GEMEENTE MIDDELBURG STEfij fZER Burgerzaken Belicht Restauratie panden van start Veel belangstelling voor seniorenraad Nieuwe Kanaalweg klaar Zwembad waterdicht? Werk voor uw wijk! Nog snel even stemmen! 'Mortiere Indruk' is klaar Landmacht op Markt Week 10 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 füvvl Tafeltje Dekje Vergadering vervroegd Klachtennummer vliegveld Midden Zeeland Rooiaan vragen 2 Cl 0 2 Wijkbeheer Middelburg Woensdag 6 maart 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 1 maart tot en met zondag 17 maart 2002. Maandag Rundvlees gehaktballen, spinazie a la crème, aardappelen met peterselie Dinsdag Varkensrolletjes. worteltjes en aardappelen Woensdag Witlofschotel met stukjes ham. aardappelpuree Donderdag Kippenborst in kerrie-room- saus en vruchtenrijst Vrijdag Visschotel met groenten en aardappelen Zaterdag Indische rijstschotel Zondag Wat de pot schaft De commissievergadering Alge meen Bestuurlijke Zaken van 12 maart is éénmalig vervroegd naar 16.00 uur. De commissie Welzijn, Personeelszaken, Onderwijs en Mi lieu vergadert op deze dag gewoon om 19.30 uur. Vliegveld Midden-Zeeland is gele gen nabij het recreatiegebied Oran jeplaat en camping "De Witte Raaf'. Een gevolg van de ligging en het gebruik van het terrein is dat er geluidhinder kan optreden voor omwonenden en aanwezige recre anten. Klachten over het vliegver keer van het vliegveld kunnen tele fonisch worden ingediend bij de havendienst van het vliegveld, klachtentelefoon: (0113)-670018. De havendienst zorgt voor ont vangst, registratie en beantwoor ding van de klacht. Daarnaast geeft de havendienst de ingediende klachten door aan de Commissie 28 Luchtvaartwet. Schriftelijke klach ten kunnen worden doorgegeven aan het secretariaat van de commis sie 28. Postbus 165, 4330 AD Mid delburg. Het secretariaat zal voor een juiste beantwoording van de klacht altijd terugkoppelen naar de havenmeester van het vliegveld. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1,30m bo ven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Drie populieren aan de Koudekerkseweg Twee elzen, een es en twee esdoorns aan het Toorenvliedtwegje Drie elzen en twee kastanjes aan het Kuipers Rietbergkwartier Een ceder aan de Burgemeester Baaslaan Een berk en een es aan de Meanderhof Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 www.stemwijzer.nl Mag de afdeling Burgerzaken zomaar uw persoonsgegevens ver strekken aan ieder die dat vraagt? Nee, maar er zijn wel uitzonderin gen. Leest u verder om alles over deze regeling te weten te komen. De Afdeling burgerzaken beheert de Gemeentelijke Basisadministra tie persoonsgegevens (GBA). In de GBA zijn persoonsgegevens opge nomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresgege vens, maar bijvoorbeeld ook om ge gevens over een eventueel huwelijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal auto matisch verstrekt aan vele over heidsinstellingen en enkele bijzon dere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voorzover dat noodzakelijk is voor hun wette lijke taken. Deze instellingen, die automatisch alle relevante wijzigin gen in uw persoonsgegevens krijgen aangeleverd, baseren hun beslissin gen vaak direct op de uit de basisad ministratie verkregen informatie. Geheimhouding van uw gegevens Het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties be paalt welke persoonsgegevens aan welke instanties worden verstrekt. Gegevensverstrekking voor pu bliekrechtelijke doeleinden, aan zo genaamde afnemers, kunt u niet voorkomen, omdat deze verplicht is voorgeschreven in de Wet Ge meentelijke Basisadministratie