Provincie Zeeland Toekomst voor het verleden Milieuklachten en meldingen de Andere Makelaar tOfficiële Mededelingen Vanaf i april moet u de Andere Makelaar hebben Stremmingen Zeelandbrug Rondom het Veerse Meer Milieu MER-beoordeling dijk- verbetering Buiten haven Vlissingen Ontwerp-vergunningen Rioolwaterzuiverings installatie te Ritthem Ja wij gaan het "anders" doen De Andere Makelaar dat zijn wij René Leenpoel en Roland de Wit. Op 1 april 2002 starten wij ons makelaarskantoor in Veere. Zoals u weet is deze datum een Kopen l Verkopen wij doen het anders Woensdag 3 april 2002 FAAM/VLISSINGfcR 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 14/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Nieuws Gedeputeerde Staten hebben het 1 O-puntenplan voor de Zeeuwse cultuurhistorie, Toekomst voor het verleden' vastgesteld. In dit plan, een onderdeel van de cultuurnota 'De kracht van cultuur', wordt vooral de relatie tussen cultuurhistorie, ruimtelijke inrichting en toerisme uitgewerkt. Het plan richt zich op behoud, ontwikkeling, ontsluiting en gebruik van de cultuurhistorie van Zeeland. De milieuklachtentelefoon is be doeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkom stig van bijvoorbeeld bedrijfsacti viteiten, landbouwactiviteiten of horecagelegenheden. Bodem- of waterverontreiniging kan even eens bij dit punt worden gemeld. De milieuklachtentelefoon is niet bedoeld voor algemene milieuvra- gen en klachten over bijvoor beeld het ophalen van huishoude lijk afval. Hiervoor kunt u bij uw gemeente terecht. Het algemene nummer van de milieuklachtentelefoon is 0118- 412323. Dubieuze stoffen Bij het milieumeldpunt is het 'Meldpunt dubieuze stoffen onder gebracht. Dit kunt u bellen als u stoffen aantreft, bijvoorbeeld op het strand of langs de zeedijk, die gevaarlijk zijn voor het milieu of de volksgezondheid. Daarbij kunt u denken aan: verdovende middelen; injectie spuiten; olie; munitie en ander oorlogsmateriaal. Milieudelicten Als u getuige bent van een milieu delict kunt u het algemene num mer voor milieuklachten bellen. Bij milieudelicten moet u denken aan: het dumpen van afval in ber men en sloten; het illegaal dem pen/graven van sloten; lozen van olie en dergelijke. Zwemwater Voor vragen of klachten met be trekking tot zwemwater in zwem baden of oppervlaktewater is bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland de zwemwatertelefoon ingesteld. (0118-631967, bereikbaar tij dens kantooruren). Komt u ge vaarlijke situaties tegen of heeft u slechte ervaringen met zwem watergelegenheden, dan kunt u dit doorgeven via de zwemwater telefoon. U kunt de zwemwater telefoon ook bellen voor actuele informatie over de kwaliteit en veiligheid van zwemgelegenhe- den. Dit geldt voor het Veerse Meer, het Zoommeer, de Ooster- schelde, de Westerschelde, de Noordzee, zwembaden en sauna's in Zeeland. Regelmatige controles zorgen voor actuele en betrouwbare gegevens. Klachtenfolder Alle milieuklachtennummers staan vermeld in de folder Milieu klachten meldingen over het milieu. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Om een indruk te geven van de onderwerpen die in Toekomst voor het verleden' de revue pas seren, wordt hier wat dieper ingegaan op de waardevolle his torische gebouwen. Onder deze noemer vallen kerken, molens en boerderijen. Elke kerk, boerderij of molen heeft wel specifieke kenmerken, zoals een bepaalde vorm van een toren en de vorm geving van een schuur. Als het niet rendabel is om de gebouwen nog voor hun oorspronkelijk func tie te gebruiken kan er achters tallig onderhoud ontstaan. Als dat van kwaad tot erger gaat, wordt het verval zo groot dat slopen een logisch vervolg lijkt. Door ondersteuning bij restauratie en onderhoud, door te laten inventa riseren en onderzoek naar herbe stemming te stimuleren, wil de provincie, samen met ander over heden en particulieren, de proble men aanpakken. Hoewel het behoud van het industrieel erf goed niet wordt