1 Warenhuis Dekker in Koudekerke gemoderniseerd i a a a u Kapsalon De Kapper past interieur aan Nagelstudio integreert in kapsalon I Vlissings pottenbakkersatelier in paassfeer door Arie van Zanten De winkel van Jasper en Wilma Dekker, Schuttestraat 13 in Koudekerke is voorzien van een nieuwe voorpui. Hierbij is de ruimte naar de vroegere ingang overdekt en bij de winkel getrokken, waardoor de verkoopruimte 20 m2 groter is geworden. Het uitgebreide as sortiment van Warenhuis Dekker komt nu nog beter tot zijn recht en de yvinkel heeft een ei gentijds gezicht gekregen. Het leeratelier gaat apart van de winkel verder. Met Pasen bestaat het pottenbakkersatelier van Emmy de Dreu, aan de Genestetlaan 13 te Vlissingen, een jaar. Om dit te vieren hou den beeldhouwster Annie Heidanus en Emmy de Dreu een expositie in paassfeer. Coupeuse Kapsalon De Kapper heeft een nieuw interieur. Na 3 weken keihard werken en improviseren in de cabine waar het werk 'gewoon' doorging kijkt Margriet van der Bijl tevreden rond in haar ver nieuwde kapsalon. In de pas verbouwde kapsalon De Kapper kon men al jaren terecht voor een nieuwe coupe of een schoonheidsbehandeling. Sinds kort is er echter een nieuwe onderneming in het pand aan de Korte Geere 10 te Middelburg gestart. Reona Stroo en Tamara Bosman opende on langs hun nagelstudio Difference nail. Bakker Izeboud maakt de beste Zeeuwse bolussen Het land van Ooit en Dolcis maken winkelen voor kinderschoenen weer leuk VSB-Fonds Zeeland is verhuisd Stoelmassage op beurs Nieuwe website Nomad Outdoor: www.nomad.nl Angelcare neemt ongerustheid weg bij jonge ouders Presentatie Westerscheldetunnel Woensdag 20 maart 2002 FAAM/VLISSINGER 21 Het assortiment van het wa renhuis is niet alleen uitge breid maar ook heel divers. Er zijn afdelingen voor tijdschrif ten en kantoorartikelen, da mes- en kinderkleding, linge rie voor vrouwen en meisjes, zwemkleding, speelgoed en fournituren. Bovendien is er een fotoservice, voor ontwik kelen en afdrukken en waar ook pasfoto's worden ge maakt. En om het helemaal compleet te maken is er ook nog een stomerijdepot van Palthe. Op een opvallende plaats in de winkel staat een uitstalling van flessen wijn, bestemd voor de verkoop. „Dat is de specialiteit van mijn man Jas per", vertelt Wilma. „Hij is af komstig uit het horecabedrijf en weet heel veel van wijn. Het werk van Annie bestaat aandacht aan de decoratie op voornamelijk uit beeldjes. En kele ervan zijn zeer toepasse lijk met het oog op Pasen. De ze bronzen, marmeren en ce menten beeldjes kunnen goed in huis en tuin geplaatst wor den. Dat geld ook voor het ke ramiek van Emmy de Dreu. Zij besteedde met name veel haar potten en vazen. De ex positie is van donderdag 21 maart tot en met woensdag 27 maart van 10 tot 17 uur. Zondags is de expositie geslo ten. Tijdens de expositie wordt er op alle prijzen 15 procent korting gegeven 1 2 3 4 O 6 7 8 9 12 13 14 15 16 17 Ï8 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 JM7 Als een klant dus een goede fles wijn wil, voor een cadeau bijvoorbeeld, kan hij hier zeker terecht. Toen wij in 1996 de winkel overnamen zat er ook servies goed in het assortiment, maar dat hebben we niet meer. Daar ben ik niet voorzichtig genoeg voor." Wilma heeft een opleiding voor coupeuse gevolgd. Vandaar ook het atelier achter de winkel, waar ze zelf vooral leren kle ding maakt, maar ook herstel werk doet. „Bovendien", zegt ze, „vermaak ik ook kleding die bij ons wordt gekocht en niet helemaal past en dat doe ik gratis. Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen om daarvoor geld te vragen aan onze klan ten. Dat hoort ook bij onze ge dachte over serviceverlening. Koudekerke is niet zo groot en je zou kunnen zeggen dat we een dorpswinkel hebben. Wij proberen in ieder geval de ster ke kanten van zo'n soort winkel te blijven vasthouden. We zeg gen ook nooit zomaar: 'Dat hebben we niet', maar probe ren altijd het door de klant ver langde artikel te pakken te krij gen. Zo hebben we bijvoor beeld pas nog een droogmolen geleverd aan een klant hoewel die niet in ons assortiment zit. We willen de winkel op de hoek zijn waar je altijd terecht kunt. Inkopen verzorgen we hele maal zelf. Dat betekent dat we regelmatig het land intrekken. In tijd uitgedrukt schat ik dat we een maand per jaar daar voor op weg zijn. Bij het inko pen van kleding heb ik natuur lijk voordeel van mijn opleiding als coupeuse. Ik kan heel goed de kwaliteit en de pasvorm be oordelen en ik weet welke ma ten we het meeste verkopen." Ter geruststelling vertelt zij ver der nog, dat het atelier achter de winkel niet gaat verdwijnen en dat ze ook nog hetzelfde werk blijft doen. Er wordt alleen een zakelijke scheiding ge maakt. Ze gaat samen met haar schoonzus verder onder de naam DenD-leeratelier. Hoewel Koudekerke niet echt heel toe ristisch is wordt het toch tijd om het zomerassortiment van strandspeelgoed en zwemkle ding in de winkel uit te stallen. Voor de verbouwing moest dat buiten gebeuren in de ruimte naar de ingang, maar nu kan het in de winkel zelf. Een vrou welijke klant van buitenlandse origine toont zich verrast over de verandering. „Dat is mooi geworden. Ik wist het niet om dat ik met vakantie was", zegt ze met verbazing. „Ja", zegt Wilma lachend, "dat heb je er van als je altijd met vakantie gaat." Warenhuis Dekker heeft een goede band met zijn klan ten. De kapsalon werd voorzien van nieuwe kleuren, de stoe len vervangen en alles werd opnieuw ingedeeld. Een hele klus maar het resultaat mag er zijn. „We hoefden gelukkig niet te sluiten", vertelt Margriet van der Bijl. Het werk ging ge woon door, maar dan in een cabine buiten op het pleintje. Dat was natuurlijk wel een beetje improviseren, maar ook wel heel gezellig hoor", lacht de enthousiaste eigenares van de kapsalon. Door het gebruik van veel paars en ronde vor men kreeg de zaak een warme eigentijdse uitstraling. „Het was ook echt wel een keer no dig hoor", vertelt Margriet. De kleuren zwart, wit en grijs zijn gewoon niet meer van deze tijd. En de binnenhuisarchitect heeft de kleuren heel handig aangebracht. Als we het paars beu zijn, kan er heel makkelijk een andere kleur worden aan gebracht. De basis van de zaak hoeft dan niet veranderd te worden." Een andere aan passing die meer te maken heeft met gezondheid en vei ligheid is de nieuwe afzuigin stallatie die in het pand is aan gebracht. Een ingenieus afzuigsysteem zorgt ervoor dat er geen be lastende luchtjes in de zaak blijven hangen. „We hebben zelfs de hele chemieafdeling, dat is de plaats waar de haar verf gemengd wordt en de ontwikkelvloeistoffen enzo ge bruikt worden, helemaal afge scheiden van de werkruimte. Ook hier is een nieuwe afzui ging aangebracht, zodat klan ten en de medewerkers geen hinder meer ondervinden van de chemische luchtjes." Zoals gezegd heeft de zaak met het diepe paars iets warms gekre gen. De grote leestafel met lectuur versterkt het huiselijke sfeertje nog eens. De balie staat niet meer direct bij de ingang, maar midden in de zaak. „Dat is het hart van de zaak", legt Margriet uit. Daar omheen zijn alle kap- stoelen geplaatst. Door alles in de rondte te plaatsen wordt het vierkante idee van het pand zelf heel speels doorbro ken. De balie wordt overigens nog groter, maar dat is iets wat tussendoor ook gedaan kan worden." Voor de kids is Horizontaal: i 1 Brievenpost over zee. 5 groep van'acht gelijksoortige zaken. 10 vreemde munt. 11 tod. 12 reisdeken. 14 betelplant. 16 rivier in Spanje. 18 handelsterm. 20 veerboot. 22 projectieplaatje. 23 dierengeluid. 24 dierentuin. 25 klap. 27 bijeengaren. 29 koeien- maag. 30 courant. 32 boordsel. 34 loterijbriefje. 35 opening. 37 zangstem. 39 eenvoud. 42 grassoort. 44 loshangende draad. 46 Londense wijk. 48 getal. 49 moment. 50 vlakgom. 51 punt van eep lijst. 53 autoriteit. 55 onnozel. 56 deel van een jas. 58 vlees- roöster. 60 elektrisch geladen deeltje. 61 lofdicht. 