Faam/Vlissinger Steek, de vlag waar alt Tegenstellingen zorgen voor boeiend modebeeld Met kleur je eigen smaak achterna m&m Faam/Vlissingfj Lippen langer eet- en kissproof ötóffe Bodyfashion is kleurrijk en behoorlijk sensueel Zwart-wit Voorjaarslook make-up van tropisch sensueel tot liefelijke pastels Natuurlijk Naadloos scoort goed Voor mannen en vrouwen qiad t Wat de ruit was voor de winter is de streep voor de zomer. In blouses, pantalons, sweatshirts, jurken, lent etruien en t-shirts: door heel veel loopt een streep de komende maan den. En dat in allerlei variaties. Van club- tot strandstoelstrepen, van banen en biezen in contrastkleuren tot smalle in twee tinten, je ziet ze over de hele linie. Zowel in de meer sportieve, de elegante als de zakelij ke lijn, waarvan een op het man nenpak lijkend kostuum met krijts treep een voorbeeld is. Nummer twee als blikvanger zijn tal van bloe- menprints met rozen in de hoofdrol of vage tere bloemen als het wat rustiger moet. Belangrijk ook de ve le geometrische of zeg grafische dessins, zQwel in blouses, rokken en pantalons. Thema's, die vaak onderling te com bineren zijn, bepalen het gezicht van de mode. Veel wordt verwacht van de maritieme look met rood wit en blauw als dé kleuren om te com bineren. Steek de vlag maar uit. Wit te broeken met blauw-wit gestreep te top, blauwe marine-achtige bla zerjasjes ook weer met dat wit of rood, de meisjes gaan loos deze len te in haar navy outfit, die overigens ook zeer vrouwelijk kan zijn. Iets stoerder is de armylook, die een beetje doet denken aan de military trend van een paar jaar geleden. Khakiblouses met epauletten, ca- mouflage-achtige broeken: wie 't leuk vindt komt het absoluut tegen. Dat kun je ook zeggen van de nog steeds actuele jungleprints in aller lei motieven, zoals croco of reptiel. Yves Saint Laurent had zelfs een half legertje tijgers in z'n tank... Het is er voor alle leeftijden en in tal van uit voeringen tot leren jasjes toe. Een heel andere en interessante nieuwe invalshoek vormen de zach te stoffen met hun soepele greep of dat nu gaat om zijde, mouseline, suède-achtige materialen, crêpes of fijne breisels. Ze voelen lekker aan en nodigen uit tot draperen, wikke len en jurkjes met wijde, lang val lende rokken. Kleren om je lekker in te voelen en er verzorgd uit te zien, want niet voor niets is het begrip 'casual chique' op het ogenblik de vlag, die de lading dekt met comfort als uitgangspunt. Daarnaast is er de terugkomst van 'klassiekers' bij stof fen, zoals poplin, piqué, seersucker, clocqué en badstof om er maar en kele te noemen. Het natuurlijke ef fect wordt soms verhoogd door een wat vezelachtige structuur, zoals dat van hennep of raffia. Of de ruit nu compleet verdwenen is? Beslist niet. Vooral kleine ruitjes duiken veelvuldig op, terwijl bij het niet onbelangrijke zwart-wit thema het best op een dambord mag lij ken. Om ook in de gaten te houden is de terugkeer van ruches, met na me aan blouses, voor een roman tisch accent. Bij deze bonte mengeling van te genstellingen is het de kunst goed te combineren of dat nu elegant, casu al, hippie-achtig of gewoon lekker draagbaar moet zijn. Mogelijkheden genoeg dit seizoen! Kleuren zijn sterk bepalend voor een modeseizoen. Dan kunnen we deze lente rustig beginnen met de neutralen, zoals allerlei variaties op zandtinten in tal van schakeringen. Vaak worden ze gecombineerd met pasteltinten, zoals roze, saffier of zachtbleu, maar pittiger kleuren la ten zich niet wegdenken. Naast het al genoemde thema rood, wit en