0 GEMEENTE MIDDELBURG Concert Vernieuwing van het gemeentelijk bestuur Scholierenuitwisseling Middelburg-Glogow Raadsleden ontvangen onderscheiding Bomen voor Veersepoort Wijziging oud-papier kalender Handen ineen voor jeugd en veiligheid op Walcheren Gemeenteraadsvergadering Asielzoekers halen horecadiploma Transportroutes grond parkeergarage Tour naar Zeeland? Voortgang herontwikkeling Centrumgebied Stromen wijk Geen verlopen rijbewijs meer! Tafeltje Dekje JJVV] Week 12 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Een verlopen rijbewijs in uw binnenzak behoort van af maandag tot het verleden. Ieder kwartaal worden Middelburgers namelijk aangeschreven van wie de geldigheid van het rijbewijs gaat verstrijken. Woensdag 20 maart 2002 FAAM/VLISSINGER Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 25 maart tot en met zondag 31 maart 2002. Maandag Varkensschnitzel met spruitjes en gestampte aardappelen Dinsdag Rundersaucijsjes, bloemkool en aardappelen Woensdag Stamppot van boerenkool met worst Donderdag Gegrilde kippenpoot met ge mengde groente en aardappel puree Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let met aardappelpreischotel Zaterdag Nasi goreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Afgelopen zaterdag arriveerde een onderwijsdelegatie uit de Poolse stad Glogow in Middelburg. Het bezoek ging van start met een officiële ontvangst door burgemeester Schouwenaar op het Stadhuis. De studenten volgen op de scholen gemeenschappen CSW en Nehalle- nia een onderwijskundig program ma. Daarnaast bezoeken zij Walcherse bedrijven. Belangrijk bij deze bedrijfsbezoe ken is dat de studenten kennis en inzicht verwerven van organisatie, arbeidsomstandigheden en werk zaamheden binnen deze bedrijven en werkgelegenheid in de regio. Burgemeester Schouwenaar spreekt de Poolse gasten en de Middel burgse gastgezinnen toe. FotoFrank Viergever) Vorige week werd een toplaag asfalt op de nieuwe Kanaalweg aangebracht. (foto: Frank Viergever Het is weer zover. Speciaal voor mensen met een minimuminko men geeft de Koninklijke Orato riumvereniging 'tot oefening en uitspanning' op Goede Vrijdag 29 maart een concert Toegangsprijs is slechts tien eurocent. Kaarten zijn verkrijgbaar by de Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1, open van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Het concert vindt plaats in de Con cert -en gehoorzaal. De muzikanten gaan de Johannes Passion van J.S. Bach uitvoeren. Het Dordts Kamer Orkest begeleidt zes solisten. Het concert begint om 20.00 uur. Een bijzondere gebeurtenis voor drie vertrekkende gemeenteraadsle den van Middelburg; De heren J. Louwerse en W. Bezemer en me vrouw Y. Brekelmans-Pijnenburg kregen voor hun inzet en bewezen diensten voor de gemeentepolitiek een koninklijke onderscheiding op gespeld door burgemeester Schouwenaar. Bezemer is benoemd lot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Lou werse en Brekelmans-Pijnenburg zijn nu ruim een week lid in de Or de van Oranje-Nassau. De onder scheiding volgt na twaalf jaar of meer in dienst te zijn geweest van de raad, maar er wordt ook reke ning gehouden met nevenactivitei ten. De 'Stichting Tour de France 2004' werd vorige week in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis op gericht. Zij gaat zich inzetten om een etappe van de Tour de France in het Zeeuwse te laten plaatsvinden. Ook wil de stichting de start van de 'Ronde van Nederland' naar de pro vincie halen. Mevrouw Y. Brekelmans-Pijnenburg Op de oud-papierkalender 2002 staat per ongeluk vermeld dat bij de Aquariumvereniging "Barbus Con- chonius", aan het inleveradres He rengracht 52, tijdens kantooruren oud papier kan worden aangeboden. Dit is onjuist. Het papier kan uit sluitend worden aangeboden op dinsdag -en vrijdagavond van 19.00 lot 21.00 uur. Bied uw papier in doos of gebundeld aan Voor inlichtingen en nadere afspra ken kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. den Hollander, tele foonnummer 62 65 13 of 61 12 90. De heer W. Bezemer. Burgemeester Schouwenaar speldt de koninklijke onderscheidingen op bij de gelukkige oud-gemeenteraadsleden. (foto 