Kok Beveiliging: onderscheid door betrokkenheid Petroplus Tankstorage operationeel in Vlissingen Het komt voor elkaar met Merwecombinatie Stuwadoorsbedrijf Labour Service Zeeland BV Wij zorgen ervoor dat kunststof steviger en kleurvaster wordt Steelwelding; ruim tien jaar vakmanschap en betrokkenheid Merwecombinatie is een aannemingsbedrijf in de Grond-, Weg- en Waterbouw. Het bedrijf heeft zich toegelegd op het realiseren van: Rioleringsprojecten Verhardingswerken Waterbouwkundige werkzaam heden Waterhuishoudingsprojecten Weg(re)con- structies Bodemsaneringen Dam wand beschoeiing Betonwerken Uitbreidingsplannen Begin jaren zeventig is het be drijf opgericht. Merwecombi natie is van oorsprong een bedrijf dat zich gespeciali seerd heeft in milieu- en ci viele techniek. Nederland werd zich in de jaren zeventig meer en meer milieubewus ter. Zo werd het in die tijd een goede gewoonte om bij ieder bouwproject te kijken naar de gevolgen voor het milieu. Door deze gevolgen te inven tariseren kon er gezocht wor den naar een goede manier om de schade aan hel milieu zoveel mogelijk te beperken. Het bedrijf wordt vaak inge schakeld door verschillende lagere en hogere overheden, maar ook door waterschap pen, projectontwikkelaars, bedrijven en woningbouw verenigingen. Veelal wordt er door Merwecombinatie zelf standig gewerkt. Alle kennis is in huis om een project goed te laten verlopen. In principe kan het bedrijf alles regelen. Van tekeningen en berekenin gen tot de vergunningen en daarna voor een vlekkeloos verlopende uitvoering. Dit al les gebeurt volgens een strak ke planning en in goed over leg. Opvallend is dat bij Merwecombinatie met 35 medewerkers als hecht team wordt gewerkt. Alleen op deze manier is het mogelijk om alle afspraken na te komen zowel tegenover opdrachtgevers als eigen personeel. Bij specialis tische werken wordt er sa mengewerkt met onderaan nemers en ingenieursbu reaus, die dezelfde kwaliteits normen waarderen. Sinds 2000 is Merwecombinatie een ISO 9002 en VCA" gecertifi ceerd bedrijf. De werkzaam heden worden met name in Zuid-West Nederland uitge voerd. In Zeeland is Merw ecombinatie op dit moment bezig met de renovatie van het brugdek op de Langevie- lebuitenbrug in Middelburg. Recent gerealiseerde plannen zijn het bouw- en woonrijp- maken van de uitbreidings plannen Nieuw- en St. Joos- land Zuid en Plan Hazenburg te Arnemuiden. Merwecombinatie Engelandweg 25 - havennr.1056 Vlissingen-Oost. Telefoon:0118-467706 In Vlissingen Oost aan de Finlandweg 1 is het kantoor gevestigd van Labour Service Zeeland BV. Het meren deel van het personeel is echter een eindje verderop werkzaam in de - aan de kade afgemeerde - schepen of de grote koel- en vrieshuizen. Labour Service Zeeland is een Hoondert. Gebleven is de stuwadoorsbedrijf verant woordelijk voor het laden en lossen van schepen, en dus een schakel in de keten die er ondermeer voor zorgt dat producten uiteindelijk op de schappen in de supermarkt komen te liggen. Er worden ook producten ge lost met een andere bestem ming dan de supermarkt. Naast jus d'orange, groente en fruit, vlees of boter worden staal, papier, ertsen of me taallegeringen gelost. Sinds 1999 gaat het bedrijf onder de naam Labour Sendee Zeeland door het leven. Daarvoor heette het stuwadoorsbedrijf is enorme schat aan ervaring die in het bedrijf aanwezig is. De kracht van het bedrijf is dat zij ervaren personeel in vaste dienst hebben, die ei genlijk direct en overal inzet baar zijn. De voormannen kennen het klappen van de zweep en hebben aan één