i 1 Livera verhuisd van de Langeviele naar Plein 1940 Eeterij De Truffel wordt Lunchroom JB i 1 Open Huis bij Automobielbedrijf Dijkwel i Geere-winkeliers vieren feest NU EEN TAAL LEREN NIEUW CAFE! De winkel in de Langeviele is na 8 jaar zo suc cesvol dat er naar meer ruimte moest wor den gezocht. We zitten in dezelfde winkelroute als voorheen", vertelt Steven Witkam, zakelijk leider van Livera Middelburg. „Ons assortiment is uitgebreid met herenondergoed en nachtkle ding plus een bad- en strandlijn voor de man omdat er toch wel vaak vraag naar deze artike len is." Dankzij de grotere ruimte komen de producten in de zaak op Plein 1940 nu beter tot hun recht. Het is al vaak gezegd en ook door Joop en Breggina den Duik wordt het weer her haald: werken in de horeca is vaak verslavend. Breggina weet het al heel lang. Joop ging een jaar geleden overstag. Samen namen zij vorige week Eeterij De Truffel in de St. Janstraat te Middelburg over, waarmee het arbeidzame be staan van dit echtpaar helemaal gedomineerd wordt door eten, service en gezelligheid. J 21 22 29 32 46 50 r Na een tijdelijk verblijf op industrieterrein Vrijburg en een grondige herinrichting van de voormalige Peugeot-garage is de Citroën- dealer sinds vrijdag 19 april te vinden aan de Pres. Rooseveltlaan 745 te Vlissingen. Na ruim veertig jaar besloot Alex Dijkwel, directeur van de Citroënvestiging van de Dijkwelbedrijven er eind vorig jaar mee stoppen. Het merk Citroën bleef echter binnen de familie, want broer Adri, die tot voor kort Peugeotdealer was heeft het Citroëndealerschap overgenomen. Meer Flair met vernieuwde Flair Theo Brillenshow bij Ton's Brillenmode Middelburg Boekenstad groter dan ooit aan de Nieuwendijk in Vlissingen KICK OFF VRIJDAG 3 MEI De winkeliers van het Middelburgse Geere- gebied vieren aanstaan de zaterdag feest. De grootscheepse herin richting van dit winkel gebied is namelijk hele maal klaar en dat laten de ondernemers niet on gemerkt voorbijgaan. Woensdag 24 april 2002 FAAM/VLISSIIUGER 25 Er ging wel een intensieve verbouwing aan vooraf maar dat hadden we er graag voor over", stelt Witkam. De zake lijk leider laat zich overigens zelden in de zaak zien, hij doet de zakelijke kant, achter de schermen. Het is een echte vrouwen aangelegenheid, vindt hij. Zijn vrouw Diny zorgt voor de inkoop en in de winkel staan afwisselend ze ven dames die de klant met raad en daad bijstaan. „De sterke kant van Livera is onze deskundigheid. Wij hebben specialisme in huis. Een klant die foundation koopt heeft vaak advies nodig. Een maat of cup blijft niet je hele leven hetzelfde. Mijn medewerksters nemen de maat als de klant hier geen bezwaar tegen heeft en weten dan precies welke foundation geschikt is. Als de klant liever zelf beslist is dit ook geen probleem want wij doen niet moeilijk bij het rui len van gekochte foundation, het is een onderdeel van onze service", voegt Steven Wit kam er aan toe. Maten veran deren. Niet alleen per individu maar ook in het algemeen. Vrouwenmaten zijn groter dan jaren geleden. „Wij kijken ner gens van op", zegt Witkam. Ook wat de moeilijke maten betreft. Discretie staat bij ons hoog in het vaandel en als het moet zijn wij in staat om foun dation voor vrouwen met een omvang van 1.20 m te be machtigen, wij kunnen als daar vraag naar zou zijn cup-H leveren. De mensen die het betreft zijn dol gelukkig als je, gezien hun wat problemati sche omvang, toch voor goe de producten kunt zorgen. Deskundig advies en discretie staan hoog in het vaandel bij Livera. Witkam heeft al heel wat trends gezien in de afgelopen jaren. Wat te denken van een watergevulde bh, de Aquabra, of de