Michieltje heeft grote broer op Nieuwendijk Sarah en Maria leren elkaar begrijpen i MAXIMALE KANS OP WERK! Op de Middelburgse indoor kartbaan wordt iedere maandagavond om het hardst gere den in de Indoor Karting Bedrijven Competitie. Deze competitie is opgesplitst in twee klassen: de A en de B poule. Beide klassen rijden 20 wedstrijden waarvan de slechtste vier kunnen worden geschrapt, zodat er 16 overblijven die de eindstand bepalen. De wedstrijden zijn twee uur lang en degene met de meeste ronden ach ter zijn naam wint. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Wedstrijduitslag A-poule Hotelkamers In bibliotheek 't Spui in Vlissingen is nog tot 4 I maart de expositie De sprookjes van Sarah en Maria te zien. Het is het resultaat van een uit wisselingsproject tussen Argentijnse kinderen uit Cafayate en Nederlandse kinderen uit Vlis singen en Koudekerke. In tekeningen, beeldjes, lino's en andere technieken laten de kinderen zien welke beelden een Europees en een Ar gentijns sprookje hun creativiteit aanspraken. Waterliefde Save the Children Centrum ^^Vakopleiding Open dagen. Woensdag 20 februari 2002 J FAAM/VLISSINGER 21 Van Staveren op kop in kartcompetitie Maarliefst achttien teams ne men deel aan de competitie, zeven teams strijden in de sterke A-poule, en elf teams strijden in de B-poule. De Zeeuwse bedrijven kartcompe- titie is na met de tiende wed strijd al weer op de helft van het raceseizoen aangekomen. Hoondert s' Heerenhoek deed vorige week maandag goede zaken voor het klassement door de tiende wedstrijd te winnen en zo op gelijke hoog te in het klassement te komen met Willem van Staveren Au tomobielen. Beide teams hebben 140 pun ten, maar doordat de rijders Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, bingo, 20 u. Het Bol werk Vlissingen, bingo, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, workshop: Jamsessie nieuwe stijl, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, dansavond De Goudvinken, 20 u. Neder lands Hervormde Kerk Arne- muiden, koor- en samenzang- avond, 19.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu termorgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. van Van Staveren meer over winningen achter hun naam hebben blijven zij de nummer één. Hoondert die na de loting van af de eerste plaats mocht ver trekken reed gelijk bij de rest van het veld weg. Achter hen hadden de teams het behoor lijk met elkaar aan de stok. Pannenkoekhuisje Dishoek be gon gelijk aan een opmars: eerst was het Colombus/Hans Verkerk die door hen werd in gehaald en vervolgens moest ook Technomarine technolo gies er aan geloven. Willem van Staveren Automobielen streed voor wat het waard was, maar kon niet voorko men dat zij zelf werden inge haald door Ponzerally het nieuwe team uit Alblasser- dam. Hieraan vooraf ging een mooi duel tussen beide teams. Van Gilst Kevers/Hogeweg ra cing wist tot aan de eerste wis sels zijn tweede plaats vast te houden maar viel daarna terug naar het achterveld om daar vervolgens niet meer weg te komen. Van Staveren deed een extra kartwissel in de hoop dat zij daarmee beter voor de dag zouden komen, maar dit leverde niet het ge wenste resultaat wat inhield dat ook zij terug zakte richting het achterveld. Hoondert wist vrij simpel naar de overwin ning te rijden. Geen moment werden zij in hun positie be dreigd. Pannenkoekhuis Dis hoek en Ponzerally waren ge durende de wedstrijd regelma tig met elkaar in duel om de tweede plaats die uiteindelijk werd beslist in het voordeel van Pannekoekhuis. Ponzerally deed het wederom uitstekend en nu werd het team beloond met de derde plaats. Techno marine wist in de slotfase nog op een mooie manier Van Sta veren in te halen om zo de vierde plaats van hen over te nemen. Van Gilst Kevers/Ho geweg racing reed in het laat