Tiu^S- week ODDS KIDS Veerse archivaris ontdekt Toorop De Sprookjeszolder van 't Spui breed UIT m I 7o Alle medewerkers van de Faam-Vlissinger wensen u een romantische Valentijn WOENSDAG 13 FEBRUARI JAARGANG 103 - NUMMER 07 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Nieuwe Burg 23 - Middelburg Tangoschool Al Azar brengt gedurende het weekend van 9 en 10 maart Middelburg in Argentijnse Tangosfeer. Onder de naam 'El dia que me quieras' is er, opgeluisterd door dan sers en musici van wereldniveau, de 'Dag van de Tango'. Lang voordat er sprake was van een om tangomuziek huilende Maxima, timmerde Al Azar al aan de weg. In mei 2001 ontving de Middelburgse tangoschool de stimuleringsprijs van het Prins Bernhard Cultuurfonds om deze Tangodagen te organiseren. Wereldsterren Trend Wear De shop in Vlissingen is weer open Zolders van gemeentehuizen verbergen soms waardevolle spullen. Dat heeft Peter Blom uit Veere, archivaris van de gemeente Veere ondervonden bij het inspecteren van de kunst collectie van de gemeente Veere. Tussen het oud meubilair, prullenbakken en verouderde computers op de zolder van het voormalige ge meentehuis van Domburg trof hij een bestofte ingelijste prent aan. Waarde PORS IE IIK l voor mannen en vrouwen - 17 19 Centrums/Vakopleiding jiW) 26...£jii* fjj, 25...£jiL» Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 32SCj C. faam/vlissinger Opening woensdag 20 februari AdvertentieM Middelburg in de ban van de Tango In het tweede weekend van maart brengen Huibert-Jan Vader en Marie-José Jansen de Tango in al zijn breedheid voor het Middelburgse voet licht. De titel van dit evene ment, 'El dia que me quieras' staat voor 'de dag dat jij van mij gaat houden'. Niet alleen de dans en de muziek, maar ook de literatuur, de beelden de kunst en de film komen dit weekend in de Zeeuwse pro vinciehoofdstad, voor een in ternationaal publiek, tot leven. Sinds twee jaar kent Middel burg zijn eigen Tangoschool, Al Azar. Met cursussen, oefen avonden en Tangosalons telt de Middelburgse Tangoschool nationaal en internationaal mee. Dit blijkt met name tij dens de maandelijkse Salons. Niet alleen Zeeuwen bevolken dan de dansvloer, maar gas ten uit het hele land, uit België en zelfs uit Duitsland weten de weg naar Middelburg dan te vinden. In de zomermaanden wordt dit nog aangevuld met toeristen, die blij verrast tot de ontdekking komen dat je ook in Zeeland de echte Argentijn se tango kunt leren dansen en in Middelburg elke maand een tangosalon kunt bezoeken. In mei 2001 werd dit initiatief be loond door het Prins Bernard Cultuurfonds, met een prijs die Al Azar in staat stelde de 'Dagen van de Tango' te orga niseren. Tijdens het weekend zijn er een tentoonstelling, filmvoor stellingen, workshops, een le zing en demonstraties. Het feest start met de opening van een expositie in De Drvkkery aan de Markt in Middelburg. Om 11 uur wordt hier een ten toonstelling geopend met werk dat speciaal naar aanlei ding van de tango gemaakt is. Er worden foto's, schilderijen, collages en ruimtelijke objec ten geëxposeerd. Aansluitend aan de opening is er een le zing over Tangoliteratuur en Tangopoëzie en over de soci aal-culturele aspecten van de Tangocultuur. Deze dag geeft ook de vakgroep Argentijnse Tango van het Rotterdams conservatorium voor, met na me strijkers en accordeonis ten, een workshop op de Zeeuwse muziekschool. De workshop is van 13 tot 16 uur en deelname daar aan is gra tis. Het wereldberoemde Tang- opaar Claudia en Esteban uit Buenos Ajres geeft gedurende het weekend workshops Ar gentijnse Tango in de Klove niersdoelen. Deze maestro's dansten vorig jaar mee in de schitterende voorstelling 'Tan go Tango', die ook te zien was in de Middelburgse schouw burg. Het is al meer dan 5 jaar geleden dat er in Nederland een mogelijkheid was om van deze groten der aarde lessen te volgen. De landelijke be langstelling onder tangodan sers en collega tangoscholen van Al Azar voor deze work shops op verschillende ni veaus is dan ook groot, leder een die 1 jaar les in Argentijn se tango heeft gevolgd kan meedoen en zich opgeven. De zaterdag wordt afgesloten met een grandioze Salon de Tango in café 't Schuttershof. Het ensemble El Gran Conjun- to, verzorgt de muziek en ge durende de avond geven Claudia en Esteban een de monstratie. 