DELTA Zeeland Cup Legionella preventie Spaardouche Energiepremie regeling Warmte zonderzorgen A 7 iC - Zon in Zeeland 'J Info: 0800 - 5150 Postbus 5048, 4330 KA Middelburg, www.deltanutsbedrijven.nl e-mail: info@delta-zld.nl Wat heeft DELTA met voetballen? Wat heeft Zeeland met voetballen? Voorverkoop Programma Waterbesparende douchekop Thermostaatkraan Interesse? Vraag verdere informatie aan bij uw betrouwbare specialist. Energie Service Delta B.V. Anthony Fokkerstraat 8, Goes Postbus 69, 4460 AB Goes Tel. 0113-884100, fax 0113-884040 E-mail: esd@deLta-zld.nL www.energieservicedelta.nl energieservicedelta Ja, stuur mij informatie over Warmte zonder Zorgen van Energie Service Delta CV-(combi) ketels Naam Zonne-energie Straat Onderhouds- Postcode abonnementen Plaats Boilers Telefoon Geisers e-mail 18 FAAM/VLISSINGER Woensdag 3 april 2002 Op deze DELTA Consumentenpagina geven wij tips, wetenswaardigheden en informatie over ons verrassend veelzijdige pakket producten en diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met de Klantenservice van N.V. DELTA Nutsbedrijven. CONSUMENTEN INFO pagina DELTA is ook op voetbalgebied actief. DELTA organiseert het voetbaltoernooi om de DELTA Zeeland Cup. Deelnemende verenigingen zijn Hoek, Kloetinge, Terneuzen en Oostkapelle. Op donderdag 15 en zaterdag 17 augustus wordt dit toernooi gehouden op het terrein van de VC Vlissingen. DELTA'S Algemeen Directeur Joop de Back verrichtte eind maart de loting in Motel Goes. De vele aanwezige voetballiefhebbers en sportbestuurders waren enthousiast en zagen dit initiatief als een injectie voor het Zeeuwse voetbal en een stimulans voor de jongeren. Alle Zeeuwse voetbalclubs pikken hun graantje mee omdat een gedeelte van de recette over de verenigingen wordt verdeeld. Zoals bekend promoot DELTA niet alleen het voetballen maar ook het wielrennen. Te denken valt aan de Ster van Walcheren, het OZ Wielerweekeinde en de DELTA Profronde die op zaterdag 7 september wordt gereden. Daarnaast zijn veel DELTA-ers actief op de racefiets en op het voet balveld. Kortom, DELTA is een sportminnend bedrijf dat ook op cultureel en maatschap pelijk gebied veel betekent voor de Zeeuwse gemeenschap. De Zeeuwse klei heeft voetbalgrootheden voortgebracht. Een goed voorbeeld is Frans de Munck, ook wel bekend als de Zwarte Panter. Voor de voetbalfan met gevoel voor historie: Frans de Munck begon zijn loopbaan bij Goes. Hij oogstte veel succes bij Sittardse Boys, FC Köln, Fortuna'54, DOS, Vitesse, Veendam en Cambuur. De Goesenaar is 31-voudig international en schuwde enige show niet. Dat leverde hem de bijnaam De Zwarte Panter op. Sparta was verder een kweekschool voor de Souburgers Danny Blind en de gebroeders De Nooijer. Succes was er ook voor Adri Koster, eerst bij Roda JC en later bij PSV. Nu is deze man uit Zierikzee trainer van Excelsior. Uit dezelfde plaats komt Peter van Vossen, die zijn actieve loopbaan afbouwt bij De Graafschap. Afbouwen is niet het woord dat bij hem past. Als een snel trein zien we hem nog vaak oprukken langs de zijlijn. Ook het scoren is hij nog niet verleerd. Zien wij nieuwe talenten opstaan bij het DELTA Zeeland Cuptoernooi? Paul Teiussa, jarenlang verdienstelijk verdediger bij Jong Ambon en het Zeeuws elftal, beantwoordt deze vraag bevestigend. De trainer die in vijf jaar Terneuzen van de derde klas naar de hoofdklas van het Nederlandse amateurvoetbal bracht, ziet jongeren doorstromen naar het betaald voetbal. Paul betreurt die ontwikkeling niet. "Want wat is er tenslotte mooier van je hobby je beroep te maken." De voorverkoop geschiedt bij de deelnemende verenigingen. Voor twee wedstrijden is de toegang 5. Ook is er de mogelijkheid een passe-partout te kopen. Vervolgens krijgen alle Zeeuwse verenigingen 25 vrijkaarten voor hun jeugdspelers. Op 15 augustus wordt het toernooi geopend met de wedstrijd Kloetinge-Oostkapelle, aanvang 18.30 uur. Om 20.30 uur volgt de Zeeuws-Vlaamse derby Hoek-Terneuzen. Zaterdag wordt om 16.00 uur om de derde en vierde stek gestreden. Om 18.30 uur is er de finale om de DELTA Zeeland Cup. Een ongetwijfeld vol sportpark aan de Vlissingse Irislaan zal genieten van de toppers uit Zee land. DELTA is uw waterleverancier en besteedt alle zorg aan de bereiding en levering van drinkwater. Dat is belangrijk voor de volksgezondheid. DELTA heeft veel ervaring als het gaat om controle van drinkwaterinstal laties. Het is niet voor niets dat DELTA een grote naam heeft op het ge bied van bacteriologisch onderzoek. Alle ervaring op bacteriologisch en technisch gebied zet DELTA in bij legionella preventie voor bedrijven en instellingen. Voor meer informatie: bel 0800-5150 of stuur een e-mail naar info@delta-zld.nl. De energie van de dag wordt in de badkamer opgeladen. De badcultuur is in. Kijk alleen maar naar de fraaie zinnen die de media over u uitstorten, zoals: 