PLAKPLAATSEN STEMMEN IN EEN ANDER STEMBUREAU JEUGDBRANDWEERWEDSTRIJDEN ROF FORMULIER INLEVEREN OPHALEN VAN OUD PAPIER IN DE KOMENDE WEEK REINIGEN CENTRUM DOM? OF GORDEL OM! OUD-GEDECOREERDEN WELKOM EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER DE KEIJZER Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Vlissingen telefoon (01 18) 487335 Pc WAAR EN WANNEER ZIJN Wij BEREIKBAAR: mmmmmmmimMM Woensdag 17 april 2002 FAAM/VLISSINGER 5 H9' In de gemeente Vlissingen voor affiches. Er zijn speciale politieke partijen die deelne- zijn diverse piakplaatsen borden voor de affiches van men aan de verkiezingen. VERKIEZINGSBORDEN Foto: Ruben Oreel Aan de Tweede Kamerverkiezin gen op 15 mei as. doen in Zee and 14 partijen mee. Elk van deze partijen krijgt één plakvak op de verkiezingsborden die de gemeente neerzet. Per locatie zijn 14 plakvakken naast elkaar beschikbaar. Deze verkiezingsborden staan op de volgende zes plaatsen: - Bellamypark/Brugstraat - Paauwenburgweg, tegenover Kempenaerstraat - kruising President Roosevelt- laan/Kenau Hasselaarstraat - kruising President Roosevelf- laan/lrislaan - splitsing Zuidbeekseweg/ Weyevlietweg - Lekstraat ter noogte van de vijver - Oranjeplein ter hoogte van de Burgemeester Stemerdinglaan - splitsing Zandweg/ Dorpsstraat - splitsing Paul Krugerstraat/ KoninasN ingsweg Woensdag 15 mei 2002 zijn de verkiezingen voor de Tweede Kamer. U ont vangt hiervoor binnenkort een oproepingskaart. Daarmee kunt u gaan stemmen in het stembu reau dat daarop aangege ven is. Maar wat als u elders werkt en tussen de middag wilt stemmen in uw werkaemeente? Of u ver blijft op de aag van de stemming voor zaken or wegens vakantie buiten uw woongemeente in Ne derland? Dan kunt u als u wilt ook in een ander stembureau gaan stemmen. In de bovenstaande gevallen kunt u uw oproepingskaart laten omzetten in een kiezerspas. Een kiezerspas is geldig in alle stem bureaus in het gebied waarvoor de verkiezing wordt gehouden. U kunt op twee manieren een kiezerspas in u bezit krijgen: 1U kunt tot uiterlijk 1 mei (door beperkte openstelling alleen tus sen 9.00 en 1 1.00 uur) zelf met de oproepingskaart naar het ge meentehuis, sectie Burgerzaken, komen en uw oproepingskaart laten omzetten in een kiezerspas. 2. U kunt de kiezerspas ook schriftelijk aanvragen. Vraag hiervoor, eventueel telefonisch, een formulier aan bij het ge meentehuis, sectie Burgerzaken. Dit formulier vult u in en stuurt u samen met de oproepingskaart (voor zover in uw bezit) terug naar het gemeentehuis. Het formulier moet uiterlijk 22 april 1998 vóór de dag van de stemming op het gemeentehuis ontvangen zijn. INVALIDEN Gehandicapten kunnen kiezen voor een stembureau dat toegan kelijk is voor rolstoelgebruikers. Dat kan een ander stembureau zijn dan op uw oproepingskaart staat. U moet net als in ooven- staande voorbeelden uw oproe pingskaart om laten zetten in een kiezerpas. U kunt dan gaan stemmen in een stembureau naar keuze dat wel toegankelijk is voor rolstoelen. Van de volgende stembureaus zijn de met een gemerkte loca ties toegankelijk voor invaliden: 1Hal stadhuis, Stadhuisplein 2 2. Lokaal speeltuinvereniging 'De Oude Stad', Paarden straat 68 3. Gymnastiekzaal 'De Bran ding', Grote Markt 1 4. Aula school 'De Branding', ingang Verkuijl Quakkelaar- straat 5. Lokaal Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, ingang van de Spiegelstraat 6. Lokaal'Sint Jozefschool', Hy- acinthenlaan 3 7. Hal Ravensteinschool, Hoge- weg 74 8. Bejaardencentrum 'Ter Ree- de Koudekerkseweg 81 9. Dienstencentrum Bachten Reede', Vredehoflaan 42 10.'CSW' afd. M.A.V.O., Hendrick Avercamplaan 1 1 1Lokaal R.O.C. Zeeland, sec tor M.D.G.O., ingang van Bossestraat 12. Lokaal voormalige kleuter school 'De Vliedberg', in- De Savornin Lohman- 13. Dependance 