Wilt u een gezond gazon zonder mos? SIERLIJK STRAAT WERK de Smit Een overdadige bloemenweelde Tip voor balkon en terras Horiade 2002 Hovenierscompetitie het Jaar' 'De Tuin van 111111111111 Maritima ZATERDAG 13 APRIL A.S Zonwering Ti/iweren mf f/'/et seroosterte Garagedeuren? Kom naar onze showroom! van 09.30 tot 16.00 uur Snoei is nodig Zet nieuwe planten in uw tuin Coniferen in prachtige vormen en kleuren Meer groen op de vierkante meter Gras goed maaien Veel langer mooi dan bloemen: blad Algen zijn soms al vroeg actief Er is weer volop dynamiek in de tuin Lente is leven en leven is beweging, dynamiek. Zeker in de tuin. Overal is volop activiteit. Talloze planten bloeien nu met stralende kleuren. Sommige soorten vullen de tuin met heerlijke geuren. Knoppen schuiven open, bladeren ontvouwen zich op duizend manieren. Ook het gras komt weer frisgroen tot leven. Bijen en hommels bezoeken alles wat bloeit. Het kan al lekker warm zijn buiten. Heerlijk, zon! Het is nu fantastisch in de tuin, uw eigen stukje natuur. De ECOstyle tuinspecialist geeft u graag advies! tuinaanleg en onderhoud 22 FAAM/VLISSINGER Woensdag 10 april 2002 Alles over planten, bloemen en tuinen: www.tuinweb.nl Feel the Art of Nature Van 6 april t/m 20 oktober is de Floriade de mooiste en de leukste tuin van Nederland. Daar komt de hele wereld op bezoek om te genieten van bloemen en planten in een samenstelling waar tien jaar aan is gewerkt. Al uw zintuigen worden er geprikkeld Feel) door kunstuitingen (the Art) en het mooiste van de natuur (Nature). Een bezoek aan Floriade 2002 is in veel opzichten een indrukwekkende ervaring. Het uitgestrekte park is in drie hoofdthema's verdeeld. 'Het Dak' is een glazen overkapping van liefst 28.000 m2. U vindt er permanente en wisselende tentoonstellingen: van bolbloemen tot tropische planten en tal van internationale exposities. 'De Berg' is een 40 meter hoge zandpirami- de, genaamd Big Spotters' Hill. Het uitzicht vanaf deze plek is fenomenaal. Aan de voet ligt 'De Groene Stad' waar 'wonen, werken en recreëren in 2010' tentoongesteld wordt. Het vakmanschap van hoveniers en groenvoorzieners heeft daar op indrukwekkende wij ze vorm gekregen, zowel in schitterende, heel verrassende tuinen als in het openbare groen. U zult er uw ogen uitkijken! Minstens zo indrukwekkend is het zuidelijke deel van het park, waar 'Nature' centraal staat. Dit deel rond 'Het Meer' lijkt wel een Engels land schapspark met enorme waterpartijen, beschutte valleien, gigantische rotsen en een ver pletterende verscheidenheid aan planten, leder punt levert een nieuwe verrassing. Hier zijn de inzendingen van de kwekers fantastisch verwerkt. Een ervaring van geur, kleur en vorm in een magnifieke entourage. U vindt de Floriade in de Haarlemmermeer, vlak bij Vijfhuizen en Schiphol. Meer informatie? Bel 0900-0555 of kijk op Internet: www.floriade.com Als u uw grasveld gezond wilt houden, is regelmatig maaien nodig. Liefst eens per week vanaf het moment dat het weer groeit (als de temperatuur boven 6 °C is). Maai siergazon op 2 cm, speelgazon op 3 cm. Bij die maaihoogtes groeit het gras gezond door. Verwijder regelmatig het onkruid dat in het grasveld opschiet. Het kan zijn dat het water in uw vijver nu plot seling groen wordt. Maakt u zich geen zorgen. Het is een 'explosie' van zweefalgen die al bij lagere temperaturen gaan groeien dan de vij- verplanten. Zodra de vijverplanten aan de groei gaan, is het afgelopen voor de algen. Dan wordt het water vanzelf weer helder. Vaak is het vooral de enorme hoeveelheid bloemen aan een plant die voor een waar kleurenfeest in de tuin zorgt. Bij Rhododen dron bijvoorbeeld kan de bloei zo overweldi gend zijn, dat