Verscheidenheid in de badkamer r i m A life less ordinary Uw eigen groene oase Glazen deuren: spiegels van Het interieur Mulder binnenhuis Creëer uw eigen sfeer -Sc Met Polderdijk Gevelverfraaiing blijft u ook de zon de baas! Wat kan slapen toch mooi zijn tam Louis Hemekiar Mulder Binnenhuis, Pouueke Tuinen m ■m Minderhoud Meubel, complete interieurverzorging Woensdag 20 maart 2002 FAAM/VLISSINGER 19 De een houdt van strak en functioneel, de ander zoekt een romantische sfeer in de badkamer. Voor elke smaak zijn producten beschikbaar, van modern vormgegeven wastafels en kranen tot nostalgische decoratie-elementen. De materialen die u gaat gebruiken zijn in hoge mate sfeerbepalers. Denk maar eens aan het verschil tussen hout en chroom voor de accessoires. Of tapijt op de badkamervloer, dat voelt heel anders dan granito of tegels. Er is dus heel wat om over na te denken voordat u nog maar één nieuwe tegel hebt aangeraakt. Accessoires voor de badkamer zijn ook in allerlei stijlen en smaken te koop. Bedenk wel dat je die makkelijker kunt wisselen dan de complete tegelvloer tegen de tijd dat je weer zin krijgt in een badkamer met een andere sfeer. Voor een bubbelbad of sauna hoeft u heus geen enorme badkamer te hebben, want ze zijn te koop in alle soorten en maten (vanaf twee vierkante meter). Bubbelbaden zijn er in twee soorten: met een spasysteem en met een hydrosysteem. Bij het spasysteem wordt de lucht van buitenaf aangezogen en via openingen in de badbodem in het badwater geperst. Bij het hydrosysteem wordt het water uit het bad gezogen en daarna via een buizenstelsel en inspuitjets in de zijwanden rondgepompt. Dit systeem biedt een veel krachtiger en gerichte massage door de waterstralen vanuit de badwand. Bij de mengvorm, het air injec tiesysteem, zitten de luchtjets in de wand en de waterjets in de bodem van het bad. Ook kunt u van een gewone badkuip heel makkelijk een bubbelbad maken door er een luchtmat in te leggen. Via sproeiers in die mat wordt dan lucht in het water gespoten waardoor het gaat borrelen. Het belangrijkste onderdeel van een bubbelbad met het hydrosysteem of combina tiesysteem is het buizensysteem. U houdt zo lang mogelijk plezier van uw bad als u de buizen goed schoonhoudt. Een bad met het spasysteem hoeft u niet schoon te spoelen omdat er dankzij de terugslagklepjes geen water in de buizen komt. Wanneer u zelf een whirlpool aanlegt, is het belangrijk dat de leidingen goed horizontaal lopen en bij voorkeur ook nog via verticaal aangesloten leidingen volledig leeglopen zodat er geen restwater in het systeem achterblijft. Bovendien moet u er rekening mee houden dat het elektriciteitsbedrijf uw werk nog komt controleren. Luxe baden hebben meestal een bedieningspaneel dat in de badrand is ingebouwd. Soms hebben ze ook een afstandsbediening die zelfs onder water kan worden gebruikt, en bij de topmodellen kunt u ook nog eens programmeren wat voor bad u wilt en hoe lang het zal duren. Natuurlijk hebben ze armsteunen, beensteunen en een verstelbare hoofdsteun, en er zijn ook baden met een licht oplopende bodem waardoor uw voeten iets hoger komen te liggen. Voor materialensoorten bij baden in stijl. Van een 'rondje sauna' knapt iedereen op. Twintig minuten sauna opent de poriën en stimuleert de doorbloeding, zodat uw lichaam afvalstoffen beter afvoert. De Russische of Turkse sauna wordt niet veel warmer dan zestig graden en is meestal gemaakt van steen of tegels. Verder is er ook nog een combinatie van stoombad en sauna in de handel, waarbij u zelf de luchtvochtigheid kunt instellen. Wilt u de sauna thuis echt compleet maken, dan zet u natuurlijk ook een dompelbad in de badkamer neer. Voor wie zowel sauna en stoombad prettig vindt, zijn er tegenwoordig ook combina ties te