'Gran Conjunto', waar ook de Middelburgse Gi tarist Huibert-Jan Vader deel van uitmaakt, verzorgde in 2000 het openingsconcert van het groot Tangofestival 'Viva el Tango' in Montevideo, Uru guay. De salon in 't Schutters hof is van 21 tot 1.30 uur en is gratis toegankelijk. Ook in 't Schuttershof, maar dan in het filmtheater, worden vrijdag avond en zondagmiddag Tan gofilms vertoond. Meer infor matie over het programma en de workshops is verkrijgbaar bij Huibert-Jan en Marie-José via 0118-615527 of via ala- zar@zeelandnet.nl Het wereldberoemde Tan- gopaar Claudia en Esteban uit Buenos Aires geeft tijdens het tangoweekend demonstraties en workshops. itftrr'ii' (advertentie) Peter Blom ontdekte dat het bestofte schilderijtje een tekening van Jan Toorop is. Archief beheert de kunstcol lecties van deze gemeente en die van de gemeente Middel burg. De afbeelding was in de ze collectie gecatalogiseerd als 'anoniem'. Jan Theodoor Toorop (1858- 1928) is de oudste van vier ge neraties schilders. Hij was de grote animator om schilders van de zogenaamde Dom- burgse school (waaronder Mondriaan) naar deze bad plaats in Zeeland te halen. In het kielzog van de vooruit strevend denkende schilders volgden, tot op de dag van vandaag, vele toeristen. Toor op is met name bekend door zijn latere werk. De dochter van Jan Toorop, Charley Toor op (1891-1955), haar zoon Ed gar Fernhout (1912- 1974) en zijn zoon Rik (1959) hebben zich ook toegelegd op de schil derskunst. Momenteel loopt een expositie gewijd aan de vier generaties Toorop in het Centraal Museum in Utrecht. St. Jacobspassage 19, Vlissingen - Kreukelmarkt 12, Goes From Hip Hop to Punkrock (advertentie) De stijl van het schilderij trok direct Bloms aandacht en na dat hij de lijst verwijderd had gaf het zijn identiteit prijs: de handtekening van J.Th. Toor op kwam tevoorschijn. De au thenticiteit van de tekening is bevestigd door Toorop-kenner G.W.C. van Wezel uit Utrecht. Het schilderij beeldt het ach teraanzicht af van een door paarden voortgetrokken kar of wagen met daarop enkele mensen, waaronder een kind. Wellicht zijn het vluchtelingen. Ook zijn twee vaandels of vlaggen getekend. Op de ach tergrond zijn duinen en een kerk zichtbaar, waarin met eni ge fantasie de toren van Dom burg is te herkennen. Kunsthistorici mogen zich nu buigen over de precieze voor stelling en achtergrond. De prent is niet gedateerd, maar stamt waarschijnlijk uit 1882, of één van de twee daaropvol gende jaren. Uit deze 'vroege' (advertentie) Foto: Jaap Wolterbeek periode van Toorop is slechts weinig werk bekend. Over de waardebepaling van dit schilderij met de afmetin gen van een A-4tje is nog wei nig te zeggen. Vorig jaar ging een Toorop met het formaat van een postzegel over de toonbank voor 21.000 gulden (9.530 euro) en een schilderij met het formaat van een an sichtkaart bracht 36.000 gul den op (16.335 euro). De teke ning behoort tot de kunstcol lectie van de gemeente Veere, die dus ook eigenaar is. Hoe de Toorop in de gemeentelijke collectie is terechtgekomen is nog onduidelijk. Het Zeeuws (advertentie) ötttSfc Iedere laatste woensdag van de maand wordt in de Bibliotheek Vlissingen in 't Spui voorgele zen op de Sprookjeszolder van 14.00 tot onge veer 15.15 uur. Kinderen tussen de 4 en 9 jaar worden uitgeno digd om in een sprookjesachtige sfeer te ko men luisteren, kleuren, knutselen en zingen. El ke maand wordt een ander sprookje voorgele zen. Welk sprookje dat is, zal te zien zijn vanaf een week tevoren op de jeugdafdeling in de bi bliotheek. Er staat drinken en wat lekkers klaar en als de kinderen verkleed komen, wordt het helemaal een feestje. Kinderen kunnen ge bracht worden om 13.45 uur en weer opge haald rond 15.15 uur. De toegang is gratis, vol is vol. grevelingenstraati0h zierikzee ITALIAANS 0 E S I G II TEL 011 1 - 45 07 10 www.porskeukens.nl Vanaf za. 16 februari The image you like! Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 01 18- 640773 H-SwU' ®ï8B -223 ia- NEW FOR MEN NEW FOR MEN NEW FOR MEN SENSO Mcxtinique =0pp|J COTTONFIELD MGXX LANGE DELFT 59 MIDDELBURG 0118-674748 Damesmodezaak De Spiegel verhuist, na twintig jaar in het centrum van Middelburg gevsestigd geweest te zijn, naar de Maasstraat in de zelfde stad. Fietsenwinkel profile Van den Driest heeft een ware metamorfose ondergaan pag. In CineCity komen een moderne jonge vrouw en een negentiende eeuwse edelman elkaar tegen. Tijdens de combinatiecabaretavonden in reimerswaal loopt het storm. Dit keer voor het duo Reijn Goed. pag. 7 I Na 53 jaar verhuist Woningstichting Walcheren van Oost-Souburg naar een fraai nieuw pand in Koudekerke. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118) 484 316 (01 18) 484 276 (01 18) 484 216 zie pagina 2 (advertentie) Zal de molenaarsdochter ooit weer lachen? foto: Jaap Wolterbeek Tamtim günü... 25 §ubat Tamtim günü... 26 $ubat Bu dergideki ilanimiza bakimz (advertentie) Deze week: Belastingaanslag 2002 6 maart: gemeenteraadsverkiezingen Opening spelcontainer 'de Babbelaar'

de Faam | 2002 | | pagina 1