per soonsgegevens (GBA). Soms vra gen zogenaamde derden naar uw gegevens. U kunt dan om geheim houding verzoeken. Wie zijn 'derden' De Wet GBA maakt onderscheid tussen verplichte, bijzondere en vrije derden. Verplichte derden Organisaties en instellingen die uw persoonsgegevens nodig hebben voor de uitvoering van hun wettelij ke taak. Bij verzoek tot geheimhouding moet de gemeente uw belangen af wegen en die van de verzoeker af wegen of de informatie wordt vers trekt. Gegevens mogen alleen wor den verstrekt voor zover de per soonlijke levenssfeer niet onevenre dig wordt geschaad. Bijzondere derden Deze worden gelijkgesteld aan af nemers. Ten aanzien van deze orga nisaties en instellingen is geen ge heimhouding mogelijk, met uitzon dering van de SILA, de Stichting Interkerkelijke Ledenadministratie. Vrije derden Dat zijn particulieren en instellin gen en organisaties op hel gebied van gezondheidszorg, onderwijs, en met een maatschappelijk of cultu reel doel. waarover in de gemeente lijke verordening geregeld staat welke gegevens zij mogen hebben. Bij verzoek om geheimhouding worden inlichtingen aan deze in stellingen geweigerd. Hoe vraag ik geheimhouding aan? U kunt een schriftelijk verzoek in dienen aan de balie van de afdeling Burgerzaken. Neemt u een geldig identiteitsbewijs mee? I) kunt kiezen uit 8 vormen v an geheimhouding: 0 geen geheimhouding 1 niet zonder toestemming aan 'verplichte derden' 2 niet aan kerken 3 niet aan 'vrije derden' 4 combinatie van 1 en 2 5 combinatie van 1 en 3 6 combinatie van 2 en 3 7 combinatie van 12 en 3 Meer informatie? Er ligt een folder voor u klaar bij de afdeling Burgerzaken. U kunt nog tot vanavond (woens dag) 21.00 uur naar het stembu reau. Laat uw stem niet verloren gaan. U stemt immers voor de sa menstelling voor de nieuwe ge meenteraad en deze bepaalt de komende vier jaar hoe de zaken in Middelburg worden geregeld. Geen oproepingskaart ontvangen? Heeft u geen oproepingskaart ontvan gen of kunt u uw kaart niet vinden? Dan kunt toch nog naar uw stembu reau waar u op vertoon van een gel dig identiteitsbewijs uw slem kunt uitbrengen. Als u niet weet voor welk stembureau u bent opgeroepen kunt u bellen met afdeling Burgerzaken, te lefoonnummer 675441 of 675500. In het Stadhuis De stembureaus sluiten om 21.00 uur, maar vanaf 20.00 uur bent u al van harte welkom om de 'verkie zingsavond' in de Burgerzaal van het Stadhuis bij te wonen. Heet van de naald kunt u de uitslagen volgen. Er staan schermen opgesteld waar op de uitslag van Middelburg wordt gepresenteerd en waarop u de live uitzendingen van Omroep Zeeland en de NOS kunt zien. Aandachtig luisteren naar wethouder Visser. De Middelburgse schouwburg zat vorige week donderdag bomvol. Honderden Middelburgse senio ren waren speciaal naar het theater gekomen om alles over de seniorenraad te weten te komen. Na een welkomstwoord van de heer Visser, wethouder Ouderenbeleid, gaf de Stichting Landelijk Onder- steunings- en Informatiecentrum Seniorenraden (LOIS) een toelich ting op dc taken, bevoegdheden en werkwijze van een seniorenraad. Nog dezelfde avond hebben vijf mensen zich als kandidaat voor de seniorenraad aangemeld. Volgende week leest u een uitgebreid verslag van de avond en de antwoorden op de meest gestelde vragen. De seniorenraad moet de gemeente onder andere gaan adviseren over de beleidsgebieden wonen, zorg. (foto: Frank Viergever) welzijn, vervoeren inkomen. Daar naast moet de seniorenraad cr voor zorgen dat ouderen actief blijven bij ontwikkelingen in dc samenleving. Voor meer informatie over de seni orenraad kunt u bellen met de heer Wisse. Hij is te