62 in bezit ne men. 63 zelfzuchtige vrouw. Verticaal: 1 Inwoonster van zeker Europees land. 2 balspel. 3 bid. 4 sig naal. 6 muze v.h. heldendicht. l\ raamscherm. 8 reisje. 9 melksuiker. 12 Europese hoofdstad. 13 openbare gedachtewis seling 14 nauw straatje. 15 water uit een schuit gooien. 17 zit vlak. 19 hoogste punt. 21 kloosterlinge. 26 vaartuig. 27 rede naar. 28 deel van de vinger. 29 kaliumcarbonaat. 31 hemelli chaam. 33 jong dier. 36 zeurend om iets vragen. 37 dis. 38 klep per. 39 eet- en drinkpartij. 40 projectiel. 41 blijspel. 43 zangstem. 45 hoofddeksel. 47 primitieve woning. 52 graansoort. 53 schaamte. 54 drank. 55 zoetwatervis. 57 keukengerei. 59 kunst taal. De volgende getallen vormen de uitkomst van deze week: 9-16-62-19-48-52-5-43-21-13. Stuur uw oplossing vöör donderdag 28 maart naar de redactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 3 april bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 6 maart luidt: 'Verkiezing'. De t^/ee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar A. Joosse uit Aaqtekerke. een poosje op de plank lig gen", vertelt Reona die overi gens ook parttime kapster in de salon is. „Ik werk al jaren in de kapsalon en met Tamara die hier in het pand ook haar schoonheidssalon heeft kwa men we tot de conclusie dat nagelverzorging nog ontbrak. Margriet, de eigenares van de Wat is er mooier dan starten in een spiksplinternieuw inte rieur? Dat tref je maar zelden, dat je zo aan kunt schuiven. Tamara Bosman en Reona Stroo vielen met hun neus in de boter. „De kapsalon was aan een modernisering toe en wij hadden het plan om een nagelstudio te beginnen al kapsalon, was direct enthou siast over het plan om een na gelstudio te realiseren. De na gelstudio kon mooi in het ver bouwingsplan opgenomen worden." En inderdaad het nagelgedeelte is perfect geïn tegreerd in de stijl van de kap salon. De werktafel van Tama ra en Reona staat apart, maar toch vormt het een vloeiend geheel met de rest van de zaak. „Het is een prima combi natie, we zijn nu een allround verzorgingsinstituut. Vooral voor bruidjes is het ideaal. Zij kunnen alles nu op een adres laten doen, een schoonheids behandeling met make-up, het bruidskapsel en de nagels!" Maar niet alleen bruidjes zijn op het juiste adres in de na gelstudio. Goed verzorgde handen en mooie nagels is volgens Reona voor iedereen belangrijk. „Het is je visite kaartje. Onverzorgde handen geven de indruk dat je het ver der zelf ook niet zo nauw neemt. En dat is helemaal niet nodig, ledereen kan mooie na gels hebben. En mooi hoeft niet altijd lang te zijn. Wij kun nen hele natuurlijke nagels aanbrengen met een hele prettige lengte. Het is maar net waar de klant voor kiest en wat voor haar het handigst is." Naast uiterlijke verschillen zijn er ook verschillen in de materialen die gebruikt wor Margriet van der Bijl is heel erg tevreden met de restyling van de kapsalon. foto:Jaap Wolterbeek er heel nieuwe speelhoek in gericht met heel veel speel goed en leuke boeken. „De kinderen hebben nu hun eigen hoekje, waar ze ook geknipt worden." In totaal zijn er nu 14 stoelen voor dames/heren en 2 voor kinderen. De Kapper aan de Korte Geere 10 te Middelburg is dus nog steeds dé kapper voor het he le gezin den voor de kunstnagels. Zo kan je kiezen tussen gel of acryl. De keuze is heel per soonlijk en eigenlijk moeilijk op voorhand te bepalen. „Gel nagels zijn wat flexibeler en acryl is daarentegen weer wat harder. De conditie van de ei gen nagel speelt ook een rol bij de keuze. Globaal geno men is iemand die bijvoor beeld veel typt of wat meer met de handen werkt beter af met acryl dan met gel. Maar, het blijft een heel persoonlijk verhaal. Wij moeten eerst de handen zien en praten met de klant over hoe zij haar handen gebruikt en pas dan maken we een keuze." Een nagelset gaat gemiddeld 3 tot 4 weken mee, dan moet er een nabehande ling volgen. „We vijlen dan eerst de kunstlaag bijna hele maal weg en vullen dan