liiiiisiiliiÉfliSiittiiiiiiiiiiiiittll. M. GEMEENTE MIDDELBURG Afscheidsreceptie wethouders Werk aan Noordweg Tobbedansen in Middelburg Cultureel Centrum 't Stadthuijs: Parel van Arnemuiden Fietspad klaar Is uw paspoort nog geldig? Vooroverleg bouwplannen afgeschaft Begraafplaats wint aanmoedigingsprijs HpiÉÉf Winkels gesloten Twintig nieuwe parkeervakken Werk aan Boudaenlaan Vergadering CORT vervalt Week 15 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje De vakantieperiode is weer in zicht. Tijd om uw reisdocument op geldigheid te checken! De Gemeente Middelburg heeft met ingang van 1 april het zogenaamde vooroverleg bouwplannen af geschaft. De voornaamste reden hiervoor liggen in de inwerkingtreding van de nieuwe bouwregelgeving (o.a. nieuwe Woningwet en Bouwbesluit) per 1 juli 2002 en de rechtszekerheid. Het bekende televisieprogramma 'Te Land, ter Zee en in de Lucht' komt op zaterdag 29 juni naar Mid delburg. Op die dag zijn de opnames voor het onder deel 'Tobbedansen', voor velen waarschijnlijk het bekendste spelonderdeel. Het speelt zich af in het Prins Hendrikdok. Het belooft weer een spektakel te worden. Wil je mee doen? Meld je dan aan! Bij de af deling Communicatie zijn inschrijfformulieren ver krijgbaar. Cultureel Centrum 't Stadthuijs (het voormali ge gemeentehuis van Ar nemuiden) zal op 19 april aanstaande officieel geopend worden door de heer Pieter van Vollenho ven, een verre nazaat van de vroeger Ambachts heer van Kleverskerke. ■lil Woensdag 10 april 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Dc winkels in de binnenstad zijn op dinsdag 30 april vanwege Koning innedag dc gehele dag gesloten. Op maandag 29 april openen de winke liers om 11.00 uur hun deuren. De Gemeente Middelburg breidt het aantal parkeervakken in het centrum uit. Op dc Loskade komen ter hoogte van de Maisbaai namelijk twintig extra parkeervakken bij. De werk zaamheden starten over circa een week. Op dit moment is dit gedeelte van de Loskade nog voor verkeer afge sloten met een paaltje. Ais de par keervakken zijn aangebracht wordt het paaltje verwijderd. Woensdag l mei 2002 beginnen dc riolerings- en bestratings werkzaamheden in de Boudaen laan. Dc werkzaamheden wor den in twee fasen uitgevoerd: 1. kruising Noordweg/Boudaen- laan t/m Boudaenlaan nr. 7 2. Boudaenlaan nr. 9 t/m krui sing Boudaen laan/van Cit- tersstraat De werkzaamheden zullen in dien hel weer het toelaat op vrijdag 13 juli 2001 afgerond zijn. Voor dc uitvoering van de werkzaamheden zal de straat voor het verkeer moeten wor den afgesloten. Bewoners heb ben hierover al een brief ont vangen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de dienst Stads beheer. bereikbaar onder tele foonnummer 675333. De commissievergadering Cultuur. Ouderenbeleid, Recreatie en Toeris me (CORT) van donderdag 11 april gaat niet door. Voor de raadsverga dering van 22 april staan geen 'CORT-puntcn' op de agenda en daarom vergadert de commissie niet. