Toon's rijwielshop breidt uit Cheetah's Diner: wereldkeuken in Westkapelle Senso biedt duidelijk beeld in mannenmode Gevonden: kantoorstickers Don Risicobeheer is verhuisd Linedance in Piccard Sarah met oorkonde Ruimtelijk interieur advies Reizen zonder zorgen met Delsey Inbouwstoomoven van Siemens Na twintig jaar was Toon's rijwielshop in het winkelcentrum Papegaaienburg in Vlissin gen aan uitbreiding toe. De voormalige ruimte van de RABO-bank is bij de zaak getrokken. Nu is er een ruime winkel waar de kleuren geel, rood en blauw van de verkoop-organisatie "Bi- ke-totaal", waarbij het bedrijf is aangesloten, de boventoon voeren. Er is ook een uitgebreide collectie van rijwielen van de zogenaamde A- merken, fietskleding, accesoires en onderdelen. Tussen de winkel en de werkplaats is een wand van glas aangebracht. De werkplaats hoort er duidelijk bij. Maxima Na 13 jaar vonden Peter en Angelika Pepermans het welle tjes. Ze wilden weer plezier krijgen in hun vak. Of zoals Peter het verwoordt: "ik wil van mijn vak weer mijn hobby maken." Om dat te verwezenlijken hebben ze het roer 180 graden omge gooid. Beiden hadden ze wel wat ideetjes in hun hoofd, en na een maandenlange ver bouwing en veel ge zoek naar geschikte leveranciers is het nu dan eindelijk zover. Op 1 februari ging Chee tah's Diner Braai of ficieel open. Scharrelvlees In Middelburg opende Maurice Schellekens zijn Senso aan de Lange Delft. New for men, stond er in de openingsadvertentie. Dat gaat zeker op voor Senso, maar voor Schellekens is de man nenkleding allerminst nieuw. Casual In de periode van 8 tot en met 15 februari werden de vol gende voorwerpen aangegeven bij de Regiopolitie Zeeland: schakelarmband, tijdschrift, bouwketting, spaarpot, snoep, herenhorloge, kantoorstickers, herenhandschoen, haarclips, fietsen, damesring, damesschoen, balpen, oorbel, sleutels, tassen. Personen die goederen als vermist hebben opgege ven hoeven niet te reageren. Zij krijgen automatisch bericht. Nadere informatie is verkrijgbaar op de Walcherse politiebu reaus. FAAM/VLISSINGER 13 Na 50 jaar gevestigd te zijn aan de Kromme Weele in Middel burg, is Don Risicobeheer per 25 februari 2002 verhuisd naar de Stationsstraat 2-4 in Middelburg. In het pand aan de Kromme Weele groeide het assurantiekantoor volledig uit z'n jasje. Het voormalige bankgebouw naast de provinciale bibliotheek telt 3 verdiepingen en heeft voldoende ruimte voor de 14 medewer kers. Vanuit deze nieuwe locatie (met meerdere spreekkamers en praktisch ingerichte werkruimtes) kunnen de cliënten nog beter worden geadviseerd. Ook de bereikbaarheid is met de verhuizing een stuk verbeterd. Met een parkeergarage in de buurt, is de locatie aan de Stationsstraat met de auto goed te bereiken en ook voor diegene die met openbaar vervoer komen is een bezoek aan Don Risicobeheer veel gemakkelijker. Aan de dienstverlening verandert natuurlijk niets. Don Risicobe heer is adviseur voor ZLM-verzekeringen en daarnaast kunt u er terecht voor advies over pensioenen, hypotheken, particuliere en zakelijke verzekeringen. Het nieuwe adres van Don Risicobe heer is Stationsstraat 2-4, 4331 JB in Middelburg. Het telefoon nummer blijft hetzelfde: 0118 - 615151. De openingstijden zijn van 8.30 uur tot 17.00 uur. Dat je prima kunt eten in Westernstijl bij Hotel Restaurant Café Piccard te Vlissingen is bekend. Maar dat je ook kennis kunt ma ken met Westerndans is nieuw. In samenwerking