ste half uur erg hard, maar meer dan de zesde plaats zat er voor hen niet in. Colom- bus/Verkerk kon geen vuist maken en zij belandden op de laatste plaats. Ben Bevaart mag zichzelf nog steeds baanrecordhouder noemen. Race 10, maandag 4 februari: 1 Hoondert 's-Heerenhoek; 2 Pan nenkoekhuisje Dishoek; 3 Pon zerally uit Alblasserdam; 4 Tech nomarine technologies; 5 Wil lem van Staveren Automobie len; 6 Van Gilst Kevers/Hogeweg racing; 7 Colombus/Hans Ver kerk Keukens. Algemeen klasse ment na 10 races: 1 Willem van Staveren Automobielen 140 punten; 2 Hoondert 's-Heeren hoek 140 punten; 3 Pannenkoek huisje Dishoek 136 punten; 4 Technomarine technologies 110 punten; 5 Van Gilst Kevers/Ho geweg racing 82 punten; 6 Co lombus/Hans Verkerk Keukens 68 punten; 7 Ponzerally Alblas serdam 44 punten. In het kleine café, gelegen aan het Beursplein, hadden de eigenaars het er prima naar hun zin. Alleen misten zij ruimte. Na zes jaar deed de mogelijkheid zich voor om te verhuizen naar een grotere locatie een kans die zij met beide handen aangrepen. Onlangs openden broer en zus Cristel en Geert Meijering hun zaak aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Een nieuwe start, café werd eetcafé, maar de naam Michieltje verhuisde mee. Op dit moment zijn er dus twee Michieltjes in Vlissingen. De kleine bekende en een grote broer aan de Nieuwendijk. „Het oude café blijft vooralsnog op gezette tijden geopend, tot we een geschikte koper hebben gevonden", legt Meijering uit. „Vaste klanten kunnen dus ge leidelijk aan de overgang naar de nieuwe zaak wennen." Op de nieuwe locatie willen de on dernemers zich meer gaan toe leggen op het eetgedeelte. „Met alleen een bar in de vori ge zaak was het toch behelpen zeker als je behalve dranken ook eten wilt serveren. Het pand waar voorheen 'Scaldis' in huisde biedt die mogelijk heid. „We hebben van het Beursplein een vaste klanten kring en die vinden dit gewel dig", zegt Meijering. „We heb ben een poolbiljart, maar lekker rustig aan tafel een krantje le zen kan natuurlijk ook. We wil den meer kunnen bieden en daar hebben we nu de ruimte voor". Samen met zwager Ro nald van Gemst, de bedrijfslei der, houden zij hun oude for mule aan voor lunch en diner. 'Simpel, eerlijk en lekker', om schrijven de ondernemers het eten dat geserveerd wordt. Me ijering: „We werken alleen met goede en verse producten. Het mag dan een simpele keuken zijn, de kwaliteit ervan is wel belangrijk". Met belegde broodjes, uitsmij ters en pannenkoeken willen ze aangeven een laagdrempelige zaak te zijn die voor iedereen toegankelijk is. Ook wat de mu ziek betreft die varieert van rock, blues, tot top veertig geldt: het moet voor iedereen gezellig zijn en wel verstaanbaar, een gekke avond daar gelaten. Heel bij zonder is het feit dat het pand al meer dan een eeuw horeca- bestemming heeft en om die reden hebben de eigenaars fo- Cristel en Geert Meijering vormen samen met Ronald van Gemst de crew van Michieltje. foto: Jaap Wolterbeek to's van toen in de zaak han gen. „Verder zijn we bezig met hotelkamers op de bovenver dieping", vertelt Meijering. Het gaat om zes a acht tweeper soonskamers die hopelijk voor de zomer nog klaar zijn". Is er nog meer? „Ja, eigenlijk wel", zegt eigenaar Geert. „We schenken namelijk voor twaalf uur 's ochtends geen alcohol. Vroeger waren we om tien uur al open en zat de zaak al vol met 'vroege vogels' die aan een biertje zaten. Niks mis mee natuurlijk maar we willen voor iedereen open zijn. Dus ook voor diegenen die het 's ochtends bij een kopje koffie met gebak willen houden." En zo-dra de eerste zonnestralen Vlissingen beroeren is het goed vertoeven op het terras van 'grote' Michieltje. Eetcafé Michieltje is 7 dagen per week geopend van 11 uur tot 2 uur 's nachts. i Initiatiefneemster Bo de Jong