I N E C I T Y CHUTTERSHOF EST dé uitgaanskrant A Beautiful Mind Lunch Soiree met Annie M.G. Voorjaarstournee Zeeuws Orkest Hobo en sax samen in koffieconcert Airsculptors lanceert tweede cd voor midden-zeeland Verwacht: F I L M W E E K A BEAUTIFUL MIND KATE LEOPOLD THE ONE 0 MONSTERS EN CO MON3TEHS II CO (Originele versie) SPY GAMES 0 VANILLA SKY OCEAN'S ELEVEN LORD OF THE RINGS HARRY POTTER MINOES SNEAK PREVIEW 0 F I L M W E E K ABEL LE FABULEUX DESTIN D'AMELIE POULIN THE DEEP END TRAINSPOTTING THERE IS ONLY ONE JIMMY GRIMBLE L M W E E K ITALIAN FOT BEGINNERS J VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 21 februari t/m woensdag 27 februari premiere (Nederlandse versie) Q) (Nederlandse versie) MIDDELBURG GOES A beautiful mind is een menselijk drama, geïnspireerd op het leven van Nobelprijs winnaar John Forbes Nash junior. John Forbes heeft het allemaal meegemaakt. -Black rock down -Ali -Crossroads Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. In Dorpshuis De Pompweie te Kortgene staat vrijdag 1 maart het stuk 'Lunch Soiree met An nie M.G.' op de planken. Het stuk wordt ge bracht door Carol van Herwijnen en zijn gezel schap. De première van het stuk was vorig na jaar in de Rotonde van de Amsterdamse Stads schouwburg en ontving lovende recensies. Het Zeeuws Orkest gaat binnenkort met de Voorjaarsserie door de provincie op tour nee. De tournee wordt vergezeld van een bijzondere gast: de slagwerker Arnold Marinis- sen. Op 7, 8 en 9 maart speelt het orkest respec tievelijk in Middelburg, Terneuzen en Goes. Voor het eerst zal het Zeeuws Orkest spelen in het nieuwe Scheldetheater in Terneuzen. Prijs -> Cineconcert bij Cine City Pop in The Duke Spirit Party te Goes Tango-avonden Schuttershof Mosselrock Live Demopresentatie Line-dace bij Cue Action Erotica 'het verlangen' Woensdag 20 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag •16.15 19.00 22.00 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 15.30 19.00 22.00 uur over het leven van Nobelprijs-winnaar John Nash junior Donderdag, maandag en dinsdag 16.15 19.00 21.45 uur Vrijdag en zondag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Woensdag 16.15 21.45 uur romantische komedie met Meg Ryan en Hugh Jackman Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 19.00 21.45 uur Vrijdag en zondag 13.00 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.00 19.00 21.45 24.00 uur een actiefilm vol innoverende special effects en stunts Dagelijks 13.45 16.15 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur een meisje komt de monsterwereld binnen, ze moeten de indringer te pakken krijgen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur Robert Redford zal de stunt van zijn leven moeten uithalen om zijn pupil (Brad Pitt) van de ondergang te redden Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.30 uur thriller met Tom Cruise, Penelope Cruz en Cameron Diaz Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.30 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur actie/komedie met onder andere George Clooney, Brad Pitt en Julia Ro berts Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 15.00 18.30 22.00 uur Zondag 15.00 20.00 uur verfilming van het onverwoestbare fantasy-boek van JTR. Tolkien Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.00 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Zwèinstein school voor hekserij Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.30 16.15 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een katte zijn geweest Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 20.00 uur Moviezone: over de contactgestoorde dertiger Abel Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Woensdag 20.00 uur de leukste en meest geliefde 'feelgood' movie van 2001 Vrijdag.» 