koop. Multifunctionele douchecabines maken van een simpele douche een belevenis. Ze hebben douchestralen die hetzelfde effect hebben als een massagebad, of kunnen zelfs voor een soort tropische regenbui zorgen. Er is ook een systeem te koop met massagedouche en stoompaneel dat u op uw bestaande douchebak kunt plaatsen. Stoom/douchecabines zijn er al met een afmeting van 90 x 90 cm. U kunt kiezen voor een inbouwcabine of voor een vrijstaande stoom/douche cabine. Er zijn twee- en zelfs driepersoons stoomcabines verkrijgbaar. Of het nu gaat om handgrepen voor extra houvast en veiligheid, een klapzitje of een in hoogte verstelbare wastafel, er is niet veel voor nodig om de badkamer ook toegankelijk te maken voor mensen met een handicap. Soms is de oplossing heel simpel. Een drempelloze en extra brede douchecabine is bijvoorbeeld makkelijk toegankelijk voor mensen in een rolstoel en wie liggend moet douchen, kan een in hoogte verstelbare douche brancard gebruiken. Met een badlift (een zitting die door waterdruk heen en weer kan bewegen) maakt u ook het bad toegankelijk voor mensen met een handicap. Een dwars in het bad geklemde badplank geeft houvast bij het in- en uitstappen en antislipdoppen in de badkuip voorkomen verschuiven of uitglijden. U kunt ook bevestigings- schuiven voor aanpassingen monteren waar u makkelijk beugels, steuntjes, zitjes of andere aanpassingen aan vastzet. Als u de aanpassingen tegels maken de aangepaste niet gebruikt, dekt u de badkamer nog veiliger, bevestigingsschuiven af met Er zijn wastafels en baden te plaatjes. Speciale antislip- koop die u met een slinger in hoogte kunt verstellen. Een kantelbare wastafelspiegel kunt u op elke stand van de wastafel afstellen. Voor het toilet bestaan speciale verhoogde zittingen die het zitten en opstaan heel wat makkelijker maken doordat u niet zo diep door uw knieën hoeft te buigen. Sommige toiletten kunt u als geheel in de hoogte verstellen door simpelweg een hendel te bewegen. Het systeem werkt net als de badlift op waterdruk. Er zijn ook toiletstoelen met uitsparingen op de markt waarin u aparte beugels en handgrepen kunt monteren die de armen en rug ondersteunen. De meeste modellen op wieltjes of pootjes kunnen worden ingeklapt. Voor mensen die moeite hebben met het open en dicht draaien van kranen is een speciale ééngreepskraan met een licht te bedienen hendel ideaal. Of natuurlijk een infraroodkraan die u kunt aanzetten zonder hem aan te raken. Een thermostaatkraan (waarmee u de gewenste temperatuur van tevoren kunt instellen) is een uitkomst voor mensen met gevoelloze handen. woon De nieuwe BeoCenter 1 is de combinatie van een state-of-the-art tv, een dvd/cd-speler en een intelligente FM-radio, alles in één. Bediend wordt dit alles met één handige, gemakkelijk te gebruiken afstandsbediening, de Beo1De dvd/cd-houder komt vanuit het niets tevoorschijn. En met de indrukwekkende beeldkwaliteit en een krachtig actief luidspreker systeem biedt de BeoCenter 1 complete ont spanning binnen een minimum aan ruimte. je;...;'. '.n ob Een echt vlakke 100 Hz breedbeeld beeldbuis met daarvoor een aan twee zijden gecoat vlak anti reflex scherm dat bijna alle storende reflectie absorbeert (VisionClear technologie). Een royaal 16:9 beeldscherm, een elektronisch bioscoop gordijn, een op afstand bediende gemotoriseerde voet, een ingebouwde videorecorder en in combi natie met de actieve Bang Olufsen luidsprekers een indrukwekkend Dolby Digital® surround- systeem (optioneel op de 28" uitvoering). Dat is de BeoVision Avant RF, die u heel dicht bij het bioscooptheater in de huiskamer brengt. Leverbaar in een 70 cm (28") en 81 cm (32") versie. De BeoCenter AV5 laat u tv kijken op een 63 cm scherm met anti-reflex coating. En even later draait u op