heeft iets met Zuid-Amerika en speciaal met Argentinië. Met het koningshuis veel minder maar toch kwam daar de aanleiding vandaan; het huwelijk van Maxi ma en Willem-Alexander. „Ik merkte dat er weliswaar ineens veel aandacht was voor Argenti nië, maar wel heel beperkt. Alsof alle Argentijnse meisjes er uit zien als Maxima en er buiten Bu enos Aires geen mensen wo nen", legt De Jong uit. „In Ca fayate in het Andesgebergte, was ik eerder geweest en toen al viel het me op hoe weinig be wust men zich was van de eigen indianencultuur. Het beeld wordt bepaald door Walt Disney, Bar bies en McDonald's en dat zie je helaas heel erg terug in sommi ge tekeningen. Aan de andere kant hebben Nederlandse kinde ren ook een vertekend beeld. In dianen zien er altijd uit zoals in de film. Maar dat zijn indianen uit Noord-Amerika die tegen woordig ook niet meer elke dag met een verenhoofdtooi lopen." Wil zo'n uitwisseling slagen dan moet er wel een gemeen schappelijke noemer zijn. Die vond Bo de Jong in sprookjes. Het Europese sprookje van De kleine zeemeermin en De bloem van Irupé, dat samenge steld is uit twee indianenverha len uit Argentinië. In het laatste verhaal offert een vader zich op voor het geluk van zijn dochter en waar hebben we dat meer gehoord? Al is de prijs die de vader van Moroti betaalt on eindig veel groter. „Er zijn veel overeenkomsten: de liefde; le ven onder en boven water en goed en kwaad. Maar het be langrijkste vond ik het creatief Onderwaterkastelen in 't Spui. Foto: Jaap Wolterbeek vertalen van deze werelden", vertelt De Jong. „En dan zie je hoe de stereotiepen er ingeslo pen zijn. De zeemeermin is blond, de boze heks heeft zwart haar en een indiaan lijkt altijd op Winnetou. Ook het materi aal zorgde soms voor onver wachte momenten. Als je in Cafayate water op de grond plenst dan heb je klei, maar de kinderen hadden er nog nooit mee gewerkt. Lino's hadden ze al helemaal nooit gemaakt en daar bleken heel verrassende dingen te gebeuren. Ik ben niet zo naïef om te denken dat met dit project alle culturele ver schillen en vooroordelen de wereld uit zijn, maar als er maar een klein beetje verschui ving komt in die koppies dan is dat toch een begin". Twee scholen in Cafayate en leerlingen van Kunsteducatie Vlissingen en obs 't Klinket in Koudekerke deden maar wat graag mee met het project. Dat de tentoonstelling een feit is en dat er een boekje is ver schenen met informatie, veel foto's, de sprookjes én een voorwoord van Wim Hofman was minder vanzelfsprekend. „Daar moet je sponsors voor zoeken en dat is een moeilijke klus hoor", verzucht De Jong. „ledereen vond het een prima idee, maar geld was een ander verhaal. Gelukkig vond Save the Children zowel het idee als de realisatie de moeite waard en kon ik mijn gang gaan. Ik zou er graag een vervolg aan geven, maar ik vrees dat het niet zo makkelijk meer is om in Argentinië iets te starten dat niet specifiek op de economi sche toestand gericht is. Ter wijl verf, potloden en ander materiaal net zo welkom zou zijn in Cafayate. Vooral voor de Argentijnse kinderen is het een droom dat hun werk in Neder land te zien is en verkocht kan worden". Die verkoop loopt nog niet erg storm, maar het boekje, waar ook nog les ideeën in staan, wordt wel goed verkocht. Het is in een kleine oplage uitgegeven, dus haast is geboden om het voor 6,50 in de boekhandel van 't Spui aan te schaffen. Vinkenbal De Goudvinken houden een groot bal. Zaterdag 23 februari wordt er, muzikaal begeleid door het Belgische Frankie's Combo, gedanst in Ontmoetingscentrum Dauwen daele (ingang achterzijde) te Middelburg. De zaal is open om 20 uur en de entree be draagt 5 euro. Wijkinformatiepunt Burge meester A. Dok-van Weel en wijkwethouder L.C. Poppe-de Looff openen woensdag 20 fe bruari om 16 uur het nieuwe Wijk