's: Frank Viergever) De Gemeente heeft vorig jaar november in samenwerking met Woon- goed Middelburg een de plannen gepresenteerd voor het centrumge bied in de Stromenwijk. Hoe gaat het nu verder? Tijdens de presentaties is uitgelegd dat hel ruimtelijke plan van Ron van Genderen een eerste stap was om te komen tot de hcrontwikke- ling van het nieuwe winkelcentrum. Een vervolgstap is het onderzoeken van de haalbaarheid van de plan nen. Een van de onderdelen hiervan is het distributie-planologisch on derzoek. Dit onderzoek wordt uit gevoerd om vast te stellen welke winkels wenselijk zijn en hoeveel ruimte deze winkels nodig zouden hebben om te komen tot een vol waardig winkelcentrum dat past bij de kenmerken van de wijk. Inmiddels is dit onderzoek afgerond en nu wordt hard gewerkt om de conclusies uit het onderzoek te ver werken in het ruimtelijke plan van Ron van Genderen. De gemeente wil tevens de resultaten van dit on derzoek met de betrokken partijen bespreken. In eerste instantie was het de bedoeling om het plan in fe bruari van dit jaar gereed te hebben, zodat in maart de politiek hierover een besluit kon nemen. Voor het aanpassen van het ruimte lijke plan aan de conclusies uit het distributie-planologisch onderzoek is echter meer tijd nodig. Daarom zal de presentatie hiervan nog even op zich laten wachten. Ook de poli tiek zal pas later een besluit nemen over het uitvoeren van het plan. Het uitgangspunt voor de start van de herontwikkeling blijft vooralsnog medio 2004. Zodra er over de resultaten haal baarheidsstudies en het plan meer duidelijkheid bestaat zal er een nieuwsbrief verschijnen die evenals de nieuwsbrief van december vorig jaar gratis zal worden verspreid in de Stromenwijk en via de afdeling Communicatie van de gemeente. Dus u hoeft niet meer met een ver lopen rijbewijs de weg op, met het risico van een proces-verbaal en een boete 27,-) en geen schade-uitke ring door uw verzekeringsmaat schappij. Als u wel een rijbewijs met een (bijna) verstreken geldig heid heeft, maar u heeft geen brief ontvangen, moet u toch uw rijbe wijs vernieuwen. Als u hier nog vragen over heeft kunt u altijd bel len met de medewerkers van de Af deling Burgerzaken, tel 675444. Hoe vraag ik een nieuw rijbewijs aan? Een nieuw rijbewijs moet u altijd persoonlijk aanvragen bij de afde ling Burgerzaken. U krijgt uw nieu we rijbewijs in principe direct mee. Wat moet u meenemen? - uw oude rijbewijs, dit moet u al tijd inleveren - twee dezelfde en recente pasfo to's, waarop u met het gezicht recht naar voren staat afgebeeld - in sommige gevallen een verkla ring van geschiktheid, (ook wel medische verklaring genoemd) - 26,00, direct te voldoen bij de aanvraag' Wanneer heeft u een verklaring van geschiktheid nodig? - als u 70 jaar of ouder bent; - als u een rijbewijs komt vernieu wen dat verloopt op of na uw 70e verjaardag; - als u om medische redenen ge keurd moet worden. Hoe komt u aan een verklaring van geschiktheid? Het aanvraagformulier voor een verklaring van geschiktheid koopt u bij de afdeling Burgerzaken. Om dat u ook een afschrift uit de Ge meentelijke basisadministratie no dig heeft moet u daarbij een geldig legitimatiebewijs overleggen. De totale kosten bedragen 24,11 De medewerker Burgerzaken geeft u nadere informatie over de te vol gen procedure. Houd u er rekening mee, dat de hele keuringsprocedure soms enkele maanden kan duren. Tien partijen hebben vorige week een belangrijke intentieovereen komst getekend. Het gaat om het project 'jeugd en veiligheid'. De deel nemers aan het project gaan zich inzetten om vandalisme, geweld en criminaliteit onder jeugdigen te voorkomen en te verminderen. De Walcherse gemeenten Middel burg, Vlissingen en Veere gaan 'lo kaal preventief jeugdbeleid' ontwik kelen. Samen, omdat er op heel Walcheren problemen met jeugd- vandalisme en geweld bestaan. Het is niet zo dat bijvoorbeeld alleen maar jongeren uit de grote steden criminaliteit veroorzaken, ook plat telandsjongeren kunnen er wat van. Samen hopen de gemeenten die overlast en problemen terug te drin gen, maar ook hopen zij hiermee de jongeren op het goede spoor te