woord genoeg om te weten wat er moet gebeuren. Daar naast kunnen zij een ploeg op sleeptouw nemen en de wat onervarener jongens begelei den. Ervaring is dan ook één van de zaken waar het om draait, er bestaan geen oplei dingen voor het vak, het is een kwestie van doen, er ge voel voor ontwikkelen. Op de werkvloer - in het ruim van een schip dat gelost wordt - blijkt wel hoe moeilijk het vak eigenlijk is. Een chauffeur manoeuvreert in de kleine ruimte met zijn heftruck. De bedoeling is zonder schade zo snel en efficiënt mogelijk de pallets in de bak van de kraan te zetten zodat die ze op de kade kan plaatsen. Op de ka de staan heftrucks klaar om ze naar het koelhuis te ver voeren. Daar worden ze dan gescand om zo uiteindelijk in een cel op de juiste plaats te belanden. Klaar voor verder transport. Er wordt goed sa mengewerkt en in snel tempo verdwijnen de pallets van de kade. Dat Labour Service Zee land zeer flexibel is blijkt wel uit het feit dat er ook perso neel werkt bij Zeelandia in Zierikzee en bij Sita Food Re cycling. Het is de hoge mate van inzetbaarheid van het personeel, dat er voor heeft gezorgd dat veel bedrijven in middels gebruik maken van de diensten van Labour Servi ce Zeeland. Labour Service Zeeland Finlandweg 1 havennummer 4052 Vlissingen Tel: 0118-460092 www.labourservicezeeland.nl ATOFINA Vlissingen B.V. in Vlissingen-Oost is een stukken af. Waarmee gelijk duidelijk wordt dat uw en on ze wereld niet zonder chemie kan. Daarom ook werken wij volgens de richtlijnen van de chemische industrie en het moederbedrijf. Ook hanteren wij onze milieubeleidsverkla ring strikt." Atofina Vlissingen BV Europaweg Zuid 2 4389 PD Ritthem (0113) 617000 chemisch bedrijf waar 190 mensen werken, waarvan een groot aantal in ploegendienst. Het bedrijf maakt onder an dere toevoegingen voor kunststoffen, verven en ge wasbeschermers, glascoatings en producten voor industriële schoonmaakmiddelen. Het bedrijf is onderdeel van we reldconcern TotalFinaElf. "Wij zijn een zelfstandig onderdeel van een wereldconcern en ne men als zodanig onze verant woordelijkheid naar de omge ving en onszelf." Aan het woord is Ben Bosman, Ma nager Veiligheid en Milieu bij ATOFINA Vlissingen. Dat ver antwoord en zorgvuldig wer ken belangrijk is in een omge ving als deze neem je, ook als leek, direct aan. Langs en tus sen opslagtanks en reactoren loopt een netwerk van dikke en dunne leidingen als een wegennet rond een wereld stad door elkaar. Toch ziel het er geordend uit. "Deze leidin gen voeden alle lopende pro cessen", vertelt Ben. Veilig heid is een belangrijk onder deel van de bedrijfs- en pro cesvoering. Dit wordt nog duidelijker wanneer je de controlekamer binnenloopt. Grote computerbeeldscher men bieden een schematisch overzicht van al die tanks, re actoren en leidingen daarbui ten. Operators houden via de ze beeldschermen constant toezicht op de lopende pro cessen. Zij zorgen er mede voor dat de processen veilig verlopen. Soms vragen men sen: „Wat maken jullie nu ei genlijk?". Onder andere toe voegingen voor kunststof raamprofielen, een goed al ternatief voor tropisch hard hout. Ook zorgen wij ervoor dat kunststoffen steviger, slag-, kras-, en kleurvast wor den. Zonder ons toedoen bij voorbeeld zijn skates binnen een half jaar flets of breken er Ooit begonnen als een tweemansbedrijf, is Steelwelding uit gegroeid tot een vooraanstaande onderaannemer met ruim 250 werknemers. Het bedrijf is gespecialiseerd in het leveren van gecertificeerde lassers, pijpfitters, staalbewerkersen ander technisch