MAATREGELEN RONDOM BEVRIJDINGSFESTIVAL PARKEREN TIJDENS KONINGINNEDAG GEMEENTERAAD VERGADERT MORGEN Bevrijdings festival Vlissingen OPHALEN VAN OUD PAPIER IN DE KOMENDE WEEK TENTOONSTELLING 'EEN STILTE DIE SPREEKT' VRIJMARKT OP KONINGINNEDAG DIENSTVERLENING GEMEENTE ROND KONINGINNEDAG Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Viissingen telefoon (01 18) 487335 WAAR EN WANNEER ZUN WIJ BEREIKBAAR: EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER DE HAAS Woensdag 24 april 2002 FAAM/VLISSINGER 5 Hl 1 R BLAUW GERUITEN KIEL Op 5 mei vindt in Vlissin gen het jaarlijkse Bevrij dingsfestival Zeeland plaats. De editie wordt ex tra bijzonder omdat Zee land dit jaar ook fungeert als startplaats voor de na tionale viering van de Be vrijding. Dat oetekent dat alle ogen dit jaar op Vliss ingen gericht zijn, dat de opzet van het Bevrijdings festival grootser dan ooit is en dat er heel wat bijzon dere activiteiten plaatsvin den om het gastheerschap van Zeeland luister bij te zetten. Daarnaast zijn de winkels van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Voor een goed verloop zijn aan vullende maatregelen noodzake lijk. Daarom treedt op 4 mei om 00.00 uur een noodverordening in werking. Deze blijft van kracht tot 6 mei 00.00 uur. Deze nood maatregel is nodig om maatrege len af te kunnen kondigen die in het belang van de veiligheid en openbare orde noodzakelijk worden geacht. De volledige ver ordening wordt in week 1 8 ge publiceerd in o.a. de 'Blauw Ge ruite Kiel' van de Faam/Vlissinger. Vanaf die datum is de informatie ook te vinden op de website van: de gemeente Vlissingen gelden op 5 mei vanaf 08.00 uur tot 6 mei 01.00 uur onder staande beperkende maatrege len: Verkeerscirculatie/ parkeren gemotoriseerd verkeer t.b.v. het festival Gemotoriseerd verkeer t.b.v. het festival afkomstig van de A58 en de westkant van de stad (Van Woelderenlaan/ Gerbrandy- straat/Nieuwe Vlissingseweg) wordt via de Sloeweg duide lijk zichtbaar verwezen naar het vm. Olau-terrein 2.000 Tussen dit parkeerterrein, het station en het festivalgebied rijden vanaf 08.00 tot 00.30 uur gratis bussen. De bussen hebben een vaste rijroute mid dels een door Connexxion opgesteld vervoersplan. Aansluitend zal het gemotori seerd verkeer voor het festival vanaf de watertoren Badhuis straat worden doorverwezen via de Paul Krugerstraat naar de parkeerterreinen bij het NS station en het Olau-terrein. Zonodig kan parkeergelegen heid worden gevonden op de parkeerterreinen van de Hoge School Zeeland e.o. en kan men bij de daar aanwezige bushalte gebruik maken van www.gemeentevlissingen.nl het Bevrijdingsfestival Zeeland www.bevrijdingsfestivalzee- land.nl In de verordening zullen in ieder geval onderstaande maatregelen worden opgenomen: Periode 1 t/m 4 mei Verkeersmaatregelen opbouwpe- riode festival Vanaf 1 mei 08.00 uur is de kermisroute van kracht. Het openbaar vervoer rijdt vanaf dit tijdstip ook de kermisroute. De bushalte Bellamypark ver valt. 9 Op de kop van het Bellamy- park/Nieuwendijk is geen doorgaand verkeer meer mo gelijk. Verkeer uit de Spuistraat wordt omgeleid via de Brugstraat en Groene- woud. Verkeer vanaf de Bou levard via de Smalle Kade- Brugstraat. Parkeren op het plein Bellamypark is niet meer mo gelijk, op de doorgaande we gen wel. 9 De verkoopwagen van Vis handel Marijs op het Ruyter- plein wordt in verband met de opbouw van het festival ver plaatst naar de Nieuwendijk 5 mei Voor de gehele binnenstad Ook dit jaar treed blaf op tij dens het bevrij dings festival foto: Ruben Oreel het vrije openbaar vervoer naar het festival. De straten ten zuiden van de Paul Krugerstraat en in het bij zonder de Badhuisstraat, Scheldestraat, Van Dishoeck- straat dienen vrij te blijven van gemotoriseerd festival ver keer. De doorstroming mag daar niet