met 'Country Linedancers Middelburg' en de 'Country Coastline Dancers' worden er in februari en maart vrije dansmiddagen gehouden. Eters, maar ook andere belangstellenden kunnen kennismaken met linedance. Wie zelf de stappen wil leren is op de vrije dans middagen van harte welkom. De eerste is op zondagmiddag 24 februari van 13.30 tot 17 uur, de Country Line Dancers Middel burg zijn deze middag aanwezig om liefhebbers de kunst van deze populaire westerndans bij te brengen. De tweede vrije dansmiddag is op 24 maart dan leveren de Country Coastline Dancers een bijdrage. Het adres van HRC Piccard is Badhuis straat 178 Vlissingen. VITA event, fun entertainment verzorgt evenementen, perso neelsfeesten en teambuildingsactiviteiten voor bedrijven door geheel Nederland. Verder verhuurt VITA allerhande sport- en spelmateriaal. Naast de verhuur van diverse springkussens, zes kampmateriaal en bijvoorbeeld een rodeostier verhuren zij ook diverse decors voor themafeesten. Dit kan voor een café zijn, maar ook voor de aankleding van grotere zalen. Speciaal vooor een Sarah/Abraham, kinder, famielie of personeelsfeest heeft VITA nu een aantal pakketten samengesteld. Het Sarah/Abra ham pakket bevat een 2,5 meter hoge Sarah/Abraham, een met karamel en walnoten gevulde amandelkoek, een fles wijn met passend log en een stenen beeldje met oorkonde. Het kinder feestpakket bestaat uit een spirngkussen, snoeptaart, grabbel ton, stokvangspel, bibberspiraal en kleefclown. In het familie- of personeelsfeestpakket zit een stokvangspel, bibberspiraal, spij kers slaan, kop van Jut, en bierfietsen. De prijzen zijn resp. 89, 99 en 199 euro, pakketten dienen minimaal 1 week van te voren te worden gereserveerd. Meer info: Patrick Gabriëlse, tel. 0118- 635443 of www.vitaevent.nl. Soms heb je een vakvrouw nodig. Voor hen die een moeilijk in te delen ruimte toch willen benutten, of voor hen die hun bedrijf een onderscheidende uitstraling willen geven biedt het advies bureau voor binnenhuisarchitectuur Ria Lievense-Lankhaar zijn diensten aan. Het bureau biedt ook begeleiding bij aankoop en een second opinion bij het beoordelen van een indelingsplan in de ontwerpfase. Hiermee kunnen onvoorziene en onwelkome kosten door miskopen voorkomen worden. Ria Lievense-Lank haar adviseert over indeling, looproutes, ruimtebeleving, meu belopstellingen, kookplaatsen en scheidingswanden en kleurge bruik en verlichting. Het bureau voor binnenhuisarchitectuur Ria Lievense-Lankhaar is gevestigd aan de Noordsingel 34 te Middelburg, telefonisch is het bureau bereikbaar op 0118- 642988 en via e-mail op lievense@wishmail.net. Na de grootste koffer ter wereld, met een inhoud van 115 liter, brengt Delsey nu de best manoeuvreerbare hardschalige Trolley koffer op de markt, voor nog meer onbezorgd reizen. Deze koffer houdt de haastige reiziger zonder moeite bij in de race tegen de klok, dankzij de vier zwenkwielen (360 graden draai baar). Voor, achter of naast de reiziger: de koffer rolt overal soe pel mee. Dank zij de inhoud van 80 of 100 liter hoeft er niet meer getwijfeld te worden wat er mee gaat: alles gaat mee. De vier sloten, twee met sleutel en twee met cijfercombinatie, waarborgen een optimale veiligheid. De pakbanden en het kos- tuumtas-systeem completeren het geheel. De koffer is leverbaar voor ongeveer 200 euro. Gerechten zijn snel en gezond te bereiden met de inbouw stoomoven van Siemens. Deze bijzonder milde