personeel. Steelwelding is een bedrijf met steeds kleiner, terwijl het aan een sociaal hart. Het is de kracht van het bedrijf, dat on der de bezielende leiding van oprichter en directeur Ad An- thonise uitgroeide tot wat het nu is. Een gerenommeerd be drijf met een goede naam. Groot was dan ook de schok toen hij afgelopen maand on verwacht overleed. Zijn filoso fie - "Investeren doe je in men sen, materialen zijn slechts hulpmiddelen." - blijft dan ook onverminderd van kracht bin nen het bedrijf. Die filosofie heeft gewerkt. Vakbekwame lassers, pijpfitters, plaatwerkers en ander technisch personeel werken graag voor Steelwel ding. Het aantal medewerkers dat gedetacheerd wordt via Steelwelding wordt dan ook tal dat in vaste dienst komt steeds groter wordt. Technisch personeel dat via het bedrijf aan de slag wil, wordt niet in geschreven, ze solliciteren. Vakmensen die verder willen of (nog) niet voldoen aan de hoge eisen die opdrachtgevers wen sen, krijgen de gelegenheid om zich te laten bijscholen of cur sussen te volgen. Dit maakt dat Steelwelding toonaangevend is op het gebied van de onder aanneming van technisch ge kwalificeerde en gemotiveerde medewerkers op specialisti sche terreinen. De opdrachtge vers van Steelwelding bevinden zich in alle sectoren. Zo is het bedrijf betrokken bij verschil lende facetten van de bouw van de Westerscheldetunnel. In eerste instantie alleen voor on derhoudswerken, maar later ook in de tunnel zelf. Zo levert Steelwelding bedieningsmede werkers voor de boormachine en personeel voor de elektro techniek, is betrokken bij het onderhoud van de separatiefa- briek en is verantwoordelijk voor het onderhoud van de lo comotieven. Andere sectoren zijn de offshore en de scheeps bouw. Van essentieel belang in deze sectoren zijn vakman schap en veiligheid. Er worden dan ook hoge eisen gesteld aan het personeel. Voor Heerema Havenbedrijf B.V. en de Ko ninklijke Schelde Groep dan ook de reden om lassers, op bouwers en ijzerwerkers van Steelwelding in te zetten. Ook in de petrochemische industrie en bij constructiebedrijven zijn medewerkers van het be drijf actief. Naast het plaatsen van technisch personeel bij grote en kleinere opdrachtge vers bemiddelt Steelwelding tussen bedrijven die tijdelijk een overschot aan personeel hebben en bedrijven die tijde lijk deze mensen tekort komen. Dat maakt Steelwelding tot een veelzijdig bedrijf, waar samen werking centraal staat. Ad An- thonise vatte het nog het beste samen toen hij schreef: 'Steel welding; een bedrijf dat nog steeds vindt dat het beter kan en daar aan blijft werken. Sa men met de medewerkers, sa men met de opdrachtgevers. Werken aan een win-win situ atie.' Steelwelding, Frankrijkweg 5, 4389 PD Vlissingen-Oost Tel 0113-614024 Fax:0113-614119 e-mail: steelw@2eelandnet,nl Op 11 september werd de wereld met zijn neus op de feiten gedrukt. Toen twee vliegtuigen zich in het World Trade Centre boorden en één op het Pentagon stortte, rees de vraag hoe veilig een democratie is tegen aan vallen van terrorisme. Honderd procent veilig na tuurlijk nooit, dat is de prijs die we betalen voor onze vrij heid, maar je kan er alles aan doen om het zo veilig moge lijk te maken. Ook over crimi naliteit en criminaliteitspre ventie wordt de laatste weken veel gesproken. Het zijn za ken waar Kok Beveiliging zich mee bezig houdt. Onder het motto voorkomen is beter dan genezen zetten zij zich in voor de veiligheid van de klant. Met recht mag er bij beveili gingsbedrijf De Kok gespro ken worden over een schat aan