INECITY CHUTTERSHOF EST Asterix en Cleopatra Sneak Preview Moulin Rouge Magna Carta in Panta Rhei 13 ghosts Koffieconcert met saxo foonkwartet Bluesroute Middelburg F I L M W E E K 13 GHOSTS MOULIN ROUGE TIME MACHINE A BEAUTIFUL MIND KATE LEOPOLD (originele versie) (Jj ASTERIX CLEOPATRA BLACK HAWK DOWN 0 FROM HELL ©00 ALI© MONSTERS ËN OCEAN'S ELEVEN LORD OF THE RINGS ©0© MINOES SNEAK PREVIEW F I L M W E E K 27 MISSING KISSES SAMIA DE VERLOSSING GIMME SHELTER BLOOD SIMPLE (new director's cut) L M W E E K GIMME SHELTER MINOES Woensdag 20 maart 2002 FAAM/VLISSINGER VLISSINGEN www.cinecity.nl première ASTERIX CLEOPATRA première premièrej MIDDELBURG Dl BESTE ZOMER GOES Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Zaterdag 23 maart treedt de engelse groep Magna Carta op in strandpaviljoen Panta Rhei te Vlissingen. Magna Carta is één van de langst bestaande akoestische popgroepen en bestaat momenteel uit Chris en Linda Simpson. Het is alweer het laatste koffie-concertje in een serie van vier, georganiseerd door de Culturele Raad Goes. Hét is een bijzonder concert door vier jonge, zeer enthousiaste saxofoonspelers. Kaarten De traditionele bluesroute in Middelburg komt er weer aan. Vrijdag 29 maart is het zover. De binnenstad staat weer bol van blues, artiesten uit binnen- en buitenland laten de stad bruisen. Zeventien café's presenteren livemuziek, waarbij de stijlen uiteen lopen van Chicagoblues in de beste Muddy Waters stijl tot heavy bluesrock, verwant aan Stevie ray Vaughan en nog talloze stijlen daar tussenin. Nattigheid in St. Laurens Keukkojoen in Razzmatazz Vlinderen door laagland Precies zijn Vader in Geersdijk Nimbus en Ibis in 't Schuttershof Open ochtend muziekschool Walcheren Minoes in Goes Glasobjecten in 't Haentje te Paert 11 Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Arthur en zijn twee kinderen erven een spectaculair huis vt n een excentrieke oom Dagelijks 16.15 uur musical drama met Nicole Kidman Dagelijks 16.15 18.45 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur wetenschapper heeft zijn geliefde verloren en wil met zijn tijdmachine naar het verleden om de gebeurtenis terug te draaien Dagelijks 19.00 22.00 uur over het leven van Nobelprijs-winnaar Joh ï^bl^Nash junior Dagelijks 13.45 uur romantische komedie met Meg Ryan en Hu gh Jackman Dagelijks «19.00 21.45 uur Zaterdag «24 uur Asterix, Obelix en hun vrienden een paleis bouwen moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn. Dagelijks 13.45 16.15 uur l&ederf. versie) {[Jj| Asterix, Obelix en hun vrienden moeten voor Cleopatra, midden in de woestijn, een paleis bouwen Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag 16.00 19.00 uur Zaterdag en zondag 13.00 16.00 19.00 uur een groep militairen wordt naar Somalië gestuurd om een aantal belangrijke adviseurs van Mohamed Farrah Aidid gevangen te nemen Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Jack the Ripper terroriseert de buurt Wnrtechapel, hij heeft het gemunt op prostituees Dagelijks 21.15 uur Will Smit als de legendarische bokser Muhammad Ali Dagelijks 13.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur actie/komedie met onder andere George uooi onder andere George Clóoney, Brad Pitt en Julia Roberts Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 18.