EEN DUBBELE ADVOCAAT! 9.45 Provincie Zeeland 22 februari 2002 Dichter bij 4 mei Finale dichtwedstrijd «Officiële Mededelingen Ontharen met Flitslicht? Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 8/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl om 19.30 uur in het Arsenaaltheater te issingen: finale dichtwedstrijd Maandag 25 februari, aanvang 14.00 uur is er een extra vergadering van Provinciale Staten. In deze vergadering die wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg, wordt één onderwerp behandeld: de kredietverlening voor het fiets- voetveer Vlissingen-Breskens. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie direct wil weten hoe het gaat met de aanbesteding, kan plaats nemen op de publieke tribune. Algemeen Bestuur Fiets- voetveer mmmmmmmmmÊmm Vuilwatertanks aan boord Milieu Milieu-effectrapporta ge N.V. Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ Besluit wijziging vergunningen Verkeer en Vervoer Ontheffing vaarweg verordening t.b.v. nieuw bediengs- gebouw stationsbrug Middelburg Schoonheidsinstituut Xtra Care Klein Frankrijk 7 4461 ZN Goes Telefoon 0113-217771 ADVOCAAT DE LUXEVLAAI ER IS ALTUD WEL IETS TE VIEREN. Woensdag 20 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws 1500 Zeeuwse scholieren schreven een gedicht over herdenking en vrijheid 11 11 wordt begeleid door de organisa tie van De Maand Van De Vrijheid. Toegang Wie de avond van de finale wil bij wonen is van harte welkom. De toegang is gratis en het program ma begint om 19.30 uur in het Arsenaaltheater aan het Arsenaal plein te Vlissingen. Wie staal hier skaks op de Dam in Amsterdam en draagt ?ij» of haar winnende gedicht voor op 4 mei tijdens Jkl de National Herdenking? 0«M 0*Vrwfc«;« Ruim 250 gedichten 20 genomineerden 3 winnaars Welke Zeeuwse middelbare scho lier is de winnaar en mag op 4 mei tijdens de Nationale Herden king het zelfgeschreven winnende gedicht voordragen op de Dam in Amsterdam? En welke twee leer lingen mogen dat in Herinnerings centrum Kamp Westerbork en bij het Nationaal Monument Kamp Vught? Daar spant het om op 22 februari in het Arsenaaltheater te Vlissingen, tijdens de finale van de dichtwedstrijd Dichter bij 4 mei. Selectie In een eerdere ronde zijn uit ruim 250 inzendingen 20 leerlingen geselecteerd die hun werk mo gen voordragen aan het publiek. Een deskundige jury, onder voor zitterschap van de heer W.T. van Gelder, Commissaris van de .Koningin in Zeeland, maakt aan het eind van de avond de drie winnaars bekend. Muziek en dans De gedichten worden afgewisseld met muziek van de Zeeuwse band 'Gimmick' en met een dans voorstelling van Anne-May de Lijser. Het programma zal wor den gepresenteerd door Anke Tanihatu, presentatrice bij Om roep Zeeland. Gevoelens De gedichtenwedstrijd is uitgezet onder Zeeuwse scholieren van 15 jaar en ouder. Negen middelbare scholen in Zeeland deden mee en hebben in de les aandacht be steed aan hoe je gedachten en gevoelens over oorlog, vrede en vrijheid, kunt verwoorden in een gedicht. Dichter bij 4 mei Dit jaar start de Nationale Viering op 5 mei in Vlissingen en daar mee krijgt de provincie Zeeland een bijzondere plaats in het natio nale programma van herdenken en vieren. Het project-Dichter bij 4 mei is een initiatief van het nationaal Comité 4 en 5 mei en Maandag 25 februari 2002 ver gadert de statencommissie Alge meen Bestuur. Deze openbare vergadering wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Mid delburg. Aan het begin van de vergadering is er spreekrecht voor het publiek. Wie daarvan gebruik wil maken kan het beste ook de extra Statenvergadering bijwonen, omdat de commissie vergadering na afloop daarvan begint. Op de agenda van de commissie staan de herindeling Zeeuwsch- Vlaanderen, het projectplan duali- sering provinciaal bestuur, de stand van zaken met betrekking tot de nieuwe wetgeving bestuur lijke organisatie, brief van GS inzake 'Lessen uit de vuurwerk ramp', financiële bijdrage aan de provincies ten behoeve van de voorbereiding op de rampen bestrijding, 4e wijziging begroting 2002 en de nota Zorgvragersbe- leid. Informatie De volledige agenda en bijbe horende stukken liggen ter inza ge bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E- mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook wor den verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. De aanbesteding van schepen voor het fiets- voetveer Vlissin gen-Breskens heeft geleid tot twee aanbiedingen die voldoen aan de voorwaarden die ge noemd zijn in het bestek. Damen Shipyards had de gunstigste aan bieding. De jaarlijke kosten voor de provincie worden geschat op bijna drie miljoen euro. Hierbij is als uitgangspunt genomen, een dienstverlening op basis van een spitsdienst en een tarief dat gelijk is aan eerste klas treinvervoer. Naast het bouwen van de sche pen moet er ook het nodige wor den veranderd bij de aanlegplaat sen en moet nog een exploitant worden gekozen. In tegenstelling tot de huidige veerdienst zal de