i i Groente- en fruitwinkel Angelique: buurtwinkel met bezorgservice I i mm i Een alternatieve weg naar emotioneel welzijn Sinds 1 april (geen grapje) heeft Walcheren er een nieuw makelaarskantoor bij. De ambi ties van Roland de Wit en Rene Leenpoel - de oprichters van het bedrijf - zijn niet mis. De An dere Makelaar wil de zaken, en dan in het bij zonder de dienstverlening, grondig en beter aanpakken. Ze zijn in ieder geval origineel be gonnen met een actie waarbij de mensen in Veere en Zanddijk een poster met daarop de tekst: 'Dit pand staat niet te koop' voor het raam konden hangen. Uit de adressen die mee deden werden drie winnaars getrokken die al len een waardebon van 150 in ontvangst mochten nemen. Sinds kort is Middelburg een dierenspeciaal zaak rijker. Dierenliefhebbers kunnen in de nieuwe winkel van de gebroeders Van Ouwen- dijck aan de Lange Delft 131 alles vinden wat ze nodig hebben voor de verzorging van hun grote of kleine huisgenoten. Je komt ze steeds minder vaak tegen; de buurtwinkeltjes. Daar waar het personeel - vaker nog de eigenaar - u nog kent. Groente en fruitwinkel Angelique, aan de Westdijk 19 in Arnemuiden is zo'n zaak. Angelique de Bruijne staat u er persoonlijk te woord en voorziet u desgevraagd van deskundig advies. HG verf kracht' afbijter verwijdert alles Get fit for the summer Volautomatische grasmaaier van Husqvarna Sinds vijftien maart heeft Vlissingen aan het Heemskerckplein 7 weer een praktijk voor alternatieve geneeswijzen. Op die dag opende Paolo Witte namelijk zijn nieuwe praktijk, Phoenix, genoemd naar de mythologische vo gel die verbrandde en uit zijn as herrees. Woensdag 17 april 2002 FAAM/VLISSINGER 17 De Andere Makelaar, net even anders door Jerry Esa jas Het kantoor van De Andere Makelaar ligt op een prachtige locatie aan de Sluisweg 5a in Veere. Het kantoor is klein, maar chique en modern inge richt. Bij binnenkomst stellen Roland en Rene je meteen op je gemak. Het enthousiasme straalt van hen af. Roland de Wit komt eigenlijk uit het kap persvak, hij was eenentwintig jaar als zelfstandig onderne mer in Middelburg actief met de bekende kapsalon Cosmo Hairstyling. Altijd al geïnteresseerd in hui zen en bouwwerken, besloot hij de opleiding tot VBO ma kelaar te volgen. Rene Leen poel zat vijfentwintig jaar in de landbouwmechanisatie. Vorig jaar verkocht hij zijn be drijf. Daarnaast is hij al jaren werkzaam als beëdigd taxa teur en WOZ taxateur. Eén ding hebben ze gemeen: de overtuiging dat het op het ge bied van de dienstverlening binnen de makelaardij beter kan. Ze besloten hun krachten te bundelen in hun streven naar een andere vorm van be middeling en begeleiding bij de aanschaf of verkoop van een huis. Roland: „Zo hebben wij meegemaakt dat wanneer iemand interesse had in een huis in de hogere prijsklasse er glashard gevraagd werd of de betreffende makelaar dan niet voor niets zou komen, met andere woorden 'kunt u het betalen?' Wij willen ieder een serieus en met respect be naderen. ledereen is voor ons belangrijk en we streven er dan ook naar om de periode van koop en/of verkoop voor onze klanten zo aangenaam mogelijk te laten verlopen. Het is per slot van rekening niet niks; het kopen van een huis. Wij willen dat het een leuke zorgeloze tijd wordt." Het is niet zo dat De Andere Make laar per definitie goedkoper of duurder is dan de rest van de makelaars, wel is het zo dat Roland en Rene een zo realis tisch en eerlijk mogelijk voor stelling van zaken geven. „Vaak gaan mensen als ze hun huis te koop