GEMEENTE MIDDELBURG Voor goed wonen en leven in Middelburg c§D LEEFBAAR Partij van de Arbeid Staatkundig Gereformeerde Partij Week 09 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 In hoeverre bent u het met ons eens? Woensdag 27 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De SGP in Middelburg is: voor duidelijke handhaving van wel- en regelgeving. voor beier onderhoud van slraten, fietspaden en trottoirs. voor winkelsluiting op zon dag. tegen bezuinigingen op ge zondheidszorg. voor goede huisvesting van de scholen. tegen gedogen van coffee shops. voor aanleg van overloopter reinen met gratis parkeren. tegen aanleg nieuwe bunga lowparken bij het Veerse Meer. voor behoud van het huidige Zeeuwse landschap. tZ tegen de bouw van een peper duur A-theater. tegen onnodig instellen van eenrichtingsverkeer met name op ontsluitingswegen voor voldoende groen- en speelvoorzieningen in de wij ken. tegen het invoeren van een re ferendum. voor het hanteren van de Bij bel als ethische norm. tZ voor strenger optreden tegen criminaliteit, diefstal en van dalisme. SGP - Een heldere koers De SGP aanvaardt als hoogste norm voor haar handelen het Woord van God en wil zich laten leiden door een christelijke levens overtuiging. Op deze grondslag wil de SGP een constructieve bij drage leveren aan het besturen van de gemeente Middelburg. Die kie zen voor een heldere koers met een daarbij behorend helder ge luid. Met dit thema gaat de SGP in Middelburg de verkiezingen in. De SGP gooit het roer niet om, maar vindt het wel nodig dat de koers wordt bijgesteld. De aandacht is te eenzijdig gericht op de strategische projecten, waar van sommige prestige-projecten zijn met grote financiële risico's! De primaire dienstverlenende ta ken zijn op de achtergrond ge raakt. Een greep uit ons verkiezingsprogramma Het bestuur van de gemeente Hel college van burgemeester wethouders, b&w, maakt voor de uitvoering van het beleid een be leidsprogramma, dat in samenwer king met alle partijen moet wor den vastgesteld. De samenstelling van hel college van burgemeester en wethouders moet een brede afspiegeling zijn van de gemeenteraad. Deelname van de SGP aan het college van burgemeester en wethouders zal afhangen van de ruimte die andere partijen bieden om doel en grond slag van de partij na te streven c.q. te realiseren. Openbare orde en Veiligheid De gemeenteraad ziet er op toe dal de specifiek lokale problematiek in het beleidsplan met betrekking tot de politie voldoende aandacht krijgt. In het algemeen heeft het werk op de straat hoge prioriteit. Een frequente surveillance is noodzakelijk. Daarnaast moet ook voortdurend aandacht worden ge schonken aan de zogenaamde klei ne criminaliteit. Met betrekking lot het reclamebe- leid dient de gemeente, als eige naar van de grond waarop de re clame-objecten zich bevinden, de privaatrechtelijke mogelijkheden te benutten om godslasterlijke en/of aanstootgevende reclame te weren. Verkeer en Vervoer In het verkccrs- en vervoersbeleid is de verkeersveiligheid één van de hoofddoelstellingen. Hierbij zal vooral aandacht moeten worden besteed aan de verkeersveiligheid voor schoolgaande jeugd, ouderen en gehandicapten. Naast veiligheid voor, met name fietsers en voel- gangers, zijn leefbaarheid en be scherming van het milieu doelstel lingen van het verkeersbeleid. De aanleg van de derde kanaal kruising (N57) heeft de hoogste prioriteit. Er dienen meer middelen voor on derhoud van straten beschikbaar te