GEMEENTE MIDDELBURG Verkiezingen gemeenteraad 6 maart Speelcontainer geopend! Langeviele knapt op Voorjaarsronde wijktafels De stemwijzer Bezoekerskaart parkeren centrum Nieuwe parkeervak ken Baggerwerkzaamheden weer begonnen Week 09 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Informatie avond seniorenraad verplaatst Nieuwsbrief Magistraatwijk Verkiezingen waterschap Tafeltje Dekje Woensdag 27 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De bijeenkomst over de senioren raad wordt in de Stadsschouw burg gehouden in plaats van in het stadhuis. De avond is op donder dag 28 februari en begint om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt infor matie gegeven over de inhoud van een seniorenraad, wat de taken van de raad /ijn, waarom een seniorenraad nodig is en hoe de raad wordt samengesteld. Alle inwoners van de gemeente Mid delburg van 55 jaar en ouder hebben een uitnodiging ontvangen, maar na tuurlijk zijn ook inwoners jonger dan 55 jaar van harte welkom! Magistraat nieuws, zo heet de zojuist verschenen nieuwsbrief voor de Magistraatwijk. Het is een geza menlijke uitgave van de Gemeente Middelburg en Woongocd Middel burg. De nieuwsbrief wordt in de héle Magistraatwijk huis aan huis verspreid. In deze uitgave vindt u onder andere informatie over de nieuw te bouwen woningen en daar bij behorende voorzieningen, over de leefbaarheidsprojecten en over de nieuwe multifunctionele accom modatie en de Brede School. Woont u niet in de Magistraatwijk maar bent u wel geïnteresseerd in de ver beterplannen in deze wijk dan kunt u de nieuwsbrief aanvragen bij de afdeling Communicatie van de Ge meente Middelburg. Ook kunt u de nieuwsbrief per e-mail aanvragen: magistraatnicuws@middelburg.nl Wanneer u op woensdag 6 maart naar de stembus gaat om uw man of vrouw voor de gemeenteraad te kiezen, kunt u een paar meter ver derop nog een keer gebruik maken van uw stemrecht. Op dezelfde dag en in hetzelfde gebouw kunt u na melijk kiezen wie u in het nieuwe bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden wilt hebben. Hel waterschap zorgt voor degelij ke waterkeringen, gezond opper vlaktewater, het juiste peil in de sloot, de zuivering van afvalwater en voor goed begaanbare en veilige plattelandswegen. Dit takenpakket voert het waterschap uit voor ieder een die belang heeft bij dit werk. En dal zijn alle inwoners. Diezelfde belanghebbenden betalen aan het waterschap belasting en diezelfde belanghebbenden hebben ook het recht het waterschapsbestuur te kie zen. Uw oproepkaart heeft u rond 10 februari ontvangen. Heeft u vra gen over de waterschapsverkiezin- gen of heeft u de Verkiezingskrant nog niet ontvangen. Bel dan het waterschap: 0113-241400. i£&ü -- I S "v. i SS m "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een wanne maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 4 maart tot en met zondag 10 maart 2002. Maandag Gebraden varkensvlees in fijne saus. stukjes appel, rode kool en aardappelpuree Dinsdag Medaillon met botergroente en gestampte aardappelen Woensdag Gebakken vleesballetjes in pittige saus met uien, snijbonen en gestampte aardappelen Donderdag Kipfilet in jus met bloemkool en aardappelen Vrijdag Alaskafilet in kruidensaus met erwten, worteltjes en aardappelen Zaterdag Nasi goreng met kip sateh Zondag Wat de pol schaft Op 6 maart zijn er weer gemeenteraadsverkiezingen. Loop even het stembureau binnen en breng uw stem uit. Of regel bij volmacht dat een ander voor u stemt. Laat uw stem in ieder geval niet verloren gaan! U stemt immers voor de samenstelling voor de nieuwe gemeente raad en deze bepaalt de komende vier jaar hoe de zaken in de gemeen te worden geregeld. Op pagina 10 en 11 kunt u de partijprogramma's lezen van de deelne mende partijen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Als u niet zelf kunt gaan stemmen, k,unt u iemand anders vragen om voor u te stemmen. Het makkelijkste is iemand te vragen die op hetzelfde stembureau moet stemmen als u, bijvoorbeeld uw cchtgcno(o)t(e) of buurvrouw. Of u beiden op hetzelfde bureau moet stemmen, kunt u controleren door de adressen van de stembureaus op uw oproepingskaarten met elkaar te vergelijken. Op de achterzijde van uw oprocpingskaart schrijft u achter 'gemachtigde' in blokletters de naam en het adres van degene die voor u gaat stemmen. Uzelf zet vervolgens linksonder, onder 'handtekening volmachtgever', uw handtekening. Degene die voor u gaat stemmen zet zijn of haar handteke ning rechtsonder op de kaart, onder 'handtekening gemachtigde'. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij tegelijk met zijn eigen oproe- pingskaart de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. Wat te doen als u in een ander stembureau wilt stemmen dan op uw op rocpingskaart staat vermeld? Als u niet kunt gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproepings- kaart staat vermeld, kunt u een kiezerspas aanvragen. Met deze pas kunt u op alle stembureaus in Middelburg uw stem uitbrengen. De kiezerspas kunt u alleen nog persoonlijk aanvragen. U kunt een kiezerspas aanvragen tol uiterlijk vijf dagen vóór de verkiezingen, dus tot en met 1 maart aan staande. U kunt uw pas aanvragen bij de afdeling Burgerzaken. Daar over handigt u uw oproepingskaart. De ambtenaar die u helpt maakt een aante- kening op uw oprocpingskaart waarmee deze in een kiezerspas is omgezet. Overzicht Stembureaus Hieronder ziet u een overzicht van alle Stembureaus. De bewoners uit de wijk Veldzigt kunnen, in tegenstelling tot de vorige keer, hun stem uitbrengen in verzorgingstehuis Jacob Roggeveen aan de Buitenruststraat 221 De kiezers van stembureau 7, voorheen stemmend in de CSW aan de Oranjclaan, moeten zich wenden tot het Wijkgebouw Het Trefpunt aan de Nassaulaan 2. Alle stemlocaties zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers. 001 Zorgcentrum Sint Willibrord, Bachtensteene 1 002 De Acaciahof, Zuidsingel 128 003 Verenigingsgebouw Chr.Geref.Kerk, ingang SST. Barbaragang 004 Het Verenigingsgebouw Sint Laurens, van Cittersstraat 64 005 Eben-Haezer, Briandlaan 2 006 Jacob Roggeveenhuis, Noordsingel 106 007 Wijkgebouw Het Trefpunt, Nassaulaan 2 008 De Uilenburch. Nederstraal 37 009 De Leeuwenburch (Leeuwenberg), Oude Vlissingseweg 40 C 010 Dorpshuis Nw en St Joosland, Veerstraat 2 012 C.S.W., afdeling MAVO, Olmenlaan 8 013 Zorgcentrum Swerf-Rust, Laurens Stommesweg 1 014 Kerkgebouw De Hoeksteen, ingang Vrijlandstraat 016 Kerkgebouw de Morgenster, Adriacn Lauwereyszstraal 6 017 Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1 019 De Woelige Werf, ingang IJsselstraal 020 De Leeuwenburch,( Leeuwcnheuvel) Kcurhove 3 022 R.K. Franciscusschool, Westmedc 71 023 Rustenburg, Vrijlandstraat 28 024 Roggeveen Buitenrust, Buitenruststraat 221 025 De Dolfijnenburch, Gen. Hakewill Smithlaan 15 026 Cypressenhof, Prinsenhove 5 027 Gymzaal aan de Marcus de la Palmastraal 028 Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 031 Rode Kruisgebouw, Zuidwal 2 032 Verenigingsgebouw De Arne, Radermachcrstraat 32 033 Het Baken, Boekweitstraat 2 Heeft u nog vragen over de stemlocaties, dan kunt u bellen met mevrouw C. van Hecke 675441 of de heer J.P. Pouwcr 675500 van de afdeling Bur gerzaken. Kiezen, kijken, drukken Deze week worden de kandidatenlijsten huis aan huis verspreid. U vindt er ook een korte uitleg over het gebruik van de stemmachinc. Hel is heel een voudig: u kiest uw kandidaat, u kijkt in het venster of uw keuze juist is en u drukt op de rode knop om uw keuze vast te leggen. Klaar! In het Stadhuis De stembureaus sluiten om 21.00 uur, maar vanaf 20.00 uur bent u al van harte welkom om de "verkiezingsavond" in de Burgerzaal van het Stadhuis bij te wonen. "Heet van de naald" kunt u de uitslagen van de stembureaus volgen. De landelijke uitslag en de studio-uitzending van Omroep Zeeland kunt u via televisieschermen volgen. Wethouder Van Dijk-Sturm open de vorige weck feestelijk de speel container 'de Babbelaar'. Onder toeziend oog van ouders en kinderen werd vol trots de 'Babbe- laarvlag' gehesen. Kinderen kun nen bij 'de Babbelaar' spelen op het Zandkreekplein en allerlei speelmateriaal lenen. De speelcon tainer is geopend op woensdag en vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur. Op donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en op. zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Beheerder Martijn Fincke vertelt u graag meer over de Babbelaar. Zijn telefoonnumïner is 674410. Feest bij de speelcontainer (foto: Frank Viergever) De herinrichtingswerkzaamhe- den in de Langeviele verlopen voorspoedig. Van gevel tot gevel wordt alle bestaande verharding verwijderd en leggen bouwvak kers een nieuwe bestrating aan. Op de rijweg worden Chinese gra nieten tegels (20x 30 cm) gebruikt zoals die in de Gravenstraat zijn ge bruikt. De naastgelegen stroken tus sen de rijweg en de gevels worden bestraat met nieuwe roodbruine klinkers. Verder wordt alle straat- meubilair wat zich nu op straatni veau bevindt door nieuwe vervan gen, zoals afvalbakken, zitbanken en fielsbcugels. Dit straatmeubilair komt ter hoogte van de huisnum mers 14 tot en met 50. De hangver- lichting blijft gehandhaafd, alleen de armaturen worden vervangen door rode conform de Gravenstraat. Ter hoogte van de huisnummers 81/80 komt een inzinkbare paal voor een fysieke afsluiting van de Langeviele. Voor eventuele vragen kunt u zich richten tot de heer Pekaar van de dienst Stadsontwikkeling (tel. 0118- 675210) die het werk heeft voorbe reid of de heer Baarcnds (tel. 0118- 675212) die het werk buiten na mens de gemeente zal begeleiden. Werken aan een nieuwe Langeviele. (foto: Frank Viergever) Bewoners van het centrum kun nen hun gasten de gehele dag met korting laten parkeren. Voor heen was dit maximaal twee uur per dag. De parkeerautomaat houdt reke ning met de tijdstippen waarop het gratis parkeren is. Middelburgers die in het gebied wonen waar het betaald parkeren is kunnen een bezoekerskaart krijgen. De kaart geeft gelegenheid om be zoek tegen gereduceerd tarief (euro 0,20 per uur) te laten parkeren in de binnenstad. De bezoekerskaart werkt als een Chipkaart, het is dus mogelijk om meerdere auto's tege lijkertijd te laten parkeren. Voor vragen over de bezoekerspas kunt u contact opnemen met de me dewerkers van de sectie Parkeerbe heer. Zij zijn tijdens kantooruren bereikbaar op telefoonnummer 675736. De Gemeente Middelburg breidt het aantal parkeerplaatsen in de binnen stad uit. Door de dienst Stadsbeheer is samen met wethouder Luitwieler de binnenstad bekeken en zijn mogelijke plaatsen voor het aanbrengen van extra parkeervakken in overweging genomen. Ter plaatse is de situatie op genomen. Dit heeft geresulteerd in een toename van 44 parkeerplaatsen. Bij de bepaling op welke plaats er extra parkeervakken aangebracht kun nen worden is rekening gehouden met de veiligheid. Alle straten en wonin gen moeten bereikbaar blijven voor hulpvoertuigen zoals brandweer en ambulance. De werkzaamheden starten vanaf 4 maart a.s. Buurtbewoners zijn inmiddels via een brief op de hoogte gesteld. Straat Aantal vakken Zusterstraat 2 Goese Korenmarkt 2 Nieuwe Poortstraat 3 Maisbaai 3 Kinderdijk t.o. nr. 90 1 (op terras in de winter) Kinderdijk t.o. nr. 84 2 (op terras in de winter) Puntpoortstraat 1 Dwarsstraat 1 Dampoortstraat 1 Dampoortweg 2 B reestraat 70 1 (herindeling vakken) B reestraat 14 1 (herindeling vakken) Breestraat hoek Schuilvlotstraat 1 Brakstraat hoek Breestraat 1 Brakstraal 21 1 Brakstraat 13 1 Brakstraat 8 1 Singelstraat 70 1 Schuitvlotstraat voor Oostkerk 1 Oostkerkplein 13/14 2 Oostkerkplein 1 Verwerij straat 10/12 1 Nieuwe Oostersestraat 38 3 Nieuwe Oostersestraat 8 2 Nieuwe Oostersestraat t.o. 34 1 Zuidsingel 116/118/120 3 Bleekersgang 1 J. Huizingalaan 1 Bree 22/24 1 Bogardstraat 1 Totaal 44 De Breestraat 32/44 en Singelstraat 14 worden nog nader bekeken om te bepalen wat de mogelijkheden zijn voor het aanbrengen van parkeervak ken. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwet houder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals bijvoorbeeld politie en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek is de algemene zaken gang van zaken in uw wijk en de (bevordering) van de leefbaarheid in het bij zonder. Dit is dus uw kans om mee te praten over ontwikkelingen in de wijk waar van u de bewoner bent! De wijktafels zijn zonder uitnodiging toegankelijk voor alle inwoners van de gemeente Middelburg. Vergaderdata voorjaarsrond wijktafel Dinsdag 5 maart West Donderdag 7 maart Dauwendaelc Maandag 18 maart Amemuiden Woensdag 13 maart Zuid Woensdag 27 maart Noord Kerkencentrum "de Morgenster" Ontm. Centrum Dauwendaele Verenigingsgebouw "de Arne" de Thomaskapel, Vrijlandstraat Stadsschouwburg, Bolwerkzaal Alle wijktafels gaan van start om 20.00 uur en zijn uiterlijk 23.00 uur afgelopen. Welke wijktafel hoort bij welke wijk? Wijktafel Amemuiden: Arnemuiden en Kleverskerke Wijktafel Dauwendaele: Dauwendaele en Nw. en St. Joosland Wijktafel West: Stromcnwijk, 't Zand, Griffioen Wijktafel Noord: Nieuw Middelburg, Klarenbeek, St. Laurens, Centrum, en Veerse Poort Wijktafel Zuid: Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reijershove, Veld zicht Agenda's en verslagen van gehouden wijktafels kunt u raadplegen via de internetsite van de gemeente. Via www.middelburg.nl kunt u klikken naar "wijkbeheer in Middelburg." U kunt voor meer informatie uiteraard ook contact opnemen met de afde ling Wijkbeheer van de gemeente. Deze afdeling is tijdens kantooruren te- Op 6 maart aanstaande worden er weer gemeenteraadsverkiezingen ge houden. Als u op die dag naar de stembus gaat, bepaalt u samen met an dere kiezers welke politieke partijen straks mogen plaatsnemen in de raadzaal van het gemeentehuis. Maar op welke partij moet u stemmen?? Via ww w.stemwijzer.nl kunt er achter komen welke partij bij u past. Dc stemwijzer is een politieke voorkeurstest via de computer, ge baseerd op de voornemens, de wen sen van politieke partijen voor de komende vier jaar. De stemwijzer bestaat uit 25 stellingen, verdeeld over zes belangrijke verkiezings thema's. Door aan te geven of u het 'eens' of 'oneens' bent met een be paalde stelling, dan wel dat u neu traal tegenover de stelling staat of geen mening daarover heeft, komt u bij de partij uit die het dichtst bij uw voorkeur staat. Aan het einde van de test kan het eigen 'stemge drag' worden vergeleken met dat van de politieke partijen. Op een eenvoudige, speelse manier bent u met de stemwijzer verzekerd van een grondig inhoudelijk advies. Thuis geen internetaansluiting? Geen probleem! De afdeling Com municatie aan de Stadhuisstraat 2 heeft een internelzuil staan. Van de ze zuil mag u gratis gebruik maken om de stemwijzer in te vullen. De baggerwerkzaamheden in de Middelburgse binnengracht zijn weer begonnen. Door de vondst van een kleine hoeveelheid asbest in de vorm van microscopisch kleine vezels in de gracht en problemen met het zogenaamde plaatsbepalingssysteem heeft het werk enkele weken stilgelegen. Na uitvoerig overleg met de aannemer en Arbeidsinspectie zijn er maatregelen genomen om aanraking met asbest tijdens de uit voering van het werk te voorkomen. Er waren al maatregelen genomen, zoals het vervoeren van het slib in vrachtwagens met afgesloten bak ken, omdat het om vervuild slib gaat. Het risico om asbest in te ade men is zeer klein, omdat het om as best in natte baggerspecie gaat. Er zijn alleen gezondheidsrisico's bij inademing van vezels. De eventuele kans op blootstelling aan vrijko mende asbestvezels is zeer klein voor dc omwonenden. Omdat het waterschap de risico's toch tot een minimum wil beper ken, heeft het uitvoerig overlegd over de te nemen maatregelen. Er moet een dta'er (een deskundige toezichthouder bij asbestwerken) op het werk aanwezig zijn. Hij zorgt er verder voor dat onder as- besteement-condities wordt ge werkt. De oplevering van de werkzaamhe den zal ook met enkele weken wor den vertraagd. Deze week wordt duidelijk voor welke datum dc aan nemer de gracht moet hebben schoongemaakt. De plaats waarnaar het slib wordt afgevoerd kan nog veranderen, als blijkt dat dat om fi nanciële redenen goedkoper kan. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw Daniel le Laing van het waterschap, tele foon 0113-241368 Het baggerwerk is weer opgepakt (foto: Frank Viergt 'er)

de Faam | 2002 | | pagina 3