aanbieden in zee met degene die hen de hoog ste verkoopprijs voorhoudt. Dat dit niet altijd de meest re alistische prijs is, blijkt wel wanneer zo'n huis vervolgens maanden te koop staat. Resul taat: uiteindelijk toch een lage re verkoopprijs. Dat is vaak een bittere pil voor de verko pende partij. Wij willen een re alistische prijs noemen, zodat je teleurstellingen achteraf kan voorkomen." Een ander opmerkelijk feit is dat wan neer een huis binnen veertien dagen verkocht is De Andere Makelaar 0,2 korting geeft op de courtage. „Zo hadden wij laatst een huis in de ver koop wat eigenlijk vrijwel me teen verkocht was, zonder dat wij er veel moeite voor heb ben moeten doen. Dan is het toch niet meer dan fair dat wij dat weer doorberekenen naar de klant. 'Wij minder kosten dan onze klant ook minder kosten.' Ook zorgen wij ervoor dat mensen die hun huis bij ons te koop aanbieden dezelfde dag alle brochures in huis hebben. Eén van ons komt die dag langs zodat het huis de volgende dag al op het inter net staat, gepubliceerd wordt in de volgende editie van de woonkrant en natuurlijk op hangt bij ons kantoor", vertelt Roland. Dat ze de zaken seri eus en anders aanpakken is inmiddels wel duidelijk. De Andere Makelaar, niet alleen de naam is anders. Of was dat nou de slogan van iemand an ders? Het adres: Sluisweg 5a Veere, tel. 0118 - 506141. U kunt ook surfen naar www.an- deremakelaar.nl Faunaland voor de dierenliefhebbers Faunaland is een landelijk opererende organisatie van zelfstandige dierenspeciaalza ken. De Faunalandorganisa- tie gebruikt al jaren de slogan 'Natuurlijk voor dieren' en in het beeldmerk keert ook steeds de Faunalandkikker te rug. Hier steekt dus een dui delijke filosofie achter, im mers de kikker wordt door veel mensen geassocieerd met een schoon en dus ge zonder milieu. De bij Faunaland aangesloten ondernemers staan garant voor vakkennis en kwaliteit. De vakkennis wordt voortdu rend aangescherpt door ver plicht gestelde bij- en nascho ling, waardoor de klant verze kerd is van een juist en des kundig advies. Door geza menlijke inkoop bij de Fauna- landorganisatie kunnen de ar tikelen altijd worden aange boden tegen zeer redelijke prijzen, waarbij echter nooit afbreuk zal worden gedaan aan de hoge kwaliteitseisen van de betreffende produc ten. In de Faunalandwinkel aan Lange Delft vinden de klanten de artikelen overzichtelijk ge presenteerd per diersoort, hierdoor is het totale aanbod voor het publiek goed te overzien en dus makkelijk te vinden hetgeen het maken van een keuze voor uw dier vergemakkelijkt. De heren Van Ouwendijck hebben een jarenlange erva ring in de branche en kunnen u, indien gewenst, van een deskundig, op ervaring ge stoeld, advies voorzien. Naast het ruime assortiment in voe ding- en verzorgingsartikelen neemt ook de fauna zélf een belangrijke plaats in in de winkel. De knaagdieren zijn ruim ver tegenwoordigd met konijnen, hamsters en cavia's. Maar ook vogels en koudwatervis- sen kunnen in de Faunaland winkel uitgezocht worden. Voor de vaste klanten be schikt Faunaland over een spaarkaart, waarmee nog een extra inkoopvoordeel voor de klanten te behalen is. De gebroeders Van Ouwendijck leveren ervaring en kwaliteit voor een bescheiden prijs. foto: Jaap Wolterbeek 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 JP87 De winkel van Angelique de Bruijne is een echt buurtwinkel. foto: Jaap Wolterbeek Sinds december is de winkel geopend, maar daarvoor was Angelique al tien jaar werkzaam in de groente en fruit. Kennissen