belemmerd worden. (Cine City en Iguana en overi ge attracties blijven bereik baar) Men dient de aanwijzingen van de ANWB -bewegwijzering en de politie op te volgen! Festivalgebied: Op 5 mei gelden vanaf 08.00 uur tot 6 mei 01.00 uur onder staande beperkende maatrege len: Het gebied ten zuiden van de Coosje Buskenstraat, Aagje Dekenstraat, incl. de Boule vards vanaf de Nolle tot en met De Ruyter en de Grave- straat wordt afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer. Het aangegeven festivalterrein en de daar naar toe leidende wegen zoals aangegeven op de bijlage worden als autovrij Sebied aangemerkt, itsluitend in de Nieuwstraaf mag in de parkeervakken ge parkeerd worden. De boulevards (afgesloten voor het gemotoriseerde ver- Gemeente Vlissingen Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen telefoon: 0118-487000, fax: 0118-410218 s-mailadres: gemeenfe@viissingen.nl internet: www.vlissingen.nl stadhuis: ma t/m vr: 08.30 -17.00 uur. Publiekszaken: ma t/m wo én vr 08.30 - 15.00 uur, do tot 19.00 uur. Kas: ma t/m vr: 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur Sociale zaken: (Dokter Gailandatstraat 1): ma t/m do: 08.30 - 1 2.30 uur en 13.30 - 16.00 uur en vr: 08.30 - 12.30 uur, tel 441700 telefonisch spreekuur; ma t/m vr: 09.00 - 10.00 uur, tel 0800-7667600 (gratis); Afvalverwijdering: (Edisonweg 9): ma t/m vr: 07.30 - 12.00 uur, en 12.30 - 16.00 uur. Beplantingen: (Vredehoflaan 50): ma t/m vr: 08.00 - 16.30 uur. andere belangrijke nummers: ombudscommissie (tel. 487205 487438), het SOR-team (487464) Voor meer informatie zie de gemeentegids "Kijk op Vlissingen". keer) en de route over de KSG-terreinen dienen als cala miteiten ontsluiting. Bewo ners/vergunninghouders kun nen -eventueel op aanwijzing- op de openbare weg parkeren. Nadere infor matie is hieromtrent te krijgen bij de parkeerpolitie (tel:441400) Zichtbare ontheffingen/vergun- ningen worden uitsluitend na overleg met de centrale meldka mer van de politie verstrekt. Binnenstadbewoners die op de festivaldag na 08.00 uur weg moeten of terugkeren (bv die in ploegendiensten werken) worden in de gelegenheid gesteld te par keren op het terrein van de Schelde (entree Van Dishoeck- straat). 9 Bezoekers van het maritiem attractiecentrum maar ook kerkgangers kunnen van deze parkeervoorzieningen gebruik maken. Het parkeerterrein Kenau Has selaarstraat en het terrein ach ter de bioscoop blijven be schikbaar voor bezoekers van Cine City en Iguana. 9 De parkeergarage is op 5 mei alleen toegankelijk voor geno digden voor de start van de Nationale Viering van de Be vrijding. 9 Het Ruyterplein en de parkeer plaatsen op de Nieuwendijk en de Oude Markt zijn exclu sief gereserveerd voor het festival. 9 Alle taxistandplaatsen in de zone komen te vervallen. De dichtstbijzijnde opstapplaats is gesitueerd in de Badhuis straat. 9 Zonder vergunning is het drij ven van handel in deze zone verboden 9 Foutparkeerders in bovenge noemd gebied worden weg gesleept. Fietsparkeren Er worden veel fietsers verwacht. De fietsers dienen de aanwijzin gen op de bebording te volgen! Het huidige parkeerterrein Zee manserve wordt ingericht als be waakt fietsparkeerterrein. Daarnaast zijn er mogelijkheden op de Grote Markt en de Steen- en Beer. De Hellingbaan wordt aangewe zen voetgangersgebied en fysiek afgesloten voor fietsers en brom- Voor zover mogelijk moet het glas uit terrasschermen in dit gebied worden verwijderd, e besluitvorming hierover is voorbehouden aan de ambte naren met opsporingsbe voegdheid Tijdelijke bouwvoorzieningen zoals steigers, containers, por- to-cabins e.d. zijn zover niet anders met de gemeente over eengekomen, niet toegestaan en moeten worden verwij derd. de terrasvergunning van Fra- po's op het grasveld komt te vervallen. Alle obstakels die Openbare orde en veiligheid 9 Aan de ingang van alle toe gangswegen naar het Bella mypark worden toeaangsslui- zen met toezicht geplaatst. Bij het bereiken van de maximum capaciteit voor het plein wor den deze sluizen gesloten. Het publiek wordt vanaf dat moment doorverwezen naar de Spuistraat waar het pro gramma op een videowall is te volgen. 