GEMEENTE MIDDELBURG Stemmen op woensdag 6 maart! De stemwijzer Informatieavond Seniorenraad Reconstructie fietspad Schroeweg Dankwoord burgemeester Burgerzaken Belicht Kunstopdracht Maisbaai Middelburg Gemeenteraads vergadering Rioolwerk zaamheden Rooiaan- vragen Automatische incasso gemeentelijke belastingen Sociale Dienst gesloten uw Op wie stemmen?? Week 08 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Op 6 maart zijn er weer gemeenteraadsverkiezingen. Uw oproepingskaart heeft u ontvangen. Loop even met uw oproepingskaart het stembureau binnen en breng uw stem uit of regel bij volmacht dat een an der voor u stemt. Laat uw stem in ieder geval niet verloren gaan! U stemt immers voor de samenstelling voor de nieuwe gemeenteraad en deze bepaalt de ko mende vier jaar hoe de zaken in de gemeente worden geregeld. Woensdag 20 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl .-•o V-- n <5. i Ml MHi De riolering in de Langevielesingel en Vlissingsesingel wordt van maandag 25 februari tot en met vrijdag I maart gerenoveerd. In de bestaande rioleringsbuis wordt tus sen de Vlissingsemolcnstraat en Langevielesingel 46 een kunststof- kous aangebracht. Het is mogelijk dat er tijdens de werkzaamheden een lijmluchl vrij komt. Deze lijmluchl ontstaat door de kunststöfverharder, nodig om de kunslslofkous te laten uitharden. De lijmluchl is niet gevaarlijk voor de gezondheid. De Sociale Dienst is op maandag middag 25 februari gesloten. Op dinsdag 26 februari staan de mede werkers vanaf 8.00 uur weer voor u klaar. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergun ning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgocd en uitdunning van groenvoorzie ningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op l.30m boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een spar aan de Poppenroe- deslraal Twaalf lijsterbessen aan de Noordsingel Vier esdoorns, acht kastanjes en een iep aan hel Molenwa ter In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groenstructuur is de gemeente voornemens het bomenbe- stand langs de navolgende wegen uit te dunnen of te ver vangen: Drie kastanjes aan het Molen water dunnen in de rij en her planten elders in het park aan het Molenwater. Veertien linden aan de Bouda- enlaan dunnen in de rij. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Kloos ter van de afdeling Groenbc- heer. 0118-675312 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 25 fe bruari lol en met zondag 3 maart 2002. Maandag Varkensrollctjcs in saus, wor teltjes, aardappelen en peter selie Dinsdag Gehaktbal in saus met zilver uitjes, rode bietjes en aardap pelen Woensdag Stamppot zuurkool met rook worst Donderdag Gehaktballetjes van gevogelte, savooikool en aardappelpuree Vrijdag Gevulde gepaneerde visfilet met aardappelpreischotcl Zaterdag Bami goreng met kipsateh Zondag Wat de pol schaft Wat te doen als u in een ander stembureau wilt stemmen dan op uw oproepingskaart staat vermeld? Als u niet kunt gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproe pingskaart staal vermeld, kunt u een kiezerspas aanvragen. Met deze pas kunt u op alle stembureaus in Mid delburg uw stem uitbrengen. De kiczerspas kunt u alleen nog per soonlijk aanvragen. U kunt een kiezerspas aanvragen tot uiterlijk vijf dagen vóór de verkie zingen, dus tot en met 1 maart aan staande. U kunt uw pas aanvragen bij de afdeling Burgerzaken. Daar overhandigt u uw oproepingskaart. De ambtenaar die u helpt maakt een aantekening op uw oproepingskaart waarmee deze in een kiczerspas is omgezet. Wat te doen als u niet zelf kunt gaan stemmen Als u niet zelf kunt gaan stemmen. kunt u iemand anders vragen om voor u te stemmen. Het makkelijkste is iemand te vra gen die op hetzelfde stembureau