I N E C I T Y EST Crossroads Shallow Hall ET De controverses van Lenny Bruce Oud en Nieuw Zeeland treffen elkaar op Tattoo Conventie CHUTTERSHOF F I L M W E E K SHALLOW HAL CROSSROADS ASTERIX CLEOPATRA ASTERIX CLEOPATRA 13 GHOSTS ©@0 TIME MACHINE ©0® A BEAUTIFUL MIND MONSTERS EN CO OCEAN'S ELEVEN LORD OF THE RINGS ©0© SNEAK PREVIEW F I L M W E E K 27 MISSING KISSES KANDAHAR BLUE VELVET F l L M W E E K KANDAHAR - TROIS COULEURS: ROUGE VUSSiNGEN Donderdag 28 maart t/m woensdag 3 april ET® première "I premiere première {originele rnrsm) flederlandse wersief |leti@rlancis@ wersïef fj| MIDDELBURG GOES Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Boerenkool met worst in Baarland Menselijke figuur centraal Allez Mama The Old Firm Kandahar Piekweekend met Sferisch Metal Schlemiel door Het Groote Hoofd Woensdag 27 maart 2002 FAAM/VLISSINGER 19 www.clneclfy.nl Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur na twintig jaar terug in de bioscoop en nu Nederlands gesproken Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Hal ziet zijn moddervette vriendin als een superslanke den Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur film met Britney Spears Dagelijks 18.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 16.15 uur Asterix, Obelix en hun vrienden moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn, een paleis bouwen Dagelijks 13.45 16.15 uur Asterix, Obelix en hun vrienden moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn, een paleis bouwen Dagelijks 13.45 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Arthur en zijn twee kinderen erven een spectaculair huis van een excentrieke oom Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur wetenschapper heeft zijn geliefde verloren en wil dit via zijn tijdmachine proberen terug te draaien Dagelijks 19.00 22.00 uur over het leven van Nobelprijs-winnaar John Forbes Nash junior Dagelijks 13.45 16.15 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur actie/komedie met onder andere George Clooney, Brad Pitt en Julia Roberts Donderdag, dinsdag en woensdag 13.45 21.15 uur Vrijdag, zaterdag en zondag en maandag 13.00 21.15 uur verfilming van het onverwoestbare fantasy-boek van J.R. Tolkien Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 20.00 uur Moviezone: vrolijke en absurde zedenschets over de veertien jarige Sy- bille Vrijdag 19.30 uur Maandag en woensdag 20.00 uur zoektocht van een Afghaanse journaliste naar haar zuster in Kandahar Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 22.00 uur fabuleuze klassieker van David Lynch Donderdag en zaterdag 20.30 uur zoektocht van een Afghaanse journaliste naar haar zuster in Kandahar Dinsdag 20.30 uur Kieslowski's Trois Coleurs-trilogie BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Drie meisjes uit een klein plaatsje aan de Amerikaanse oostkust waren op de lagere school hartsvriendinnen, maar op de middelbare school zijn ze uit elkaar gegroeid. Het drietal bestaat uit de snobisti sche cheerleader Zoe, de zwangere alternativo Mimi en de keurige studiebol Lucy (Britney Spears). Na hun eind examen hebben ze elk een goede reden om naar Los An geles te reizen; Zoe wil naar haar verloofde en Lucy wil naar haar moeder (Kim Ca- trall), die het gezin in de steek heeft gelaten toen Lucy nog heel jong was. Ze reizen mee met muzikant Ben, die ze geen van allen goed kennen. Tijdens de reis merken de drie dat er van hun vriendschap niet veel over is, maar gaandeweg wordt hun band sterker en bloeit er een romance op. Hal Larsen is de meest opper vlakkige man die je jezelf maar kunt voorstellen. Voor hem staat schoonheid gelijk aan supermodellen en center folds. Hij denkt er niet aan om met iemand uit te gaan die niet het perfecte uiterlijk of de perfecte lach heeft. Zijn kijk op vrouwen verandert radicaal als hij wordt gehyp notiseerd door een guru; ui terlijk is niet meer belangrijk voor hem! Als Hal de mollige Rosemary (Gwyneth Paltrow) ontmoet, worden haar humor en sympathie in zijn ogen ver taald in fysieke perfectie; Hal wordt stapelverliefd op haar. Als echter plots de hypnose wordt verbroken, wordt Hal met een nieuwe, voor hem onherkenbare Rosemary ge confronteerd en zal hij een be langrijke levensles moeten le ren. Ter gelegenheid van de twin tigste verjaardag van de tijdlo ze klassieker van Steven Spiel berg wordt ET dit jaar op nieuw in de bioscoop uitge bracht. De nieuwe