend vanaf 18.30 uur zodat zij tevoren de inge kleurde ontwerptekening op De Duyvend rechtstraat en omgeving wor den flink onder handen geno men (foto: Ru ben Oreel) tele- Elke laatste zondag van de maand zijn doorgaans de winkels in de Vlissingse binnenstad op zondag geo pend. Omdat het met be vrijdingsdag extra gezellig moet worden in Vlissingen, heeft de gemeente ge vraagd of de winkeliers "bij wijze van uitzondering, ook zondag 5 mei hun deuren willen openen. De winkels zi|n geopend van 13.00 tot 17.00 uur. ^iêiir$'eeii<'ié@vltssSngen.i<tiN%s V internet: www.vlissingen.nl stadhuis: ma t/m vr: 08.30 - 17.00 uur. Publiekszoken: ma t/m wo en vr: 08.30 - 15.00 uur, do tot 19.00 uur. s Kas: ma t/trt vr: 08.30 1 2.30 uur en 13.30N-16.00 uur Sociale zaken: (Dokter Gallandafstraat 1): rna t/m da: 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur en vr: 08.30 - 12.30 uur, tel 441700 telefonisch spreekuur: ma t/m vr: 09.00 - 10.00 uur, tel 0800-76ó7600 (gratis]. Afvalverwijdering;lEdisonweg 9): rna t/m vr; 07.30 - 12.00 uur, en 12.30 - 16.00 uur. (Vredehoflcian 50):jna t/m vr: 08.00 - 16.30 uur. andere belangrijke nummers: /w ornbudsccmmissie jtel. 487205 487438), het SOR-team (487464) Voor meer informatie zie de gemeentegids "Kijk op Vlissingen". Openbare orde en veiligheid 9 Aan de ingang van alle toe gangswegen naar het Bellamy- park worden toegangssluizen met toezicht geplaatst. Bij het bereiken van de maximum ca paciteit voor het plein worden deze sluizen gesloten. Het pu bliek wordt vanaf dat moment doorverwezen naar de Spuistraat waar het programma op een videowali is te volgen. Personen die woonachtig zijn in het gebied Bellamypark en de directe toegangswegen naar het Bellamypark, be roepsmatig werkzaamheden moeten verrichten of zijn uitge nodigd hebben met een door- laatpas ten allen tijde toegang. Indien hier uit veiligheidsrede nen aanleiding toe is, wordt de zeesluis bij De Ruvterhaven voor voetgangers gesloten. INFORMATIENUMMER Voor nadere informatie kan u contact opnemen met Uit in Vlissingen, tele foon, 41 66 62. INFORMATIEAVOND Tijdens de avond is er een plan toelichting en kunnen de bewo ners mondeling op het ontwerp reageren. De voorzitter van de avond is de wethouder van openbare werken, de heer C. de Keijzer. Er zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om de diverse planonderdelen en de tijdplanning toe te lichten. Aan het eind van de avond kun nen de bewoners de ontwerpteke ning op A3-formaat meenemen. REAGEREN Schriftelijk op het ontwerp reage ren kan tot 1 juni 2002 bij: bur gemeester en wethouders van Vlissingen, antwoordnummer 2, 4380 WB VLISSINGEN (postze gel niet nodig). Alle indieners van een mondelinge of schriftelij ke reactie ontvangen nader be richt van de gemeente over de verdere procedure. Nadere informatie over het ontwerp is verkrijgbaar bij de directie Grondgebied in het stadhuis, 2e verdie ping, kamer 223, de heer S.J.H. Schrikenberg, foon 48 72 31. De komende week haalt de gemeente Vlissingen huis-aan-huis oud papier op in de volgende wi|ken: SCHILDERSBUURT EN OMGEVING Donderdagmorgen 2 mei 