i RCS legt stevige basis voor een gezonde toekomst 1 400 JAAR VOC Te voet van Rotterdam naar Parijs Antoco boekt winst in B-poule Twee sponsors voor korfbal vereniging Seolto 9,10 en 11 mei met o.a.: VOC replica De Duyfken 50 (historische) schepen RTmocaoaiam g££3iX£3..Ti I roe- O pt j e K LOSKADE MIDDELBURG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Al maanden zijn de lopers, begeleiders en sponsors van de Roparun in de weer om de langste non-stop estafetteloop voor te berei den. Het team is compleet, de outfits verzorgd en ook het vervoer en de catering zijn rond. Het enige waar nu nog aan gewerkt wordt is de geestelijke en lichamelijke conditie van de deelnemers. Het Zeeuwse team van de ge meente Schouwen-Duiveland maakt nog wat laatste kilometers door polders en landwegen. Afgelopen donderdag 25 april was het zo ver. In het bijzijn van wethouder Poppe de Looff - van sport - en Anton Vaal - hoofd sportzaken in Vlissingen - werd de eerste paal geslagen voor de nieuwe tribune, kleedkamers en spon sorhome van RCS. Het is het begin van een am bitieus en goed doordacht plan om de toe komst van de club te garanderen en het presta tieniveau van de teams te verhogen. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Vanaf de tweede plaats startend in de 15e B- poule race, nam Antoco 1 al snel de koppo sitie over van Private Racing. Met een snelle geslaagde inhaalactie ging Antoco 1 aan de lei ding om vervolgens een grote voorsprong op te bouwen. muziek, theater, demonstraties en expositie Woensdag 1 mei 2002 FAAM/VLISSINGER 13 Epilepsie - De Epilepsievereni- ging Nederland houdt maandag 27 mei een informatiebijeen komst. ledereen die vragen heeft over epilepsie en werk kan deze dag vanaf 19.30 uur te recht in kerkcentrum De Hoek steen aan de Rozenburglaan in Middelburg. Tijdens de bijeen komst houdt Dr. C. van Diën, ar- boarts, een voordracht. Na de pauze is er gelegenheid om in klein groepen informatie uit te wisselen en vragen te stellen. Weefkring - Weefkring Wal cheren exposeert in 't Spui. Van 6 mei tot 3 juni is er een uiterst veelzijdige en eigentijdse pre sentatie van weefproducten die sterk afwijken van wat men tra ditioneel van een weefkring ver wacht. Zo zijn er sierraden van zilverdraad, zijden sjaals, da mastwerk en een vriendschaps deken. Meer informatie over de weefkring en over deelname hieraan is verkrijgbaar via 0118- 625202. Poëzie avond - In Boerderijga lerie De Ossenberg aan de Sin- gelweg 11 te Grijpskerke, bij Sint Laurens, brengt Thomas Rubico een poëtisch avondpro gramma. In dit programma is aandacht voor zijn gedichten die handelen over liefde, leven en dood in een sfeer van nostalgie en blues. De gedichten worden voorgedragen door Els Arnout, actrice bij De Balsemblomme uit Gent en door Thomas Rubico zelf, ook afkomstig uit Gent. Zij beiden worden op gitaar bege leid door Jos Genbrugge en Danny Vermeire. Een en ander begint om 20 uur, de toegangs prijs bedraagt 9 euro en reserve ren wordt aangeraden. Dit kan via 0118-625284. Rommelmarkt - De Juliana Korpsen uit Middelburg houden zaterdag 11 mei hun jaarlijkse rommelmarkt. Deze rommel markt, ook wel de grootste rom melmarkt van Middelburg ge noemd, is ieder jaar op de twee de zaterdag van mei. In en rond om molen De Hoop aan het Vlis- sings Bolwerk (achter de Kon- mar) kan er van 8 uur tot 15.30 uur gesnuffeld worden tussen de gesorteerde spullen. Er zijn koffie en oliebollen. Tuininrichting - Stichting Veldwerk Nederland, MicMec Walcheren en Bosch en Slab bers landschapsarchitecten hou den donderdag 16 mei een