vertelden haar dat er in Arnemuiden eigenlijk geen groentewinkel was, en zo besloot zij de sprong te wagen. Ze had al veel ervaring en contacten opgedaan tijdens haar werk zaamheden bij een groente winkel, toen zich dan ook een mogelijkheid voordeed pakte ze die kans met beide handen aan. Ze verhuisde van Middelburg naar Arne muiden, een beslissing waar ze nog altijd geen spijt van heeft. De winkel oogt meer als een buurtwinkel dan een groentewinkel. Het ziet er leuk, zelfs knus uit. Er hangt een gemoedelijke, onge dwongen sfeer. Het meren deel van het assortiment is natuurlijk groente en fruit, maar wie er even rondkijkt ziet ook nog een andere kant van Angelique; haar artistie ke kant. Op een tafel liggen diverse schilderijtjes van haar hand. Het unieke ervan is dat een aantal is geschil derd op leisteen afkomstig van onder andere het stad huis en 'de Lange Jan'. „Het is eigenlijk meer een hobby van me, maar de reacties waren zo positief dat ik be sloten heb er een paar in de winkel te plaatsen. Dat het van het stadhuis is of van 'de Lange Jan' vinden de men sen vaak nog extra leuk", vertelt Angelique enthou siast. Daarnaast verkoopt ze snoepgoed voor kinderen en potjes groenten en peul vruchten. Ook kunt u bij haar terecht voor zelfgemaakte salades en fruitmandjes. En wilt u uw boodschappen thuis afgeleverd hebben, geen probleem, Angelique bezorgt ook aan huis. In een hoek, voorin de zaak, staat een zadel. „Ik rijd ook paard", glimlacht Angelique, "nog een hobby van me." Zo ontdek je in de winkel van Angelique steeds weer iets nieuws. Het is de moeite waard om eens langs te gaan, naast kwaliteit en een goede prijs zult u onder de indruk zijn van de persoonlij ke details en de goede sfeer. verf st rafbijten HG verf 'kracht' afbijter is een extra sterk en super snelwer kende verfafbijt, die geschikt is voor het verwijderen van de meest hardnekkige 2 compo nenten-, oplosmiddelen- en watergedragen verven en lak ken op basis van epoxy, polyu- rethaan, alkyd en acrylaat. Ook geschikt voor het verwij deren van plamuur- en oude, moeilijk te verwijderen, wasla- gen. HG verf 'kracht' afbijter bevat niet de zwaar milieube lastende grondstoffen methy- leenchloride en methanol maar werkt, ondanks dat, veel beter en sneller dan producten die deze grondstoffen wel bevat ten. HG verf 'kracht' afbijter is biologisch afbreekbaar en kan probleemloos op vrijwel alle ondergronden (bijv. hout, me HG verf 'kracht' afbijter verwijdert alles Rene Leenpoel (links) en Roland de Wit (rechts) zetten drie bewoners uit Veere in de bloemetjes. foto: Jaap Wolterbeek taal, glas, polyester en beton) toegepast worden. 750 ml is vol doende voor maximaal 2 m2 (afhankelijk van de ondergrond, ouderdom en dikte van de verflaag) en kost €11,95. Dit HG pro duct is verkrijgbaar bij doe-het-zelfzaak of bouwmarkt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Tech nology Research van HG International B.V. te ALMERE (tel: 036-5494700) of e-mail info@HGinternational.com. Het voorjaar is voor veel mensen het seizoen bij uitstek om ex tra aan conditie en lichaam te werken. Vaak voelt het alsof je juist dan meer energie hebt. Bovendien wordt buitensporten door de weesromstandigheden aantrekkelijker. Ook het vooruit zicht binnen afzienbare tijd weer in badkleding te kunnen lopen, motiveert om meer te sporten. Meer bewegen en verantwoord eten is nog altijd het beste recept voor een strak lichaam. De Polar Hartslagmeter is een motivator voor lichaamsbewe ging. Met de Get Fit for Summer