provincie het fiets- voetveer niet meer zelf exploiteren. Omdat de nieuw te bouwen schepen er nog niet zijn, als de westerscheldetun- nel opengaat, wordt voor de overgangssituatie onderzocht of de huidige PSD-schepen tijdelijk dient kunnen blijven doen als fiets- voetveer. Walvoorzieningen Het is de bedoeling dat de huidi ge wachtruimtes niet worden gesloopt maar worden verbouwd. De nieuwe veerboten kunnen geen gebruik maken van de huidi ge fuiken. Daarom zullen er nieu we voorzieningen moeten worden getroffen. Het is de bedoeling een nieuwe aanlegplaats te ma ken naast de momenteel in ge bruik zijnde voorzieningen. Aan de Vlissingse kant wordt de aan landingsplaats gesitueerd aan de Fiets- voetveer Aanleginrichting Vlissingen linkerzijde van de fuiken. Bij Bres- kens is dat precies andersom. Daar wordt de rechterzijde, min of meer de oude fuik, de beoog de aanlegplaats. Goede bereikbaarheid is een voorwaarde. Afstemming van de dienstregeling op het andere openbaar vervoer is noodzakelijk. Tevens moet een goede aanslui ting worden gemaakt op de plaat selijke fiets- en voetpaden. Een parkeerterrein voor auto's en een hoogwaardig vervoersknooppunt ontbreken in de plannen niet. De provincie moet over deze voor zieningen nog verder onderhan delen met het Rijk omdat die eigenaar is van de gebouwen en de benodigde grond. Dienstverlening Wie de exploitant wordt van het fiets- voetveer is nog niet be- kend. Hiervoor zal een aparte aanbestedingsprocedure worden gestart. Het bedrijf dat de dienst regeling gaat uitvoeren moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Er moet tussen 06.00 en 23.00 uur gevaren worden volgens een vastgestelde dienstregeling die tevens aansluit op de dienstrege ling van bussen en trein. De ver voersplicht geldt voor voetgan gers, fietser, bromfietsers, rol stoelen en brommobielen. De veerdienst valt onder het open baar vervoer. Voor het tarief van een overtocht wordt in het voor stel van GS, als maximum, het tarief gebaseerd op treinvervoer Is klasse genomen. Net zoals bij de trein en de bus komen er allerlei vormen van abonnemen ten. En, niet onbelangrijk, de OV- jaarkaart voor studenten is ook bij de veerdienst te gebruiken. Planning Als de gunning voor de bouw van de schepen volgende maand z'n beslag krijgt kan het eerste schip in november 2003 worden opge leverd. Het tweede schip volgt dan drie maanden later, februari 2004. De werkzaamheden voor de realisatie van de aanlandings plaats moeten in december van dit jaar al beginnen. De werk zaamheden ten behoeve van de veerpleinen en aanlegplaatsen moeten in juli 2003 zijn afgerond. Kosten De kosten voor de provincie val len uiteen in twee hoofdmoten. De directe kosten voor de bouw van de schepen, de aanlegplaat sen en toeleidende wegen en fietspaden; Daarnaast moet er jaarlijks een bedrag worden betaald aan de exploitant van het fiets- voetveer. De totale kosten worden begroot op 2,8 miljoen euro. Informatie Het Statenvoorstel inzake de kre dietverlening voor het fiets- voet veer Vlissingen - Breskens ligt ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informa tie kan ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Fiets- voetveer Aanleginrichting Breskens IH1 De tijdelijke subsidieverordening vuilwatertanks aan boord, vastge steld in Provinciale Staten van 8 februari 2002, nr. RMW 540, kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief referen dum. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben daartoe besloten op 12 februari 2002, nr. 27. De tijdelijke verordening en het GS- besluit worden dinsdag 26 fe bruari gepubliceerd in het Provin ciaal Blad. In de tijdelijke verordening wor den regels gesteld voor een sub sidie bij het inbouwen van vuilwa tertanks in recreatievaartuigen. Met ingang van dinsdag 26 fe bruari 2002 kan gedurende zes dagen tegen het GS-besluit tot het referendabel zijn van het Statenbesluit schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Gedeputeerde Staten van Zee land en de Minister van Verkeer en Waterstaat maken bekend dat lie. V:- zij een milieueffectrapport (MER) en Vergunningaanvragen ingevolge de Wet milieubeheer, de Wet verontreiniging opper vlaktewateren en de Wet op de waterhuishouding hebben ont vangen van N.V. Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid- Nederland EPZ voor de kolenge- stookte eenheid 12 van de Elektriciteitscentrale Borssele. De aanvrage/hebben betrekking op de gehele inrichting en betref fen voornamelijk het bijstoken van secundaire brandstoffen (ver hoging van 120 kTon naar 600 kïon per jaar). EPZ richt zich hierbij vooral op de energierijke homogene biomassa- afvalstro men waar over het algemeen geen hoogwaardigere toepassin gen voor bestaan, of waar nu of in de toekomst een stortverbod voor geldt. Om optimaal in te kunnen spelen op seizoensinvloe den, marktontwikkelingen en overheidsbeleid wordt gekozen voor een brede inzet van verschil lende soorten biomassa. Voorts wordt vergunning gevraagd voor het oprichten en in werking heb ben van een vijftal windmolens en enkele installaties voor de ont vangst, voorbewerking en opslag van secundaire brandstoffen (afvalstoffen). Voor het onderhavige initiatief dienen vergunningen aange vraagd te worden ingevolge de Wet milieubeheer (revisieaan- vraag), de Wet op de Waterhuis houding en de Wvo. Het be voegd gezag voor deze inrichting in het kader van de Wet milieube heer is het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland. Daarnaast is de Minister van ver keer en Waterstaat bevoegd gezag in het kader van de Wvo en de Wet op de Waterhuishou ding. Op grond van de Wet milieube heer dient ter voorbereiding van de besluitvorming een procedure voor een milieu-effectrapportage te worden gevolgd. De aanvra gen en het MER worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Het MER, de vergunningaanvra gen en de overige daarop betrek king hebbende 'stukken liggen van 22 februari tot en met 21 maart 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur, bij Rijkswaterstaat directie Zeeland (kamer 312), Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en tijden. Opmerkingen over het MER kunnen van 22 februari tot en met 21 maart 2002 schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Opmerkingen over het MER kunnen mondeling worden inge bracht tijdens een openbare zit ting die gehouden zal worden op woensdag 13 maart 2002, om 16.30 uur in het kantoor van de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg. De tijdens bovengenoemde in spraaktermijn in te brengen op merkingen dienen betrekking te hebben op het niet voldoen van het MER aan de wettelijke regels, mede gelet op de eerder gege vens richtlijnen, dan wel op on juistheden die het rapport bevat. Eventuele bedenkingen met be trekking tot de vergunningaanvra gen en de nog op te stellen ont werpbeschikkingen kunnen pas in een latere fase van de vergun ningenprocedure worden inge bracht. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot de heer P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de vergunningen Wet milieubeheer van ASK B.V., Atofina, Chemgas Terminal Vlissingen B.V., EPZ, Heerema B.V., Industrial Park Vlissingen B.V., KoSa Netherlands B.V., MSV De Uitlaat, N.V. Delta Nuts bedrijven, OLAZ (Afvaloverslag- station, Stortplaats, Milieustraat, Compostering), Ovet B.V., Pelt Hooykaas B.V., Recyfeed B.V., Sagro B.V., Scheepswerf de Donge, Koninklijke Schelde Groep B.V., Sea-Way Chemical Proces sing B.V., Thermphos Internatio nal B.V., Total Raffinaderij Neder land N.V., Van Gansewinkel B.V. en Zeeuwgrond B.V. gewijzigd. Alle inrichtingen zijn gelegen op het industrieterrein Vlissingen- Oost. De reden voor de wijziging is het niet meer toereikend zijn van het geluidvoorschrift betreffende de meet- en rekenmethode van het geluidsniveau die gebaseerd is op de Handleiding Meten en Rekenen Industrielawaai (IL-HR- 13-01). Deze zal daarom vervan gen worden door een voorschrift gebaseerd op de Handleiding Meten en Rekenen Industrielawaai van 1999. De vergunningen liggen van 21 februari 2002 tot en met 17 april 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur en in het ge meentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17.00-20.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunningen en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunningen kunnen tot en met 18 april 2002 tegen de vergunnin gen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 19 april 2002 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). wmasmm m Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om aan de gemeente Middelburg ontheffing te verlenen van de verbodsbepa lingen in de Vaarwegveror dening Kanaal door Walche ren voor o.a. de bouw van een nieuw brugbedieningsgebouw, en het aanbrengen van een zestal zinkerbuizen in de kanaalbodem, aan de noordzijde van de Sta tionsbrug te Middelburg. Het besluit ligt vanaf 22 februari 2002 tot en met 5 april 2002 ter inzage bij de Directie Infrastruc tuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D 104, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieen van de ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot de heer J.J. Dingemanse, tel. 0118-631543. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 april 2002 tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM te Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens bij de president van de Recht bank te Middelburg om een voor lopige voorziening vragen. ■vmm Ellipse Pijnvrij Definitief Unieke huidbeschermingfilters Uitstekend, klinisch bewezen resultaat Zeer snel Vergoeding mogelijk van zorgverzekeraar Voor zowel vrouwen als mannen Voor meer informatie over de behandelin gen en voor het maken van een afspraak. WARNMtt GOES: Gasthuisstraat 6. 0113 2501 39 VLISSINGEN: Aagje Dekenstraat 12c. 0118 430155 MIDDELBURG: Lange Viele 25. 0118 616566 WU BEZORGEN BU U THUIS EN OP HET WERK: BEL0900-VLAAMN(8599436) WWW.MULT1-VLAAJ.HL

de Faam | 2002 | | pagina 7