gezond weer op Weight Care: Lekker, makkelijk en gezond Weight Care trendsetter met Tussendoortje carev Haaienkraakbeen houdt uw ledematen soepel en vitaal Nieuwe methode tegen aambeien" weight Life extension supplementen steeds populairder 'Met Slanker weet ik zeker dat ik nooit meer dik word' Natural Body magazine Emoe olie ook in Nederland een groot succes! j^ftrColumn In de overgang? Melatomatine: krachtige batterij voor ie biologische klok Haaien bewaken uw gewrichten Mila, deelneemster Big Diet: Probleemhuid? Gratis Eurokras loten bij Bonduelle Speciaal voor uw regionale krant Redactionele verantwoording: Press Partners - Postbus 262 - 3740 AG Baarn Een goede nachtrust werkt ver kwikkend. Het lichaam krijgt zowel geestelijk als lichamelijk de tijd om zich te herstellen, waardoor je er de volgende dag weer tegenaan kunt. Helaas heb ben maar weinig mensen zo'n goede nachtrust. Velen kampen met inslaapproble- men. Of worden na enkele uren slaap wakker. Vaak is een tekort aan de stof melatonine de oorzaak. Het pro duct Melatomatine® biedt in deze gevallen uitkomst. Melatonine en de biologische klok Het tijdstip van insla pen en ontwa- ken, het Si zogenaam- e dag- en nachtrit me, wordt in belang rijke mate gereguleerd door de inwendige klok. Deze biologische klok wordt ingesteld door de lichaamseigen stof melatonine die in de pijnappelklier wordt aange maakt. Door vrijmaking van mela tonine ontstaat een slaperig gevoel, het eerste signaal dat het tijd is om naar bed te gaan. Na gemiddeld 6-8 uur slaap word je uitgerust weer wakker. Verstoord dag- en nachtritme Het dag- en nachtritme kan op ver schillende manieren verstoord raken. Bijvoorbeeld door het wer ken in ploegendienst of door reizen langs verschillende tijdzones (jet lag). Maar ook door stress, span ning en vermoeidheid. Het resul taat is slecht slapen. Slecht slap heeft veel impact op het dagelijl functioneren. Je staat niet alleen vermoeider op, je kunt je ook minder goed con centreren. Uiteindelijk verzwakt ook het lichaamseigen afweer systeem waardoor je vatbaarder bent voor allerlei ziektes. Door suppletie van melatonine wordt het natuurlijke dag- en nachtritme gereguleerd, waardoor je weer lek ker slaapt. Natuurlijke formule Melatonine uit Melatomatine" wordt gewonnen uit tomatcnex- tract. Verder bevat de formule de antioxidanten vitamine C en E en bètacaroteen. Hierdoor heeft Melatomatine" niet alleen effect op het dag- en nacht ritme maar vermindert het ook de stressgevoeligheid en beschermt het tegen veroudering. Een verpakking voor 30 nachtjes goed slapen kost 14,95 en is ver krijgbaar bij apotheek, drogist en reformhuis. Voor meer informatie: Distributie Care, telefoon (013) 528 49 76. Of www.melatomatine.nl Soepel bewegen is belangrijk. Niet alleen als we jong zijn. Maar ook als we ouder worden. Het klinkt misschien wat vreemd, maar haai en kunnen een grote bijdrage leveren aan het behoud van soepele gewrichten. Het kraakbeen van deze vervaarlijke roofdieren bevat namelijk een hoge concentratie opbouwstoffen die de gewrichten verzorgen en versterken. In Nederland is het pure haaienkraakbeen- poeder verkrijgbaar onder de naam Arthelan. Boven de 50 wordt soepel bewegen langzaam maar zeker anders. Er zijn mensen die zich daar bij neer leggen. Maar er zijn er ook die pro beren hun gewrichten zo lang mogelijk jong, soepel en vitaal te houden. Haaienkraakbeen kan daar een bijdrage aan leveren. Schokdempers Haaienkraakbeen is rijk aan alle belangrijke mineralen om de bot massa van de gewrichten sterk te houden. Daarnaast is deze taaie substantie bijzonder rijk aan mucopolysaccharides. En deze hebben een verzorgende uitwer king op het kraakbeen dat als een soort van schokdemper tussen uw gewrichten zit. Dat