Jaarverslag JASPERS j René Brasser VAN MUNSTER Provincie Zeeland Alle kleuringen 50% korting Het recht van de zwakste Knippen plus (Officiële Mededelingen Voor uw auto en motorrijlessen DAMES- EN HERENKAPSALON mmm Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 17/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Grondwateronttrekking koude-/warmteopslag Stadskantoor Middelburg Saneringsplan Pechiney Nederland N.V. te Vlissingen De 'omzet' van de provincie Zeeland is ongeveer 460 miljoen, zo blijkt uit de cijfers die dezer dagen over het afgelopen jaar zijn gepresenteerd. Ontwerp-vergunning Chemgas Terminal Vlissingen B.V. Jaspers Kantoor- en Bedrijfsmeubelen BV Inkoop Verkoop Nieuwe en Gebruikte kantoormeubelen KANTOORMEUBELEN B.V. Motorrijles Autorijles Eerste 10 lessen examen 400,- Eerste 10 lessen 225,- Nieuwsbrief archeologie Zandkreekdam telefoon 0118 - 471950/417464 www.renebrasser.nl Waterspoeling6,25 Verving va 9,00 Blonde lokjes €11,50 Stoffenmarkt Goes vrijdag 3 mei van 10.00 tot 17.00 uur Zeelandhallen Nobelweg 6 Goes 1,- euro entree, vrij parkeren 100 kramen met een enorme keus aan stoffen Woensdag 24 april 2002 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Zeeland. Terreinbeheerders, waterschappen, Rijkswaterstaat directie Zeeland, de Dienst Landelijk Gebied en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet ten eigen budgetten in, in com binatie met specifieke budgetten voor soortenbeleid. Verder wordt er geld gehaald uit fondsen als Vitaal Platteland en Life-subsidies. Informatie De brochure Het recht van de sterkste en de Nota Soortenbe leid kunnen worden opgevraagd bij het informatie-centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het recht van de zwakste, zo heet het nieuwe boekje uit de milieureeks. Het is inmiddels de eenentwintigste uitgave. In het boekje, dat als een brochure moet worden gezien bij de pro vinciale Nota Soortenbeleid, wor den in het eerste deel de grote lijnen geschetst van het provincia le soortenplan en hoe dat tot stand is gekomen. Er wordt aan dacht besteed aan de huidige toestand van de Zeeuwse natuur. In het tweede deel gaat het om de bedreigde planten en dieren zelf: in totaal zo'n 200 soorten. Planten en dieren De oppervlakte aan natuurgebie den in Zeeland neemt al tien jaar toe en de achteruitgang van som mige soorten planten en dieren is gestopt. De groene specht, de lepelaar en de kerkuil groeien zelfs in aantal. Dat is erg goed nieuws, maar hoe komt het nu dat het gemiddeld genomen toch niet goed gaat met de Zeeuwse natuur? Volgens de provincie is dit het antwoord: voor een aantal soorten gebeurt er nog onvol doende. Het gaat om planten en dieren die bijzondere eisen stel len aan hun omgeving. Het kan voor deze soorten al fataal zijn als er een bloem niet bloeit, waarvan zij nou net afhankelijk zijn. Het Ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) heeft samen met de provin cies en de natuurbeheerders afspraken gemaakt over de red ding van zeldzame en zwakke soorten planten en dieren. De provincie Zeeland en de natuuror ganisaties hebben hun maatrege len vastgelegd in de Nota Soortenbeleid. De komende jaren moet veel aan dacht worden besteed aan onder andere akkerplanten zoals de korenbloem en het groot spiegel- klokje. Er staan ook twaalf dag vlinders op de lijst, waaronder de konninginnepage, de heivlinder en het bruin blauwtje. Verder zijn er 13 wadvogels die veel aandacht nodig hebben. De lijst bevat 200 soorten. De uitvoering van het actiepro gramma kost 230.000 euro per jaar. Daarvan draagt het Ministe rie van LNV per provincie 45.000 euro bij, evenals de provincie De hoorcommissie bestemmings plannen houdt woensdag 1 mei, 10.00 uur, zitting in het gebouw van de provinciale directie Ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de rol staat het bestemmings plan Buitengebied van de ge meente Axel, dat ter goedkeuring is aangeboden aan gedeputeerde staten. De subcommissie be stemmingsplannen van de provin ciale planologische commissie adviseert aan een deel van het bestemmingsplan goedkeuring te onthouden. Ook zijn er bedenkin gen ingebracht en wel door Dow Benelux nv in Terneuzen, De Steltkluut, ook in Terneuzen, de Zuidelijke land- en tuinbouworga nisatie (ZLTO) in Goes, de maat schap Stevens in Axel, landbouw bedrijf Van Fraayenhove in Axel en enkele particulieren in Axel, Zuiddorpe en Overslag. Allen zijn uitgenodigd om ge hoord te worden tijdens de open bare zitting. Milieu Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen, van N.V. Delta Nutsbe drijven te Middelburg, om een vergunning Grondwaterwet. De aanvraag betreft het onttrekken van grondwater ten behoeve van de koeling en verwarming, van het nieuwe stadskantoor en waterschapskantoor te Middel burg, door middel van koude- /warmteopslag in de bodem. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen. De ontwerp-vergunning ligt van 25 april tot en met 22 mei 2002 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en in het ge meentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 22 mei 2002 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 15 mei 2002 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118-631189). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ont werp-vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere, (tel. 0118- 631189). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op het be drijfsterrein van Pechiney Neder land N.V. te Vlissingen voor een gedeelte ernstig is en hebben met het saneringsplan van Pechiney ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 25 april tot en met 6 juni 2002 ter inza ge bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Gedeputeerde Staten hebben besloten geen toepassing te Nieuws De provincie Zeeland heeft haar jaarverslag over 2001 uitge bracht. Financieel gezien is het niet slecht gegaan. De jaarrekening vertoont een positief saldo van ongeveer 9 miljoen. Uiteraard zijn de bedragen over vorig jaar nog in guldens. Budgettaire ruimte Van het overschot is bijna 7 miljoen bestemd voor projecten die nog aan de gang zijn of waar aan dit jaar nog moet worden begonnen. Zodoende is er netto een batig saldo van circa 2,5 miljoen. Dit bedrag wordt toege voegd - zo stellen Gedeputeerde Staten voor - aan de budgettaire ruimte voor de begroting van 2003. De budgettaire ruimte is het geld dat - na aftrek van vaste inkom sten en uitgaven - beschikbaar is om te gebruiken voor nieuwe activiteiten in Zeeland. Provinciale Staten behandelen het jaarverslag 14 juni in hun verga dering. Bij het jaarverslag hoort een lijvig boekwerk: de jaarrekening en de balans. Hierin zijn alle inkomsten en uit gaven van de provincie tot in detail terug te vinden. Het totaal van de inkomsten van de provincie is ruim 460 mil joen. 194 miljoen is afkomstig van doeluitkeringen. Dat is geld dat de provincie ontvangt voor spe ciale projecten: het mag dus niet worden uitgegeven aan andere dingen. Voorbeelden hiervan: rijksbijdragen voor jeugdhulpver lening, voor duurzaam veilige wegen, voor natuurontwikkeling en subsidies uit Europese fond sen. Ook de bijdrage die het rijk geeft om het jaarlijkse tekort op de exploitatie van de veerdien sten te compenseren (ruim 50 miljoen) is een doeluitkering. De veerdiensten zorgen zelf voor 31 miljoen aan inkomsten uit de kaartverkoop, maar dit bedrag is dus niet groot genoeg om de kosten te kunnen dekken. Premie op zuinigheid Verder ontvangt de provincie 130 miljoen uit het provincie fonds. Dit is een fonds van het rijk dat over de provincies wordt verdeeld, rekening houdend met een aantal maatstaven, zoals het inwonertal, de oppervlakte aan land, water en natuur en het aan tal kilometers weg. Ook wordt een premie gegeven op warmte krachtkoppeling bij de industrie, met andere woorden: hoe zuinig er in de provincie met energie wordt omgesprongen. 43 miljoen is afkomstig uit de opcenten op de motorrijtuigenbe lasting, een percentage dat de provincie bovenop deze rijks heffing mag leggen. Belangrijk is ook het dividend dat de provincie ontvangt over haar aandelen in de NV Delta Nutsbe drijven: 28 miljoen. Uitgaven Bij de uitgaven zijn in het oog lopende bedragen: ruim 260 miljoen in de sector verkeer en vervoer, 42 miljoen voor milieu beheer, 91 miljoen voor wel zijn, 27 miljoen voor recreatie en natuur en bijna 12 miljoen voor waterhuishouding. In het jaarverslag wordt kernach tig ingegaan op de stand van zaken bij een heleboel beleidson derwerpen: ruimtelijke ordening, milieu, veiligheidsbeleid, water, natuur, sociale zorg, economie, infrastructuur enz. Er valt ook te lezen dat de provin geven aan een openbare voorbe reidingsprocedure. Belanghebbenden kunnen tot en met 6 juni 2002 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 7 juni 2002 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631/36). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Chemgas Terminal Vlissingen B.V. om in de toekomst de mogelijkheid te heb ben om vloeibaar gemaakte gas sen direct over te slaan van wagon naar vrachtwagen, van wagon naar schip of iedere ande re mogelijke wijze van overslag op de terminal aan de Frankrijk- weg 4 te Nieuwdorp. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 25 april 2002 tot en met 22 mei 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Borse- le, Stenevate 10 te Heinkens- zand, maandag tot en met vrij dag van 8.30-12.30 uur, op don derdagavond van 17.00-20.00 uur en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 23 mei 2002 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 15 mei 2002 kan een ieder verzoeken om een ge dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631071). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard, (tel. 0118-631071). Grote sortering van bureaus, stoelen, kasten, ladenblokken en stellingen. Bezorging aan huis. 's-Heer Arendskerke: Noordweegseweg 15 Telefoon (0113) 567 157 jasperszeeland holmail.com - Theorielessen - Aanhanger (EAB) - Autorijles - Motorrijles (beide categorieën) - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat.:A) - Opfriscursus cie niet alleen anderen stimuleert om zorgvuldig met het milieu om te springen, maar dat ze ook zelf het nodige doet. In 2001 zijn in alle provinciale gebouwen energie-bezuinigingen doorgevoerd en is de provincie voor 100 procent afnemer van 'groene stroom' geworden. In het jaarverslag wordt ook een terugblik gegeven op het Zee landdebat: de Zeeuwse toekomst discussie waaraan zo'n 7.000 inwoners hebben meegedaan. Het is nu zaak de resultaten van dit maatschappelijke debat onder te brengen in het beleid voor de toekomst. De achttiende nieuwsbrief archeologie is uit. Het actuele beleid in de archeolo gie wordt uiteengezet door pro vinciaal archeoloog Robert van Dierendonck. Verder is een over zicht opgenomen van onderzoek, waarnemingen en vondsten in de afgelopen drie maanden. Nieuwsbrief 18 is de laatste die onder verantwoordelijkheid van het provinciaal bestuur van Zee land wordt uitgebracht. Wie er belangstelling voor heeft, kan contact opnemen met het Infor matiecentrum van de provincie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Abonnees van de Nieuwsbrief ontvangen in het vervolg Zeeuws Erfgoed, de nieuwsbrief van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland SCEZ in Middelburg, waarin de archeologie is opgeno men. Het verkeer over de Zandkreek tussen Noord- en Zuid-Beveland moet in de nachten van maandag 6 op dinsdag 7 mei en van dinsdag 7 op woensdag 8 mei rekening houden met enig oponthoud. Maandagavond om zeven uur wordt begonnen met asfalteringswerk op de hoofdrijbaan van de Zandkreekdam. De volgende ochtend om zes uur wordt gestopt, 's Avonds zeven uur wordt weer doorgegaan en, zo dat nodig mocht zijn, wordt ook in de nacht van woensdag 8 op don derdag 9 mei nog gewerkt. Het autoverkeer en (brom)fietsers worden omgeleid over het bruggen- complex. Het zware langzaam verkeer, zoals landbouwtrekkers, kan tij dens het werk niet terecht op de parallelweg. Beginfase werken Zandkreek. De zomer komt eraan, daarom is het nu tijd om met een nieuw kleurtje te experimenteren. Wij maken het u extra voordelig als u uw haar laat knippen en kleuren. U hoeft niet zelf te kliederen en u bent verzekerd van een perfect resultaat. 6 weken houdbaar 100% grijsdekkend, zonder ammoniak Gerbrandystraat 148 - Vlissingen - Tel. 460436 Grootoorvleermuis Merk ESPRIT Kleur ZWART LEER Prijs €62,95 OMODA GOES, Lange Vorststraat 70 MIDDELBURG. Segeersstraat 9 MIDDELHARNIS. Westdijk 62 VLISSINGEN, Walstraat 128 ZIERIKZEE, Havenplein 13 HELLEVOETSLUIS, Struytsehoeck 44 RIDDERKERK, St. Jorisplein 14 O U 0 0 4 SCHOENEN BASSEN Bil U STAAN BIJ O'MODA SCHOENEN www.stoffenbeurs.nl

de Faam | 2002 | | pagina 7