moet stemmen als u, bijvoorbeeld uw echtgcno(o)t(e) of buurvrouw. Of u beiden op hetzelfde bureau moet stemmen, kunt u controleren door de adressen van de stembu reaus op uw oproepingskaarten met elkaar te vergelijken. Op de achter zijde van uw oproepingskaart schrijft u achter 'gemachtigde' in bloklcttcrs de naam en het adres van degene die voor u gaat stem men. Uzelf zet vervolgens linksonder, onder 'handtekening volmachlgc- ver'. uw handtekening. Degene die voor u gaat stemmen zet zijn of haar handtekening rechtsonder op de kaart, onder 'handtekening gemachtigde'. Wan neer deze persoon zelf gaai stem men, levert hij tegelijk met zijn ei gen oproepingskaart de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. Gewijzigde stemlocaties De bewoners uit de wijk Vcldzigt kunnen, in tegenstelling tot de vori ge keer, hun stem uitbrengen in verzorgingstehuis Rustenburg aan de Buitenruslstraat 221 De kiezers van stembureau 7. voor heen stemmend in de CSW aan de Oranjelaan, moeten zich wenden tot het Wijkgebouw Het Trefpunt aan de Nassaulaan 2 Toegankelijkheid Gehandicapten Alle stemlocaties zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Heeft u vragen over de kiezerspas of de stemlocaties, dan kunt u bellen met mevrouw C. van Hecke 675441 of de heer J.R Pouwcr 675500 van de afdeling Burgerzaken. In de ouderennota staan de gemeentelijke plannen voor het ouderenbe leid voor de komende vier jaar beschreven. De plannen hebben betrek king op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Binnenkort vindt er een informatieavond plaats over één van de genoemde plannen, namelijk het voorstel om een seniorenraad in te stellen. Deze avond vindt plaats op donder dag, 28 februari 2002 om 19.30 in het Stadhuis (ingang Lange Noordstraat Tijdens de bijeenkomst wordt infor matie gegeven over de inhoud van een seniorenraad wal de laken van de raad zijn, waarom een senioren raad nodig is en hoe de raad is sa mengesteld. Het instellen van een seniorenraad is erg belangrijk. Dit, omdat oude ren meer dan anderen afhankelijk zijn van overheidsbeleid, met name voor wonen, zorg, welzijn, vervoer en inkomen. Een van de taken van de senioren raad is het adviseren en het geven van aanbevelingen over deze zaken. Daarnaast moet de raad ervoor zor gen dat ouderen actief zijn en blij ven bij wat er in de eigen omgeving en in de samenleving gebeurt. Voor ouderen zelf is deelname aan de raad erg belangrijk. Op deze manier kunnen zij ener zijds invloed uitoefenen op de be sluitvorming van de gemeente, en daardoor meer greep op allerlei voor hen van belang zijnde ont wikkelingen en voorzieningen, an derzijds bloeien door deelname onderlinge sociale contacten op. worden deze verstevigd of juist behouden. Ook de gemeente is voorstander van de seniorenraad. Het is name lijk voor haar erg belangrijk om draagvlak te krijgen voor het ge-, nïecntelijk beleid en uitvoering. Aangezien ouderen voor een groot deel in de maatschappij vertegen woordigd zijn, is een actieve opstel ling van deze groep van groot be lang. Ook draagt een actieve en kri tische houding bij aan de kwaliteit van de besluitvorming en uiteinde lijk aan de daaruit voortvloeiende dienstverlening. Alle inwoners van de Gemeente Middelburg van 55 jaar en ouder ont vangen deze week een persoonlijke uitnodiging voor de informatieavond. Natuurlijk zijn ook inwoners jonger dan 55 jaar van harte welkom! De gemeente is afgelopen maan dag gestart met de reconstructie van het fietspad langs de oostzij de van de Schroeweg, tussen de Vrijlandstraat en de afslag naar het P+R-terrein. Het nieuwe fiets pad wordt evenwijdig aan de Schroeweg geasfalteerd en op nieuw betegeld langs de Vrijland- straat. Op dit moment ligt naast het fietspad een verharde