I N E C I T Y CHUTTERSHOF 9 EEST dé uitgaanskrant I Haantje de Voorste Kump Goed voor midden-, beland Will Smith schittert als Muhammad Ali From Hell Le Secret De Zeeuwse Komedie stoeit met vuur en kilte Verwacht Sneak Preview F I L M W E E K BLACK HAWK DOWN FROM HELL jjremièreJ ALI© première A BEAUTIFUL MIND KATE LEOPOLD THE ONE MONSTERS EN CO MONSTERS EN CO SPY GAMES OCEAN'S ELEVEN LORD OF THE RINGS HARRY POTTER MINOES SNEAK PREVIEW LE SECRET F I L M W E E K CODE INCONNU FAMILIE TANGO SALO O LE 120 GIORNATE Dl SODOMA DE BESTE ZOMER F I L M W E E K PROMISES t i im tim VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 7 maart t/ni woensdag 13 maart (Nederlandse versie) (jj) (Originele versie) 0 (Nederlandse versie) MIDDELBURG GOES AU vertelt het le vensverhaal van de meest le gendarische bokser al ler tijden: Muhammad Ali. n deze Alliance Francaise film is Marie 35 jaar. Zij houdt van Francois. Eendracht Maakt Macht Expositie Rachel Daniëlse #0 Sole Mio Presentatie Kinderliedjes - Time Machine - Asterix en Cleopatra Johan Hobo, Tlngue Dongelmans en Rob Roeleveld vieren dit jaar het vijfentwintigja rig jubileum van hun gezelschap. Sinds het ontstaan maakte Hobo maar liefst 21 producties: allemaal laagdrempelige, muzikale voorstellin gen met veel visuele aspecten. De vorige voor stelling, Brekebeen, maakte Hobo, met het Handtheater, speciaal voor dove kinderen. V Na maanden intensief repeteren gaat in het theater Vestzak99 in Vlissingen de nieuwste productie van de Zeeuw se Komedie "Vuur in de Sneeuw" van Sam Shepard in première. Dat gebeurt zaterdag 9 maart om 20.15 uur. Deze theaterproduc tie is geregisseerd door Marijke Reuser uit Zierikzee. Expositie Theo Jordans en koffieconcert Nimbus en Ibis in De Piek Tangoweekend Woensdag 6 maart 2002 FAAM/VLISSINGER 19 Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag *16.15 19.00 22.00 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 16.00 19.00 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur een groep militairen wordt naar Somalië gestuurd om een aantal belangrijke ad viseurs van Mohamed Farrah Aidid gevangen te nemen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Jack the Ripper terroriseert de buurt Whitechapel, hij heeft het gemunt op pros tituees Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 15.00 18.30 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur Zondag 15.00 20.00 uur Will Smit als de legendarische bokser Muhammad Ali Dagelijks 19.00 22.00 uur over het leven van Nobelprijs-winnaar John Forbes Nash junior Dagelijks 13.45 21.45 uur romantische komedie met Meg Ryan en Hugh Jackman Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur Vrijdag zaterdag en zondag 13.00 16.15 uur een actiefilm vol innoverende special effects en stunts Dagelijks 13.45 16.15 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Robert Redford zal de stunt van zijn leven moeten uithalen om zijn pupil (Brad Pitt) van de ondergang te redden Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur actie/komedie met onder andere George Clooney, Brad Pitt en Julia Roberts Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 15.00 18.30 22.00 uur Zondag 15.00 20.00 uur verfilming van het onverwoestbare fantasy-boek van J.R. Tolkien Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 15.00 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Zweinstein school voor hekserij Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een kat te zijn geweest Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Woensdag 19.30 uur Maria ontmoet een intrigerende man en begint steeds meer plezier te krijgen in het vertellen over haarzelf S Donderdag 20.00 uur Moviezone: fascinerende film van de maker