2002 vanaf 08.30 uur. Informatie: gemeente, telefoon: 48 74 52. Beatrixlaan (tussen de Van der Helstlaan en Pres. Roosevelt- laan), Adr. Van Ostadelaan, Breugelplanfsoen, Irislaan, Wil lem v.d. Veldelaan, Hendr. Vroomlaan, Van der Helstlaan, Hendrick Avercamplaan, Rem- brandtlaan, Hendrick Berckman- straat, Adr. V.d. Vennestraat, Pres. Rooseveltlaan (tussen Rem- brandtlaan en de Beatrixlaan), Albert Cuyplaan, Jan van Goy- enlaan, Mondriaanplantsoen, Jan v.d. Capellelaan, Simon de Vliegerlaan, Meindert Hobbema- laan, Hercules Segherslaan, Ad- riaen Coortelaan, Adriaen Ver doelstraat, Ambr. Bosschaertstraat, Bloemenlaan (tussen Hercules Segherslaan en Pres. Roosevelt laan). GRAVESTRAAT EN OMGEVING HET EILAND Donderdagmorgen 2 mei 2002 vanaf 08.30 uur. Informatie: gemeente, telefoon: 48 74 52. Gravestraat, Wilhelminastraat, Stenenbeer, Koudenhoek, Nieuwstraat, Palingstraat, Hen drikstraat, Flessenstraat, Koren- straat, Kalkhokstraat Onder straat, Paardenstraat, Wijnbergse- kade, Landingstraat, Kogelpark straat, Marinestraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Baljuw straat, Zeilmarkt, Oranjedijk, Em- mastraat, S.Stevinstraat, Com- mandoweg, v. Speijksfraat, Corn. Lonckestraat, Abr. Crijns- senstraat, Reinier Claeszstraat, Corn. Lampsinsstraat, Piet Hein- kade. OOST-SOUBURG SCHOONENBURG-WEST Donderdagavond 2 mei 2002 vanaf 18.00 uur. Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. Amstelstraat, Reggestraat, Honte- straat, Hunzestraat, Eemstraat, Dintelstraat, Grevelingenstraat, Zaanstraat, Geulstraat, Dommel straat, Lingestraat, Spaarne- straat, Gouwesfraat, Roerstraat, Diezestraat, Lekstraat. OOST-SOUBURG OOSTELIJK DEEL Vrijdagmorgen 3 mei 2002 vanaf 08.00 uur. Informatie: Samen op weg ge meente, telefoon 46 48 60. Elzenstraat, Platanenstraat, Ei kenstraat, Beukenstraat, Berken straat, Wilgenstraat, Populieren straat, Molenweg, Van Ginkelstraat, Van Ginkeldwars- straat, Henri Dunantstraat, Irene- straat, F. Leenhoutsstraat, F. Leen- houtsdwarsstraat, M.A. van de Puttestraat, B. Stemerdinglaan, Ritthemsestraat, Prins Bernhard- straat, Nagelenburgsingel, Prins Hendrikstraat, Margrietstraat, Marijkestraat, Oranjeplein. PAAUWENBURG - NOORD Zaterdagmorgen 4 mei 2002 vanaf 08.30 uur. lnformatie:Korfbalvereni- ging Seolto, dhr.Koop- mans, telefoon 47 91 35. Paauwenburgweg, B. van Woel- derenlaan (56 t/m 90), Bach- laan, Talmalaan, C. v.d. Linden- laan, de M. van Streefkerklaan, Lisztlaan, van Beethovenlaan, Bi- zetlaan, de S. Lohmanlaan, De Kempenaerstraat, de Visser- straat, G. Borgesiusstraat, Mo- zarflaan, Haydnlaan, Sweelinck- straatje, Chopinlaan (31 t/m 139 en 2 t/m 14), Rossinilaan, Griealaan, Leharlaan, Offen- bachTaan, Puccinilaan, Mendels- sohnlaan, Schumannlaan, Verdi- laan, Wagnerlaan, Strauslaan, Schubertlaan, Debussylaan, Brahmslaan. SCHELDEBUURT - OOST Maandagavond 6 mei 2002 vanaf 18.00 uur Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. Van de Manderestraat, De Lan- noystraat, Van de Spiegelstraat, Van Nispenplein, Verkuyl Quak- kelaarstraat, Nicolaes Honigh- straat, Van Hoorn van Burgh- straat, Callenfelsstraat, Singel 