GEMEENTE MIDDELBURG Nationale Straatspeeldag illlllWlJft Cheques Binnenstad steeds aantrekkelijker Nieuw Middelburgs college Het Gemeentelijk Sociaal Fonds Nationale Boomfeestdag 2002 ^eSïa,% Wijzigingen ophaaldata huisvuil maart/april Een Ton voor Water Rooien van bomen Week 13 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Rommelmarkt op Abdijplein Kantoren gesloten Inloopmarkt wegenstructuurplan Piet Bruinooge (CDA), Albert de Vries (PvdA), Leo Luitwieler (ChristenUnie) en Adrie van 't Westeinde (GroenLinks) vormen samen met burgemeester Schouwenaar het nieuwe dagelijks bestuur van Mid delburg. Wie wat gaat doen leest u in deze porte feuilleverdeling: Bewuster en zuiniger omgaan met regenwater; dat is het doel van de actie 'een ton voor water'. Ook u kunt meedoen en voor een aantrekkelijke prijs een regenton aanschaffen. Van elke regenton gaat, via de ontwikkelingsorganisatie Novib, 4,50 naar een drinkwaterproject in Bangladesh. Woensdag 27 maart 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl sm ssssBSSSSiÊEKSBSSKKsaHSSBBBBBSSSM Het consortium Morticre overhan digde afgelopen vrijdag cheques aan Stichting Mcker en het Hospi ce. Gemeente Middelburg is voor de ontwikkeling van het plan Mor ticre een samenwerkingsovereen komst aangegaan met drie markt partijen. Bij de ondertekening van de overeenkomst heeft dit consorti um de gemeente een bedrag van 4.538 geschonken voor besteding aan een goed doel. Middelburg heeft Stichting Meker en het hospi ce hiervoor uilgekozen. De jaarlijkse kinderrommelmarkl is dit jaar op het Abdijplein. Kinderen mogen op maandag 6 mei van 8.00 uur hun spulletjes verkopen. Op diezelfde dag bezet de wekelijkse 'kunst -en curiosamarkt' de Markt. De gemeentelijke kantoren zijn op Goede Vrijdag 29 maart en tweede paasdag maandag l april gesloten. Op dinsdag 2 april staan wij weer voor u klaar. Hel wcgenstrucluurplan voor Mid delburg is klaar en we willen dal aan u presenteren. Kom voor meer info naar de inloop- markt op woensdag 27 maart in het Stadhuis! Verkcersburo RBOl heeft in opdracht van de Gemeente een rapport gemaakt waarin de wegen- structuur van Middelburg slaat be schreven tol hel jaar 2010. Tijdens de inloopmarkt zijn per woongebied kraampjes ingericht. Daar worden de plannen voor die wijk gepresen teerd met kaarten en uitleg van amb tenaren en de RBOI. Bij deze bent u uilgenodigd om de inloopmarkt te bezoeken. De markt vindt plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis en begint om 19.30 uur. Rond 22.00 uur is de markt afgelopen. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men. kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een slamdiametcr van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30'rn boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Vier populieren op hel Veerse bolwerk Een slangenden aan de Ham- marskjoldlaan Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbehecr, 0118- 675312. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01 18-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 25 maart tot en met zondag 31 maart 2002. Maandag Varkensschnitzel met spruitjes en gestampte aardappelen Dinsdag Rundersaucijsjes, bloemkool en aardappelen Woensdag Stamppot van boerenkool met worst Donderdag Gegrilde kippenpoot niet ge mengde groente en aardappel puree Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let met aardappelprcischotel Zaterdag Nasi goreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Nog een stukje en dan is de txmgeviele nieuw bestraat. Foto: Frank Viergever Er wordt hard gewerkt in de binnen stad van Middelburg. Zo zijn stra tenmakers alweer drie maanden be zig het winkelgebied in de stad nog aantrekkelijker