Kunst met een grote E Rbk Verhuur wint 13e B-poule race met gemak D Geschenkenhuis Peeters 25 jaar jong Karin Spanhaak telt inmiddels 42 lentes en is de trotse moeder van twee zonen, Lars (12) en Colin (10). Ze houdt van motorrijden, haar man ook trouwens, en is helemaal gek van Blof. Ze volgt de verrichtingen van de Zeeuwse band op de voet. In het gastenboek op de Blof-site kom je haar naam regelmatig tegen. Karin steekt naar mening niet onder stoelen of banken. Walcheren Van dag tot dag DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Vanaf vandaag zal er in deze krant met enige regelmaat een artikel verschijnen over au to's. Daarbij moet gedacht worden aan bijzon dere modellen, auto's uit het topsegment maar ook oldtimers. Bent u in het bezit van een bij zondere wagen of een oldtimer en lijkt het u iets om met uw heilige koe in deze krant te ko men, schrijf of mail dan naar de redactie van de Faam Vlissinger. Het adres vindt u in het co lofon op pagina twee. )e 13e race van de Zeeuwse kartcom- petitie voor teams is in de B-poule wederom gewonnen door Rbk verhuur uit Kloetinge. F1 palace mocht als eer ste vertrekken, Vibru/Bavo had tijdens de loting het geluk dat zij van de 3e plaats mochten vertrekken, concurrenten Midlife ra cing, Cool-FM en Rbk moesten van de 5e 6e en 7e plaats vertrekken. Een behoorlijk voordeel voor Vibru/Bavo dus. Zijdezacht schakelen Voor veel Middelburgers is het nog als de dag van gisteren, maar het is deze week toch al weer 25 jaar geleden dat Peeters ge schenken zich in Middelburg vestigde. De eer ste locatie waar Walchenaren terecht konden voor kristal, porcelein, serviezen en bestek was de Langeviele. De ouders van de huidige eige naar, Marien Peeters, openden daar in april 1977 hun eerste winkel. Spaarlijsten Woensdag 3 april 2002 FAAM/VLISSINGER 11 Dé ultieme Bloffan Laatst nog ontspon zich een discussie rond de veroorzaker van het ongeval waarbij Bl0f- drummer Chris Götte om het leven kwam (vorige maand een jaar geleden). Karin vond het niet passen dat de dader met naam en toenaam werd genoemd. „Die man zal nooit meer vergeten wat is gebeurd. Daarmee is hij al genoeg ge straft. Ik heb gezien dat de be wuste mail inmiddels uit het gastenboek is verwijderd. Te recht, vind ik. De schrijver van de mail heeft overigens z'n ex cuses aangeboden. Hij schrok Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Hooizolder Zoutelande, 30+ avond, 22 u. De Piek Vlissin gen, jamsessie, 21.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, dansavond met John Prins, 20.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka- pelle, rondleiding 'Op padden- pad', 10 u. Hobbykwekerij Habitat Biggekerke, open dag, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Markt Middelburg, boeken- en verza- melmarkt, 11 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu termorgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. van de reacties." De Blpffan, vrolijk van aard, laat geen ge legenheid voorbij gaan om haar favoriete band te zien. Ze heeft inmiddels twee concer ten van de Blauwe Ruis-toer- nee 'meegepikt', in Paradiso en het Vlissingse Arsenaal theater. Het Paradiso live-op treden moest ze helaas laten lopen. Geen tijd. Even heeft ze getwijfeld over het concert in Ahoy in mei. In huize Span haak is inmiddels het besluit gevallen: ze gaat! De kaartjes heeft Karin al binnen. Ze gaat met de dubbeldekker van de fanclub naar Rotterdam ('Wie meewil moet opschieten. Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen'). Op Bevrijdingsdag, zondag 5 mei, is Karin uiter aard in Vlissingen: Bl0f is de headliner van het Bevrij dingspopfestival 2002. „En ze komen deze zomer ook nog naar de Havenfeesten in Ter- neuzen", zegt ze enthousiast. De leden van Blpf kent ze niet persoonlijk. Karin moet voor hen één van de vele, duizen den anonieme fans zijn. In Pa radiso werd ze - samen met een flink aantal andere Zeeuwse 'die hard' fans - uit genodigd voor de after-party. „Ik dring me bij zo'n gelegen heid niet op om de jongens te feliciteren met hun plaat. Ik blijf liever op de