blauw maken koraalrood, diep oranje, turkoois, zonnegeel en lime deel uit van het kleurenpalet. De combinatie zwart-wit zal vooral met geometrische en grafische dessins veel opduiken, warme spe- cerijkleuren zetten een eigen beeld neer. Ook hier geldt: iedereen kan z'n ei gen smaak achterna. Bij alle modekleuren zijn er dit seizoen wel make-up tinten, die er bij passen. Veel pastels, allerlei beige nuances, ook een vrolijk zonnig palet: tal van mer ken haken met hun nieuwe look op het voorjaar in. Sommige doen aan de tropen denken, andere fantasienamen brengen je ook in de stemming. Wij ge ven er een compacte indruk van en zetten de spot ook even op speciale nieuwe producten. 'Jungle blooms' van Max Factor is zo'n tropisch exotische lijn met een lipstick, die eerder doet den ken aan een wil de orchidee dan een En- gelse roos, warme :T| koraaltin- V ten voor wé'm nagels en ook nog een apart groen. Di or komt binnen met de 'Manga Look' met poederige pasteltinten, zoals roze, grijs en zacht beige. 'Amazonia' koos Helena Rubinstein als naam voor een wat mysterieuze, sensuele make-up, waarbij de foundation Illumination de teint een gezonde glans geeft door lichtweerkaatsende parelmoerdeeltjes. Het nieuwe vloeibare Liquid Blush in drie amazonetinten gebracht, geeft een zacht effect aan het gezicht. Ook nieuw van dit merk een transparante ba- sis- en topcoat voor nagels met extra glans. Met 'Tropical De lights' vertelt Manifesto van Isabella Rossellini een fel, trendy en exotisch verhaal, waarbij 'Creative make-up' een aparte binnenkomer is. Dat kan zowel op de ogen, lip pen als wangen worden ge bruikt voor een glinsterend, stralend effect. Lichtvoetiger is naar het woord al zegt Bourjois Air met ondermeer een mooie oranje tint voor ogen en nagels, fraai beige voor de lippen en pastels voor de ogen. Een maand of wat eerder was er de introductié van 'Zeste de Soie', een compact- poeder met geconcentreer de zijde voor een lichte, flu weelzachte make-up. Vier kleu ren. Lancaster verrast onder andere met Chameleon Eye Shadow, voor ver antwoorde oogschaduw onder de zomerzon via bescherming met vitamine E. De luchtige, reflecte rende formule vermengt de kleuren subtiel met elkaar, de oogschaduw hecht beter en langer aan de huid en een elastisch micropoeder for mule zorgt voor een fluwelig effect. Dat's niet niks alle maal bij de in totaal zes tien kleuren. Bij Lancas ters voorjaarslook 'Light en Delight' is de Jelly Cheeks Stick een pri meur. Het is een ge- lei-achtige blush stick in super klei ne verpakking om in de kleinste handtas, broek- of jaszak op te ber gen, zodat je elk gewenst moment kunt zorgen voor een subtiele lente gloed op de wan gen. Guerlain be steedt via Divinora dit seizoen vooral aandacht aan de ogen met een oogschaduw, mascara, eyeli ners en potloden, ook voor de wenk brauwen. Mag de inhoud zoals Guer lain aan z'n stand verplicht is perfect zijn, ook de verpakking in gehamerd goud is oogstrelend. Van Shiseido tippen we de Skincare Tinted Moisturizer, een natuurlijke, luchtige foundation, die meteen hy- drateert, structuurherstellend werkt en via SPF 15 beschermt tegen UVA/UVB. Nieuw ook een vaste foundation, die bij het aanbrengen verandert in een frisse vloeistof en eveneens hydrateert. De naam is Hydro-Liquid Compact. De keus uit kleur voor lippen, ogen en na gels kan van trendy tot klassiek. De nog niet in ons land te beleven mu sical OZ was inspiratiebron van Lancu- me, die deze naam koos voor een ma- quillagecollectie met een deels speels of naar keus sensuele