De vlag hangt uit! OOST SOUBURG RITTHEM BIGGEKERKE SINT LAURENS VLISSINGEN WESTKAPELLE AAGTEKERKE ARNEMUIDEN KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE GRIJPSKERKE ZOUTELANDE r Heel Nederland viert dinsdag 30 april feest ter ere van de Koningin. Ook op Walcheren doen de Oranjeverenigingen er alles aan om van Koninginnedag een echte feestdag te maken. De programma's van de verenigingen staan weer boordevol activiteiten voor jong en oud. En hoewel er in het aanbod per dorp of stad veel raakvlakken zijn viert iedere vereniging het feest toch op eigen wijze. Hieronder het overzicht van activiteiten die bij ons op de redactie werden aangeboden. u vindt het op de Woonboulevard! MARCONISTRAAT, GOES Woensdag 24 april 2002 FAAM/VLISSIIUGER 17 Koninginnedag 2002 op Walcheren foto: Jaap Wolterbeek De activiteiten op Koninginnedag in Oost- Souburg vinden plaats op de Karolingenburcht. Om 8 uur wordt het dorp gewekt door het luiden van de klok. Om 10.30 uur kunnen de kinderen zich uitleven op een springkussen, survivalbaan en spelletjes. De playbackshow is om 11 uur. Vanaf 12 uur kunt u genieten van live muziek, waarna om 13.30 uur het vervolg van de playbackshow is. Om 14.30 uur krijgen de kinderen te horen wie de winnaar is geworden van de playbackshow met aansluitend weer live muziek. Vlijt en Volharding geeft om 16 uur een concert. De prijsuitreiking van de versierde fietsen en verklede kinderen vindt plaats om 17.15 uur. De optocht kan dan om 17.30 uur vertrekken. In wijkcentrum De Zwaan is er 30 april om 20.30 uur een Oranjebal met medewerking van Frankies Combo. Zaal Irene is dinsdag vanaf 14 uur geopend voor 50- plussers die daar onder het genot van een kopje koffie kunnen genieten van accordeonmuziek. Ook een rondje bingo en een verloting staan op het programma. Koninginnedag in Ritthem begint om 8.55 met een reveille van de gerestaureerde kerktoren. De kinderen in de basisschoolleeftijd en jonger worden om 9 uur in advertentie 9 uur: Lawaaioptocht vanaf het schoolplein. 10 uur: Aubade op het Kerkplein. 10.15 uur: Levend ganzenbord en playbackshow. Voor de oudere jeugd en de volwassenen is er om 14 uur: Twaalf Provinciespelen. 20 uur: Feestavond in café juliana. de Dorpsstraat verwacht met hun versierde step, fiets of karretje. Na de rondgang door het dorp beginnen de kinderspelen, 's Middags vanaf 13.30 uur zijn er volksspelen voor de oudere kinderen en volwassenen. Om 16 uur is de start van de gezelligheidsrit voor auto's, motoren, brommers en fietsen. Muziekvereniging Onda verzorgt om 19.15 uur een concert, gevolgd door een ouderwetse stoelendans om 19.45 uur. De touwtrekwedstrijden tussen de verschillende verenigingen start om 20.45 uur. Meelopen met de lampionoptocht kan vanaf 21 uur en als afsluiting kan er om 21.30 worden gedanst op het Oranjebal. Alle activiteiten zijn op en rond de Warande in Sint Laurens. 8.30 uur: Herrieoptocht met versierde fietsen. 9 uur: Samenzang met de Lofstem en het hijsen van de vlag. 9.30 uur: Aanvang van de kinder- en kleuterspelen. 11.30 uur: Start klompenrace (vanaf 16 jaar). 13.30 uur: Meerkamp. 14 uur: Kleedjesmarkt. 18.45 uur: Playbackshow. 20 uur: Disco voor de jeugd. 20.30 uur: Oranjebal. Koninginnedag in Bachten Reede gaat voor de 50- plussers om 19.30 uur open. Hier wordt bingo gespeeld, een grote loterij en er kan worden meegezongen. Woonzorgcentrum Theo van Doesburg is vanaf 14 uur geopend voor 50-plussers. Zij kunnen genieten van het optreden van Musical Majoraat, een grote loterij en dit alles onder het genot van een kopje koffie. Het thema is dit jaar 'Boekfiguren' en er wordt om 8.30 uur begonnen met een Blikke-puzze-rit, een fietstocht met zoveel mogelijk blikken achter je fiets om het dorp wakker te maken. 