achtergrond." Alleen Chris Götte, de overle den drummer van Blpf, heeft ze ooit gesproken. Het was na een concert in sporthal de Scheldeveste in Breskens. „We kregen het over motorrij den. Mijn man en ik rijden bei den motor. Chris kwam heel sympatiek over. Hij was heel gewoon, helemaal geen steral lures of zo." Sinds die ontmoeting is het één en al Blpf wat de klok slaat. De nieuwe cd 'Blauwe Ruis' heeft ze inmiddels grijs gedraaid, net als trouwens de voorgangers. Ze kent elke tekstregel uit het hoofd. Peter Slager, de tekstdichter van de Zeeuwse formatie, weet bij haar een gevoelige snaar te ra ken. In de laatste cd loopt het af scheid van Chris als een rode draad door de verschillende songs. „Mijn moeder is ge storven. In die teksten vind ik veel terug." De nummers grij pen haar naar de strot. „Ze zijn zo mooi, dat is gewoon niet uit te leggen." 'Vrienden' vindt Karin Spanhaak: 'Blpf moet je live horen'. Karin het mooiste nummer van 'Blauwe Ruis'. Elke keer als ze het nummer hoort lopen haar bij wijze van spreken weer de rillingen over het lijf. In het Arsenaaltheater werd - tot haar verbazing - 'Vrienden' niet gespeeld. „Ik vermoed dat Paskal er moeite mee had." Bl0f moet je live horen. Het eerste concert - in sporthal Scheldeveste - was een open baring voor haar. „Jeetje, wat kunnen die lui spelen, dacht ik. Ze kregen in no time de hele zaal mee." Karin heeft al die keren dat ze Bl0f live aan het werk zag nog nooit iemand ge sproken die het vond tegenval len. De Zeeuwse fan is handig met naald en draad (ze draagt een donker t-shirt waarop ze in foto: Peter Verdurmen geel 'Chris' en een trommel heeft geborduurd). Ze pro beert nu de originele handte keningen te pakken te krijgen van de vier Bl0f-Ieden. Die wil ze achterop een t-shirt bordu ren. Karin heeft ze een paar weken geleden een mailtje ge stuurd, maar nog geen reactie gehad. Ze zullen het wel te druk hebben, denkt ze. „Ik blijf het wel proberen." door Jerry Esajas Ik heb een leuk vak. Schrijven doe ik graag en ik ben een lief hebber van mooie auto's. En heb ik de kans om deze nu twee dingen te combineren. Wat wil een mens nog meer. Wat dat betreft val ik met mijn neus in de boter, de nieuwe E- klasse van Mercedes-Benz is deze maand in de showroom gearriveerd. Reden genoeg om naar de dealer te gaan en hem grondig te testen. Het eerste wat opvalt als je de nieuwe E ziet, is zijn verrassend elegante verschijning. Met een lengte van vier meter achtentwintig en een breedte van één meter tweeëntachtig is hij niet be paald de kleinste, maar hij oogt afgetraind. Gespierd zonder een grammetje vet. Vooral de achterkant is een stuk sierlijker dan voorheen en hij past daar mee weer helemaal in de Mer cedes familie. In het interieur wacht een tweede verassing Het dashboard is veranderd ten opzichte van het vorige model. Nieuwe analoge meters - die een beetje doen denken aan een exclusief horloge - en Nog voordat de race begon ging het team van Vibru/Bavo in de fout door in te halen voor dat de start/finish lijn was ge passeerd: 60 seconden straf tijd! Al snel nam Rbk de lei ding, Midlife profiteerde van de actie van Rbk en ook zij pas seerde F1 palace. Nadat Rbk de leiding had overgenomen re den zij in rap tempo weg bij de rest. Midlife racing kon het tempo nog enigszins volgen maar moest toezien dat Rbk wegreed. Pm racing streed voor wat het waard was maar kon geen vuist maken tegen het goed verdedigend rijdende F1 palace. Hierdoor ontstond er een treintje met vijf teams. Ra dio Cool-FM kon op hun beurt niet voorbij Pm racing komen, en achter hen was het team Ar- nestein die erg aandrong. Tot de 23e ronde wisten de teams hun geduld te bewaren. Hierna werd het wat grimmiger. De ene inhaalactie volgde de an der in rap tempo op. In ronde 37 was er een kleine botsing tussen Cool-FM en Arnestein die iets te voorbarig inhaalde. F1 palace wist hun eerste plaats tot aan de 1e wissels vast te houden, maar na de wissels vielen zij ver terug. Pm, Cool-FM en Arnestein wissel den nog kortstondig van posi ties maar gingen uiteindelijk na veel strijd in ongewijzigde