I N E C I T Y EST dé uitgaanskrant Will Smith schittert als Muhammad Ali Black Hawk Down From Hell Try-out concert van kampioenen Nieuwe dirigent voor COV Madrigaalkoor viert 20 jarig jubileum CHUTTERSHOF voor midden-zeeland Sneak Preview: Verwacht: F I L M W E E K FROM HELL voorpremière| ALI© voorpremière} A BEAUTIFUL MIND premiere BLACK HAWK DOWN KATE LEOPOLD THE ONE M0M8TISS EN CO (Nederlandse versie) (J) MONS f ERS EN CO {Originele versie) SPY GAMES VANILLA SKY ©00 OCEAN'S ELEVEN LORD OF THE RINGS ©Q® HARRY POTTER {Nederlandse versie) MINOES SNEAK PREVIEW F I L M W E E K ABEL FAMILIE LE FABULEUX DESTIN D'AMELIE PQULIN THERE IS ONLY ONE JIMMY GRIMBLE F I L M W E E K DEVILS ON THE DOORSTEP SALÓ VUSSiNGEN www.cinecity.nl Donderdag 28 februari t/m woensdag 6 maart MIDDELBURG JJ Voorpremière AU vertelt het levensverhaal van de meest legendarische bokser aller tijden: Muham mad Ali. Regisseur en co-scenarist Michael Mann wilde niet een film maken over een histo risch figuur. Mann: "Ik wilde dit verhaal niet ver tellen als docudrama, of als lofzang op Ali. Als je hem idealiseert, verminder je zijn menselijkheid." Première Voorpremière Londen, 1888. De buurt Whitechapel wordt ge terroriseerd door de legendarische Jack the Ripper. Vrouwen worden vermoord en de gruwelijke gebeurtenissen zorgen voor angst on der de bevolking in de buurt en in het hele land. iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Ali 7 maart From Hell 7 maart - Time machine 21 maart Asterix en Cleopatra 21 maart •Sim Bolus speelt'Opa's Geheim' •Karaoke en Jafra-avond in Goudswaard •Bruids- en voorjaarsmode bij Intratuin •Keramiek te kijk •Onno Innemee LIVE in Vlissingen 9 Woensdag 27 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 21 Zaterdag 24.00 uur Jack the Ripper terroriseert de buurt Whitecha prostituees iel, hij heeft het gemunt op Zaterdag 24.00 uur Will Smit als de legendarische bokser Muhamm ad Ali Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 19.00 22.00 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 16.15 19.00 22.00 uur over het leven van Nobelprijs-winnaar John Forbes Nash junior Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 16.00 19.00 22.00 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 16.00 19.00 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur een groep militairen wordt naar Somalië gestuurd om een aantal belangrij ke adviseurs van Mohamed Farrah Aidid gevangen te nemen Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie met Meg Ryan en Hugh Jackman Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 19.00 uur Donderdag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Vrijdag zaterdag en zondag 13.00 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur een actiefilm vol innoverende special effects en stunts Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.30 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.45 16.15 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pak ken krijgen Dagelijks 16.15 uur Zaterdag en zondag 13.45 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pak ken krijgen Dagelijks 19.00 21.45 uur Robert Redford zal de stunt van zijn leven moeten uithalen om zijn pupil (Brad Pitt) van de ondergang te redden Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur thriller met Tom Cruise, Penelope Cruz en Cameron Diaz Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 16.00 19.00 21.