bh met pompjes voor de push-up. Witkam en zijn vrouw doen mee aan deze nieuwigheden maar zijn toch enthousiaster als het gaat om mooie, kwalitatief goede pro ducten. Dit zowel voor de jon gere vrouw of man als voor de wat oudere klant. Wat bad- mode voor de vrouw betreft speelt dit jaar de bikini een ab solute hoofdrol, daarbij zijn kleur en dessin de sleutel woorden. Met name felle kleu- foto: Jaap Wolterbeek ren als roze, rood en oranje zijn ruimschoots in de collec tie aanwezig. Daarnaast zijn het diverse rood- en blauwtin ten die deel uitmaken van het veelzijdige kleurenpalet. Qua dessins zijn het veelal op de natuur geïnspireerde thema's zoals bloemen, bladeren en dieren. Aan de klassiek-inge- stelde vrouw is eveneens ge dacht. Er zijn veel badpakken, al dan niet strapless, in de col lectie te vinden. De strandmo- de die ook als nachtkleding dienst kan doen is zeker prak tisch te noemen. Ook wat de badmode betreft kan de vrouw met de wat grotere maat zeker slagen bij Livera in Middelburg. De nieuwe linge riecollectie is een en al roman tiek, van mooie materialen. Hier vindt de klant voorname lijk pasteltinten maar gaat de voorkeur uit naar de basis- kleuren wit, huid, zwart en ivoor wordt hij ook niet teleur gesteld. Naast diverse setjes met kant en borduursels zijn er gladde bh's, sportfoundation en een nieuw item de seamless-serie. Deze laatst genoemde serie bestaat uit een top, slip, string en boxer, elk artikel is volkomen naadloos. Deze artikelen staan garant voor een uitstekend draagcomfoor. „Kwaliteit hoeft niet duur te zijn", weet Witkam zeker. De 132 vestigingen door heel Neder land zijn volgens deze onderne mer toonaangevend op het ge bied van nachtmode, badmode en strandkleding foundation en ondermode. Hij is blij dat de om vangrijke verbouwing zo gladjes verliep en geniet van zijn nieuwe onderkomen. De naam Eeterij De Truffel is vervangen door Lunchroom JB. Het zal overigens met na me Breggina zijn die de gas ten van de lunchroom ont vangt. Joop runt hun andere zaak, een cafetaria in Helle- voetsluis. Binnen een jaar ver wierven Joop en Breggina twee horecagelegenheden. Hoewel de cafetaria is geves tigd in de huidige woonplaats Hellevoetsluis zijn de onder nemers toch van plan om op korte termijn naar Middelburg te verhuizen. Aan het interieur van de Middelburgse lunch room hebben zij niets veran derd. Breggina: „Het bevalt ons zo wel en de klanten ook, dus dat is niet nodig. Wel heb ben we een andere kaart inge voerd." En over die kaart is nagedacht, hij past perfect bij de doelgroep die Breggina voor ogen heeft. „We serve ren met name snelle eenvou dige gerechten en broodjes. Er werken hier veel mensen in de omgeving die graag tussen de middag even buiten de deur gaan eten. Maar het punt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 '2 13 14 16 17 18 19 20 23 24 25 26 27 28 30 3, 33 34 36 37 38 39 40 41 42 44 45 47 48 49 51 53 54 55 56 58 59 60 62 64 65 JPS6 is dat je overal tamelijk lang moet wachten op je lunch. Wij willen dat sneller gaan doen en volgens mij is dat ook mo gelijk als je je kaart maar aan past. Wie hier in de stad werkt en maar een half uurtje pauze heeft moet toch gewoon een lekker broodje kunnen eten." Snel werken is Breggina ge lukkig gewend want nergens gaan de producten zo snel over de toonbank als in een cafetaria. „Dat is waar", be aamt zij. „Ik werk al van mijn 12e in de horeca en weet in tussen wel van aanpakken. Dat maakt het ook zo leuk. In korte tijd zoveel mogelijk klan ten tevreden stellen. Dat geeft een heel goed gevoel na een dag hard werken." Naast broodjes staan er ook pannen koeken, tosti's en eenvoudige