cur susbijeenkomst met als thema 'De eigen tuin als onderdeel van de verbindingszones Zeeland.' In Zeeland worden een aantal groenstroken aangelegd die de diverse natuurgebieden met el kaar gaan verbinden. Ook de ei gen tuin kan in deze verbin dingszones een belangrijke rol spelen. Tijdens de cursus wor den onderwerpen behandeld als 'waar liggen de verbindingszo nes?', 'hoe kunnen we onze tuin er op aan laten sluiten?' en 'waarop moeten we letten bij de aanleg van onze tuin?' De cur sus duurt van 10 tot 16 uur en wordt gehouden in het Mie Mee aan de Korenbloemlaan 5 in Vlis- singen. Deelname kost 10 euro, inclusief lunch en cursusboek en opgave kan via 0118-417039. Improvisatie - Jan Kuiper (gi taar) en Mousse Pathe M'Baye (Percussie) houden in het week end van 18 en 19 mei hun jaar lijkse workshop muziekimprovi- satie. De cursus is bedoeld voor beginnende en gevorderde mu zikanten, die via praktijkvoor beelden als raga, melodie en ori ginal ritme dichter bij de bron van alle muziek willen komen. De workshop is in de Kapel van Sint Maarten te Hoogelande en kost, inclusief lunch, 41 euro. Meer informatie is verkrijgbaar bij J.Corsten op 0118-502090 en bij D. Le Due op 0118-562029. Gastgezinnen - Eind augus tus komen zo'n 25 jongeren van 15 tot 18 jaar uit landen als Ita lië, Indonesië en Argentinië in Brabant en Zeeland. Ze gaan hier gedurende 10 maanden naar school, leren Nederlands, krijgen vrienden en vriendinnen en willen zich zo snel mogelijk een echt kind van het gastgezin voelen. Er zijn voor de huisves ting nog enkele gastvrije gezin nen nodig, met of zonder eigen kinderen, in welke leeftijd dan ook. Meer informatie hierover geeft Janine Weterings en zij is bereikbaar via 076-5413410. Oudheidkundig Museum - Het oudheidkundig Museum Ar- nemuiden wordt vrijdag 3 mei officieel geopend door mr. Pie- ter van Vollenhoven. Na deze opening is het museum iedere woensdag en zaterdag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Voor groepen kunnen aparte afspra ken gemaakt worden. Bomenwandeling - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt vrijdag 17 mei een bomenwan deling door Middelburg. De wandeling loopt via achterom metjes en bolwerk, ledereen, leek en deskundige, steekt van deze wandeling, onder leiding van Marianne Jacobs, wel wat op. De wandeling begint om 9.45 uur en duurt ongeveer 2 uur. Voorinschrijving is noodza kelijk en kan bij het ZVU-bureau te Middelburg, aan de Span jaardstraat 51 en telefonisch via 0118-634800. Wao-zelfhulpgroep - Iedere maandag van 13 tot 14.30 uur is er een WAO-zelfhulpgroep voor elke vrouw die over haar erva ring met instanties, haar pijn, haar behandeling en dergelijke wil praten onder begeleiding van Suzy de Rooij, ervaringsdeskun dige WAO en Miranda van der Poel, sociaal pedagogisch werk ster. De eigen bijdrage is zo laag mogelijk gehouden met 2 euro per keer. Een en ander wordt georganiseerd door Artemis, een hulpverleningsbedrijf voor en door vrouwen. Opgeven kan via 0118-686970. Avondruilbeurs - Vrijdag 3 mei wordt iedere verzamelaar verwacht die wat te ruilen of te verzamelen heeft, zoals mun ten, oude ansichten, postzegels en andere objecten. Deze avondruilbeurs wordt gehouden in Café Pension De Goede Ver wachting te Lewedorp. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. Strandjutten - Het Zeeuws Museum gaat weer een mid dagje strandjutten. Donderdag 2 mei van 14 tot 15.30 uur gaat de jutter van het Zeeuws Museum lekker struinen langs het strand, op zoek naar allerlei aanspoel sels. Over de meeste zaken weet hij aan de deelnemers wel een leuk verhaal te vertellen. De rondleiding is bedoeld voor alle leeftijden. Deelname kost 1,50 euro per persoon, aanmelden is noodzakelijk en kan bij het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6 in Oost- kapelle of via 0118-582620 Loterijprijzen - Basisschool De Wissel heeft een loterij ge houden en de prijzen zijn geval len op de nummers: 000156, 004683, 000631, 002919, 000721, 000197, 005169, 005830, 002199, 004111, 04792, 004303, 000214, 003127, 004927, 002025, 002005, 000847, 003507, 005786, 005432, 00420, 004832, 001854, 001669, 005919, 001274, 000481, 005192, 001897, 001346, 004703, 002911, 00727, 004947. De hoofdprijs is geval len op 005658. De prijzen zijn af te halen op 14 mei tussen 8.30 en 9.30 uur aan de Kleiweg Hartezorg - Voor iedereen die, in welke vorm dan ook, te ma ken heeft met hartziekten is er dinsdag 7 mei een praatavond in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg. De avond, die georganiseerd wordt door Hartezorg, de patiën tenvereniging voor voor- en na zorg bij hartziekten, begint om 19.30 uur. Verlaat Verdriet - Mensen die op jonge leeftijd één, of zelfs, beide ouders hebben ver loren worden vaak pas als vol wassene met dit verlies gecon fronteerd. De vroege dood van hun vader of moeder is veelal niet goed verwerkt. Het net werk Verlaat Verdriet biedt spe cifieke hulp voor deze groep (half)wezen. De behoefte aan erkenning en herkenning van hun verdriet is groot. Om ook in de provincie Zeeland meer be kendheid te geven aan de speci fieke rouwproblematiek organi seert Verlaat Verdriet 13 mei een informatieavond. Alle be langstellenden zijn welkom. De avond is in de Stadsschouw burg, molenwater 99 te Middel burg, en duurt van 19.30 tot on geveer 21.45 uur. Deelnemers betalen een bijdrage in de orga nisatiekosten van Euro 6,50. Be zoek aan de info-avond graag van te voren melden via tel: 06- 27331071. (advertentie) Centrum Middelburg, boeken beurs, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissin- gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u„ country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Buurt huis De Schuur Oost-Souburg, vrouweninloop, 13 u., klaver jassen, 19.30 u., cursus Kaar ten maken, 19.45 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka- pelle, workshop voor kinderen '(W)onderwaterwereld', 14 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Ab dijplein Middelburg, kinder rommelmarkt, 8 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu termorgen, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, jeugddammen, 18.30 u., dam men voor volwassenen, 19.30 u., stijldansen, 21 u. Boerde rijgalerie De Osseberg Grijps kerke, lezing door Nico Out, over de laatste 40 jaar in de Nederlandse kunst, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naailes, 9.30 en 19.30 u., acti viteit voor Antilliaanse vrou wen, 9 u. Campveerse Toren Veere, varen naar de Haring vreter, 14 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de tuinman mee', 13 u. elftallen - en zeker het mee draaien in de top - kost veel geld. En iedere zichzelf res pecterende club met gezonde ambities wil zo hoog mogelijk komen. Eén van de oplossin gen die hiertoe kan bijdragen is het oprichten van een spon sorhome. Vermeulen: "Het idee is niet nieuw. Clubs als Kloetinge en Hoek hebben het al langer. Je biedt ondernemers iets extra's voor hun bijdrage aan de club. Zo kunnen zij iedere thuiswed strijd bijwonen onder het ge not van een hapje en een drankje en daarnaast mis schien nieuwe contacten op doen." legt Vermeulen