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 21.45 uur actie/komedie met onder andere George Clooney, Brad Pitt en Julia Roberts Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 15.00 18.30 22.00 uur Zondag 15.00 20.00 uur verfilming van het onverwoestbare fantasy-boek van J.R. Tolkien Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 16.00 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Zweinstein school voor hekserij Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur Maandag en dinsdag 13.00 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een kat te zijn geweest Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 20.00 uur Moviezone: over de contactgestoorde dertiger Abel Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag en woensdag 20.00 uur een familie reist af naar een chalet in Oostenrijk voordat moeder overlijdt Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur de leukste en meest geliefde 'feelgood' movie van 2001 Woensdag 14.00 uur jongetje droomt ervan stervoetballer te worden. Soms komen dromen uit.. Donderdag en zaterdag 20.30 uur Ma Dasan wordt verrast door een geheimzinnige nachtelijke bezoeker die iets achterlaat Dinsdag 20.30 uur verfilming van de roman Markies de Sade, gesitueerd in de fascistische re publiek Saio in 1944. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) De titelrol wordt vertolkt door Will Smith, die een ware me tamorfose onderging om de rol te kunnen spelen. Muham mad Ali zelf is tevreden over het resultaat. Ali: "Ik ben de enige die mijn levensverhaal kent en dit is de enige film die het vertelt zoals het is." Black Hawk Down is het aan grijpende, waargebeurde ver haal over een missie van het VS leger in Mogadishu, Soma lië 1993. In het kader van een vredesoperatie van de VN on derneemt een groep Ameri kaanse elitesoldaten een mis sie om verschillende topoffi cieren van een Somalische krijgsheer te ontvoeren met de bedoeling een einde te ma ken aan de burgeroorlog die het land verscheurt. De film is goed voor 4 Oscarnominaties: Ridley Scott is genomineerd voor Best Director; Slawomir Idziak, Best Cinematography; Pietro Scalia, Best Film Edi ting; Mike Minkler, Myron Net- tinga, Chris Munro, Best Sound. Johnny Depp speelt inspec teur Fred Abberline, die geob sedeerd raakt door de gruwel daden en verliefd wordt op Mary Kelly (Heather Graham), een hoertje dat op straat haar brood verdient. Naarmate Fred Abberline dichter bij de waarheid komt, beseft hij dat hij niet alleen zichzelf in ge vaar brengt maar ook Mary en de andere meisjes waar Jack the Ripper het op gemunt heeft. In Sportpunt Zeeland wordt zaterdag 2 maart een try-outcon- cert gehouden ter voorbereiding op het Topconcours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen (KNFM) op 16 maart in Arnhem, met als inzet de Kampioensti tel in de secties Harmonie, Fanfare en Brassband. Voor dit concours worden ver enigingen uitgenodigd, die het afgelopen jaar een goede prestatie hebben geleverd op een KNFM-concours. Dit con cert wordt verzorgd door Fan fare-orkest De Hoop uit Stel lendam en Brassband Excelsi or uit Kloetinge. Op zondag 11 november nam Brassband Excelsior uit Kloe tinge deel aan een concert wedstrijd in het Brabantse Valkenswaard. Onder leiding van de vorige dirigent, Anno Appelo, werd een kroon gezet op een samenwerkingsver band van twaalf jaar: de uit voering van twee concertwer- ken, als verplicht werk Odys sey van componist Kevin Norbury, en het keuzewerk Diversions on a Bass Theme van George Lloyd, leverden een puntentotaal op van 86.67. Goed voor een dikke eerste prijs, een wimpel van de KNFM, het hoogste aantal punten in de hogere afdelin gen en vandaar ook nog een beker, aangeboden door de gemeente Valkenswaard. Voorzitter Koos in den Bosch was, evenals de muzikanten Brassband Excelsior uit Kloetinge mag meedoen aan een top concours in Arnhem. en dirigent, zichtbaar in zijn band Excelsior Kloetinge van nopjes met dit fraaie resul- wege dit resultaat een uitnodi- taat. ging om deel te nemen aan Enige tijd later kreeg Brass- het Topconcours. De Christelijke Oratorium Vereniging (COV) brengt zater dag de traditioneel bij Pasen horende Johannes Passion ten gehore. Voor het eerst onder de leiding