GEMEENTE MIDDELBURG Nieuwe Infokanaal en reportage op Cool FM Zwembad verrijst uit bastion WOP Zuid en Dauwendaele weer open Wethouders nemen afscheid Informatiebijeenkomst Mortiere Bouwverkeer in Nieuw Middelburg Avond nieuwe inwoners Gemeenteraads vergadering Opening museum Arnemuiden uitgesteld Werk aan de Langevielebuitenbrug Week 16 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Werkzaamheden Abeelseweg Nieuw busstation Huwelijksakten nu ook digitaal Tafeltje Dekje uw INFORMATIE OVER STATIONSGEBIED Woensdag 17 april 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www. middelburg, nl info middelburg, nl De Abeelseweg - de weg lussen de Nieuwe Vlissingscwcg en de Koude- kcrksweg - wordt opgeknapt. De rio lering is vernieuwd en de bestaande tegels en klinkers op de weg worden vervangen door asfalt. Volgens plan ning is het werk begin juni klaar. De huizen 2 t/m 4 en I t/m 13 blij ven altijd bereikbaar vanaf de Stro- menweg, afslag Abeelseweg nabij de Koudekerksweg. Omleidings- routes worden via borden aangege ven. zowel vanaf de parallelweg Nieuwe Vlissingsweg als vanaf de Stromcnweg afslag Abeelseweg. Ondernemers bereikbaar Hel 'Aspergepunt Walcheren' aan Abeelseweg 13 kunt u via boven staande route bereiken. Hun ver koop start op dinsdag 23 april. Ook bel verkooppunt van groente en fruit aan Abeelseweg 4 is bereikbaar. ConneXXion werkt vanaf 1 juli met de nieuwe dienstregeling. Maar de verwachting is dat al vanaf half juni het nieuwe busstation in ge bruik wordt genomen. In mei start daarvan de afbouw: de wachtruim tes, bankjes en fictsbeugels worden neergezet. Het 'oude' busstation aan de Loskade wordt te zijner tijd afgebroken en ingericht als een plein met bomen, met daarnaast nog enkele parkeerplaatsen. Deze parkeerplaatsen vervangen de plek ken die bij de herinrichting van de Stationsstraat zijn verdwenen. Ver derop op de Loskade - ter hoogte van de Maïsbaai - worden op dit moment ook al twintig nieuwe vak ken aangelegd. Als de glazen wachtruimtes van het busstation worden neergezet kunt u ook kennismaken met de zeven ge dichten die Peter slager heeft ge schreven. De tekstschrijver van Blpf werkte graag mee om het Stations gebied een extraatje te geven. Zijn gedichten worden verwerkt in hel busstation: de woorden vormen de contouren van 'wachtende mensen' die in het glas zijn gegraveerd. Wachten op de bus kan dus wel eens een plezierige bezigheid worden. Vrijwilligers van het Zeeuws Ar chief hebben in vijf jaar tijd 165.000 huwelijksakten van de Burgerlijke Stand in de computer ingevoerd. Nu zijn alle Zeeuwse huwelijksakten van 1811 tot en met 1922 digitaal te raadplegen. Dat maakt het speuren naar Zeeuwse voorouders een stuk eenvoudiger. De digitale gegevens zijn opvraag baar in de studiezaal van het Zeeuws Archief in Middelburg, maar ook via de website van het re gionaal historisch centrum: www.zeeuwsarchief.nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 22 april tot en met zondag 28 april 2002. Maandag Varkenshaasje met rode kool en aardappelen Dinsdag Rundersaucijsje, bloemkool en gestampte aardappelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spinazie en aardappelen Donderdag Kalkoen in mosterdsaus, erwtjes en groenterijsl Vrijdag Gepaneerde koolvisfile, worteltjes en gestampte aardappelen Zaterdag Varkensvlees in satésaus, sajorboontjes en rijst Zondag Wat de pot schaft Infokanaal nummer 6 ligt vanaf deze weck voor u gereed bij de afde ling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2 in Middelburg. De folder is daar gratis af te halen. Bewoners van het Stationsgebied hebben de fol der al in de brievenbus gekregen. In deze Infokanaal interviews met de aannemers van HBG en Aqua- via, de toezichthouders van Witte- veen en Bos en de architect van het Rijkswatcrstaatgebouw. Verder bouwwccljcs (bijvoorbeeld: hoeveel beton is er gebruikt in het Stations gebied