komen. De ontsluiting van woonwijken en industriegebieden zal daar waar nodig verbeterd moeten worden. Het winkelgebied moet goed be reikbaar zijn. Daarom is parkeer gelegenheid rond de binnenstad belangrijk. Het parkeren in par keergarages wordt zoveel mogelijk bevorderd. Daarnaast zijn over loopterreinen, vooral 's zomers, hard nodig. Economische zaken en Werkgelegenheid Een actief vestigingsbeleid van be drijven wordt ondersteund. De mogelijkheid van reeds gevestigde bedrijven om zich te kunnen hand haven, ook in de kleinere woon kernen; een goed vestigingsbeleid voor de detailhandel is belangrijk. Goede mogelijkheden van investe ringen voor het midden- en klein bedrijf. Vestiging van winkels in wijken of buurten waar er vraag naar is stimuleren. Openstelling van winkels op zondag wordt te gengegaan. Sociale voorzieningen en Maat schappelijke aangelegenheden De gemeentelijke overheid dient burgers, die hulp nodig hebben, fi nancieel of anderszins te onder steunen. Daarbij zal er naar ge streefd moeten worden die burger, indien mogelijk, zelfstandig te la ten functioneren en /of terug te brengen naar volledige zelfstan digheid. Bij het ouderenbeleid moet de aandacht gericht zijn op het zolang mogelijk zelfstandig blijven van de ouderen. Eerbied voor het leven is een onverander lijk uitgangspunt. De vreemdeling, die op wettige wijze in Nederland verblijft, moet kunnen worden opgenomen in de gemeenschap. Aanpassing aan de Nederlandse maatschappij en ken nis van de Nederlandse taal zijn daarbij onontbeerlijk en hebben hoge prioriteit. Volksgezondheid en Milieu In onze groeiende welvaart en eco nomie moet juist de overheid hier op alert blijven. Als SGP willen we vooruitstrevend blijven mee denken. Volksgezondheid, milieu en leefbaarheid zijn daarbij zeer belangrijk. Waarbij we benadruk ken dat dit in de eerste plaats een persoonlijke en gezinsverantwoor- delijkheid is en tevens een maat schappelijke verantwoordelijk heid. Ruimtelijke ordening en Volkshuisvesting Voor het ruimtelijk ordeningsbe leid wordt de beschikbare grond zodanig bestemd dat er ruimte is voor een evenwichtige, natuurlijke groei van de bestaande woonker nen. Voor (uitbreiding van) begraaf plaatsen dient voldoende grond gereserveerd te worden. Huisvesting van alle bevolkings groepen dient gewaarborgd te zijn. Hierbij wordt speciaal gedacht aan startende gezinnen, ouderen en ge handicapten. Het realiseren van voldoende en veilige groen- en speelvoorzienin gen bij woningbouwprojecten staat bij ons hoog op de agenda. Groene longen mogen in geen ge val opgeofferd worden voor wo ningbouw, ongeacht de markt vraag. Meer informatie vindt u in ons verkiezingsprogramma. Dit is ver krijgbaar bij de secretaris tel.: 602310 SGP Middelburg Een heldere koers Lijst 4 Een consequent beleid Chr. Dekker Uw stem waard Uitgangspunten voor een liberale politiek: Vrijheid, Verantwoorde lijkheid, Verdraagzaamheid, So ciale rechtvaardigheid en Gelijk waardigheid. Algemeen: De VVD wil in de raadsperiode 2002-2006 mede vorm geven aan een nog beter woon- en leefklimaat in onze ge meente. Uitgangspunt is hierbij de visie zoals deze is vastgelegd in de kwalileitsatlas 2030. Stap voor stap werken aan ambitieuze plannen zoals in het stationsge bied, maar daarbij de wijken en kernen van onze gemeente niet vergeten. Als de stad aantrekke lijker wordt, profiteren wij daar allemaal van. - Middelburg: ONS belang. Openbare orde en veiligheid: De veiligheid van de burger heeft voor