H« Wereldculturen smelten samen Wij zoeken een nieuw tehuis breed 325 cj C Prijswinnaars Paaspuzzel ROOMDIVIDER 'FRAME' TRENDHOPPER GOES WOENSDAG 17 APRIL 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 16 >gQO V V 'WwMCA^é Gezellig winkelen bij Decorette Uw persoonlijke koopavond op afspraak IUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN loewel de grote vakantie nog een paar I maandjes op zich laat wachten zijn de kinde ren van de Klimopschool in Middelburg al hele maal in vakantiestemming. Sinds twee maan den loopt het thema vakantie als een rode draad door alle lessen en activiteiten van de school. Je kan je saaiere thema's voorstellen, dus erg lijkt deze 'ordeverstoring' niet. Maar hoe komt een school erbij - dé instelling die geacht wordt schoolse activiteiten te bieden - om zo intensief bezig te zijn met vrijetijdsbesteding? Afloop geheim Met het theaterspektakel 'Lo Spettacolo For- za' van theatergroep Close-Act wordt van avond om 20.30 uur in Cine City het startsein gegeven voor het festival Cultureel Gekleurd. Deze voorstelling is tevens het openingsstuk van De Maand Van de De Vrijheid. Film en literatuur De Stichting Hulp en herplaatsing huisdieren zet zich in om zoveel mogelijk thuisloze die ren een fijn onderdak bij dierenvrienden te ge ven. In deze rubriek staan de dieren vermeld die op dit moment geen baasje hebben. Be langstellenden kunnen contact opnemen met een van de medewerkers van de stichting, tel. 0294-481753, 0511-421801, 058-2669016, 0511- 542373 en 0575-518621 of een e-mail sturen aan info@dierhulp.nb.nu. Honden Katten Diverse kleuren (167 x 80 x 36 cm) Van €.£&r voor 17 C"iTlaa 13 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: GRASMAAIEN ZONDER AFVAL? Bezoek onze showroom www.bergmachines.nl fa Midde(S& flHHf jfwanl m vlissinge 5 avonden per week. Kinderen bij oma, lekker kopje koffie en rustig uitzoeken Segeersstraat 13-15 Middelburg 0118-640269 Koffie Zeeuws Speciaal met Zeeuwse bolus en roomboter Klimopschool treedt op in schouwburg ^pmSopp&o ^Tp door Inge Adriaansen Het antwoord is duidelijk: de Klimopschool werkt aan de voorbereidingen van een mu sical. En niet zo maar een hal optreden, nee een echte voor stelling in de schouwburg. Morgenavond staat de hele school op de bühne van de Stadsschouwburg. De Klimop school is een school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Dit zijn kinderen met een verstan delijke handicap en o.a. kinde ren met het syndroom van Down, kinderen met autisme en of kinderen met gedrags problemen. „Een musical waar de hele school aan meewerkt is sowieso al een hele klus, maar met 112 zmlk leerlingen een avondvullende show in el kaar zetten is echt heel inten sief", vertelt Yvonne Souisa van het schoolteam. „We zijn er als team direct in het nieu we schooljaar mee begonnen en met de kinderen werken we nu al zo'n twee maanden naar de voorstelling toe. Je kunt op deze school niet volstaan met de teksten en rollen verdelen en repeteren. De musical is door het hele schoolprogram ma verweven zodat de kinde ren langzaam maar zeker wen nen aan het idee van de voor stelling, het thema leren be grijpen en uiteindelijk invulling kunnen geven aan hun eigen rol." Het verhaal gaat over een ge zin dat de vakantiebestem ming aan het kiezen is. De me ningen zijn echter nogal ver deeld. Pa heeft zijn zinnen ge zet op een oersaaie familietrip naar België, terwijl de kinde ren het internet afsurfen op zoek naar flitsende, spannende en exotische vakantiebestem mingen. De computer en dan met name internet speelt voor de kinderen een grote rol. Hier halen zij hun informatie, pa gaat liever naar de ANWB, waar hij gewoon door mensen te woord wordt gestaan. „In de musical passeren verschil