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 15.00 18.45 uur verfilming van het onverwoestbare fantasy-boek van J.R. Tolkien Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een katte zijn geweest Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 20.00 uur Moviezone: vrolijke en absurde zedenschets over de veertien jarige Sybille Vrijdag 19.30 uur realistisch portret over koppige puber die de islamitische levenswijze probeert te ontvluchten Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 20.00 uur zwarte komedie van Hugo Claus Zaterdag 22.00 uur Dinsdag en woensdag 20.00 uur legendarisch document over de Rolling Stones Maandag 20.00 uur zeer komische low budget film en regiedebuut van de gebroeders Coen Woensdag 14.00 uur familiefilm over twee weeskinderen die de zomer van hun leven beleven Donderdag en vrijdag 20.30 uur legendarisch document over de Rolling Stones Zaterdag 14.00 20.30 uur Woensdag 14.00 16.30 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een kat .te zijn geweest BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) In 52 voor Christus zegt Juli us Caesar dat Egypte onder het bewind van Rome valt. De trotse en mooie Cleopatra laat zich deze opmerking niet welgevallen en gaat een weddenschap aan met Cae sar. Als het haar lukt om, midden in de woestijn een prachtig paleis te bouwen, zal Caesar publiekelijk toegeven dat het Egyptische volk het grootste is van alle volkeren. De architect die door Cleopa tra ingehuurd wordt voor de ze taak, Tekenis, roept de hulp in van het Gallische duo Asterix en Obelix. Samen met hun vriend, de druïde Panoramix, en zijn onover winnelijk makende tover drank, gaan ze de confronta tie aan met de saboterende Romeinen. Een film met gooi- en smijt werk van het soort dat in de hedendaagse beschaving niet meer voorkomt... Baz Luhrmann (van 'Strictly Ballroom' en William Shakes peare's 'Romeo en Juliet') heeft met "Moulin Rouge" een meesterwerk neergezet over schoonheid, vrijheid, waarheid maar bovenal liefde. Een verhaal over de poëet Christian (Ewan Mc Gregor) die terecht komt in de wereld van sex en drugs en een ge passioneerde liefdesrelatie begint met het paradepaardje Satin (Nicole Kidman) van de befaamde en beruchte nacht club Moulin Rouge. Moulin Rouge is een film met fantasti sche muziek, waaronder het nummer "Lady Marmelade" gezongen door Christina Agui- lera, Lil'Kim, Mya en Pink. Verder zijn er nummers van Fat Boy Slim, David Bowie en nog vele anderen Magna Carta is in 1969 ont staan in de Coalhole Folk Club in Cambridge, waar Chris Simpson Lyell Tranter ont moette. Chris Simpson is tot op heden het hart van de band geweest en is verant woordelijk voor het overgrote deel van de nummers. Inspira tie vindt Chris in een mix van Steinbeck, Dickens, Buchan en Hemingway met Elvis, Carl Perkins, Jerry Lee en Chuck Berry. In 1983 voegde Linda Taylor (thans Simpson) zicht bij de band. Magna Carta is verantwoorde lijk' voor de wereldwijde ver koop van 7.000.000 albums en tourde reeds door 68 landen. In april verschijnt de nieuwe cd 'Where to Now?' met ver schillend oud en nieuw werk waaronder de hits: Airport Song, Lord of the Ages en Se asons. Het concert begint om 21 uur en de toegang be draagt 10 euro. Arthur (Tony Shalhoub) en zijn twee kinderen, Kathy (Shannon Elizabeth) en Bobby (Alec Roberts), erven een spectaculair huis van een ex centrieke oom (F. Murray Abraham). Het huis is ge maakt van glas en staal en lijkt op het eerste gezicht fan tastisch. Er is echter één groot pro bleem: het huis lijkt zijn eigen, gevaarlijke agenda te heb ben.... Magna Carta brengt in april de nieuwe cd 'Where to now?' uit. Ze kennen elkaar allemaal van de opleiding aan het Brabants Conservatorium in Tilburg. Twee jaar geleden besloten ze een kwartet te vormen. Ze verzorgen regelmatig met veel succes concerten. Het re pertoire