van La Pianiste Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag, dinsdag en woensdag 20.00 uur een familie reist af naar een chalet in Oostenrijk voordat moeder overlijdt Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 16.30 uur film over de ultieme Tangovoorstelling in het kader van de dag van de Tango Maandag 20.00 uur klassieken uiterst confronterende film over misbruik Woensdag 14.00 uur film voor de hele familie over twee weeskinderen die de zomer van hun leven beleven Donderdag en vrijdag 20.30 uur interviews met negen- tot dertienjarige Israëlische en Palestijnse kinderen BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Regisseur en co-scenarist Mi chael Mann wilde niet een film maken over een histo risch figuur. Mann: "Ik wilde dit verhaal niet vertellen als docudrama, of als lofzang op Ali. Als je hem idealiseert, ver minder je zijn menselijkheid." De titelrol wordt vertolkt door Will Smith, die een ware me tamorfose onderging om de rol te kunnen spelen. Muham mad Ali zelf is tevreden over het resultaat. Ali: "Ik ben de enige die mijn levensverhaal kent en dit is de enige film die het vertelt zoals het is." De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 18 van dit blad. Londen, 1888. De buurt White chapel wordt geterroriseerd door de legendarische Jack the Ripper. Vrouwen worden vermoord en de gruwelijke gebeurtenissen zorgen voor angst onder de bevolking in de buurt en in het hele land. Johnny Depp speelt inspec teur Fred Abberline, die geob sedeerd raakt door de gruwel daden en verliefd wordt op Mary Kelly (Heather Graham), een hoertje dat op straat haar brood verdient. Naarmate Fred Abberline dichter bij de waarheid komt, beseft hij dat hij niet alleen zichzelf in ge vaar brengt, maar ook Mary en de andere meisjes waar Jack the Ripper het op ge munt heeft. Ze zijn twaalf jaar getrouwd en hebben een zoontje van twee jaar, Paul. Francois wil nog een kind, maar Marie aarzelt nog, al weet zij niet precies waarom. In de loop van de film wordt het publiek meegenomen in een langzaam uitgroeiende rela tie die Marie krijgt met Bill, een vijftigjarige Amerikaan die geen Frans spreekt. Op een gegeven moment voelt Marie zich zo goed bij Bill, dat ze zich letterlijk en figuurlijk steeds meer bloot geeft. Eendracht Maakt Macht geeft zaterdag 9 maart zijn jaarlijkse zaal concert. Het optreden is in de Zandput te Serooskerke. De avond begint om 19.30 uur. EMM biedt een zeer afwisselend programma, met als thema "Zeeland". Alle onderdelen van EMM komen deze avond aan bod en tevens is er een gastoptreden van Walacra". Tot en met 3 april zijn in Informatiecentrum 't Spui twintig wei ken te zien van Rachel Daniëlse in grafiek, olieverf en acryl. D tentoongestelde werken zijn grafisch, abstract en figuratief. Ra chel Daniëlse is al jaren op zoveel mogelijk terreinen van de beeldende kunst bezig. Daarbij heeft ze een voorkeur voor het werken in het platte vlak. Het liefst begeef ze zich op de grens van figuratief en abstract. Ze vertrekt vanuit de werkelijkheid en laat zich dan inspireren om vrij te werken, waarbij ze ervan houdt, waar mogelijk, te experimenteren. In de Sint Jacobskerk te Vlissingen zijn deze week twee concer ten. Zaterdag 9 maart is er een optreden van het Radio Kamei Orkest Polen onder leiding van Agnieszka Duczmal. Het optre den begint om 20.15 uur en het programma bestaat uit werken van Mozart, Tsjaikovsky en Sczedrin. Het tweede concert is dins dag 12 maart. Het betreft een drie-tenoren concert. Het concert, onder de naam 'O sole mio' begint om 20 uur. In de Faam/Vlissinger van vorige week stond dat On- no Innemee op 20 maart in het Arsenaaltheater op treedt. Dit moet zijn 28 maart. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Binnenkort staat Hobo met de voorstelling 'Haantje de voorste' op de planken in de Zeeuwse hoofdstad. Haantje de voorste is een minimusi- cal waarin Sjef en Sjoerd buurhanen zijn. Sjoerd is een prijshaan en woont in een kippenren bij een landhuis. Sjef is scharrelhaan en ver toeft op de boerderij. De twee zijn bepaald geen vrien den. Als ze een rups in een lucifersdoosje vinden, beslui ten ze het beestje te gaan verzorgen. Ze doen dat met veel overgave, maar ondanks hun gezamenlijke zorg blijkt dat Sjef en Sjoerd elkaar nog steeds voor geen cent ver trouwen. Als de rups uit het doosje is gekropen, staan Sjef en Sjoerd als kempha nen tegenover elkaar. Ze zijn echtér opgelucht en dolblij als ze de rups terugvinden. Haantje de voorste. Foto Goos Bronkhorst Deze blijkt jeuk te hebben en de hanen helpen krabben. Als de rups een vlinder is ge worden, begrijpen de hanen dat ze afscheid moeten ne men. Pas dan worden Sjef en Sjoerd zich bewust van hun vriendschap. Haantje de Voorste speelt in de Middel burgse Stadsschouwburg aan het Molenwater. De voorstel ling is zondag 10 maart om 15 uur en de entreeprijs be draagt 6 euro. Gé Reinders in Kump good. Foto Franco Gori Kump good is Roermonds voor 'komt goed'. Het nieuwe programma van Gé Reinders is op dit moment op tournee door Nederland en doet zaterdag 16 maart het Vlissingse Arsenaaltheater aan. In het avondvullende programma is een selectie van oude en nieuwe liedjes te horen. De rode draad in de komische verhalen (in het Nederlands) tussen de liedjes door is 'kump good'. Deze uitdrukking is enerzijds het Limburgse equivalent van het Spaanse 'manana', dat wil zeggen: „We doen niks en bekijk het verder maar". Maar anderzijds staat het ook voor een zekere zuide lijke overgave aan- en vertrou wen in de goede afloop van... wellicht zelfs het hele leven. Op de bühne wordt Gé bege leidt door Marcel Broersma op allerlei gitaren en de nieuwe bassist Lucas Beukers. Deze leerling van Hein van de Geyn speelde onder andere in Lucky Lips en begeleidde de Missi- sippi blueszanger Keivin Jackson op zijn Europese toer. Boudewijn Spitzen, die ook werkt met onder andere Jetty Mathurin, Hans Liberg en Rowwen Hèze is bij 'Kump good' betrokken als regieadvi seur. Kump Good staat zaterdag 16 uur op de planken in het Vlis singse Arsenaaltheater. De show begint om 20.15 uur en de toegangskaarten (10 en 7,50 euro) zijn te koop via Uit in Vlissingen en bij de kassa van het theater. "Vuur in de Sneeuw" gaat over twee families, die elkaar nauwelijks kennen. Het enige wat hen bindt is het feit dat zoon Jake, van de ene familie (nakomelingen van Ierse emigranten) getrouwd is met dochter Bess van de andere boeren-familie. Ze hebben elkaar wel op de bruiloft ont moet, maar kunnen zich dat nauwelijks herinneren. Het stuk begint met vrouwenmishandeling, maar daar gaat het niet over. Zoals in Griekse tragedies, gaat het over familie, het gevoel van het noodlot, bloedbanden, mensen die aan el kaar vastzitten. Binnen de beide families heeft de moeder een duidelijke voorkeur voor een van de kinderen. Dit heeft tot gevolg dat de anderen daaronder lijden, zich afzetten of zich terugtrekken. De communicatie gaat moeizaam of men wil niet naar elkaar luisteren of elkaar begrijpen. Door de mishandeling van Bess door Jake lijkt het of ieder een wordt wakker geschud. Emoties lopen hoog op en de onderdrukten eisen de aandacht op die ze nooit hebben ge kregen. Eigenlijk is iedereen op zoek naar liefde en warmte. Verdriet, woede, onmacht, hilariteit en humor wisselen zich snel af in deze tragikomedie. Het is een verhaal waarin het publiek mee kan leven met personages van vlees en bloed, herkenbare situaties, maar ook kan lachen, al