maaltijden als een nasischotel op de kaart. Ideaal voor diege ne die geen zin heeft om thuis te koken en toch iets warms wil eten. De lunchroom is geopend van 10 tot 17.30 uur, maar ook voor de avonduren heeft Breggina volop plannen, ,,'s Avonds heb je nauwelijks pu bliek, dus daar hoef je niet voor open. De avonduren wil ik benutten met bruiloften, partijen, groepsbijeenkomsten of vergaderingen. Ik kan hier ruimte bieden aan groepen tot 50 personen en volgens mij zijn er gelegenheden te over waarbij mensen op zoek gaan naar een gezellige goed uitge ruste accommodatie." Wat je TUINTERRAS - yjs 2)k>- Breggina en Joop den Duik voor hun Lunchroom JB in de St. Janstraat. foto: Jaap Wolterbeek al wandelend door de St. Jan straat niet direct verwacht is dat de lunchroom beschikt over een prachtige tuin. „Ja dat is echt ideaal", vertelt Breggina trots. „We hebben een schitterend terras waar het bij mooi weer heerlijk zit ten is. Het biedt plaats aan 40 personen." De vader van de huidige Dijk- welgeneratie legde de basis voor het familiebedrijf destijds aan het Noordpoortplein in Middelburg met een algeme ne garage. Begin jaren zestig werd het een echte Citroën-garage en in 1965 verhuisde de garage naar de Veerseweg waar de Citroëndealer voor Middel burg en omgeving tot eind 2001 zou blijven. Van december vorig jaar tot de opening van het vernieuw de Automobiel Dijkwel B.V. werd er voor de verkoop tijde lijk een onderkomen gevon den in de showroom van voormalig Daewoodealer Francke. Aan de Pres. Roo seveltlaan werd er ondertus sen druk verbouwd, het pand kreeg andere vloeren en pla fonds en een uitstraling die past bij het merk Citroën. Het is nu aan Adri Dijkwel om de jarenlange Middelburgse Ci- troëngeschiedenis voort te zetten in Vlissingen. Naast het dealerschap voor Citroën houdt Adri Dijkwel zich ook nog steeds met het merk Peu geot bezig, weliswaar niet als dealer maar toch tenminste als specialist. De opening van het Automo- Adri Dijkwel opent zijn nieuwe in Vlissingen. bielbedrijf wordt feestelijk ge vierd met Open Huis-dagen waar tot en met 27 april ken nisgemaakt kan worden met het verkoopteam en de nieuw ste Citroënmodellen. Klanten kunnen deze dagen profite ren van diverse aanbiedingen en kortingen en voor de kin- Flair is nu een echt Nederlands blad ge worden. De allereerste Ne derlandse Flair ligt in de winkels. Flair is helemaal nieuw, een blad met een eigen ge zicht. Met artike len over vriendin nen en relaties. Maar ook: werk en kinderen. In dit 'eerste nummer' de uitkomsten van de enquete seks-na-de-beval- ling, carriere switchen, Edwin Evers, een groot interview met Isa Hoes en nog veel meer. Flair bestaat al ja ren, maar heeft nu een eigen, Ne derlandse, inhoud en eigentijdse uit straling gekregen. Naast reportages en interviews heeft Flair twaalf nieuwe rubrieken. Zoals 'Om het Lijf': iedere week een persoonlijk, verrassend blootportret van een vrouw met een openhartig interview hoe zij zich voelt met en zonder kleren. Bijvoorbeeld: wat vindt je het mooist aan je zelf, wat was je absolute kleding-miskoop? En in 'wij doen het zo' vertelt iedere week een ander stel hoe zij hun huishouden re gelen. Verhalen, sprookjes en anekdotes zijn er al genoeg...Wat doet het krijgen van een baby nou precies met je seksleven? Via www.flaironline.nl deden meer dan 1100 lezeressen mee aan de enquete Seks-na-de-bevalling. En in de nieuwe Flair staan de verrassende uitkomsten. Meer dan de helft van alle vrouwen is ontevreden over hoe vaak ze seks hebben na de bevalling! Lees het commentaar van de seksuoloog en Flair lezers. Kijk in de winkel voor Flair, normaal 1,65 euro