tot nu toe?) en aandacht voor de parkeergarage en de kanto ren van het waterschap en de Ge meente Middelburg. Op onderstaan de luchtfoto een deel van het bus- slation. de Kanaalweg, de liels- en voetgangerstunnel en de kademuur. Op de foto is de helft van de beton nen vloer van de tunnel al klaar. De tunnel sluit straks aan op het fiets pad langs de kademuur. In mei wordt dat lietspad geasfalteerd. Overigens wordt al eerder de kade muur bestraat. Waar de kademuur ophoudt begint het bouwterrein van de parkeergarage en de nieuwe kan toren. Het busstation is straks via een trap in de tunnel bereikbaar voor reizigers die komen vanaf de kant van de Edelstenenbuurt. Donderdagavond 18 april en zon dagavond 21 april van 19.00 tot 20.00 uur een uitgebreide reportage over het werk in het Stationsgebied op stadsradio Cool FM. Frequentie: FM 105.3. FM 107.1, FM 107.7 of kabel 105.0 en kabel 106.4. De nieuwe fiets- en voetgangerstunnel is in mei klaar foto: Peter Bute ij n De opening van 'Cultureel Cen trum 't Stadhuijs' is uitgesteld naar vrijdag 3 mei. De heer Pieler van Vollenhoven opent het museum aan de Langstraat 35 in Arnemuiden om 14.30 uur. Van Vollenhoven is een verre nazaat van de vroegere Am bachtsheer van Klcverskerke. 'Cultureel Centrum 't Stadhuijs' is een prachtig gebouw, dat vijf ge bruikers gaat huisvesten. Het Oud heidkundig Museum Arnemuiden en de Historische Vereniging Arne muiden hebben de krachten gebun deld. Daarnaast zijn hel wijkbeheer, de politic en de Stichting Stadstoc- zicht in het pand gehuisvest. Vrij dag 3 mei wordt het cultureel cen trum geopend. Rond 14.30 uur ont hult de heer Van Vollenhoven de plaquette aan de gevel van 't Stad huijs'. Het cultureel centrum, en met name het Museum, houdt op vrijdag 19 april van 18.00-21.00 uur en op zaterdag 20 april van 10.30-16.00 open dag voor de do nateurs uit Arnemuiden en omge ving. Het museum is ook op Ko ninginnedag geopend. Het organisatiecomité roept de in woners van Arnemuiden op om op vrijdag 3 mei 's middags de vlag uit te steken om de feestelijke inge bruikneming van 'Cultureel Cen trum 't Stadthuijs' te onderstrepen. De bouw van het Stadsgewestelijk Zwembad in Vrijburg is in volle gang. Bouwbedrijf Vaessen is be gonnen met het plaatsen van de staalconstructie. Die geeft de vorm van de wanden van het zwembad aan. Hierdoor worden de contouren van het nieuwe zwembad voor iedereen die langs de Nieuwe Vlissingseweg rijdt duidelijk zichtbaar. Tegelijk met de bouw van de staal constructie worden gigantische hou ten spanten voor het dak geplaatst. De fundering voor de was- en kleed ruimte is inmiddels gelegd. In mei 2002 wordt hel hoogste punt bereikt. Vlak na het bereiken van hel hoog ste punt wordt de technische instal latie geplaatst. De technische instal latie zorgt onder andere voor de zuivering van het water en de kli maatbeheersing in het zwembad. Het plaatsen van de installatie in het zwembad is een minuscuul werkje want de ruimte is exact be meten, aan beide zijden is slechts enkele centimeters speling. Prijsvraag De gemeenten Middelburg en Vlis- singen hebben een zwembadfolder uitgebracht. Deze folder kunt u aan- De bouw van het nieuwe zwembad loopt volgens planning en is begin 2003 klaar. Foto: Peter Buteijn vragen bij de afdeling communica- voor het bedenken van een naam bouw worden aangebracht. De win- tie, Gemeente Middelburg. Ook is voor hel nieuwe zwembad. De win- naar ontvangt een jaarabonnement er een prijsvraag uitgeschreven nende naam zal op of nabij het ge- voor het nieuwe zwembad. De deuren van de Wijkondersteu- ningspunten (WOP's) Zuid en Dau wendaele staan weer voor u open. De WOP's aan de Rentmeesterlaan en de Vrijlandstraat maken een nieuwe start met nieuwe gezichten. De nieuwe wijkbemiddelaar in Zuid heel Karin van der Stap. Zij staat iedere maandag -en donderdag van 9.00 tot 11.30 uur voor uw klaar. Het WOP-Zuid is