I N E C I T Y CHUTTERSHOF E S T We were soldiers Voorpremière See Age D Black Knight Voorpremière K-Pax T Laura Figi in het Arsenaal Kunstenaars tuinieren in de Willem III Oaimais exposeert aan Bellamypark dé uitgaanskrant Première F I L M W E E K F i L M W E E K F I L M W E E K VussimÊN www.cineclty.nl Donderdag 18 april t/m woensdag 24 april WE WERE SOLDIERS première K-PAX ¥0@rpr©miëre| ICE AGE voorpremière) HEIST première BLACK KNIGHT SHOWTIME THE MOTHMAN PROPHECIES ET® SHALLOW HAL CROSSROADS ASTERIX CLEOPATRA A BEAUTIFUL MIND MONSTERS EN CO SNEAK PREVIEW MIDDELBURG JALLA! mm LA CLÈNAGA TEARS OF THE BLACK TIGER ALI ZAOUA VIZONTELE 1*1DOOPSTEP ANNIE HALL MULHOLLAND DRIVE ALI ZAOUA We were sol diers is een spetterende actiefilm over de eer ste grote slag in de Vietnam -oorlog. Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfiim bekijken. 'weevoudig Oscar-winnaar Kevin Spacey schittert als de onschuldige patiënt 'Prot' in dit grappige en ontroerende drama. Land Art tot Volkstuin Witrussen in Razzmatazz Jeugdmiddag Caribische avond Top of the Pops te Waarde Oranjezangavond Ethan Muffin Men in De Piek Dirk Lemmens exposeert in Informatiecen trum Schaapskudde Woensdag 17 april 2002 FAAM/VLISSINGER 9 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Dagelijks 8 19.00 8 21.45 uur Mel Gibson is met 400 jonge soldaten omsingeld door 200 0 Vietcong soldaten Zaterdag 8 24.00 uur drama met Kevin Spacey en Jeff Bridges Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 8 13.45 8 16.15 uur animatiefilm over een groep dieren tijdens de IJstij d die een mensenkind vinden Dagelijks 8 16.15 8 19.00 uur Zaterdag 8 24.00 uur een goudroof dreigt volledig uit de hand te lopen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Martin Lawrence wordt getransformeerd naar de Middeleeuwen en moet het opnemen tegen de gemene koning Leo Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Meg (Jodie Foster) en haar dochter spelen een gevaarlijk kat en muis spel met indringers Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Robert de Niro en Eddie Murphy als politieagenten in een reality show Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Richard Gere onderzoekt de mysterieuze dood van zijn vrouw Dagelijks 13.45 uur na twintig jaar terug in de bioscoop en nu Nederlands gesproken Donderdag en vrijdag 8 16.15 uur Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur komische film waarin Hal zijn moddervette vriendin ais een superslanke den ziet Dagelijks 16.15 uur film met Britney Spears Dagelijks 13.45 16.15 uur füederiagtdse narsief Asterix, Obelix en hun vrienden moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn, een paleis bouwen Donderdag en vrijdag 13.45 uur Dagelijks 21.45 uur over het leven van Nobelprijs-winnaar John Forbes Nash junior Dagelijks 13.45 uur füederlasidse wersief een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 8 20.00 uur Moviezone: Roro's Libanese familie wil hem uithuwelijken maar hij heeft een Zweedse op het oog Vrijdag 8 19.30 uur bekroonde film geeft indringend beeld van een Argentijnse sociale klasse Vrijdag 8 22.00 uur een unieke, kleurrijke film over een onmogelijke romance Zaterdag 8 14.00 uur intrigerende film over straatkinderen in Casablanca Zaterdag 8 20.00 uur een dorpje in Oost-Turkije staat in 1974 op zijn kop als de televisie wordt geïn troduceerd Zondag en woensdag 8 20.00 uur zwarte komedie over Japans-Chinese oorlog in zwart-wit Maandag 8 20.00 uur een film van Woody Allen over een New Yorkse stand-up comedian Donderdag en vrijdag 8 20.30 uur film van David Lynch over een vrouw met geheugenverlies die vastbesloten is om haar identiteit terug te vinden Woensdag 8 20.30 uur intrigerende film over straatkinderen in Casablanca Luitenant kolonel Hal Moore (Mel Gibson) en 400 jonge mi litairen van een Vietnamees elitebataljon worden omsin geld door 2000 Noordvietna- mese soldaten in, wat later bekend werd als, de Valley of the death. Ze zaten als ratten in de