Schilderij maken? Oude traditie na twaalf jaar in ere hersteld Eindelijk lente Zeeuwse lopers maken zich klaar voor Roparun Wij zoeken een nieuw tehuis VERLICHTING op de begane grond MARCONISTRAAT, GOES .,ai vindt het op de Woonboulevard! Sinds twaalf jaar wordt er geen Koninginne- dagfeest meer georganiseerd aan de Vlis- singse Singel of in de directe omgeving. „Daar moet verandering in komen", dachten de be woners uit deze buurt. Ze richtten een werk groep op en begonnen met de organisatie. Eerst maar eens voor de kinderen. Valt het in de smaak wordt het volgend jaar uitgebreid met festiviteiten voor volwassenen. MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZAfERDAG ZONDAG Woensdag 08 mei is het weer zo ver. Dan vertrekken ongeveer 4500 men sen van Rotterdam richting Parijs om de Roparun te lopen. Ro parun is een afkorting van Rotterdam-Parijs- RUN. Het is de lang ste non-stop estafet teloop ter wereld met een afstand van 527 kilometer. De promo tieloop start om 12 uur bij Ahoy en gaat langs de Daniël den Hoedkliniek. Om 15 uur is de start van de wedstrijd. Op 10 mei hopen lopers en bege leiders in Parijs te zijn aangekomen. Woensdag 10 april 2002 FAAM/VLISSINGER 19 kikkans .'.'".no Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reljerwaard) Tel 010-2921026 Meubelen TeL 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, Ais afslag 20 Barendrecht/ljsselmonde www.straluma.nl De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen Of ben je toe aan een nieuw kleurtje op de muur, een romantische lambrisering of de juiste verfroller... Wifcro. tk'citv ftftjgwtn KntKeo» ft K. iyio»9Aria Slaapkamer^ Inttdvui T^taat. VVOM.-» ivAN'MA Trentlftopper, Kwantum. ''MC t-i Wand. Pa id ii» Parket MöAJfÉt, «m Wd M Fancy Fair - Op het plein van basisschool de Uilenburch te Middelburg wordt zaterdag 20 april van 10 tot 13 uur een Fan cy Fair gehouden.Er is van alles te koop en te doen: verkoop van tweedehands spullen, stekjes en plantjes, door de kinderen zelf gemaakte artikelen, grabbel tonnen voor groot en klein, Le vende Jukebox, spelletjes. Lote rij, levende standbeelden, live muziek, schoenpoetsers en niet te vergeten lekkers op een ge zellig terras. Kerkdienst - In kerkcentrum de Morgenstern te Middelburg wordt zondag 14 april om 14.30 uur een kerkdienst gehouden voor mensen met een functie beperking/verstandelijke handi cap. Voorganger is Ds. A.V. de Nooy thema "De stem van de Heer". Sing in - In de Eben Haëzer Kerk aan de Kasteelstraat 109 te Vlissingen wordt zondag 14 april vanaf 20 uur een Sing in gehou den. Luisteren en/of meezingen met het thema 'Geen zee te hoog!' Met jeugdkoor The Great Adventure. Lezing - Op uitnodiging van de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland, afd. Zee land, houdt Veronique Vander- kerchove, conservator Stedelijke Musea Leuven vrijdag 12 een le zing getiteld: Een stadsarcheolo- gische zoektocht naar Leuvens verleden. Plaats: Armeniaans Schuitvlot 1. Aanvang 19.30 uur. InzameHngsactie - De Herv. Diaconie te Nieuw en St. Joos- land houdt zaterdag 13 april een inzamelingsactie ten bate van Poolse kankerpatiëntjes. Met het ingezamelde geld worden medicijnen gekocht die door en kele leden naar het ziekenhuis in Gdansk worden gebracht. Door het luiden van de kerkklokken hoopt de diaconie weer veel mensen tussen 9.30 en 12 uur naar de Herv. Kerk te roepen om daar hun steentje bij te dragen aan dit goede doel. Een bijdrage kan ook gestort worden op reknr. 