gevestigd aan de Rentmeesterlaan 4 en is telefonisch bereikbaar op nummer 640 111. Dauwendaele Benno Wild en Jacques Groen; dat zijn de mensen die iedere dinsdag - en woensdag van 10.00 tol 12.00 uur het WOP Dauwendaele aan de Vrijlandstraat bemannen. Hel WOP is in het ontmoetingscentrum ge huisvest en telefonisch te bereiken op nummer 613 950. Op de Wijkondersteuningspuntcn kunt u terecht met vragen en mel dingen over uw wijk. Er ligt infor matiemateriaal over uw gemeente en uw eigen wijk. Beslist een be zoekje waard! Vrijwilligers De vrijwilligers die de WOP's Zuid en Dauwendaele bemannen zijn op zoek naar nieuwe collega's. Heelt u wat lijd over en vindt u hel leuk iets voor uw wijk te betekenen? Meldt u dan aan bij: Afdeling Wijkbeheer Ter attentie van Anja Jonkman Postbus 570 4330 AN Middelburg e-mail: anjjon@middelburg.nl Voor meer informatie kunt u het Wijkbeheer Middelburg bellen op de nummers 675 788 of 675 520. Ruud Visser en Joan van Dijk-Sturm foto: Frank Viergever In een bomvolle Burgerzaal na men mevrouw Joan Van Dijk- Sturm en de heer Ruud Visser af gelopen vrijdag afscheid als wet houder van de Gemeente Middel burg. Middelburgers, (oud-)poli- tici en relaties uit het werkveld waren naar het Stadhuis geko men om hen te bedanken voor hun inzet. De afgelopen acht jaar is mevrouw Van Dijk-Sturm wethouder van Middelburg geweest. In haar porte feuille zaten onder andere Welzijn, Onderwijs en Milieu. Zij gaat ver der als raadslid voor de VVD. De heer Visser heeft de laatste twee jaar in het college gezeten. In zijn portefeuille zaten onder andere Cul tuur en Ouderenbeleid. Woensdag 24 april houdt de Ge meente Middelburg samen met het Consortium Mortiere een in formatiebijeenkomst over het be stemmingsplan Mortiere. Er zal veel aandacht uitgaan naar het stedenbouwkundig plan. Geïnte resseerden zijn van harte welkom in het Stadhuis. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De planontwikkcling voor de Mor tiere heeft een nieuwe mijlpaal be reikt. Er is een vernieuwd plan ge reed samen met een eerste uitwer king voor de invulling van het woongebied. In samenhang hiermee is het bestemmingsplan op een aan tal punten aangepast. Zo is het aan tal woningen toegenomen van 600 naar 900 en is de mogelijkheid van een golfbaan geïntroduceerd. In 1999 heeft al een inspraakronde over het bestemmingsplan Mortiere plaatsgevonden. Vanwege de wijzi gingen heeft het gemeentebestuur besloten het plan opnieuw in de in spraak te brengen. Het plan ligt daarom vanaf maandag 22 april ter inzage bij de afdeling Communica tie aan de Sladhuisstraat 2 en bij de dienst Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat 21. Kijkt u voor meer informatie bij de Middelburg se 'informatie van de overheid' el ders in deze krant. Programma Op de informatieavond geeft Peter Verschuren van bureau Wissing uit Barendrccht een toelichting op het stedenbouwkundig plan. Adviesbu reau BRO zal het bestemmingsplan toelichten. De projectleider geeft vervolgens uitleg over de planning. Daarna is er de mogelijkheid om vragen te stellen of te reageren op de gepre senteerde plannen. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 24 april om 19.30 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis, in gang bordes (Marktzijdc). De deu ren zijn vanaf 19.00 uur open. Je kunl er niet omheen: waar ge bouwd wordt is bouwverkeer. Zo ook in de buurt van het terrein van het Agogisch Zorgcentrum Zeeland (AZZ) aan de Veersesin- gel/Prins Bernhardstraat. Op dit terrein worden namelijk alle bestaande panden afgebroken en wordt een nieuw AZZ-complex ge bouwd. Ook wordt de Prins Bern hardstraat verlengd naar de Veerse- singcl loc. Het deel van het bestaan de terrein dat niet meer wordt benut voor de nieuwbouw van het AZZ-ge- bouw. wordt gebruikt voor de bouw van een dienstencentrum, een kan toor en een aantal groepswoningen. Hel slopen en