lende landen de revue die door de kinderen worden uit gebeeld. De laatste tijd hebben we dan ook heel veel aan aardrijkskunde gedaan in de lessen. Onze leerlingen zijn heel visueel en auditief inge steld, dus veel van de stof wordt behandeld met behulp van pictogrammen en mu ziek", legt Yvonne uit. De sfeer in de school bewijst dat iedereen vol is van de mu sical. Spontaan komen kinde ren naar de lerarenkamer om voor de krant iets te vertellen over de musical. Over één ding zijn ze het roerend eens: hoe het verhaal afloopt mag niemand weten en daar mag dan ook niet over geschreven worden in de krant. Dat is dui delijke taal. Wat Stefan, een van de hoofd rolspelers, wel kwijt wil is dat het heel erg fantastisch wordt. Stefan speelt de zoon des hui- Morgenavond brengt de Klimopschool de musical 'Wij willen op vakantie' ten tonele. zes die zijn 'stoffige' vader, een rol die wordt gespeeld door de schooldirecteur, ervan pro beert te overtuigen dat België echt niet meer kan als vakan tiebestemming. Zelf kiest hij veel liever voor Frankrijk. „Ik zing ook een Frans liedje", ver telt Stefan waarop hij prompt het lied inzet. Stefan heeft zich goed voorbereid op zijn rol en weet dan ook precies te vertel len waar het in Frankrijk alle maal om draait. „Du vin, du pain et du boursin", lacht hij. „Maar ook heel veel schilders en kunstenaars." Op de vraag of meester Harry echt zo stof fig is schudt hij heftig van nee. „Nee joh, dat is ie niet hoor, hij is heel aardig." Gelukkig maar. De musical heeft voor Stefan ook nog een diepere beteke nis. „Later wordt ik toneelspe ler en als ik dan beroemd ben wil K3 vast wel met me trou wen." Aan zijn acteerprestaties zal het niet liggen! Roelof treedt op als cowboy in Ameri ka. „Als ik in het echt mag kie zen waar we op vakantie naar toegaan dan ga ik naar Six Flags", vertelt hij. Ook de cow- boymuziek spreekt hem in het echt helemaal niet aan. „Ik ben voor house en trance, maar voor de musical maakt het mij niet zo uit welke muziek er speelt. Als ik het thuis maar niet hoef te horen." Lizzy is het zangtalent van de Klimop school. Ze doet niets liever. „Ik zing heel graag en het liefst van Bl0f. In de musical zing ik 'Aan de kust' dat is een heel lang lied. Ik voel het wel een beetje in mijn buik omdat ik het spannend vindt", vertelt de zangeres in spe. Niet alleen de kinderen vinden het spannend. „Het hele team, van stagiares, leerkrachten, administratieve medewerkers, werkelijk iedereen tot de ou- cierraad toe levert een bijdrage aan het optreden. Dat schept overigens een hele stevige band. Met z'n allen zijn we al maanden bezig en gaan we ook als team ineens heel in- foto: Jaap Wolterbeek tensief met elkaar om. Je leert je collega's heel anders ken nen. We gaan er echt helemaal voor. De musical moet iets worden waar we met z'n allen trots op kunnen zijn. De voor pret is in ieder geval geweldig. Menig keer wordt er gebul derd van het lachen als een van de collega's wat onwennig zijn rol probeert neer te zet ten." De voorstelling belooft voor zowel het publiek als de leerlingen en het schoolteam een waar spektakel te worden. „Het is een mix van toneel stukken met tussen door veel liedjes", zegt Yvonne. „Alle liedjes worden begeleid door de band Kick The Bucket. Van 17 april tot en met 5 mei vindt in de provincie Zeeland het 13e Festival Cultureel Ge kleurd plaats. Dit jaar zijn er ruim veertig activiteiten in vijf Zeeuwse gemeenten. COS Zeeland, het centrum voor internationale samenwer king, coördineert het Festival. Cultureel Gekleurd is al jaren goed voor een bijzonder di vers programma vol muziek, film, theater, kunst en litera tuur. Van een Indiase culturele avond, Portugese fadomuziek en Joegoslavische folklore tot Jiddische