'Theo Thijssen- school', Troelstraweg 475 14. Gemeenschapsruimte school 'De Houtuyn', Slangenburg 3 15. Lokaal basisschool 'De Vlie ger', Westerzicht 64 1 Lokaal basisschool 'Francis- cusschool, Flamingoweg 51 17. Lokaal 'Graaf Jan van Nas- sauschool', van Doornlaan Zaterdag 27 april 2002 zal de Stadsgewestelijke Jeugdbrandweer Vlissin gen weer van start gaan voor het nieuwe seizoen betreffende de te spelen jeugdbrandweerwedstrij- den. De te spelen wedstrijden voor de twee Vlissingse ploegen zullen plaatsvin den in 'Tiel', en worden zo als gewoonlijk gedeeld in twee categorieën, te we ten: Junioren, 11 t/m 14 jaar en Aspiranten 15 t/m 18 jaar. Ook voor de gehele brandweer in Nederland, dus ook voor de Nederlandse jeugdbrandweer was het vorig jaar (2001) een rampjaar, door de MKZ-crisis, waardoor alle brandweerwed strijden in heel Nederland tot na de grote vakantie in augustus af gelast waren. Gelukkig had de Vlissingse en Middelburgse jon- Gemeente Vlissingen Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen telefoon: 0118-487000, fax: 0118-410218 e-mailadres: gemeente@vlissingen.nl internet: www.vlissingen.nl stadhuis: ma t/m vr: 08.30 - 17.00 uur. Pubfiekszaken: ma t/m wo en vr: 08.30 - 15.00 uur, do tot 19.00 uur. Kas: ma t/m vr: 08.30- 12.30 uur en 13.30- 16.00 uur Sociale zaken: (Dokter Gaüandatstraat 1): ma t/m do: 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur en vr: 08.30- 12.30 uur, tel 441700 telefonisch spreekuur: ma f/m vr: 09.00 - 10.00 uur, iel. 0800-7ÓÓ7600 (gratis). Afvalverwijdering: (Edisonweg 9): ma i/m vr: 07.30 - 12.00 uur, en 12.30 - 16.00 uur, Beplantingen: (Vredehoflaan 50): ma t/m vr: 08.00 - 16.30 uur. andere belangrijke nummers: ombudscommissie (tel. 487205 487438), het SOR-team (487464) Voor meer informatie zie de gemeentegids "Kijk op Vlissingen". geregroep nog een nieuw soort wedstrijden te spelen, enwel de TAS HD voor jeugdbrandweer, die zich afspeelde in Utrecht in oktober 2001 Er zullen dit jaar acht verschillen de plaatsen in Nederland deze voorselectiewedstrijden gespeeld worden, door in totaal 110 jeugdkorpsen. De ploegen die eindigen bij de eerste drie beste ploegen mogen op zaterdag 15 juni en 22 juni naar Capeffe a/a Ussel en Me- demblik, om daar te strijden voor de halve finale. De Nederlandse kampioenschap pen (finale) zullen plaatsvinden op 28 september te Oldenzaal. Vooraf moeten de Vlissingse Juni or Fire-Fighters zich moeten klas seren om door te mogen gaan naar de volgende ronde. Cliënten van de afdeling Sociale Zaken moeten deze maand het 'rechtmatig- heidsonderzoeksformulier' (ROF) inleveren op dinsdag 23 april 2002. Wanneer de gemeente het ROF niet op tijd ontvangt, stopt de betaling automatisch. Herstel kan een paar weken duren en voor schotten kunnen in de tussentijd niet worden gegeven. Hebt u het ROF niet op tija ontvangen? Vul dan snel een nieuw formulier in bij de afdeling Sociale Zaken (Dokter Gallanaatstraat 1). Op tijd inleveren van het ROF zorgt voor een vlotte betaling! De komende week haalt de gemeente Vlissingen huis-aan-huis oud papier op in de volgende wi|ken: OMGEVING SCHUITVAART- GRACHT Donderdagmorgen 18 april 2002 vanaf 8.30 uur. Informatie: gemeente, telefoon: 48 74 52. Bosjeslaan, Madelievenlaan, Ridderspoorlaan, Pioenlaan, Re sedalaan, Anjelierenlaan 5 t/m 21 en 2 t/m 72, Hogeweg, J.v.Ruijsdaellaan, J.Boschweg, Steen huisstraat, Boned i j kestraat, Ravesteynplein, Min. Lelystraat, Calandstraat, Asterlaan, Leliën- laan, Korenbloemlaan, Violen- laan, Rembrandtlaan, J.Steen- laan, G.Doulaan, P.Potterlaan, Schuitvaartgracht, Eedenstraat, Sottegemstraat, J.de Moorstraat, De Baselstraat, Keldermanstraat, Tulpenlaan, Rozengracht, Papa verlaan, F.Halslaan, F.Bollaan, J.Vermeerlaan, A.Brouwerlaan, Duijvendrechtstraat, Nijverheids