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 20.00 uur spannende thriller over een moeder die de misdaden van haar zoon wil verbergen Maandag 20.00 uur geestige en flitsende verfilming van het boek van Irvin Welsch Woensdag 14.00 uur jongetje droomt ervan stervoetballer te worden. Soms komen dromen uit.... Donderdag en vrijdag 20.30 uur dogma-film en winnaar van de Grote Juryprijs in Berlijn BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Van de geneugten van het le ven als beroemdheid tot de depressie van een roemloos bestaan. John Forbes Nash ju nior is een wiskundig genie die aan het begin van zijn car rière een ongelooflijke ontdek king heeft gedaan. Hij stond op het punt om internationaal door te breken, maar de knap pe en arrogante Nash valt diep als zijn geestelijke ge zondheid het laat afweten. Nash wordt gedwongen zich zelf terug te vinden maar die weg is hard, pijnlijk en enorm aangrijpend. Na vele jaren van strijd overwint hij zijn ziekte en krijgt hij uiteindelijk zelfs de Nobelprijs. Uitspraken die naar aanleiding van het optreden gedaan wer den zijn: „...Er zit niet één nummer in van middelmatig allooi, het is allemaal even oorspronkelijk en vindingrij ken „...Aan de presentatie door de solisten schort net zo min iets als aan de inhoud..." (Peter Liefhebber in De Te legraaf). Natuurlijk zijn er in de productie ook liedjes ver werkt die we allemaal kennen, zoals 'Ik zou je in een doosje willen doen'. Het viertal artiesten brengt, met een sterke eigen inbreng van ieder afzonderlijk, een to neelstuk waarbij het voor het publiek toeven is als in een heerlijk warm bad. Van Herwij nen zelf maakt van ieder num mer dat hij brengt een mini- toneelstukje. Metta Gramberg voorziet haar levendige bijdra ge van goed uitgekiende, ver rassende ritmes en accenten. Niet minder verrassend is de sfeer die Mies de Heer op roept met haar, tot in de punt jes beheerste, soms in licht mineur gehouden interpreta ties. Mark Lippe, de pianist/zanger van het kwartet, speelt niet alleen lekker, maar Van links naar rechts: Mies de heer, Matta Gramberg, Mark Lip pe, Carol van Herwijnen. heeft de werken ook buitenge woon fantasierijk gearran geerd. Het optreden in de Pompweie begint om 20 uur. De entree prijs bedraagt 13,50 euro, Foto: Ruud v.d. Akker. voor leden en CJP-houders 10 euro. In de voorverkoop zijn de toegangskaarten verkrijg baar bij de VVV, waar ze ook telefonisch te reserveren zijn via 0113-371595. Het belooft weer een bijzon der concert te worden. Als so list is dit keer gekozen voor een slagwerker. Lange tijd waren de slagwer kers de backbenchers van het orkest. Hun inbreng beperkte zich tot een ondersteunende paukenroffel of een rake klap op de triangel. Totdat eind ne gentiende eeuwse componis ten als Mahler en Strauss een flinke batterij percussie-instru menten voorschreven om hun volle gemoed te luchten. Maar het slagwerk barstte pas echt los in de twintigste eeuw, toen meerdere componisten de kleurenrijkdom van het slag werk ontdekten. Arnold Marinissen opent de concertavonden met het con- Slagwerker Arnold Marinissen is solist in de voorjaarsserie van het Zeeuws Orkest eert voor pauken en koperbla zers van Weinberger. Vervol gens soleert hij in het concert voor slagwerk en orkest van Bennett. Arnold Marinissen, van Zeeuwse afkomst, is in 1991 afgestudeerd met de prijs voor het beste examen van het jaar aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij verzorgde sindsdien met grote regelmaat concerten in binnen- en buitenland. In mei zal hij te beluisteren zijn in het Concertgebouw te Amster dam. Na de pauze speelt het Zeeuws Orkest het prachtige, melancholieke stuk van Ravel 'Pavane pour une infant dé- funte'. De avond wordt beslo ten met 6 vrolijke Slavische Dansen van Dvorak De diri gent bij deze voorjaarstournee is Joan Berkhemer. Susanne Lucker en Andreas van Zoelen geven zon dag 24 februari vanaf 12 uur een koffieconcert in de Zeeuwse Muziekschool te Goes. Dit koffieconcert is het derde concert, in een serie van vier, dat de Culturele Raad Goes organiseert in samenwerking met het Bra bants Conservatorium in "Tilburg. Het is overigens al de tweede keer dat het Spectrum Duo wordt uitgenodigd. Een bijzonder concert door twee bijzondere musici. Susanne Lucker begon haar Orkest, en het Schleswig Hol- hobo studie aan het Maas trichts conservatorium bij Hans Roerade (solo-hoboist van het Residentie orkest), waarna zij werd aangenomen aan het conservatorium van Amsterdam, waar zij in '99 haar diploma behaalde als studente van Jan Spronk (so lo-hoboist van het concertge bouw orkest). In datzelfde jaar werd zij aangenomen aan de Hochschule