krij gen zodat juist zij de vruchten pluk ken van dit nieuwe beleid. Naast de drie gemeenten nemen de volgende partijen deel aan het project jeugd en veiligheid: Stichting jeugdzorg, Palladium Sociaal Kultureel Werk Middelburg, Raad voor de Kinder bescherming, het voortgezet onder wijs, de Regiopolitie, het Algemeen Maatschappelijk Werk en het ROC Zeeland. Het basisonderwijs neemt ook deel aan dit project, maar heeft nog niet kunnen ondertekenen. Op dit moment is nog niet bekend wie deze groep in het project vertegen woordigd. Maandag 25 maart komt de nieuwe gemeenteraad voor het eerst bijeen voor de raadsvergadering in de burgerzaal van het Stadhuis. De verga dering begint om 19.30 uur en is bij te wonen van vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn kunnen van tevoren contact opnemen met de boden van het Stadhuis, telefoon 675403. De agenda stukken liggen ter inzage bij de afdeling Communicatie aan de Stad huisstraat 2. De agenda is onder voorbehoud: 1Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 17 december 2001 en 18 en 28 januari 2002. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Begroting 2002 en meerjarenra ming 2003-2005 Stichting Stadstoezicht Vlissingen-Mid- delburg. 4. Planschadeverzoek Oostersche- destraat 205. 5. Verkoop Stadsschuur 2 aan de B.V. Monumentenbeheer Mid delburg. 6. Aanwijzingsbesluit ex artikel 8 Wet inschakeling werkzoeken den (Wiw). 7. Planschade Veldzigt. 8. Starten vrijstellingsprocedure ex artikel 19, lid 1 W.R.O. en delegeren vervolgstappen t.b.v. brugbedieningsgebouw Sta- tionsbrug. 9. Vaststellen exploitatie-opzet Prins Bernhardstraat en be schikbaar stellen kredieten voor de aankoop en de uit te voeren werken. 10. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2002 en het verlenen van kredieten. 11Aankoop perceel grond aan de Leliëndaalseweg. 12. Aankoop perceel grond met op stallen gelegen aan de Veerse- weg 104 te Middelburg 13. Wijziging "Verordening gelde lijke voorzieningen raads- en commissieleden 2001" en "Ver ordening onkostenvergoeding voor de leden van het college van burgemeester en wethou ders". 14. Aankoop van het pand Noord- monsterweg 1. 15. Planschadeverzoeken Nieuwen- hoven. 16. Planschade "Veersepoort". 17. Twee vrijstelling ex artikel 19, lid 1 W.R.O.te weten één t.b.v. een functiewijziging van een voormalige agrarische schuur aan de Breeweg 79 en één t.b.v. de realisatie van een tweede dienstwoning op het perceel Oude Rijksweg 112. 18. Vaststelling Rampenplan Ge meente Middelburg, versie maart 2002. 19. Aanvullend krediet ten behoeve van herinrichting kemwinkelge- bied. 20. Herbenoeming leden Commis sie Bezwaarschriften Sociale Zaken. 21. Benoeming voorzitter en (plv.) leden Bezwaarschriftencommis sie Middelburg. 22. Benoeming voorzitter en (plv.) leden Klachtencommissie Mid delburg Johan Rudolf Thorbecke - de grondlegger van onder andere de gemeentewet - bezocht de Middel burgse gemeenteraad tijdens de eerste 'dualeraadsvergadering. (foto: Frank Viergever) De gemeenteraadsverkiezingen zijn achter de rug. In Middelburg wordt druk gewerkt aan het samenstellen van een nieuw bestuur. Een span nend vooruitzicht, want u krijgt niet alleen een nieuw bestuur. Door de nieuwe Wet Dualisering werkt de gemeentelijke politiek sinds 7 maart ook anders! De bedoeling is dat de herkenbaarheid van het lokale be stuur en de open(baar)heid van het politieke debat versterkt wordt. Wat is er veranderd? De Gemeentewet is veranderd zodat de rollen anders zijn verdeeld tus sen raad en college van burgemees ter en wethouders. In de wet is de taakverdeling tussen raadsleden, wethouders, burge meesters en ambtenaren opnieuw en nu beter vastgelegd. De belang rijkste verandering is dat de rollen van de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders duidelijk worden gescheiden. Het dagelijks bestuur van de ge meente ligt voortaan in handen van het college van B&W, dat daarom ook taken en bevoegdheden overge heveld krijgt. Om die scheiding ver der te ondersteunen maken wethou ders niet langer deel uit van de ge meenteraad. Wethouders mogen zelfs van buiten de raad worden aangetrokken. De