van de nieu we dirigent, de uit Rotterdam afkomstige Bernhard Touwen. De Johannes Passion vertelt het lijdensverhaal van Jezus Christus volgens het evangelie van Johannes, op muziek gezet door Jo- hann Sebastian Bach. Het koor heeft hier sinds september on der leiding van Touwen hard voor geoefend. De uitvoering is dan ook voor zowel koor als dirigent een hoogtepunt. Bernhard Touwen is 35 jaar. Hij studeerde piano en de op leiding koordirigent aan het conservatorium. Behalve het Goese koor heeft hij nog de Christelijke Oratoium Vereni ging in Veenendaal, het Man nenkoor in Vlaardingen en het Christelijk Gemengd Koor in Rozenburg onder zijn hoede. Jaarlijks wordt door de mees te koren één groot concert ten gehore gebracht. Dit jaar is voor de Christelijke Oratorium Vereniging de keuze gevallen op de Johannes Passion. Het hele voorgaande jaar worden alle repetities besteed aan het oefenen van dit concert. Het in totaal honderd en vier leden tellende koor geeft de uitvoe ring in samenwerking met het Dordts Kamerorkest uit Dor drecht. Bernhard Touwen legt de rol van de dirigent bij zo'n belangrijk spektakelstuk uit. „De dirigent is de enige die het totaaloverzicht heeft tij dens een uitvoering, de parti tuur geheten. Individuele mu sici hebben enkel hun eigen partij voor zich. Als dirigent geef ik aan in welk tempo ge speeld wordt, of er harder dan wel zachter gespeeld dient te worden of dat bijvoorbeeld het koperwerk of het slagwerk benadrukt moet worden. De dirigent is de regisseur van het geheel en daarom kan ik daar als leider van de groep een belangrijke eigen inbreng in hebben want deze zaken liggen niet exact vast. Bij klei ne orkesten komt het nog wel eens voor dat de eerst violist als concertmeester deze taak op zich neemt, maar door de massa en de afstand is dat bij grote koren en orkesten on mogelijk." De Christelijke Ora torium Vereniging in Goes werd op 17 september 1918 opgericht. In het algemeen wordt veelal oratoriumreper toire uitgevoerd, religieuze muziek zonder veel theatrale omkleding en vaak gebaseerd op bijbelse vertellingen en het lijden van Jezus Christus. Ook het uitvoeren van beken de stukken als Ave Maria en Te Deum horen daartoe. Spe ciaal voor belangrijke uitvoe ringen wordt samengespeeld met een orkest, zoals nu voor het Dordts Kamerorkest is ge kozen. De COV zingt de Jo hannes Passion zaterdag 2 maart in de Grote Kerk te Goes. Het concert begint om 20 uur. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 20 van dit blad. Poppentheater Sim Bolus heeft een nieuwe voorstelling die met on derbreking van de eerste twee weken van mei tot aan de zomerva kantie vanaf vandaag wekelijks op woensdagmiddag gespeeld gaat worden in het kleine theatertje in de Hollandsche Hoeve in Goes. Het verhaal heet 'Opa's geheim' en is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. Ook volwassenen mogen er van meegenieten want het verhaal is er een met een diepere betekenis die iedereen op zijn manier kan beleven. Het verhaal vertelt over het leven van opa Bram die in een piepklein bejaardenhuisje woont. Hij is alleen want zijn vrouw Marie is al overleden. Gelukkig wordt hij regelmatig opgezocht door zijn kleinzoon Freek. Samen hebben ze veel plezier, zo doen ze samen aan ochtendgymnastiek en ze bekijken foto's van vroeger. Dan ont dekt Freek iets, een geheim dat opa eigenlijk liever voor zichzelf had willen houden. Maar wat dat geheim is, wordt pas verklapt in de voorstelling. Het verhaal wordt net zoals alle andere voorstellingen gespeeld door Hans van der Haar. De speler die in het dagelijks leven onderwijzer van groep 7 en 8 is, heeft zich deze keer laten bijstaan door Elles Punt, dramadocente bij het ROC. „In het verleden waren veel voorstellingen gebaseerd op prentenboeken of bewerkingen van sprookjes", vertelt hij. „Nu hebben we samen