je er niet op uitgekeken raakt. Dat zelfde geldt voor een blauwe regen (Wis teria) of een brem (Cytisus) in volle bloei. Je kunt je ogen er niet van af houden. Zorg voor een voortdurende stroom van zulke dynami sche hoogtepunten in uw tuin met heesters, vaste planten, bomen en bodembedekkers. Kies soorten die na elkaar of elkaar overlap pend bloeien. Ga eens kijken bij tuincentra en kwekers. Men zal u graag helpen met een keuze die het hele jaar door kleurrijke dyna miek in uw tuin brengt: van het ene bloemrij ke hoogtepunt naar het andere! Het is weer tijd om uw potten, bakken en kuipen met fleurige planten te vullen. Ver geet ook de hangmanden niet. Maak het gezellig bij de voordeur, op uw balkon en het terras met frisse klimop, vrolijke primu la's en bijv. bloeiende heestertjes. Er is keu ze te over! Denk ook aan geurende planten als tijm, lavendel en allerlei andere keuken kruiden. Zorg voor goede drainage in de potten en bakken en gebruik bemeste pot grond. Dan hoeft u pas na een week of zes voeding te geven. Wanneer u een langwer- kende mestpil bij de planten in de grond stopt, heeft u er zelfs het hele seizoen lang geen omkijken meer naar. Wel water geven natuurlijk! Hoe kleiner de tuin, hoe dichter u moet planten. Daar is een heel logische reden voor. In een grote tuin kijk je tegen de plan ten aan. Dan is het niet erg als daar wat onbenutte ruimte tussen zit. Maar in een kleine tuin kijk je veel meer óp de planten. Dan wil je geen grond zien, maar bloemen en prachtig blad. Gebruik ook de hoogte beter. Laat planten tegen muren en schut tingen groeien. Doordat ze een strakke af scheiding verdoezelen, lijkt de tuin groter en wordt het een heerlijke groene oase. Zet pergola's en klimzuilen in de tuin en laat ze begroeien met rozen, clematis, lathyrus, klimop, kamperfoelie enz. Er is zoveel moois! Het voorjaar is dé tijd om planten te snoeien die pas in de zomer en de herfst bloeien. Voor al de rozen mag u niet vergeten. Haal al het dode en ingevroren hout weg. Snoei struik rozen kort, tussen de 10 en 30 cm boven de grond. Knip de resterende takken af boven een naar buiten wijzend oog. Dan krijgt u een gezonde, open struik die rijk zal bloeien. Ge bruik altijd een scherpe snoeischaar en trek werkhandschoenen aan. De stekels kunnen heel venijnig zijn! Strooi na het snoeien spe- Het voorjaar is de perfecte tijd om te planten en te verplanten. U loopt niet meer de kans dat de planten bevriezen en ze slaan onmid dellijk goed aan, omdat juist nu de wortels zich volop ontwikkelen. Planten die in pot zijn gekweekt, kunt u het hele jaar door planten, maar ook daarvoor is het nu de beste tijd. Maak altijd een ruim plantgat. Verbeter de grond in het plantgat met veel organisch ma teriaal (compost, potgrond, een handje been dermeel) en geef na het inplanten royaal wa ter. Duidelijke vormaccenten maak je met coni feren in de tuin, bolvormen of zuilvormen, alles is mogelijk, alleen of in een groep. Of denk eens aan een combinatie met voorjaars- bollen. Dat straalt wat uit. Coniferen alleen maar in groen verkrijgbaar? Nonsens, ze zijn er in eindeloos gevarieerde tinten: inderdaad van heel fris- tot heel donkergroen, maar ook goudgeel, bronskleurig, blauw, grijs, met witte vlekken, roodachtig. Sommige verkleuren door het jaar heen, andere hebben opvallen de kegels. Niet alleen qua kleur, ook qua vorm zijn coniferen uiterst variabel. Van hoge smal le zuilvormen tot een bodembedekkende vor men. Er zijn bolvormen en indrukwekkend treurende coniferen, lieftallige dwergen en reuzen. Planten die je zelfs in blokvorm kunt snoeien en vormen die zo mooi zijn dat je er vanzelf afblijft. Combineer ze met bloeiende heesters, bodembedekkers, bolgewassen