de VVD een hoge prioriteit. Veiligheid begint om de hoek. Hiermee bedoelen wij dat ook op allerlei vormen van kleine crimi naliteit een lik op stuk beleid dient te bestaan, zoals dal nu reeds voor jongeren geldt via het buro HALT. Men dient weer re spect te krijgen voor het eigen dom van anderen. Verkeer en vervoer: De overheid is verantwoordelijk voor de totaalvisie op dit gebied. Het gemeentebestuur is inge huurd voor integrale belangenaf weging. De volgende onderwerpen zullen naar de mening van de VVD bij dragen aan een verbetering van de verkeersveiligheid en de leef baarheid in de gemeente: Snelle realisering van de aanleg van de N-57 en aquaduct, prioriteit ge ven aan ruimtelijke ordening pro cedures en financiering, geen middelen en energie steken in tij delijke maatregelen. Met deze kanaalkruising zullen de verkeersproblemen in de Noord- Zuid- verbinding slechts ten dele zijn opgelost; er dienen voorbereidingen te worden ge troffen voor de aanleg van een volgende kruising ter hoogte van de Stromenweg. Kwaliteit en beschikbaarheid van infrastructuur is randvoorwaarde voor' een goed verkeer- en ver voersbeleid. Infrastructuur indelen in catego rieën waaraan kwaliteitseisen worden verbonden, die de ver keersveiligheid en de doorstro ming waarborgen. Optimale benutting van de capa citeit van de hoofdwegenstruc tuur. verkeersmanagementsys- teem, groene golf. Instellen van 30 km zones. Goede en veilige fiets verbindin- gen onder andere rondom scho len. Daar waar mogelijk kruisend langzaam en gemotoriseerd ver keer voorkomen. Parkeren: ln onze historische binnenstad moet het parkeren onder het maaiveld bevorderd worden ten einde het "blik" zoveel mogelijk van de straat te krijgen; ander zijds moet bezoekers de moge lijkheid worden geboden om de auto aan de rand van de stad te parkeren. Evenwicht tussen tegemoet ko men aan behoeften van bewoners, werknemers en winkeliers in de binnenstad enerzijds en de wen sen van bezoekers aan onze stad anderzijds. Aanleg van economisch verant woorde transferia met voorzie ningen en goede verbindingen, (openbaar vervoer). Aanleg van goede parkeergarages (daar waar mogelijk automati sche) met goede aan- en afvoer- wegen. Socialer optreden van de afdeling Parkeerbeheer. Het fietsparkeren stimuleren; be waakte fietsenstallingen en ande re voorzieningen zo mogelijk re aliseren in combinatie met par keergarages. Economische zaken: De gemeente dient als actor eco nomische ontwikkelingen te sti muleren. Uitsluitend stilstaan bij een administratief-bestuurlijke spilfunctie is ongewenst. De aan trekkelijkheid van Middelburg als centrum gemeente van Walcheren moet optimaal worden benut zo dat loeristen en andere bezoekers binnen Zeeland een monumentale hoofdstad met een goed winkel centrum en voorzieningenniveau aantreffen. Hiertoe dient de ge meente te werken aan de ontwik keling en optimale ontsluiting van de stedelijke winkel- en ho- recasectoren en is het zaak de on dernemers te stimuleren en te on dersteunen. De gemeente moet randvoorwaarden vervullen om te komen tot het stimuleren van winkelvoorzieningen in de ver schillende gemeentekernen. Onderwijs: De gemeente is bewaker van het openbaar onderwijs. Ook al is het openbaar onderwijs verzelfstan digd, de gemeente blijft verant woordelijk voor het ontwikkelen van een stuk gemeentelijk onder wijsbeleid. Een brede schoolkeu ze dient voorhanden te zijn in Middelburg. Het streven moet zijn om ook in de kleinere kernen onderwijs