en thousiast uit. Op de bouwteke ning is het idee goed te zien. Naast een gebouw met kleed kamers en verzorgingsruimte is de ruimte waar het sponsor home komt en bovenop - via een trap te bereiken - de tri bune die plaats biedt aan zo'n 300 mensen. Het gebouw staat tussen het trainingsveld en het hoofdveld in en is via beide kanten toegankelijk. Aan de voorkant komen nog twee dug outs. Vermeulen: "Daar naast kan het sponsorhome ook nog gebruikt worden als vergaderruimte, iets waar we nog wel eens gebrek aan heb ben." De eerste stap is gezet in een toekomstvisie, waar - als het aan RCS ligt - ook nog trai ningsvelden van kunstgras bij komen. Zodat toekomstige Blindjes of De Nooijertjes kun nen groeien bij de club, teza men met al die jongens en meisjes die voetballen ge woon leuk vinden. De Roparun is een sponsor loop van Rotterdam naar Pa rijs (527 kilometer) waarvan de opbrengst wordt ingezet om de kwaliteit van het leven van kankerpatiënten te verbeteren. Zo schonk de Stichting Ropa run vorig jaar een ton aan het Middelburgse Hospice. Volgende week woensdag, 8 mei, wordt in Rotterdam om precies 12 uur het startschot gegeven voor het loopspekta kel voor het goede doel. Was het vorig jaar het Alstomteam dat voor Zeeland uitkwam, de ze keer valt de eer ten beurt aan de ambtenaren van de ge meente Schouwen-Duiveland. Het team bestaat uit 8 lopers, allemaal ambtenaren, en telt ongeveer 20 begeleiders. Als teamcaptain is de inmiddels doorgewinterde Middelburgse Roparunloper Rob Mol aange wezen. Iedere loper loopt on geveer 70 kilometer in twee dagen. Naast de lopers zijn er 6 fietsers in het team die de lopers begeleiden tijdens het lopen. Meer informatie over het Schouwse Roparunteam is te vinden op de website: www.schouwen- duiveland.nl/roparun Het Schouwse team in training. foto: Jaap Wolterbeek Het is nu nog een enorm gat in de grond, toch liggen hier de fundamenten voor de toe komstplannen van RCS. Het is het begin van de accommoda tieverbetering die voor de ko mende jaren gepland staat. Hierbij staat het nog leuker maken van voetbal voor ieder een voorop, maar het grotere plan erachter is om met de middelen die de club heeft de teams zo hoog mogelijk te la ten spelen. Van belang hierbij is de toestroom van spelers uit de jeugdopleiding naar de hogere teams. Want dat is iets waar RCS bekend om is in Zeeland en daarbuiten. De jeugdopleiding is van hoog ni veau en heeft een enorme aantrekkingskracht bij voetbal- Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line dance, 19.30 u., flamenco dan sen, 20 u. Ingang Kreekpad Ridderkerklaan Westkapelle, excursie door het natuurge bied De Kreek, 19.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Strandjutten', 14 u. Hotel Kodde Aagtekerke, halve fina le Nederlands Kampioenschap dammen voor aspiranten, 10 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond voor alleenstaanden vanaf 25 jaar, 20.30 u. Café De Goede Verwachting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21.30 u. Hotel Kodde Aagte kerke, halve finale Nederlands Kampioenschap dammen voor aspiranten, 10 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Sporthal De Zandkuil Middelburg, wan deltocht 'Bevrijdingstocht', 5, 10, 25 en 40 kilometer, vanaf 8.30 u. Nieuwe Kerk, doden herdenking, 19 u. Hotel Kod de Aagtekerke, halve finale Nederlands Kampioenschap dammen voor aspiranten, 10 u. Hobbykwekerij Habitat Biggekerke, open dag, 10 u. Oorlogsmonument Hervorm de Kerk Oostkapelle, Nationa le Dodenherdenking, 19.20 u. Seolto timmert flink aan de weg. Het ledenaantal is