diezelfde AV5 een cd of u luistert naar een concert op de radio. De ingebouwde luidsprekerset is in elk geval volledig op die taak berekend: uitschuivende stereospeakers plus een machtige subwoofer. Kortom, eindelijk zijn televisie en stereo-installatie volledig geïntegreerd. In een even compacte als elegante vorm. Spuistraat 82, Vlissingén. Telefoon 0118-413729 BANG OLUFSEN Uw eigen groene oase begint met een goed doordacht tuinontwerp. Verantwoord en creatief materiaalgebruik voor jarenlang tuinplezier. Gemotiveerde, goed opgeleide vakmensen verzorgen de aanleg van uw tuin. Ook het onderhoud van uw tuin is bij ons in vakkundige handen. Wij stemmen de werkzaamheden af op uw behoeften, wekelijks, maandelijks of zoals u dat het beste uitkomt. Vanzelfsprekend werken wij onder de voorwaarden van de Stichting Erkenningen Hoveniers en wordt alles uitgevoerd op het met u afgesproken tijdstip. Voor uw eigen groene oase: Berlagestraat 5 4383 BG Vlissingén HOV©NIER tel. 0118-465375 Sinds jaar en dag de leverancier van hoogwaardige materialen voor de aankleding van uw woning. Naast de bekende merken zoals bijvoorbeeld Ploeg, Kendix en Fischbacher voor het moderne interieur, vindt u ook een zeer uitgebreide collectie klassieke en romantische stoffen van onder andere Kobe, Boussac en Sanderson. Kortom, een bezoek aan onze zaak is zeer zeker de moeite waard. Voor kwaliteit en advies. Laat het lentelicht nu volop binnenvallen in uw interieur! Gehard glazen deuren hebben belangrijke voordelen. Zeker als u kiest voor de glazen deuren van Versluis Willeboer. Elk produkt beantwoordt aan de erkende normen. Het assortiment gehard glazen deuren is enorm: in standaard afmeting of op maal Natuurlijk staan bij ons de feilloze kwaliteit, correcte levertijd en service hoog in het vaandel. if T-'t] JA r 1 SM Kromme Weele 21-23 4331 PA Middelburg tel. 0118 -614077 Thuis wilt u een sfeer om u heen die bij u past. Een sfeer waarin u zich lekker voelt. Rust, Dauw, Vreugde en Blos kunnen u hierbij helpen. Dit zijn de vier nieuwe, inspirerende kleuren van Flexa-VT Wonen waarmee u een eigentijds, maar vooral sfeervol interieur creëert. Naast de vier nieuwe kleuren heeft Flexa-VT Wonen een uitgebreide collectie die zorgvuldig wordt samengesteld als het gaat om de nieuwste kleurentrends. U kunt eindeloos combineren om uw huis een geheel eigen sfeer te geven. Warm of koel, donker of licht. Elke kleur heeft zijn eigen uitstraling. Flexa-VT Wonen Kleuren wilt u met deze actuele veiflijn de inspiratie geven om uw eigen ideeën te verwezenlijken. Gildeweg 25 4383 NJ Vlissingén tel. 0118431304 - Zonweringen rolluiken van Polderdijk Gevelverfraaiing brengen heel wat comfort in uw woning. Een zalig koel binnenklimaat en een aangenaam terras in de zomer, energiebesparing in de winter, privacy en veiligheid het hele jaar door. Polderdijk Gevelverfraaiing heeft een zeer goede reputatie en de keuze in modellen, formaten, kleuren en afwerkingen is ongemeen groot. Dus stap gerust eens bij ons binnen! hit kunststofkozijn Vlissingsestraat 1 4371 RA Koudekerke telefoon: 0118-552010 Openingstijden showroom: Ma t/m vrij. van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur. Za. Van 9-00 tot 13.00 uur Amesteinweg 27, Middelburg, 0118-629056 DeAupingAuronde. Een mooi, strak ledikant; leverbaar met hoge of lage achterwand. Het model is tijdloos en leverbaar in de nieuwste kleuren. MINDERH0UD MEUBEL heeft een speciale slaapafdeling waar onze specialisten u graag adviseren over slaapkomfort op maat. Informeer eens geheel vrijblijvend. Zuidstraat 116 Tel. 0118-571212 Westkapelle Geopend maandag tot en met vrijdag 9-12 uur en 13-18 uur, vrijdag 19-21 uur, zaterdag 9-16 uur. Tweede paasdag meubelshow van 12 tot 17 uur. v

de Faam | 2002 | | pagina 19