Molen De Hoop te Serooskerke heropend RBK Verhuur klopt Cool FM in 12e race 1 1 Film by the Sea krijgt vrienden Film by the Sea lanceert voor de filmliefheb ber dit jaar een nieuw initiatief: de Vrienden van het Festival. In de week van 9 t/m 15 sep tember vindt het vierde internationale filmfesti val Film by the Sea plaats. Deze week zal Vlis singen weer in het teken staan van film, glitter en glamour. Het fenomeen Fortuyn TUIN VAN ZEELAND door Arie van Zanten Enkele jaren was de molen "De Hoop" met het bijbehorende horecabedrijf aan de Vrou- wenpolderseweg 55a in Serooskerke gesloten. Vorig jaar werd de locatie te koop aangeboden. Nu zijn Joep Vergroesen en zijn gezin de nieu we eigenaren van de voormalige Taverne. Zij willen er iets moois van maken. De bedoeling is dat er een Uitspanning komt waar voor alle soorten bezoekers iets te beleven is. Van pan nenkoeken eten tot een ritje op een pony. Van een snelle hap tot een diner voor een speciale gelegenheid. Zaterdag 16 maart 2002 was de officiële opening. Walcheren Van oA© tot da© DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Menukaart Pannenkoekentapperij Het was Private Racing die in de 12e race van poule B vanaf de eerste plaats mocht starten. Private Racing wist met goede tijden deze posi tie te houden en samen met de teams van Anto co 1 en RBK Verhuur iets weg te rijden bij Anto co 2, die het tempo niet kon volgen. Radio Cool FM drong erg aan bij Antoco 2. In ronde 2 gingen zij na een geslaagde inhaalpoging voorbij Antoco 2 om zo de vierde plaats over te nemen. S I 3 s PLANT EEN BOOM OP WALCHEREN! GIRO 9148408 Het echtpaar Vergroesen laat de molen in Serooskerke weer draaien. foto: Jaap Wolterbeek Woensdag 20 maart 2002 De heer Vergroesen is direc teur van North Safety Pro ducts. Sommige mensen zeg gen dan ook: „Wat moet jij nou met een horecabedrijf, zonder ervaring", zegt hij. „Mijn antwoord is dan: 'Ik mag dan niet zoveel ervaring heb ben, maar door mijn werk kom Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Handwer ken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Piek Vlissin gen, jamsessie, 21.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, snuf- felmarkt, 9 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Middel burg, dansavond, 20 u. Bree- straat 83 Middelburg, work shop: 'Werken vanuit compe tentie', 9.15 u. Zeelandsport Vlissingen, voorjaarswandel tocht, diverse afstanden, vanaf 9 u. Amicitia Aagtekerke, Zeeuws Kampioenschap Snel- dammen, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu termorgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. ik vaak in zulke bedrijven en als klant weet ik heel goed wat ik van ze verwacht'. Dat is dan ook mijn uitgangspunt. Onze klanten van dienst zijn. Het idee is trouwens langzaam ge groeid. Oók voor mijn werk moet ik vaak naar Rotterdam en dan kwam ik steeds langs de molen en die gebouwen, die te koop stonden. Er is een flink stuk grond bij en omdat we twee paarden hebben was het idee om het te kopen erg aantrekkelijk. We hebben met het hele gezin tot de koop be sloten, want het was een in grijpende beslissing ook voor mijn vrouw. Die heeft het toch al druk met onze 4 kinderen en twee paarden. En ik ben regel matig een paar dagen van huis door mijn job." Het huis is opgeknapt om er te gaan wonen. De restaurant ruimte en de moderne keuken zijn gereed om bezoekers te ontvangen. Er is een grote bar en naast gewone restaurantta fels een aantal lange tafels voor gezelschappen. Plaats is er voor 80 tot 100 bezoekers. Er werken twee beroepskrach ten, de bedrijfsleidster Corry Cool FM en RBK Verhuur wis selden diverse keren van posi tie en uiteindelijk ging RBK Verhuur naar de