betekent dat Arthelan zowel het bot als het kraakbeen van uw gewrichten in een goede conditie helpt te hou den. En dit levert een niet onaan zienlijke bijdrage aan het behoud van een soepel en vitaal bewegings apparaat. Arthelan is dan ook een goed hulpmiddel voor mensen die zich ook op oudere leeftijd nog vrij en onbelemmerd willen kunnen bewegen. Arthelan is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reform winkel en kost 27,95 (60 capsules). Voor meer informatie: Distributie Care, telefoon (013) 528 49 76 of kijk op www.arthelan.nl Eén op de zes mensen heeft er last van: aambeien. Deze knobbelachtige uitstulpingen kunnen vervelende klachten geven, zoals jeuk, bloedverlies en een branderig gevoel. Arts proktoloog W.R. Lans houdt zich dagelijks bezig met oplossingen voor deze anale problemen. dr. W.R. Lam Lans is de enige full time prokto loog (anus- specialist) in Nederland. In zijn poli kliniek in Veenendaal behandelt hij mensen met anale aandoenin gen. Bovendien is Lans als enige Nederlander aangesloten bij het Berufsverband der Coloproktologen Deutschlands. Wanneer heb je last van een anale aandoening. "Aambeien ontstaan door stu wing in het anale kanaal, door obstipatie, veel persen, zwaar til len of een ontsteking in de darm. Hierdoor kan bloed zich ophopen in de bloedvaten en zet het zweilichaam uit. Met als gevolg: aambeien. Anale aandoe ningen zijn niet hetzelfde als aambeien. Niet alles wat aan de anus jeukt, zwelt, bloedt of pijn doet, zijn aambeien." Hoe kunnen aambeien worden behandeld "Anale klachten kunnen veroorzaakt worden door aambeien. Deze kunnen altijd gesclero- seerd (weggespoten) of geligeerd (afgebonden) worden. In mijn poli kliniek maak ik veel gebruik van een nieuwe methode: een anaal stick (dilatator) in com binatie met een speciale zalf. Met name naar de effecten van de anaal stick hebben wij uitge breid onderzoek gedaan. Het blijkt bij vele anale aandoenin gen positieve resultaten te geven." Anaalstick Wat houdt die nieuwe methode in? "Om aambeien en andere anale klachten tegen te gaan moet de doorbloeding in het anale gebied worden gestimuleerd. De anaal stick verbetert door ontspannen en aanspannen de elasticiteit van de sluitspier, wat de afvloed van het bloed uit het zwellichaam bevordert. De anaalzalf bevat vier plantaardige ingrediënten, die onder meer weefselverster kend en verlichtend werken. Deze methode is zeer geschikt geble ken bij vele anale aan doeningen. Goed onderzoek blijft echter altijd noodzakelijk!" Meer informatie over deze nieuwe methode vindt u op www.drlans.nl Onlangs is een artikel verschenen van dr. Lans in de Vitality Life. Deze nieuwsbrief kunt u nu gratis aanvragen: Vitality Life, (035) 548 05 40. Wilt u graag een paar kilootjes kwijt, maar heeft u geen zin in dat jojo-effect? Dan zijn maal tijdvervangers de ideale methode voor u om te lijnen. Ze bevatten namelijk 1/3 van alle vitaminen, mineralen en voedingstoffen die u dagelijks nodig heeft en slechts weinig calorieën. Daarnaast zijn ze lekker, makkelijk en gezond! Met de Weight Care maaltijdver vangers stelt u makkelijk uw eigen 1000-calorieën dieet samen. Dit doet u door 2 maaltij den te vervangen door Weight Care maaltijdvervangers zoals Maaltijd+ (maaltijdshake), 12 uurtje (maaltijdreep), Pudding, Warme Maaltijden of Drinkmaaltijd. Als derde maaltijd stelt u zelf een lichte (warme) maaltijd samen. Tussendoor kunt u dan nog een stuk fruit of een Weight Care Tussendoortje eten. Wilt u liever snel.een paar kilotjes verliezen? Een streng dieet is dan onvermijdelijk. Om dan toch fezond en verantwoord te lijnen, tint u het beste kiezen voor de Minikuren. Een Minikuur bevat namelijk alle voedingstoffen die u per dag nodig heeft én slechts weinig calorieën. Als