te maken. De nieu we bestrating van de Potlenmarkl ligt er weer netjes bij en op dit mo ment wordt de laatste hand gelegd aan de herbestrating van de Lange- vielc. Daarna is het de beurt aan de Vlasmarkt. Omdat de kabels en lei dingen in deze straat hoognodig aan vervanging toe zijn. is Delta Nuts alvast begonnen met het openbreken van de straat. Nu kunnen beide werkzaamheden, hel vervangen van de leidingen en kabels en de herbe strating direct achter elkaar plaats vinden. De werkzaamheden aan de Vlasmarkt zijn eind mei afgerond. Daarna gaan de stratenmakers ver der aan Achter de Houttuinen. Burgemeester Schouwenaar: 1. Algemene bestuurlijke coördinatie 2. Openbare orde en integraal veiligheidsbeleid 3. Internationale samenwerking 4. Overleg middelgrote gemeenten Piet Bruinooge (Loco-burgemeester) 1. Financiën en grondbedrijf 2. Ruimtelijke ordening, recreatie en toerisme 3. Economische Zaken (incl. Nutsbedrijven) 4. Monumenten en archief Projecten: -% Stationsgebied - Morticre - Binnenstad Albert de Vries 1. Wonen en stadsvernieuwing 2. Welzijn 3. Communicatie en wijkontwikkeling 4. Sport en accommodaties Projecten: - Herstructurering/vinex - Zwembad - SporlbouJevard - Maisbaaikavcl Het Gemeentelijk Sociaal Fonds is een regeling, die in bet leven is ge roepen om naast de bestaande voorzieningen iets extra te doen. Met deze regeling wilt Middelburg onbedoelde effecten van de sociale wet geving weg nemen, financiële hulp in schrijnende situaties bieden en maatschappelijke participatie van personen met een minimum inko men bevorderen. Met ingang van 1 januari 2002 kent het Gemeentelijk Sociaal Fonds be leidsregels. De vergoeding voor een aantal voorzieningen is vanaf deze datum uitgebreid. Welke verstrekkingen kent het Gemeentelijk Sociaal Fonds? 1. Een bijdrage van 75% in ge maakte contribulickoslen van een vereniging voor ten laste ko mende kinderen (maximaal 1 club of vereniging per kalender jaar). 2. Een bijdrage voor benodigde at tributen van maximaal 70,- per kind per kalenderjaar (b.v. ver- cnigingslenue, voetbalschoenen, tennisracket etc). 3. Een bijdrage van 50% in ge maakte kosten voor deelname aan het maatschappelijk verkeer met een maximum van 45,- per persoon per kalenderjaar en 180,- per gezin per kalender jaar (b.v. NS voordeel kaart, kos ten lidmaatschap vereniging voor personen ouder dan 18 jaar, bezoek aan schouwburg, zwem bad, bioscoop, schoolkamp, schoolreis etc). 4. Een bijdrage van 75% in de kos ten van een zorgabonnement voor personen van 55 jaar of ou der. 5. Een bijdrage van 75% in de kos ten van noodzakelijk gebruik van de boekenbezorgdienst van de Zeeuwse Bibliotheek (b.v. door leeftijd, ziekte of een han dicap). 6. Een bijdrage in hel geval van schrijnende situaties. Deze bij drage kan afhankelijk van dc si tuatie worden verstrekt in de vorm van een renteloze geldle ning. Wie komen voor verstrekkingen uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds in aanmerking? Voor een verstrekking uil hel Ge meentelijk Sociaal Fonds komt u in aanmerking als u aan de volgende voorwaarden voldoet: 1u bent inwoner van de gemeente Middelburg en 2. uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de voor u van toe passing zijnde bijstandsnorm (ex clusief vakantiegeld). Het bedrag dat u maximaal aan inkomen mag hebben treft u hieronder aan: (Bijstandsnormen per 1 januari 2002) Voor personen van 21 jaar of ouder maar jonger dan 65 jaar: - alleenstaanden 846,86 - alleenstaande ouders 1088,81 - gehuwden/samenwonenden 1209.79 Voor personen van 65 jaar of ouder: - alleenstaanden 896,82 - alleenstaande ouders 1138,76 - gehuwden/samenwonenden beiden 65 jaar 1263.61 - gehuwden/samenwonenden I persoon 65 jaar 1274,02 