eerste plaats. RBK Verhuur deed dit op een mooie manier, met twee knap pe inhaalacties binnen één ronde gingen zij aan de lei ding. Ook Midlife Racing reed weer erg sterk, al duellerend met Cool-FM streden zij tot aan de eerste wissels om de 3e plaats. Private Racing wist tot in de 14e ronde de tweede plaats te verdedigen maar moest toen toegeven. Antoco Voor de filmliefhebber bestaat nu de mogelijkheid om op een bijzondere en actieve manier deel uit te maken van het fes tival. Voor een jaarlijkse bij drage van 100 kan men vriend worden van het festival en het exclusieve 'Vrienden van het Festival;' programma Schouten en de kok Harry v.d. Haar. En er zullen naar ver wachting ook een aantal sei zoenkrachten nodig zijn. Joep wil die graag werven in het dorp. Hij vertelt over zijn ideeën: „We willen een flexi bele menukaart. Net zoiets als een kleurenwaaier. In het hoogseizoen zal die voorna melijk "snelle" gerechten be vatten in de richting van fast- food terwijl buiten het seizoen wat meer de nadruk zal liggen op gerechten voor lunches en diners. Trouwens, als iemand een feest wil geven en zelf ko- 1, Cool-FM en Midlife gingen hen voorbij. Vibru/Bavo kreeg in ronde 18 pech waardoor zij ver terug vielen in het veld. De rijder van Vibru/Bavo kreeg vervolgens nog een zwarte vlag voor onbehoorlijk ge drag, wat inhield dat een top- klassering deze race verkeken was. Tijdens de wissels was het Midlife Racing die Cool FM voorbij ging en zo de der de plaats wist te bemachtigen. RBK behield na de wissels de koppositie met op de tweede plaats Antoco 1. In ronde 54 bijwonen. Begin juni worden alle vrienden van het festival feestelijk verwelkomd in Cine City. Tijdens deze bijeenkomst zal een verrassende film wor den vertoond die reeds een voorproefje zal geven van het festival in september. Ook tij dens het festival zal exclusief ken in de keuken kan dat ook. We gaan pannenkoeken verko pen van meel uit de molen." De menukaart is echt uitge voerd als een kleurenwaaier. De molen is een markant her kenningspunt. Hij draait regel matig, bediend door een mo lenaar van het "Vrijwillige Mo- lenaarsgilde" en stond vroe ger in het dorp. Het is een houten molen van het type "grondzaaier". Hij wordt ge deeltelijk opengesteld voor had Midlife de achterstand op Antoco 1 dichtgereden, een fel duel was het gevolg. Antoco 1 kon 7 ronden lang Midlife ach ter zich houden maar toen ging Midlife Antoco 1 met een mooie actie voorbij, wat een tweede plaats opleverde. In het middenveld waren het de teams van PM, Private, F1 Pa lace en team Arnestein die voortdurend met elkaar in ge vecht waren. Antoco 1 verloor in ronde 114 de kans op het podium door pech aan de kart. Ook in het laatste deel van de wedstrijd was het ge vecht in het middenveld nog in volle gang. F1 Palace vero verde knap de vijfde plaats op Private Racing maar verloor deze aan Team Arnestein door een zwarte vlag. Arnestein had de langste adem en kon na een constante race beslag leggen op de vijfde plaats. Pri vate Racing wist na een span nend duel met PM Racing de zesde plaats te houden. Radio voor de vrienden van het festi val een 'Vrienden van het Fes tival' avond worden georgani seerd, waarbij film, muziek en dans centraal zullen staan. Vrienden van het festival krij gen voorrang en korting bij de verkoop van het beperkte aan tal toegangskaarten voor de feestelijke openings- en slot- avond. En bovendien krijgen 'vrienden' 10% korting op alle toegangskaarten voor alle voorstellingen gedurende het festival. Verder ontvangen 'vrienden' regelmatig een nieuwsbrief. Meer info is te vinden op filmbythesea@wa- nadoo.nl. I bezoekers en Joep vertelt, dat hij daar naast het meel dat