te handhaven, een evenwichtige spreiding over de stad dient te worden gehandhaafd. De initiatieven voor het Brede Schoolprincipe dienen over de he le stad te worden uitgebreid. De rol die de gemeente heeft ten aanzien van de huisvesting dient serieus te worden genomen. De VVD vindt dat, daar waar de rijksgelden te kort schieten, de gemeente bereid moet zijn bij te passen. De gemeente dient in haar rcgisseursrol zeggenschap te houden over de eigen gelden voor schoolbegeleiding. Goed onderwijs biedt mogelijk heden voor gelijke ontplooiings kansen en wederzijdse acceptatie van allochtonen en autochtonen, hetgeen emancipatie van deze groepen bevorderd. Cultuur: Het cultuurbeleid dient even wichtig te zijn, een regionale uit straling te hebben en rekening te houden met de diversiteit van de inwoners en haar cultuuruitingen. In aanvulling op het beleid van rijk en provincie voert de ge meente daarom een beleid dat. zo wel gericht is op behoud en be heer als op het scheppen van een klimaat waarin nieuwe ontwikke lingen gedijen. Kunsteducatie is daarbij belangrijk. Liberalen slaan positief tegenover spon soring door het bedrijfsleven van culturele activiteiten, mits hierbij de verantwoordelijkheid van de overheid niet uit het oog wordt verloren. Sport en recreatie: De gemeente dient een actief be leid te voeren om te komen tot een tweetal zaken: Ten eerste het beoefenen van breedtesport maar ten tweede daarnaast ook hel sti muleren van Topsport. Sociale voorzieningen en maat schappelijke dienstverlening: Bevorderd moet worden dat bij standsgerechtigden door middel van scholing en actieve begelei ding in staat worden gesteld om in hun eigen levensonderhoud te voorzien. De gemeente dient mede voor waarden te scheppen voor een verantwoord minimabeleid. Hierbij dient met name aandacht te worden besteed aan de inko mensgroep net boven de minima die in hun eigen levensonder houd voorzien. Zij mogen niet de dupe worden van het loeken- ningsbeleid voor de minima, welke rechtsongelijkheid op roept. Een volledig verkiezingspro gramma van de VVD Middelburg is op aanvraag beschikbaar bij Erik de Visser, tel.: 639672 Compleet nieuw team De Partij van de Arbeid maakt een nieuwe start in Middelburg. Met nieuwe kandidaten en een nieuw programma. De PvdA wil weer te rug in hel college van burgemeester en wethouders. Lijsttrekker en kan didaat wethouder is Albert de Vries. Een man die zijn sporen in de pu blieke sector verdiend heeft. Hij is jarenlang actief PvdA lid. Het is ie mand die vanuit het sociaal demo cratisch gedachtegoed zoekt naar breder gedragen oplossingen. Ie mand die houdt van samen klussen klaren. Daarmee is hij niet alleen een goede kandidaat voor de PvdA maar zeker ook een goede kandi daat voor het stadsbestuur van Mid delburg. De PvdA komt met veel nieuwe kandidaten, zowel mannen als vrou wen. Een veelbelovend nieuw team waarop u kunt rekenen. Een team dat uw steun verdient. Veel gedaan, veel te doen De PvdA steunt de ambitie van het huidige gemeentebestuur. Er is heel veel in gang gezet. De kwalileitsatlas is een goed uit gangspunt. Maar de PvdA vindt dat de projecten minder geforceerd op gepakt en uitgevoerd moeten wor den. De kosten moeten beter wor den bewaakt en er moet meer aan dacht komen voor kwaliteit, zorg vuldigheid en evenwicht. In vervolg op het plan voor de ruimtelijke ont wikkeling moet er een plan komen voor de sociale ontwikkeling van Middelburg. Een kwaliteitsatlas voor de wijken. Die moet samen