de uitgroei op. Door het vijlen voorkom je dat de nagel steeds dikker wordt. Tot slot vijlen de nagels weer netjes in een mooie vorm. Deze nabe handeling is heel belangrijk, als je dat niet op tijd doet groeit de kunstnagel te ver uit en dan kan je het niet meer mooi opvullen." Een nieuw nagelset kost 65 euro, een na behandeling 25 tot 40 euro. Ter kennismaking loopt er tot eind april een voordelige actie met een korting van 25 pro cent op een nieuw naqelset. De Koudekerkse bakker Izeboud heeft dinsdag 12 maart de Zeeuwse Boluswedstrijd gewonnen. Deze jaarlijkse wedstrijd wordt georganiseerd door de regio Zeeland van de Nederland se Brood- en Banketbakkers Ondernemers Vereniging (NBOV) Uit handen van de Zeeuwse proefbakker en juryvoorzitter, de heer Walraven, ontving Izeboud de wisseltrofee voor de beste Zeeuwse Bolusbakker in 2002. De jury bestond uit voorzitter Henk van Walraven van bakkerijgrondstoffenleverancier Zeelan- dia uit Zierikzee, de heer van Staveren, docent aan het Pontis College in Goes en een consumentenpanel. Zowel de vakjury als de consumentenjury gaven aan de bolussen van bakker Ize boud de hoogste waardering. De bijeenkomst was in eethuis De Vierlinden in Goes. De eervolle tweede plaats was voor bakker Dees uit Zaamslag en bakker Bouwman uit Oosterland werd derde. Alle kinderen die de Dolciswinkel vanaf 8 april bezoeken ma ken kans op een jaar lang kinderschoenen plus een hiep-hiep- hoera kinderfeestje in het Land van Ooit. Om deze prijs te kun nen winnen moeten ze meedoen aan de 'Reusachtige Kleur plaatwedstrijd 2002'. De jury van deze wedstrijd is op zoe!< naar creativiteit, kleur, vrolijkheid en een persoonlijk 'stempel' Televisie kinderheld Kloontje, het reuzenkind uit het Land var Ooit, zit zelf in de jury en rijkt de prijs persoonlijk uit. Behalve dat de kleurplaat bij de Dolciswinkels af te halen is, kan ieder een in deze winkels ook een kortingbon voor een Staatsiebe zoek aan het Land van Ooit krijgen. De kleurplaten kunnen tus sen 8 en 7 april afgehaald worden en ingeleverd worden tot 11 mei. Het VSB-Fon*ds Zeeland is verhuisd naar de binnenstad var Middelburg. De nieuwe contactgegevens van deze dependance van het landelijke VSB-Fonds luiden: Achter de Houttuinen 8 4331 NJ Middelburg, Postbus 74, 4330 AB Middelburg, 0118 682556, zeeland@vsbfonds.nl Het VSB-Fonds Zeeland verleent financiële steun aan uiteenlo pende projecten van stichtingen en verenigingen in de provin cie Zeeland. Het richt zich op een zeer breed maatschappelijk gebied, met name op speciale projecten of activiteiten in de so ciaal-maatschappelijke sfeer. In het bijzonder richt het VSB Fonds Zeeland zich op de aandachtsgebieden zorg en welzijn kunst en cultuur, sport en vrije tijd en natuur en milieu. Meer in formatie over het werk van het VSB-Fonds Zeeland is te vinden op www.vsbfonds.nl/zeeland Tijdens de Beauty- en Gezondheidsbeurs, die van 12 tot en met 14 april in Goes gehouden wordt, is er een stand met stoelmas sage. Tot voor kort was stoelmassage nog onbekend in onze provincie, maar langzamerhand wint de massage, door zijn ef fectiviteit, aan belangstelling. Stoelmassage is gebaseerd op Oosterse massagetechnieken en drukpunten en wordt toege past in een speciaal hiervoor ontworpen stoel. Op de beurs ge ven Sylvia Gabriëlse en medewerkers van het Jee Cee centrum uit De Parel in Domburg demonstraties stoelmassage. Sinds deze week is de nieuwe website van The Nomad Compa ny operationeel. De site is geheel in 'travelsfeer' vormgegeven en geeft uitgebreide informatie over de producten van The Nomad Company. Hierdoor wordt de avontuurlijke reiziger zo goed mogelijk geïnformeerd voor zijn reis. Ten opzichte van de oude site is de zoekfunctionaliteit bij de producten uitgebreid De gebruiker komt langs deze zoekfuncties snel uit bij de pro ducten van zijn keuze en krijgt vervolgens alle informatie die nodig is bij deze artikelen. Wanneer het product van keuze ge vonden is kan