ECITY EST dé uitgaanskrant voor midden-zeeland The Scorpion King K-Pax I Am Sam Ice Age De wereld bezien vanuit Gene Zijde Megarock tijdens Dijkrock KoninginnePiek: Thin az Lizzy I CHUTTERSHOF Première L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 25 april t/m woensdag 1 mei K-PAX SCE AGE (Originele versie) ffl ICE AGE (Nederlandse versie) 1 AM SAM THE SCORPION KING WE WERE SOLDIERS BLACK KNIGHT PANIC ROOM SHOWTIME THE MOTHMAN PROPHECIES ET® CROSSROADS ASTERIX CLEOPATRA (Nederlandse versie) SNEAK PREVIEW MIDDELBURG JALLA! JALLA! LA CLÈNAGA TEARS OF THE BLACK TIGER ALI ZAOUA VIZ0NTELE LE FABEIILEUX DESTIN D'AMELLE POtl- LIN MINOES GOES TEARS OF THE BLACK TIGER TUSSENLAND LENNY «r'IWA ^lill Een verward man die zichzelf Prot noemt (Kevin Spacey, twee oscars), wordt opge nomen in een beroemde New Yorkse psy chiatrische inrichting, waar hij behandeld wordt door de vooraanstaande psychiater Dr. Mark Fuller (Jeff Bridges). Sam is een gees telijk gehandi capte man met een dochter van 7 jaar. Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Meinie van Bommel uit Lewedorp beëindigde enkele jaren geleden haar werkzaamheden buitenshuis. In de nieuwe periode in haar leven ont dekte zij dat zij zich heerlijk kan ontspan nen, maar ook uitleven door te schilderen. Langzaam maar zeker ging zij zich op het schilderen toeleggen en inmiddels vervult deze bezigheid een grote rol in haar le ven. Marie Cecile Moerdijk in Ellesdiek Dansvoorstelling Centrum Kunsteducatie Nieuwe show Juliana Korpsen Frankie's Combo in Dauwendaele Grandpa Nick in De Opera Renée Mink in 't Haentje te Paart Frankie s Combo Dijkrock in Rilland Bath belooft een zeer gevarieerd festival te worden vrijdag 26 en zaterdag 27 april. Gerenommeerde bands naast 'beginnelingen', die zaterdagmid dag hun beste noten proberen te produceren met als inzet een prominente plaats in 2003 op het podium van Dijkrock. Mosquitos in De Mug n de Piek in Vlissin gen wordt aanstaan de dinsdag Koningin nedag gevierd met een optreden van de Ierse band Thin az Lizzy. Het optreden begint wat vroeger dan normaal, namelijk om 20.30 uur, het Piekcafé is open vanaf 19.30 uur. Woensdag 24 april 2002 FAAM/VLISSINGER 9 Dagelijks 16.15 19.00 uur drama met Kevtn Spacey en Jeff Bridges première Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur animatiefilm over een groep dieren in de IJstijd die vinden première een mensenkind Dagelijks 13.45 16.15 uur animatiefilm over een groep dieren in de IJstijd die vinden première een mensenkind Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Sean Penn vecht sanièn met Michelle Pfeiffer voor première zijn dochtertje Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur film met de sensatie van de World Wrestling Feder; première atie, Dwayne Johnsoi 1 Dagelijks 21.45 uur Mel Gibson is met 400 jonge soldaten omsingeld door 2000 Vietcong soldaten Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Martin Lawrence wordt getransformeerd naar de Middeleeuwen en moet het opnemen tegen de gemene koning Leo Dagelijks 19.00 21.45 uur Meg (Jodie Foster) en haar dochter spelen een gevaarlijk kat en muis spel met indringers Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Robert de Niro en EddieM urphy als politieagenten in een reality show Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Richard Gere onderzoekt de mysterieuze dood van zijn vrouw Dagelijks 13.45 uur na twintig jaar terug in de bioscoop en nu Nederlands gesproken Dagelijks 13.45 uur film met Britney Spears Dagelijks 13.45 16.15 uur Asterix, Obelix en hun vrienden' moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn, een