bereiken op tele foonnummer 675673. Het ROC Zeeland en de Koninklij ke Landmacht geven zaterdag 16 maart voorlichting over de oplei ding 'oriëntatiejaar koninklijke landmacht' (ojkl). Dc ojkl-oplei- ding is nog een tamelijk nieuwe op leiding voor leerlingen die ambities hebben in de richting van de krijgs macht, maar die qua leeftijd nog niet in aanmerking komen om ge lijk in te stromen. Blikvanger is de grote klimtoren, waarop u van hartelust mag klim men. Daarnaast staan er tenten, waarin een tentoonstelling van wa pens en uilrusting te vinden is. Dc gehele dag zijn militaire voer- tiogen te bezichtigen, waaronder een aantal historische van de ver eniging 'Keep Them Rolling'. De manifestatie duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Voor meer info kunt u bellen met de heer De Rooij, tel. 558 448. Wethouder Bruinooge onthult het bouwbord. (foto: Frank Viergever) BV Monumentenbeheer is vorige week gestart met de restauratie van de panden aan de Wagenaar- straat 2-4/Hofplein 22. De zeventiende-eeuwse woningen verkeren bouwkundig in goede staat, maar moeten worden aange past aan dc moderne wensen van deze lijd. De restauratie is dit najaar klaar. De heer Piet Bruinooge, com missaris van de BV Monumenten- beheer, gaf het officiële startsein voor de restauratie van de panden. De BV Monumentenbeheer inves teert in de aankoop en restauratie van vervallen monumentale pan den. Zo blijft het cultureel erfgoed van Middelburg behouden. gedeelten. In het westelijk deel van het gebied langs de Schroeweg komt de perifere detailhandel, hier bij ligt dc nadruk op alles voor in en om het huis. Ook komt daar het bedrijvenpark. CARc Schadcservi- cc is het eerste bedrijf dat zich in dc Mortiere heeft gevestigd. Op dit moment is BMG bezig met hel re aliseren van hun gebouw. Architec tuur en uitstraling van de gebouwen spelen een belangrijke rol als het gaat om dc bedrijven die hier ko men. De plannen worden dan ook getoetst aan een bccldkwaliteits- plan. Het woongebied van Mortiere komt in het oosten te liggen. Dit wordt een groene en waterrijke woonwijk met 850 tot 900 wonin gen binnen nu en 10 jaar. Kan ik de brochure ook ontvangen? 'Mortiere Indruk' verschijnt drie keer per jaar en wordt in de directe omgeving huis aan huis bezorgd. Andere belangstellenden kunnen de brochure ophalen bij de afdeling Communicatie (Stadhuisstraat 2) of bij de dienst Stadsontwikkeling (Vlissingsestraal 21). Ook kan de brochure per e-mail opgevraagd worden. Het adres is mortiere@middelburg.nl. U komt dan op een verzendlijst te staan en ontvangt dan automatisch iedere nieuwe uitgave in uw brievenbus. De brochure 'Mortiere indruk' is vanaf vandaag verkrijgbaar bij de afdeling Communicatie. De folder staat bordenvol informatie over dit woon- en werkgebied dat aan dc zuidkant van Middelburg wordt ontwikkeld. In 'Mortiere indruk' leest u meer over wat er precies komt en waarom we dit gebied ontwikkelen. Nog een klein jaar en dan is het nieuwe zwembad klaar. (foto: Frank Viergever) Het verenigingsbad en hel wed- strijdbad van het Stadsgewestelijke zwembad zijn in beton helemaal ge reed. Op dit moment wordt getest of de baden waterdicht zijn. Hier voor is tweeduizend kuub oftewel twee miljoen liter water nodig! Het verenigingsbad is inmiddels gevuld met water. Het wedstrijdbad volgt binnenkort. De bouw van hel zwembad loopt volgens planning en is begin 2003 gereed. Een folder over het zwembad is in de maak. Deze ligt begin april bij dc afdeling Communicatie voor u klaar. Wat wordt Mortiere? Mortiere is nu nog een gebied met voornamelijk akkers. In de komen de tien jaar verandert