onderschat, wordt in eerste instantie de aan dacht gericht op molens, boerde rijen en kerken. Molens Bijna alle Zeeuwse molens zijn aangemerkt als rijksmonument. Uit een overzicht blijkt dat de komende tien jaar er nog.32 molens moeten worden gerestau reerd. Het Rijk neemt een groot deel van de kosten voor haar rekening door tussen de 60 en 70% restauratiesubsidie toe te kennen. Het is minstens zo be langrijk te behouden wat er is. Daar draagt de provincie een steentje aan bij door het verstrek ken van onderhoudssubsidies en draaipremies. Boerderijen Steeds meer van de 148 agrari sche gebouwen die op de monu mentenlijst staan, komen in slech te bouwkundige staat te verke ren. Ondanks de mogelijkheid van 20% rijkssubsidie voor restaura tie en de mogelijkheid van 30% restauratiehypotheek blijkt het toch niet altijd mogelijk de gebou wen te behouden en wordt sloop aangevraagd. Naast deze rijks monumenten zijn er nog veel andere karakteristieke boerderij en die moeten worden behouden. Ook voor deze boerderijen geldt dat de gebouwen steeds meer onrendabel worden en het geld voor instandhouding ervan ont breekt. Voor herbestemming van de gebouwen zijn in het kader van Vitaal Platteland .(een subsi diemogelijkheid voor vernieuwen de projecten op het platteland) mogelijkheden gecreëerd. De geboden mogelijkheden blijken in de praktijk niet voldoende te wer ken, ook al omdat een compleet overzicht ontbreekt. Inventarisa tie is daarom noodzakelijk. Bij de inventarisatie wordt eveneens de erfbeplanting meegenomen. Het overzicht moet inzicht geven in de vraag hoe groot de proble men bij de instandhouding van historisch waardevolle boerde rijen zijn. Kerken In de meeste dorpen en steden zijn de kerken de opvallendste gebouwen. Een groot deel is rijksmonument. De eigenaren van deze gebouwen kunnen voor onderhoud en restauratie een beroep doen op rijks- of provin ciale subsidiepotten. Een aantal historisch waardevolle kerkge bouwen heeft dat predikaat niet. De instandhouding daarvan kan dan problematisch worden en verval is dan niet uitgesloten. Om te weten om welke gebouwen het gaat, moet eerst worden geïnventariseerd. Na de inventari satie zal dan in overleg met gemeenten, Rijk en organisaties op het gebied van dit cultureel erfgoed een plan worden gemaakt voor het behoud van de kerken. Statenvoorstel Het 1 O-puntenplan voor de Zeeuwse cultuurhistorie en de uit werking van het actiepunt 'Waardevolle historische gebou wen' wordt op 26 april 2002 behandeld in de vergadering van Provinciale Staten. Zoals gebrui kelijk liggen de statenstukken ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie. Raadplegen kan ook via de website van de provin cie, www.zeeland.nl. De komende tijd is een aantal stremmingen voor het gemotori seerde verkeer voorzien op de Zeelandbrug. Korte stremmingen - zo'n tien minuten - tussen half tien en tien uur 's morgens zijn er op zater dag 6, woensdag 17 en vrijdag 26 april. Deze maand zijn er ook enkele nachtelijke stremmingen die steeds duren van twaalf uur 's nachts tot vijf uur 's morgens: van dinsdag 2 op woensdag 3 april, van maandag 8 op dinsdag 9 april en van maandag 22 op dinsdag 23 april. Tijdens de langdurige stremmin gen in de nacht wordt het ver keer omgeleid via de weg over de stormvloedkering in de Oosterschelde. Alleen spoedeis ende ritten van de hulpdiensten, zoals ambulances, worden dan doorgelaten. De omleiding wordt met borden aangegeven. Als gevolg van de weersomstan digheden kunnen de stremmin gen, die verband houden met werkzaamheden aan de Zeelandbrug, worden uitgesteld. Water is een belangrijk thema binnen het project 'Rondom het Veerse Meer". De kwaliteit van het water moet worden verbeterd en daarvoor zijn maatregels bedacht. Het Waterloopkundig Laboratorium in Delft gaat onder andere onderzoeken wat het effect van een vast peil zal zijn op het leven in het meer. In de vijfde nieuwsbrief wordt ingegaan op de maatregelen. Andere artikelen in dit nummer gaan