met bewoners worden opgesteld en uitgevoerd. Samen sterk De mening van bewoners moet PvdA Middelburg, p/a Molenwater 83, 4331 SE Middelburg; tel: 626313; www.middelburg.pvda.nl meer doorklinken in plannen. De PvdA heeft daar een voorproefje op genomen. Op alle adressen in Mid delburg zijn antwoordkaarten be zorgd. Ook is een groot aantal ge sprekken gevoerd in de wijken en met maatschappelijke organisaties. Dit heeft een schat aan ideeën opge leverd die worden opgenomen in het PvdA actieprogramma dat deze week wordt vastgesteld. Uit de vele reacties die de PvdA heeft gekregen blijkt dat er vooral kritiek is op de wijze waarop het gemeentebestuur met burgers en or ganisaties omgaat. Ook is er kritiek op de manier waarop vragen en suggesties van burgers en organisa ties wordt omgegaan. Heel positief is dat veel mensen samen op willen komen voor hun wijk, hun club en hun stad. Er worden veel goede ideeën aangedragen. Die positieve houding moet beter worden benut. De PvdA vindt dat wc het samen moeten doen en niet ieder voor zich. Want samen zijn we sterk. Beter bestuur, betere overheid Er wordt in de raad veel te veel ge kissebist over detailkwesties en doodlopende ideeën. Daar kopen de burgers niets voor. De gemeente moet gewoon kwaliteit leveren: in de contacten met bewoners en ver enigingen, in het schoonhouden van de stad, in het onderhoud van groen en slraten, in zorg en onderwijs, in voorzieningen, in de opvang van mensen die hulp nodig hebben, in de veiligheid in de stad. De terug tredende overheid heeft zijn langste tijd gehad, het gaal nu om een op tredende overheid. De speerpunten van de PvdA zijn: Betere Overheid De PvdA wil investeren in een bete re overheid en meer directe invloed van burgers. De PvdA kiest voor sa men in plaats van ieder voor zich. Kwaliteit in de ontwikkeling van de stad De PvdA steunt de kwaliteitsatlas. Versterking van de kanaal-as is een prima idee. RW 57 moet er versneld komen. Meer aandacht voor zorg vuldigheid en kwaliteit is echter no dig. Het centrum moet autoluw blij ven, de Markt verder afgemaakt, de groene longen gespaard, een kwali- leitssprong in het wonen moet voor alle huishoudens mogelijk zijn en geld dat verdiend kan worden met luxe wijken moet beschikbaar ko men voor de vernieuwing van be staande wijken. Impuls voor sociaal beleid Kwaliteit is meer dan wat in de kwaiiteitsatlas staat. Kwaliteit is voor de PvdA vooral ook een goed lokaal sociaal beleid. Dat moet gaan over inkomen, werk, zorg, onder wijs en over leefbaarheid en sociale samenhang in buurten. Cultuurbeleid weer speerpunt Kwaliteit is voor de PvdA ook een stad die bruist van activiteiten, een stad met oog voor het cultureel erf goed, een stad die deelname aan ACTIEPUNTEN BINNENSTAD ALGEMEEN Binnenstadsmanager ook voor bewonersbelangen Binnenstad groener maken Speel- en groenvoorzieningen en grachten beter onderhouden Betere bestrijding van honden poep en duivenoverlast Huisvuil iedere week ophalen Kaaien, bruggen en antieke ge vels pittoresk verlichten Betere bewegwijzering Beperking geluidsoverlast van festiviteiten en van uitgaanspu bliek Meer cameratoezicht, b.v. op Vlasmarkt Bankjes en rolstoelveilige trot toirs langs binnengracht Uitbreiding horeca zodanig dat bewoners niet meer overlast on dergaan Monumenten reclamevrij houden Geen muziek in winkelstraten VERKEER Sluiproutes tegengaan en snel heid beperken Behoud van bewonersparkeerver- gunningen Meer bushaltes Beter verkeerscirculatieplan Nieuwe