val. De overlevingsstrijd die daarop volgde werd één van de gruwelijkste uit de Amerikaanse geschiedenis. De meeste mannen, aan beide kanten, konden het niet naver tellen. uizenden dieren trekken naar het zuiden om de winter te ontvluchten, maar Manfred, een eenzame, norse mam moet is op weg naar het noorden. Al snel ontmoet hij Sidm, een zelfingenomen, irritatnte lui aard, die -tegen Manfred's zin- mee wil gaan. Als ze plots een weeskindje vinden overtuigt Sid Manny hun ervan dat ze de mensenbaby terug moeten brengen naar de familie. Dit kan alleen maar met hulp van Diego, de sluwe tijger. Uitein delijk blijkt Diego een sluwe oplichter te zijn. Na een lach wekkende en hartverwarrende tocht zal Diego een keuze moeten maken tussen goed en kwaad. Jamal komt er ongeluk te recht in de Middeleeu wen waar hij voor een koninklijke boodschapper wordt aangezien. Als hij de kwaadaardige koning van een moordaanslag redt wordt hij de held van het ko ninklijke huis. Als de echte boodschapper verschijnt komt de koning erachter dat Jamal een oplichter is en sluit hem op. Met hulp van een oud-rid der en een kamermeisje ont snapt hij. Ze gaan de strijd aan tegen de kwaadaardige koning, om de voormalige koningin weer op de troon te krijgen. Een verward man die zichzelf Prot noemt, wordt opgeno men in een beroemde New Yorkse psychiatrische inrich ting, waar hij behandeld wordt door de vooraanstaan de psychiater Dr. Mark Fuller (Jeff Bridges). Prot is een zeer interessant geval van een pa tiënt die aan constante waan beelden lijdt. Hij is er namelijk vast van overtuigd dat hij van een andere planeet komt: K- PAX. Zijn gedetailleerde en overtuigende beschrijvingen van een verre planeet, zonder oorlogen, armoede en ver driet, roepen een grote be wondering op bij Dr. Fuller, maar ook bij de andere patiën ten. Prot's inspanningen blij ken een helende werking op de afdeling te hebben. Wan neer hij meedeelt binnenkort te zullen terugkeren, blijken al le patiënten met hem mee te willen naar de vreedzame pla neet K-PAX en daar alles voor over te hebben. Om Prot te genezen riskeert Dr. Fuller zijn eigen geloofwaardigheid, zijn carrière en zijn gezinsleven door met hulp van andere we tenschappers, maar bovenal zijn eigen geloof en diepste gevoelens Prot's ware identi teit te achterhalen. K-PAX houdt ons een spiegel voor en doet ons beseffen hoe mooi en waardevol het leven op deze planeet is. The Goddess of jazz zoals ze in het Verre Oosten wordt ge noemd vindt het toch altijd weer heerlijk om in de Neder landse theaters te spelen. Donderdag 25 maart staat ze 'li ve' in het Vlissingse Arsenaaltheater met wat weer een onver getelijke, swingende avond belooft te worden. Haar laatste serie theatervoor stellingen kreeg de titel 'The Latin Touch' mee en werd een openbaring voor het vaste Fy- gi-publiek. Natuurlijk waren er bekende nummers en drome rige ballads uit 10 jaar Fygi- solo, maar het meest recente Zuid-Amerikaanse werk bleek goed voor overweldigende re acties en staande ovaties. „Volgend jaar de stoelen eruit", riep een opgetogen Laura toen en kreeg hierop luide bijval uit de zaal. Dit was typer3end voor de warme sfeer die tijdens de voorstel ling was ontstaan. Voortbordurend op die inge slagen weg zocht Laura op nieuw naar een verrassende uitdaging. Zij nam een cd op met uitsluitend nieuwe stuk ken, die in de meeste gevallen ook nog speciaal voor haar geschreven werden door de meest gerenommeerde natio nale en internationale compo nisten van vandaag. Het nieuwe theaterprogram ma zal dan ook, naast onver getelijk 'oud' werk, gebaseerd zijn op deze nieuwe cd. Een uitdaging om mee te bele ven... In een wervelende zomershow geven twintig beeldende kun stenaars een kleurrijke visie op de volkstuin, de balkontuin, de stoeptuin, de Zen-tuin, de wiet-tuin en de droomtuin: de 'Intratuin van de kunsten'. Nooit eerder stond het tuinieren in Nederland zo in de belang stelling. Waarom tuinieren wij zo graag en zo massaal? De laat ste jaren is