gebrainstormd rond om een thema en dat werd jaloezie. Daaromheen hebben we een verhaal gecreëerd en Elles heeft als regisseuse daar een grote in breng in gehad. In totaal zijn we er meer dan een jaar aan bezig ge weest en daarbij is ook een compleet nieuw decor ontworpen. Zo wordt een deel van het verhaal in de poppenkast gespeeld en een deel op een klein podiumpje, waarbij ik de rol van opa heb. Ik ben dus ook de enige speler zowel als poppenspeler en als acteur. Het verhaal zit vol met muziek, humor en kinderen kunnen er zich gemak kelijk in inleven." Het verhaal duurt bijna drie kwartier en de totale voorstelling met inleiding een uur. Reserveren is aan te bevelen en kan via telefoonnummer: 0113 - 212 031. Twee activiteiten op één avond: in café Goudwaard van homovereni ging COC Midden-Zeeland in Middelburg wordt op zaterdag 9 maart zowel een karaoke-avond als een jafrademonstratie gehouden. COC café Goudwaard is te vinden aan de Lange Noordstraat 52 in Middel burg en is open van 21.00 tot 02.00 uur. Karaoke is een fenomeen. Op een videoscherm wordt de tekst van een liedje weergegeven zodat de gene op het podium kan meezingen met de muziek. Karaoke komt oorspronkelijk uit Japan en zorgt over het algemeen voor het nodige plezier. Wie zich een artiest wil wanen kan dus terecht op 9 maart bij het COC Midden-Zeeland. Jafra is jezelf mooi maken met allerlei ma- ke-upartikelen. Tijdens de jafrademonstratie zullen deskundigen laten zien hoe je jezelf kunt opmaken. Natuurlijk kunnen de spulletjes wor den uitgeprobeerd en ook zal make-up te koop zijn. Na een grote verbouwing en vernieuwing houdt Intratuin Koudekerke in samenwerking met Fiësta Showburo op vrijdag 1 en zaterdag 2 maart alweer de 4e Bruids- en Voorjaarsmode Beurs. In de pas ver nieuwde hal zullen weer tal van stands aanwezig zijn die allen iets met bruids- of voorjaarsmode te maken hebben. Alles wat er maar een bruiloft komt kijken is vertegenwoordigd op de beurs, van drukwerk tot reisbureau. Evenals voorgaande jaren zijn er beide dagen doorlo pende modeshows met bruidsmode, damesmode en kinderkleding. Voor het eerst zal ook de nieuwe outdoor kledinglijn van Intratuin te zien zijn. Intratuin gaat dit voorjaar van start met specifieke outdoor kleding voor in de tuin of vrije tijd. Bruidshuis Fiësta toont de nieuwste bruidsmode, damesmodezaken Steketee en Splendid laten de nieuw ste trends op het gebied van voorjaarskleding zien. Voor de kinderen is er Kids Middelburg. Tijdens de beurs presenteert Kids zowel de in het atelier gemaakte sportieve kinderkleding als de prachtige jurken en pakken voor bruidsmeisjes en bruidsjonkers. Aanvangstijden shows vrijdag 1 maart: 14.00 uur, 15.15 uur, 16.30 uur, 19.00 uur, 20.15 uur. Za terdag 2 maart: 13.30 uur, 14.45 uur en 16.00 uur. De toegang is gratis. Traditiegetrouw gaan in Middelburg de eerste zondag van de maand bij meer dan 30 galeries, ateliers, antiquariaten, musea en andere in stellingen de schuifdeuren, glazen deuren, poorten, poortjes open Ze worden allen gemarkeerd door de blauwe gevelvlag met het K&C logo. Dus ook op zondag 3 maart. Deze keer wil 'de keramiek' zichzelf niet alleen als kijkhuis maar ook als werkplaats manifesteren. In gale rie 'Haantje te Paert' zal Riek Sanderse, die daar deze maand haar ke ramiek tentoonstelde, een tipje van de sluier oplichten over haar ma nier van werken. Marie-Louise Kommers demonstreert portretboet- seren in haar atelier. De werkplaats van Gerdi Zwaan komt in bedrijf met demonstraties pottendraaien, gegeven door Ankie Kienhuis. Daarnaast zal gepoogd worden het proces van glazuren en stoken in zichtelijker te maken. Al met al voldoende reden voor een culturele en leerzame middag Middelburg.Meer informatie is te krijgen bij: Chris van Leerdam - tel 0118-642514 Gerdi Zwaan - tel 0118- 633931 Of ger- diz@zeelandnet.nl. Onno