Verder mag uw vermogen niet hoger zijn dan: - alleenstaanden 4820 - alleenstaande ouders en gehuw den 9640 3. U heeft minimaal twee jaar in Nederland een inkomen gehad ter hoogte van 110% van het voor u van toepassing zijnde so ciale minimum. Deze voorwaarde geldt niet voor kosten van lidmaatschap van kinde ren tot 18 jaar. Hoe vraagt u een bijdrage uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds aan? Een bijdrage uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds wordt alleen toege kend na een schriftelijke aanvraag. Het aanvraagformulier is verkrijg baar bij dc sectie Intake, afdeling Sociale Zaken tel 0800-0231865 of 675560 (9.00 uur I 1.30 uur). Ook voor nadere informatie kunt u hier terecht. Joan Van Dijk-Slurmplant de eerste boom voorde Scholeksterstraat. foto: Frank Viergever De Scholeksterstraat heeft haar eerste groen. Joan Van Dijk- Sturm en leerlingen van de Her man Faukeliusschool plantten vo rige week op de Boomfeestdag de eerste boom in deze in de Veerse- poort gelegen straat. Na hel planten gingen de kinderen terug naar school waar dc wethou der uitleg gaf over het werk van de gemeentelijke afdeling Groenbe- heer. Tot slot kregen alle kinderen die deelnamen aan dc Boomfeest dag een certificaat. Ruim 80% van dc Nederlandse ge meenten deed mee aan de Boom feestdag. Meer dan honderdduizend kinderen plantten een boom of struik, maak ten een werkstuk of liepen een bo- menroute. Leo Luitwieler 1Verkeer, vervoer, reiniging en Groenbehecr 2. Sociale Zaken 3. Personeel, Organisatie, Automatisering en herhuisvesting 4. Volksgezondheid Projecten: - Stadskantoor - N57 Adrie van 't Westeinde 1. Milieu 2. Cultuur 3. Onderwijs (inclusief volwassc- neducalie en emancipatie) Projecten: - A-theater - Culturele infrastructuur en cvcnemcntcnbeleid - Onderwijshuisvesting In verband met Pasen en Koning innedag zijn er wijzigingen wat betreft het ophalen van huisvuil. Op Goede Vrijdag 29 maart wordt geen afval opgehaald. De contai ners/zakken worden een dag eerder op donderdag 28 maart opgehaald. Ook de containers/zakken die nor maal op donderdag worden aange boden moeten voor 07.00 uur ge reed staan. De milieustraten zijn op Goede Vrijdag geopend. Op 2c paasdag (maandag I april) wordt geen afval opgehaald. Dc containers/ huisvuilzakken moeten op dinsdag 2 april voor 07.00 uur worden aangeboden. Ook dc containers/huisvuilzakken die normaal op dinsdag worden aangeboden moeten voor 07.00 uur gereed staan. De milieustraten zijn 2e Paasdag gesloten. Tweede Paasdag (maandag I april) wordt het oud papier van bedrijven niet opgehaald. Ondernemers wor den verzocht het papier op woens dagavond 3 april om 18.00 uur aan te bieden. Koninginnedag (dinsdag 30 april) wordt geen afval opgehaald. Dc containers/zakken moeten op woensdag 1 mei voor 07.00 uur worden aangeboden. Ook de contai ners die normaal op woensdag wor den aangeboden moeten voor 07.00 uur gereed slaan. De milieustraten zijn op Konin ginnedag gesloten. U vindt dc gewijzigde ophaaldagen van afval ook op dc afvalkalender 2002 die eind vorig jaar huis aan huis is verspreid. I leeft u de kalen der niet ontvangen of bent u hem kwijt? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie, telefoon 0118-675 450. ^■/•sveilighetè0^ Op woensdag 29 mei is het weer feest op straat. Dan wordt de jaarlijk se Nationale Straatspeeldag gehouden. Op de Straatspeeldag sluiten ouders in het hele land straten af voor het verkeer, zodat hun kinderen er tenminste één keer per jaar veilig buiten kunnen spelen. De Natio nale Straatspeeldag is een initiatief van de Verenigde Verkeers Veilig heidsorganisatie 3VO. 3VO zet zich in voor veilig, kindvriendelijk ver keer en wil de bewegingsvrijheid van