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 15 april tot en met zondag 21 april 2002. Maandag Varkensschnitzel Cordon Bleu met bloemkool en gestampte aardappelen Dinsdag Gebakken tartaar met savooi enkool en aardappelen Woensdag Macaronischotel met ham en kaas Donderdag Gegrilde kippenpoot met ge mengde groente en aardappel puree Vrijdag Visfilet in fijne botersaus met wortelen en gestampte aardap pelen Zaterdag Nasi goreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft.. Door ruim vóór u op reis gaat de geldigheid van uw reisdocument te controleren en tijdig een nieu we aan te vragen, kunnen we er met elkaar voor zorgen dal er geen files ontstaan bij de balie van dc Afdeling Burgerzaken. De maanden mei tot en met juli zijn de drukste maanden En mocht u zelf vergeten te kij ken iedereen van wie het reis document de komende maanden gaat verlopen krijgt van ons een brief. Zodat u tijdig een nieuw document kunt aanvragen. Tij dig. omdat een paspoort of Iden titeitskaart niet meer wordt ge maakt terwijl u wacht. Hoe vraagt u aan? Het werkt als volgt: u vraagt bij Burgerzaken persoonlijk een nieuw Paspoort of een Neder landse Identiteitskaart aan. Daar voor hebben wij uw pasfoto (één, recht van voren genomen) en uw handtekening nodig. Uw reisdo cument wordt op een centrale plaats in Nederland gemaakt, op gestuurd naar de Afdeling Bur gerzaken, waar u het dan kunt af halen. Voor deze procedure slaan vijf werkdagen. Het bijschrijven van uw kind(eren) kan alleen in een paspoort. In verband met hel vaststellen van de identiteit moet uw kind bij de aanvraag zijn. Gaat u na de grote op vakantie dan kunt u beter wachten tot na deze periode met het aanvragen van uw paspoort. Kijkt u voor meer informatie op www.paspoortinformalic.nl of informeer bij de medewerkers van de Afdeling Burgerzaken. De medewerkers zijn telefonisch be reikbaar op de doorkiesnummers: (0118) 675 454. 406, 516 en 445. Om antwoord te geven op de meest gestelde vragen op het ge bied van Burgerzaken, kunt u ook bellen met onze informatie lijn telefoonnummer (01 18) 675 555. Deze is 24 uur per dag bereik baar. Bij de balie ligt ook dc folder "Vakantie gepland? Regel nu uw reisdocument'. Mevrouw Joan van Dijk-Sturm en de heer Ruud Visser keren niet te rug in hel nieuwe college van bur gemeester en wethouders. Op vrij dag 12 april nemen de oud-wethou ders afscheid van dc Gemeente Middelburg. Dc afgelopen acht jaar is mevrouw Van Dijk-Sturm wethouder van de Gemeente geweest. In haar porte feuille zaten onder andere Welzijn, Volksgezondheid. Onderwijs en Mi lieu. De heer Visser heeft de laatste twee jaar in het college gezeten. In zijn portefeuille zaten onder andere Cultuur en Ouderenbeleid. Beiden keren niet meer terug in het nieuw gevormde college. Mevrouw Van Dijk-Sturm gaat verder met haar werk voor de gemeente in de ge meenteraad. Tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering in de Burgerzaal van het Stadhuis (ingang bordes aan de Markt) op vrijdag 12 april van 15.00 -16.00 uur zal van hen af scheid genomen worden. Om u in de gelegenheid te stellen op passen de wijze afscheid te nemen van bei de wethouders, bent u van harte uit genodigd voor een openbare recep tie op vrijdag 12 april van 16.00 tot 18.00 uur in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis. Op maandag 22 april 2002 begint het werk aan de riolering en het herstraten van de verharding in de Noordsingel tussen dc Noordweg en de Parklaan. Het werk wordt in vijf fases uitge voerd: Fase 1: W. Bcckmanlaan - Nadortsweg Fase 2: W. Bcckmanlaan - Noordweg Fase 3: Nadorstweg - huisnummer 52 Fase 4: huisnummer 52 - huisnummer 30 Fase 5: huisnummer 30 - Parklaan De werkzaamheden zullen naar ver wachting eind september 2002 ge reed zijn. Weersinvloeden kunnen genoemde data wijzigen. Verkeersmaatregelen: Voor de uilvoering van de