Innemee brengt zijn derde cabaretprogramma: LIVE! Hij is niet meer uit de schouwburgen weg te denken, niet meer te stoppen of van het toneel te trappen. Onno komt zelf, maar neemt weer een aan tal levensechte, hilarische en ontroerende typetjes mee. Zijn guitige smoel laat u achterover klappen of plaats nemen op het puntje van de stoel. Het lachen vergaat het publiek zodra hij het van links naar rechts slingert. De in Leiden wonende Haagse cabaretier begon sa men met Robert Spaapen als het duo Innemee Spaapen. Altijd op de scheidslijn van humor en tragiek. Naast (nu toch maar) solist op de planken is Onno ook de vaste regisseur van Kees Torn. Hij speelde verschillende gastrollen in comedyseries en speelde de hoofdrol in Petrov. Nu te zien met LIVE! In het Arsenaaltheater op 20 maart, aan vang 20.15 uur. Kaarten a 10 euro zijn te bestellen via Uit in Vlissin gen, tel. 0118-416662 ofwww.uitinvlissingen.nl. De wortels van het Madri gaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool, onder lei ding van Titia Dijkstra, reiken eigenlijk verder dan 20 jaar ge leden. In 1980 werd het 25 jarig jubileum gevierd van de Zeeuwse muziekschool. Ter ge legenheid daarvan werd op 4 juni 1980 een jubileumconcert gegeven en door de toenmalig directeur, de heer Bergman, werd aan zangdocente Titia Dijkstra gevraagd om een groot koor te vormen, bestaan de uit leerlingen van haar. Dit geschiedde en onder lei ding van dirigent Anton de Kort werden toen het Ave Ma ria van Jacob Arcadelt en het Ave Maria van Igor Strawinsky uitgevoerd. Naar aanleiding van dit concert werd zij ge vraagd de mogelijkheden te onderzoeken tot het formeren van een klein koor van haar (oud)leerlingen. En zo is in 1982 het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool ontstaan en viert dit koor dit jaar (2002) haar 4e lustrum. In eerste instantie was Titia al leen de repetitor. Voor de con certen werd altijd een berQep gedaan op andere dirigenten veelal Anton de Kort, Dick Boon en later ook Jan Hut. Toen er een samenwerking ontstond met het Strijkersen semble van de Zeeuwse Mu ziekschool werd de taak van dirigent overgenomen door Rien Hillebrand. Op verzoek van de koorleden staat Titia er de laatste jaren bij de concer ten er ook zelf voor. Ondanks de naam Madrigaalkoor, strekt het repertoire zich uit van de Middeleeuwen tot de 20e eeuw. Zo staan naast madri galen van onder andere Mon teverdi, Palestrina, Gesualdo en Lassus ook motetten van Bruckner en Brahms, muziek van Vivaldi, Purcell, Schubert en Mozart en werken van Mendelssohn, Hindemith, Saint-Saen, Strawinsky en An- driessen op de lessenaars. De sinds enige jaren bestaan de regelmatige samenwerking met het strijkersensemble re sulteerde in concerten door de hele provincie met als hoogte punten uitvoeringen van ge deelten uit de Messiah van Handel met solisten uit het koor, de opera Dido en Aeneas van Purcell met diverse solis ten uit het koor en daarbuiten, het Requiem van Fauré, het Te Deum van Mozart, het Magni ficat van Vivaldi en de Mis in G-dur van Schubert. Het koor bestaat uit 19 leden en er wordt wekelijks gerepeteerd op de dinsdagavond in de Zeeuwse Muziekschool. Zater dag 2 maart wordt het ope nings jubileumconcert gege ven in de Koorkerk te Middel burg. De aanvang hiervan is om 20 uur. Verder vinden nog jubileumconcerten plaats op 9 maart in de Hervormde Kerk te 's Heer Abtskerke, op 20 april in de wandelkerk van de grote of Maria Magdalenakerk te Goes, op 27 april in de RK kerk te Zierikzee en op 15 juni in de Rozentuin te Kats. Mede werking aan deze concerten verlenen het Strijkersensem ble van de Zeeuwse muziek school o.l.v. Rien Hillebrand, de organist/pianist Harry van Zweden en de solisten Marja Smet Sopraan, Titia Dijkstra Alt, Ronald Rijkse tenor en Pe ter Wondergem Bariton.

de Faam | 2002 | | pagina 21