parkeerplaatsen Kou- steensedijk verbreden Instelling 30km zone Molenwater Meer snelheidscontroles in Lan- geviele, op Kaaienroute en 30 km zones Kaaienroute autoluw maken Inhaalverbod Kaaienroute Verkeersstroom Tangent-Klein Vlaandcrcn/Volderijlaagte beper ken Verkeersremmers en instelling 30km zone in Koepoortstraat BIJZONDERE PUNTEN Verlichting van Markt en Abdij plein verbeteren Muziektent op Plein 40 of op de Markt Verlichting nieuwe fontein op de Markt Speeltoestellen in Oude Werf- straat verplaatsen Bomen Kinderdijk behouden, ge kapte vervangen door grote exemplaren Bestrating Koren/Kinderdijk ver nieuwen Stoep rond het Bastion verbete ren Meer verlichting en meer speel toestellen bij het Molenwater Parkeerterrein Molenwater verbe teren en niet verder bebouwen STROMENWIJK/BREEWIJK/ HET ZAND Ooster- en Westerscheldestraat 30 km zone Tegengaan crossen in Park Toor- envliedt Snelheidscontroles op Poelendae- Leefbaarveilig en betaalbaaris het moto voor het verkiezingsprogramma van Leefbaar Middelburg. Wij tonen u geen samenvatting van ons programma, maar zaken, die wij concreet in uw wijk of dorp willen aan pakken. Zij staan als actiepunten in ons programma. leweg en ventweg Stromenwijk bereikbaardcr ma ken door betere verkeersmaatre gelen Parkeerplaatsen voor taxi's en bussen "Het Springtij" Meer parkeerruimte bij kerken en scholen Brommers op het fietspad Lau rens Stommesweg beter controle ren Bewegwijzering voor fietsers richting kust verbeteren Ontmoetingsplekken voor oude ren en jongeren Zwerfvuil opruimen bij wijkwin- kclcentrum. Afvalbakken bij rustbankjes en picknickplekken Aanpakken hondenpoep Grevelingenstraat verbreden en Haymanstraat herbestraten Gevarieerder winkelaanbod in wijkwinkelcentrum Meer activiteiten/voorzieningen voor kinderen en jongeren Postagentschap in de Stromen- wijk Bestrijden van drugsdealers in de wijk Kwaliteit sloepen verbeteren Betere brandgangverlichling Actiepunten Dauwendaele Parkeeroverlast in de Agaat en omgeving van forenzen tegen gaan Meer speelplaatsen en groen in de wijk Straatstenen en stoeptegels ver nieuwen, opknappen van de Edelstenenbuurt Meer toezicht op verkeersregels Betere afstemming tussen de NS en de bediening van de Schroe- brug Meer blauw in de wijk Beter fietspad op Vluchtenburg- straat Verkeersdrempels in het Driewe genhof Betere fietsverbindingen en veili ge fietsoverstcken Ontmoetingsplaatsen voor oude ren Betere coördinatie van de werk zaamheden voor de leefbaarheid Verbetering van de sportaccom modaties Beter toezicht op het onderhoud van de tuinen, brandgangen en containers Hardere aanpak criminaliteit Actiepunten Magistraatwijk Betere verkccrs- en snelheidscon trole Betere dienstverlening van de rei nigingsdienst Meer winkelaanbod in de wijk Meer speelplaatsen Ontmoetingsplaatsen voor de ou deren Aanleg fietspad en plaatsen zit bankjes langs het Kanaal naar Oost-Souburg Verbeter de verlichting van de brandgangen Opknappen en veiliger maken tunneltje tussen Dauwendaele en Meanderpad Hel realiseren van stoepen rond de watergangen Beter onderhoud van het groen, straten en stoepen Meer toezicht ter voorkoming van vandalisme Speeltoestellen in de Erasmus- wijk Geschikte plaatsen maken voor hondentoiletten Meer voorzieningen voor de in validen/gehandicapten Busverbinding tussen Dauwen daele en de Magistraatwijk Meer aandacht voor hel opruimen van hondenpoep Actiepunten Klarenbeek Onderhoud van wegen, straten en trottoirs, van sloten en watergan