en vaste planten. Het resultaat is fantastisch! Vaste planten bloeien gemiddeld maar drie weken, maar tegen bladeren van vaste planten, heesters en bomen kijk je minstens een heel seizoen aan, vaak zelfs een heel jaar. Dan is niets mooier dan spectaculaire kleurveranderingen, schitterende vorm- combinaties, rustgevende beweging en geluid en vooral groen, groen, groen in ein deloos gevarieerde tinten.Tel daar nog geu ren bij en het enorme belang van blad voor een tuin is volkomen duidelijk. Groen blad is de basis van een tuin, sterker nog: van het leven! Zonder bladgroen waren wij ner gens. Want groen blad maakt zuurstof, zui vere lucht, laat ons ademen. Groen is de basiskleur van de natuur, samen met het blauw van de hemel vormt het een perfec te, bescheiden achtergrond voor alle ande re kleuren. Groen dringt zich nooit op, maar wacht erop om ontdekt te worden. Kijk er eens echt naar: het komt in honderdduizend tinten voor. De meeste mensen vinden het fy frisse voorjaars- t ne waas aan bo men en struiken en langzaam zie je de wereld kleur krijgen. - -I groen het aller mooist. Het begint met dat lichte groe- ciale rozenmest rond de planten. Daar zit al les ih wat rozen nodig hebben. De Nederlandse hoveniers staan internatio naal aan de top. Het vakmanschap en het creatieve kunnen van onze hoveniers staan op een hoog peil. Om dat te laten zien wordt, dit jaar voor de derde keer, door het Hove niers Informatiecentrum een wedstrijd on der hoveniers georganiseerd. Is uw tuin door een hovenier ontworpen en aangelegd en bent u er super tevreden over, dan kan hij meedingen. Groot of klein, heel betaalbaar of toch iets prijziger, het maakt niet uit. Er wordt in drie categorieën gejureerd en het kan best het kleinste en goedkoopste tuin tje zijn dat wint op grond van originaliteit, creativiteit en kwaliteit van de aanleg. Bel de hovenier die uw tuin maakte en laat hij zich aanmelden voor deelname aan de na tionale Hovenierscompetitie'DeTuin van het Jaar'. Hij of zij weet hoe dat moet. Vorig jaar dongen 35 tuinen mee naar de hoofdprijs, een speciaal voor de competitie gecreëerd bronzen kunstwerk. Het zou toch leuk zijn als uw hovenier dat met uw tuin wint f 5 •ff' ■k i' Hjftulncintrum IjlS 0118 470400 vtissingen Uw Tuinvakman! U bent van harte welkom op: Berlagestraat 1Vlissingen, Telefoon: 0118 - 47 04 00 SUNLUX«ZEELAND B.V. Uitvalschermen Rolluiken - rolpoorten Knikarmschermen Lamellen - jaloezieën Verandazonwering Rolgordijnen - plissés Sereens Voor vrijblijvende prijsopgave Tel. (0118) 63 75 63 Tel. (0118) 46 05 70 Nieuwe Vlissingseweg 574 MIDDELBURG Handelsweg 5 VLISSINGEN Haal bif ons het GRATIS Garagedeurenboekje. Garagedeuren Tot uw dienst! Nobelweg 2-20 (bij McDonalds) Goes. Tel. 0113-271444 Stratenmaker De Smit legt goed en vakkundig opritten en sierlijke terrassen aan. Vraag geheel vrijblijvend een offerte... ook voor herbestrating 'I gaxaH, fiZ-kalk Óaxon-Pt bij ons tuincentrum. U kunt bij deze tuinspecialist terecht met al uw vragen over uw gazon en voor een folder over het 7-Stappenplan. Als u een bodemmonster van uw tuin meeneemt, krijgt u bovendien een gratis pH-bodemtest! ECOstyle heeft een handig stappenplan ontwikkeld waarmee u een gezond en diepgroen gazon krijgt zónder mos. Dit 7-Stappenplan pakt de oorzaak van mos- groei aan en zorgt dat uw gras optimaal kan groeien. Een ECOstyle tuinspecialist is binnenkort een dag te gast etc. n&itujsc (\t£ fcjeiiC doir. Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376. (bij Sportpunt Zeeland en Praxis) Pergola's Serres Veranda's aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Middelburg - Telefoon: (01 18) 61 33 81

de Faam | 2002 | | pagina 22