256 t/m 370, Van Dishoeck- straat 45 t/m 540 en 137 t/m 143, Hurgronjestraat, Lammens straat, Van de Swalmestraat, Beckerstraat, Winkelmanstraat, Kasteelstraat, Glacisstraat. CENTRUM - WEST Dinsdagmorgen 7 mei 2002 vanaf 08.30 uur. Informatie: Koninklijke Harmonie Ons Genoegen, telefoon 41 61 91. Boulevard de Ruijter, Beursplein, Beursstraat, Noordzeestraat, Hofje de Pauw, Gasthuisstraat, Breewaterstraat, Slijkstraat, Hel- lebardierstraat, Schoolstraat, Me- BEVRIJDINGSFESTIVAL Als wethouder van cul tuur ben ik erg verheugd dat ditmaal in Vlissingen de start is van de natio nale wering van dé Be vrijding./ Onze stad heeft in de af gelopen jaren naam ge maakt met dit festival en de organisatie var» het festival heeft dit jaar dan ook alles uit de kast ge haald om een prachtig festival neer te zetten. 's Ochtends zuilen véle prominenten, waaronder demissionair minister- president Kok hun op wachting in de Sint Ja- cobskerk doen. Op de Oranjedijk zal de premier een toespraak houden en rond^ 13/00 uur het be vrijdingsvuur ontsteken. Hiermee geeft hij het startsein voor bijzonder theater spektakel waarin het landelijk thema 'vrij heid lui stert nauw' cen traal staat. Ik heb begre pen dat dit openlucht optreden indrukwekkend is. Daarom wordt de voorstelling om half vier 's middags nog een keer herhaald. Zoals gezegd heeft de or ganisatie zijn uiterste best gedaan om naast het na tionale onderdeel een aantrekkelijk programma te presenteren. Van half twee 's middags tot 23.30 uur 's övonds kunt u op het Bèilamypark en in het Dijktheater tal van a rties - teh horen en zien. Afgelo pen week heeft u een brochure in de bus gehad waar het programma uit gebreid in staat. De gemeente heeft uitge breid overlegd met de middenstand en dé hore ca in de gebieden waar het festival plaats zal vin den om de verwachte grote stroom van bezoe kers op een goede manier te kunnen ontvangen. Uiteraard is ook overleg met de politie, de agd en de eigen gemeentelijke diensten om het festival in goedé banen te leiden. Wat mij daarbij opvalt is dat alle partijen construc tief bezig zijn om 5 mei succesvol en waardig te laten verlopen. ijlandstraat, Pluimstraat, Mossel manstraat, Westdijkhof, Wester straat, Breestraat, Grote Markt, Waaigat, Westpoortstraat, Bak kersgang, Verlorenlandstraat, Bo- terplein, Samaritaanstraat, Ko renstraat, Kaaskadestraat, Molenstraat, Dam, Coosje Bus kenstraat 1 t/m 103 en 2 t/m 132. PAAUWENBURG - VONDE LINGPLEIN Woensdagmiddag 8 mei 2002 vanaf 13.30 uur. Informatie: Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, telefoon 41 83 01 Sloeweg, Fransen van de Putte- plein, van Heemskerkplein, van Houtenplein, van Bossestraat, Falckstraat, Dreesstraat, K.v.d. Coppellostraat, Keuchenius- straat, van Hallstraat, Groen van Prinstererlaan, Thorbeckelaan, Mr. Van Maanenstraat, v.d. Brug- ghenstraat, De Beaufortstraat, Geertsemastraat, Kalffstraat, Van Reenenstraat, Tak van Poortvliet- straat, Cirkel, Vondelingplein, Schaepmanstraat, Lieftinckstraat, Troelsfraweg 201 t/m 263, Rom- mestraat, Oudstraat, Gerbrandy- straat 2 f/m 1 16 en 1 t/m 