10 uur gaat muziekkorps OKK door Westkapelle. Om 10.45 uur leggen de kinderen van groep 3 t/m 8 een parcours met hindernissen af. Ook om 10.45 uur kunnen kinderen knutselen in het Kinderknutsel Theater. De Het thema van dit jaar in Aagtekerke is 'TV- of filmheld'. 10.15 uur: Rondgang door het dorp. 10.45 uur: Gezamenlijk zingen van het Wilhelmus waarna de kinderspelen kunnen beginnen. 13.30 uur: Meerkamp voor teams. 19.30 uur: Avondprogramma in Amicitia met playbackshow en aansluitend een feestavond met muziek. Voorafgaand aan Koninginnedag is er vrijdag 26 april een bingo in verengingsgebouw De Arne. Maandag 29 april is er een etalagewedstrijd en vindt de jurering van de straatversierwedstrijd plaats. Op dinsdag 30 april kunnen vroege vogels al om 7 uur meedoen met de skeeler- en steptocht. Om 7.45 uur brengt Arne's Genoegen enkele liederen ten gehore vanaf de kerktoren. Onder klokgelui gaan om 8 uur de vlaggen uit en wordt Arnemuiden wakker gemaakt door diverse korpsen die door de straten van Arnemuiden lopen. Om 8.45 uur gaan we verzamelen voor de versierde optocht. De officiële opening van Koninginnedag is om 9.40 uur met de burgemeester van Middelburg. Vanaf 11 uur kunnen kinderen van 4 tot 10 jaar gaan straattekenen, er is een rodelbaan, rondvaart, springkussen en diverse andere activiteiten. De Paardentram gaat weer rijden vanaf 13 uur. Ook om 13 uur beginnen de kinderspelen. De gehele middag zijn er diverse spelen, optredens en wedstrijden. Het optreden van een groot koor uit Veere mag u beslist niet missen. Zij zullen om 19.30 uur vanaf een boot voor de kade verschillende zeemansliederen voor u zingen. Een spectaculair einde van Koninginnedag vindt om 21 uur plaats in cafetaria De Krab met een optreden door Vader Abraham. door het luiden van de klok. De muzikale optocht met verklede kinderen en versierde fietsen maakt om 9 uur een rondje door het dorp. De officiële opening is om 9.30 uur met het hijsen van de vlagen zingen van het Wilhelmus. Om 10 uur gaan de kinderspelen, speurtocht en peuterspeeltocht op het veld van start. De start van de fietspuzzel- en doetocht over een afstand van 25 kilometer is om 13 uur. Om 19 uur laten de kinderen tot 12 jaar hun talenten weer zien in een playbackshow. Een spetterende feestavond om 20.30 uur moet deze Koninginnedag afsluiten. De festiviteiten in Koudekerke beginnen al op 29 april met een schaak- en damtoernooi, stepwedstrijd en een touwtrekwedstrijd. Het programma voor Dinsdag 30 april luidt als volgt: 8.30 uur: Lawaaioptocht en ook het voetbaltoernooi gaat dan van start. 9.30 uur: Toosten met Oranjebitter en Ranja en het oplaten van de ballonnen. 13 uur: Volksfeest op het Dorpsplein. 13.30 uur: Vertrek van de Oranjerit, inschrijven kan tot 13.15 uur. 19 uur: Trouwtrekken voor volwassenen. Het programma op Koninginnedag begint om 9 uur met een aubade door de kinderen. Om 9.30 uur begint het kinderprogramma met clown Frenkel. De zeskamp met het thema 'Terug in de tijd' start om 13.30 uur. Sterke mannen en/of vrouwen mogen om 17 uur hun krachten laten zien met het touwtrekken. De warme maaltijd staat om 19 uur klaar in het Dorpshuis. Als Koningin Beatrix, hart van de Nederlandse Monarchie afsluiting van de dag staat om 21 uur het Oranjebal op het programma. Het centrum van Middelburg is 30 april gevuld met activiteiten. Vanaf 9 uur wordt de vlag gehesen, een aubade met het Middelburgs Muziekkorps en op de Dam gaan de ringrijders van start. Om 10 uur kunnen de kinderen op de Markt aan de slag met de kinderspelen. Genieten van een