manier van be reiding zorgt er voor dat de natuurlijke smaak behouden blijft. Het in vet bereiden van etenswaren is overbodig en groenten en aardappelen verliezen nauwelijks kleur, vitamines of minera len. De nieuwe stoomoven is uitgevoerd in geborsteld roestvrij staal en de 'profi-greep' onderstreept het strakke en tijdloze de sign. De bediening van de stoomoven is eenvoudig: de sensor- tiptoetsen en daarbij behorende symbolen voor de program ma's: ontdooien, verwarmen en koken met stoom wijzen de ge bruiker duidelijk de weg. Het opwarmen van maaltijden is heel eenvoudig en de gerechten behouden hun oorspronkelijke smaak zonder uit te drogen. De stoomoven van Siemens regelt de temperatuur en watertoevoer elektronisch en beschikt te vens over een voorprogrammering (60 minuten) en een kinder beveiliging. Bij een gecontroleerde temperatuur van 100 graden kan er ook niets meer aanbranden. De adviesprijs voor de stoomoven is voor een inbouwuitvoering 1199 euro. De eigenaar, Toon Thomas, is apetrots op zijn nieuwe zaak. Ook al omdat hij de verbou wing voor het grootste deel zelf heeft gedaan. Zeven weken van keihard wer ken heeft het gekost, maar het resultaat is iets om trots op te zijn. Carin, zijn vrouw, heeft haar steentje bijgedragen, net als de drie mannen van de werkplaats. Zijn dochter is nog bezig met het laatste schilder werk. "Wij vormen een team", vertelt Toon, "dat is belang rijk, want in m'n eentje kan ik het niet. Vooral Carin heeft mij altijd enorm gesteund en mee geholpen de zaak te runnen en uit te breiden". "De fiets heeft een enorme ontwikkeling doorgemaakt", vervolgt hij zijn verhaal, "we hebben natuurlijk gewone fiet sen, maar klanten vragen ook vaak naar een rijwiel met meer mogelijkheden, zoals met versnellingen en vering. Veel mensen gebruiken de fiets voor andere dingen dan kinderen naar school brengen en boodschappen doen. Trek tochten maken bijvoorbeeld, onder moeilijke omstandighe den, zoals in de bergen. Dan kun je niet zonder versnellin gen. Daarom besteden we veel tijd aan een verkoopge sprek, om erachter te komen wat de klant wil met zijn fiets. Een fiets moet passen". Hij laat de GIANT-Expedition zien. Op zo'n fiets is een klant door heel Amerika getrokken. Ver der zijn er de merken Batavus, Gazelle en Koga Miyata. Ook mountainbikes en racefietsen horen tot het assortiment. Een Woensdag 20 februari 2002 aardigheid is wel de oranje oma-fiets "Maxima". Twee van de drie monteurs in de werkplaats zijn volledig ge diplomeerd. De derde hoopt dit jaar zijn diploma te halen. De mannen dragen dezelfde kleding. De werkplaats is uitgerust met fietsenliften op perslucht en op de vloer liggen tegels van gemalen en hergebruikte telefoonkabels, vochtdicht, dus milieubeschermend. De inrichting toont, dat er zorg aan is besteed om de kwali teit van de producten te waarborgen. Het zit wel goed met de rijwielshop van Toon en Carin. door Jerry Esajas Als je er binnen stapt, weet je al meteen waar Peter en An gelika hun inspiratie hebben opgedaan. Een groot beeld van een Cheetah verwelkomt je. Het gehele restaurant is in gericht met Afrikaanse kunst en een levensgrote tekening met daarop een Afrikaans ta fereel siert de wand. Mooie warme kleuren maken dat je al snel in de juiste stemming komt. De gehele ruimte ademt sfeer. En daarmee heb je al gelijk de helft van een ge slaagd avondje uit te pakken. De inspiratie hebben ze opge daan tijdens hun vakanties