für Musik in Keu len, Duitsland; bij Prof Chris tian Schneider, waar zij haar studie voortzette, om zich met name te bekwamen in o.a. or kest spel op hobo en althobo, en het spelen van oude mu ziek op hobo d'amore en ba rok hobo. Zij was verbonden aan de Duisburger Symfoni- ker, en is regelmatig te belui steren bij het stedelijk orkest in Düsseldorf. Zij maakte deel uit van het Nationaal Jeugd stein Festival Orchester (Kiel, Duitsland). Momenteel is zij werkzaam als solo-hoboiste bij het "Brandenburgisches Staats-Orchester" in Frank- furt/ader (Duitsland). Andreas van Zoelen maakte in '99 zijn internationale debuut als solist bij het Consortium Musicum Divertimento in een tournee door Frankrijk, waar na hij in 2000 en 2001 even eens als solist te beluisteren was bij het Euregio Jeugd Or kest. Vorig jaar was hij te gast op het Edinburg International Festival in Schotland; waar hij een programma speelde met stukken voor bas saxofoon van Schotse en Nederlandse componisten. Naast zijn stu die saxofoon en directie (wel ke studie hij in Cum Laude af sloot) aan het Brabants Con servatorium, geniet van Zoe len lessen bij de befaamde Ca rina Raschèr, de dochter van de saxofoon pionier Sigurd Raschèr, en is hij als bas saxo fonist verbonden aan het Duits/Zwitserse Raschèr saxo foon Ensemble. Van Zoelen musiceert daarnaast regelma tig bij het Orkest van de Ko ninklijke Luchtmacht, en het Beethovenhalle Orchester in Bonn. Als docent is hij verbonden aan de Tiiburgse Dans-en Mu ziekschool Beide musici vor men samen het SPECTRUM DUO, met de bijzondere sa menstelling althobo en bas saxofoon. Dit duo maakte ver leden jaar haar internationale debuut tijdens een zeer suc cesvolle concertreis naar Por tugal, waar zij o.a. in het Cul tureel Centrum van Lissabon optraden. Daarnaast heeft het duo al vele concerten op haar naam staan, en werden er al diverse stukken aan het Spec trum Duo opgedragen. Waar onder "Invention for Two" van de Amerikaanse componist Walter Hartley, en "Paarwei- se" van Miklós Maros. Het programma zal voor aanvang van het concert aan de bezoe kers worden uitgereikt. Zoals gebruikelijk is er weer een kopje koffie of thee inbegre pen in de toegangsprijs. Kaarten kosten 3,40 en met pas 65+/CJP 2.25 (incl. kof fie/thee) en zijn verkrijgbaar op de dag zelf aan de ingang van de muziekschool aan de van der Spiegelstraat in Goes vanaf 11.30 uur. Eventueel te lefonisch bestellen kan via 0113-551552 (Jacques Boon man). De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. Het Cineconcert op 24 februari aanstaande wordt verzorgd dooi Double Four: een groep jonge zangstudenten aan het Gentse conservatorium. Trefwoorden zijn: samenzang, harmonie, melo die en ritme. Hun repertoire komt uit bijna de hele muziekge schiedenis en op 24 februari brengen zij een greep uit deze bre de waaier. De groep staat onder leiding van Wilfried van Beve ren, docent Close Harmony. Zangers zijn: Evita Steurbaut - sopraan, Thais Scoliers sopraan, Sofie van der Heyden - alt, Ann Cornelis - alt, Bram de Waele - tenor, Wilfried van Beveren - tenor, Frédéric Cotman bariton, Peter van Lierde - bas. In The Duke aan de Vlasmarkt 37 in Middelburg verzorgen Rem melt, Muus en Femke zaterdag 23 februari een gevarieerd mu ziekprogramma. Hugo Remmelt en Thijs Muus zijn twee Haagse singer/songwriters met zeer gevarieerde, Amerikaans getinte popsongs. Hun repertoire loopt uiteen van blues, rock, funk soul, folk, ballads, tot uptempo stuff, samengevat als 'gepassio neerd akoestisch'. De laatste tijd worden ze vocaal bijgestaar door de getalenteerde Femke Japing. Hun vorig jaar versche nen debuut-cd is door popjournalisten tot 'beste Haagse cd var 1999'gekozen. Aanvang 21.00 uur. Voor iedereen die een béétje nieuwsgierig is organiseert Bliss zaterdag 23 februari een Spirit Party aan de Oude Vismarkt 1 ir Goes. Het is voor het eerst dat in Zeeland op deze schaal dans muziek en andere activiteiten zoals trance dance, live percussie en massage wordt gecombineerd voor een breed publiek. Bliss wil met deze spirit party een brug zijn voor een zo groot moge lijk publiek. De avond staat dan ook in het teken van toeganke lijkheid. ledereen kan op de spirit party vrijblijvend kennisma ken met