ambachtelijk wordt gemalen ook ander Zeeuwse produc ten, zoals honing uit de Imke rij, Zeeuws bier en zwartebes- senwijn gaat verkopen. „Het is wel een apart gevoel eigenaar van een molen te zijn, en ik heb respect gekregen voor on dernemers in de horeca", zegt Vergroesen. „Ik heb er overi gens alle vertrouwen in dat onze onderneming succesvol zal zijn. We hebben vakbekwa me mensen en de ligging is ook gunstig. Uiteindelijk wil- Cool FM reed in de slotfase erg hard en had al snel een duel met Midlife die goed wist te verdedigen om zo Cool FM achter zich te houden. In ron de 151 deed Cool FM een seri euze aanval op de tweede plaats die leek te lukken. De wedstrijdleiding besliste dat de actie van Cool FM niet re glementair was en gaf Cool FM een 60-secondenstraf. Cool FM behield ondanks de tijdstraf nog net de derde len we naast het restaurant en de molen een buitenbak re aliseren waar kinderen een rit je op een pony kunnen ma ken. We willen ook andere die ren houden en wat speeltoe stellen plaatsen, zodat wan neer het geen strandweer is, gezinnen naar ons toe komen om zich te vermaken en pan nenkoeken te eten. Ik noem ons bedrijf dan ook een Pan nenkoekentapperij. Maar voor feesten en partijen zijn wij ook beschikbaar," Voor inlichtin gen en reserveringen tel. 0118-594423. plaats. Midlife werd knap tweede en RBK Verhuur werd onbedreigd eerste. Mede po dium kandidaat Vibru/Bavo werd uiteindelijk nog negende ten koste van de Scheldebode en Antoco 2. Antoco 1 viel buiten het podium met de vierde plaats. Het middenveld werd aangevoerd door team Arnestein met Private, PM en F1 Palace racing er niet ver achter. Snelste ronde 41.15 Radio Cool-FM Kledingbeurs bij Bommes - Woensdag 27 maart is er weer kledingbeurs bij Peuter speelzaal Bommes aan de Ar- nelaan 57 te Middelburg. De kledingbeurs is geopend van 14.00 uur tot 15.00 uur. De kle ding kan 's morgens tussen 9.00 uur tot 11.00 uur bij de speelzaal worden ingeleverd. De Opbrengst van de beurs komt voor 50% ten goede aan de speelzaal en 50% voor de inbrenger van de kleding. Voor inlichtingen: 0118-637558. Infoavond kanker - In het Palazzoli huis, Zeeuws inloop huis voor mensen met kanker en hun omgeving, verzorgt de heer R. Borghouts, manager in tegratie van Kliq Zeeland, op dinsdagavond 26 maart om 19.30 uur een informatieve avond over diverse aspecten van het terugkeren naar de (ou de) werksituatie. Er is ruim schoots gelegenheid om vra gen te stellen. De ruimte is be perkt, dus haal een toegangs bewijs, reserveer telefonisch of spreek in op de voicemail (s.v.p. uw telefoonnummer ver melden). Bijdrage 2,50. Stich ting Palazzoli, Badhuisstraat 80 te Vlissingen, tel. 0118-413932 e-mail palazzoli@zeelandnet.nl Openingsuren dinsdag, woens dag en donderdag van 14-16 uur. Uitvoering - Zaterdag 23 maart houdt Harmonie Voor waarts uit Koudekerke haar jaarlijkse uitvoering. Zoals ge bruikelijk is er ook dit jaar weer een bijzonder gastoptre den. Een deel van het pro gramma wordt samen met De Zeeuwse Muzikanten van de Stichting Arduin uitgevoerd. Dit orkest bestaat ongeveer voor de helft uit melodische instrumenten, zoals key boards, basgitaar, metallo- foons en marimba. De andere helft bestaat uit ritmische in strumenten, zoals drumstel, tamboerijnen, bekkens, pau ken, timpanie, sambaballen en klokken. De Zeeuwse Muzi kanten staan onder leiding van Rene Koelemaij. Samen met Harmonie Voorwaarts zullen zij de nummers; De Lambada, De Mars en Nederland O Neder land ten gehore brengen. Ook brengen zij een eigen pro gramma met o.a. solistische optredens van zangers en een zangeres. Zij vertolken o.a. de nummers Let's twist again en Zwart Wit, in dit laatste num mer zal heel duidelijk