naar Zuid-Afrika. Veel van de kunst aan de muur en de beel den in het restaurant hebben ze zelf meegenomen. Peter: „Dat heeft ons heel wat moei te gekost voordat we ze mee aan boord konden nemen, we overschreden toch al snel de tien kilo die je normaal extra mee mag nemen." Ook uit Zuid-Afrika komt het begrip braai, te vergelijken met wat wij barbecue noemen. Angeli ka: „Dat is daar heel gebruike lijk, veel Zuid-Afrikanen doen dat regelmatig. Houtskool aan, vlees erop en je hebt een ge slaagde avond." Het idee om zoiets ook in het restaurant te doen bleef bij Peter in zijn ach terhoofd zitten. De manier waarop ontdekte hij toen hij aan het toeren was op de mo tor met een stel vrienden in België. „We stopten bij een restaurantje om wat te gaan eten. Binnen bleek dat ze wel een heel originele manier had den om te koken. De eigenaar zette een barbecue op tafel en zo konden we binnen barbe cuen." Dat idee is blijven han gen en inmiddels uitgewerkt. Er zijn een aantal tafeltjes ge schikt gemaakt om te braaien. Zo is er in het midden van de tafel een opening gemaakt waar de houtskool in komt en zijn er afzuigkappen boven de tafels gemonteerd, zodat de gasten geen last hebben van de rook. Voor 22,50 kun je onbeperkt eten. „We beginnen dan met soep vooraf, zodat de houts kool de tijd heeft om heet te worden", legt Peter uit. „Daar na heeft de gast de keus uit vlees of vis, worden er diverse sausjes en gekruide frietjes geserveerd en kan men een keuze maken uit de salades van de saladbar." Daarnaast kan er natuurlijk ook a la carte gegeten worden. „Ik noem de Afrikaanse beelden en dieren vormen het decor, eerlijk scharrelvlees en Max Havelaar bier het menu. foto: Jaap Wolter beek manier van koken fusion", vertelt een enthousiaste Peter, "dat houdt in dat wij streek producten combineren met kruiden, of garen in wijnen uit diverse landen. Een beetje een wereldkeuken." Nog een bijzonderheid is dat al het vlees dat wordt gebruikt 100% scharrelvlees is. En daarmee maken Peter en An gelika het zichzelf niet gemak kelijk. Peter: „Scharrelvlees wordt eigenlijk alleen maar geleverd aan slagers, en niet zo zeer aan restaurants. Het is niet leverbaar in porties, dus moet ik het vlees zelf uitbenen en er porties van maken. Maar ik heb ervaring met het uitbe nen dus dat zal geen pro bleem zijn." En naast scharrel vlees serveren Peter en Ange lika ook bijzondere drankjes, zoals bijvoorbeeld Mongozo bier. Dat is Afrikaans bier dat ondersteund wordt door Max Havelaar. Angelika: „Het past helemaal bij onze filosofie: wij serveren een biertje uit de re gio, en helpen tevens arme boeren zodat zij een goede prijs krijgen voor hun pro duct." Het zoeken naar streek producten is overigens nog niet afgelopen, maar helaas zijn deze producten maar al te vaak moeilijk te vinden. „We moeten onze weg daar nog in vinden, maar dat zal ongetwij feld goed komen", zeggen ze beiden vol vertrouwen. Het begin is er in ieder geval. Sfeer, originaliteit, een goede keuken en twee enthousiaste ondernemers met oog voor het milieu en de medemens. Dat moet toch haast een suc cesformule opleveren. Chee tah's Diner Braai: Zuidstraat 130 te Westkapelle. Tel. 0118- 571753. De vakjes met een sterretje vormen de oplossing van de puzzel. U moet ze alleen nog wel in de goede volgorde zetten. Deze week heeft het woord te maken met de Olympische Spelen. Horizontaal: 1 zoogdier, haargroei. 2 glansverf, uitroep, tweetal. 