actie kan je dat vrijblijvend on dervinden. Tijdens fietsen, joggen, skaten, roeien en fitness toont de Polar Hartslagmeter wat voor jou de ideale hartslagzo ne is om fitter te worden en hoeveel calorieën je verbruikt. Bij Koole Sport, aan de Kinderdijk 70 te Middelburg (0118-627779) kun je een M52 hartslagmeter testen. Zo kan je zelf ondervinden hoe leuk en effectief het is om met een hartslagmeter te spor ten. Met de Polar M52 test je binnen enkele minuten je conditie en bepaal je de juiste hartslagzone. Hiermee wordt lichaamsbe weging gezonder en leuker, want je haalt meer resultaat met weinig moeite. Ook geeft de hartslagmeter aan hoeveel calo rieën je verbruikt. Dat stimuleert! Door deel te nemen aan de Get Fit For Summer actie maak je kans op een fantastisch Polar prijzenpakket ter waarde van 75 euro. Het enige dat je hoeft te doen is jouw mening over het sporten met de Polar hartslagmeter te vertellen. Hiertoe surf je naar www.polar-nederland.nl De Get Fit For Sumnmer actie loopt tot 1 juli 2002. De Husqvarna Auto Mower: een perfect grasveld zonder moeite. Het gras bij de buren is altijd groener. Tot voor kort. Want ga zonspecialist Husqvarna heeft de Auto Mower ontwikkeld. Deze grasmaaier houdt uw gazon 24 uur per dag, 7 dagen per week in conditie. Zo wordt uw gazon steeds mooier, zonder zelf te hoeven maaien. April is de grasmaand bij uitstek en hét moment om over te schakelen op de Auto Mower. Deze machine onderhoudt het gazon zoals een greenkeeper de golfbaan. Nauwkeurig, pro fessioneel en continu. Het is de ideale oplossing voor wie vaak op reis is, lievere andere dingen doet of als een berg tegen grasmaaien opziet. Het is een volautomatische maaier die ge ruisloos werkt op een accu. Hij laadt zichzelf op. Het geheim van een prachtig gazon is veel, regelmatig en vlijmscherp maaien op de juiste hoogte. Dit is precies wat de Auto Mower doet. Zonder dat er grasafval ontstaat, en zonder dat het u tijd kost. Het maaisysteem wordt aanbevolen voor gazons van 100 tot 1500 vierkante meter. De computer van het systeem kan snel en makkelijk naar persoonlijke wensen worden ingesteld. De geautoriseerde Husqvarna-dealer bij u in de buurt helpt ui teraard graag bij de keuze van de juiste Mower en het installe ren ervan. Meer informatie over dit systeem is te vinden op www.automower.nl Horizontaal: 1 Meubelstuk. 5 kunststof. 10 uitroep van schrik. 11 bijbelse naam. 12 Aziatisch land. 14 vier (Gr.). 16 tipgeld. 18 neusknijper. 20 delfstof. 22 lage temperatuur. 23 hoofddeksel. 24 opening. 25 regelmaat. 27 soort tapijt. 29 alcoholische drank. 30 propvol. 32 drukte maken. 34 vogel. 35 waagstuk. 37 strafwerktuig. 39 golf baan. 42 aalt. 44 volk. 46 stad in Engeland. 48 eveneens. 49 spo- renplantje. 50 tijdperk. 51 schrijfvloeistof. 53 lastercampagne. 55 fijngemalen graan. 56 niet-geconsacreerde hostie. 58 ko ningszetel. 60 mager. 61 verlaagde toon. 62 schrijnwerker. 63 beroep. Verticaal: 1 Hoofd van een keuken. 2 fraai. 3 grondsoort. 4 vaargeul. 6 grondsoort. 7 zangstem. 8 koninklijke aanspreektitel. 9 kustvaar der. 12 lage temperatuur. 13 erker. 14 slurfdier. 15 edelgas. 17 gehoororgaan. 19 vis. 21 buidel. 26 vrachtschip. 27 aanschaf fen. 28 tovenarij. 29 vogelaarstok. 31 waterdier. 33 hemelli chaam. 36 zelfzucht. 37 nachthagedis. 38 dun plaatje van een stof. 39 Hongaarse componist. 40 bouwmateriaal. 41 keihard schot. 43 elektrisch geladen deeltje. 45 voorzetsel. 47 vreemde munt. 52 hof. 53 duivels. 54 bijgevolg. 55 ongegist druivensap. 57 grasland. 