maar de eerste weken voor slechts 1 euro. Van reportages, columns en onthul lende interviews tot aan superkortingen en spectaculaire lezers aanbiedingen. Kijk ook op www.flaironline en mis geen Flair! Een bril dragen is niet langer een straf, integendeel zelfs steeds vaker schaft men een bril aan als modeaccessoire. Niet verwonderlijk, want de modellen worden steeds hip per, mooier en voor wie wil in tellectuelen Wie zijn blik wil verruimen op het gebied van brillen moet de komende pe riode bij Ton's Brillenmode in de Korte Delft 3 te Middelburg zijn. Tot 11 mei presenteert de ze Middelburgse brillenzaak de Theo Brillenshow. Een beetje zot, opzienbarend maar vooral erg leuk zijn deze Belgi sche brillen. Belangstellenden kunnen onder het genot van een Belgische specialiteit al dit moois bekijken. Tevens is er in de actieperiode voor iedere klant een leuke attentie. Theo eyewear: bekijk de com plete collectie bij Ton's Brillen mode. De vierde editie van de jaarlijkse manifestatie Middelburg Boe kenstad wordt groter dan ooit. Dat is inmiddels wel duidelijk, nu de contouren van Zeelands grootste boekenmarkt zichtbaar worden. Naar verwachting zullen de deelnemers zo'n 80 kra men vol boeken inrichten. De deelnemers komen niet alleen uit Zeeland, maar ook van ver daarbuiten. Ook komt een aantal ge specialiseerde antiquariaten naar Middelburg, zoals o.a. twee scheepvaartantiquariaten en ook een uitsluitend in Engelstalige boeken handelend antiquariaat. En ook de trekker van vorig jaar, de Amsterdamse antiquaar met de grootste mobiele boe kenkast van Europa is op eigen verzoek weer van de partij. Ver der zal de markt worden opgeluisterd door een aantal perma nent aanwezige artiesten. Het vrije podium, vorig jaar een pro beersel, verdwijnt weer wegens gebrek aan belangstelling bij de schrijvende amateurs. Middelburg Boekenstad, dat kan wor den gezien als een onderdeel van de kunst- en cultuurroute, vindt dit jaar plaats op 5 mei. Dat er op die dag ook in Vlissin gen de nodige activiteit is, acht de organisatie niet echt een pro bleem. „Kijk", zegt organisa- zaak aan de Pres. Rooseveltlaan foto: Frank Husslage deren is er een tekenwed strijd waarmee leuke prijzen te winnen zijn. Automobiel bedrijf Dijkwel, Pres. Roo seveltlaan 745 Vlissingen. advertentie) tor De Rooij uit Middelburg, "ik wil niet zeggen dat men sen die van popmuziek hou den niet lezen, en ook het om gekeerde is uiteraard onzin, maar toch kun je geloof ik in grote lijnen zeggen dat we op een ander soort publiek mik ken. En hou je van allebei, dan kun je toch je tijd verdelen over het Bevrijdingsfestival in Vlissingen en onze boekenma- nifestatie?" (advertorial) Horizontaal: 1. Tegenspraak; 6. schuilkelder; 12. huurauto; 13. vreemde munt; 14. automerk; 16. sappig en zacht; 18. heilige; 19. Frans lidwoord; 20. teer; 22. onafgebroken; 23. scheepstouw; 24. dwaas; 26. ten onrechte menen; 28. gast; 29. waterrijk land; 32. geheimschrift; 33. doctrine; 34. bewijsstuk; 35. op elkaar; 37. volksoverlevering; 38. brandstof; 41. tegen; 43. cadans; 46. droogplaats; 48. stad in Egypte; 50. geestdrift; 51. vis; 52. sa menzwering; 55. prul; 56. titel; 57. larve; 58. lekkernij; 60. per soonlijk vnw.; 61. pepmiddel; 62. harteloos; 64. eiland in de At lantische Oceaan; 65. speelbord voor een damspel. Verticaal: 1. Brandweerman; 2. deel van de bijbel; 3. gedwee; 4. nauwkeu rig; 5. graanpakhuis; 7. vrouwelijk zoogdier; 8. transportbaan voor prikkels; 9. Europeaan; 10. met onderschrift (afk.); 11. oe- fenmeester; 15. ganzerik; 17. insnijding; 18. oude naam voor Thailand; 19. kommer; 21. deel van de hals; 23. wildebeest; 25. bedenkelijk; 