geste gen tot boven de 200 en nog steeds groeit de korfbalvereni ging. Onlangs vond de Vlissingse korfbalclub twee nieuwe sponsors. Het eerste team dat de komende 4 jaar gespon sord wordt door Transportbe drijf Machielse komt uit in de derde klas landelijk. De twee A-juniorenteams wor den de komende drie jaar ge sponsord door Tilroe Optiek en Contactlezen. Pouleleider RBK Verhuur werd in de beginfase van de wed strijd bestraft met een zwarte vlag nadat zij PM Racing ach terstevoren hadden getikt. PM verloor hierdoor veel tijd en RBK Verhuur viel terug naar de laatste plaats met twee ronden achterstand. Het eer ste half uur gingen Vibru/Bavo en Radio Cool FM erg goed. Beide teams reden al snel mee in de kop van het veld. F1 Palace was net als in race 14 goed op dreef. F1 Palace wist zelfs het sterke Vibru/Bavo in te halen om zo in ronde 15 de tweede plaats op te eisen. Cool FM en Vibru/Bavo duel leerden het eerste deel met el kaar waarbij beide teams niet wilden toegeven. Uiteindelijk ging Cool FM voorbij Vibru/Bavo en met een kleine voorsprong reden zij naar de eerste wissels. F1 Palace zorg de in ronde 32 nog voor spek takel door met een fraaie in haalactie koploper Antoco 1 in te halen. Zij deden dit na een reeks van goede rondetijden. Een flinke crash waarbij het halve veld betrokken was zorgde voor de nodige com motie. Drie ronden lang reed de safetykart op de baan om de veiligheid te herstellen. Na dat de rust wedergekeerd was pakt Antoco 1 de koppositie terug. De strijdlust van RBK werd in ronde 156 beloond met de tweede plaats, dit ten koste van Vibru/Bavo die der de werd. Antoco 1 behaalde de eerste overwinning van het seizoen en deed zo goede za ken voor het kampioenschap. F1 Palaca viel net buiten het podium maar de vierde plaats is wederom een goede presta tie. Cool FM, Midlife Racing en Team Arnestein streden gedurende de wedstrijd in het middenveld. Zoals Antoco 1 het veld aanvoerde, zo sloot Antoco 2 de gelederen en' zij werden laatst. RBK Verhuur reed de snelste tijd, 42,01. Rbk leidt het kampioenschap ruim met 242 punten. lertjes. Resultaat is dan ook dat er veel aanmeldingen ko men van buiten Oost-Sou burg. Maar - om met Johan Cruijff te spreken - "leder voordeel hep zijn nadeel." Bij RCS is dat de constante be langstelling van scouts van clubs uit het betaalde voetbal. Regelmatig zijn er scouts van RBC (Roosendaal) of NAC (Breda) die de velden afspeu ren naar jong talent. Zelfs bij de D-tjes wordt al actief ge- scout. Dit betekent voor RCS dat een succesvol elftal aan het eind van het seizoen uit el kaar valt en dat zo'n team dan - ondanks de inspanningen van iedereen die erbij betrok ken is - weer helemaal over nieuw kan beginnen. Bij de club beseft men dan ook goed dat er meer nodig is dan ac commodatie alleen; "Eén van de belangrijkste zaken voor een amateurclub zijn natuur lijk de vrijwilligers. Al die mensen die het mogelijk ma ken dat onze teams iedere week weer uit kunnen komen in de competitie, dat gasten ontvangen worden en kantine en kleedkamers schoon wor den gemaakt. Deze mensen treden niet altijd op de voor grond, maar zijn voor ons van essentieel belang." vertelt Wessel Vermeulen, de voorzit ter van RCS. "Helaas loopt het aanbod van vrijwilligers terug, iets dat veel clubs bekend in de oren zal klinken. We zijn dan ook bezig om een oplos sing voor dit probleem te vin den." vervolgt Vermeulen. In het moderne voetbal is ook een ander aspect heel belang rijk; geld. Zelfs de amateur clubs ontkomen er niet aan. Het draaiende houden van de

de Faam | 2002 | | pagina 13