activiteiten zoals droomtijd concerten, trance dance drum cirkel, healing, tarot, astrologie en massage. Daarnaasi valt er ook "gewoon" te genieten van live percussie, Bliss gc Disco en wereldmuziek. Dus voor iedereen die een béétje nieuwsgierig is of gewoon lekker wil swingen: spiritparty, uit gaan met inhoud! De avond begint om 20.00 en kaarten zijr vooraf te reserveren bij Bliss voor 7,50. Aan de deur kosten kaarten 10. Voor opgave en informatie: 0113 - 233278. In het Middelburgse Café 't Schuttershof is donderdag 21 febru ari weer de maandelijkse Tango-Oefenavond, ledereen die eens wil zien wat de Argentijnse Tango inhoudt en iedereen die a' weet wat het is en een avond wil dansen kan hier gratis terechi vanaf 21 uur. Een week later, donderdag 28 februari, zijn er weei twee gratis proeflessen voor beginners. Om 19 en 21 uur kan ei kennisgemaakt worden met de lessen van Tangoschool Al Azar. Voor informatie kan men terecht op 0118-615527 of op alazar@zeelandnet.nl Zondag 24 februari vindt in cafe 't Schuttershof in Middelburg de eerste live demopresentatie voor Mosselrock plaats. Bands kunnen zich aan het publiek en het bestuur van Mosselrock pre senteren. Er liggen formulieren waarop de aanwezigen hun me ning kunnen geven over het gebodene. De publieksmening wordt door het bestuur meegewogen in de beslissing welke bands op Mosselrock kunnen spelen. In het verleden zijn meer dere bands op Mosselrock geprogrammeerd nadat ze zich had den laten zien en horen op de live demopresentatie. De volgen de bands spelen de 24e in 't Schuttershof: Backlash (Walche ren); Anchor (Walcheren); Big Chief Sugar (Walcheren); Nota Bene (Walcheren); Hardball (Walcheren/Zuid Beveland/Noord Beveland); Jive for your Life (Zeeuwsch Vlaanderen) Mamilla Paradise (Walcheren/Zuid Beveland). De eerste band begint om 15.00 uur te spelen en de toegang is gratis. Mosselrock vindl plaats op zaterdag 17 augustus in Yerseke. Stichting The Country Coast line dance verzorgt in samenwer king met Party Centrum Cue Action zaterdag 23 februari een in stuif line-dance avond. Dansliefhebbers zijn die avond vanaf 20 uur van harte welkom om mee te dansen. Van 20.30 tot 21.30 uur is het happy hour voor die dans- en muziekliefhebbers die ook nog van een biertje houden. Party Centrum Cue Action, Wa- lensingel 63 te Middelburg. Op het Hof van Tange is voldoende gratis parkeergelegenheid. In een prachtige Spaans gedecoreerde omgeving vindt na het succes van de Extravaganza night aanstaande zaterdag de vol gende heetste nacht van Middelburg plaats met: Nico, Europa's beste Male stripper; Geraldine, 5 voudig Europees stripkam pioen, topless-champagnebar, paal dansen, diverse strip acts. In zaal 2 voor het eerst een 'Intiem theater' waar de grenzen wor den verlegd. Alles voor de dames en heren die van een avondje spanning en verlangen houden. Discotheek The Night Train te Middelburg, Aanvang 23 uur, einde 04.45 uur. Een muzikaal experiment bestaande uit een mix van break- beats, drum bass en allerlei denkbare muzikale invloe den. Een mondvol, maar eenvoudigweg niet korter te om schrijven: de tweede cd van Airsculptors. Na het album Drum Space presenteert de Zeeuwse formatie binnen een jaar een tweede cd: 'Pushing da Envelope'. Zaterdag 23 februari wordt de cd met veel tamtam in de Walk-lnn te Vlissingen gelan ceerd. De kern van Airsculptors be staat uit het dance duo Martijn Lijnbach en Peter Elve, maar bijna altijd worden zij omringd door collega muzikanten en dj's. Ook tijdens de presentatie aanstaande zaterdag zullen veel vrienden en collega's van de partij zijn om er een echt feest van te maken. Drummer Angelo Norziglia en bassist Patrick Nelis, ook te horen op de cd, zullen er in ieder geval zijn. Verder werken aan de avond mee: 99%, Orange At tack, Hardnoize, D-Sill, Strate gy (UK) en FFF. VJ Doit ver zorgt de videoprojecties, le dereen die de partyzone be treedt krijgt als welkomstge schenk de nieuwe Airsculptors cd. De zaal is open vanaf 21 uur, toegang 6 euro. Wie de cd presentatie moet missen krijgt tijdens het be vrijdingsfestival een herkan sing om het dance duo aan het werk te zien en horen. Spectrum Duo:Suzanna Luc ker en Andreas van Zoelen.

de Faam | 2002 | | pagina 11