paleis bouwen Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 20.00 uur Moviezone: Roro's Libanese familie wil hem uithuwelijken maar hij heeft een Zweedse op het oog Vrijdag 22.00 uur Zondag 20.00 uur bekroonde film geeft indringend beeld van een Argentijnse sociale klasse Zaterdag 19.30 uur een unieke, kleurrijke film over een onmogelijke romance Zaterdag 14.00 uur intrigerende film over straatkinderen in Casablanca Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur een dorpje in Oost-Turkije staat in 1974 op zijn kop als de televisie wordt geïntroduceerd Maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur een meesterwerk van Jean-Pierre Jeunet Maandag en woensdag 8 14.00 uur Minoes is per ongeluk een naar een mens getransformeerde kat Donderdag 20.30 uur een unieke, kleurrijke film over een onmogelijke romance Vrijdag 20.30 uur Majok en Jacob hebben veel gemeen met elkaar en putten kracht uit elkaar om afscheid te kunnen nemen van het verleden Dinsdag 20.30 uur Dustin Hoffman als Lenny Bruce, een Amerikaanse nachtclubkomiek BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) The Scorpion King is geba seerd op het leven van de ge lijknamige Egyptische krijgs heer wiens legende vijfdui zend jaar geleden ontstond. De film speelt zich af in het beruchte Gomorra. Een des poot heeft de meeste van de stammen in zijn omgeving al uitgemoord, en om dit lot te ontlopen spannen de overge bleven stammen samen tegen deze despoot. De macht van de despoot is grotendeels ge baseerd op de voorspellende kracht van een tovenaar, die ze door een huurmoordenaar uit de weg willen laten rui men. Deze moordenaar ont dekt dat de tovenaar een mooie vrouw is en hij besluit haar niet te vermoorden, maar te verbergen. Een film met de sensatie van de World Wrest ling Federatie, Dwayne Johns on, in de hoofdrol. Prot heeft als waandenkbeeld dat hij van een andere planeet komt, de planeet K-Pax, waar geluk, gezondheid en vrede heersen. Zijn denkbeelden hebben een helende invloed op heel zijn afdeling. Op het moment dat hij aankondigt terug te gaan naar zijn planeet, wil de hele afdeling met hem mee. Om Prot te genezen riskeert Dr. Fuller zijn eigen geloofwaar digheid, zijn carrière en zijn gezinsleven door met hulp van andere wetenschappers, maar bovenal zijn eigen ge loof en diepste gevoelens Prot's ware identiteit te achter halen. De dochter heeft hem men taal ingehaald en dat zet hun relatie onder druk. De kin derbescherming komt achter deze gezinssituatie en wil de dochter in een pleeggezin plaatsen. Sam laat het er niet bij zit ten. Met hulp van een advocaat vecht hij voor zijn rechten. Met:Sean Penn als Sam en Michelle Pfeifer. Duizenden dieren trekken naar het zuiden om de winter te ontvluchten, maar Manfred, een eenzame, norse mam moet is op weg naar het noor den. Al snel ontmoet hij Sid, een zelfingenomen, irritante lui aard, die -tegen Manfred's zin- mee wil gaan. Als ze plots een weeskindje vinden overtuigt Sid Manny ervan dat ze de mensenbaby terug moeten brengen naar de familie. Dit kan alleen maar met hulp van Diego, de sluwe tijger. Uitein delijk blijkt Diego een sluwe oplichter te zijn. Na een lach wekkende en hartverwarrende tocht zal Diego een keuze moeten maken tussen goed en kwaad. Zelf spreekt zij zelfs van een passie. „Tijdens deze ont dekkingstocht naar ont spanning en creatieve uitin gen heb ik ook ervaren dat i' mag schilderen met mijn spiritueel begeleider van Gene Zijde", vertelt de schil deres. Op dit moment volgt zij een deeltijd opleiding aan de Koninklijke Acade mie voor Schone Kunsten in Antwerpen en vanaf 29 april tot en met 14 juni is er een expositie van haar werk in de Rabobank te Veere. Op deze expositie is, naast de schilderijen, ook een docu mentatiemap aanwezig waarin al het werk van Mei nie van Bommel te zien is. De totale collectie telt zo'n 100 schilderijen. De onder werpen van de schilderijen laten de wereld op abstracte wijze zien, veelal bezien vanuit Gene Zijde. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Marie Cecile Moerdijk treedt zondagmiddag 28 april op in 't Kerkje van Ellesdiek (Ellewoutsdijk). Het optreden begint om 14.30 uur. Marie Cecile Moerdijk, oorspronkelijk afkomstig uit Zuiddorpe, genoot vele jaren internationale bekendheid als zan geres van volksliedjes uit de meest uiteenlopende landen en in even zoveel talen. Haar stralende persoonlijkheid en de vele anekdotes waarmee ze de liedjes aan elkaar knoopte bezorgde haar vele bewonderaars. Nadat ze stopte met optredens in het land, ontving ze jarenlang groepen in haar thuistheater in Noord-Brabant. Tegenwoordig woont ze in België en treedt nog sporadisch op. Het initiatief van 't Kerkje van Ellesdiek, waar de voertaal Zeeuws is, sprak haar zo aan dat ze het verzoek om te komen optreden meteen inwilligde. De middag begint om 14.30 uur. De entree bedraagt 6.80 in clusief koffie/thee en een bolus. Kaarten kunnen gereserveerd worden bij de farn. Reinhoudt in 's-Heerenhoek. Telefoon: 0113 - 35 13 17. In het Vlissingse Arsenaaltheater zijn vrijdag 26 en zaterdag 27 april balletvoorstellingen van leerlingen van de afdeling Dans van het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen. De voorstel lingen zijn getiteld The Millionairs Waltz en zijn geïnspireerd op het thema reclame, de zin en de onzin er van. De productie staat onder leiding van Isabelle Zwaan en Iris Stierman. Er worden uitvoeringen gegeven door leerlingen Klassieke dans, Jazzdans, dansexpressie en algemene dansante vorming. De voorstellingen beginnen vrijdag om 19.30 uur en zaterdag om 14.30 uur. Toegangskaarten zijn te koop bij de receptie van het Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2 te Vlissin gen. De Middelburgse Julianakorpsen presenteren zaterdag 27 april hun nieuwe show voor het seizoen 2002. Het juniorkorps brengt dit jaar de show 'Disney' met daarin diverse nummers uit de zeer succesvolle films van Walt Disney. De show van het Drum Bugle corps is getiteld 'Enjoy your jazz'. Deze show bestaat uit nummers waarin jazz de boventoon voert, zoals 'In the mood', 'Legend of the one eyed sailor', 'Caravan' en 'When Oc tober goes'. De presentatie is in sporthal De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan te Middelburg en begint om 19.30 uur. De Goudvinken presenteren zaterdag 27 april een grote dansavond met medewerking van het Belgische Frankie's Combo. De feestavond is in ontmoetingscentrum Dauwen daele, aan de Vrijlandstraat 65 te Middelburg. De ingang is aan de achterzijde van het pand en de zaal gaat open om 20.30 uur. De entreeprijs be draagt 5 euro Frankie's Combo De Grandpa Nick Sessieband geeft zondag 28 april een concert in café De Opera aan de Markt in Middelburg. Het optreden staat in het teken van Reggae muziek. Een muziekspecial rond om reggaekoning Bob Marley, die deze muziekstijl wereldwijd bekend maakte. Het concert begint om 20 uur. Galerie 't Haentje te Paart aan de Middelburgse Spanjaardstraat 19, presenteert tot en met 26 mei werk van Renée Mink. Deze kunstenaar maakt abstracte beelden uit wit tot veelkleurig ge aderd marmer, waar door het samengaan met metalen en lak ken een spanningsveld ontstaat. Dit resulteert in een