Informatie Punt (WIP). Dit informatiepunt, aan de Blikken- burg 13 te Vlissingen, is het thuis voor medewerkers van de stichting Stadstoezicht en het wijkteam Noord van de po litie. Ook buurtcomité Bossen- burgh en het project Buurtpre ventie maken gebruik van de voorzieningen aan de Blikken- burg. Tiroler klanken Het Juliana Blaasorkest uit Middelburg presenteert woensdag 27 fe bruari een Tiroler muziek avond in Bachten Reede. De zaal aan de Vredehoflaan 42 in Vlissingen is open om 19 uur, het concert begint om 19.30 uur en de entree bedraagt 1,60 euro. Bij deze entreeprijs zijn koffie of thee en een hapje in begrepen. Politiek debat Het Platform voor Uitkeringsgerechtigden en Ouderen, PUGO, houdt woens dag 27 februari een politiek de bat over het toekomstig sociaal beleid van de gemeente Vlissin gen. Dit debat wordt gehouden met het oog op de gemeente raadsverkiezingen van 6 maart. De lijsttrekkers van de politieke partijen zijn bij dit debat aanwe zig en nemen plaats in het poli tiek forum. Het debat is van 13.30 uur tot 16 uur in het Ar senaaltheater te Vlissingen. Politiebureau Vlissingen De ingang van het politiebu reau Vlissingen is verplaatst naar de Breestraat, aan de zij kant van het bureau. De ingang aan de Molenstraat is hiermee vervallen, alleen als invaliden ingang is hij nog in gebruik. Allergologisch spreekuur De stichting Voedselallergie Zeeland houdt maandag 11 maart een contact- en informa tieavond. Allergoloog Irene Licht legt deze avond uit, wan neer het bij voedselallergie zin vol is een verwijzing naar een allergoloog te vragen. Er is vol op gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond is in de vergaderzaal bij peuterspeel zaal 't Speeltreintje, Benelux- laan 16 te Middelburg. Deze avond begint om 20 uur, de en treeprijs voor leden bedraagt 1,50 euro en voor niet-leden 2,50 euro. Aanmelden is nood zakelijk en kan via 0118- 642799. Bedrijfsovername Het Zeeuws Agrarisch Jongeren- kontact houdt donderdag 28 fe bruari om 20 uur een thema avond over bedrijfsovername. Deze avond is donderdag 28 februari vanaf 20 uur in De Vroone, CD Vereekestraat 74 te Kapelle. Tijdens deze avond komen allerlei, met name, fi nanciële aspecten van een be drijfsovername aan bod. De zaal gaat open om 19.45 uur en de toegang is gratis. Aanschaf computer In De Drvkkery aan de Markt te Mid delburg wordt donderdag 21 februari voorlichting gegeven aan hen die een computer aan willen schaffen. Tussen 14 en 15 uur kan men, op afspraak, terecht bij computerdeskundi ge Colette Glaser. Meer infor matie bij de balie van de Drvk kery of via 0118-886886 Technobus Donderdag 7 maart komt de technobus naar Biggekerke. De Stichting Wel zijn Ouderen houdt, naar aan leiding hiervan, die middag van af 14 uur een bijeenkomst vooi ouderen in het dorpshuis. De heer Kuijpers van SWO Platte land Walcheren houdt daar een inleiding over veiligheid in huis en handige hulpmiddelen daar bij. Ook is de technobus te be zoeken, waarin allerhande voorbeelden te zien zijn van za ken die het leven kunnen ver aangenamen. De bijeenkomst duurt ongeveer twee uur. Voor alle bezoekers is er gratis kof fie of thee. Bolwerk bingo In het Bol werk, bij het winkelcentrum Papegaaienburg te Vlissingen, is donderdag 21 februari eer. Bingo. Er zijn mooie prijzen te winnen en de toegang is gratis. De bingo begint om 20 uur. Leger des Heils Van 25 fe bruari tot en met 2 maart houdt het Leger des Heils zijn jaarlijk se landelijke actie. In deze pe riode wordt via een nationale mailing geld ingezameld voor de welzijns- en gezondheids zorg van het Leger des Heils. Deze zorg is speciaal gericht op mensen die er helemaal al leen voor staan: van vereen zaamde ouderen tot dak- en thuislozen. Bevolkingsonderzoek Bevolking: borstkank start in Middelburg voor alle vrouwen