naar vo ren komen dat we niet meer om mensen met een verstan delijke beperking heen kunnen en dat we heel goed naar ze moeten luisteren. Uiteraard zullen de Drumband en De Slagwerkgroep o.l.v. Mathieu Rievers, het leerlingenorkest o.l.v. Dick Broers en de Har monie o.l.v. Wim van Wallen burg, ook hun muzikale in breng aan deze avond geven. Zij laten zowel moderne als klassieke arrangementen ho ren met o.a. de nummers Flur ry for Wind and Percussion, Elisabeth de Musical, Drum- festival Brazil, Highlights from Harry Potter, Music from the 16th century en Only Time van Enya. De avond wordt gehou den in de sporthal van De Couburg te Koudekerke en be gint om 20.00 uur. Jubileum - Dit jaar bestaat peuterspeelzaal 't Dorpeltje in Westerzicht 25 jaar. Om dit te vieren is er 21 maart van 9.30 tot 11.30 een feestelijke och tend voor de kinderen. Pop pen Bewegingstheater Porlan- dose brengt de voorstelling 'Er zit een kabouter onder mijn bed.' Rommelmarkt - Handbalver eniging E.M.M. houdt zaterdag 23 maart grote rommelmarkt. Vanaf 08.30 uur tot 12.00 uur bij het clubgebouw aan de Nadorstweg te Middelburg. Speelstad - Speelstad Vlissin gen zoekt vrijwilligers om in de komende zomermaanden dit evenement weer draaiende te houden, ledereen die ouder is dan 16 jaar en in de zomer maanden wat wil betekenen voor de Vlissingse jeugd kan in formatie krijgen of zich aanmel den via Werkgroep Speelstad, postbus 204, 4380 AE Vlissin gen of via werkgroep@speel- stad.myweb.nl Snuffelmarkt - Zaterdag 20 maart is er in Sporthal Bas- kensburg aan de President Rooseveltlaan te Vlissingen de laatste snuffelmarkt van dit voorjaar. Na zaterdag verhuist FAAM/VLISSINGER 13 de markt gedurende het zo merseizoen naar de Grote Markt van Goes. De Vlissingse Snuffelmarkt is voor het pu bliek geopend van 9 tot 16 uur. Sterrenkijken - Tijdens dé Landelijke Sterrenkijkdagen, 22 en 23 maart, is de Volksster renwacht Phillippus Lansber gen aan de Herengracht 52 te Middelburg vanaf 19.30 geo pend. Deze avond worden er doorlopend dialezingen gege ven door Jan Minderhout over de Mars Odyssey, door Jelle de Plaa over Neutronensterren en door Tjerk Westerterp over begripsvorming van het univer sum. Er zijn voor het publiek tevens telescopen opgesteld. De toegang tot het evenement is gratis. Showavond - De jazzdansaf- deling van de Sportvereniging Serooskerke verzorgt zaterdag 23 maart een showavond. De avond is in verenigingsgebouw De Zandput en begint om 19.30 uur. Aan de avond wordt meegewerkt door de Djembé- groep Djamerek uit Vlissingen en Plusfour uit Middelburg. Borstvoeding - Borstvoe dingsorganisatie La Leche League, LLL, houdt donderdag 21 maart een informatieavond over borstvoeding. Deze avond wordt er gesproken over moe der worden, de veranderingen, de aanpassingen en de behoef ten. De kosten voor deze avond bedragen 4 euro per per soon of 6 euro per echtpaar. De avond begint om 20 uur aan de Nadorstweg 13 te Middel burg. Voor meer informatie kan men terecht op 0118-614143. Diaporama - Diaporamaclub Zeeland bestaat 15 jaar en viert dit in het Arsenaal Theater Vlis singen met 'The Best Off', een grote Multimediashow. Vrijdag 22 maart om 20 uur wordt de ze avond geopend door Bram Kraamer, voorzitter van de club, en Anke Tanihatu, bekend van Omroep Zeeland. Behalve dat de multimediashow ver toond wordt, is er ook een pre sentatie van het werk van foto club De Draadontspanner uit Souburg. Koersbal - Stichting Welzijn Ouderen houdt donderdag 21 maart het tiende Walcherse Koersbaltoernooi. Het toernooi wordt gehouden in sporthal De Halve Maan te Oostkapelle. Dit jaar doen 36 teams mee. Het toernooi is altijd een gezellig samenzijn van oude bekenden. De