gen Verkeersremmcnde maatregelen Noordsingel, Churchill- en Ei- senhowerlaan Veilige fietsroutes voor de scho len in de wijk Handhaving maximum snelheden Verbetering bewegwijzering Verbetering parkeervoorziening bij de Jumbo Beter onderhoud van bomen en groen en verbetering van de on- kruidbestrijding beter schoonhouden van de wijk cultuur stimuleert en een stad die in de moderne en hedendaagse kunst investeert. De Jeugd heeft de toekomst Kwaliteit is investeren in toekomsti ge generaties: De PvdA wil voor schoolse opvang voor iedereen, een brede school in meerdere wijken, een multifunctioneel jongerencen trum in de Binnenstad bv aan de Bachtensteene, en een impuls in het speelruimtebeleid. Meer ruimte voor sport Sportverenigingen zijn een onmis bare schakel in het jeugdbeleid. De PvdA wil verenigingen steunen en meer mogelijkheden bieden om die taak goed te kunnen blijven uitvoe ren. De PvdA wil de deelname aan sport stimuleren. Veiligheid voor iedereen Kwaliteit is vooral ook veiligheid. Tolerantie is veel waard. Maar re gels zijn wel regels. Niet alles hoeft te kunnen. Naast rechten zijn er ook plichten. Hufterig gedrag wordt strenger aangepakt. Burgers moeten zich overal veilig kunnen voelen. Respect voor Ouderen Kwaliteit is ook respect voor oude ren. Dat betekent onder andere op ouderen afgestemde voorzieningen, zo lang mogelijk zelfstandig kun nen wonen en zorg op maat. Diversiteit In de grondwet zijn de beginselen van gelijkheid en zelfbeschikking verankerd. Dit betekent dat diversi teit (etniciteit, cultuur, sexc, scxucle geaardheid e.d.) vanzelfsprekend erkend zou moeten zijn. De PvdA maakt zich sterk voor een multicul turele samenleving en wil achters tand en achterstelling bestrijden. meer politietoezicht in de wijk een wijkgebouw en meer speel voorzieningen sportterrein Nehalcnnia openstel len en inrichten voor de buurt Aandachtpunten Nieuw Middel burg verbetering onderhoud van we gen, straten en trottoirs, bomen en groen meer aandacht voor verkeersge drag en handhaving maximum snelheden meer aandacht voor hel schoon houden van de wijk goede invulling van de terreinen langs Nassaulaan opruimen van hondenpoep Actiepunten Griffioen Vrachtverkeer uit de wijk Verbetering en herstel van bus- routes Verbetering van het onderhoud van wegen, straten en trottoirs, van bomen en groen Verbetering van de bewegwijze ring Verbetering van de ontsluiting van de wijk achter de Scissingel Parkeervoorziening bij de Joden- gang Herinrichting oudste gedeelte Griffioen Verlichting brandgangen en par keerplaatsen Verkeersremmcnde maatregelen en handhaving maximum snelhe den Meer politietoezicht, aandacht voor overlast 's avonds van het speelterrein aan de Europalaan Een wijkcentrum en de terugkeer van een postagentschap meer aandacht voor schoonhou den van de wijk Actiepunten Sint Laurens Boudaenlaan herinrichtcn. meer parkeerplaatsen Van Cittersstraat herinrichten Meer speelgclcgenheid Een ontmoetingsplaats voor jon geren Behoud van betaalbare woonge legenheid voor senioren Minder verkeer op de Noordweg Molen restaureren Actiepunten Arnemuiden/Nieuw- en Sint Joosland Meer aandacht voor inbreng van de bevolking bij inspraak. Een dorpsplan Verbeteren particpatie in wijk/dorpsbestuur meer bevoegdheden voor wijkta- fel en wijkbeheergroep ontmoetingsplaatsen voor jonge ren en ouderen leefbaar Middelburg is tegen de uitbreiding van liet vliegveld en de groei van het aantal vliegbewegin gen. y

de Faam | 2002 | | pagina 11