posi ties naar hun wissel toe. Na de eerste wissels reed Rbk ruim op kop en Midlife racing had ook weinig te vrezen op de tweede plaats. De derde plaats werd ingenomen door Antoco 1 die zich slim uit het duel in het middenveld hadden ont trokken door een vroege wis sel. Hierdoor hadden zij een poos vrij baan om met goede tijden hun achterstand op de links en rechts daarvan een soort meetbalkjes die de brandstofvoorraad en koel- vloeistoftemperatuur aange ven. Het middenconsole is heel praktisch ingedeeld. De knop pen bedien je bijna intuïtief. Niets geen gedoe met compu terachtige menubesturingen. Maar hoe rijdt hij? Aangezien dit soort wagens bedoeld zijn als kilometervreters geen onlo gische vraag. Nou daar kan ik kort over zijn. In één woord FANTASTISCH! De wagen die ik heb meegekregen is een E 320, standaard uitgerust met een vijftrapsautomaat. Hij sprint in 7,7 seconden naar de honderd, en heeft een top van 245 km/h. Hij zit volgestopt met allerhande elektronische snuf jes, zoals een memoriepakket waarbij stoel, stuur en buiten spiegels naar de wens van de eigenaar in te stellen zijn. Ui teraard met geheugen zodat - wanneer iemand de stoel of spiegels versteld heeft - je met één druk op de knop alle favo riete posities terug krijgt. Of de klimaatregeling die in vier sec toren in te stellen is. Zit je ach terin en heb je het koud, dan kun je daar jouw favoriete tem peratuur instellen. Het zitcom fort is goed, de bestuurders stoel is in alle richtingen ver stelbaar. Om even terug te ko men op het rijden. De vijftrapsautomaat schakelt zijdezacht. Met grote stappen snelt de E vooruit, waarbij er nauwelijks geluiden in het in terieur doordringen. Als extra op deze wagen (standaard op de E 500) is het nieuwe Airma- tic DC-systeem, dat luchtve ring en schokdempers conti nue regelt. En met verbluffend resultaat, hij gaat als een strijk ijzer door bochten en filtert veel hobbels weg. Een andere noviteit is Sensotronic Brake Control, een techniek die de remmen bewaakt. Het zit stan daard op alle modellen en zorgt ervoor dat wanneer je plotseling gas los laat de rem- blokken al worden aangedrukt. Een klein tikje op het rempe daal heeft een verrassend krachtig resultaat. Bij noodstops staat u zo'n twee a drie seconden eerder stil. Na de rit sta ik nog even bij te komen van alle indruk ken. Er zat meer op en aan de auto dan ik hierboven beschre ven heb, het zou teveel pagi na's kosten. Ik ken nu overi gens iemand met een beroep dat in ieder geval in één op zicht nog leuker is dan dat van mij. Hij heet Marnix van Gilst en is hoofd van de verkoopaf deling bij van Oeveren - Verva- et: hij mag altijd in deze E rij den! Naakt - De Amateur Beeldende Kunstenaars Vereniging "Het Zeeuws Palet" houdt donderdag 11 april voor leden en andere geïnteresseerden een lezing over 'Het naakt in de schilderkunst al ler tijden' te houden door de be kende kunst-docent (van o.a. Tele- ac) Jan Matheus de Grauw. Deze lezing is geen stijf kunsthistorisch betoog, maar een rijk met beeld materiaal geïllustreerde voor dracht over zijn fascinatie voor de eigen visie en die van andere kun stenaars over dit onderwerp. Aan vang 19.30 in het Atelier (de vroegere Paulus Mavo) aan de Adrian Coortelaan 1 te Vlissin gen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Voor niet-leden geldt een bijdrage van 5 euro. Visualisatie - Vrijdagavond 12 april wordt in de Meyboom te Vlissingen lichtmeditatie gehou den met aansluitend visualisaties die onder andere gericht zijn op contact maken met het Hoger Bewustzijn of innerlijke gids. De lichtmeditatie bestaat uit het vi sualiseren van licht in jezelf en naar je omgeving toe, zodat dit een positieve uitwerking heeft De lichtmeditatie en visualisatie zijn een verrijking voor het inner lijk leven. De avond begint om 20.30 uur en er wordt een kleine vrijwillige bijdrage gevraagd. Vooraf aanmelden is noodzake lijk. Voor opgave en info: 0118- 467542 of www.demeyboom.nl Welkomstdienst - Voor infor matie over de welkomstdiensten van de S.O.W.