in een versneld tempo elk stukje grond in ere her steld. Menig saai balkon wordt veranderd in een volledige tuin op schaal. Heeft men gebrek aan ruimte? Geen probleem. De Zen-tuin biedt uitkomst met zijn afmetingen van 20 bij 20 centi meter is deze ideaal binnenshuis te plaatsen en voorzien van rotsen en een harkje om in het grind Zen-patronen te harken. Het creëren van je eigen tuin is belangrijk. Het zaaien en zien opgroeien van je plantje, maar ook het Vruchtgebruik en het verblijf op je eigen stukje grond. Voor volkstuinen is er een wachtlijst. De oude volkstuinder verdwijnt en wordt opgevolgd door gezinnetjes uit de stad, academici maar ook kunstenaars. Men wil met de handen in de aarde en het proces van groeien en bloeien volgen en ervan genieten. De commercie en de media spelen hier graag op in. Tuincentra schieten als paddestoelen uit de grond en er is Wederzijdse be vruchting tussen vraag en nog meer aanbod. Van Land-Art tot Volkstuin: is dit mogelijk? Wat kunstenaars met de tuin hebben is te zien in een bijzondere zonneshow met onder andere Madeleine Berkheimer, Ans Die- derich, Lidy Jacobs, Jaqueline Lamme, Jos van der Meulen, Marisca Voskamp, Ellen van der Horst en anderen. De tentoonstelling loopt van 28 april tot en met 30 juni in de Willem III aan de Oranjestraat 4 te Vlissingen. De openingstij den zijn van donderdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij het Bureau Beeldende Kunst via 0118-415505 of via www.burobk.nl Na haar tentoonstellingenreeks 'rituelen kunst' manifesteert beeldend kunstenaar Carine Dumais (48) zich met een fo to-expositie waarin vrouw, ruimte en sensualiteit centraal staan. Een tentoonstelling die de kijker inviteert zijn of haar ei gen fantasie te gebruiken. Als kunstenares werkte Dumais met technieken, rituelen en ma terialen uit oerculturen en combineerde dit met hedendaagse elementen. Exposities van haar 'rituelen kunst' in Amsterdamse etablissementen als kunstenaarscafé Eylders, Himalaya-galerie, gemeentehuis Ouderkerk aan de Amstel en Roos galerie trok ken de aandacht van de landelijke media. (VPRO, Yorin, RTL 4) en resulteerden in aankopen door kunstverzamelaars in Neder land, Florida en Griekenland, onder meer financiële instellingen en particulieren. Als modeontwerpster maakte Dumais bedrijfs- en sportkleding, onder andere in opdracht van ABN-Amro, hotels in Portugal en kleding voor haar modewinkel. Als bestuurslid van de Stichting Nieuwmarkt organiseerde ze kunstmanifestaties en open atelier dagen. Met haar zuster Jetske verzorgt Carina workshops in het maken van rituele maskers met als thema 'het tweede gezicht'. De nieuwe foto-expositie van Carina Dumais loopt van 27 april tot 31 mei in keldergalerie DeBard Wereldmuziek aan het Bella mypark 37 in Vlissingen. De opening van de tentoonstelling is in De Piek aan de nabijgelegen Hellebaardierstraat 13 op zater dagmiddag 27 april van 14 tot 16 uur. Tijdens deze opening zijn er performances en Javaanse Jaipong met djembébegeleiding. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Het Witrussische Trio Minsk treedt zaterdag 20 april op in Razz matazz in Oost-Souburg. Het gezelschap brengt authentieke Russische muziek met authentieke instrumenten zoals een Rus sische accordeon die voor westerlingen vanwege zijn afwijken de techniek moeilijk bespeelbaar is. Het trio wordt aangevuld door een cymbalospeelster. Het concert begint om 21 uur, kaar ten zijn via 0113 - 230 168 te reserveren. Kinderen van drie tot vijf jaar kunnen zaterdag 20 april terecht in het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden in Goes tijdens de Hollandsche Hoevedag, Poppentheater Het Groene Land speelt dat 'Kusje van de maan'. De voorstelling begint om 14 uur. Voor de oudere kinderen van zeven tot twaalf jaar staat een speurtocht op het programma. Daaraan is een prijsvraag ver bonden. Dit jaar bestaat de slotactiviteit van het Podium Reimerswaal uit een optreden van de Caribische 7-persoonsformatie Harmoni- tes