wedstrijden starten om halftien en rond drie uur wor den de winnaars bekend ge maakt. Bestuurders van de ge meenten Middelburg en Veere zullen de prijzen uitreiken. Alle deelnemers ontvangen een herinnering aan dit tweede lus- trumtoernooi. Meer informatie over het toernooi is verkrijg baar bij J. Kuijpers op 583687. Petanque - Zondag 24 maart is het 16e strandtoernooi van De Strandjutters. Dit toernooi is één van de grootste Jeu de Boules toernooien van Neder land waar bijna 500 spelers uit heel Nederland, België en Duitsland aan meedoen. Er worden 5 partijen gespeeld, en voor iedere poule zijn 4 mooie prijzen beschikbaar. De prijsuitreiking is om ongeveer 16.30 uur in De Branding. Voor informatie kunt u ook bel len naar Cor v/d Broek, 0118 - 463898. (advertentie) W ALANIS MORISSETTE jm jL MTV UNPLUGGED P^jl^AN^ NU 11" ENRIQUE I8I1SIAS ESCAPE BEATLES ONE 15" IA RULE RAIN IS LOVE SPEC. EO. -jgw SYSTEM OF A DOWN toxicity -jgss NICKEtBACK SILVER SIDE UP jg» -jgss PINK MISSUNDAZTOOD -£P' 16" BttUN8ST0NESuvEArTHE«AX gg**- -jg» TERMINATOR 2 spec EO om» iqm 2-DVD j iT-j trvw.frMtMOfdShop.nl INDOOR Qa R T I N G MEEDENKERTJE...MEEDENKERTJE...MEEDENKERTJE...MEEDENKERTJE... a Ui Ui DC Ui z DC Ui Ut oc Ui IÉ Het lijststrekkersdebat op televisie na de winst van Pim For tuyn bij de gemeenteraadsverkiezingen heeft heel wat stem men in beweging gebracht. In tegenstelling tot veel andere mensen kan ik het gevoel van Melkert en Dijkstal goed be grijpen. Het zijn ook maar mensen en als je zo' n dreun voor je kop krijgt is het normaal dat je even buiten westen bent. Natuurlijk is het prima dat de gevestigde partijen een sig naal hebben gekregen over de onvrede die er in ons land heerst. Het is echter bijna niet te geloven dat vooral mannen op Pim met zijn verlengde Daimler gestemd hebben. Hulde voor het gezonde verstand van de vrouwen. Vreemd ook dat iemand durft te roepen: ik ben de toekomstig minister-presi dent van Nederland, terwijl hij nog niets gepresteerd heeft. De hamvraag is echter: wat kunnen de bestaande partijen doen om deze volksmenner in de dop te elimineren voor de verkiezingen van 15-mei. Met woorden zullen zij het niet red den. Misschien moeten zij een verbond sluiten en een or kestje oprichten om de media en het volk achter zich te krij gen. Een draaiorgel met Paul Rosenmuler als chauffeur- /draaier, Hans Dijkstal op saxofoon, Tom de Graaf sabbelt op zijn blokfluit en alle anderen gaan belletje trekken om het volk uit hun huizen te krijgen. In alle zalen, op alle markten en pleinen waar Pim zijn volgelingen toespreekt klinkt het orkest: Wat een spreker is die man... da's een man die ou wehoeren kan!' Pim moet overigens wel verstaanbaar blij ven zodat een ieder kan horen wat hij uitkraamt. Wiegel kijkt, met sigaar in de mond, op een afstandje glimlachend toe. Tot slot mag Jan-Peter Balkenende een dankwoord spre ken. Die is daar geknipt voor. Zo sprak mijn diepgelovige 86- jarige oom Ko tijdens een bezoek in het bejaardenhuis met vochtige ogen: „Leen dat ik dit nog mag meemaken. Einde lijk is er een man die niet kan zondigen opgestaan. Ik weet zeker dat God Sodom en Gomorra gespaard had als er 10 van zulke rechtvaardige mensen hadden gewoond.Misschien heeft hij gelijk. Maar naar mijn bescheiden mening is het or kest de enige manier waarmee de gevestigde partijen de gunst van de kiezer kunnen terugwinnen. S i m 5 z m g Leen Jobse. z X rn 3 m m o tmü i fV z ml "'3flU3)IN3Q33W'"3fia3>IN3a33W"*3fiy3)IN3(]33W"3(ia3>IN3Q33W (advertentie) steun de stichting en stort 15 euro of meer op www.tuinvanzeeland.nl De Zeeuwse groep Blpf zijn de eerste 'Vrienden van Film by the Sea. foto: Lex de Meester

de Faam | 2002 | | pagina 13