versie bevat unieke nieuwe beelden, verbeterde visuele effecten en digitaal ge luid. Tevens is het de eerste keer dat een Nederlandstalige versie in de bioscoop ge bracht wordt. ET is het ontroerende en spannende verhaal van een buitenaards wezentje dat per ongeluk op aarde achterblijft. Een tienjarig jongetje, Eliot, ontfermt zich over hem en er ontstaat een bijzondere vriendschap, waarbij ze veel van elkaar leren. Eliot probeert zijn buitenaard se vriendje te helpen bij het contact leggen met zijn eigen planeet en tegelijk probeert hij hem uit handen te houden van aardse wetenschappers, die ET willen vangen voor hun eigen doeleinden. Lenny Bruce is een theatervoorstelling met als uitgangspunt het leven en de controverses van Lenny Bruce (Verenigde Staten, 1925-1966). Het leven van Bruce is al verfilmd ge weest in 'Lenny' door Bob Fosse, in 1974 met Dustin Hoffman. Deze film rouleert rond het einde van dit jaar langs de biosco pen in het land, de theatervoorstelling staat 3 april in de Mid delburgse Schouwburg. Rogier in 't Hout (links) en Raoul Heertje in Bruce. Foto: Karei Zwaneveld De manier waarop Leny Bruce de samenleving in de Ameri kaanse jaren zestig aanpakte schoot velen in het verkeerde keelgat. Men noemde hem 'a sic comc'. Zelf bleef hij van mening dat de maatschappij ziek was, en niet hij. Bruce was in ieder geval nooit te be roerd om pijnlijke thema's aan te snijden door middel van provocatie. Lenny Bruce was de allereerste stand-up come dian met de staus van een popster. Vijfendertig jaar na zijn dood geldt hij nog steeds als inspirator en geniaal voor beeld voor cabaratiers en theatermakers. De voorstel ling in de Middelburgse schouwburg begint om 20 uur en toegangskaarten kosten 13 euro, voor pashouders 10,75 euro. Zondag 31 Maart vindt in Middelburg de derde Zeeuwse Tattoo Conven tie plaats. Op deze Conventie worden Oud en Nieuw-Zee- land verenigd door middel van originele Maoridans en Middelburgse Street dance. Uiteraard wordt er deze dag ook getatoeëerd zowel machi naal als handmatig volgens de traditie van de originele 'Tatau'. Evenals voorgaande jaren zijn er verschillende stijlen en cul turen vertegenwoordigd op de conventie. Naast veel Neder landse artiesten zijn er ook vo lop buitenlandse tatoeëerders aanwezig uit o.a. Polen, Duits land en Israël Mo'o presen teert de Marquesas stijl en Ke- one Nunes laat de originele Hawaii-tattoo's zien. Nunes werkt vanuit de originele Ha- waiiaanse tattoocultuur en zal zijn cultuur en ervaring met de overige deelnemers en bezoe kers delen. Verder is er een groep Maori's aanwezig die, naast hun dans, zullen tatoeëren. De Ta Moko (tattoo) wordt voor de per soon in kwestie gemaakt, er zal dus nooit een tweede van gemaakt worden. Een bekend voorbeeld is de Maori tattoo van Robbie Williams, waarvan de maker aanwezig zal zijn in Middelburg. Ook het feno meen piercen komt volop aan bod op de conventie. Uit Rot terdam is er 'Miranda Body piercing'. Piercingsieraden in alle soorten en maten zijn er in de stand van 'WildCat' uit Engeland. Verder worden er lezingen gegeven over de ver schillende aanwezige cultu ren. En de hele dag zijn er tat- toowedstrijden waar de con ventiedeelnemers in verschil lende categorieën strijden om de eer en bekers. Rebba the Loon en Allez Mama zorgen voor de muzikale omlijsting. Locaties: Discotheek Night- train, Café Rooie Oortjes, Café Schuttershof en Schuttershof theater (hoofdingang Bedde- wijkstraat 15 te Middelburg). Aanvang 14 uur, afsluiting 23 uur. Entree 8 euro kinderen tot en met .12 jaar half geld. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 20 van dit blad. Zaterdag 30 maart speelt de Toneelvereniging Baarland de plat telandskomedie Boerenkool met Worst in Dorpshuis The Came- ronian te Baarland. De avond begint om 19.30 uur. Het toneelstuk gaat over de oude sjacheraar Kobus (Kees van Damme). Zodra hij ten tonele verschijnt is niets en niemand nog veilig voor zijn grappen. Zo pikt hij gehaktballen uit de pan en voert hij oma (Nel van Wingen) dronken uit een theepot waarin hij peperdure cognac heeft gegoten. Naast zijn grappen en grollen weet hij op slinkse wijze de bevriende boerin Jannie Landstra (Lenie de Bart) van een financiële ondergang te red den, wanneer zij haar pacht niet op tijd kan betalen. De eigenaar van de boerderij, de verwaande jonkheer Pierre van Hanekam tot Kakelhof (Frans van de Akker), wordt