werk zaamheden zal de straal voor het verkeer moeten worden afgesloten. Met de bereikbaarheid van wonin gen voor voetgangers wordt zoveel mogelijk rekening gehouden. Er wordt getracht hel ongemak tot een minimum te beperken. Bewoners van de straat hebben hierover een brief ontvangen. Indien u nog vragen hebt. kunt u contact opnemen met dc heer C. Mouthaan van de dienst Stadsbe heer bereikbaar, onder nummer 67 53 91. Het vooroverleg was een extra ser vice van de gemeente naar de bur ger toe. In het kader van dit overleg werd bekeken of er tegen een bouwplan geen ruimtelijke bezwa ren bestonden en of een bouwplan voldeed aan de redelijke eisen van welstand. De burger wist dus waar hij aan toe was. Waarom afschaffen In de nieuwe Woningwet wordt het vooroverleg vervangen door de zo genaamde "gefaseerde vergunning verlening". Dit betreft dan vergun ningverlening in twee fasen. In de eerste fase krijgt de aanvrager onder meer zekerheid öf een bouwwerk mag, en öf dit bouwwerk al dan niet voldoet aan de redelijke eisen van welstand. In de tweede fase wordt de concrete uitwerking van dc bouwplannen getoetst aan de eisen van het Bouwbesluit en wordt op bodemverontreiniging getoetst. Bij de vormgeving van deze rege ling is door de wetgever steeds ge zocht naar een optimaal evenwicht tussen rechtszekerheid en rechtbe- scherming van de aanvrager ener zijds en omwonenden anderzijds. Ook heeft de uitvoerbaarheid door gemeenten centraal gestaan. Middelburg heeft met ingang van 1 april het vooroverleg afgeschaft omdat in het kader hiervan nog een positief uitsluitsel kan worden ge geven ten aanzien van een bouw plan terwijl dit na I juli 2002 an ders kan zijn. Toekomst Wat blijft bestaan is dat bij de sectie Ruimtelijke Ordening van de ge meente Middelburg geïnformeerd kan worden of een bouwwerk zon der meer geplaatst kan worden. Het krijgen van zekerheid of voor een (lichl)vergunningplichtig bouw werk een vrijstelling kan worden verleend en/of een bouwwerk al dan niet voldoet aan de redelijke eisen van welstand dient dus te worden in gebed in een formeel kader. De gefa seerde vergunningverlening is overi gens niet mogelijk voor aanvragen om bouwvergunning voor lichtver- gunningplichtige bouwwerken. Meer informatie over dit onderwerp kunt u krijgen bij de heer Kwekke- boom, op telefoonnummer 0118 - 675 286. De Middelburgse begraafplaats krijgt de aanmoedigingsprijs van de Koninklijke Vereniging voor Facul tatieve Crematie. Middelburg wint deze prijs omdat het op de begraaf plaats mogelijk is om op meerdere manieren de as van gecremeerde overledenen te bewaren. Nabestaan den kunnen zo naar hun eigen voor keur de overledene herdenken. Tegenwoordig wordt bijna de helft van de overledenen gecremeerd. Tot voor kort werd de as dan bewaard of verstrooid op het terrein van het crematorium. Veel nabestaanden hebben echter behoefte aan een vas te plek dichter in de buurt om te herdenken. Om de begraafplaatsen te stimuleren hun aanbod zo breed mogelijk te maken, reikt de vereni ging om de twee jaar de 'aanmoedi gingsprijzen' uit. De jury vindt dat Middelburg op de goede weg is. Vorig jaar werd een nieuwe urnenmuur (columbarium) in gebruik genomen. Daarin kunnen urnen worden bijgezet. Daarnaast is er een strooiveld met zuiltjes waar op een herdenkingsplaatje kan wor den aangebracht. Verder is hel mo gelijk om asbussen te begraven op de begraafplaats of urnen bij