6a, Grenswegeling. Het oud papier moet gebundeld zijn, verpakt in kartonnen dozen of papieren zakken. De pakketten mogen maximaal 15 kilo wegen. U kunt oud pa pier in de aangegeven wijken, op de aangegeven tijdstippen op de plaats aanbieden waar ook het huisvuil wordt aangeboden. Wilt u weten wanneer in uw straat oud papier wordt opgehaald? Bel dan met de afdeling Afvalver wijdering van de gemeen te, de heer R. Kooger, tele foon 48 74 52. De Nationale Herdenking op zaterdag 4 mei 2002 zal in Vlissingen zoals ge bruikelijk een sobere aan gelegenheid zijn, zonder stille tocht en zonder toe spraken. De herdenking vindt plaats op de Noor derbegraafplaats van Vlis singen aan de President Rooseveltlaan. BEZINNING In bijna alle Nederlandse ge meenten worden ieder jaar op 4 mei de militairen en burgers her dacht die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk der Nederlanden zijn gevallen, door oorlogshandelingen en terreur dan wel bij vredesmissies zijn omgekomen. Het is ook een be zinning op heden en toekomst waarbij wordt stilgestaan bij de kwetsbaarheid van onze demo cratische samenleving. PROGRAMMA De herdenkingsbijeenkomst op de Noorderbegraafplaats begint omstreeks 19.30 uur. Van 19.45 uur tot dertig seconden voor 20.00 uur worden de kerkklok ken geluid van verschillende ker ken in Vlissingen, Oost-Souburg en Rifthem. Om ongeveer 19.50 uur brengt muziekvereniging 'Vlijt Vomarding' enkele toe passelijke werken ten gehore. Tij dens ae plechtigheid hangt de Nederlandse vlag halfstok. Om 20.00 uur wordt met een hoorn signaal twee minuten van volko men stilte aangekondigd. Na de ze stilte speelt 'Vlijt Zondag 5 mei zijn de winkels in de binnenstad geopend (foto: Ruben Oreel). Op 4 mei wordt traditioneel de Nationale Herdenking gehouden op de Noorderbegraafplaats (foto: Ruben Oreel) Volharding' twee coupletten van het Wilhelmus. Burgemeester me vrouw A. van Dok - van Weele en wethouder C. de Keijzer leg gen na de twee minuten stilte een krans bij het monument voor gevallenen van de Tweede We reldoorlog. Daarna is daartoe de gelegenheid voor andere instan ties, organisaties en particulie ren. Vervolgens maakt de burge meester een rondgang over de begraafplaats waarbij zij graf takken legt bij het monument voor de geallieerden, het ge denkteken voor omgekomen bur gers, het monument voor gevalle nen in de Eerste Wereldoorlog en het gedenkteken van de Oua- Indiëgangers. Ook legt de burge meester bloemen bij de graven van inwoners van Vlissingen die tijdens WOII en de bevrijdings dagen (november 1944) in het verzet tegen de vijand zijn omge komen. Voor iedereen is er gele genheid deze rondgang te vol gen. Ook het individueel bezoeken van de (oorlogs)gra- ven is uiteraard mogelijk. Voorafgaande aan de her denking wordt een korte Oecumenische dienst ge houden in de Lieve Vrou- wekerk aan de Singel 106, aanvang 19.00 uur (einde 19.30 uur). Voor gangers zijn mevrouw ma- |oor P. Bakker en pastor P. de maat. Verder werken mee: mevrouw L. Stroo en mevrouw W. Jacquemijns en het Ceciliakoor onder leiding van de heer G. Wortman.

de Faam | 2002 | | pagina 5