taak van de gemeenteraad is hel vertegenwoordigen van de kiezers en het controleren van liet college. Dit laatste kan de raad meer onaf hankelijk dan voorheen doen omdat de binding tussen de wethouder en zijn fractie minder sterk is. Om zijn nieuwe rol te vervullen krijgt de raad een aantal nieuwe middelen tot zijn beschikking, zoals het onder zoeksrecht. een rekenkamer en een eigen ondersteuner (griffier). Meer weten? Bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2 ligt een brochu re voor u klaar of kijk op www.niinbzk.nl/dualisme of op www.vemieuwingsimpuls.nl. Aan de Stromenweg staat een asielzoekerscentrum waar 600 mensen wonen. Wendy de Boer werkt in het centrum. Zij houdt u maandelijks op de hoogte over de belangrijkste ontwikkelingen in het AZC. Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) vindt dat een asiel zoeker niet alleen een slachtoffer is voor wie je moet zorgen, maar ook een mondige burger waarbij zelf standigheid en zelfredzaamheid voorop staat. Daarom is het van groot belang de toekomstkansen voor asielzoekers te vergroten. On geacht of die toekomst in Neder land zal zijn of in het land van her komst. Een manier om dat te doen is het aanbieden van een blijvend aanbod van onderwijs en beroeps gerichte activiteiten: bijvoorbeeld de opleiding Horeca -Assistent voor asielzoekers. Zeven asielzoekers uit het Middel burgse AZC hebben de opleiding Horeca-assistcnt succesvol afge rond. Tijdens de opleiding leerden asielzoekers voornamelijk uitvoe rende werkzaamheden. De cursisten kregen les in het bereiden van ge rechten, serveren, wijn schenken, het ontvangen van gasten en alle andere zaken die een goed restau rant draaiende houden. Tussen de docenten en de deelne mers is tijdens de cursus een goede band ontstaan. De leerlingen wer den als een erg gezellige groep ge typeerd. Na een aantal maanden zijn ze een kleine familie geworden, met allerlei verschillende culturen en taalachtergronden. Dal deze deelnemers zich richten op anderen dan alleen eigen taal- of landgeno ten is volgens de leraren een goed voorbeeld voor iedereen in de sa menleving. Om de parkeergarage in het Sta tionsgebied te realiseren moet on geveer 45.000 kubieke meter grond worden afgegraven. 35.000 M3 zal naar de Mortiere worden gebracht, de rest naar de Laan der Verenigde Naties. Ongeveer een half jaar lang zijn er per werkdag 25 transporten nodig om de grond weg te rijden. De parkeergarage komt pal langs de nieuwe Kanaalweg te liggen en er bovenop worden de kantoren van het waterschap en de Gemeente ge bouwd. Het is bijzondere nieuw bouw op een bijzonder locatie. Er wordt gebouwd op een strook grond van 400 meter lang en ongeveer twintig meter breed en deels in het Kanaal door Walcheren. Het bouw terrein heeft een bouwketenpark en binnen de hekken ook een verhard pad voor bouw verkeer. Het terrein krijgt vier in- en uitgangen. De ko mende maanden nemen de bouwac tiviteiten zienderogen toe. Naast het grondtransport zal ook veel worden geheid: ongeveer 470 palen zijn no dig om de kantoren en de parkeer garage te bouwen. Het is niet te voorkomen dat voor omwonenden overlast ontstaat. Toch wordt er al les aangedaan om die te beperken. Grondroutes De routes voor de grondtransporten zijn: - Via het Klevcrkcrks Jaagpad en de Kleverskerkseweg, de Nicuw- landseweg, naar de Mortiere. - En via de Kanaalweg, de Schroebrug en de rondweg via de Nieuwe Vlissingsewcg/Stro- menweg naar de Laan der Ver enigde Naties. Een deel van de grond is vervuild en gaat naar de afvalverwerking in Moerdijk. Op de Kanaalweg zelf staan waarschuwingsborden. Wethouder Van Dijk-Sturm plantte vandaag (woensdag) nieu we bomen in de Veersepoort. Es doorns mogen de Scholekster straat een groen aanzicht gaan geven. In de Goudplevierhof komen Essen, Kievitshof Haagbeuken, de Ture luurstraat kersen en in de Water sniphof gaan eiken het straatbeeld bepalen. Iedere straat krijgt dus een eigen boomsoort. Verder legt de ge meente kleine parkjes in de wijk aan. Binnenkort gaan we hier uitge breider in op het groenplan voor de ze nieuwe Middelburgse wijk. De heer J. Louwerse

de Faam | 2002 | | pagina 3