te zet ten in speciale graven. Loco-burgemeester Bruinoogc nam de 'aanmoedigingsprijs 2002' van dc Koninklijke Vereniging voor Fa cultatieve Crematie Begraafplaatsen maandag in ontvangst. Tobbedansen Tc Land. ter Zee en in dc Lucht is het langsllopende amusementspro gramma op de Nederlandse televi sie. Voor het 31e seizoen worden acht plaatsen in Nederland aange daan, waar deelnemers mee kunnen doen aan dit spectaculaire program ma. Iedere plaats heeft zijn eigen spelonderdeel. Voor Middelburg staal 'Tobbedansen' dus op dc agen da. Bij 'Tobbedansen' gaat hel er om dat de deelnemer probeert in een zelfgemaakte tobbe, kist of krat vanaf een helling zo snel mogelijk glijdend of varend de finishbel te halen. Dc schans slaat aan de kop van het Prins Hendrikdok (zijde Damplein). Creativiteit, technisch inzicht en sportiviteit zijn eigenschappen waar de deelnemers absoluut over moe ten beschikken. Aan het einde van dc wedstrijd zijn er verschillende prijzen te verdelen. Natuurlijk voor de snelste deelnemer, maar ook voor het origineelste voertuig (cre ativiteit is dus een must) en de grootste pechvogel. Meedoen? Deelnemers moeten zich wel van tevoren aanmelden. Hiervoor zijn bij de afdeling Communicatie in schrijfformulieren verkrijgbaar. Snelheid hierbij is wel geboden, want vol is vol. Het aanmeldings formulier (en wedstrijdreglement) is ook terug te vinden op de website van de gemeente Middelburg. Kijk op www.middelburg.nl actueel. Veel plezier, niet alleen tijdens de dag zelf. maar zeer zeker ook met de voorbereidingen!! VOC 2002 Tobbedansen is één van de activitei ten naar aanleiding het feit dat het dit jaar 400 jaar geleden is dat de Vereenigde Oost-Indische Compag nie (VOC) werd opgericht. De opening is afgelopen donderdag met een optreden van de Mariniers kapel van start gegaan. Van 8 tot 12 mei ligt het VOC-schip 'De Duyf- Wie haalt op 29 juni de snelste tijt ken' aan de Loskade. Eind juni vindt in de Middelburgse grachten een feestelijk VOC-festival plaats voor jong en oud. In de schouwburg kunt u van 21 tot 25 september dc Volksopera 'Lucia' bezoeken. Zeeland was de Tweede Kamer in rang binnen de VOC. De Zeeuwse VOC was een samenwerkingsver band van drie steden: kantoor, werf en pakhuizen bevond zich in Mid delburg, de rede lag in Vlissingen Foto: TROS-archief) en ook Vcere participeerde. Deze samenwerking leidde tol grote eco nomische resultaten. Maar liefst 50.000 Zeeuwen hebben op VOC- schepen gevaren. Daarnaast waren er talloze Zeeuwen aan wal - op de werf en in de koopmanshuizen- in hun bestaan afhankelijk van de VOC. Kijkt u op de VOC-site van dc pro- vincicale VVV Zeeland (www.vvv- zeeland.nl) voor meer info over de activiteiten rondom 400 jaar VOC. Fietsers vanuit Dauwendaele kunnen weer gebruik maken van het vrij- liggende fietspad langs de Schroeweg. Het pad is pas geasfalteerd en opnieuw betegeld aan de kant van de Vrijlandstraat. De fietsroute Dauwendaele - Schroebrug is op deze manier een stuk veiliger - en ze ker niet langer - geworden! Om snel bij de Schroebrug te ko men moesten fietsers eerst door de Buitenruststraat fietsen. Door de aanwezige-bedrijven konden er on veilige situaties voor fietsers ont slaan. Bijvoorbeeld door het laden en lossen dat noodzakelijkerwijs gebeurt op de rijbaan, waarbij hef- truckjes op de rijbaan manoeuvre ren. Dc laatste jaren hebben zich ook meer bedrijven op deze locatie gevestigd. Het