9 Personen die woonachtig zijn binnen dit gebied, beroeps matig werkzaamheden moe ten verrichten of zijn uitgeno digd hebben met een doorlaatpas ten allen tijde toe gang. Het noodzakelijk aantal passen moet vooraf worden aangevraagd middels een aanvraagformulier. De passen worden vervolgens toege stuurd. 9 Indien hier uit veiligheidsrede nen aanleiding toe is, wordt de zeesluis bij De Ruyferha- ven voor voetgangers geslo ten. 9 Het gehele gebied wordt aan gemerkt als festivalhorecage- bied 9 Drankverstrekking in dit ge bied is voorbehouden aan ge vestigde ondernemers binnen dit gebied 9 Uitbreiding van terrassen is niet toegestaan. Gelet op het verwachte aantal bezoekers wordt geadviseerd stoelen en tafels te verwijderen 9 Het gebruik van glas en blik in dit gebied, zowel binnen als buiten het cafe, cafetaria, snackbar etc., is niet toege staan. Ook de verkoop van blikjes en breezer in glazen fles of hard plastic beker is verboden. Op de uitvoering van deze maatregel zal streng worden gecontroleerd 9 Aan restaurants wordt, voor zover het geen snackbar of cafetaria betreft, een vrijstel ling op bovenstaande maatre gelen verleend voor zover het drankverstrekking betreft in combinatie met een maaltijd verstrekking een een vrije doorgang van het publiek belemmeren die nen te worden verwijderd. De terrassen op de Nieuwendijk (aan de kant van de haven) dienen i.v.m. aan- en afvoer van voorzieningen op het po dium tijdelijk 7 m. te woraen verplaatst richting Zeilmarkt 9 Alle toiletvoorzieningen in de aanwezige horecazaken wor den aangemerkt als openbare voorziening. Aanvullend hier op wordt op het Bellamypark en de Spuistraat een bewaak te toiletvoorziening geplaatst. 9 Ambtenaren met opsporings bevoegdheid worden belast met het toezicht op de afge kondigde maatregelen. Voor zover noodzakelijk kan een beroep worden gedaan op de politie voor bijstand Periode 6 t/m 8 mei Verkeersmaatregelen afbouwpe riode festival 9 Op 6 mei is vanaf 08.00 de kermisroute van kracht. Het openbaar vervoer rijdt vanaf genoemde datum ook de ker misroute. Bushalte Bellamy park vervalt. 9 Op de kop van het Bellamy park is geen doorgaand ver keer meer mogelijK. Verkeer vanuit de Spuistraat wordt om geleid via de Oude Markt. Verkeer van de Boulevard via de Brugstraat. 9 Parkeren op het plein Bellamy park is niet mogelijk, op de doorgaande wegen wel UITSTALLINGEN Grote evenementen vragen in toenemende mate aandacht in het kader van openbare orde en veiligheid. Calamiteiten tijdens evenementen en de bijzondere aandacht die veiligheid op dit moment krijgt, vragen ook aan ondernemers extra aandacht. Niet alleen de festivalterreinen moeten vrij zijn van obstakels, maar ook de toegangswegen naar deze festivalterreinen. Een groot gedeelte van de winkels zal op 5 mei 2002 open zijn. Ook uitstallingen zijn obstakels. Bij het plaatsen van uitstallingen dient met het volgende rekening te worden gehouaen: Uitstallingen dienen direct aan de gevel te worden geplaatst en dient te allen tijae onder de luifel voldoende ruimte vrij te blijven, zodat voetgangers en gehandicapten daar kun nen lopen en verblijven. De maximum toegelaten afme tingen van de uitstalling zijn 1,25 m hoog, 1,5 m breed en 0,75 m diep. De uitstallingen mogen niet voor de deuren staan. Reclameborden moeten even eens direct aan de gevel te worden geplaatst. Het is niet toegestaan waren op te han gen aan de luifels of overkap ping. De winkeliers worden verzocht om bij het plaatsen van de uit stallingen op 5 mei 2002, van wege de te verwachten grote verkeersstromen in de binnen stad, hiermee extra rekening te houden. INFORMATIENUMMER Voor nadere informatie kan u contact opnemen met Uit in Vlissingen, telefoonnummer: 41 66 62. De komende week haalt de gemeente Vlissingen huis-aan-huis oud papier op in de volgende wijken: OOST-SOUBURG ZEESTRATENBUURT Vrijdagmorgen 26 2002 vanaf 8.00 uur. Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. april Bermweg, Zuiderzeestraat, Wad denstraat, lersezeestraat, Zwarte- zeestraat, Wittezeestraat, Oost zeestraat, A.Zeestraat, S. Makkerstraat, Padweg, Zeewijk singel, C. v. Perestraat, v. Steven- icnckstraat, Dijkstraat, J. de Pries terstraat, Braamstraat, J.i.Sander- sestraat, P. Louwersestraat. Krom me Nieuwstraat. V. Teijlingen- straat, Buteuxstraat, Hudson- dwarsstraat, Everastraat, van Visvlietstraat. SCHELDEBUURT - WEST NOLLEWIJK Woensdagmiddag 1 mei 2002 vanaf 13.30 uur Informatie: Koninklijke Harmonie Ons Genoegen, tele foon 41 61 91. Vondellaan, Nic. Beetslaan, Ja cob Catslaan, Bilderdijklaan, Brederolaan, P.A. de Genestet- laan, Multatulilaan, P.C. Hooft- laan, H.Heijermanslaan, C.Huy- In verband met Koningin nedag is het betaald par keren in de binnenstad en de parkeergarage gewij zigd. 30 APRIL Op 30 april kan in het centrum gratis geparkeerd worden bij de Êarkeerautomaten en -meter, 'e parkeergarage is op Koninginnedag gesloten. 25 Morgen, donderdag april vergadert de gemeen teraad in het stadhuis. De vergadering is openbaar. De agenda en de te behandelen voorstellen vindt u in de gemeen telijke informatiehoeken in de wijkcentra 'Open Hof' in Paau- wenburg, in "t Bolwerk' in Groot-Lammerenburg, de biblio theek Oost-Souburg aan de Ka naalstraat, de bibliotheek "t Spui' aan de Spuistraat en in het stadhuis bij het afdeling Commu nicatie (achter de receptie). Morgen verga dert de gemeen teraad weer in het Stadhuis, foto: Ruben Oreel. aenslaan, Vrijdomweg, Pr. Hen- ariklaan, Bakl<ersdorplaan, Nol- leweg, Pr. Irenelaan, Pr. Mar grietlaan, Pr. Marijkelaan, Julianalaan, Wielingenlaan, Deurlostraat, Vredehoflaan 3 t/m 11 en 4 t/m 12, Kenau Hasse laarstraat, Boulevard Evertsen, Boulevard Bankert, Boulevard De Ruyter, Badhuisstraat, Hobein- straat, Glacisstraat, Kasteelstraat 3 t/m 69 en 2 t/m 60, Clijver- straat, BouwenEwoutstraat, Ver- kuijl Quakkelaarstraat 5 t/m 151 en 4 t/m 106, P. van Woel derenlaan 2 t/m 48, President Rooseveltlaan 2 t/m 20 en 1 t/m 1 1, Koudekerkseweg 2 t/m 156 en 1 t/m 63. Het oud papier moet gebundeld zijn, verpakt in kartonnen dozen or papieren zakken. De pakket ten mogen maximaal 15 kilo we gen. U kunt oud papier in de aange geven wijken, op de aangege ven tijdstippen op de plaats aan bieden waar ook het huisvuil wordt aangeboden. Wilt u weten wanneer in uw straat oud papier wordt opgehaald? Bel dan met de afdeling Afvalverwijdering van de gemeente, ae heer R. Kooger, telefoon 48 74 52. BOUWPLAN VOORMALIG ALHAMBRA De uitvoering van bouw plannen laat wel eens lan ger op zich wachten dan gewenst. Dat komt soms door oorzaken komen waar je weinig aan kunt doen. Het bouwplan op de Elek van de voormalige ioscoop Alhambra aan de Spuistraat is er een voor beeld van. De gemeente en ontwikkelaar Provefko willen hier een apparte- mentencomplex realiseren. Er zijn geen overwegende bezwaren van omwonen den, het complex heeft een passende architectuur en er is goede belangstel ling bij kopers. Omdat het echter ligt binnen de zoge noemde 'risicocontour' van de scheepvaart op de Wes- terschelae, had de rijks overheid aanvankelijk be- zwaren. Gelukkig zijn nu deze planologische belem meringen weggenomen. De minister van Volkshuis- vesfmg en Ruimtelijke Or dening hééft ons laten fei ten dat de bouw door mag gaan. Ook de provincie Zeeland is