Steel. Met een spetterende show op zaterdag 20 april in Ons Dorsphuis te Kruiningen wordt een succesvol seizoen afgeslo ten. De band bestaat uit 3 steelpanplayers, een zangeres, bas, drums, keyboard/gitaar. De welluidende klanken van deze band gaan het publiek met een fantastisch vakantiegevoel de zomer in sturen. Met een programma van Salsa, Calypso, reggae, me rengue en andere Latijns-Amerikaanse dansen zal het geen saaie avond kunnen worden. De entreeprijs voor deze avond bedraagt 12,50 euro, voor pashouders 10,25 euro en zijn ver krijgbaar bij de publieksbalie van de gemeente Reimerswaal, bij het VVV kantoor te Yerseke en vanaf een uur voor aanvang aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via 0113-395326, 0113- 551552 en via info@podiumreimerswaal.nl Zaterdag 20 april is het weer tijd voor de jaarlijkse uitvoering van Muziekvereniging Vooruit te Waarde. Fanfare en drumband presenteren een show met als thema Top of the Pops, waarbij vanzelfsprekend talloze bekende melodieën de grote zaal van het dorpshuis zullen vullen. Met populaire muziek vanaf de ja ren 60 (bijvoorbeeld The Beatles) tot 'Something Stupid' van Robbie Williams Nicole Kidman uit de 21e eeuw. De fanfare onder leiding van Dries Weber heeft de laatste maanden weer hard gewerkt om de muzikanten naar deze top te brengen. Aan het programma werken bekende namen mee, zoals Peter Rein- ders, Janvier Dancemasters en DJ Marco. Het concert begint om 19.30 uur en de entreeprijs bedraagt 3,50 euro. Kinderen tot en met 12 jaar, onder begeleiding van hun ouders, mogen gra tis mee naar dit concert. Mannenkoor Ethan foto: Delzen ne Het mannenkoor Ethan uit Yerseke verzorgt dinsdag 30 april een oranjezangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De op brengst is bestemd voor het Debutaatschap Israël Tevens staat dit concert in het teken van het afscheid van organist Bram Bout, die het koor zo'n acht jaar heeft begeleid, en de introduc tie van de nieuwe organist Cees van der Hart. De algehele lei ding van dit concert - aanvang 19.30 uur - is in handen van ds. C. Neele. Dirigent is Rijk J. Rijkse. Tot eind mei is er in het informatiecentrum van de Zeeuwse Schaapskudde, aan de Nieuwkamerseweg 3 te Heinkenszand, een expositie van werk van Dirk Lemmens. Dirk Lemmens werkt in verschillende stijlen en weet de toeschouwer steeds hier bo venuit, te boeien met zijn voorstellingen, die zeker bij nadere beschouwing tot nadenken aanzetten en een emotionele con frontatie niet uit de weg gaan. Titels als 'Doet dit om mij te ge denken', 'Maria Magdalena', 'Kavka" en 'Thomas Mann' geven al aan dat het gaat om meer dan het zuiver picturale. Dirk Lemmens is geboren in Heist op den Berg in Vlaanderen, volgde studies tekenen en schilderen aan de Gemeentelijke Academie voor Beeldende en Toegepaste Kunsten in zijn ge boorteplaats en studeerde aan de academie voor Schone Kun sten te Antwerpen. De openingstijden van de tentoonstelling zijn dagelijks, behalve maandag, van 11 tot 16 uur. De toegang is gratis. In de Piek aan de Vlissingse Hellebaardierstraat is zaterdag 20 april een optreden van de, uit Liverpool afkomstige, Muffin Men. Deze band speelt in de geest van Frank Zappa en Captain Beefheart, bijge staan door origineel Zappa bandlid Jimmy Carl Black. Hoewel de band wel 'muziek van' speelt, is het geen cover band. Muffin Men geeft een absoluut eigen invulling aan de klassiekers. Eigen invulling, eigen karakteristieken, eigen grapjes. Ook Beefheart komt voorbij en de goede luisteraar ontdekt referenties aan The Beatless, Pink Floyd of Led Zeppelin. Geheel in de dwarse trend van het grote voorbeeld dus. Vorig jaar speelde de Wel Zappa, geen cover. band voor het eerst in De Piek. Niet van het podium te slaan, vol humor en muziektechnisch zeer bekwaam ging het publiek ook hier voor de bijl, zoals eigen lijk overal waar The Muffin Men speelt. Het concert begint om 22 uur, de toegangsprijs bedraagt 9 euro, met passen 8 euro.

de Faam | 2002 | | pagina 9