faam vlissinger Mammoetstier in WaterLand Neeltje Jans De mammoet Max moet ongeveer 55 jaar zijn geweest toen hij 30 tot 50.000 jaar geleden overleed. Zijn skelet is gevonden in Limburg en opgekocht door Bert van de Hoef, directeur van WaterLand Neeltje Jans. In het attractiepark gaat het skelet deel uitmaken van een nieuwe per manente expositie over oerdieren die ooit in Zeeland leefden. OOjEBvvS Wat is er te doen op koninginnedag 2002? 1 32SgC WOENSDAG 3 APRIL 2002 V JAARGANG 103 - NUMMER 14 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN door George van den Berg Waar de meeste bands alleen maar van kun nen dromen, maakt de Zeeuwse formatie Racoon binnenkort waar: optreden op Pinkpop. Op zondag 19 mei mag de band het spits afbij ten op het grootste popfestival van Nederland. Volgens drummer Paul Bukkens is dit te danken aan de goede live-reputatie. „Op het podium geven we alles, altijd, maar op Pinkpop doen we er nog een schepje bovenop", voorspelt hij. Geheimen uit het verleden PORS KEUKEN KWALITEIT EN 3ETAAL3AAR Bezoek onze showroom www.bergmachines.nl Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: (plavuizen, laminaat, parket) Quality Delivery 24 uur bereikbaar! Gezellig winkelen bij Decorette Uw persoonlijke koopavond op afspraak Popspeciaalzaak Nieuwe Burg 29 4331 AG Middelburg tel. 0118 - 674270 www. waterput, nl J ©ÜMGWÖKI 11 - Thuis op Walcheren is het motto van de Faam/Vlissinger. Koninginnedag wordt in alle wijken, dorpen en steden van Wal cheren gevierd. Het ene dorp heeft een och tendprogramma, het andere wellicht een avondprogramma of een themafeest voor een bepaalde leeftijdscategorie of doel groep. Koninginnedag is bij uitstek een dag om na de festiviteiten in de eigen buurt of wijk ook nog eens een kijkje elders op feest vierend Walcheren te nemen. BEW. E>L/ .^odelb^S& Nationale roem voor Racoon Drie dagen lang, van zaterdag 18 tot en met maandag 20 mei, is het feest in het Lim burgse Landgraaf. Op het pro gramma staan maar liefst 34 toonaangevende bands zoals Lenny Kravitz, Faithless en Live. Uit Nederland zullen be halve Racoon onder andere ook Di-rect, Kane en Daryll- Ann op de bühne staan. En daarmee is Racoon ook de eerste Zeeuwse band die op Pinkpop het podium bestijgt. Voor Paul Bukkens gaat hier mee een jongensdroom in vervulling. „Al vanaf mijn zes de, toen ik net begonnen was met het maken van muziek, droom ik ervan om daar ooit op te kunnen treden", herin nert Paul zich. „We vinden het een hele grote eer, dat we ge vraagd zijn om er te komen spelen. In Nederland is Pink pop in het live-circuit het pla fond; hoger kun je niet. Qua live-optredens wordt dit voor ons dan ook het hoogtepunt. We hebben al eens voor 7000 man gespeeld op Parkpop, maar op Pinkpop zijn dat er dertig-, misschien wel veertig duizend. Dat is natuurlijk gi gantisch. Welke band wil dat nou niet?" Racoon bestaat uit zanger Bart van der Weide, gitarist Dennis Huige, bassist en zan ger Stefan de Kroon en drum mer Paul Bukkens. De band werd opgericht in november 1997 en haalde in maart 2000 de nationale hitparade met het nummer 'Feel like flying'. Daarna is het snel gegaan met de carrière van de groep. Hun eerste cd: Till Monkeys Fly is alom goed ontvangen en dat zelfde geldt voor hun tweede cd die vorig jaar uitkwam: Here we go, stereo. Maar vol gens Paul Bukkens moet de band het niet zozeer van de verkoop van hun cd's hebben. „Wij zijn vooral een live band", vindt hij. „Onze live-re putatie is ons handelsmerk, die staat gewoon. In het afge lopen jaar was het bij onze optredens bijna overal volle bak. We merken dat we in de loop van de tijd echt een naam hebben opgebouwd. Maar dat is voor onszelf ook een groeiproces geweest. Vooral door veel te spelen hebben we dit bereikt. Op dit moment doen we zo'n twee tot drie optredens in de week en alleen daarvan kunnen we al goed leven. En dat is pre cies wat ik altijd heb willen doen: plezier hebben met het maken van muziek en er