over de Vogelrichtlijn en het landschapwaarden- onderzoek. Een zeilende familie en een bewoner van het gebied geven een indruk van hun ervaringen met het project en hun bele ving van het Veerse Meer. Wie belangstelling heeft voor de nieuwsbrief of een gratis abonne ment wil, kan contact opnemen met het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen inzake beoordeling van de MER-plicht ingevolge de Wet Milieubeheer van Rijkswater staat, directie Zeeland voor de verbetering van de primaire waterkering rondom de Buiten haven Vlissingen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben, afwegende dat de voorgenomen werken geen be langrijke milieugevolgen teweeg brengen en het gegeven dat voor de uitvoering van de werken een plan ex artikel 7 van de Wet op de waterkering dient te worden opgesteld en goedgekeurd, besloten dat voor uitvoering van de werken geen MER behoeft te worden opgesteld. Het betreffende besluit ligt van 8 april tot en met 3 mei 2002 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9.00-16.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en op het gemeente huis van Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Tegen dit besluit staat geen rechtstreeks bezwaar en beroep open, behalve indien u rechtst reeks in uw belang wordt getrof fen. Is dit niet het geval, dan kunt u uw bezwaren over dit beoorde- lingsbesluit kenbaar maken bij het uiteindelijke besluit, te weten de goedkeuring van het plan voor uitvoering van de werken o.g.v. artikel 7 van de Wet op de water kering. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getroffen door het MER- beoordelingsbesluit kunnen tot en met 17 mei 2002 een be zwaarschrift tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw ir. S. Korman (tel. 0118-631158). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van waterschap Zeeuwse Eilanden voor het veranderen en in werking hebben na die veran dering van een rioolwaterzuive ringsinstallatie (RWZI) aan de Fort de Ruiterweg 4 te Ritthem. De wijziging behelst het volgen de: van de bestaande zuivering worden de beluchtingstanks tot anaërobe tanks aangepast en worden twee beluchtings reactoren en twee nabezinktanks bijgeplaatst. Daarnaast worden de slibdroogvelden uit bedrijf genomen en zal één van de slib- buffers worden ingezet voor de tijdelijke opslag van extern afval water. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden willen de ver gunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 4 april 2002 tot en met 1 mei 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene'Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het ge meentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113-241268) van 18- 21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaat sen en tijden. Een ieder kan tot en met 2 mei 2002 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun- ning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, doch te wor den gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 24 april 2002 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 0118-631071. Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen heb ben ingediend tegen de ontwerp- vergunningen), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont werp-vergunningen) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). René Leenpoel beëdigd taxateur en WOZ taxateur. Heeft vele jaren ervaring op hel gebied van onroerende zaken en zijn specialisatie is de agrarische sector en bedrijfsonroerend goed. Roland de Wit gediplomeerd VBO makelaar taxateur. Heeft ruime ervaring op gebied van de makelaardij en als bouwkundig adviseur. Heeft diverse personen/ ondernemers geadviseerd op het gebied van huisvesting. bijzondere, een dag waarop je grapjes mag maken. Nief dat ons bedrijf een grapje zou zijn, het tegendeel is waar. Wat wij als Andere Makelaar voor u kunnen beteken kunt u wel raden, maar toch doen wij het nét even anders.

de Faam | 2002 | | pagina 7