hel in een ge bied waar wonen, werken en win kelen centraal staat. Groen en ruim te zijn de meeste kenmerkende ele menten van dit woon- en werkge bied. Denk daarbij aan wandelen over dc Morticrcboulevard of het slaan van een balletje op een schit terende golfbaan. Het is overigens nog niet helemaal zeker dat een golfbaan wordt aan gelegd. Dat wordt momenteel on derzocht. Omdat groen en ruimte centraal staan, worden alleen be drijven in de Mortiere gebouwd die weinig belastend zijn voor het mi lieu. Daarom is het mogelijk om in dit gebied een nieuwe woonwijk te realiseren. Twee gedeelten Mortiere bestaal eigenlijk uit twee Voor de Wijkondersteuningspun- ten Zuid en Dauwendaele zoekt Wijkbeheer Middelburg vrijwilli gers die zich willen inzetten voor de leefbaarheid in hun wijk. Met een paar uurtjes per week kunt u uw wijk een grote dienst bewij zen. Bent u betrokken bij de wijk, sociaal en vindt u het leuk om sa men met en voor bewoners van al les te regelen? Reageer dan snel. Dit is de kans voor vutters, herin treders, maar natuurlijk ook mensen die hun wijk een warm hart toedra gen, een steentje bij te dragen. Ver der zoekt Wijkbeheer mensen die tijdelijk de rol van wijkbemiddclaar willen invullen en daarnaast vorm willen geven aan het oprichten van een wijkbeheergroep. Wat is wijkbeheer? Wijkbeheer werkt aan hel verhogen en handhaven van de kwaliteit en leefbaarheid in de wijken. Plannen en problemen pakken zij samen met bewoners, instellingen, verenigin gen, organisaties en politie aan. Wijkbeheer wilt dat bewoners zich betrokken voelen bij hun woon- en leefomgeving en op deze manier zorgen voor een kwalitatieve, leef bare, en veilige wijk. Daarom heeft de gemeente gekozen voor vijf Wijkondersteuningspunten (WOP) in Middelburg. Een Wijkondcrstcuningspunt is een vooruitgeschoven post van de ge meente in de wijk. Bewoners kun nen hier dicht bij huis terecht met vragen, suggesties en klachten. Vanuit het WOP kan cr samen met bewoners snel en creatief worden gereageerd op signalen uit dé buurt. Een wijkbemiddelaar bemenst een WOP en is dc 'spin in het web' van de wijk. Interesse? Schrijft u dan een brief aan: Wijk beheer, ter attentie van Anja Jonk man, Postbus 570, 4330 AN, Mid delburg. U kunt ook mailen naar Anjjon@middelburg.nl of Hanver@middelburg.nl Voor vragen kunt u bellen naar tele foonnummer 675788 en 675520. Kijk ook even op www.middel- burg.nl onder wijkbeheer. De nieuwe bestrating voor hrt station. Links van de foto komt het nieuwe Stationsplein. Het laatste deel van de nieuwe Ka naalweg is deze week in gebruik genomen door het verkeer. Het gaat om de brug over de toegang van de te bouwen parkeergarage en ook is de bestrating voor het station vernieuwd. De komende anderhalve week wordt nog ge werkt aan een nieuw stationsplein, pal voor het stationsgebouw. De Kanaalweg is in een jaar tijd compleet verlegd en vernieuwd. Op de plek van de oude weg worden de kantoren van het waterschap en de Gemeente gebouwd, bovenop een enorme parkeergarage. Al gereali seerd is de kademuur bij de Sta- lionsbrug en bijna klaar is de fiets en voetgangerstunnel. Die tunnel verbindt het fietspad dat loop naast de kademuur met dc fietsroutes aan de ander kant van het spoor, bij de Segeerssingel en Scgcersweg. Eind mei wordt dc tunnel in gebruik ge nomen. Voor de Stationsbrug is het kruis punt verkleind, zodat voetgangers en treinreizigers voor het stations gebouw beduidend meer ruimte hebben. Auto's krijgen dus minder ruimte en dat heeft gevolgen voor de verkeerslichten. Daarover vol gende week meer informatie. (foto: Frank Viergever)

de Faam | 2002 | | pagina 3