klezmermuziek, een bijzondere Turks/Koerdische filmvoorstelling en actie voor steun aan de Molukken. De Zeeuwse bevolking kan op tal van locaties dichtbij huis ken nismaken met culturen van ver en minder ver weg. Het festivalthema is dit jaar Europa. Zoals gebruikelijk is er ook dit jaar tijdens Cultureel Gekleurd volop aandacht voor wereld muziek. Zo treedt Dona Rosa 21 april op in het Vlissingse Arsenaaltheater. Dona Rosa werd in 1957 geboren in com plete armoede. Toen zij 4 jaar was kreeg zij hersenvliesont steking wat haar uiteindelijk blind maakte. Hoewel het ge zin aan de bedelstaf was leer de Dona Rosa lezen en schrij ven en kon zij wat simpele handenarbeid verrichten. Toch was ook voor haar niet meer weggelegd dan als blinde dak loze bedelend door het leven teb gaan. Tot zij op een dag te horen kreeg dat haar mooie stem haar wellicht geld zou kunnen opleveren. Meer en Dona Rosa zingt zondag 21 april om 15 uur in het Arsenaaltheater te Vlissingen. meer werd de (droevige) zin gende Dona Rosa een vast ge geven in het straatbeeld van Lissabon. Op zekere dag werd de zangeres ontdekt en ging voor haar de deur naar inter nationale erkenning open. Momenteel wordt zij be schouwd als een van de grootste nieuwe talenten in de fado. Ook de Zeeuwse filmtheaters doen mee aan Cultureel Ge kleurd. Het Middelburgse Schuttershoftheater en 't Beest in Goes pakken uit met een keur aan films uit landen als Marokko, Zweden, Thailand en Koerdistan. Grote blikvanger is volgens de organisatie de voorstelling van de film Vizon- tele op 20, 26 en 27 april in het Schuttershoftheater. Vizontele is een film die speelt in een Koerdisch dorpje in Oost-Tur- kije rond 1974. In 't Beest in Goes draait in het kader van het festival de film Tussenland. Deze Nederlandse film gaat over een jonge Soedanese vluchteling en een oude Ne- derlands-indië veteraan. Verder schenkt het festival Nicky (6), gecastr. Mechelse Herder-reu kan het goed vinden met teven, iets minder met reu en en katten. Door de komst van een kind wordt er een nieuw tehuis voor hem ge zocht. Sasha, een bastaard Duitse Herder-teef is sinds kort hele dagen alleen (was zij niet gewend) en wordt steeds onge lukkiger. Ze is gewend aan een rolstoel, maar niet geschikt bij kinderen en katten. Moby, een prachtig bruingrijs bastaard hondje 2 jaar. Slim, houdt van gezelschap en ligt 's nachts dan ook het liefst op bed. Sumo, een gestroomde Bouvier-reu van 2,5 jaar. Hij hangt ontzet tend aan zijn baas en kan moei lijk alleen zijn. Met bezoek wil hij altijd even spelen, maar daarna gaat ie rustig liggen. Hij is sociaal naar honden, geen kleine kinderen gewend, maar met grotere kinderen gaat het in ieder geval goed. Door, een 1,5-jarige zwart witte ex-kater. Hij geeft graag kopjes en houdt er van geaaid te wor den, maar wil liever niet op schoot. Hij is kattenbak-zindelijk en kent een kattenluikje. Gompy (10), zwarte poes met een beetje rood en wit, gesterili seerd, woont bij haar huidige baasjes sinds ze 7 we ken was. Helaas gaan die nu veel reizen en moet Gompy weg. Likky, een wat oudere dame, (18) zit graag op schoot. I.v.m. met haar hoge leeftijd heeft zij een nierdieet. Ze is sociaal naar katten en kinderen. Likky is cypers/wit en gesteriliseerd. De oude ei- Moby is een echt gezelligheidsdier. genaar draagt bij in eventuele medische kosten. Tjoepie, een 10 jarige Perzische kater eet graag en dat is hem dan ook aan te zien. Voor een Pers heeft hij een enorme neus, dus geen ademhalingsproble men. Hij kijkt vreemde katten uit de boom en is wat angstig voor honden. veel aandacht aan (wereldli teratuur. De jonge Marok kaans-Nederlandse schrijver Khalid Boudou weet als geen ander te vertellen over het le ven van jonge Marokkanen in