traat, Arbeidsstraat, D.Dronkers- straat, Leeghwaterstraat, Cruquiusstraat. Nieuwer Amstelstraat, Doornlust- straat, Beciussfraat, Steenwijk straat, Zeelandiaplein, Rehoboth- sfraat, Paspoortstraat, Kanaalstraat, Verl. Kanaalstraat, Karolingenbaan, Vlissingsestraat, Burchtstraat, V. turnhoutstraat, De Deckerestraat, W. Alexander- straat, Julianastraaf, Beatrix- straat, Regentessestraat, Putwijk- straat. ROSENBU?G Woen 2002 Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. na kan begonnen worden aan het dichtmaken van het gebouw. Daarnaast zijn we druk bezig met het rond krij gen van de glijbaan. De offertes en berekeningen zijn binnen en in mei of juni zal zowel in de ge meenteraad van Middel burg als Vlissingen om krediet worden ge- vraagd. isdagmiddag 24 apri vanaf 13.30 uur. 40 18. Tennisclub Souburg, Koop mansvoetpad 69 19. Bejaardencentrum 'De Zoute Viever', Dongesfraat 1 20. Lokaal basisschool 'Hef Kom pas', Molenweg 55 21Lokaal SOW kerk 'De Ank' Oranjeplein 2 22. Lokaal Centrum voor Kunste ducatie, Braamstraat 3 23. Lokaal wijkgebouw 'De Zwaan', Kromwegesingel 1 24. Wijkgebouw 'Ons Dorpsle ven', Dorpsstraat te Ritthem De stemlokalen op de locaties De Branding, de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, Gymnastiek zaal CSW afdeling Mavo en de Theo Thijssenschool zijn dus moeilijk toegankelijk voor minder validen. Invalide kiezers op die stembu reaus dienen hun oproepings kaart dus om te zetten in een kie zerspas. De gemeente zal voor deze groep kiezers bovendien voorzie ningen treffen voor het vervoer naar het stembureau. Op deze pagina wordt u binnenkort geïn formeerd over hoe dat zal ge beuren. OOST-SOUBURG CENTRUM Vrijdagmorgen 19 april 2002 vanaf 8.00 uur. Informatie gemeente, telefoon: 48 74 52; 5.0.W.-gemeente, de heer F. Bakker, telefoon 46 48 60. Spoorstraat, Ambachtsveld, Koopmansvoetpad, Middenhof singel, Poortugaalsfraat, Haaks bergenstraat, Oudewaterlaan, Rosenburglaan, A. Jacobslaan, J. Smitlaan, M. Klompélaan, W. Drückerlaan, M. Krusemanlaan, H.R. Holstlaan, S. Groeneweg- laan, A. Romeinlaan, R. Voslaan, R. Manuslaan, A. Blamanlaan, N. Engelschmanlaan, H. Diek- manlaan, N. van Hichtumlaan, J. Reulinglaan. Het oud papier moet gebundeld zijn, verpakt in kartonnen dozen of papieren zakken. De pakket ten mogen maximaal 15 kilo we gen. U kunt oud papier in de aangegeven wijken, op de aan gegeven tijdstippen op de plaats aanbieden waar ook hef huisvuil wordt aangeboden. Wilt u weten wanneer in uw straat oud papier wordt opgehaald? Bel dan met de afdeling Afvalver wijdering van ae gemeen te, de heer R. Kooger, tele foon 48 74 52. STADSGEWESTELIJK ZWEMBAD De werkzaamheden aan het nieuwe zwembad zijn nog steeds in volle gang. Enkele weken geleden zijn zelfs de zwembaden getest om te kijken of ze waterdicht zijn. De beton nen ondergrond is gro tendeels klaar en de zwembaden zijn weer leeggepompt. Doordat het weer zich de afgelopen weken van zijn beste kant heeft laten zien, en er daardoor wei nig dagen zijn uitgevallen door regen of kou, is er begonnen met het opbou wen van de staalcon structie. Hierdoor zal in korte tijd de omvang en vorm van het zwembad snel gestalte krijgen. Het hoogste punt verwacht ik dan ook in mei. De tech nische installatie zoals het koelsysteem zal naar alle waarschijnlijkheid al voor de zomervakantie geplaatst worden. Daar- Ook wordt er momenteel hard gewerkt aan de ont werpen voor de omge ving van het zwembad. Dè landschapsarchitect is bezig met het bestuderen en maken van schetsen. Als er een ontwerp op ta fel ligt wordt dit eerst be sproken met een werk groep van bewoners, voordat er een definitief plan ontstaat. Op deze manier komt er een mooie omgeving waar ook de wensen van buurtbewoners in terug komen! WERKZAAMHEDEN WEGEN De gemeente wil ook