59 domoor. De volgende getallen vormen de uitkomst van deze week: 53-3-31-50-44-51-20-29. Stuur uw oplossing vöör donderdag 25 april naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 1 mei bekend gemaakt. Paolo Witte heeft een enorme schat aan ervaring in de alter natieve geneeswijzen. Zo be gon hij ooit - omstreeks eind jaren tachtig - als energetisch therapeut. Alhoewel zeer suc cesvol, merkte hij dat er iets ontbrak. Hij wilde een thera- pievorm waarbij hij de men sen volledig kon helpen naar genezing. Na zich in de mate rie verdiept te hebben, begon Paolo aan een studie met als resultaat drie Mastertitels in de Encountertherapie, de Ge staltetherapie en Cocounse ling. Uit deze drie therapievor- men heeft hij de Psy-M thera pie ontwikkeld. Dit is een the- rapievorm die mensen met emotionele blokkades, trau ma's en fobieën weer op weg helpt naar een completer en beter leven door middel van - snel door de cliënt zelf toe te passen - inzichts- en ontla- dings-/verwerkingsoefenin- gen. „Encountertherapie is behoorlijk confronterend, waarbij ik veelal bevestig wat een cliënt over zichzelf zegt of van zichzelf vindt. We werken dan naar een moment toe waarop men tot het inzicht komt dat het niet zo zwart - wit is als men vaak denkt. Co counseling is meer het spie gelend gesprek, waarbij je moet denken aan de methode die maatschappelijk werkers vaak hanteren. En tenslotte Gestaltetherapie waarbij je bijvoorbeeld een rollenspel speelt met jezelf zoals de me thode 'hot chair'. Daarbij krijgt de cliënt de kans om zijn frus traties tegenover iemand te uiten, om vervolgens te pro beren zich in te leven in hoe diegene zal reageren en ook dat weer uit te spelen", vertelt Paolo. Voor diepgewortelde trauma's gebruikt Paolo ook wel rebirthing. Via een adem halingstechniek raakt iemand in een dieper bewustzijn. Al lerlei gevoelens komen dan naar boven en worden ver werkt. „Zonder in trance te ra ken", benadrukt Paolo. „De cliënt blijft zich bewust van datgene wat er gebeurt. In te genstelling tot wat mensen vaak denken is het geen hyp nose." Vooraf is er altijd een kennismakingsgesprek. „Het moet wel klikken tussen de cliënt en mij", merkt Paolo op. „Als één van ons zich er niet goed bij voelt dan zal een the rapie nooit werken." Vaak maakt Paolo bij een eerste ontmoeting gebruik van Vita- kinese. Dit is een methode om via iemands onderbewustzijn een diagnose te stellen. Hij gebruikt daarbij een dik boek werk die allerlei klachten en behandelwijzen bevat. Door middel van het controleren van de spierspanning bij ie mand kan Paolo - door vragen te stellen - er achter komen wat iemand scheelt en welke behandelvorm daarvoor het best geschikt is. „Het kan maar zo zijn dat iemand iets anders nodig heeft dan ik kan bieden, bijvoorbeeld een an- troposoof. Dan verwijs ik ze door. Niet alle behandelme thodes in het boek doe ik na melijk zelf", verduidelijkt Pao lo. Momenteel wordt de thera pie nog niet door verzekeraars vergoed, maar Paolo is hier over met diverse instellingen in onderhandeling. Aangezien Paolo Witte: „De dingen zijn vaak niet zo zwart-wit als men denkt.foto: Jaap Wolterbeek dé praktijk in een flat zonder lift is gevestigd, is consultatie aan huis ook mogelijk voor degenen die minder goed ter been zijn. Afspraken maken kan tussen 0.800 en 0.900 uur of tussen 16.30 en 17.30 uur. Een kennismakingsgesprek is altijd gratis en vrijblijvend. Meer weten? Dan kunt u bel len naar Phoenix, tel. 0118 471409. de Andere Makelaar

de Faam | 2002 | | pagina 17