hierbij in zijn hemd ge zet. Daarbij spelen velen een rol, maar wat boerenkool met worst daarmee te maken heeft, is nog even de vraag. De Middelburgse beeldhouwers Wil Goed en Kees Slager expo seren deze maand hun beelden aan de Nieuwendijk 32 in Vliss- ingen. Beide kunstenaars werken met veel uitleeenlopende ver schillende materialen zoals de Belgische hardsteen arduin, mar mer albast, kalksteen en de speciale steensoort verdiet. Dit groene gesteente, dat een restproduct is van de goudmijnen wordt slechts op één plaats in Afrika aangetroffen. De Bantoes schrijven aan deze steensoort mistieke eigenschappen toe. Ook zijn er enkele van aluminium cement gegoten beelden en bron zen werkstukken te bezichtigen. Wil Goed maakt romantische beelden, koppen en dubbelportretten, waarin de menselijke emotie tot uitdrukking komt en heeft duidelijk een voorkeur voor het figuratieve. Ook Kees Slager houdt zich voornamelijk bezig met de de menselijke figuur. Hij probeert zijn beelden iets tijdloos mee te geven zodat ieder beeld, hoe klein ook, iets mo numentaals heeft. Tijdens de expositie zijn tevens quilts te zien van Welmoed de Wilde. Een beeld van de Tattoo Conventie 2001. Wereldbeat Zydeco noemen ze het zelf, de heren van Allez Ma ma. Aanvankelijk begonnen als pretband, is de groep uitge groeid tot een heftige, opzwepende wereldbeat-band die hun Zydeco doorspekt met Blues, Funk, Folk, Soul en Rap Roll. Wat Allez Mama verder onderscheidt is het gebruik van Neder landstalige teksten. Recht voor z'n raap en midden in het leven. Een andere band zoals Allez Mama bestaat niet!! Zij zullen wor den voorafgegaan door het Vlissingse The Old Firm die met een minimum aan middelen een maximum aan feest weten te creë ren. Zijzelf omschrijven hun muziekstijl als 'keitic whoopaa' of akoestische folk-punk en hun repertoire bestaat uit een mix van nummers van o.a.: the Pogues, Dubliners, Levellers, Waterboys tot aan the Rolling Stones, aangevuld met eigen materiaal. A night of heavy Zydeco in 't Goese Beest. De zaal aan de Bees tenmarkt gaat open om 20.30 uur, het optreden begint om 21 uur en dé entreeprijs bedraagt 7 euro, voor pashouders 6 euro. Nafas, een naar Canada gevluchte Afghaanse journaliste, pas seert illegaal de Iraans-Afghaanse grens en begeeft zich, geleid door gidsen, op weg naar haar in Kandahar wonende zus van wie ze een brief ontvangen heeft. De vrouw wil uit wanhoop een einde aan haar leven maken. Een levensgevaarlijke reis door het rijk van de Taliban begint. Gaandeweg worden de ge volgen van een twintig jaar durende (burger)oorlog zichtbaar; de Afghaanse bevolking is straatarm, verminkt (we zien opna men van prothesedroppings uit helikopters) en wordt ver scheurd door haat en onderling wantrouwen. Speciale aandacht schenkt de regisseur aan het lot van de Afghaanse vrouw, die door de radicale Taliban-heersers met harde hand uit het maat schappelijk leven werd verdreven. De film draait donder 28 en zaterdag 30 maart in 't Beest aan de Goese Beestenmarkt. Hij begint beide dagen om 20.30 uur en de entreeprijs bedraagt 6,40 euro en voor pashouders 5,20 euro. Zaterdag 30 maart staan de Limburgse formaties Morning en Wings of Fury in de Vlissingse Hellebaardierstraat op het podi um.Dit duo wordt aangevuld door het Belgische Keltgar en ge zamenlijk brengen ze een avond vol sferische metal met gothic invloeden. Morning is de initiatiefnemer van dit bijzondere package. Zij combineren atmosferische pop, progressieve rock en heavy fantasy metal tot een cocktail die ze zelf dreadmetal noemen. In de muziek zijn invloeden terug te vinden van bands als The Gethering, Dream Theater, LacunaColi en Ayreon. Mor ning staat op het punt een nieuwe EP Circle of power af te ron den. Donderdag 28 maart staat in 't Beest aan de Goese Beesten markt Schlemiel door Het Groote Hoofd op het podium. Er is niet één schlemiel in deze voorstelling. Het wemelt er van. En dat wordt vooral dui delijk omdat het publiek niet alleen hoort wat de persona ges zeggen, maar de toe schouwer hoort ook wat ze denken. En dat is niet altijd even vleiend. Nee, het is ont luisterend. Schlemiel is een ij- zersterk, galbitter, maar ko misch toneelstuk. Puntgave rollen - maar Tamar van den Dop is sensationeel als oertut. De zaal gaat open om 20.15 uur, de voorstelling begint om 20.30 uur en de entree bedraagt 9 eu ro, voor pashouders 7 euro. T V l

de Faam | 2002 | | pagina 19