via het 'dealer compass' snel de dichtsbijzijnde dealer gevonden worden. Naast uitvoerige product- en ver koopinformatie geeft de site ook informatie over Nomads activi teiten op het gebied van evenementen en beurzen, sponsoring en speciale acties. Op het Travel Experience gedeelte worden, interactief, verschillende aspecten van het reizen belicht en kun nen reizigers hun ervaringen delen met andere reizigers. Iedere ouder en verzorger beleeft wel eens angstige momenten als hun baby te slapen wordt gelegd. Slaapt het kindje wel vei lig, ademt het wel goed? Dit gevoel van ongerustheid kan vanaf nu verleden tijd zijn. Met de nieuwe geluids- en bewegingsbabyfoon Angelcare. Angelca re is een veilig hulpmiddel, uitgerust met de modernste tech niek, dat ouders en verzorgers een geruststellend gevoel geeft. Hierbij hoeft niet alleen aan wiegendood te worden gedacht maar ook aan de kleine ongelukjes die kleine kinderen kunnen overkomen of aan een tijdelijk ziek kind dat een extra waak zaam oog vraagt. Het systeem bestaat uit twee units: een unit voor bij het bedje en een ouderunit. Het bereik tussen de twee units bedraagt ongeveer 80 meter en werkt op zowel het licht net als op batterijen. Door de handige draagbare uitvoering is de ouderunit overal in huis mee te nemen. De babyfoon is uit gerust met een back-up batterij die bij eventuele spanningsuit val zorgdraagt voor een ongestoord functioneren. Meer infor matie over de Angelcare babyfoon is te verkrijgen via info@mykko.be of via 0032-36852034. Maritiem Instituut "De Ruyter" gaat het opleidingenaanbod op het gebied van de (maritieme) logistiek versterken en uitbrei den. Om belangstellenden kennis te laten maken met de mari tieme en logistieke opleidingen zijn er zaterdag 23 maart allerlei activiteiten rond de opleidingen, beroepsmogelijkheden en acti viteiten op het gebied van logistiek en maritieme bedrijvigheid. In het gebouw van de Hogeschool Zeeland aan de Boulevard Bankert te Vlissingen zal er om 12.15 uur door een vertegen woordiger van de aannemer KMW een lezing worden gehouden over de bouw van de Westerscheldetunnel, waarbij de specifie ke logistieke planning die er nodig is voor de bouw van een tun nel met een dergelijke ongebruikelijke lengte, centraal staat. Daarnaast worden ook de benodigde veiligheidsaspecten be licht. In het gebouw van ROC Zeeland is er die dag een bedrij venmarkt waar diverse vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven aanwezig zijn. Belangstellenden kunnen hier informatie krijgen over opleidings- en beroepsmogelijkheden in en rond de ha vens. Doordat de economische activiteiten in het Zeeuwse ha vengebied de laatste jaren fors zijn toegenomen - en naar ver wachting de komende jaren nog verder toe zullen nemen, zeker met de komst van de Westerschelde Container Terminal -, is ook de vraag naar kwalitatief goed geschoold personeel sterk toegenomen. Het Maritiem Instituut wil aan deze vraag tege moet komen door de opleidingen nauw op elkaar af te stem men, en bovendien het opleidingenaanbod uit te breiden. He! Maritiem Instituut "De Ruyter" is een samenwerkingsverband tussen de maritieme en maritiem-logistieke opleidingen van hel ROC Zeeland en de Hogeschool Zeeland. Nieuw is de mogelijkheid voor VWO-leerlingen om het volledi ge HBO-traject in drie jaar te doorlopen. Aansluitend kunnen zi doorstromen naar één van de maritieme masteropleidingen van de Hogeschool Zeeland en daar een internationaal erkende Master-degree behalen. Met name voor studenten die belang stelling hebben voor een hogere opleiding logistiek en tevens een universit|:re titel willen halen is dit een uitkomst. Een der gelijke studie'wordt namelijk niet op universitair niveaw aange boden. Het pand van Warenhuis Dekker werd ruim 20 m' groter. foto: Jaap Wolterbeek Reona Stroo en Tamara bosman opende hun nieuwe nagelstu dio in kapsalon De Kapper. foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 2002 | | pagina 21