akkoord en heeft er tevens een archeo logisch onderzoek plaats gevonden zodat nu spoedig mét de bouw kan worden begonnen. Een goede zaak, want dit terrein aan de toe gangsweg naar de binnen stad ligt al vee! te lang zichtbaar braak. Overigens werd bovendien in een eerder stadium me de dankzij particulier initia tief de muurschildering uit de voormalige bioscoop veiliggesteld. Wie weet kan deze wellicht op enigerlei wijze in of bij dé nieuw bouw toegepast worden.. VLISSINGEN VOOR INWONER EN BEZOEKER De gemeenteraad van Vlis singen vindt dat de ge meente toeristisch flink aan de weg mag timmeren. On ze fantastische ligging biedt daarvoor grote mo gelijkheden. Daarom gaat nu hét Toeristisch Marfce- ting Bureau Vlissingen (TMBV) van start. Dit bu reau gaat de sterke kanten van Viissingen aan de man/vrouw en gaat werk maken van het verbeteren var» de zwakke kanten. Ik Wit benadrukken dat dit niet alleen in het belang is van toeristen of onderne mers die in Vlissingen wil len investeren, maar zeker ook van de eigen inwo ners. In een mooie, schone en aantrekkelijke stad met activiteiten, evenementen en comfortabele voorzie ningen is het goed wonen en verblijven voor ieder een. Daarom is een goede toe ristische stad naar mijn me ning zowel aantrekkelijk voor de eigen inwoners als voor bezoekers. Van 17 april tot en met 10 mei staat in de voorhal van het stadhuis de tentoonstel ling 'Een stilte die spreekt' ter ere van de maand van de vrijheid. In deze ten toonstelling en het gelijk namige boek vertellen drieënvijftig personen wat herdenken voor hen bete kent. Niet alleen komen Nederlandse vervolgingsslachtoffers, verzets- deelnemers en andere burger slachtoffers in Europa en Azië aan hef woord, maar ook militai ren en leden van de koopvaar dij, die waar ook ter wereld, deel hebben genomen aan de strijd tijdens de Tweede Wereld oorlog en aan de vredesmissies daarna. Tot slot komt ook de na oorlogse generatie aan bod. De interviews maken duidelijk hoe verschillend de herinneringen aan de oorlog zijn. De tentoonstelling en het boek werden gemaakt in samenwer king met de Anne Frank Stich ting, Nationaal Comité 4 en 5 mei, ICODO en de Tweede Ka mer der Staten Generaal. Zoals gebruikelijk de laat ste jaren wordt er in de Vlissincjse binnenstad op Koninginnedag een vrij markt georganiseerd. le dereen kan daar zijn spul len verkopen. REGELS Deelnemers wordt verzocht op te letten waar zij op straat gaan zit ten. Denk daarbij er aan dat de ingangen van de winkels die op 30 april open zijn -dat wordt door ae winkel aangegeven met een poster- vrij toegankelijk blij ven voor het publiek. De deelnemers moeten hun spul len uitstallen op de grond en niet op tafels of aanhangwagens e.d.. Bij calamiteiten moeten am bulance, brandweer en politie snel en ongehinderd bij de plek des onheil kunnen komen. Het verkopen van etenswaren is in verband met de warenwet ver boden. Commerciële verkopers hebben bovendien een vergun ning nodig voor verkoop van spullen. MARKTMEESTER Voor alle verkopers geldt dat zij de aanwijzingen van de marktmeester moe ten opvolgen. VUIL Na afloop van de vrijmarkt vraagt de gemeente alle deelne mers hun afval zelf mee te ne men. Het is dus verstandig van huis een vuilniszak mee te nemen. Door zelf uw afval mee te nemen helpt u uw stad schoon te hou den. STADHUIS Het stadhuis is maandag 29 april en dinsdag 30 april, Koninginnedag, ge sloten. Er is dan geen ge meentelijke dienstverle ning. HUISVUIL Maandag 29 april wordt het huisvuil gewoon opgehaald. Op dinsdag wordt er geen huisvuil opgehaald. In deze wijken wordt het huisvuil één dag eerder op gehaald, namelijk op maandag 29 april. Ook het bedrijfsafval wat normaal op dinsdag wordt opgehaald wordt, zal één dag eerder opgehaald worden, op 29 april.

de Faam | 2002 | | pagina 5