27. toneelspelen; 29. familielid; 30. larve van de langpootmug; 31. Italiaanse dichter; 36. soort wegverharding; 37. geluidloos; 39. misslag; 40. hinderlijk; 42. akelig; 44. honing bij; 45. zachtaardig; 47. mengsel van mist en rook; 49. girafach tig dier; 50. deel van een molecule; 53. rivier in Duitsland; 54. zwaardwalvis; 57. afgemat; 59. Engels caf,; 61. de dato; 63. mu zieknoot. De volgende getallen vormen de uitkomst van deze week: 39-28-4-5-12-56-27-23. Stuur uw oplossing vöör donderdag 2 mei naar de redactie van de FaamA/üssinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 8 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 10 april luidt: 'Zonnebril'. De twee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar M. van Duivenbode uit Oost-Souburg. De winkeliers bieden de hele zaterdag allerlei leuke activi teiten voor jong en oud aan. Zo is er een modeshow en li- ve-muziek van de band Toe Joe. Maar ook kunnen bezoe kers van het Geeregebied zien hoe oude ambachten van wel eer in onze moderne tijd nog steeds met veel kennis en lief de voor het vak worden uitge voerd. Een ander stukje ge schiedenis herleeft met de nostalgische wasdag. Voor de kinderen is er een draaimolen en een popcorn- en suiker- spinnenkraam. Clown Joli Jo lig met zijn pop haalt weer de gekste kapriolen uit en blaast samen met de kinderen de ballonnen op. De kinderen Joli Jolig viert samen met de ondernemers en het winkelend mogen samen met Joli Jolig publiek de heropening van het Geeregebied. en hun ballon op de foto. foto: Joop Lichtenberg In de 'Zeeuwse Weken', die van 1 tot en met 15 mei duren, heeft EBC Taleninsti tuut een aantrekkelijke aanbieding, ledereen uit de provincie Zeeland die zich in deze periode inschrijft voor een talencursus ontvangt gratis een set woorden boeken. EBC Taleninstituut in Bergen op Zoom verzorgt al ruim 15 jaar intensieve cur sussen in het Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Russisch, Portugees, Turks en Nederlands, alle talen zowel voor Nederlanders als voor anderstaligen. Onder meer vanwege de gunstige ligging op de grens van Brabant en Zeeland is EBC ook voor Zeeland het toonaangevende centrum geworden voor mensen die snel een taal willen leren: mensen uit het bedrijfsleven of van de overheid, maar ook particulieren die in een privécursus snel een taal willen leren. Het hele jaar door is het mogelijk een cursus te starten. Een cursus kan één of twee we ken duren. Maar de formule van een halve dag of een avond per week les zodat er meer tijd is voor zelfstudie blijkt ook populair. Privé-lessen worden afgewisseld met uren in de multimediaruimte waar onder begeleiding nog eens extra geoefend kan worden. Hierbij wordt steeds meer ge bruik gemaakt van het internet als bron van les- en oefenmateriaal. Het lesmateriaal wordt voor elke cursist apart uitgezocht. Er wordt rekening ge houden met het beginniveau en wensen en doel van de cursist. Of iemand bij voorbeeld Frans leert omdat hij het nodig heeft voor zijn werk of omdat hij met Franse kennissen wil kunnen praten, is duidelijk te merken aan de opzet van de cursus. De een leert makkelijker een taal dan de ander. Ook daar houden de do centen, die 'native speaker' zijn, en tevens goed Nederlands spreken, rekening mee. EBC is in een paar minuten bereikbaar vanaf de A58 en heeft ruime parkeergele genheid op eigen terrein. Vanaf het station in Bergen op Zoom is het ongeveer vijf minuten lopen naar het moderne gebouw waar nu inmiddels al 40 mede werkers deskundig en enthousiast de cursisten begeleiden. Op de site van EBC staat meer informatie: www.ebc.nl

de Faam | 2002 | | pagina 25