30.38.52.143 tnv Her vormde Diaconie Nieuw en Sint Joosland o.v.v. Actie Polen. Steun Israël - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt woensdag 17 april een verkoop dag van Israëlische producten in Serooskerke. Plaats: Zandput 17a te Serooskerke. De verkoop duurt van 10 tot 21 uur. KerkinActie - Op de boerderij van de fam. Coppoolse aan de Oostkapelseweg 83 te Seroos kerke vindt zaterdag 13 april de campagne 'Voedsel om te de len' plaats. Er is een tentoon stelling van rijtuigen en een schilderijen expositie waarbij een van de schilderijen verloot wordt. Verder zijn er stands met bloemen, bloemstukjes, kaarten en artikelen van Kerinactie. Stoppen met roken - Van daag om 19.30 start de introduc tiebijeenkomst van de cursus 'stoppen met roken' van het ZCAD. De bijeenkomst vindt plaats in het regiobureau van ZCAD aan de Badhuisstraat 25- 29 te Vlissingen. Deelname aan de introductie is gratis. De wer kelijke cursus zal waarschijnlijk 17 april starten en omvat 9 bij eenkomsten. Op de geplande stopdag, 18 april, stopt de hele groep met roken. Om in deze beginfase extra steun te bieden zijn er 2 bijeenkomsten gepland. Na de stopweek is er vooral aandacht voor het volhouden van het niet-roken. Alle bijeen komsten beginnen om 19.30 uur. De kosten bedragen 140 euro (incl. cursusmateriaal): voor rokers niet meer dan 4 a 5 we ken rookwaar. De ziektekosten verzekering komen bij een aan vullende verzekering tegemoet in de kosten. Open Morgen - Zaterdag 13 april van 10 tot 12 uur presente ren het Centrum voor Kunstedu catie en de Muziekschool hun veelzijdige cursus- en activitei tenprogramma in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brou- wenaarstraat 2 te Vlissingen. Docenten en cursisten van bei de instellingen geven deze mor gen informatie over het aanbod. Tevens is er vanaf 13 april de ex positie 'Design' van Hans Bom- meljé te bezichtigen. Kinderboerderij - Kinderboer derij de Klepperhoeve houdt woensdag 17 april weer een themamiddag 'werken op de boerderij' voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. De activiteit kost 50 eurocent en duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Net als vorig seizoen kunnen de kinderen weer iedere maand een andere diersoort ko men verzorgen. De Klepperhoe ve, Meiveldpad 55 Middelburg, tel. 0118-627142. Libellen en zweefvliegen - Dinsdag 16 en dinsdag 23 april verzorgt de afd. Walcheren van het IVN een cursus libellen en zweefvliegen. Deze cursus is bestemd voor iedereen die meer wil weten over de mooie insecten. Naast de cursusavon den die om 19.30 uur beginnen is er ook een excursie. De cur sus wordt gegeven in het Mic/Mec te Vlissingen. Belang stellenden kunnen contact op nemen met Magda Willemse, tel. 0118-478170. Turnuitvoering - Turnvereni ging Astrow houdt zaterdag 13 april een turnuitvoering in sport hal Baskensburg te Vlissingen. Thema is 'The Movie'. Gastop treden: dansgroep Hygiëa, kara- tedemogroep en afrodans. Kaar ten zijn aan de zaal te koop en kosten 2,50 euro, kinderen t/m 12 1,50 euro. Aanvang 19 uur. Infoavond MMK - Het Mid delburgs Muziek Korps houdt donderdag 11 april een openba re muziekavond. Vanaf 19 uur wordt in het gebouw van Neha- lennia aan de Gerrit v.d. Veen- straat te Middelburg voorlichting gegeven over het leren bespe len van een instrument, spelen in een orkest, contributie etc. Het jeugdorkest zal deze avond diverse malen van zich laten ho ren. ledereen die een instru ment wil leren bespelen, of dit al kan, is van harte welkom. Opbrengst collecte - De Na tionale collecte Simavi 17-23 maart in Rosenburg (Vlissingen) heeft 338,15 euro opgebracht. Dit geld gaat naar lokale organi saties in het Zuiden die de ge- zonheidszorg toegankelijk ma ken voor de allerarmsten. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, Nationaal Muse- umweekeinde, 10 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka pelle, rondleiding 'Reeën en andere zoogdieren', 6 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Markt Middelburg, boeken- en verza- melmarkt, 11 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu termorgen, 10 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Joris van Casteren, 'Ver geten dichters van de 20e eeuw', 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, Jan Scheffers in gesprek met Luuc Smit, leerling Gazan van de synagoge in Middelburg, 20 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, kindermiddag Ju rassic Polderland, 14 u. Jaap Augustein (20), woord voerder van de werkgroep, Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Drukkery