praktijkervaring. Eige naar De Kok zit al vanaf zijn achttiende in het vak. Als be roeps bij de marechaussee was hij betrokken bij de be veiliging van Drakensteyn, het toenmalige onderkomen van koningin - toen nog prin ses - Beatrix en prins Claus. Daarna kwam hij in de parti culiere beveiligingssector te recht waar hij nog steeds werkzaam was - als hoofd be- drijfsbewaking bij Hoechst - toen dat bedrijf werd opge deeld in diverse bedrijfjes. Hij besloot om onder eigen vlag door te gaan op het nieuwe industriepark Vlissingen, het terrein waar Hoechst geves tigd was. Begonnen in 1997 met zes. medewerkers is Kok Beveiliging uitgegroeid tol een bedrijf met vierentwintig personeelsleden nu. De ob jecten die beveiligd worden, zitten verspreid over Midden- Zeeland, Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en West-Brabant. Naast object beveiliging is het bedrijf ook actief op het gebied van per- soons- en evenementenbe veiliging. Hoewel het beveili gingsbedrijf in die vijf jaar enorm is gegroeid, is er aan de filosofie niets veranderd. De nadruk ligt nog steeds op 'onderscheid door betrokken heid' zoals De Kok het zelf zegt. Dat betekent korte lij nen, persoonlijk contact en snelle behandeling van klach ten. Het feit dat De Kok nog regelmatig zelf op de werk vloer te vinden is, geeft aan dat hij weet wat er zo al speelt. Het is dan ook die be trokkenheid dat Kok Beveili ging zo uniek maakt. Ook geeft De Kok les in het beveili gen en is hij examinator bij het S.V.RB. - Stichting Vakop leiding Particuliere Beveili Kok Beveiliging Haven 9890 Vlissingen-Oost Telefoon: 0118-689750 ging. Zo leidt Kok Beveiliging personeel op via de 'werken - leren' methode. Het is dan ook een erkend ECABO leer bedrijf. Veelzijdigheid, des kundigheid en persoonlijke aandacht, het is die mix die Kok Beveiliging zo uniek maakt. En daar ligt tevens de reden waarom al zoveel be drijven en instellingen Kok Beveiliging in de arm nemen om hun object of evenement te beveiligen. Sinds 1 januari 2000 is Petroplus Tankstorage Interna tional B. V. de eigenaar van de voormalige Hoechst terminal in de industriële haven van Vlissingen. De terminal, die bestaat uit twee tanks van elk 32,000 m3, was al een tijdlang niet meer in gebruik. Sinds begin april heeft Petro plus Tankstorage de tanks weer in gebruik genomen. Petroplus zal zich daar bezig gaan hou den met de dagelijkse opera ties rond de opslag van gaso- lie en het onderhoud van de terminal. Petroplus Tankstorage Inter national B.V. Petroplus Tank storage International BV biedt opslagcapaciteit voor derden aan. Alle opslag faciliteiten zijn gebouwd op het opslaan van bulk liquide producten. Petroplus Tankstorage is sinds 1995 actief en heeft op dit moment een totale opslagca paciteit van bijna 5 miljoen m3. Op dit moment is Petro plus Tankstorage in zes West- Europese landen vertegen woordigd. Twee van de zeven tien operationele terminals bevinden zich in Vlissingen. Alle terminals zijn gelegen op uitstekende geografische lo caties. Petroplus Tankstorage biedt een grote variëteit aan services. Wanneer nodig, is Petroplus Tankstorage bereid te investeren in klantgerichte faciliteiten. Als geen ander voelt Petroplus zich verplicht en sterk geëngageerd om con- Petroplus Tankstorage International B.V. Max Euwelaan 80 3062 MA Rotterdam 010-24 25 950 tankstorage@petroplus.nl www. petroplus- tankstorage. com tinue verbetering van de vei ligheid, welzijn van werkne mers, derden en omwonen den en de bescherming van het milieu te realiseren.

de Faam | 2002 | | pagina 14