uitgespro ken krachtige vormentaal tussen de verschillende materialen. Het tweedimensionale werk is abstract met figuratieve elemen ten, waarin de kleur en het lijnenspel zelden de opleiding van Rende tot mode ontwerpster annex -tekenares verloochenen. Renée Mink is 27 april en 5 mei in de galerie aanwezig, 't Haen tje te Paart is op donderdag, zaterdag en zondag geopend van 14 tot 16.30 uur. krijgt ook de cajun aandacht. Voor de liefhebbers wordt die avond een Iron Maiden tribuut ten tonele gevoerd, waarbij vijf muziekanten onder de naam Up The Irons het beste van deze metal band laten ho ren. Slotstuk is de heavy metal band Double Diamond met nummers van Judas Priest en Helloween, maar ook eigen nummers. Koninginnedag, 30 april, is er een spetterend optreden van The Mosquito's. Een gelegenheidsband, bestaande uit muzikanten, die hun sporen al jaren hebben verdiend in de Zeeuwse popsce ne. André Moehijam, gitaar, Peter Westerhuis, keyboards back- groundvocals, Sacha van As, leadvocals, Vanni Patty, basgitaar, Louis Filius, drums backgroundvocals. Deze band brengt een voor het publiek herkenbaar repertoire van 60- en 70-er jaren- nummers. De organisatie heeft een zeer gevarieerd programma op de affiches kunnen afdrukken. Vrijdagavond tussen acht en het eerste kleine uurtje van die nacht staan drie bands op het programma: Flat Battery (drie rock-minded meiden), de sector blues wordt die avond vertegenwoordigd door Slow Ride met covers van Stevie Ray Vaughan, Jeff Healley en ACDC en Nonckel Ney's, erva ren Belgische muzikanten met veel oor en oog voor detail in de rockmuziek. Maar liefst zes bands doen za terdag vanaf 11 uur hun best om in de smaak van het pu bliek te vallen. Want de bezoe kers bepalen na afloop van hun voorstelling welke band er een jaar later naar Rilland- Bath mag afreizen voor een optreden. Het betreft net op gerichte bands. Het zijn: Jos T Band, Hardball, Backflash, Fi- veofive, Master Blaster en Nixon. Na die estafette van beginnen de formaties, is het de beurt aan de wat meer gesettelde muziekmakers met Over The Edge als representant van de beginnelingen vorig jaar. Deze Zeeuwse viermansformatie valt op dankzij een spetteren de trashy show; de groep heeft inmiddels vier cd's ge maakt. Wicked (uit Brabant) heeft de eer om het zaterdag avondprogramma te openen. Ze coveren onder meer Melis- sa Ethridge en Anouk. Deep Treesed is eveneens te gast in het oostelijk deel van Zuid-Be veland. Deze band maakt furore met herkenbare rockmuziek, die ze stevig en met plezier op het podium brengen. Met de Gro ningse band Cochon Blue De muzikanten van Thin az Lizzy zijn sinds 1996 bij elkaar en hebben een reputatie op gebouwd als de beste Thin Lizzy tribute act. De leden ko men uit Dundalk in Ierland en hebben Thin az Lizzy ingevuld als de klassiek mid-70's Lizzy line up, waar het live album 'Live And Dangerous' het be kendste testament van is. Dinsdagavond speelt de band heel wat nummers van dit al bum, maar ook minder beken de nummers komen aan bod. De band is de favoriet van voormalig Lizzy frontman Phil Lynott's moeder, Philomena Lynott. Al tijdens zijn leven was zeer betrokken bij Thin Lizzy en na zijn dood is zij altijd blijven vechten voor de erkenning van het belang van Phil's en Lizzy's muziek voor de Ierse muziekscene. Thin az Lizzy is al vier keer headliner ge weest tijdens de jaarlijkse 'Vi be for Philo', het herden kingsconcert wat ieder jaar op Lynott's sterfdag in Dublin wordt gegeven. Regelmatig speelt een oud-Lizzy bandlid mee, zoals Brian Robertson of John Earle. Johnny Fox vocal bass.

de Faam | 2002 | | pagina 9