van CASTAFIORI loopt uiteen van Vivaldi en Scarlatti tot muziek uit de 20e eeuw zoals Dubois, Francaix en Scott Joplin. Ook spelen zij hedendaagse muziek van bij voorbeeld Eric Swiggers. Een definitief programma zal voor aanvang van het concert wor den uitgereikt aan het publiek. Hierop staat ook een biografie vermeld van de spelers: Lucas Schellens - sopraansaxofoon, Jules van Loo - Altsaxofoon, Thom Kooijmans - tenorsaxo foon en Matthias van Nispen t.P. baritonsaxofoon. kosten 3,40 en met pas 65+/CJP 2,25 (uiteraard inclu sief een kopje koffie of thee) en zijn verkrijgbaar op de dag zelf aan de ingang van de muziek school in Goes vanaf 11.30 uur. Eventueel telefonisch kaarten bestellen kan via 0113 551552 (Jacques Boonman), zondag 24 maart in de Zeeuwse Mu ziekschool in Goes (de Villa) aan de v.d. Spiegelstraat. Aan- van 12.00 uur. Een van de grote trekkers is absoluut Crosshead The Southside Horns, te beluiste ren in Brooklyn. De Bluesrou te wordt omschreven als één van de topevenementen van Middelburg. Talrijke liefheb bers vinden ieder jaar de weg naar het hart van de Zeeuwse hoofdstad. De brede keus aan bluesstijlen maakt dat er voor ieder wat wils is. Van de partij zijn de Marcel Scherpenzeel Band, Rhytm Bombs, The Bandox, Bugaboo Tang, The Kings of Cool, Champagne Charlie, Double Husk, Bill Ro- seman Band, Trailblazers en Crosshead The Southside Horns van de partij op de bluesrou- te Middelburg. Foto: Eric de Gelder. talloze andere bands. Zij zor gen voor een authentieke bluessfeer in de Middelburgse Binnenstad. Kaarten: voorverkoop bij VVV Middelburg, DE Waterput op de Nieuwe Burg en bij alle deelnemende café's. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op paginaTO van dit blad. Toneelvereniging "Tot Leringhe ende Vermaeck" uit Veere, speelt zaterdag 23 maart de klucht "Ik voel nattigheid" in St. Laurens. Voor de toneelvereniging is 2002 een jubileumjaar, zij vieren dit seizoen hun 35-jarig bestaan. Het stuk is geschreven door Berend Heemskerk, geregisseerd door Leon Baijens en wordt opgevoerd in het "Van Cittershoff" in de Van Cittersstraat te St. Laurens. Aanvang 20.00 uur, kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. n Razzmatazz, aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg, speelt zaterdag 23 maart om 21 uur Keukojoen. Keukojoen is een Tuvaanse verbastering voor 'blauw konijn'. Een opvallende naam voor een Belgische band die zonder meer een markante plaats inneemt in West Europa. Zij laat de toehoorder alle kleu ren van de regenboog zien met een uniek scala van zangklan ken en -technieken, zoals Khoomei (Siberische keelzang), Katta- jak (Inuït keelzangspel), Joiks uit Samiland, Sardische a Tenore zang, Corsicaanse polyfonie en het Scandinavische Kunlning. Het publiek zal bij deze voorstelling ogen en oren tekort komen, want Keukajoen houdt van bonte afwisseling. Ook Keltisch, Bal kan, Scandinavische en eigen genre wordt voorgedragen. Toe gangskaarten kosten 6,80 euro en voor pashouders 5,50 euro. Vlinderen is een vrolijke, lichtvoetige kleutervoorstelling over het verlangen vorm te geven aan de eigen fanatsie. Voor ieder een vanaf vier jaar is dit een aansprekende voorstelling. Arno is één van de 'Ontwerpers van Alle Dingen'. Hij doet niet liever dan verzinnen hoe je verschillende dieren en planten kunt men gen. Zijn lievelingsidee is iets dat kan vliegen als een vogel en mooi is als een bloem. Maar het mengen van soorten is verbo den, en voor straf wordt hij overgeplaatst naar de ontwerpafde ling voor insecten. Waar hij verder werkt aan zijn oorspronkelij