nog van kunnen leven ook." Voordat de groep Racoon werd opgericht, speelden de bandleden in verschillende andere groepjes. Paul Buk kens: „In die tijd hoopte je op een doorbraak, maar die kwam maar niet. Met Racoon is het nu wel gelukt. Ik denk dat dat komt omdat we dezelf de drive, dezelfde ambitie hebben. We willen er allemaal evenveel tijd in steken en qua techniek kunnen we elkaar aan. Wat dat betreft zitten we op dezelfde golflengte. En daarnaast zijn we natuurlijk gewoon hele goede vrienden. Dat moet ook wel als je zoveel met elkaar optrekt en op el kaar bent aangewezen. Onze liedjes schrijven we trouwens ook samen. Meestal heeft de één een idee, bijvoorbeeld een bepaald gitaarloopje, en dan werken we dat met z'n al len uit. Het schrijven van een nummer begint bij ons vaak met de muziek zelf; aan het eind zorgen we pas voor de tekst. Die wordt dan meestal door Bart geschreven, de zan ger. Omdat we nu wat minder optreden dan vroeger, hebben we vanzelf meer tijd voor het schrijven van nieuwe liedjes. En sinds kort hebben we ook een nieuwe, grote oefenruim te, dus dat stimuleert ons weer om te repeteren en nieuw materiaal te maken." Ruim 6 weken voor de ope ning van het festival lijkt de 33e editie van Pinkpop nu al een groot succes te worden. In 2 weken tijd zijn er zo'n 40.000 kaartjes verkocht en dat is een record. Voor Paul Bukkens is dat een goed teken. „Ik denk dat dit optreden veel voor on ze band zal kunnen beteke nen", vindt hij. „Er zit namelijk een hoop publiciteit aan vast; je staat op dat moment heel erg 'in the picture'. We zijn nu nog hard aan het nadenken over de set: welke nummers gaan we spelen en in welke volgorde en dergelijke. Voor de rest laten we het maar over ons heen komen. Als je een tijdje in de muziekwereld rondloopt, besef je dat roem en bekendheid heel verganke lijk is. Daarom kijken we niet al te ver vooruit. Daar zijn we te Zeeuws, te nuchter voor. Fi guurlijk gesproken dan." Racoon. Mammoet Max vormt de blikvanger van de expositie op Neeltje Jans over zoogdieren die ooit in Zeeland woonden. foto: Jaap Wolterbeek compleet gemaakt met origi nele botten van andere vond sten. Het is een reconstructie van een mammoetstier met twee grote originele slagtan den. Met een schouderhoogte van ongeveer 3.35 meter, een lengte van 5.25 meter en een gewicht van circa 2.5000 kilo doet het skelet zijn naam eer aan. Max behoort tot de mooi ste vijf mammoetcomposities van Europa en zal een be zienswaardigheid vormen in Zeeland. WaterLand Neeltje Jans bouwt deze zomer aan een expositie over oerdieren die ooit Zeeland bewoonden. Door de erosie van het Oos- terscheldewater komen aard lagen van duizenden jaren ge leden aan de oppervlakte en geven geheimen uit het verle den prijs. De expositie sluit daar naadloos op aan. In de hal op de derde verdieping van WaterLand Neeltje Jans komen, behalve Max, model len van een reuzenhert en een wolharige neushoorn, een skelet van een sabeltandtijger en een wandschildering. Het geheel wordt eind van het jaar geopend, maar het pu bliek kan nu al een kijkje ne men bij Max. WaterLand Neeltje Jans opende op 27 maart weer de deuren voor het publiek met een nieuwe tentoonstelling in het Waterpaviljoen. Die kwam tot stand in samenwerking met Greenpeace en heeft als onderwerp walvissen. Braam Staalman, een echte walvisja ger die voer op de Willem Ba- rendsz, verrichtte de opening, samen met de directeur van het Wereld Natuur Fonds. De tentoonstelling is speciaal ge richt op gezinnen met kinde ren. Ze kunnen zien hoe de walvissen leven en wat voor soorten er zijn. Modellen van een vinvis met jong tonen de enorme grootte van deze zoogdieren en de 600 flessen melk die onder het tweetal staan geven de dagbehoefte van het jong aan. Filmbeel den en een flitsende harpoen geven de jacht op walvissen weer. WaterLand Neeltje Jans pakt het dit jaar groots aan. (advertentie) I I A I I A A II S 0 E S I C II GRfVfIIHGEHSTRAAT !0H ZIERIK2EE TEL. 1111 - 45 07 II WWW.PORSKEUKENS.Nl advertentie (advertentie) In het Pleistoceen, zo'n 50.000 jaren geleden, zag Ne derland en dus ook Zeeland er heel anders uit dan nu. Geen dijken en zeker geen wegen. Het water overspoel de regelmatig het land en was vriend en vijand voor de bewoners. Grote dieren lie pen over de vlaktes, zoals mammoeten, wolharige neushoorns, reuzenherten en sabeltandtijgers. Toen de ijs vlaktes begonnen te smelten en de bodem drassig en week werd kwamen de grote dieren vast te zitten in het moeras en stierven. Zo ook Max, wiens skelet is gevonden in het Maasgebied in Limburg. Als bioloog is Bert van de Hoef zeer geïnteresseerd in de pre historie. Eerder richtte hij in het Biologisch Museum te Domburg al over dit onder werp een tentoonstelling in. Enige tijd geleden bezocht Van de Hoef een themapark in Frankrijk en keek daar vol be langstelling naar de uitbeel ding van de prehistorie. Zoiets zou prachtig zijn voor Water- Land Neeltje Jans! Toen hij in februari jongstleden ontdekte dat via internet een mammoet skelet werd geveild deed hij een bod. Het skelet, Max ge naamd, was eigendom van Hans van Breukhoven, van Free Record Shop. Het was vernoemd naar de platenzaak op de Coolsingel, waar het als blikvanger stond. Maar Water- Land Neeltje Jans was niet de enige kandidaat, ook vanuit Denemarken en de USA werd geboden. Op de laatste dag van de veiling waren nog twee bieders over. Met vijitig euro boven het laatste bod van 101.100,- bleek Waterland Neeltje Jans spekkoper. Max kon naar Zeeland komen! Het skelet van Max is voor ze ventig procent samengesteld uit botten van één vondst in het zuiden van Nederland en en kijk op onze website Leveringsprogramma: trimmers bosmaaiers kettingzagers hcggcnschnrcn hakselaars verticuteermachines accu maaiers clcktro maaiers motor maaiers zitmaaiers tractoren frezen VAN DEN BERG MACHINES V/H GROENLEER A. Plesmanweg 5, De Poel 1Goes, tel. 0113-212820 (advertentie) Wie bedenkt de naam van het nieuwe zwembad Kleur op Middelburgse monumenten Spekcheques! HEEFT U SLOOPWERK? Bel ons! HEEFT U SCHILDERWERK Wij doen het! MOET ER GERENOVEERD WORDEN? Bel ons zeker! VLOER LEGGEN? Wij leggen hem! EEN FREELANCER NODIG? Wij staan klaar! EEN BETROUWBAAR KLUSBEDRIJF? Geen twijfel mogelijk! Bel voor een kwaliteitslevering Tel/Fax 0118-431476 Mob. 06-53350980 5 avonden per week. Kinderen bij oma, lekker kopje koffie en rustig uitzoeken Segeersstraat 13-15 Middelburg 0118-640269 Koffie Zeeuws Speciaal met Zeeuwse bolus en roomboter (advertentie) Alanis Morissette - Under rug swept Shakira - Laundry service Anastacia - Freak of nature Blof - Blauwe ruis Herman Brood - My way/best of Ook in- en verkoop van 2e hands LP's en CD's -€17,99 -€17,99 -€17,99 -€17,99 - 9,99 pag- Een Blpffan vertelt wat de Zeeuwse popgroep voor haar betekent. Geschenkhuis Peeters bestaat 25 jaar. De 13e B poule kartrace is gewonnen door Rbk Verhuur. Autotekstschrijver Jerry Esajas neemt de lezer mee in een Mercedes E. Bij Cine City deze week de films: The Mothman prophecies en Mean Machine. Erik Koller zet in Heinkenszand het minispektakel 'Bezet' neer. In het Middelburgs café 't Schuttershof treedt zondag Rich Wyman op. Advertentieverkoop (01 18) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0118) 484 316 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 Daarom biedt de Faam/Vlissinger haar lezers graag een compleet overzicht van alle feestelijke activiteiten die er op koninginnedag op Walcheren te beleven zijn. Oranjevereni gingen, feestcomités of andere groepen die een leuke ko ninginnedagactiviteit gaan organiseren worden verzocht het programma voor 18 april naar de redactie van de Faam/Vlissinger te sturen. Het totale aanbod aan koningin nedagactiviteiten zal dan overzichtelijk in de krant van woensdag 24 april worden opgenomen. Het redactieadres: Faam/Vlissinger, Postbus 99, 4380 AB Vlissingen. Emailen kan ook naar: iadriaansen@pzc.nl

de Faam | 2002 | | pagina 1