u eenmaal op uw streefge- wicht bent, kunt u makkelijk dit gewicht behouden, door af en toe een gezonde Weight Care maal tijdvervanger te gebruiken. De calorieën die u hiermee bespaart, geven u wat ruimte voor later op de dag. Voor een gratis uitgebreide liin- folder belt u 0900-0494949 (0,15 of kijkt u op www.weightcare.nl Heeft u ook wel eens trek tij dens het lijnen? En bent u dan bang om te zondigen? Dat hoeft nu niet meer. U kunt gewoon een lekker Tussendoortje van Weight Care nemen. Gezond, weinig calorieën en toch lekker. Dat heeft Weight Care nu allemaal gecombi neerd in de Tussendoortje repen. De repen, die verkrijg baar zijn in de smaken choco lade en hazelnoot, bevatten slechts 90 calorieën. Daarnaast hebben de Tussendoortjes een ver hoogd vezelgehalte. Hierdoor heeft u na het eten van een Tussendoortje een verza digd gevoel en de vezels hebben ook een positief effect op uw darm flora. De Weight Care Tussendoortjes zijn ide aal om te gebruiken tij dens het lijnen of als u gewoon zin heeft in een gezonde snack. De Tussendoortje repen zijn apart verpakt en zitten per 4 stuks in een doosje. Dus han dig om overal mee naar toe te nemen en op elk gewenst moment bij de hand te heb ben. naar de Care Tussendoortjes of kijk in het gezondheids schap van uw supermarkt. Vraag uw drogist Weight Care Tu: Wilt u ook graag uw eigen dieet samenstellen? Dan vindt u hier onder een voorbeeld dagmenu. Wilt u graag meer handige lijn- tips of recepten, kijk dan ook eens op de website www. weigh tcare. nl Het is belangrijk om tijdens het lijnen minstens 2 liter re drin ken. Bijvoorbeeld: water, mine raalwater, koffie of thee (zonder suiker of melk), light frisdranken of andere calorie-arme dranken. 's OchtendsMaaltijd+ Tussendoor 1 stuk fruit (bijvoorbeeld een appel) 's Middags 12 uurtje Tussendoor Weight Care Tussendoortje 's Avonds Roergebakken bic flapjes met lenre-ui en taugé (totaal 405 kcal) Ingrediënten (voor 1 persoon): 1 Eieflapje 2 lente-uitjes '/:el zonnebloemolie 25 g taugé 1 el ketjap manis peper Bereidingswijze: Snijd het vlees in smalle reepjes en halveer die. Snijd de schoon gemaakte lente-uitjes schuin in stukjes van ca. 2 cm. Verhit de olie in een wok of braadpan en roerbak het vlees rondom bruin. Schep het vlees uit de pan. Roerbak de lente-ui en de schoongemaakte taugé ca. 3 minuten in de achtergebleven olie. Roer de ketjap manis en 4 eetlepels water erdoor. Breng het vocht aan de kook en roer de vleesreepjes met het uitgelopen sap erdoor. Roerbak nog ca. 1 minuut en breng op smaak met peper. Erbij: 100 g gekookte rijst en 200 g sperziebonen. Lekker, Makkelijk en Gezond! In Amerika neemt het gebruik van life extension voedingssupple menten explosief toe. Dit meldt de toonaangevende Amerikaanse Life Extension Foundation in haar maandelijkse magazine. Ook in Nederland worden life extension supplementen steeds meer gebruikt, met name door 40-plussers. Vanaf deze leeftijd heeft ons lichaam bepaalde stoffen extra nodig. Ook kost het meer moeite om bepaalde vitamines en mine ralen uit onze voeding op te nemen. Het meest gebruikte supplement, ontwikkeld door de Life Extension Foundation, is de Life Extension Mix®. Dit is een multi- voedingssupplement dat meer dan 60 essentiële voedingsstoffen bevat in 1 tablet. Het bevat naast de belangrijkste vitamines, mine ralen en aminozuren ook hoog geconcentreerde groeten- en fruitextracten. Deze Life "Het is werkelijk een wonderproduct, je valt er zo makkelijk van af omdat je geen honger meer hebt of het zogenaamde trekgevoel. Daarbij komt dat het heel gezond is, met speciale vezels en vitamines zodat je je onvoorstelbaar goed voelt. Je krijgt alle stoffen binnen die je nodig hebt, waardoor je je juist energiek en opgewekt voelt", aldus