fietspad langs de Schroeweg lag er al veel langer maar door wortelgroei waren de stenen omhoog gekomen. Nu het pad is geasfalteerd en een keurig recht fietspad is geworden ra den wij fietsers aan dit pad te gebrui ken in plaats van de Buitenruststraat. U fietst er geen meter meer door, maar het is wel een stuk veiliger. Foto: veilig naar het centrum over het opgeknapte fietspad langs de Schroeweg. (foto: Frank Viergever) In meerder opzichten is de totstand koming van het cultureel centrum een opmerkelijk feil. Oorspronke lijk was het de bedoeling, om na re alisering van het nieuwe stadskan toor in Middelburg, het voormalige gemeentehuis af te sloten. Bij grote delen van dc Arnemuidsc bevolking ontstond de wens om te kijken of het voormalige stadhuis voor Arne muiden behouden kon blijven. Dat bleek te kunnen als er een nieuwe bestemming voor gevonden zou worden. Verschillende initiatieven uit Arnemuiden hebben vervolgens geleid tot een gezamenlijk initiatief. Cultureel Centrum 't Stadthuijs is één prachtig gebouw, dat vijf ge bruikers gaal huisvesten. Het Oud heidkundig Museum Arnemuiden en de Historische Vereniging Arne muiden zijn dc krachten gaan bun delen en beschikken nu over een pracht museum met dc nodige allu re en uitstraling. Bovendien is de kunstcollectie van de voormalige gemeente Arnemuiden onderge bracht in het nieuwe museum: het blijft dus beschikbaar en tentoonge steld in Arnemuiden. Het wijkbeheer heeft een goed be reikbare plek in het centrum van Arnemuiden gekregen. De politie zag mogelijkheden om in hel ge bouw een nieuw wijkbureau te ope nen. De Stichting Stadstoczichl ten slotte zagen haar inspanningen om wijkgericht te gaan werken beloond door ook een werkruimte in het cul tureel centrum te verwerven. Kortom: de mix van culturele en maatschappelijke voorzieningen vormen een uitstekende basis voor het opwaarderen van het voorzie ningenniveau in Arnemuiden. Door intensieve betrokkenheid van bewoners uit Arnemuiden, maar vooral door een grote groep vrijwil ligers, heeft men bereikt dat er geen Het Stadhuis is nu het culturele centrum van Arnemuiden (foto: Frank Viergever) voorziening verloren is gegaan, maar dal er nieuw leven is geblazen in een aantal reeds bestaande initia tieven. Hierdoor zal in de toekomst het cultureel centrum een bijdrage kunnen leveren aan de maatschap pelijke en culturele aanbod in Arne muiden. Het museum zal regionaal van betekenis zijn en de maatschap pelijke organisaties vormen een goed bereikbare voorziening voor de inwoners van deze kern. Vrijdag 19 april wordt hel cultureel centrum geopend. Rond 14.30 uur onthult dc heer Van Vollenhovcn de plaquette aan de gevel van 't Stad- huijs aan de Langstraat. Hel cultureel centrum, en met name het Museum, zal op vrijdag 19 april van 18.00-21.00 uur en op zaterdag 20 april van 10.00-16.00 open dag houden voor alle geïnteresseerden uit Arnemuiden en omgeving. Ui teraard nodigen wij alle bewoners uil om gebruik te maken van dc mo gelijkheid om dc nieuwe parel van Arnemuiden te komen bezoeken. Het organisatiecomité roept overi gens de inwoners van Arnemuiden op om op vrijdag 19 april 's mid dags de vlag uit te steken om de feestelijke ingebruikneming van Cultureel Centrum 't Stadthuijs te onderstrepen. - - V - De urnentuin; één van de redenen waarom de begraafplaats de aanmoedigingsprijs wint. (foto: Frank Viergever)

de Faam | 2002 | | pagina 3