kinderen in de woonomgeving vergroten. In veel buurten is het al lang niet meer vanzelfsprekend dal kinderen zelfstandig buiten spelen of alleen naar school of bibliotheek gaan. Veel ouders vinden het verkeer zo'n bedreiging dal zij hun kinderen niet zonder toezicht naar builen laten gaan. Zo missen kinderen belangrij ke ervaringen. Op den duur kan dit leiden tol achterstanden in hun ont wikkelingen. Gelukkig kan het ook anders. Straten en buurten kunnen veiliger worden door snelheidsrem mers en goede oversteekvoorzienin- gen. En hel parkeren kan zo worden geregeld dal er meer speel mogelijk heden ontstaan. Kinderen krijgen dan weer de ruimte om lekker bui ten te spelen. Kindvriendelijk verkeer Op de Nationale Straatspeeldag van 3VO gaan meer dan 2000 straten een ochtend of middag dicht voor het verkeer. Voor veel kinderen is dat een unieke ervaring: voor één keer krijgen zij alle ruimte om mid den op straat te spelen. Maar behal ve een grandioos leest is dc Straat speeldag vooral ook een actiedag voor veilig, kindvriendelijk verkeer. Op de Straatspeeldag nodigen de deelnemende groepen een vertegen woordiger van dc gemeente uil om zich persoonlijk van de problemen op de hoogte te stellen. Uiteindelijk doel is dat de buurt zo veilig wordt dal kinderen er elke dag builen kun nen spelen. In het hele land doen naar verwachting 1500 buurlgroc- pen en scholen aan de Straatspeel dag mee. De Straatspeeldag helpt om buurten veiliger te maken. Uit onderzoek blijkt dal de Straatspeeldag helpt om overleg lussen bewoners en ge meente op gang te brengen. Voor gemeenten is de dag ook een stimu lans om dc verkeersveiligheid in de huurt te verbeteren. Bijvoorbeeld door de aanleg van veilige over steekplaatsen of verkeersdrempels. Meedoen Ouders, scholen en buurtgroepen die vinden dat het verkeer in hun buurt kindvriendelijker moet wor den en daar op een leuke manier mee aan dc slag willen, kunnen meedoen aan de Nationale Straat speeldag van 3VO. Deelnemers ont vangen een uitgebreid Straatspeel- dagpakket met een duidelijke hand leiding en suggesties voor straat- spelletjes en andere activiteiten. Speciaal voor groepen die voor het eerst aan de Straatspeeldag meene men, organiseert 3VO in april infor matiebijeenkomsten. Deelnemers kunnen zich aanmelden of informa tie aanvragen door even te bellen naar het secretariaat van dc Natio nale Straatspeeldag: (035) 5248800. Faxen kan ook: (035) 5248899. In formatie is ook te vinden op onze internetsites: www.slraatspccldag .nl en www.3VO.nl Vergunningverlening en straatafzetting Voor het tijdelijk afsluiten en ge bruiken van een straat of straatge- declte voor de straatspeeldag is op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg vergun ning nodig van burgemeester en wethouders. Zo'n vergunning moet tijdig van tevoren worden aange vraagd. Er moet immers vooraf be keken worden of afsluiting voor het verkeer en gebruik van dc be treffende straat mogelijk is. Dat hangt onder andere af van dc ver keersstromen in die straat en in om liggende straten. Zogenaamde hoofdwegen voor doorgaand ver keer en busroutes kunnen niet wor den afgesloten. Verder moet de straat of het straatge- deelte omwille van de veiligheid van zowel de deelnemers aan dc Straat speeldag als van het overige verkeer, goed worden afgezet. Dus met de juiste hekwerken en bcbording. Om de vergunningverlening en straatafzetting te regelen moet dus tijdig, dat wil zeggen vóór I april 2002, een schriftelijk aanvraag wor den ingediend. Voor een aanvraag formulier en voor informatie kan contact worden opgenomen met de heer P. Maas van de dienst Stadsbe heer, telefoonnummer 675305. Postadres van de dienst Stadsbeheer is Postbus 680. 