-gemeente Oost- Souburg kunt u nu ook terecht op de nieuwe internet-site www.so wos.cjb.net. (doorklikken naar de vierde kamer). U kunt zelf sugges ties doorgeven voor thema's of een reactie geven op een stelling of vraag. De vraag van de eerstvol gende welkomstdienst luidt: Is het waar dat wie goed doet goed ontmoet?Deze welkomstdienst wordt gehouden op zondag 14 april a.s. in Kerkgebouw de Open Haven (Oranjeplein) te Oost-Sou burg. Aanvang 09.30 u.Het thema is wie goed doet goed ont moet?". Overdenking door ds. van der Deijl. De welkomstdien sten zijn afwisselend, experimen teel qua vormgeving en bieden ook altijd een programma voor de kinderen. Bloembollen - De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, KMTP, presenteert woensdag 10 april een lezing in De Zandput te Serooskerke. De lezing gaat over bijzondere bloembollen en het gebruik en/an in combinatie met vaste planten. De bekende schrijfster over dit onderwerp, Rita van de Zalm, laat deze avond haar licht over dit onderwerp schijnen. De avond begint om 20 uur, de en tree is voor leden, op vertoon van de lidmaatschapspas, gratis. Niet- leden zijn tegen betaling van 2,50 euro van harte welkom. Alleengaanden - De alleen- gaandengroep Samen Actief Vlis singen bestaat uit mannen en vrouwen vijftigplus, die graag sa men dingen ondernemen als wnadelen, fietsen, dagje uit, bio scoop, theater, etentje, dagtoch- concurrenten ongedaan te ma ken. Op een paar duels na ge beurde er na de wissels niet zo veel. De rondetijden tussen de concurrerende teams verschil den niet veel waardoor serieu ze inhaalacties uitbleven. Na de laatste wissels was het team Arnestein dat met erg mooie tijden de aanval opnieuw open de bij PM racing. Na eerst nog een spin van Arnestein tijdens een inhaalactie op PM, ging Ar nestein uiteindelijk toch voor bij.Doordat het team van Anto co 1 zich had teruggetrokken werd het goede optreden van team Arnestein uiteindelijk be loond met de vierde plaats. Het hele veld schoof een plekje op waarmee Cool-FM op de 3e plaats terechtkwamen. Vibru/Bavo wist uiteindelijk in de slotfase het sterk rijdende PM racing in te halen wat hun de 5e plaats opleverde. Pm ra cing moest genoegen nemen de 6e plaats. F1 palace wist nog een 7e plaats te bemachtigen. Private racing en De Schelde- bode reden vrij anoniem hun ronden en werden zo 8e en 9e. Rbk reed uiteindelijk een voudig naar de zege met op de tweede plaats Midlife ra cing. Het klassement wordt aangevoerd door RBK met 208 punten. Marien Peeters in de jubilerende winkel. foto: Jaap Wolterbeek ten en reizen. Dit alles onder het motto 'Samen is gezelliger dan al leen'. De groep komt een keer per 14 dagen bij elkaar in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat 2 te Vlissin gen. De bijeenkomsten zijn steeds op donderdagmorgen van 10 tot 11.30 uur. Er zouden nog best wat leden bij kunnen! Be langstellenden zijn van harte wel kom om mee te doen of een kijk je te nemen. De eerstvolgende bijeenkomsten zijn 4 april, 18 april en 2 mei. Mevrouw Aarts wil via telefoonnummer 0118-412002 graag meer inlichtingen geven Ontspanningsmassage - In De Vier Elementen te Middel burg wordt weer een massage cursus gegeven door Didi van Loon. De cursus is bedoeld voor degenen die even tijd voor zich zelf willen nemen en kennis wil len maken met eenvoudige mas- sagevormen ter verlichting van hoofdpijn, nek- en schouder spanning, slapeloosheid, om gaan met stress enzovoort. Cen traal in de cursus staan respect voor de ander en voor jezelf. Er varing met masseren is niet no dig. De cursus start 26 april en omvat 4 avonden en 1 zaterdag. Voor informatie kan men terecht op 0118-625526. Kledingbeurs - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje te Oostkapelle houdt vrijdag 5 aprilde najaarskle- ding, -speelgoed en bed-box-bug- gybeurs. Deze beurs wordt ge houden in het hervormd Ge meentecentrum in de Johannes de Pourckstraat 2 te Oostkapelle, van 15 tot 16.30 uur. Tevens is er verkoop van positiekleding, koffie, cake en limonade. Volksdansen - De activiteiten commissie van Bachten Reede houdt donderdag 18 april een volksdansavond. De Volksdans