'Jacuzzi betekent baden in luxe', 'Bubbelbad met verschillende whirlsystemen', 'Een douchezuil met meerdere zij douches', 'Stoomdouchecabines'. De belangrijkste voorwaarde voor lekker douchen is echter een goede waterstraal: niet te zacht, niet te hard. Maar wel een met voldoende kracht om een schoon gevoel te krijgen. De kracht van de straal hangt af van de waterdruk en de grootte en hoeveelheid gaatjes in de douchekop. De meeste douchekoppen hebben een aantal standen waarmee u kunt variëren in de kracht van de straal. Bij een normale douche is gemiddeld ongeveer 50 liter water van 40 graden Celsius nodig: 30 liter koud en 20 liter warm water. Een gewone douchekop laat per minuut daarbij zo'n 10 tot 12 liter water door. Een waterbesparende douchekop kan die hoeveelheid met een derde tot de helft terugbrengen. Met de meest zuinige spaardouche verbruikt u dus per douchebeurt maar de helft van die 50 liter water. Bovendien bespaart u op de energie die nodig is om het water op te warmen. En het douchecomfort is gelijk aan een douche met gewone douchekop. Het energie- en waterbesparende effect, zonder verlies van comfort, treedt vooral op bij warmwatertoestellen met een grote ca paciteit, zoals een gasboiler of een elektrische boiler, een combiketel of een badgeiser. Spaar douchekoppen zijn er al vanaf een redelijke prijs. De spaardouche heeft geen zin als u uren onder de douche blijft staan. Douche niet langer dan noodzakelijk. Want: met één minuut korter douchen be spaart u acht liter water en de benodigde energie. Over waterbesparing gesproken. Kent u de perlator die u op de kraan aansluit? De perlator of schuim- straler vermengt water met lucht. Hierdoor suggereert het bruisend water een dikke straal maar wordt er in werkelijkheid minder water verbruikt. Uit onderzoek blijkt dat een keuken of wastafelmengkraan gemiddeld maar liefst 15 liter water per minuut verbruikt. Met de speciaal geconstrueerde perlator (schuimstraler) beperkt u uw verbruik tot 7,5 liter per minuut. Ook een thermostaatkraan verricht besparingswonderen. Want als u wilt douchen, wilt u vooraf het water op een aangename temperatuur brengen. Tijdens deze mengtijd stroomt al het water onbenut door de afvoer. Pas als de temperatuur goed is, gaat u onder de douche. Voor de douche is het daarom raadzaam een ther- mostatische mengkraan te gebruiken. Deze kraan stelt u van tevoren in op een gewenste temperatuur. U draait de knop om en de kraan doet de rest. Deze 'zelfdenkende' kraan mengt het koude en warme water veel sneller dan de één- en tweegreepsmengkranen, zodat u ook veel sneller onder de douche kunt gaan. Het is ook erg comfortabel dat de kraan zelf het watermengsel bijstelt op het moment dat ergens anders in huis een andere kraan wordt opengedraaid. Dit voorkomt een koude douche en kleine kinderen kunnen zich nooit bran den aan te heet water. Er zijn ook thermosstatische mengkranen voor bad en douche. Met deze 'natte' informatie wensen wij u veel doucheplezier. Zorg dat u erop milieubewuste wijze warmpjes bij blijft zitten zonder uw portemonnee uit het oog te verliezen! Vervang bijtijds uw CV-ketel voor een moderne energie zuinige HR-ketel, sluit een all-in-garantie onderhoudsabonnement af of investeer in gratis energie van de zon. Dat kan u op termijn een hoop energie en geld schelen! Energie Service Delta is een 100% dochter van NV DELTA Nutsbedrijven CV-ketels, zonne-energie, boilers en geisers Verhuur/plaatsing, onderhoud en service Maar liefst 32.961 aanvragen voor een Energiepremie heeft DELTA in 2001 verwerkt. Dat is ten opzichte van het voor gaande jaar een stijging van 33,8%. De Energiepremieregeling is een regeling voor consumenten met het doel energie te besparen en het broeikaseffect tegen te gaan. De Energiepremieregeling geldt landelijk en wordt betaald uit de REB-gelden (Regionale Energie Belasting). In totaal werd er in 2001 voor e 2.910.379 aan Energiepremies uitgekeerd. 27501 aanvragen hadden betrekking op ener giezuinige apparaten zoals wasmachines en koelkasten. 5460 aanvragen betroffen energiezuinige maatregelen zoals isolatie van daken. De subsidie voor de aanschaf van energiezuinige auto's wordt niet afgehandeld door de energiebedrijven. Het Ministerie van vrom gebruikt in haar reclame hiervoor de benaming Energiepremieregeling. Dat heeft tot verwarring geleid bij de consument. De premie voor energiezuinige auto's kan via de autobranche worden verkregen. Vol trots plaatsten we in de vorige uitgave van de Consumentpagina de foto van de prijswinnaar van de fotowedstrijd 'Vang Energie'. Per abuis werd in het begeleidende tekstje Jan Meliefste als winnaar opgevoerd. Dat was fout want de Vlissinger won de tweede prijs. Ad Verdonk uit Goes ging met de hoogste eer strijken. Om Ad alle eer te gunnen, plaatsen we nog twee fraaie opnamen van zijn hand.

de Faam | 2002 | | pagina 18