dit jaar weer een aantal we gen grondig gaan aan pakken. Soms is er alleen sprake van herstel, soms is herinrichten noodzake lijk. Ik heb voor u een overzicht gemaakt van wegen waar dit jaar nog aandacht aan wordt ge schonken, namelijk: Ber- lagestraat/Kroonwerk gracht, Badhuisstraat, verkuijl Quakkelaar- straat, Westerzicht en Dorps- en Weverstraat. In de periode van 15 t/m 29 april start de gemeente met net schoonmaken van de beglazing, goten en staalconstructies in het cen trum. In de nacht van 18 op 19 april zal de beglazing van de Lange Zelke gereinigd worden. Voor het aan de binnen- en bui tenzijde reinigen van de begla zing wordt gebruik gemaakt van een stoomcleaner. De gemeente vraagt alle bewoners en onder nemers om begrip voor deze werkzaamheden. Het schoonma ken van het centrum kan voor lichte overlast zorgen. Wij ver zoeken de bewoners en onderne mers gedurende de schoonmaak- perioae het uitstallen van artikelen en meubilair te beper ken, om de werkzaamheden zo vlot mogelijk te laten verlopen. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E. de Vis van afdeling Welzijn, telefoon 48 73 71. De opdracht die beide ploegen krijgen is voor de junioren ge- igen is deeftelijk bekend. Voor de Aspiranten is de op dracht nog geheim. De twee be velvoerders aie de ploegen moe ten begeleiden zijn nog nooit eerder bevelvoerder geweest, maar zullen deze zware taak ze ker goed aankunnen. Tevens zijn de twee ploegen van Vlissingen helemaal opnieuw opgestart. Vanaf 1 januari jl. wordt er iede re vrijdagavond fanatiek en in tensief door de jongeren onder begeleiding van de instructeurs geoefend. Deze oefeningen vin den altijd ergens in de stad bij diverse bedrijven en leegstaande panden plaats. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met, de heer ter Meulen, telefoon 42 12 72. Bij metingen in 2001 bleek dat 82% van de Zeeuwen achter het stuur de auto- ordel droeg. Vergeleken 10 jaar terug is dat 10% winst. De gordel wordt dus beter gedragen. Maar toch zit nog één op de vijf auto bestuurders los in de auto. Dat is jammer, want ieder jaar kost dat mensenle vens. Uit ongevallenonderzoek blijkt dat het dragen van de gordel de overlevingskans met 80% ver groot. Niet verwonderlijk, want ae gordel zorgt ervoor dat je op je stoel blijft en dus niet in bot sing komt met het dashboard of stuur. Zo blijf je binnen de veilig- heidskooi van de auto en word je niet uit de auto geslingerd. TIPS Een aantal tips die de veiligheid van personen in de auto kunnen vergroten: - draag altijd een gordel!; - neem nooit meer personen mee in de auto dan dat er gor dels zijn; - leg een lifehammer in de auto, zo kunt u altijd uw gordel doorsnijden als deze niet meer losgaat. Vrijdagmorgen 26 april 2002 worden in het stad huis diverse Koninklijke Onderscheidingen uitge reikt. Aansluitend is er vanaf 11.00 uur een bij eenkomst waarbij ook oud-gedecoreerden wel kom zijn. Nederland kent jaarlijks rond Ko ninginnedag een 'lintjesregen', het uitreiken van Koninklijke On derscheidingen. In Vlissingen reikt de burgemeester de Konink lijke Onderscheidingen uit tijdens een gezamenlijke bijeenkomst op vrijdag 26 april as. tijdens een bijeenkomst in de Burgerzaal van het stadhuis. Aansluitend wordt er een borrel gehouden voor zo wel nieuw-gedecoreerden als oud-gedecoreerden De oud-gedecoreerden worden niet persoonlijk uitgenodigd. Wie eerder een lintje ontving, is via dit bericht van harte uitgeno digd. De bijeenkomst op vrijdag 26 april vanaf 11.00 uur is een vrijblij vend informeel samenzijn. Er is een kort woord van de burgemeester, er is de mogelijkheid elkaar (op nieuw) te ontmoeten en er wordt een aperitief ge schonken. Ook kunnen de nieuw-qedecoreerden wor den gefeliciteerd. Foto: Ruben Oreel EODEti

de Faam | 2002 | | pagina 5