Nederland. Boudou is een veelzijdig man. Naast romans en verhalen schrijft hij co lumns en gedichten en zingen kan hij ook. Zijn verschillende talenten komen tijdens Cultu reel Gekleurd ten volle tot hun recht. Khalid Boudou treedt morgen (18 april om 20 uur) op in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Het muzikale deel van het programma ver zorgt hij samen met Dirk van Donselaar die gitaar speelt en Marokkaans/Berbers zingt. Vrijdag 19 april, eveneens van af 20 uur is Boudou te zien en horen in De Koperen Tuin te Goes. Aan de lezingen en het boek van Boudou is ook een project voor middelbare scholieren verbonden in het kader van De Maand van de Vrijheid. Vanuit Cultureel Gekleurd is er aan scholen voor voortgezet on derwijs het aanbod gedaan van een literaire lezing. Khalid Boudou zal op scholen ver spreid door heel Zeeland een tiental lezingen verzorgen. Een flink deel van het pro gramma van Cultureel Ge kleurd wordt verzorgd door Zeeuwse culturele organisa ties. Zo is er in het Vlissingse buurthuis De Paraplu zater dag 20 april een Indiase Cul turele Avond met volop India se dans en muziek. In het mu zikale gedeelte van deze avond is de hoofdrol wegge legd voor Nava Rasa Andja- nie Bahorie verzorgt het dans- gedeelte. Zondag 21 april is er vanaf 13 uur open dag in de Hindoestaanse tempel van Middelburg met muziek, kle derdrachten en rondleidin gen. Op een wel heel bijzon dere locatie, namelijk de remi se van de Stoomtrein Goes- Borsele staat zaterdag 27 april Kroatië centraal. De Goese Stichting Surantar houdt 26 april in de Spinne (Goese Pol der) een Surinaamse Tropical Night vol exotische muziek en dans. mmmmtm pag. Vlissingen heeft aan het Heemskerckplein weer een praktijk voor alternatieve geneeswijzen. Faunaland in Middelburg is de nieuwe dierenspeciaalzaak. In Arnemuiden heeft de groente- en fruitwinkel nog een buurtfunctie. De Andere Makelaar werkt net even anders. jpwm pag. Voor de 7e keer wordt dit jaar in Vlissingen het muzikale Nationale Jeugdfestival gehouden. In Dauwendaele speelde mini voetballertjes hun eerste echte wedstrijd. Hoondert leidt de race in kartcompetitie. pag. In Cine City deze week: Black knight, We were soldiers, Ice Age. Laura Figy zingt donderdag 25 maart op in het Arsenaaltheater. Dumais exposeert aan het Bellamypark Advertentieverkoop (01 18) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0118) 484 316 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 De Monster Paaspuzzel uit de krant van woensdag 27 maart heeft weer heel wat lezers van de FaamA/lissinger aan het puzzelen gezet. De juiste oplossing luidt: 'die de kern wil smaken moet eerst de noot kraken'. Uit de vele honderden goede inzendingen zijn twee gelukkige win naars gerold. J. Gabrielse uit Westkapelle en R.J. Zonnen- berg uit Vlissingen mogen binnenkort gaan genieten van een heerlijk beautyarrangement bij Capital Sports Goes. De winnaars krijgen de tegoedbon voor het arrangement zo spoedig mogelijk toegestuurd. (Advertentie) VAN DEN BERG MACHINES V/H GROENLEER A. Plesmanweg 5, De Poel 1, Goes, tel. 0113-212820 (advertentie) Aprilmenu (j^}§ jj hjU/UJJ vulde illon 4 gegrildevissoorten met gepést garnituur J tïïv. lm Verse aardbeién met':: vanille ijs 'èn slagroom.: g www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur onder de hoogste toren van Vlissingen (Boatefööti] [iMïfóoïtt advertentie Groenbeheerplan in uitvoering Informatiebijeenkomst Mortiere Bouwverkeer Nieuw-Middelburg Leveringsprogramma: trimmers bosmaaiers kettingmaaiers heggenscharen haksclaars verticuteermachines accu maaiers elektro maaiers moior maaiers zitmaaiers tractoren frezen DAT KAN MET DE T0R0@ PROLINE RECYCLERS en kijk op onze website

de Faam | 2002 | | pagina 1