is het soms bijna gênant. De voorstellingen zijn: zaterdag 9, 16, 23 en 30 maart en 6, 13 en 27 april steeds om 20.15 uur; zondag 24 maarten 21 april om 15 uur en vrijdag 12 april om 20.15 uur. Kaarten kosten 7 euro en zijn uitsluitend verkrijgbaar via UIT-IN- VLISSINGEN, tel. 0118-416662, bij ANWB/VW, Oude Markt 3, Vlissingen en boekhandel De Drvkkery, Markt 51, Middel burg. Daniëlle van Laar en Peter Wildeman In de Nederlands Hervormde Kerk van Kruiningen is zaterdag 16 maart een instrumentaal concert door Daniëlle van Laar en Peter Wildeman. Het duo presenteert tijdens dit optreden d< nieuwe cd 'Kinderliedjes'. Deze cd bevat geestelijke liederei voor kinderen met titels als 'handjes gevouwen', ik ga slapen, il; ben moe', 'psalm 81' en 'eens brachten de moeders'. Speciaal voor de kinderen in de kerk geeft Daniëlle uitleg over haar fluit spel. Naast het gewone concert is er dus een speciaal kinder programma. De cd presentatie begint om 20 uur, de deurei gaan open om 19.30 uur. Voor volwassenen is de entreeprijs F euro, voor kinderen onder de 12 jaar 2,50 euro. Leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Schelde- mond verzorgen zondag 3 maart een koffieconcert. Het repertoi re dat ten gehore gebracht wordt is zeer gevarieerd. Aansluitend aan het optreden is de opening van een expositie van werk van Theo Jordans. Het werk van Theo Jordans is figuratief en ver beeldt het plattelandsleven. In aquarel, olieverf en acryl schilder hij de wereld van schuren, koeienstallen en koeien. Het concer begint om 11.30 uur. Koffie en toegang zijn beiden gratis. Nimbus bestaat dit jaar vijf jaar en is aan een nieuw hoofdstuk begonnen. In 2001 is de band begonnen met de opnamen var wat de eerste cd moet worden. De komende optredens zijn be doeld om dit materiaal live uit te proberen. Ibis is een van d( veelbelovende nieuwe bands in Zeeland. Hoewel de dwarsfluit soms doet denken aan Jethro Tuil ligt de muzikale stijl meer ir de lijn van Nimbus. Nimbus en Ibis treden op in De Piek aan d; Vlissingse Hellebaardierstraat. Het optreden is zaterdag 9 maar vanaf 22 uur. Toegangskaarten kosten 5 euro. t Tangoschool Al Azar brengt komend week end Middelburg in Argentijnse Tango sfeer. Tijdens het weekend zijn er een tentoonstelling, film voorstellingen, workshops, een le zing en demonstra ties. Het feest start met de opening van een expositie in De Drvkkery aan de Markt in Middelburg. Om 11 uur wordt hier een tentoonstelling geopend met werk dat speciaal naar aanleiding van de tango gemaakt is. Aansluitend aan de opening is er een le zing over Tangolitera tuur en Tangopoëzie en over de sociaal- culturele aspecten van de Tangocultuur. Deze dag geeft ook de vakgroep Argentijn se Tango van het Rotterdams conservatorium voor, met nam< strijkers en accordeonisten, een workshop op de Zeeuwse mu ziekschool. De workshop is van 13 tot 16 uur en deelname daai aan is gratis. Het wereldberoemde Tangopaar Claudia en Este- ban uit Buenos Aires geeft gedurende het weekend workshops Argentijnse Tango in de Kloveniersdoelen, ledereen die 1 jaai les in Argentijnse tango heeft gevolgd kan aan de workshopr- meedoen en zich opgeven. De zaterdag wordt afgesloten me een grandioze Salon de Tango in café 't Schuttershof. Het en semble El Gran Conjunto, verzorgt de muziek en gedurende de avond geven Claudia en Esteban een demonstratie. De salon h van 21 tot 1.30 uur en is gratis toegankelijk. Ook in 't Schutters hof, maar dan in het filmtheater, worden vrijdagavond en zon dagmiddag Tangofilms vertoond. Meer in formatie over het pro gramma en de workshops is verkrijgbaar bij Huibert Jan en Ma rie José via 0118-615527 of via alazar@zeelandnet.nl Claudia en Esteban

de Faam | 2002 | | pagina 17