4330 AR Middel burg, en e-mailadres is stadsbe heer® middclburg.nl. Schoon water is iets waarop we zui nig moeten zijn. Nu al gebruiken wc per persoon 130 liter leidingwa ter per dag. Het waterverbruik neemt wereldwijd enorm toe en zal in de toekomst steeds schaarser worden. Zaak om hier aan te wer ken en dat zou toch moeten kunnen met alle regen die valt en bestaat uit kostbaar zoet water! Wie via deze actie een waterton aanschaft, krijgt daarbij gratis de boeiende brochure "Een ton voor water, een schakel in de kringloop". Hierin worden aspecten van hel wa tergebruik belicht en staan handige waterbesparingstips vermeld. Keuze uit twee typen U kunt twee typen kunststof regen tonnen bestellen. De standaard ton (type UForrcst) heeft een inhoud van 240 liter. De ton is donkergroen van kleur, 1 me ter hoog en is gemaakt van recycle baar kunststof (PE). De ton wordt geleverd met een aftapkraan en een kindveilige deksel. Deze ton kost €25,-. Het type 2. de 'Garden Lake', is van 75% gerecycled groen kunst stof en heeft een houtnerf. Het dek sel en de banden zijn in zwart uitge voerd. De ton heeft een inhoud van 190 liter en is 91 cm hoog. Inclusief aftapkraan kost deze ton 32,-. Een handig extra hulpmiddel is de vulautomaat. De vulautomaat ver bindt de ton met een regenpijp en vult de ton tot die vol is. Als de ton vol is wordt het overtollig water au tomatisch via de regenpijp afge voerd. De vulautomaat kost 9.- extra. Hoe bestelt u een regenton? Vul de onderstaande bon volledig in en stuur hem voor 20 april naar hel MilieuEducalieCentruin. Koren- bloemlaan 5. 4382 PD Vlissingen. Afgeven kan natuurlijk ook. U ont vangt hierna nog een bevestiging. Betaling vindt uitsluitend plaats per bank of giro. Op zaterdag 25 mei is het Zeeuw se Tonncndag. Zowel in Middel burg als in Vlissingen kunt u uw bestelling op een nog af te spreken plek ophalen. U krijgt hierover be richt. Voor 7,- extra wordt de ton bij u thuis bezorgd, eind mei/begin juni. U hoort nog wan neer precies. Meer informatie Wilt u dc tonnen eerst zien alvorens te bestellen? Dat kan in het Milicu- EducatieCentrum (MEC), Koren bloemlaan 5 in Vlissingen (voor openingstijden bellen naar 417039) of in de Milieu Winkel, Reigcrstraal 2 in Middelburg (openingstijden dinsdag t/m vrijdag van 13.30- 17.00 uur, donderdags vanaf 10.00 uur). Er zijn daar ook bestelbonnen aanwezig. NB: Heeft u liever een houten re genton (te zien bij het MEC in Vlis singen), dan kunt u deze rechtst reeks bestellen bij COS Zeeland (tel: 0113-250051). Deze fraaie re genton is van eikenhout, heeft een inhoud van 225 liter en is 94 cm hoog, en kost 100,-.' De houten ton moet op afspraak afge haald worden in Goes of Ovezandc. Dc actie Een Ton voor Water wordt ook in andere provincies gevoerd. Er is een landelijke actiewcbsitc: www.eentonvoorwater.nl. Op de Zccland-Bangladesh site (www.zee- ba.nl/tonwater.html) vindt u ook in formatie over het doel van het Zeeuwse project. Bestelbon regenton Actie 'Een Ton voor water' Postcode:Woonplaats: Telefoon: Bestelling (aankruisen wat gewenst is:) o Regenton 240 liter type I ('Forrest') a 25 o Regenton 190 liter type 2 ('Garden Lake') a 32 o Vulautomaat a 9 Ophalen thuisbezorgen: o Ik haal de lon(nen) zelf op. o Ik wil de tön(nen) thuisbezorgd hebben a 7 vervoerskosten Betaling: Dit is uitsluitend mogelijk per giro of bank. Ik maak het totaalbedrag a over op girorekening 6236915 op rekening van MICMEC Walcheren, Rcigerslraat 2. Middelburg, o.v.v. Regenton. Datum:Handtekening: Voor 20 april opsturen naar: MilieuEducatieCentruni Korenbloenilaan 5 4382 PI) Vlissingen U ontvangt hierna nog een bevestiging. (Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname.)

de Faam | 2002 | | pagina 3