berm en een voetpad. Het oude fietspad heeft al geruime tijd geen verbinding meer met de Vrijlandstraat en is daardoor onbe reikbaar geworden. Daarnaast is hel fietspad verzakt waardoor inspcc- tieputdeksel het fietsen ernstig be lemmeren. Ook is onder invloed van boomwortels het fietspad op ver schillende plaatsen omhoog gedrukt. Veilige ontsluiting De Buitenruststraat is de afgelopen jaren onveiliger geworden voor lietsverkeer. Dit komt onder andere door de aanwezige bedrijven die veel auto-en vrachtverkeer aantrek ken. Laden en lossen gebeurt nood gedwongen vaak op de rijbaan, waarbij hcftruckjes op de rijbaan manoeuvreren. Het fietspad aan de Schroeweg. Door een vrijliggcnd fietspad aan de Schroeweg aan te leggen wordt een veiligere ontsluiting voor fiet sers naar het centrum gecreëerd. Het voetpad en de verharde berm verdwijnen. Op deze plaatsen ko men groenvoorzieningen. Verder (foto: Frank Viergever) zijn de aanwezige platanen om en om gerooid. De bomen die blijven staan krijgen nu ruimte om tot volle wasdom te komen. De verwachting is dal, afgezien van de weersomstandigheden, het werk voor de Pasen is voltooid. Mede namens mijn partner en kin deren wil ik u hartelijk bedanken voor uw aanwezigheid en betrok kenheid tijdens en bij mijn installa tie als burgemeester van Middel burg op vrijdag 18 januari 2002. Alle bijdragen aan mijn installatie waren hartverwarmend en hebben onvergetelijke indrukken bij ons achtergelaten. Attenties, brieven en bloemen heb ben er toe bijgedragen dal wij ons deze dag lang en met veel genoe gen zullen blijven herinneren. Wij hopen u in de nabije toekomst te mogen ontmoeten om nader ken nis met u te kunnen maken. Burgemeester Schouwenaar. (foto: Frank Viergever) In deze rubriek vindt u alles wat voor u van belang is om te weten over de producten en diensten van de Afdeling Burgerzaken. Algemene en actuele informatie met steeds een ander item in de schijnwerpers. Dit keer de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens (GBA). Dc Afdeling burgerzaken beheert de Gemeentelijke Basisadministra tie persoonsgegevens (GBA). In dc GBA zijn persoonsgegevens opge nomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresge gevens, maar bijvoorbeeld ook om gegevens over een eventueel huwe lijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinde ren. Deze gegevens worden veelal automatisch verstrekt aan over heidsinstellingen en enkele bijzon dere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dal noodzakelijk is voor hun wette lijke taken. Deze instellingen, die automatisch alle relevante wijzigin gen in uw persoonsgegevens krij gen aangeleverd, baseren hun be slissingen vaak direct op dc uil de basisadministratie verkregen infor matie. Geheimhouding van uw persoonsgegevens Het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties be paalt welke persoonsgegevens aan welke instanties worden verstrekt. Gegevensverstrekking voor pu bliekrechtelijke doeleinden, aan zo genaamde afnemers, kunt u niet voorkomen, omdat deze verplicht is voorgeschreven in de Wet Gemeen telijke Basisadministratie persoons gegevens (GBA). Soms vragen zo genaamde derden naar uw gege vens. U kunt dan om geheimhou ding verzoeken. Wie zijn 'derden' De Wet GBA maakt onderscheid tussen verplichte, bijzondere en vrije derden. Voor alle duidelijkheid zetten wc ze hieronder op een rij en geven we te gelijkertijd aan of geheimhouding mogelijk is. Verplichte derden Organisaties en instellingen die uw persoonsgegevens nodig hebben voor dc uitvoering van hun wettelij ke taak. Bij verzoek tot geheimhou ding moet de gemeente uw belan gen afwegen en die van de verzoe ker afwegen of de informatie wordt verstrekt. Gegevens mogen alleen worden verstrekt voor zover de per