groep Mac Lee's, onder leiding van mevrouw W. Makkelie ver zorgt vanaf 19.30 een optreden. De zaal is open vanaf 19 uur en de entreeprijs, inclusief koffie of thee en een hapje, kosten 1,60 euro en zijn verkrijgbaar bij de beheerder van Bachten Reede, aan de Vre dehoflaan 42 te Vlissingen. Astma - In de Middelburgse Stadsschouwburg, Molenwater 99 in Middelburg, is zaterdag 6 april een voorlichtingsmarkt van het Astma Fonds. De markt is be stemd voor iedereen die iets wil weten over astma en COPD (Chronische Bronchitis en Longen- fyseem). De toegang tot de markt is gratis en de volledige schouw burg is deze dag uiteraard rookvrij. De markt is van 10 tot 16 uur Installatietechniek - leerlin gen uit groep 8 van het basison derwijs en - leerlingen VMBO/ VBO of MAVO kunnen meedoen aan de open doe ochtenden in de installatietechniek. Hiervoor kun nen ze terecht bij een aantal be drijven in de regio. Ze kunnen op 13 april terecht bij Laroes Lkood- gieters en installateurs aan de Handelsweg 10 in Vlissingen, 0118-465800 en bij Wisse instal latiebedrijf aan de Verrijn Stuart- weg 3 in Goes, 0113-227072. Bij deze bedrijven kunnen de belang stellenden, na zich tevoren bij de deelnemende bedrijven telefo nisch aangemeld te hebben, te recht vanaf 9.30 uur tot 12.30 uur. Ook ouders mogen meekomen. Vrouwenochtend - Dinsdag 9 april is er een open ochtend in De Morgenster aan de Adriaan Lau- wereijszstraat 6 te Middelburg. Tij dens deze ochtend, die van 9.15 tot 11.15 uur duurt, spreekt domi nee De Jong over 'druk, druk, druk'. Tijdens de ochtend is kinder opvang aanwezig, de koffie staat klaar vanaf 9 uur, de toegang is gratis en er is een boekentafel met stichtelijke lectuur. Oversteekpad - Zaterdag 6 april kunnen 15 personen, jong en oud, meehelpen met het vei lig over laten steken van padden. De overzetactie start om 10 uur op het voorplein van hjet Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle en duurt tot 11.30 uur. Deelna me kost 1,50 euro per persoon en aanmelden is noodzakelijk. Dit kan via 0118-582620. Marien Peeters zat op dat mo ment nog op school, maar meteen na het verlaten van de schoolbanken is hij in de zaak gestapt. In het Walcherse was er dusdanig veel belangstel ling voor de stijlvolle ge schenken die de firma Peeters verkoopt, dat er op nog twee andere plaatsen winkels geo pend werden. Vanaf 1985 kon men terecht in de Middelburg se Nieuwe Burg en een jaar later ook nog in de Vlissingse Lange Zelke. In de afgelopen jaren heeft de familie Peeters zich geconcen treerd op één zaak: de winkel in de Nieuwe Burg is onder tussen een begrip op het ei land. Per 1 januari 2001 heeft Marien de winkel definitief van zijn ouders overgenomen en staat hij, samen met zijn deskundige medewerkers klaar voor de klanten die iets speciaals zoeken. Een groot deel van het assortiment be staat uit serviezen en bestek. Hierbij gaan de gedachten in eerste instantie niet uit naar 'geschenken' maar deze bena ming dekt toch wel degelijk de lading. „We kennen, net zoals in Vlaanderen gebruikelijk is, de huwelijkslijsten of spaar lijsten" vertelt Marien desge vraagd. „Mensen die hun huis aan het inrichten zijn krijgen bij hun huwelijk vaak hun ser vies of bestek vanuit onze winkel. Maar ook mensen die gaan samenwonen stellen in de loop van een paar maan den hun uitzet samen vanuit onze collectie." Veel klanten hebben een bij zondere band met de winkel van Marien Peeters. Het ge schenkenhuis is de enige win kel op Walcheren die Wedge- wood serviezen en het be roemde Swarovski-kristal ver koopt. „De kopers van dit kris tal zijn vaak lid van een Swa- rovski-vereniging en kunnen bijvoorbeeld het speciale 'jaarstuk' bij ons afhalen" ver telt Peeters. Een andere bij zondere groep klanten zijn, met name in het voorjaar, de Amerikaanse toeristen. „Zij komen met een bus vanuit de Keukenhof, gaan dan naar de Abdij vanwege het Roosevelt Studiecentre en reizen diezelf de dag nog door naar Düs- seldorf. Als ze nog even de tijd hebben om Middelburg in te lopen kopen ze bij mij stee vast Delfts Blauw."

de Faam | 2002 | | pagina 11