3 melkklier, lol. 4 mis voor de overledene. 5 voorzetsel, bijbelse stad. 6 Spaanse landvoogd, ongebleekt. 7 voorzetsel, rondhout. 8 vrou welijke soeverein. 9 knap, grondsoort. 10 lidwoord, vreemde munt, Spaanse uitroep. 11 kerkgebruik, legeronderdeel. Verticaal: 1 planeet, altijd. 2 streling, echtgenoot, uitroep. 3 putemmertje, doopbekken. 5 kanttekening. 5 muzieknoot, rund. 6 staatsgreep, rivier in Duitsland. 7 kledingstuk, landbouwwerktuig. 8 onenig heid. 9 levenslucht, edelgas. 10. Verenwisseling, deel van een etmaal, bijbelse naam. 11 bloedgever, strijdmacht. Stuur uw oplossing vöör donderdag 28 februari naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 6 maart be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van 6 febru ari luidt: 'Feestneus'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar E. van Leeuwen uit Middelburg. al. Al erkent ook Schellekens dat het een moeilijk vertaal baar begrip blijft. „Als je casual ziet als vrij- etijdskleding moet je wel we ten wie het zegt", legt hij uit. „Wie de hele week in een pak loopt, heeft een ander idee over casual dan iemand die voor zijn werk een overall aan heeft. Dat zijn twee uitersten met allemaal varianten ertus sen. Doordat mijn basismerken el kaar niet bijten, maar meer nog elkaar versterken valt er voor iedereen veel te combi neren. Trouwens mode voor mannen wil niet zeggen dat ik niet ook graag vrouwen in de zaak heb. Want die zijn, zeker in de besluitvorming vaak heel belangrijk. Leeftijd is dat veel minder want je hoeft aan iemands kleding niet zijn leef tijd af te zien. Niet iedereen pakt een lichtblauwe broek, maar kan weer wel een T-shirt van een bepaald merk mooi vinden. Het gaat erom dat het goed voelt en daar komt Senso weer om de hoek. De primeur en de grootste verrassing is dat ik waarschijnlijk de eerste ben die van deze vier merken al de nieuwe collectie heb hangen. Andere zaken hebben nog kleding van 2001 en een staartje uitverkoop, maar ik ben blanco gestart. Dat ver rassingseffect wil ik graag houden. Wie na een bezoek twee weken later terugkomt, moet niet het gevoel hebben dat-ie alles al eerder heeft ge zien. We leven tenslotte in een snelle wereld en daar doet de kleding en dus Senso ook aan mee. Graag zelfs!" De afgelopen vier jaar heeft hij als bedrijfsleider voor Hoe zo? gewerkt. De inkoop werd echter te in tensief omdat Hoezo? (en Esp rit dat onder dezelfde eigenaar valt) zich voornamelijk richt op modebewuste vrouwen. Schellekens was zéker niet overbodig maar koos er, in goed overleg, voor om Senso te beginnen. Het Italiaanse woord voor 'gevoel', waarbij wat Schellekens betreft ook het goede gevoel mag horen waarmee de Hoezo?wegen zich scheidden. „Anders had ik nooit Senso kunnen begin nen met vier uitgesproken topmerken als Matinique, Esp- ritMen, Cottonfield en Mexx- Men", zegt hij. „Groot voor deel is dat ik bijna al mijn klanten weer terugzie hier; ze kennen mij en ze weten wat ze kunnen verdachten. Met deze vier merken, die ieder weer hun eigen sfeer hebben, zit ik goed. Je kunt wel van twintig merken kleding in huis heb ben, maar dan wordt het wel erg rommelig. Een duidelijk beeld is ook voor de klant het meest prettige. Dat was mijn uitgangspunt en dat is ge lukt." De kleding van Senso is dui delijk niet klassiek maar casu- Maurice Schellekens: „Een duidelijk beeld is ook voor de klant het meest prettige." foto: Jaap Wolterbeek.

de Faam | 2002 | | pagina 13