soonlijke levenssfeer niet onevenre dig wordt geschaad. Bijzondere derden Deze worden gelijkgesteld aan af nemers. Ten aanzien van deze orga nisaties en instellingen is geen ge heimhouding mogelijk, met uilzon dering van dc SILA, de Stichting Interkerkelijke Ledenadministratie. Vrije derden Dal zijn de instellingen en organi saties op het gebied van gezond heidszorg, onderwijs, en met een maatschappelijk of cultureel doel, waarover in dc gemeentelijke ver ordening is geregeld welke gege vens zij mogen hebben. Bij verzoek om geheimhouding worden inlich tingen aan deze instellingen gewei gerd. In Middelburg vinden dit jaar activiteiten plaats ter herinnering aan het feit dat het 400 jaar geleden de VOC werd opgericht. De Gemeente Middelburg wil in het kader hiervan samen met de Werkgroep VOC 2002 een beeld van een in Middelburg woonachtige beeldend kunste naar bij de jachthaven in de Maisbaai realiseren. Het beeld moet de bijzondere betekenis die de VOC voor de stad Middelburg heeft gehad symboliseren. Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM) begeleidt de selectie en procedure. De SB KM wordt bij gestaan door een selectiecommissie bestaande uit twee beeldend kunste naars, een architect, een lid van de VOC commissie en een omwonen de. Iedere kunstenaar die belangstelling heeft kan voor 15 maart 2002 rele vante documentatie en een globale schets of opzet van het te realiseren beeld insturen. Aan de hand van deze documentatie worden drie schetsopdrachten vers trekt. Voor het vervaardigen van een schetsopdracht kent de SBKM een honorarium van 1.000 euro toe. Uit deze schetsopdrachten maakt de se lectiecommissie een keuze en wordt de definitieve opdracht verstrekt. Voor dc realisatie van het beeld, in clusief een honorarium van maxi- De sectie Belastingen verzendt eind februari de gemeentelijke gecombineerde aanslag 2002. De aanslag kunt u op drie manieren betalen. 1. Door gebruik te maken van dc bijgevoegde accept-girokaart(en). Indien het bedrag van de aanslag hoger is dan 1.600 is één accept girokaart bijgevoegd. 2. Automatische Incasso. Indien u vorig jaar gebruik hebt gemaakt van de mogelijkheid tot automatische incasso zijn bij dit aanslagbiljet geen accept-giro's gevoegd. Dc in casso vindt plaats in acht maande lijkse termijnen. Wanneer u nog niet eerder gebruik heeft gemaakt van dc automatische incasso kunt u alsnog een verzoek indienen om' hiervoor in aanmerking te komen. Hierdoor kunt u alsnog de belasting in meerdere termijnen voldoen. U dient dan de gemeente te machtigen door middel van hel invullen van een groene machtigingskaart of door hel ondertekenen van hel reac tieformulier (bij het aanslagbiljet bijgevoegd). Groene machtigings kaarten zijn verkrijgbaar bij de sec tie belastingen. Als u vorig jaar al gekozen heeft voor automatische incasso, hoeft u niet opnieuw een machtiging in te dienen. De ge meente is dan reeds gemachtigd voor de inning van de aanslag. 3. Indien u de aanslag in meerdere termijnen wilt betalen en u wilt geen gebruik maken de groene machtigingskaart, dan dient u dal aan te geven aan de gemeente, door: a. Zelf een eigen machtiging aan uw bank te verstrekken. Uw bank maakt dan automatisch het bedrag van uw aanslag in maxi maal acht aaneengesloten gelijke termijnen over naar dc gemeen te. b. De betaling voor de 25e van dc maand te laten storten op het bankrekeningnummer van de ge meente. c. Uw eigen machtiging vooraf te overleggen aan dc gemeente, zo- dal rekening kan worden gehou den met de invorderingstermij nen. d. Bij het niet nakomen van de re geling zal er direct worden over gegaan op de normale invorde ring, dal wil zeggen dat de aan slag betaald dient te worden bin nen twee maanden na de dagte kening. Is dc vervaldag inmid