herbouwen van het AZZ terrein neemt ongeveer een jaar in beslag en de sloop is afgelo pen dinsdag 16 april gestart. Hel bouwverkeer volgt de volgende routes om de materialen aan- en af te voeren: Voor het afvoeren van materialen is de aanrijroute: Nassaulaari. Ko ningin Juliananstraat. Prins Hend rikstraat, Prins Bernhardstraat en voor hel afvoeren van de materialen terug langs de Prins Hendrikstraat, Zacharias Jansenstraat, Nassaulaan. Voor het aanvoeren van materia len is de aanrijroute: Nassaulaan, Zacharias Jansenstraat, Prins Hend rikstraat, Prins Bernhardstraat en na het lossen van de materialen terug langs de Prins Hendrikstraat. Ko ningin Julianastraal en de Nas saulaan. De aanduiding van deze route en de benodigde borden met "Verboden voor bouwverkeer" zijn reeds ge plaatst. Bent u nieuw in Middelburg? En wilt u wel eens nader kennisma ken met de gemeente of iets vra gen aan de burgemeester en/of wethouders? Dinsdagavond 23 april houdt de ge meente Middelburg een informatie avond voor alle nieuwe inwoners. Een uitstekende gelegenheid voor u. als nieuwe inwoner, om op infor mele wijze kennis te maken met het college van burgemeester en wet houders, de gemeenteraadsleden, de brandweer, de verschillende ge meentelijke diensten, het Zeeuws Archief en natuurlijk de andere nieuwe inwoners van de gemeente. Ook krijgt u een rondleiding door het gotische gedeelte van het stad huis. De avond wordt gehouden in het stadhuis en begint om 20.00 uur. De deuren (aan de marklzijde) staan vanaf 19.30 uur voor u open. Aanmelding Inwoners die het afgelopen halljaar in Middelburg zijn komen wonen, heb ben als het goed is een persoonlijke uitnodiging gekregen. Indien u geen uitnodiging heeft ontvangen, maar toch graag op deze avond aanwezig wilt zijn, kunt u zich voor 16 april aanmelden bij de afdeling Communi catie van de Gemeente Middelburg, telefoonnummer 675 450. Maandag 22 april vergadert de gemeenteraad in de raadzaal van het Stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur en is bij te wonen vanaf de publieke tri bune. Mensen die slecht ter been zijn kunnen van de te voren contact opne men met de boden van het Stadhuis, telefoon 675403. De stukken liggen bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisslraat 2 voor u ter inzage. De agenda is onder voorbehoud: 1 Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 25 februari 2002. 2 Vaststelling notulen van de buitengewone vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 1 1 maart 2002. 3 Vaststelling notulen van de buitengewone vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 14 maart 2002. 4 Mededelingen en ingekomen stukken. 5 Hoofdlijnennotitie educatie en scholing 2002 t/m 2005. 6 Jaarverslag RMC/leerplichtbeleid (3 in 1)2000-2001. 7 Beschikbaar stellen krediet herhuisvesting scholen voor voortgezet onderwijs; deelproject Breeweg (s.g. Nchallcnia) 8 Wijziging Reglement van Orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad van Middelburg. 9 Verzoeken planschadc. 10 Plan van aanpak actualisering bestemmingsplannen. I I Vaststelling bestemmingsplan Nieuw Middelburg 12 Benoeming gemeentelijke vertegenwoordigers in besturen gemeenschappelijke regelingen, stichtingen c.d. en commissies. 13 Wijziging tekst in tarieventabel behorende bij de legesverordcning in verband met de nieuwe wet Ruimtelijke Ordening en Woningwet. 14 Nieuwe criteria subsidie wijkverenigingen. 15 Verzamelvoorstel tol hel wijzigen van de begroting 2002 en het verlenen van kredieten. 16 Vaststelling voorbereidingsbesluiten. De Langevielebuitenbrug is dicht voor verkeer. De brug krijgt een nieuw wegdek van asfalt, zodat voor omwonen den de trillingsoverlast verminderd. Tegelijk wordt ook de infrastructuur rondom de brug aangepast. Dit is omdat na de heropening in mei on de brui' eenrichtingsverkeer wordt incesteld foto: Frank Vikruever

de Faam | 2002 | | pagina 3