Middelburg, kookde monstratie door Lonny Gerun- gan, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Druk kery Middelburg, speldemon- stratie 'De wereld van Sofie', 11 u. Zeeuws Biologisch Mu seum Oostkapelle, Nationaal Museumweekeinde, 12 u. De Stichting Hulp en her plaatsing huisdieren zet zich in om zoveel mogelijk thuisloze dieren een fijn on derdak bij dierenvrienden te geven. In deze rubriek staan de dieren vermeld die op dit moment geen baasje hebben. Benji en Rakker, resp. een grij ze Dwergpoedel-reu van 13 en een abrikoos middenslag Poe del-reu van 12 jaar. Deze heren zijn niet meer zo piep en horen en of zien ook niet meer zo goed, maar ze zijn erg lief en waren van oudere mensen, die niet meer voor ze kunnen zor gen. Wat eten betreft zijn ze schromelijk verwend, maar brokjes gaan er ook wel in. Ze waren een omheinde tuin ge wend, maar werden nog wel uitgelaten. "Altijd samen", moet ook samen blijven. Lotje, een bastaard Kooikerhondje van 10. Ze is gesteriliseerd en wit/bruin met een beetje zwart. Lotje's baasje is overleden en heeft daardoor een half jaar al leen in de woning doorge bracht voordat ze in een gast gezin terecht bij ons kwam. Lotje is sociaal naar kinderen, honden en katten. In de auto raakt ze in paniek. Pebbles, een Boerenfox-teef van 4 jaar. Zij is gladharig en zwart/wit. Haar huidige eigenaar en zij passen niet goed bij elkaar, waardoor Pebbles wat te veel zaken regelt in huis. Pebbles kan prima een poosje alleen zijn, is sociaal naar katten, loopt graag naast de fiets, is bang voor onweer en de post bode is niet haar vriendje. Tess, een Rottweiler-teef. Ze is gewoon gedumpt door haar eigenaar. Ze is voor eigen mensen erg aanhankelijk en kruipt het liefst in je binnenzak. Tegenover vreemden speelt ze de waakhond. Ze is bang voor slipkettingen en snel bewe gende handen en voeten. Ze is niet geschikt bij kleine kinde ren, kleine honden en katten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van de telefoondienstmedewer kers, 0294-481753, 0511- 421801, 058-2669016, 0511- 542373 en 0575-518621 of een e-mail sturen aan info@dier- hulp.nb.nu. herinnert het zich als de dag van gisteren. „Het was leuk, met de hele buurt op het sportveld aan het van Nispen plein, echt feest. We hebben nog wel geprobeerd om te achterhalen wie dat in die tijd organiseerde maar dat is he laas niet gelukt. Misschien wil len de mensen die er toen bij betrokken waren ons wel met het een en ander helpen. Onze eerste poging om de buurt warm te laten lopen is niet zo gunstig verlopen. We hebben een oproep gedaan via een brief en die huis-aan-huis be zorgd. Waarschijnlijk is hij ver loren gegaan tussen andere reclamefolders, we kregen in ieder geval weinig respons. Het idee om een koninginne dag-feest te organiseren is van twee moeders hier uit de buurt. Zij wilden weer een ou derwetse versierde fietsenop- tocht voor hun kinderen. Al gauw liepen er meer mensen voor warm en werd het pro gramma uitgebreider. De ge meente stond wel achter onze plannen. Er zat nog 50 Euro in het oranjepotje en daar heb ben ze 500 van gemaakt. We hebben inmiddels ook andere sponsoren. De middenstand laat zich zeker niet onbetuigd en een evenementenorganisa tie, hier vlak bij heeft zijn ap paratuur aangeboden en zal een Play-back show voor kin deren op touw zetten. Stroom krijgen we van de kerk, we krijgen echt wel medewerking voor onze plannen." Augustijn is enthousiast, het moet luk ken vindt hij. Mooi weer is na tuurlijk een eerste vereiste maar aan een slecht-weer voorziening wordt gewerkt. In- De laatste keer dat er koninginnedag werd gevierd aan het van Nispenplein 12 jaar geleden. middels hebben zich 13 vrij willigers aangemeld maar de werkgroep kan er nog heel veel hulp gebruiken. Jaap Au gustein heeft via een woning site, waarin men aangeeft hoe een buurt is samengesteld, opgevraagd hoe kinderrijk de omgeving is. „Dat zijn er heel wat, 1080 kinderen om precies te zijn. Binnenkort zetten we duizend flyers