dels verstreken dan dient dc bet aling binnen tien dagen plaats te vinden. Voor informatie over automatische incasso en betalingen kunt u contact opnemen met één van onze mede werkers, tel. 0118 - 675478 en 675473. maal 9.000 euro. is 34.000 euro be schikbaar. Dit bedrag is inclusief materiaal, plaatsing- en fundcrings- kostcn. Tijdsplanning Dc drie schetsopdrachten worden 1 april verstrekt. Deze opdrachten moeten 15 mei gereed zijn. 1 juli wordt de definitieve opdracht ver strekt. Voor eind 2002 moet het beeld gereed zijn en zal hel worden onthuld. Informatie Voor informatie kunt u terecht bij mevrouw Ingrid Haan van dc Stich ting Beeldende Kunst Middelburg. Telefonische bereikbaar op nummer 652200. Uw globale schets of opzet kunt u voor 15 maart sturen naar SBKM ter attentie van Ingrid Haan, Zuster straat 7, 4331 KG Middelburg. Op 6 maart aanstaande worden er weer gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Als u op die dag naar dc slembus gaat. bepaalt u samen met andere kiezers welke politieke par tijen straks mogen plaatsnemen in dc raadzaal van het gemeentehuis. Maar op welke partij moet u stem men?? Via www.stcmwijzcr.nl kunt er ach ter komen welke partij bij u past. De stemwijzer is een politieke voorkeurstest via de computer, ge baseerd op de voornemens, de wen sen van politieke partijen voor de komende vier jaar. De stemwijzer bestaat uit 28 stellingen, verdeeld over zeven belangrijke verkiezings thema's. Door aan te geven of u het 'eens' of 'oneens' bent met een be paalde stelling, dan wel dat u neu traal tegenover de stelling staat of geen mening daarover heeft, komt u bij de partij uit die het dichtst bij uw voorkeur staat. Aan het einde van de test kan het eigen 'stemgedrag' worden vergele ken met dat van de politieke partij en. Op een eenvoudige, speelse ma nier bent u met de stemwijzer ver zekerd van een grondig inhoudelijk advies. Thuis geen internetaansluiting? Geen probleem! De afdeling Com municatie aan de Stadhuisstraat 2 heeft een internetzuil staan. Van de ze zuil mag u gratis gebruik maken om dc stemwijzer in te vullen. Maandag 25 februari vergadert de gemeenteraad weer in de raadzaal van het Stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur en is bij te wo nen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn kunnen van tevoren contact opnemen met de boden van het Stadhuis, telefoon 675403. Punt 18 op de agenda: renovatie sportcomplex 'De Kruitmolen(foto: Frank Viergever) De agenda is onder voorbehoud: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van dc raad van de ge meente Middelburg, gehouden op 5 november 2001. 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de ge meente Middelburg, gehouden op 19 november 2001. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Bezwaar familie Gabriëlse. 5. Vaststelling nota ouderenbeleid. 6. Subsidie onderzoek naar ont wikkeling economische ge schiedenis van Zeeland 1800- 2000. 7. Rechtspositie medewerkers GGD. 8. Planschade Torcnweg 2 9. Richtlijnen begrotingen ge meenschappelijke regelingen 2003. 10. Verzoek bestuur Algemene Ba sisschool ingebruikname lijde lijke huisvesting in verband met verbouw/aanpassing hoofdge bouw (spoedprocedure). 11. Ie begrotingswijziging 2002 GGD. 12. Jaarrekening 2000 Archipel scholen. 13. Definitieve vaststelling werke lijke uilgaven en ontvangsten openbaar primair onderwijs vijfjarig tijdvak 1996-1999. 14. Beschikbaar stellen krediet voor PC-'s voor raadsleden. 15. Starten vrijstellingsprocedure ex. Artikel 1lid 1WRO en de legeren vervolgstappen. 16. Verzamelvoorstel voor hel wij zigen van de begroting 2002 en het verlenen van kredieten. 17. Planschade 'Veerse Poort' 18. Renovatie sportcomplex 'De Kruitmolen'

de Faam | 2002 | | pagina 3