ke idee... Woensdag 27 maart in 't Beest aan de Goese Beestenmarkt. De voorstelling begint om 15 uur, de zaal gaat om 14.30 uur open en de entreeprijs bedraagt 5,70 euro, voor pashouders 3,40 euro. Je bent student op kamers en krijgt een toelage van je moeder. Deze toelage is natuurlijk altijd te krap, en de voorwaarde 'Geen vrouwvolk over de vloer' is natuurlijk helemaal onhoudbaar. Dat deze constructie, samen met een financieel meevallertje voor de student, alle deuren wijd openzet voor allerlei verwikkelin gen en komische situaties moge duidelijk zijn. Dit alles wordt voor het voetlicht gebracht door de toneelvereniging uit Geers dijk. Vrijdag 22 maart om 19.30 uur staat de voorstelling in het Drenthehuis aldaar. De pauzes in de voorstelling worden opge vuld met een loterij en na afloop is er een optreden van de band Minirock. De entreeprijs voor volwassenen is 3,50 euro, voor kinderen tot 12 jaar 2,50 euro. Nimbus en Ibis zijn twee bands die zondag 24 maart vanaf 17 uur optreden in café 't Schuttershof in Middelburg. Ibis is een semi-akoestisch trio dat gevormd wordt door Bas Berrevoets, gitaar en zang, Ron van der Schelde, dwarsfluit, en Niels Weze- poel, basgitaar. Vorig jaar stond Ibis met hun pop-rockachtige liedjes op Abdijpop in Middelburg en stonden ze in de finale van de Zeeuwse Unplugged competitie van strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Nimbus bestaat uit Marien, Vincent en Max en bestaat al sinds 1997. In 1999 won Nimbus de Zeeuwse Belofte en speelde mee in de Grote Prijs van Nederland. Deze veelbelovende band, met een turbulent verleden, zal gegaran deerd voor een goede sfeer en een enthousiast publiek zorgen. Ze staan klaar om Nederland en daarna de rest van Europa te veroveren. Voorlopig beginnen ze met 't Schuttershof. De Zeewuse Muziekschool, regio Walcheren, houdt zaterdag 23 maart van 9 tot 12 uur een open ochtend. De muziekschool zet op deze ochtend de deuren open voor een ieder die geïnteresseerd is in de opleidingen, cursussen en mogelijkheden welke door de ze school verzorgd worden. Op deze ochtend wordt practisch het hele activiteitenpakket van de school gepresenteerd. Daarnaast zijn diverse ensembles en leden van muziekverenigingen, welke in opleiding zijn bij de muziekschool, te beluisteren. Harry Potter mag wel uitkijken, want de Nederlandse familiefilm Minoes is een heerlijke film geworden. Vooral Carice van Hou ten als de poes, die in een jufrouw verandert, steelt de show. Uit de film spreekt veel bewondering voor de stijl van Annie M.G. Schmidt: gezellig, gevat en kleurrijk maar zonder spruitjes lucht. Het al weer 30 jaar oude boek heeft wel wat vernieuwing ondergaan: Tïbbe tikt nu op een laptop in plaats van een schrijf machine en bliebt zijn auto vanaf een afstand op slot. Een zeer vermakelijke film, en niet alleen voor kinderen. De film draait zaterdag 23 maart om 14 en 20.30 uur, woensdag 27 maart om 14 en 16.30 uur. De entreeprijs bedraagt 3.40 euro. Tot en met 20 april exposeert Galerie 't Haentje te Paart glasob jecten van Frank Biemans. Deze Nijmeegse kunstenaar maakt ruimtelijk werk uit helder en gekleurd glas. Van huis uit is Bie mans bewegingskunstenaar en zijn ideeën over ritme en har monie brengt hij over in een spel van licht en ruimte. Zoals het interval in de muziek de ruimte is tussen de tonen, zo vormen de ruimtes tussen het glas een wezenlijk bestanddeel van zijn unieke sculpturen. Galerie 't Haentje te Paert is geopend op donderdag, zaterdag en zondag van 14 tot 16.30 en na telefoni sche afspraak'.

de Faam | 2002 | | pagina 11