uit en hopen dan op behoorlijk wat inschrij vingen. Basisscholen in de omgeving krijgen eveneens inschrijfformulieren en infor matie aangeleverd. We hopen zo een beeld te krijgen van een voorlopig aantal deelne mers dat er daar later nog wat bij komen is geen probleem maar gezien de inkopen moe ten we wel een klein beetje overzicht hebben. De deelne mende straten lopen van de Singel tot aan het Schelde ter rein. Alle in deze omgeving wonende kinderen zijn van harte welkom, laat Jaap Au gustein weten. Het feestprogramma ziet er als volgt uit. Om 8.30 uur verza melen de kinderen met ver sierde fietsen zich op het festi valterrein aan het van Nispen plein voor de tocht naar het Stadhuisplein. Om 9 uur wor den de vlaggen gehesen op het Stadhuisplein. Om 10 uur is er op het festivalterrein een ereronde met de versierde fietsen. Om 10.30 uur begin nen de kinderspelen en de Zeskamp, 's Middags om 13 uur zijn er pannenkoeken voor de deelnemers aan de spelen en om 14 uur begint de Play back show voor de kinderen en is er een rommelmarkt voor en door kinderen uit de wijk. Wie de mooiste fiets heeft, de beste was in de spe len of het best kan playbacken wordt om 15 uur bekendge maakt. Als extra amusement is er 's morgens een clown en de hele dag een schminkster. Bovendien denkt men nog over een Bingo of verloting waarvoor loten op het terrein kunnen worden gekocht. Het zogenaamde "spijkerpoepen", gaat de hele dag door. Na af loop van de prijsuitreiking krijgt ieder kind een ballon door de clown uitgereikt. De kinderspelen zijn bedoeld voor kinderen van 4-tot 8 jaar, De zeskamp is voor de jeugd van 9- tot 12 jaar. Voor inlich tingen en aanmeldingen tel: 0624567405 of 414168. Dit jaar doet voor het eerst een team van de gemeente Schouwen-Duiveland mee. Stichting Roparun wil met het ingezamelde geld de kwaliteit van het leven van kankerpa tiënten verbeteren. En dus is het de bedoeling dat het Schouwse Roparunteam zo- van Rabout en de fietsen wor den door de monteurs tiptop in orde gemaakt, want pech onderweg kan het team niet gebruiken. De kleding van de lopers wordt gefinancierd door projectontwikkelaars Van Garderen Dekker uit Goes. Inmiddels zijn er al heel wat Zeeuwse doelen on dersteund door de Roparun. Zo zijn er vakantiehuizen ge realiseerd, waaronder twee in vakantiepark 'De Banjaard'. Hier kunnen kankerpatiënten kosteloos met hun gezin/fa milie verblijven. Vorig jaar werd er een bijdrage geleverd aan het in aanbouw zijnde hospice te Middelburg. Ook is er met behulp van Roparun- geld een afdeling in de Daniël den Hoedkliniek voor pallia- tieve zorg, verpleging in een huiselijke omgeving, verwe zenlijkt. Naast de materiële sponsors is het Schouwse team ook op zoek naar geldschieters om zoveel mogelijk geld bij el kaar te brengen voor de kan kerpatiënten. Vorig jaar is door de Stichting Roparun 4,6 miljoen gulden bijeen gebracht. De lopers zijn vastbesloten om in 2002 nog meer bij elkaar te lopen. Meer informatie over het Schouwse Roparunteam is te vinden op de website: www.schouwen- duiveland.nl/roparun. veel mogelijk geld bij elkaar brengt om nieuwe projec ten van de Stichting Roparun te kunnen financieren. De le den van het team zijn momenteel druk bezig overal spon sors te werven. Naast het geld inza melen is er natuur lijk ook de sportieve prestatie. De lopers van elk team lopen in estafettevorm non-stop in ander half a twee dagen van Rotterdam (Ahoy) naar Parijs. Een team bestaat uit acht lopers met daar omheen ongeveer 20 mensen aan begeleiding. Ie dere loper loopt ongeveer 70 kilometer in twee dagen. Naast de lopers zijn er 6 fiet sers in het team die de lopers begeleiden tijdens het lopen. De fietsers zorgen ervoor dat de lopers veilig kunnen lopen en dat ze uit de wind gehou den worden, 's Nachts zorgen de fietsers voor verlichting en geven ze de route aan. De fietsers worden gespon sord door Bikeshop Rabout uit Goes. Zij worden uitgerust met een complete kledinglijn WOON BOULEVARD (advertentie)

de Faam | 2002 | | pagina 19