uitstraling. Parel moerdeeltjes breken het licht, waar door een melange van kleuren ontstaat als een regenboog. Lippen mogen glanzend en zacht, de nagellak is direct droog en de frisse foundation in zak formaat heel naturel. Voordat OZ in de winkel komt introduceerde Lancume iets eerder Blush Focus in zes kleuren met ook al een natuurlijk frisse invals hoek. l'Oreal houdt het naar de naam al zegt met Pastel Connection op zach te tinten, terwijl Jil Sander met 'Primal Elements' een subtiel verleidelijke lijn uitbrengt met de ogen als blikvangers via een superzachte en vederlichte oogschaduwpoeder in zes kleuren. Apart ook de duokleuren bij de nagel lak, zoals lavendel met goud of koraal met parelmoer. S -Yt-i S S WATCH MOMENTS henk&ingrid sieraden horloges design van derkooij Lippen blijven cosmeticahuizen uitnodigen tot het brengen van blikvangende verfraaiers, zoals Max Factors Lipfinity. Een duur zaam kleurresultaat, hydraterende verzorging en acht uur lang eet- plus kissproof. zijn de kenmerken met een kleurenpalet van veertien tinten. Dior pakte met Rouge Dior Addict nog royaler uit door dertig kleuren te brengen voor lippen met een sterke uitstraling, welke kleur je ook kiest. Ook hier uiteraard ver zorgende ingredilnten. Almay houdt het op naturel met de One Coat Lip Shine, een conditio nerende lipgloss die met of zonder lipstick gedragen kan worden. Beha's met een diep decolleté, strings, sets in allerlei kleuren en bodyfashion met een dessin worden de toppers di rect op de huid. Vooral de beugelbeha blijft gewild en omdat de mode be hoorlijk wat strakke tops brengt dragen we daar graag een goed de vormen ac centuerende en naadloze beha onder. Push up is inmiddels een ingeburgerd begrip, 'super curves' voor een verlei delijke effect zijn één van de bestsel lers. Er komt dit voorjaar zelfs een mo del uit met de naam 'dangerous curves' voor wat je noemt een ongekende diepte. Kortom: er zit een behoorlijke scheut sensualiteit in de bodyfashion. Minstens even belangrijk zijn de kleu ren. Appelgroen, perzikroze, hemels blauw, zonnegeel en zelfs beha's en The image you like! Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 01 18-640773 slips in verschillende kleuren als mix accentueren het zomerse beeld. Tri umph heeft zelfs een Bodyfashion Award in de wacht gesleept met dit trendy mix en match concept in roze, jeansblauw en wit. Borduursel, tule en dessins komen vrouwelijk tot soms zelfs brutaal over als we kijken naar op latijnse dansen geïnspireerde motieven, zoals Valisére die brengt. Handig het idee van Lova ble in de serie 'Pois' met ondermeer een zacht noppendessin op een wolk achtige ondergrond van fijne tule om bandjes te kunnen wisselen bij ver schillende modellen. Ze zijn er van la tex, afneembaar of in tule spaghetti- uitvoering. Van hetzelfde merk mooi kant, waarbij bloemenborduursels worden gecombineerd met gladde tu le. Wie helemaal 'naadloos' door het leven wil gaan kan denken aan Extreme van Lovable, waarbij de bovenstof en de voering zijn gelamineerd en de flexibe le beugels ingeseald. Naden horen daarbij definitief tot het verleden. Geen kant, maar gladde stoffen onder andere bij Fila, waarbij de serie 'nature' is gebaseerd op de weer zo actuele je ans, terwijl Fila voor gevoelige huiden een antibacteriële serie maakt van zacht, ademend materiaal, dat garant staat voor extra hygiëne. Voor wie graag iets bloemrijks aan de body draagt heeft Chantelle in roze/oudroze en ivoor/hazelnoot mooie, bloemrijke combinaties.

de Faam | 2002 | | pagina 35