van 50 tot 75 jaar het bevolkingsonderzoek borstkan ker. Alle vrouwen in deze leef tijd uit de gemeente Middel burg ontvangen een schriftelij ke uitnodiging voor dit onder zoek. De bus waarin dit onder zoek plaats vindt staat gepar keerd op de parkeerplaats van het Medisch Centrum Middel burg. Vrouwen uit de gemeen te Veere kunnen vanaf mei een uitnodiging verwachten. Voor algemene vragen over dit on derzoek kunnen vrouwen bel len met de gezondheidswijzer van de GGD Zeeland op 0113- 249349. Informatie Offerfeest In wijkcentrum Het Palet aan de Willem Roelofszlaan 2 te Vliss ingen is zaterdag 23 februari een voorlichtingsavond over het islamitisch Offerfeest. Tij dens deze avond wordt uitleg gegeven over het 'ld al-Kabir' of 'Kurban Bayrami', het fees) dat door alle moslims over de hele wereld gevierd wordt en waarbij herdacht wordt dal Abraham zijn zoon moest offe ren aan god. De aartsengel Ga- briël stuurde toen een schaap, dat Abraham in plaats van zijn zoon kon offeren. De avond be gint om 19.30 uur, de ingang van Het Palet is aan de Irislaan en de toegang is gratis. CDA in Veere Het CDA Vee- re bezoekt de komende dagen alle dorpskernen binnen de ge meente. In Vrouwenpolder is het CDA woensdag van 20 tot 21.30 uur aanwezig in de Gere formeerde kerk aan de Fori den Haakweg. In Koudekerke staat het bezoek gepland voor donderdag 21 februari van 20 tot 21.30 uur in het bijgebouw van de gereformeerde kerk en als laatste komt het CDA langs in het Dorpscentrum van Big gekerke op vrijdag 22 februari tussen 16.30 en 18 uur. (advertorial) ADVERTORIAL Om- of bijscholing via Centrum Vakopleiding biedt Tiest Rombouts. Voor de sector Metaal heeft hij de opleiding "Lassen" gevolgd, welke bestaat uit vijf onderdelen. Tiest: "Via het GAK ben ik terecht gekomen bij Centrum Vakopleiding. Dertien jaar lang heb ik in de lederwaren gezeten, maar vanwege de vooruitzichten heb ik in 1999 herscholing aange vraagd. Dit naar aanleiding van de vraag van een kennis, die vroeg of ik geïnteresseerd was om bij hem te komen werken. Mijn huidige werk gever, Weldax in Hoeven, heeft destijds samen met het GAK en het reïntegratiebedrijf een plan van aanpak opgesteld. In dit plan stond bijvoor beeld beschreven welke diploma's ik nodig had Mr. FJ Haarmanweg 32 in Terneuzen Kleverskerkseweg 17 in Middelburg www.centrumvakopleidingzwn.info om bij Weldax aan de slag te gaan. Het reïntegratiebedrijf bracht mij in contact met Centrum Vakopleiding. Hier heb ik de opleiding "Lassen" gevolgd, waan/oor ik vijf certificaten kon halen o.a. lassen BMBE MIG/MAG, TIG en autogeen. De opleiding "Lassen" duurde zes maanden. Vijf dagen per week ging ik naar school. De lesmethode is mij zeer goed bevallen doordat deze zeer praktijkgericht is en perfect aansluit op mijn huidige werkomgeving. De werkplaatsen zijn voorzien van moderne apparatuur. Je krijgt individuele begeleiding door praktijkopleiders, die continu kunnen anticiperen op de werkzaamheden waarmee je op dat moment bezig bent. Ik kon in mijn eigen tempo de opleiding voltooien. De opdrachten die in het gehele traject gemaakt werden, telden mee voor de eindbeoordeling. Om wer kelijk bij Weldax te kunnen gaan werken was het noodzakelijk om een VCA veiligheidscertificaat te halen. Deze specifieke vraag kon door Centrum Vakopleiding ook ingevuld worden. Zodoende heb ik een maximale kans gekregen om mij bij Weldax verder te ontplooien". Opleiding afgerond en dan? "Tijdens mijn opleiding bij Centrum Vakopleiding, had ik natuurlijk al contact met mijn huidige werkgever. Op de dag dat mijn diploma werd uitgereikt, kreeg ik bij Weldax gelijk een vaste aanstelling. Ik werk daar nu al sinds mei 2000 met veel plezier"! op 25 februari in Terneuzen en op 26 februari in Middelburg van 10 tot 15 uur v 9

de Faam | 2002 | | pagina 21