Mila (bekend van Big Diet). Gewoon gezond eten en afslanken dat werkt theoretisch. Maar hoe hou je dat vol? Je blijft namelijk het honger- of zogenaamde trekgevoel houden. "Voor mij is dé oplossing: Vedax SLANKER", zegt Mila. Ik was namelijk, nadat ik het Big Diet kasteel had verlaten, weer behoor lijk veel kilos aangekomen. Als één van de eersten mocht ik Slanker uitproberen. Peter Winter, de coach van Big Diet, gaf mij het advies om het te proberen. Dit nieuwe afslankproduct neemt het honger- of trekgevoel weg, je voelt je gezond, fit en voldaan. Als ik weer de behoefte krijg om veel te veel te eten (zeg maar rustig een vreetbui), dan neem ik eerst twee Slanker kauwtabletten, met een paar glazen water en de lust om te veel te eten is volkomen weg. Vedax Slanker is nu ver krijg" baar bij drogist en apotheek. Informatie bestelling: Liberty Healthcare tel. (035) 548 05 48. Of kijk op www.liberty.nl Extension Mix (tabletten of oeder) is in Nederland nog eperkt verkrijgbaar. wnwoitn oo W ure t i jiivpomo Voor informatie of bestelling: Liberty Healthcare, tel. (035) 548 05 48. Of kijk op www.liberty.nl (o.a Bruna, AKO, V&D, Bijenkorf) Een groot consumentenonderzoek en ervaringen van duizenden gebruikers tonen aan dat Emoe olie nu ook in Nederland een enorm succes is. Steeds meer mensen met een extreem droge, schilferige huid ont dekken Emoe olie. Deze olie komt van de Australische struisvogel, de Emoe. De vettige huid van de Emoe bevat hoge concentraties vetzuren die niet door het menselijk lichaam kunnen worden aan gemaakt. Door zuive re Emoe olie op de huid aan te brengen, wordt de huid op deze natuurlijke wijze gevoed en kan zich zodoende herstellen. Positieve ervaringen Maar liefst tweederde van de deelnemers in het onderzoek heeft de olie als zeer posi tief ervaren. Alle gebruikers merkten na gemiddeld 8 dagen al resultaat, en meer dan de helft van de deelnemers gaf aan dat de Emoe olie beter werkt dan eer der gebruikte midde len. Gratis proberen Emoe olie is in Nederland verkrijgbaar als pure olie, crème en shampoo. Tijdelijk kan men een gratis proefmonster plus informa tiebrochure aanvragen bij Liberty Hcalthare. Tel: (035)-548 05 48. Informatie of bestellen kan ook via internet: www.liberty.nl 400.000 Bonduelle Eurokras loten, met een winkans van I op 3, vindt u vanaf de tweede week van februari op de blikjes van Bonduelle. Bij aankoop van een blikje Franse sperziebonen extra stevig, Crispy maïskorrels, Macédoine de Legumes, Mexico melange (1/2 1. blikjes) en Bonduelle Smoorgroenten (2/3 blikken) krijgt u een Bonduelle Eurokraslot geheel gratis Hiermee maakt u kans op een van de vele prij zen; van vliegreizen tot dvd-spelers, van kortingsbon nen op Six Flags tot gratis cd's! snel naar de winkel gratis Bonduelle Ga dus voor zo'n Eurokraslot. Gênante zweetaanvallen, stem mingswisselingen en opvlie gers: nare verschijnselen waar mee vrouwen in de overgang te maken kunnen krijgen. Deze periode begint bij de meeste vrouwen rond het 45ste levensjaar. Maar liefst 80% van deze vrou wen heeft last van opvliegers. Dit draagt bij aan emotionele instabiliteit, zoals neer slachtigheid, nervositeit en snelle irritatie. Je kunt kiezen voor een natuurlijk supplement om je lichaam re helpen het evenwicht te hervinden. McnoBalance van BIONAI. is zo'n natuurlijk product. Dit nieuwe middel is op basis van drie natuurlijke bestanddelen, waaronder plantaardige hormo nen. Het helpt bij opvliegers, maar ook als je prikkelbaar of onrustig bent. Genieten van het leven kan dus óók in de over gang! MenoBalance is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reform- huis. Meer weten? Bel gratis naar tel. (0800) 020 20 20 of mail naar consumenteninfo@bional.nl

de Faam | 2002 | | pagina 15