Carillonconcert van vaderlandse liederen, dat kan om 11.30 uur. Het middagprogramma begint om 13 uur een zeskamp. Traditiegetrouw is er om 14 uur het Abdijconcert, 's Avonds vanaf 19.15 uur kan je meelopen met de ballonoptocht en aansluitend genieten van een muzikale show op de Markt van diverse korpsen. De liefhebbers van dansen kunnen vanaf 19.30 uur terecht bij Van Eijkeren Dancemasters voor het Oranjebal. Traditiegetrouw begint Koninginnedag weer om 8 uur met het luiden van de klok en om 8.30 uur reveille vanaf de kerktoren. Om 9 uur is het opstellen voor de optocht met om 10.30 uur de prijsuitreiking hiervan. Vanaf 10.30 uur staat het springkussen klaar, start even later een mini-zeskamp en de kinderspelen. 's Middags om 13.30 is er een zeskamp vanaf 16 jaar en kan de middelbare schooljeugd om 14 uur een potje gaan Sumoworstelen. De kleintjes kunnen dan genieten van een toneelstuk. Als laatste is er om 17 uur nog een prijsuitreiking van de diverse spelen. Grijpskerke wordt dinsdag om 8 uur gewekt Versierde fietsen, een vertrouwd beeld op Koninginnedag. foto: Jaap Wolterbeek middag begint om 13 uur met de traditionele Oranjemarkt. De kinderspelen en het spel Vijf Voor Acht beginnen om 14 uur. Een vast onderdeel op het programma is de playbackshow om 17 uur. De Walcherse band Wannabee speelt op de feestavond in 't Kasteel Batavia om 20.30 uur. Zoutelande heeft dit jaar als thema 'Strips'. Bij zaal Middendorp kunnen de ballonnen worden opgehaald om ze om 9 uur op te kunnen laten op de dijk. Onderaan de dijk om 9.10 uur wordt het Wilhelmus gezongen terwijl de vlag wordt gehesen. De optocht door het dorp onder leiding van muziekverenging Luctor et Emergo gaat om 9.15 uur van start. In de tent in de Langstraat is er om 10 uur een kindervoorstelling 'Oscar en Moes'. Om 13 uur is het middagspel 'Kuifjes avonturen in Zoutelande', een rommelmarkt voor de kinderen en een grote loterij. Kinderen kunnen zich om 18.30 uur uitleven in de kinderdisco en de volwassenen kunnen om 20.30 uur een dansje wagen op het Oranjebal. Een belangrijk symbool op Koninginnedag is uiteraard de Nederlandse driekleur, al dan niet voorzien van een fraaie oranje wimpel. Maar mag je een vlag zomaar buiten hangen of is ook het 'vlaggen' aan regels gebonden? Voor het uitsteken van de vlag vanaf rijksgebouwen is door de minister-president in 1980 een vlaginstructie vastgesteld. Deze vlaginstructie geldt ook voor lokale overheden. Voor particulieren en private instellingen bestaat een dergelijke instructie feitelijk niet, maar desgevraagd wordt hen geadviseerd deze vlaginstructie te volgen. Zo wordt er gevlagd op 31 januari (verjaardag Koningin Beatrix), 27 april (verjaardag Prins van Oranje), 30 april (Koninginnedag), 4 mei (de vlaggen hangen vanaf 18 uur tot zonsondergang halfstok), 5 mei (bevrijdingsdag), 15 augustus (formeel einde Tweede Wereldoorlog), 6 september (verjaardag Prins Claus), derde dinsdag van september (prinsjesdag), 15 december (Koninkrijksdag). Op Koninginnedag en de bovengenoemde verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis I wordt de vlag uitgestoken met oranje wimpel. Bij bijzondere gebeurtenissen in de Koninklijke Familie (zoals geboorte, huwelijk en overlijden) kan er een speciale regeling afgekondigd worden. mmmmm Of ben je toe aan een nieuwe kast, leuke kledinghangers of een compleet nieuw opbergsysteem Mikro Electro, Brugman Keukens ft Badkamers. Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Trendhopper, Kwantum. TMC, Runner, Runners Tienerwereld, Verf 8 Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL, Decorette en Beter Bed.

de Faam | 2002 | | pagina 17